1. Jak jednoduché, ale jak geniální


Tak tohle je věta, kterou mám rád. Něco vyřešit takovým způsobem, že nikdo proti tomu nemůže nic říct. Kdepak, žádné – no, no, ale v určitém případě a  nebo když se na to podíváme z téhle strany… Jo, musíme se na to podívat globálně.

Prostě někdo najde takové řešení, které se patří v každém případě a tudíž je to zákon. Něco jako – těleso ponořené do kapaliny – znáte to. Když se dívám na zprávy v televizi, vždy očekávám, že nějaký politik si vezme slovo a začne: „vážený pane X.Y, prostřednictvím předsedajícího poslanecké sněmovny, rád bych vám oznámil, že věc, o které zde právě mluvíme, se má tak“, a začne mluvit jako kniha, začne klást slova, se kterými se už nedá hýbat. Jsou všechna na svém místě a nenajde se nikdo, a opravdu nikdo, ani pan Kalousek (a že to nějaký člověk), kdo by proti tomu vystoupil. Takhle já si to představuji.

A proto, když se ujal slova pan ředitel České televize, pan Petr Dvořák, aby odpověděl proč Česká televize některým politickým stranám nadržuje a věnuje jim nejen více času, ale zejména upřednostňuje jejich politiku, že to tak jednoduše vysvětlí, že nikdo proti tomu ani nemukne, ba ani nehne brvou, natož, aby hnul ohryzkem. Čekal jsem „co slovo to perla“. Pohodlně jsem se uvelebil v křesle, upil kávy a v duchu jsem se tetelil a říkal si, tak a teď poslouchejte, jak vám to tenhle pán, ředitel České televize, který má nějaké vědomosti a zkušenosti, vytmaví. Nemám rád, když tam za tím řečnickým pultíkem u mikrofonu někdo brebtá, pokašlává a říká jak je třeba se na problém podívat, jak je nutno se ho zmocnit, varovně zdvihnout prst a pěstí pravice se bouchnout do levé prsní bradavky.

Bohužel jsem byl zklamán a uražen. Je to vůbec možné, že takto uboze může argumentovat člověk s platem vyšším, než má prezident naší vlasti? (A to nemám pojem o výši jeho zlatého padáku). Je možné, že takový televizní polobůh může vypustit z úst omluvu hodnou školáka, který přišel pozdě do školy proto, že jim šly špatně hodiny?

Nuže, paní a pánové (mluví ten mediální obr), je nutno vzít do úvahy, že my, naše Česká televize měří každé politické straně stejnou měrou. Každému lídrovi poskytne, dejme tomu, třicet vteřin a záleží na každém jak rychle mluví a kolik slov za těch třicet vteřin pronese. No a všeobecně je známo, že předseda ODS, pan Fiala, mluví rozvážně a pomalu, kdežto pan Babiš nebo pan Okamura mrskají jazykem velmi rychle, tudíž je jasné, že za vyměřený limit vysloví více slov, než pan Fiala.  Takže uznáte, že Česká televize nikoho neupřednostňuje. Času má každý stejně.

No, vážené paní a pánové, takže tohle je jasné. Máte snad ještě někdo další otázku? Všichni mlčeli a jediný diskutér, který by mohl vnést do projevu pana ředitele jasno, již popíjel svůj drink v poslaneckém klubu. Jo, pan Dvořák uhodil hřebíček na hlavičku. Jak jednoduché a jak geniální.

Autor: Jiří Knopp

Příspěvek byl publikován v rubrice Poesie na neděli se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

16 reakcí na 1. Jak jednoduché, ale jak geniální

 1. jaa napsal:

  áááá…………Paardon, nevěřím vlastním očím. To se fakt stalo? Uff….

  To se mi líbí

 2. Cech napsal:

  https://www.youtube.com/channel/UCfFRl5khQ-a2ngo5xAcnNLw
  http://forum24.cz/ceskou-televizi-nedame-tisice-lidi-se-chystaji-na-demonstraci-za-svobodu-slova/
  No a nyní si dovolím hádanku :
  Kdo financuje skupinu AUVA a kdo ji platí mediální prostor.

  To se mi líbí

 3. Petrpavel napsal:

  Tak jsem zvědav co nám premiér v demisi sdělí k věrohodnosti ČT. Ukázal „národu“ že se Moravce nebojí, jak říkal, ale co si tam spolu povídali nevím, já OVM neposlouchám.
  http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/5860-babisovo-lavirovani

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   já bych tím selským. Tady moc lavírovat nemůže. A ani jeho pos.lanci. Tady jde o reálné peníze, které všichni platíme povinně a dostáváme od „umělců a indeligenttů “ jen nadávky a opovržení. Platit musí i ta velká většina nízkopříjmových těm nenažraným a samozvaným. Takže při mimořádných volbách by se mohlo stát, že všechno bude brát Okamura a spol.- Lidí co s „utrácením „poplatků nejsou spokojeni je příliš. UVIDÍME

   To se mi líbí

 4. blbíš napsal:

  Hele Jirko Koppe, Vy ste se někde zasekl a… a musel ste úplně zjantarovatět, jako ta pryskyřice z dávnověku, jinak to snad není možný, Vy jeden humoristo, prej:

  … očekávám, že nějaký politik si vezme slovo a začne: „vážený pane X.Y …. a začne mluvit jako kniha, začne klást slova, se kterými se už nedá hýbat..“

  Tak to je prostě bomba! Copak, v našem věku vočekávám ještě leccos, ale to co Vy od politiků, to ani náhodou, to by mě ve snu nenapadlo a že mám sny docela bujarý, tedy, když vůbec nějaký mám. To si ještě dneska přečtu ten věrčin vodkaz vo pohřbívání bez hlíny s hnitím a můžu jít vesel na kutě.
  Fakt, moc ste mě pobavil!

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tak tohle patřilo pod jiný článek, ne?

   To se mi líbí

  • Mac napsal:

   nic proti tomu, aby nám mladí něco pověděli. Akorát bych preferoval, aby to něco, bylo alespoň trochu produktem jejich vlastního myšlení a ne prefabrikovaným stokrát omletým bezmyšlenkovým žvatláním krávovin, které jim soudobí politruci a agitátoři natlačí do hlaviček

   To se mi líbí

 5. bob napsal:

  Teď jsem měl několik minut mluvnický problém.
  Chtěl jsem zhodnotit komentátory ČT (Rosí, Wolner, Moravec….) a lámal jsem si hlavu nad množným číslem slova slizký.
  Když napíšu, že jsou komentátoři ČT slizští, tak mi to počítač opravuje….chce psát slezští, ale já proti Slezanům nic nemám

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.