Assange rozháňa hmlu


 Udělej si volný den

                Len pred pár dňami sme tu u pána Bavora diskutovali o prepojení bývalého agenta Skripala, MI6, Steela a Trumpa, rytier VR prehlásil, že je okolo príbehu veľa hmly a pán OH prehlásil, že na rozptýlenie tej hmly si budeme musieť počkať najmenej 50 rokov. Hoci sme zažili, že „na večné časy“ trvá asi 40 rokov, aj tak vás asi šokuje, že odhad pána OH sa scvrkol na púhe 3 (tri) dni.         V piatok mi pán Bavor poslal článok, ktorý plne podporuje naše vtedajšie dohady, s jednoznačným titulkom: „Julian Assange vypustil bombu: za špinavým proti-Trumpovským fasciklom stojí Britská vláda“.

Pripomeniem, že ide o vyšetrovanie „ruskej stopy“, ktorá má odhaliť ovplyvňovanie prezidentských volieb v USA zo strany Putinovho Ruska. V sieni pána Bavora sme o tom viackrát hovorili a Assangeove nové informácie priamo nadväzujú na známe republikánske MEMO. V ňom sa v bode 5 píše, že jeden z členov Trumpovho volebného tímu, George Papadopoulos, práve v Londýne dostal informáciu, že „Rusi majú niečo na Clintonovú“ vo forme hacknutých e-mailov a dostal ponuku, ako sa k týmto veciam dostať.

Assange niekoľkými tweetmi nadväzuje na tento nám známy príbeh a načrtáva prepojenie človeka, od ktorého smerovala ponuka Papadopoulosovi (išlo o súkromného profesora Josepha Misfuda) nielen na špičky ruskej spoločnosti, kráľovskú rodinu Saúdov, ale aj na Britskú vládu, konkrétne Borisa Johnsona a Theresu May. Assange pripomína, že Christopher Steele, ktorý skompiloval známy „fascikel“ so špinou na Trumpa, bol bývalý agent Britskej MI6. Assange však tvrdí, že „ex-špióni“ z Britskej MI6 nie sú nikdy „bývalí“. Mnohí z nich napríklad pracujú pre strategickú poradenskú firmu Hakluyt, ktorá súkromným spoločnostiam poskytuje poradenstvo založené na ultra tajných informáciách. Práve v tejto spoločnosti v Londýne sa Austrálčan Alexander Downer  dozvedel informáciu o prepojení ruských politických špičiek s Trumpovým volebným tímom cez Papadopoulosa a práve on túto informáciu doručil FBI.

Assange ďalej pripomína, že keď sa začalo v médiách písať o „fascikli“ s materiálmi očierňujúcimi Trumpa, Britská vláda vydala dokument, v ktorom informáciu o totožnosti autora fascikla (Steela) vyhlasuje za kritickú pre národnú bezpečnosť a od všetkých vydavateľov požaduje, aby túto totožnosť nezverejnili. Je zaujímavé, že informácie zo Steelovho fascikla použili najskôr republikáni počas primárok, aby odstavili Trumpa, no napokon ich naplno použila v kampani Clintonová. Napriek tomu, že hovorkyňa Britskej vlády túto žiadosť o utajenie autora považuje za štandardný postup kvôli diskrétnosti voči bývalým agentom, niektorí Britskí poslanci, napríklad Nigel Farage alebo Philip Davies, žiadajú od vlády ubezpečenie, že šlo o Steelovu súkromnú aktivitu a MI6 mu nijako nepomáhala. Takéto vyjadrenie Britskej vlády zatiaľ neexistuje.

Ďalším dôležitým kamienkom do mozaiky bol bývalý Britský veľvyslanec v Juhoslávii, Rusku a Moldavsku, sir Andrew Wood, cez ktorého sa informácia o existencii fascikla dostala k senátorovi McCainovi. Wood priznáva, že Steele je jeho dlhoročný kolega a priateľ, že sprostredkovanie vykonal na Steelovu osobnú žiadosť a že dokumenty vo fascikli nečítal.

Napriek veľkej Steelovej snahe nemal fascikel v USA taký účinok, ako očakával. Informácie vo fascikli boli zväčša na vode a FBI nemala ani prostriedky, ani skúsenosti, aby ich mohla overiť. Pred Kongresom to pri počutí potvrdil aj vtedajší šéf FBI Comey. Pri „verifikácii“ Steelovho fascikla tiež pomohli spravodajské informácie MI6. Konkrétne šlo o podozrenie, že šéf ekonomickej sekcie na Ruskom veľvyslanectve v USA, Kalugin, je zároveň špiónom. Podobné podozrenie mala aj CIA, ktorá Kalugina sledovala, a tým získali Steelove informácie „dôveryhodnosť“.

Ďalej nás Assange upriamuje na jeden malý detail z vypočutia riaditeľa CIA Johna Brennana pred Kongresom vo veci ovplyvňovania volieb v USA. Ak si pustíte toto video, ktoré je nastavené presne na moment, keď zaznie otázka: „Myslíte, že sa aj iné krajiny (okrem Ruska) zapojili do pokusu ovplyvniť naše voľby?“, uvidíte, ako sa dovtedy pokojný a suverénny Brennan začína krútiť, ako niekoľko sekúnd rozmýšľa, čo povedať a potom tichým hlasom prenesie: „Toto si budem musieť premyslieť a rád by som vám to povedal na uzavretom sedení.“

Napokon, Assange sériu tweetov korunuje odkazom na najnovšie správy, len spred niekoľkých dní, o nečistej práci spoločnosti Cambridge Analytica, ktorá prostredníctvom informácií zo siete Facebook ovplyvňovala nejedny voľby vrátane Škótskeho referenda a brexitu. Ide súkromnú britskú spoločnosť SCL Group, ktorá je matkou Cambridge Analytica, a v ktorej medzi členmi správnej rady nájdeme aj meno Ivar Mountbatten. Je to Lord Ivar Mountbatten, ktorý je v priamom príbuzenstve s Britskou kráľovskou rodinou a je priamym potomkom kráľovnej Viktórie.

Článok, na ktorý odkazuje Assange, stručne popisuje aj ďalšie aktivity SCL, medzi ktoré patrí napríklad výcvik Ukrajincov v metódach obrany proti ruskej propagande, no podobné pokročilé techniky táto spoločnosť trénovala aj v rade ďalších krajín východnej Európy. Článok uvádza z minulosti aj príklady mnohých prepojení a koordinácie medzi aktivitami SCL a Britských tajných služieb a Ministerstva obrany. Možno budete prekvapení, že táto spoločnosť sa angažovala aj v referende o brexite – na strane Leave. V závere sa píše: „Konečne tu máme tvrdý konkrétny dôkaz o existencii zatiaľ ešte utajených osobách, ktoré používajú špinavé triky na švindľovanie vo voľbách. Základňou týchto osôb však nie sú bunkre tajných služieb v Moskve. Sú to Briti, vzdelaní v Etone, majú kancelárie v Londýnskej City a tesné vzťahy s vládou Jej Veličenstva.“

Teraz späť k diskusii s rytierom vonRamstein o tomto zdroji. Tam sme sa dozvedeli, že bývalý obojstranný špión Skripaľ sa dobre poznal s kolegom Steelom a bol informovaný o jeho aktivitách proti Trumpovi. Okrem toho sa v Salisbury zoznámil s konzultantom, tiež členom MI6, ktorý Steelovi pomáhal spracovať materiály do fascikla. Od neho teda vedel, že Steele nebol na túto prácu sám a aktívne mu pomáhali aj iné zložky MI6. Steelov fascikel teda zrejme bol spravodajským produktom Britských tajných služieb. Skripaľova dcéra bola jeho spojkou a pravdepodobne mohla tieto informácie doručiť do Moskvy. Naviac, v rôznych správach, hoci predstaviteľ Kremľa Peskov to poprel, sa uvádza, že Skripaľ mal záujem vrátiť sa domov k rodine a žiadal Putina o milosť. Túto informáciu poskytol BBC bývalý spolužiak Skripaľa Timoškov.

Začína teda byť očividné, že živý Skripal bol teraz podstatne nebezpečnejší pre Britániu, ako pre Rusko. Prečo by malo byť účelné divadielko s novičokom? Pretože Britská vláda si nemôže byť istá, či sa informácie od Skripaľa už dostali do Moskvy, a keby predsa, je už vyskúšané, že sprostému podozrivému nikto na svete neverí. Veď také isté to bolo pri zostrelení MH17.

 

Spracoval

 

Zdroje:

http://www.thegatewaypundit.com/2018/03/julian-assange-drops-a-bomb-implicates-british-government-in-dirty-anti-trump-dossier/

https://threadreaderapp.com/thread/976943588394323973.html

https://twitter.com/JulianAssange

http://bavor.blogspot.sk/2018/02/fisa-memo-plne-znenie.html

https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2018/02/05/e-maily-medzi-clintonovou-a-obamom/

https://en.wikipedia.org/wiki/Hakluyt_%26_Company

http://www.news.com.au/world/britain-is-concerned-about-australias-links-to-hakluyt-security-firm-created-by-former-mi6-agents/news-story/5d6a3c7ccbd5cd9992379aeecaa5e3dc

https://www.ibtimes.co.uk/downing-street-defends-move-protect-identity-ex-mi6-agent-behind-trump-dossier-1600837

http://www.foxnews.com/politics/2017/12/11/inside-trump-dossier-handoff-mccains-go-between-speaks-out.html

http://www.bbc.com/news/world-us-canada-39435786

https://t.co/bdFhDtnNKz

http://edition.cnn.com/TRANSCRIPTS/1705/23/cnr.04.html

http://bellacaledonia.org.uk/2018/03/20/scl-a-very-british-coup/

https://en.wikipedia.org/wiki/SCL_Group

https://www.craigmurray.org.uk/archives/2018/03/the-deep-state-breaks-surface/

http://www.whatdoesitmean.com/index2511.htm

https://www.sbs.com.au/news/poisoned-agent-sought-pardon-from-putin

Příspěvek byl publikován v rubrice Navaja se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

93 reakcí na Assange rozháňa hmlu

 1. strejda napsal:

  Poměrně jednoduché objasnění složité záhady. Occamově břitvě se to jistě líbí.
  Zarážející je snad jen to, jak nevalně tajné služby Západu pracují. Připisuji to všeobecnému úpadku, především v úsudku. Přání se vydávají za otce myšlenky.
  Když to vše spojíme – von promiň – je to další strašení. Mizerně řízená zrezivělá loď s rozhádanou posádkou mnoha různých pohlaví a zfetovaným kapitánem má jen jeden osud. Kolik je na palubě fungujících záchranných člunů?

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   To je dobrý 🙂

   To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Mizerně řízená zrezivělá loď s rozhádanou posádkou mnoha různých pohlaví a zfetovaným kapitánem zná jen jeden osud: pokusit se všemi prostředky obsadit pro svou krátkodobou záchranu fungující potencionálně bohatou a uspořádanou loď, skutečnou a usilovnou prací, ne intrikami, zbudovanou, a řízenou zkušeným kapitánem. Mnohokrát v historii použito. V 1939-1945 zklamalo.
   Tehdy jsme byli na straně vítězů, dnes budou obě strany poraženými. Záchranných člunů netřeba, my ze Střední Evropy jsme v ohnisku střetu…

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Mizerně řízená zrezivělá loď s rozhádanou posádkou mnoha různých pohlaví a zfetovaným kapitánem mívá obvykle nanejvýš jeden fungující záchranný člun – ten kapitánský. A platí zlaté pravidlo: „Kapitán zdrhá první!“

   Pro cestující pak zbývá ta „poslední rychlá služba první pomoci.“

   To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Dodatok:
  Páni, má to spád. Do článku som si ešte netrúfol dať zmienku o tom, že Británii po brexite a zvolení Trumpa prezidentom hrozí medzinárodná izolácia. No potvrdili to včera dva zdroje:
  http://www.taipeitimes.com/News/editorials/archives/2018/03/26/2003690045/2
  Taipei Times to vyjadril naplno. Všíma si, že všetci partneri v EÚ (okrem Grécka, Maďarska a niektorých ďalších) slovne podporili silný postoj Británie, no zároveň vidí, že Juncker zablahoželal Putinovi k znovuzvoleniu a teší sa na ďalšiu spoluprácu. Rovnako Trump na jednej strane pohrozil odvolaním diplomatov, ale tiež Putinovi poblahoželal a na twitteri sa pochválil, ako si dobre porozprávali. Článok konštatuje, že hoci po brexite sa očakávali najskôr vnútropolitické problémy, ale prejavili sa napokon ako prvé tie zahraničnopolitické – aféra so Skripaľom ukázala, že Británia už je fakticky osamotená.
  https://www.stuff.co.nz/world/102537553/.html
  Novozélandský Stuff, teda z krajiny Britského Commonwealthu, to potom podčiarkuje. Jednak sa pozastavuje nad tým, že je predčasné tasiť zbrane skôr, ako sú známe tvrdé fakty, ktoré usvedčujú vinníka – teda neponáhľa sa k tvrdému postoju voči Rusku, ale ešte závažnejšia je úvaha, či stojí za to kaziť si sľubne sa rozvíjajúce obchodné vzťahy s Ruskom. Nový Zéland vždy doteraz verne nasledoval Britániu, ale či nie je čas na postoj „New Zealand first“?

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Bylo to to kráásnýýý…

   Ale nedělám si iluzi kvůli těmto ojedinělým hlasům. Blahopřání zvoleným politikům píší sekretářky politiků. U nás máme taky své Valenčíky, Skály, Kellery, Žantovské, Procházkové, Okamury, Manny…a jaká je naše zahraniční a vojenská politika?

   To se mi líbí

  • Slim napsal:

   V případu Skripal se vede (při nedostatku důkazů) boj o interpretaci. Tady je hlas který tak úplně nesouzní s Navajovou smělou konstrukcí

   To že jde o estonského analytika nevzbudí velkou důvěru u některých z vás, ale zkušenost učí, že nejsou ani lidé, co vždycky lžou, ani ti co vždy mluví pravdu. Článek má rozhodně zásluhu v tom, že staví případ do kontextu, na který uvádí řadu odkazů.

   2) Pokud jde o Donalda, věřím, že zafunguje watergatské heslo: SLEDUJTE PENÍZE. Možná něco vypadne už z jeho daňového přiznání. Mueller určitě půjde i tímhle směrem a bude to pro Doníka stále nepříjemnější.
   Ostatně prezident se právě chystá k výslechu a řeší zda sebou vzít advokáty a které.

   3) Stále tady čtu o Occamově břitvě nebo o Cui bono, tak jen znovu podotýkám, že jde o heuristiky, pomocné metody. Pomáhají v nejistotě, když nebo dokud nejsou přímé důkazy. Takové důkazy však nikdy nemohou plně nahradit

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Naprosto jasně „Vinný až do námi prokázané nevinnosti“.
    Opravdu analytik na MH 17 jako řemen !
    Ten analytik je naprosto stejně nezaujatý, jako jakýsi bloger vlk, když naprosto nezaujatě loboval za Dienstbierovce.
    To snad není pravda, že se někdo vůbec odváží tímto bičovat lůzu, jako s objektivním hodnocením.

    To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Slime, úprimná vďaka, že k tejto téme pristupujete kriticky. Váš zdroj ma však sklamal. Nie preto, že je Estónec, ale preto, že neprináša žiadne relevantné fakty k vražde Skripaľa, ale ani k ovplyvňovaniu volieb v USA. Prináša fakty o správaní Putinových tajných služieb v minulosti a robí extrapolácie. A to nie sú relevantné dôkazy. Okrem toho, ten článok ani nie je zameraný na hľadanie pravdy. Doslova píše: „A more logical explanation is that an assassination attempt was carried out by some powerful actors outside the Kremlin — perhaps sanctioned in broad terms but not specifically.“ Takže on sám priznáva, že len hľadá vysvetlenie, prečo dal Skripaľa zavraždiť Putin.
    Má s tým chlapec dosť roboty a nedá sa povedať, že to zvládol.

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     prečo BY dal Skripaľa zavraždiť Putin

     On nic takového nehledal a netvrdil (není to přece žvanil jako London Blondo). Mluvil o tom, že Rusové používají „metodu věrohodného popření“, což dokumentuje.

     Je zřejmé, že přesvědčivý přímý důkaz ZATÍM neexistuje. Vidíte to i z Babišova chování. Kdyby jim řekli něco jasného, řekl by asi tohle: dostali jsme nezpochybnitelné důkazy. Zatím je nemohu zveřejnit, ale předal jsem je našim kompetentním místům a v režimu utajení je projedná branně-bezpečnostní výbor PS. Zatím mi, prosím, věřte.

     No a tady se vracíme k tomu Estonci. Nepochybuji, že častý komentář v „zasvěcených kruzích“ je tento: „nejsou úplné důkazy, ale Britové šetří už 14 podezřelých úmrtí souvisejících s Ruskem, tak jim nakonec povolily nervy, tomu se nedivte..“. Mutatis mutandis. (Věřte mi, že vím, co se v těchto kruzích povídává v takových případech.)

     Takže něco jako „statistická“ argumentace. Jestli se mlha rozptýlí to nevím, pochybuju o tom. Ale RF prý slíbila nějaké objasnění ve čtvrtek, tak uvidíte, já budu na cestách.

     Ohledně Trumpa se dočkáte; ale to taky nebylo Estoncovo téma.

     Liked by 1 osoba

     • hans napsal:

      Promiňte, ale jeden blábol za druhým.

      Je zřejmé, že přesvědčivý přímý důkaz ZATÍM neexistuje.
      Manipulativní formulace naznačující, že existují důkazy nepřesvědčivé a/nebo nepřímé. Ve skutečnosti nikdo nepředložil ŽÁDNÉ důkazy, ani přespědčivé ani nepřesvědčivé, ani přímé ani nepřímé.

      Britové šetří už 14 podezřelých úmrtí souvisejících s Ruskem

      Nesmysl. Žádné z těch úmrtí nesouvisí s Ruskem. Úmrtí dotyčných ruských občanů (možná v některých případech bývalých občanů) souvisí s Británií, protože v ní se staly. Souvisí s EU, protože Británie je členem EU, ale nesouvisí s Ruskem, staly se tisíce km daleko a s Ruskem je spojují jen slova britských ministrů, čili nic.

      To se mi líbí

      • lujjza napsal:

       Prej je tu Ryan na soukromé návštěvě…
       Jo, to vodpovídá…
       Článek jsem zatím nečetla.Tam to muselo vypadat…Měl aspoň bouřlivé ovace vestoje?

       To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Příteli, díky. Napsal jste přesně to, co jsem si já asi tak myslel, ale nevěděl jsem, jak to vlastně zformulovat.

     Liked by 1 osoba

    • hans napsal:

     Prináša fakty o správaní Putinových tajných služieb v minulosti a robí extrapolácie.

     Nepřináší fakta, ale západní obvinění, to jest obvykle fikci. To je zásadní rozdíl.

     (Na Krymu skutečně v řadě případů šlo o domobranu – například při obsazování ukrajinských vál. lodí v sevastopolském přístavu, četl jsem vyprávění jednoho z těch domobranců, který mimochodem na těch lodích sloužil za Sojuzu; a Putin přítomnost ruských vojáků na Krymu nikdy netajil, on i ostatní vládní činitelé vždy říkali, máme je a podle smlouvy jich můžeme ještě přidat…. U amerických voleb nejde o fakta, ale obvinění fakty nepodpořená, což „analytik“ čtenáři tají; u MH 17 taktéž, fakta právě opačná… a Rusko nepopírá své akce, když podle dostupných fakt nic neprovedlo.)

     Imo korektní extrapolace by byla „obvinění Ruska Západem z nekalostí byla v minulosti obvykle falešná, falešné je i toto“.

     Liked by 1 osoba

   • poznamkovnik napsal:

    Mám takový dotaz, pokud jsem pochopil dost se zajímáte o vojenskou historii, nevíte zda a kdy prokazatelně RA či předtím carská armáda použila v praxi chemické zbraně..

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Priamo vo Veľkej vojne nie, ani Vlasteneckej. Nejaké ďalšie stručné informácie sa nájdu tu:
     https://fas.org/nuke/guide/russia/cbw/jptac008_l94001.htm

     To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Ve WW2 pokud vím ne, na evropských bojištích. A pokud je nepoužili Němci (možná si Hitler pamatoval jaké to bylo, si dejchnout) s jejich chem. průmyslem, tak nikdo. Možná na mimoevr. bojištích, Japonci a nejspíš i Italové proti Habešanům..

     Ve WW1 si pamatuju že je někde na ruské frontě užili Němci, takže nejspíš došlo i k odvetě. Někde jsem viděl ruské plynové děl. granáty, ale o rozsahu použití nic nevím

     To se mi líbí

     • poznamkovnik napsal:

      No já někde četl/slyšel, že první kaťuše byly s napalmem a že to Němce vyděsilo, a přes švédy pohrozili použitím chemických zbraní…, tak se kaťuše používali pouze s konvenční náplní…, Ale k věci, takže jestli to chápu tak ten plausible denial, můžeme rozšířit asi na celé minulé století… jsou to ale potvory prohnané, asi to teď po stoletech chtějí demonstrativně dohnat..

      To se mi líbí

    • hans napsal:

     Chemické zbraně ruská carská armáda používala masivně v 1. sv. válce, stejně jako Němci a západní spojenci (VB, F, USA). Za občanské války bych hádal, že obě strany občas využily staré zásoby, ale nic konkrétního mi neutkvělo v paměti; akorát proslavené a hojně kritizované jako obludný válečný zločin je použití „chemických zbraní“ Rudou armádou při potlačení povstání v Tambovské gubernii tuším roku 1920 – to ovšem fakticky jen vyháněli povstalce z toho či onoho lesa tuctem dělostřeleckých granátů se slzným plynem (což stačilo, protože povstalci si pamatovali německý chlór ze zákopů 1. sv. války a jak začali slzet tak panikařili.).

     To se mi líbí

   • hans napsal:

    že staví případ do kontextu, na který uvádí řadu odkazů.

    Ne, neuvádí do kontextu, ta řada odkazů není na kontext, ale na fikci.

    Typicky třena Rusko a americké volby – Rusko bylo nařčena bez důkazů, odpovědělo, že jde o sprosté nařčení bez důkazů a dokud nebudou předloženy důkazy, jde jen o bláboly a „analytik“ mluví o „metodě věrohodného popření“, která se ale netýká případu – protože ta se týká reálně provedených akcí, u kterých stát předstírá že je neprovedl, nikoliv akci ze kterých byl falešně nařčen.

    Liked by 1 osoba

 3. Petrpavel napsal:

  „ ….Západní strategie je určena k nezdaru z úplně jednoduchého důvodu, protože je psychopatická. Západní strategii řídí vzdušné zámky jednoho procenta, které ale hloupé není. Jedno procento ví, že Rusové válku nechtějí, protože to není v jejich zájmu. A Západ nemůže nejbližších 5-10 let válku s Ruskem vyhrát, protože ji právě prohrál jak v konvenčních, tak v jaderných zbraních. A o míru Západ s Putinem jednat nebude, protože potřebuje zbrojit, aby se jedno promile legálně napakovalo z našich daní. A proč se má jedno promile napakovat na studené válce? Protože jsme v režimu korporátního fašismu …“
  „ ….A tak se podívejme na poslední obrázek, který ve zkratce ukazuje postoj zblblé střední třídy.

  (obrázek mi sem nějak nechce, musíte se podívat na Červenou karkulku vezenou vlkem na konci odkazovaného článku …)

  Přejme vyparáděné Červené Karkulce hezkou cestu. Už Havlíček dobře věděl, že opičení po vyšší vrstvě má fatální následky: Nechoď, Vašku, s pány na led, mnohý příklad známe, že pán sklouzne a sedlák si za něj nohy zláme. …“
  http://www.novarepublika.cz/2018/03/paranoicka-vize-reality-jako-politicky.html#more

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … psychopati sou všici, víme my, co jim běží v hlavách … obě strany to rvou co jim prachy dovolujou, nebo si myslíte, že ty „nový“ zbraně se objevily jen tak z plezíru, že jako „když vy taky, my taky“, ani náhodou … doporučoval bych neidealizovat si v š e c h n y „sedláky“ (nemyslím zrovna jen ty tradiční dva)!!!

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Relativismus se tomu říká. Nikdy nevedl k ničemu dobrému.
    Výběr menšího zla je nutností, nikoli možností volby.
    V životě i v politice.

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     To je jako z Radia Jerevan.
     Vyhostíme v pondělí několik Ruských diplomatů a nikoho se nebudeme ptát.
     No nebudou to diplomaté, jen obyčejní Rusové a my jim budeme říkat tajní agenti.
     Nebude to v pondělí, to se o tom budeme radit, bude to jindy.
     Až co na to řeknou naši spojenci.
     Jeden moudrý muž napsal, že vyhošťováním diplomatů začínají války. Nebude to tak hrozné, když to dali do rukou českým Švejkům. Budou se divit. Jen mně napadlo, že předseda vlády je Slovák. Kde sebral ty české geny? Nebo jsme bratry Sováky za ta léta nakazili? Co Ty na to, Navajo?

     To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      My, Slováci (Sloveni), sme výnimočne prispôsobiví. Dokážeme zapadnúť do každého prostredia. 🙂

      To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Strejdo, zrovna od vás bych čekal lepší čtení. Vždyť tohle není vzkaz do EU ale do ČR směrem k Milkám, Pekarkám, Teličkům a pod. Věřím tomu, že naše tajné služby znají dost ruských agentů na to, aby mohli na některého ukázat a poslat jej domů. Vlk se nažere a koza nám zůstane také.

      To se mi líbí

      • strejda napsal:

       Bavore, nechci rozviřovat polemiku, beztak se nakonec shodneme. Ale není to vzkaz nikomu, ani EU ani domů do ČR, jen projev naprosté neschopnosti a nestability uvažování. To může být v něčem vážnějším velký problém. Jednou se někomu kdo rychleji jedná než myslí zachtělo ukázat sílu, ale špatně odhadl situaci.
       A k těm agentům, jistě jich většinu známe, každopádně dost na vyhoštění. Má to ale háček, tajné služby jsou oboustranně potřebné, známe to z historie, a využívají se třeba na neoficiální kontakty. Kvalitní agenty bychom vyhodit neměli, naši by dopadli stejně. A kdyby pak o něco šlo, byli bychom slepí. Leda bychom neměli zájem na poznávání soupeře a stali se hloupými hňupy. Tedy vyhodit kvalitní agenty nám v tichosti zatrhnou ti naši mocní spojenci. Vyhodíme nuly a Rusové nám vyhodí nuly. Do týdne tu budeme mít náhradníky. Nuly na zácvik. Vypovězení se týká osob, třeba pantáty Ivana nebo Ljoši. Místo něj přijde pantáta Boris nebo Vladimír. Netýká se funkcí, obzvlášť ne u tajných agentů 🙂 🙂
       Podobné je to s vyhoštěním diplomatů, není to o snížení jejich počtů, jen o násilnou a rychlou personální obnovu. Noví lidé dostanou příležitost. To jen prostý lid si myslí, pokud myslí, že se jedná o snížení stavů.
       Postačilo to, páne z Bavorů na vysvětlení?

       To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        jo
        (taková nula, co vod nuly pojde, nic jinýho bych v tom neviděl. Na to stačí jeden telefonát před večeří a VVP i MZ můžou bejt dál v pohodě. Ať se Andy tluče v prsa a tančí si ty ponižující tanečky za vydatnýho pískání těch neskutečných magorů. Ale hloupý to je, stydím se za Andyho, i když vo něj vůbec nejde!!!)

        To se mi líbí

     • vera napsal:

      Válka s Ruskem zatím nebude, myslím, že celý Skřípnutý zakrývá jiný souboj.
      Babišovi totiž slouží ke cti, že se až tolik nehlídá, a řekne i pravdu :
      …„Bez ostatních evropských zemí za zády bychom nevyjednali zrušení (amerických) cel na ocel, což náš průmysl fakt potřebuje. Takže znovu opakuju, Británii musíme podpořit. Tečka. Nemůžeme v Evropě pořád jenom něco odmítat, a když je čas udělat jasné solidární gesto, tak zůstat stranou. „….
      No a jak se Evropa sjednocuje, kdo ví? tak, správně, jedině podle vzoru Je sui Charlie )
      Pěkně pod pažičku, uprostřed ulice, a bojový pokřik zplnahrdla.
      Protože prozatím má evropská unie z těchto cel výjimku.
      No nezařvali byste si taky, za ty ušetřené prachy? 🙂

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Myslíte si, že ta cla jsou nepodstatná záležitost? A ptala jste se na Ostravsku?

       To se mi líbí

       • vera napsal:

        aj, nějak jsme si neporozuměli, já to tak nějak semelu všechno na jednu hromadu).
        Právě že je považuju za velice podstatnou věc, všimla jsem si že od března USA nasadily 25% za ocel, 10% za hliník, to už musí být částky ). Ale jako laik jsem to jen prolítávala očima.
        Až dnes jsem našla informaci, že Evropská unie má prozatím výjimku a cla neplatí, ale o dalším vývoji že se ještě bude jednat.
        No a to mi docvaklo, že teď to začíná- kdo bude za evropu jednat, a co bude s Británií, jaká bude její pozice, jedna noha venku z unie, budou se na ni vztahovat stejné výjimky nebo nějaké částečné, nebo ji usa postaví mimo?
        Trochou špíny si Británie posílila a pojistila svou vyjednávací pozici.
        Takhle jsem to myslela – Za ty ušetřené peníze (za neplacení cla) se jim cirkus kolem Skripala vyplatí.
        Rusové to, jako vždy, ustojí.)

        To se mi líbí

     • Cech napsal:

      Z Vídně neodejde žádný ruský diplomat. Proč? Kancléř Sebastian Kurz a ministryně zahraničí Karin Kneissl ve společném prohlášení uvedli, že se Rakousko stalo po roce 1945 neutrální zemí a v duchu této tradice se cítí být mostem mezi Východem a Západem. Ruští diplomaté z Vídně nebudou vyhoštěni, aby zůstaly otevřeny komunikační kanály mezi EU a Ruskem.
      „Chceme ponechat komunikační kanály s Ruskem otevřené. Rakousko je neutrální země a vidí se jako budovatel mostu mezi Východem a Západem.“

      To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Deep state potřebuje válku s Ruskem
   Jako záchranu před Trumpovým hněvem

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   To se mi líbí

 4. lujjza napsal:

  15.května 1938 na olympijském stadionu v Berlíně došlo k vzájemnému utkání mezi Německem a Anglií. Před zápasem se angličtí hráči spojili s německými hostiteli a společně zdravili diváky nacistickým pozdravem, hajlovali.

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vi-vubec-johnson-ze-anglicane-pred-utkanim-s-nemci-hajlovali/

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Já jsem se v začátcích akce divil Nicholsonovi, kam až klesl. Ale spletl jsem si Nicholsona s Richardsonem. Oba jsou totiž jak novináři tak Tomové. Jenže tím shoda končí. TR je na té straně, které tady spíše fandíme a přináší zpravodajství z německých protimigračních a podobných shromáždění, TN je na straně MSM a provokuje (ve jménu Sorose?).

   To se mi líbí

  • vera napsal:

   Volajaký huncút, ten Nicholson, zdá se mi. Čas od času přijede na Slovensko, rozparádí to tam, stačí mu jeden rozhovor pro novináře !!! aby nadhodil správný směr jak „odhalit“ všechny mafie, a honem zase zmizí do Kanady.
   Vyslýchat se nedá, důkazy neposkytne, jen zdálky brečí jakže málo se dají lidi manipulovat.
   Co čekal, víc bojové nálady? Nesplnil úkol, tak se vymlouvá?

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    přesně tak, vero, dobytek to je, ale viděl sem i tu jeho bejvalku – impozantní zjev, případ pro Chocholouška, á … škoda slov

    To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Jak se kryje herec když mu začíná otékat jeho politické ego :
   Neboli co s upotřebenými herci, kteří již nemohou dělat politický marketing.
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tonda-blanik-je-hovado-ktery-kvuli-kseftu-posle-cloveka-na-smrt-ja-takovy-nejsem-44148?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
   To nesmírně důležité je aby se pro nás pro lůzu, již nikdy nestal hercem ale vždy zůstal politickým markerérem.
   Stejně tak jako sněhurka :

   Prostě pokud se herec pustí do politického marketingu musí pro nás již zůstat politickým marketérem a ne solidním hercem.

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    V komentáři je, že trpaslíci byli nevzdělaní dementi, byli. Nevzdělanými dementy byla i Sněhurka a Černoch. Mysleli, že jsou začerněný nebo zakřídovaní.
    Jediný, kdo tady má rozum je neviditelný Gregor Mendel. Ten by se v hrobu obracel, prý jemně kávoví kříženci.
    Děti by se neměli učit očividným pitomostem, ale platí že peníze nesmrdí a někdo prý dokonce řekl, že se dobré od špatných rozlišit nedají.

    To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Takováhle propaganda by měla být posuzována jako vlastizrada a trestána smrtí. Počínaje autorem, Donutilem konče. Jen tu překladatelku do znakový řeči bych ušetřil, je jich málo.

    To se mi líbí

    • Alena Z. napsal:

     Pan Alois Mikulka psával pěkné pohádky. V roce 87 jsem koupila dětem jeho Houpací pohádky, které právě vyšly, jeho pohádky tehdy rozhodně nebyly politické, ani nepředvídaly novou dobu. Byly roztomilé, žertovné, někdy dotažené ad absurdum, dětem se líbily.
     Pohádku O Sněhurce vydal v roce 2001 v knize Zlatí slavíci a jiné pohádky. A tady už je to jiný Mikulka, konkrétně tato pohádka je i bez současné vazby taková …přihlouplá. Nic ve zlém, pane Mikulko, měla jsem vaše pohádky ráda. Ale upřímně, v roce 2001 současnou situaci autor určitě nepředpokládal, napsal to jistě jen jako nadsázku.
     Někdo mu na internetu odpověděl jinou pohádkou.
     „Jára Cimrman: Pravdivější pohádka pro Miroslava Rumburaka
     Po kratší době meziledové se začalo znovu ochlazovat a děti Sněhurky měly jednu velkou vadu, byly kakaové s IQ 80. Bez vitamínu D, v depresi a s osteropózou umíraly v jeskyni a vzpomínaly na krásně pihovatou maminku s pletí bílou jako mléko, kterou znásilnilo několik černých tatínků. Tak se pomstila bezdětná a prostoduchá macecha – královna Angela.“

     Liked by 1 osoba

  • NavajaMM napsal:

   Takže popieranie holocaustu…
   Toto som si okopíroval z wiki: „Celkový počet obetí holokaustu sa odhaduje na 12 až 16 miliónov, z toho zhruba 6 miliónov Židov.“
   Ale nie na národnostnú strunu som chcel brnknúť, ale na toho hrdinu, ktorý sa zaslúžil o dokumentovanie – gen. Eisenhowera. Podľa konzervatívnych odhadov mohlo okolo roku 1492 obývať obidve Ameriky okolo 100 miliónov obyvateľov. O necelých 200 rokov sa táto populácia scvrkla na menej ako 10 %.
   Great America postavila svoju slávu na najväčšom holocauste všetkých čias.
   A mám obavy, že jej už je Amerika malá a rovnakou technológiou by rada osídlila Euráziu.

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Pane Bavore, obávám se, že jde o hoax již dosti zastaralý. (První výskyt je z roku 2010).
   Asi významově nejblíž tomu je starší tvrzení ze stránek Občanského institutu, že údajně „Vládní studie odhalila, že některé školy s velkým počtem muslimských žáků odstraňují z výuky dějepisu kapitoly o holocaustu. Učitelé totiž mají strach, aby tím nerozčílili muslimské děti a ve třídách pak nedošlo k antisemitským výstupům. Podobně je omezována výuka o křížových výpravách.“ Stručný článek ovšem neobsahuje odkaz na zmiňovanou vládní studii, ani neuvádí podrobnosti potřebné pro její identifikaci a nalezení.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Jak jsem dostal, tak jsem vydal. Měl jsem dost práce s vydáním, protože se jedná o formát, který ne všechny mnou užívaní weby berou. A pokud to je hoax, je dobré to vědět. I pro příště. Protože občas se ke mně dostanou věci opakovaně a já pak už vím, která bije.

    To se mi líbí

 5. berkowitz napsal:

  U nás řádí, jako tyfus jen tajní agenti Ruska a Číny. Ostatní agenti se nám jistojistě vyhýbají.
  Tak pozor, tak nějak vypadá ruský agent :

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   No tě pic! Takže vražda na objednávku předělanou plynovkou?

   P.S. Navajo,nemáte nějaký tip na web, kde by k téhle kauze byly převážně (ověřené) informace a minimum dohadů, komentářů a politických proklamací?

   To se mi líbí

 6. tata napsal:

  OT

  OTEVŘENÝ DOPIS BÝVALÉHO VÍCEPREZIDENTA ČESKÉHO ČERVENÉHO KŘÍŽE

  Jsem lékař a mimo 1 roku vojenské služby jsem pracoval plných 45 roků, z toho více než polovinu ve vedoucích funkcích. Dalších 6 roků jsem byl senátor. A po celou dobu samozřejmě platil nemalé daně. Stát mi za to vyměřil důchod 18.605 Kč. Nu, jsou na tom i hůře. Jsem běloch, křesťan, Čech, heterosexuál, v této zemi jsem legálně a můj fyzický i mentální stav odpovídá věku. Protože nenáležím k žádné menšině, jsem zcela nezajímavý pro neziskové a nestátní organizace. Nedávám jim totiž možnost čerpat dotace a granty zejména pro sebe, ale také pro „boj“ za moje práva, často neoprávněné výhody a pozitivní diskriminaci. A tak nedostanu nic zdarma, do haléře si zaplatím všechno sám,
  léky počínaje a bydlením konče. Nebudu zvýhodňován v žádné oblasti, i souzen budu podle zákona.
  Naštěstí mohu ještě pracovat a mám něco našetřeno.

  Horáček, Kocáb, Rozoumek a podobní podivíni mne přesvědčují, že je správné přijmout do naší země
  ilegální, vesměs muslimské, migranty ze zemí Blízkého a Středního východu, Asie a Afriky.
  Dát jim zdarma veškeré životní potřeby, bydlení, zdravotní péči, vzdělání.
  A k tomu měsíčně 21 tisíc Kč. Pro tuto zemi nic neudělali a nikdy neudělají.
  Po mně se chce, abych s tím souhlasil nebo alespoň držel… jazyk za zuby.
  Jinak budu onálepkován jako rasista, extremista, xenofob a islamofob.
  A bude pečlivě zkoumáno, nenašlo-li by se nějaké to porušeníčko zákona.
  Zastánci ilegální migrace samozřejmě neargumentují obrovským byznysem,
  který pro neziskovky představuje. Mají ovšem po ruce zaklínadlo – etické a humanitární hledisko a vždy
  připravený nějaký srdceryvný příběh a jímavé fotografie. A v rukávu navíc trumfové eso-lidská práva.
  Šabatová, Dienstbiere, Drahoši, ptám se vás-opravdu jste přesvědčeni, že k lidským právům patří vybrat si nějakou
  bohatou zemi, bez jakýchkoli zákonných náležitostí tam vtrhnout a přisát se na její sociální systém ?
  Parazitovat na jejím bohatství ? Bohatství, které celá staletí vznikalo z tvrdé práce tamních lidí.
  Odmítám argumentaci „sluníček“, že řada zemí migranty přijímá a je k nim vstřícná. Takový přístup
  začíná v poslední době plodit hodně hořké ovoce. Informace o terorizmu, kriminalitě a dalších problémech
  jsou obyvatelům zatajovány a bagatelizovány. Ve Švédsku už na to mají i paragraf. Vezměme si
  jako příklad Francii: — stovky zavražděných a raněných — 2 roky trvající výjimečný stav — útoky na ženy,
  znásilňování, loupežné přepadení — no GO zóny ve velkých městech, kde neplatí zákony a kam se neodváží ani

  policie — hořící automobily, vyrabované obchody — gangy Arabů a černochů, válčících mezi sebou a terorizujících
  místní obyvatele — 7 milionů muslimů v zemi — strach z dalších útoků — postupná islamizace země —
  obrovské náklady na tajné služby a bezpečnostní aparát.

  Je takový vývoj žádoucí, hodný následování ? Chceme to ? Prouzo, Sobotko, Schwarzenbergu, Šabatová, Hate free,
  „sluníčkáři“, co vám tato krásná země udělala, že chcete hazardovat se životy jejich občanů, ohrožovat
  její kulturní dědictví a tradice ! Jaké jsou obvyklé důvody invaze migrantů do Evropy ? Ponechám stranou
  konspirační teorie o řízené destrukci evropské civilizace, i když pro ně hovoří zajímavé argumenty. Do bohaté,
  ale zcela bezbranné Evropy migranti infiltrují, protože — se ve své zemi vzájemně vraždí — žijí v bídě, neboť
  jsou líní a neschopní — okrádá je vláda, sousedé, gangy, armáda — překotně se množí a nemohou se uživit — láká je
  vidina bezpracného a dobrého živobytí — Decimují je epidemie AIDS, tuberkulózy,
  syfilitis, malárie, cholery, parazitů. Měl jsem příležitost hovořit se ženou,
  která migranty učí německy. Zajímavé je, že ona sama pochází z východního Slovenska.
  Některé její zkušenosti jsou nepublikovatelné. Uvedla, že migranti ze Sýrie jsou kulturně na úrovni,
  spolupracují a mají zájem o studium a začlenění do společnosti. U těch ostatních je možnost integrace velmi
  nejistá. Na druhém konci žebříčku jsou Afričané, které do Evropy, přes Středozemní moře dopravují neziskovky
  a pašeráci. Jsou to stvoření negramotná, bez jazykové výbavy, bez zájmu a na pracovním trhu neupotřebitelná.
  Nezanedbatelný aspekt migrace je ten sociální. Před 700 lety infiltrovalo do Evropy z Indie etnikum, kterému my,
  naši předkové i celá Evropa říká Cikáni. Oni se ale v roce 1971 rozhodli, že jsou Romové. Mají ovšem svaté právo
  říkat si, jak chtějí.

  Toto etnikum po celá ta staletí neakceptovalo základní pilíř evropské civilizace – že práce je zdrojem
  veškerého bohatství hmotného i kulturního a umožní rozvoj osobnosti, rodiny a národa. A tak stále více
  pracujících občanů vnímá jako diskriminaci skutečnost, že narůstající podíl z jejich daní – plodů jejich práce
  – dostávají, práci odmítající Cikáni, a jejich početné rodiny. Úhrada životních potřeb, bydlení, vody, energií
  a j. daleko převyšuje příjmy důchodců, po celý život pracujících, i mnoha rodin, živících se prací.

  Ale mluvit o tom je politicky nekorektni a zavání to rasovou nenávistí, a tak raději šeptem v obýváku nebo u piva.
  Masivní příliv ekonomických muslimských migrantů nasadí na tělo našeho sociálního systému další hladové pijavice.
  Sklonem k povalečství a ekonomické kriminalitě a zálibou ve velkém počtu děti (1 dítě rovná se 220 tisíc Kč
  a bude to už 250 t.) jsou si s Cikány blízcí. Otázkou je, zda se spokojí s parazitováním, nebo nás budou navíc
  vraždit. I velmi povrchní pozorovatel už si všimnul, že tam, kde je islám, je teror, vraždění a znásilňování.
  A tentýž prosťáček zjistil, že krev nevinných lidí je prolévána v těch zemích Evropy, kde je muslimská komunita.

  Evropští dinosauři Merkelová, Juncker a spol. ve své neskonalé moudrosti stanovili, že je muslimské komunity
  žádoucí založit ve všech zemích Evropy.
  V zájmu spravedlností, ať si všichni zkusí, zač je toho loket. A když má někdo obavy o bezpečnost země a její
  kulturu, tak je třeba si na něj po svítit. Ale nejdříve je třeba obyvatelstvo odzbrojit. Aby nějaký zatracený
  rasista, nedej Bože, neublížil muslimovi, ohánějicímu se na ulici nožem. Islám se stále více prezentuje jako
  nenávistná a zločinná ideologie. To je plně s souladu se současně preferovaným saláfistickým výkladem svatých
  knih. Však také útočící terorista se dovolává svého Boha – Alláhu akbar. Multikulturalistů, kteří vidí v islámu
  holubičí náboženství lásky, už je naštěstí čí dál méně. Prezident Českého Čeveného Kříže Marek Jukl o mně řekl,
  že jsem se zpronevěřil ideálům ČK, když odmítám migranty do naší země (jsem bývalý víceprezident ČK). Měl raději
  mlčet, neboť se právě vyšetřovalo rozsáhlé okrádání seniorů pracovníky Červeného Kříže ( Hradec Králové…)

  Plně schvaluji pomoc lidem, kteří se ocitnou v ohrožení života či v kritické nouzi. I s vědomím, že velký díl
  pomoci uvázne za nehty neziskovkám. Ale pomáhat tak, že si ztroskotance vezmu domů, do kuchyně, do ložnice ?
  Tam přeci žiju já a moje rodina! A s jejich bezpečím a životy odmítám hazardovat. Před několika dny uspořádaly
  „neziskové a humanitární“ organizace za naše peníze seminář. Na něm se radily, kterak by šlo cenzurovat internet
  a některé nežádoucí názory na něm. A jak by se dali stíhat jejich nositelé a šiřitelné. Dobré, ne ? Pěkný počin k
  rozvoji naší demokracie. Jako pamětník si na hlásání podobných apelú vzpomínám. Rozdíl je v tom, že tentokrát to
  (zatím ještě) nemělo oficiální punc. MUDr. Pavel Lebeda, bývalý senátor a bývalý viceprezident Českého Červeného
  kříž

  To se mi líbí

 7. lujjza napsal:

  „Odveta za otravu Skripala. Německo vyhostí čtyři ruské diplomaty, Spojené státy šedesát.“
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/odveta-za-otravu-skripala-nemecko-vyhosti-ctyri-ruske-diplom/r~d8258bb630f511e88560ac1f6b220ee8/

  To se mi líbí

  • bob napsal:

   Tak pozoruji, že veřejnoprávní objektivní ČT si zve opět objektivní komentátory.
   Právě vrní Tvarůžková s Romancovem….
   Je zajímavé, že (tuším) 13 zemí vypovědělo…
   A co ty zbylé země??
   Další zajímavá věc, že najednou Babiš už není taková hydra jako dosud.
   Začínám se v tom ztrácet…

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    bobe, bobe, bobe
    …jak jednoduchý, hoďte bednu z vokna a nebudete se muset v tom ztrácet

    Liked by 1 osoba

    • bob napsal:

     Máte pravdu, ale když já rád sleduji sportovní pořady (např.platím O2). Na druhou stranu, pokud budou narůstat všelijaké bojkoty (bojím se bojím o MS ve fotbale), tak nejspíš Vaši radu poslechnu.
     Zatím vždy stihnu televizi včas, než mě trefí šlak, vypnout a na některé pořady (OVM, 168hod, Newsroom..) se preventivně nedívám….

     To se mi líbí

  • jaa napsal:

   No u těch amíků, je to asi proto, že rosové de fakto zrušili to zastoupení v Petrohradě a další nad rámec co musí odejít takříkajíc nad plán—….

   To se mi líbí

 8. jaa napsal:

  Jen tak něco MT. snad se zadaří. Zkouška paměti….

  http://www.najdi-mesto.eu/

  To se mi líbí

 9. Petrpavel napsal:

  No nic, nemá smysl se probírat hloupou lží Mayové a toho jejího cvoka, takových bylo a ještě bude.
  Vraťme se domů.
  Babiš sice uhraje svou úsluhou výše uvedeným „osobnostem“ kauzu Čapí hnízdo v eujůnii a pak i doma do ztracena (všimli jste si toho ticha kolem stíhání?), ale potěšujícím pro mě je, že český občan začíná pomaloučku-polehoučku chápat souvislosti.
  Když Centrum pro vytváření veřejného mínění „vyzkoumá“ že KSČM stoupají mírně preference tak vezměte jed na to že stoupají hodně. Že SPD má preference stále vyšší než 10 % je snad jasné každému s IQ vyšším než 60. Dobré, ne? Jak pro koho, já vím 🙂
  https://www.novinky.cz/domaci/467382-ano-mirne-oslabuje-komuniste-naopak-rostou.html

  To se mi líbí

 10. bob napsal:

  Když si přečtu následující zprávu:
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/467367-kuciak-byl-zavrazden-na-objednavku-ctyri-dny-pred-nalezem-tel.html
  tak si musím myslet, že jsem ve virtuálním světě.
  Ta ruská stopa je něco podobného.
  Protože to řekla Mayová a Boris Johnson, tak to tak je a basta

  To se mi líbí

 11. Bavor V. napsal:

  Pro ty, kteří nechápou rozdíl mezi západní levicí a pravicí
  „Zatímco téměř všechny ostatní protesty proti Merkelové v Německu byly mírumilovné, levicové skupiny znovu ukázaly, že upřednostňují násilí nad demokratickými a pokojnými způsoby protestování.“

  To se mi líbí

 12. st.hroch napsal:

  Inu, pokud bylo cílem celý tý „solidarizační“ kampaně dál posílit pozici Putina, povedlo se vrchovatě! Teď to neštěstí v Kemerovu a vyrojení spikleneckejch teorií, že je to další varování Rusku, Putinovi a oligarchátu (po záhadnejch pádech letadel), že pokud se nesrovcnají do šiku – bude hůř… Dost pozorně jsem do noci pročítal tamní inmternetový diskuse, tak reakce je prakticky jednoznačně tvrdě proti „pindosům a podpindosníkům“ (vynechám-li jejich tradiční žumpálisty). Dobrá, my, stejně jako ostatní rektální speleologové vypovíme tři (Okrajina dokonce celých 13 „agentů“ ) – no, a co? Oni to udělají recipročně a navíc dostali na podnose záminku k uzavření konzulátu v Jekatěrinburgu (Dříve Sverdlovsk), s jehož aktivitami mají velký problémy, a ještě silněji připnou Rusko k Číně… Posílí „očistnej proces“ uvnitř Ruska. No, a co dál? Mám pocit, že Putin je stále o několik tahů napřed.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Kdo věří, že Rusové zamordovali vlastního přeběhlého špiona v Británii, je hlupák.
   Když Rusům zastřelili velvyslance v Turecku, nehnul Putin ani brvou, neboť pochopil, že se jedná o provokaci organizovanou třetí osobou.
   Mocenské šarvátky, stále stejná písnička.

   To se mi líbí

 13. tata napsal:

  Hezky to popsala

  K. Samková k vraždě novináře. No,ta má tedy odvahu!!
  VRAŽDA NOVINÁŘE NA SLOVENSKU?? Je to jako se studentem Šmídem, s pádem letadla nad Ukrajinou, zbraněmi hromadného ničení v Iráku atd atd. Když zabil novináře Mrázek, tak to bylo všem mediálním řvounům jedno. Když se mladej kluk, sportovec, co předal Cibulkovi jeho seznamy, utopil asi ve 20 cm vody, tak to žádnýho novináře nezajímalo, že při Dubčekově bouračce zmizela jeho aktovka s dokumenty potvrzující Dolejšího analýzu 17. listopadu ani štěk o tom v novinách. Když černoch v Itálii zabije a rozčtvrtí blondýnu a sní ji srdce a vagínu, tak o tom novináři napíšou na půl huby jen proto, že si někdo lidštější vezme pistoli a postřílí náhodně pár černochů. (Pak slyšíme v novinách o tom, jak místní strašně protestují proti rasismu a na fotce je pár černochů a
  smažek) Když Havel vychvaloval humanitární bombardování včetně Srbské televize a při tom zabitých novinářů tak novináři jásali. Pravidlo zní – jakmile je z toho hned mezinárodní mediální kauza, tak je to připravené, pod falešnou vlajkou, vrazi jsou z té party, co řve. Důvod je útok na Fica, kterej nechce uprchlíky a totální zničení své země. Když novinářský hyeny uštvou k smrti Ransdorfa či Karla Slezáka, tak se jich pár raduje a zbytek na to kašle. Takže věřit, že jsou šokováni jen proto, že umřel cizí chlápek nejde. Taky křičej jen samí profláklí ….. jako Vašáryová, ČT-gang, Bakala-boys atd. Jo a když něco platí Soros, tak dá prachy Open Society, ta je dá neziskovce (jen si rozklikávejte dárce neziskovky který chválí v TV) neziskovka je dá placenejm řvounům, kteří vůbec nemusí vědět, co dělají. Pak se dá pokyn manažerům velkejch bank a firem (nemá tam snad Soros investováno), politikům, spravovatelům norskejch a korejskejch fondů (cože jim na nás tak záleží) cizí ambasády atd. Pořád to samé dokola. Jo a víte, co je vlivový agent? To se vytipuje někdo, se samovolně „správnými“ názory a tomu se umetá cestička. Ten si doopravdy může myslet, že ho nikdo neplatí (jen neví, že se zatlačilo na ty, co mu přiklepli zakázky, sponzorování atd.) A že lidi vidí za vším Sorose. Sám se vytahoval, že má v Evropském parlamentu stovky „přátel“ tím myslí zkorumpovance.I západní noviny psaly, že Soros dával Chartě milióny dolarů ročně, CIA sama hlásila že jim dává navíc půlku toho, co na Chartu dávaj sami. To není těžký vygooglovat. ČT sama říkala, že Havla vybíral Tigrid z Paříže a jindy přímo řekla, že Tigrid pracoval pro CIA.
  Tak jak toho Sorose nemáme vidět za každým Havloidem. Komunista Štěpán popisuje, jak za mlácení na Národní seděl Havel ve stejný Kavárně jako Lorenz.
  Za pár měsíců zemřel zcela přirozenou smrtí. Jsou na webu osobní svědectví jak si Havel za cesty vlakem posílal „hlídající“ estébáky pro cigára či jídlo nebo co to bylo. V mediích o tom ani slovo. Co si maj lidi myslet jinýho, než co novinář, to lhář a když někdo zabije novináře, tak to byl jeho kumpán v akci pod falešnou vlajkou. Krk dám na to, že vraha toho novináře nikdy nechytěj. (A pamatujete si, jak rychle chytli „lesního vraha“ – to chtěli. Mrázkova vraha nechytli nikdy – nechtěli)

  Rychlá odpověď

  To se mi líbí

 14. tata napsal:

  Mrkněte, kolik lidí „pracuje“ v jednom muzeu cikánské kultury

  a jakou má asi toto muzeum návštěvnost??? :-P:-P:-P:

  Kontakt

  MUZEUM ROMSKÉ KULTURY, státní příspěvková organizace

  Bratislavská 67

  602 00 Brno

  Telefon +420 545 581 206 / recepce

  sekretariat@rommuz.cz

  IČ 712 39 812

  Datová schránka f6d97sc

  Číslo účtu 197531621/0710 (ČNB)

  IBAN: CZ29 0710 0000 0001 9753 1621+

  SWIFT: CNBACZPP

  Organizace je zřízena Ministerstvem kultury ČR, je oprávněna nakládat s majetkem státu, dle č. 219/2000 Sb., a dále Zřizovací listiny čj. 18295/2004, ve znění Rozhodnutí ministryně kultury č. 45/2012, z 20. 12. 2012.

  VEDENÍ MUZEA:

  PhDr. Jana Horváthová ředitelka muzea

  horvathova@rommuz.cz, +420 734 645 449

  RNDr. Roman Truksa vedoucí Úseku ředitele

  usek.reditele@rommuz.cz, +420 774 854 786

  Bc. Zuzana Šestáková, DiS. asistentka ředitelky

  sekretariat@rommuz.cz, +420 545 581 206

  Ján Šariský správa budovy a depozitářů, řidič

  spravce@rommuz.cz, +420 608 972 782

  PAMÁTNÍK V HODONÍNĚ U KUNŠTÁTU A PAMÁTNÍK LETY U PÍSKU:

  Mgr. Luděk Strašák, Ph. D. vedoucí pietních míst

  pamatniky@rommuz.cz, +420 774 855 225

  ODDĚLENÍ VZTAHŮ S VEŘEJNOSTÍ:

  Mgr. Kristina Kohoutová vedoucí oddělení vztahů s veřejností

  kontakt pro média: media@rommuz.cz, +420 775 407 065

  Bc. Barbora Doležalová pracovník oddělení vztahů s veřejností

  kontakt pro úřady a třetí strany: propagace@rommuz.cz, +420 775 972 782

  LEKTORSKÉ ODDĚLENÍ:

  Mgr. Eva Dittingerová vedoucí lektorského oddělení, muzejní pedagožka, programy pro školy

  lektor@rommuz.cz, +420 545 214 419

  Bc. Petra Banďouchová koordinátorka projektu doučování, dětský muzejní klub

  ref@rommuz.cz

  Mgr. Monika Farkašová průvodkyně

  pruvodce@rommuz.cz, +420 545 214 419

  Mgr. Martin Juřička průvodce

  pruvodce2@rommuz.cz

  Mgr. Nikola Jaklová mentor v projektu doučování

  mentor2@rommuz.cz

  Bc. Tereza Marková mentor v projektu doučování

  mentor1@rommuz.cz

  ODBORNÉ ODDĚLENÍ:

  Mgr. Jana Habrovcová zástupkyně ředitelky, vedoucí Odborného oddělení

  sbirky@rommuz.cz, +420 734 315 043

  Mgr. Adam Holubovský kurátor Fondu fotodokumentace

  foto@rommuz.cz

  MgA. Anna Babjárová kurátor Fondu videodokumentace

  video@rommuz.cz

  Mgr. Dušan Slačka historik, kurátor Fondu písemného materiálu

  historie@rommuz.cz

  Mgr. Katarína Gecelovská kurátorka Fondu tradičních řemesel, profesí a zaměstnání, Fondu textilu a Fondu šperku

  remesla@rommuz.cz

  MgA. Matyáš Dlab kurátor fondu audiodokumentace

  hudba@rommuz.cz

  MgA. Anita Somrová, DiS. kurátorka fondu výtvarného umění a ohlasů

  umeni@rommuz.cz

  Bc. Pavla Břoušková dokumentátorka sbírkové evidence, kurátorka fondu plakátů

  demus@rommuz.cz

  EKONOMICKO – PROVOZNÍ ODDĚLENÍ:

  Hana Hübelová vedoucí Ekonomického oddělení, správce rozpočtu, +420 774 857

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Taky mi to došlo.-Víte, oni to absolvemti sociálních studií si musej nějakou práci vymyslet, když jsou jinak na to oné – NIC. Podle jmen tam těch romů moc není 2:22. No Masaryčka so o své absolventy slušně stará…. za naše peníze

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.