Corona a ty ostatní věci


Tak jo. Už toho o tom sajrajtu byly sepsaný celý hektary a tuny a už mě to-jemně řečeno-irituje.

Ne, nepovažuju tu věc za chřipečku. Ne ve světle současných čísel. Navíc jako vlastník astmatu, CHOPN, spánkový apnoe, srdeční arytmie a obezity patřím do rizikový skupiny.

Ale současně jsem členem krizovýho managementu, takže pošlapu, dokud mě to nesestřelí. To nebo něco jinýho.

Chci ale mluvit o něčem jiným.

Už mnoho let tvrdím, že tahle civilizace-zejména evropská a severoamerická-je příliš zpovykaná a uklidněná mnoha desetiletími míru. A domnívá se, že už to tak bude pořád. Že zvyšování platů dožene inflaci a pokud ne, tak se situace možná nezlepší, ale ani nezhorší. Že už není třeba se snažit, usilovat, něco umět-stačí chodit do práce a dostatek je zajištěn.

Omyl. Celý ty léta říkám, že musí přijít pandemie nebo válka, který nás zase usadí pevně na prdel. Osobně jsem si myslel, že to bude válka, ale pandemie prostě přišla dřív (pokud je ovšem pravda, že virus je uměle vytvořenej a úmyslně vypuštěnej, tak to válka je).

Je to nutný a je to dobře. Je jedno, jestli umřu já nebo vy. Je jedno, jestli z lidstva zbyde 50 nebo 10 procent. Je jedno, jestli to dopustil Bůh nebo způsobil člověk.

Očista je nutná. Proto, aby si ten zbytek uvědomil, že tu neexistujeme samozřejmě a zadarmo. Že člověk v potu tváře chléb svůj dobývati bude. A když ne, tak chcípne hlady.

Takovej je přirozenej řád věcí a v tomto smyslu je Covid požehnáním.

Možná nám sežere plíce, ale současně otevře oči.

von Rammstein

Příspěvek byl publikován v rubrice Od přátel se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

19 reakcí na Corona a ty ostatní věci

 1. bob napsal:

  Jakkoli má autor pravdu, tak já s katastrofickým řešením, které má na mysli, nesouhlasím.
  Jsem ze staré školy, zcela určitě jiné povahy, takže dávám přednost vítězství dobra nad zlem.
  A pro upřesnění, COVID 19 pro mě není to dobro, které mám na mysli.
  Tím dobrem myslím dobro, které (předpokládám jako věčný optimista) u většiny lidí převažuje.

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   bobe ja nijaky pesimista,ani optimista za medzi holotou je najviac zaste ,nenavisti to prevlada v ludskej povahe,to jak sa prejavy vo velkom nijaky ista nie je isty zivotom…

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No tak nějak ale jinak.
   A New World Emerging? Restoring Responsibility and Solidarity
   Nikoliv SARS-CoV-2 ale ODS a Piráti jasně vítězí.
   “ Španělská studie o protilátkách proti covidu-19 odhalila, že koronaviru bylo vystaveno jen pět procent místní populace, což naznačuje, že kolektivní imunita není dosažitelná.“
   Podle střídmého kalkulu nelze takového stavu dosáhnou bez úmrtí příliš mnoha lidí (zase na středověké poměry tak moc ne, je to asi 20 %) a přetížení zdravotnického systému.
   Tož požehnání jak kdy a jak pro koho.

   To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  jasny a ja suhlasim ,bo holota hlavne bohata sa uz necuje nedotknutelna ale bohovia a radovej holoty to privela mozno natura boh alah ci manitou tak zariadil ,abo mocny aby sa zbavili balastu aby ich z tych dobrot nezajebal,ale netreba mat velky voci vole ked bude umierat 50 milionov denne a stvrt miliardy bude mala na kahanku co mesiac,to uz sa bude nieco diat tak to nic neni proste human na to zvykne,najvacsi problem nie je umieranie pre reditele zemokoule a tych bohov,ale ze prichadzaju o velke prachy,smrt nejakych par milionov im naisto hlavu neprebija tu ani modlenie ani peniaz nepomaha smrt najvacsi borec borcov.

  To se mi líbí

 3. cobolik pacholik napsal:

  este je to dobre ten covid bo na kopu kokotin demokratickych sa zabudne gendere,ked maju rozumu co maju budu ticho,jasne neni stredovek staci,aby niekto v pravej chvili vyuzil sistuaciu a ukazal prstom a bude dymu a krve…

  To se mi líbí

 4. vonrammstein napsal:

  Poměrně vtipnej článek, kterej souvisí s tématem:
  https://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/103355/denik-nakazeneho-ztratil-jsem-cich-a-chut-sbohem-smysly-mel-jsem-vas-rad-proc-a-jak-se-to-pri-covidu-stava.html?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  Odpovídat budu až večer, vstávám do práce ve čtyři a dvě hodinky spánku by se docela hodily. Obzvlášť, když děláte dvanáctky. Nenechává mě usnout adrenalin. Když vystřelíte asi tisíc nábojů, chvilku se vás to drží.

  To se mi líbí

 5. vonrammstein napsal:

  Potká Roubíček Silbersteina a ptá se:
  „Copak jsou tak zasmušilej, Silberstein?“
  „Jak nebejt zasmušilej, když se mi žení synátor…“
  „Ale svatba přece není důvod ke smutku! A jakpak se nevěsta jmenuje?“
  „Břetislav!“
  „V tom případě jich, Silberstein, chápu, to moc židovský jméno néjni.“

  Zdroj: NP

  To se mi líbí

 6. Bavor V. napsal:

  Už ZASE???

  To se mi líbí

 7. Bavor V. napsal:

  To se mi líbí

 8. tata napsal:

  Asi má autor pravdu jsme v takovém stadiu že si to zasloužíme přesto jako BOB,VĚŘÍM ŽE SE SPAMATUJEM,věřím vto dobro a v jiném světě kde by zlo mělo navrch bych žít nechtěl naštěstí už jsem dost starý že už to příde samo

  To se mi líbí

 9. lujjza napsal:

  OT – na uchechtnutí
  11:53
  Nobelova cena za ekonomii:
  Letošní Nobelovu cenu za ekonomii získali Paul Milgrom a Robert Wilson, a to za vylepšení teorie aukcí a za vynález nových formátů aukcí.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.