Covid, covid, covid?


Víme už, že resignoval ministr Vojtěch.  Neunesl mediální i personálně-opoziční nátlak. Dle ohlasů na poslední OVM bylo právě možná tohle vyšetřování ve stylu StB poslední kapkou. Ale je situace u nás opravdu výjimečná? Detsche welle  (zajisté dle Slima neseriosní zdroj) přinesla článek, který popisuje stav pandemie v jiných částech Evropy. Posuďte sami

EVROPA

Koronavirus: Mohou se evropské země vyhnout druhému zablokování?

Od prázdných center měst až po uzavřené podniky – uzamčení koronavirů na jaře se v paměti mnoha Evropanů ukrývá. Vlády na kontinentu se zoufale snaží vyhnout se opět zavedení takových drastických opatření.

    

Muž v masce kráčí po ulici v Barceloně (picture-alliance / Zuma / X. Herrero) 

„Katastrofické“, „zhoubné“ a „zničující“ – slova, která evropští vůdci používají k popisu důsledků druhého uzavření, jsou více než jasná.

Ve snaze omezit šíření COVID-19 na jaře letošního roku byl veřejný život v Evropě téměř úplně zastaven. V létě tato omezení mnoho míst uvolnilo. Již několik týdnů však míra infekce roste téměř ve všech evropských zemích.

Podle Světové zdravotnické organizace Evropa registruje denně 40 000 až 50 000 nových případů koronaviru. Tento nárůst je způsoben nejen více rozšířeným testováním. Čísla ze září „by měla sloužit jako budíček pro nás všechny,“ uvedl regionální ředitel WHO pro Evropu Hans Kluge. Počty týdenních infekcí dokonce překročily počty hlášené v prvních fázích maxima v březnu, uvádí WHO.

Přečtěte si více :  Koronavirový trend: Pandemie zdaleka nekončí

Země ukládají regionální omezení

S nárůstem infekcí přichází i znepokojení nad novými celonárodními blokováními. Obzvláště přísné blokování ve Španělsku a ve Francii zavedené na začátku letošního roku vyvolalo masivní hospodářský pokles a nyní počet případů těchto dvou zemí opět stoupá. Francie nicméně doufá, že se vyhne dalšímu celostátnímu uzamčení – pokud to bude možné.

Místo toho úřady zpřísňují omezení v obzvláště těžce zasažených městech, jako je Paříž, Marseille, Bordeaux, Nice a Toulouse. Shromažďování bylo zakázáno, bary mají omezenou pracovní dobu a byly omezeny návštěvy domovů s pečovatelskou službou. U lidí v Paříži a dalších oblastech je při odchodu z domu nutné nosit masku.

Žena nosí masku před Eiffelovou věží (Philippe Lopez / AFP / Getty Images)V Paříži jsou na veřejnosti vyžadovány masky

Madrid mezitím začal v pondělí zavádět drastická omezení. V šesti okresech a sedmi obcích kolem španělského hlavního města mohou lidé opouštět své domovy pouze z nezbytných důvodů: kvůli práci, škole, lékaři nebo předvoláním soudem. Podobná opatření uzavření byla nařízena v jiných částech země, včetně Mallorky.

Obytné oblasti jsou novými opatřeními ovlivněny, pokud počet nových infekcí za posledních 14 dní překročí 1 000 na 100 000 obyvatel. Bylo to „velmi špatné číslo“, které donutilo orgány jednat, uvedla Isabel Ayuso, madridská regionální prezidentka. Pro srovnání, ekvivalentní hodnota Německa měřená za posledních sedm dní je kolem 13.

„Chceme zabránit úplnému zablokování, byl by to krok zpět a katastrofa pro naši ekonomiku,“ řekl Ayuso. „Pokud budeme všichni dodržovat nová pravidla, náš region se rychle zotaví.“

Přečtěte si více :  Koronavirus: Závod o záchranu Německa

Ekonomické důsledky druhého přísného blokování by přesahovaly pouhou jižní a západní Evropu. V Německu varují obchodní sdružení před vlnou bankrotů.

„Pátina všech společností již vidí své vlastní přežití během [koronavirové krize] jako ohrožené,“ řekl Mario Ohoven, prezident německé federace středních průmyslových společností. V případě dalšího uzamčení „by světla určitě zhasla,“ řekl.

Přestože počet infekcí v Německu stoupá , druhý celostátní uzamčení není v kartách. „Nyní na podzim jde o jednu věc: individuální odpovědnost, individuální odpovědnost, individuální odpovědnost,“ řekl německý ministr zdravotnictví Jens Spahn na začátku září. „A myslím, že pokud to dokážeme, pak také nemusíme mluvit o uzamčení.“

Místní ohniska však vyžadují rozhodnou akci, dodal Spahn.

Zdá se, že německé ministerstvo financí také neočekává druhé zablokování. Vláda se ve svém návrhu výdajového plánu na rok 2021 snaží převzít nový dluh ve výši 96,2 miliard EUR (114 miliard USD) . Toto plánování je založeno na předpokladu, že Německo během pandemie neuloží další celostátní uzavření. Takové opatření nebylo součástí plánování, uvedlo ministerstvo financí.

Přečtěte si více :  Koronavirus: „Brzy se masek nezbavíme,“ říká přední německý virolog

UK se připravuje na druhé uzamčení

Ve Spojeném království je situace poněkud odlišná. Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock nedávno řekl vysílací společnosti BBC „národní uzamčení bylo poslední obrannou linií“, ale zároveň varoval, že vláda je „připravena dělat, co je zapotřebí“.

Kvůli COVID-19 ve Velké Británii zemřelo téměř 42 000 lidí, což z něj dělá nejhůře zasaženou evropskou zemi.

Počty infekcí rostou již několik dní spolu s počtem hospitalizací pacientů s koronaviry. Proto minulý týden Spojené království začalo zpřísňovat požadavky na sociální distancování. Plán, stejně jako ve většině Evropy, je lokální odstranění zdrojů infekce.

V Birminghamu, Glasgow a dalších velkých městech se členové jedné domácnosti již nemohou setkávat s členy jiné domácnosti v uzavřených prostorách a setkání na veřejnosti byla také částečně omezena.

Přečtěte si více :  Koronavirus: Co byste měli vědět o testech

Vědci doporučují dvoutýdenní uzamčení

Špičkoví vědci z Britské vědecké poradní skupiny doporučili, aby vláda v říjnu zavedla dvoutýdenní celonárodní blokování, které se bude shodovat s poločasem školní přestávky. „Jelikož školy budou zavřeny po dobu jednoho týdne v pololetí, přidání dalšího týdne bude mít omezený dopad na vzdělávání,“ řekl jeden z vědců Financial Times .

Evropané touží vyhnout se druhému uzavření, které v současné době existuje v Izraeli . Vedle prováděcích opatření na místní úrovni politici apelují na občany, aby používali kázeň.

„Národ čelí bodu zvratu a máme na výběr,“ řekl v neděli britský ministr zdravotnictví Hancock televiznímu vysílání Sky News. „Volba je buď v tom, že každý bude dodržovat pravidla … nebo budeme muset přijmout další opatření.“

 

Příspěvek byl publikován v rubrice twitter se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

45 reakcí na Covid, covid, covid?

 1. Slim napsal:

  DW je v pořádku, dávám své placet. 😀
  (A je zbytečné, abyste dodával, že vám na něm nezáleží, to vím taky.)

  Ale když už tedy citujete prof. Drostena ze Charité, všimněte si, jak s ním zacházela kancléřka: poslouchala co jí říká a pomáhala to realizovat. To je prostě rozdíl mezi zralou a kriticky myslící ženou (s vědeckým tréninkem, mimochodem), která se nepotřebuje cpát před veřejnost jako „viroložka“ 😀 😀 a mezi… (doplňte si sám).

  Výsledek je očividný, Němci pochopili, jak vypadá, a co dělá správný kapitán lodi v ohrožení a Andělce už nějakou dobu rostou preference

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tak to jste mne pobavil. Ano, AB vystupoval v TV od rána do večera, ale MAD a vůbec všichni Němci nechtěli pochopit, jaká děláme opatření. A nejen oni. Stejně se chovala celá EU. I Lejnová nás učila mýt si ruce, ale byla proti zavírání hranic. Až když zjistili, že „ono to vlastně funguje“ začali dělat totéž. Akorát, že AB poslechl „hlas lidu“ – čili křiklounů – a uvolnila se opatření. Vždyť i profesor v době, kdy ještě nebylo nic „hotovo“ vykřikoval, jak je nutné začít uvolňovat.

   To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Vidím, že jsem (nevědomky) parafrázoval svými slovy, co říkal Drosten už na jaře.

   Q: Angela Merkel has been praised for her leadership during this crisis. What makes her a good leader?
   She’s extremely well-informed. It helps that she’s a scientist and can handle numbers. But I think it mainly comes down to her character – her thoughtfulness and ability to reassure. Maybe one of the distinguishing features of a good leader is that they are not using this present situation as a political opportunity. They know how counterproductive that would be.

   Quos (deus) perdere vult, prius dementat, Bavore. Vám se to stalo hlavně s Andrejem, to je zaslepení velikosti Himalájí

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Slime, máte to zapotřebí? Pokud je někdo slepý, tak jste to vy. Já AB neobdivuju, ale to že vláda zatáhla za brzdu jako jedna z prvních, a Němci a i jiní se nám smáli, je prostě neoddiskutovatelný fakt. Celé jaro se němečtí odborníci předháněli v odsuzování roušek, celé jaro bylo Bavorsko jediné, kdo zaváděl nějaká omezení. A MAD to zvládala? Humoristo…

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Jo, to je možný, ale poučili se. To Drostenovo interview je ze 26.4.
     Dneska jsou na tom líp, to je taky neoddiskutovatelný.

     Ale už tu nechci víc plevelit, odkazy jsou zajímavé, začal jsem jen proto, že jste mě na začátku (provokativně) zmínil. Odvykněte si to, prosím, už to bylo po x-té 😦

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Budu vás zmiňovat, dokud budete sortýrovat zdroje podle toho, jestli vám pasují nebo ne.

      To se mi líbí

     • Laco G. Mlynář napsal:

      Slime žvaníte. Babiš rozhodl o povinném nošení roušek 18.3.2020, načež WHO prohlásila na oficiálních webových stránkách, že nošení roušek je neúčinné a to jménem svého představitele MUDr Ryana. Následně se na Prymulu a celou vládu vrhla česká média, místo aby byla loajální ke své vládě.
      Denně sleduji veřejnoprávní německou ARD. Tam a v celém Německu trvalo další dva měsíce, než některé spolkové země začaly o nošení roušek uvažovat. Anděla roušku začala nosit až v srpnu 2020, do té doby ne a ne. Stejně tak ve Spojených státech.
      Dnes už nosí roušky celý svět, kromě Česka, kde je módní roušky nenosit.
      Na většibu kverulujících Čechů platí malý dvůr a dlouhý bič. Žádné domlouvání.
      Volba plukovníka Prymuly byla skvělá.
      Celý problém vznikl především štvaním veřejnoprávních médií vůči vládě. Otřesná politická a mediální kultura. V Německu, nebo Rakousku by si média vůči vládě nikdy nic takového nedovolila.
      Nakonec budou vlády států hodnoceny podle plnění 4 základních ukazatelů:
      – počet zemřelých na CV-19 na 1 milion obyvatel
      – pokles HDP vlivem pandemie
      – růst zadlužení vlivem pandemie
      – počet nezaměstnaných po roce trvání pandemie.
      I přes řvoucí menšinu a tvrzení protivládních médií, jsme na tom v oněch ukazatelích zatím na špici Evropy.

      Líbí se 1 osoba

      • Slim napsal:

       Vy jste, Laco, asi nejvášnivější babišovec, jakého jsem na okolních webech zaregistrova a vůbec kdekoliv, takže rozumná diskuse je vyloučena. Jen poznamenám, že váš guru dnes pravil, že se taky „dal unést nastávajícím létem“ a to že byla chyba.. Kdo mu to asi píše? 😀

       Klidnou noc přeju

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Rozumná diskuse s vámi? Když neberete v úvahu fakta? To fakt nejde. Prostě my jsme babišovci (už chybí jen abyste psal že „koblihy“) a vy jste letadlo.

        To se mi líbí

       • Laco G. Mlynář napsal:

        Ještě to zkusím jednou. Uvedl jsem 4 základní kritéria, podle jejichž plnění budou vlády po roce trvání pandemie hodnoceny (poté, co bude k dispozici vakcína a CV-19 ustoupí).
        Takže, víte jak jsme na tom nyní, půl roku po propuknutí pandemie ve srovnání s ostatními státy EU (nepočítám ekonomické trpajzlíky jako San Marino, nebo Lichtenštejnsko)?

        To se mi líbí

       • brtnikvbrlohu napsal:

        V tomto případě se prohlašuji veřejně za koblíhovce i když ho nemiluju)

        To se mi líbí

       • Slim napsal:

        No, rozčilil jste se sice na jiné téma, než o kterém jsem začal, ale souhlasím. Řekneme si to, až to skončí. A musíme se toho taky dožít, že?
        Teď jsme tak možná v poločase, a dnešní zprávy nejsou moc povzbudivé.

        Zatím se budeme pro porovnání zemí dívat na Worldometers
        https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

        Vidím nás na 57. místě (včera to bylo 58.), Německo na 22. a Slovensko na 110.

        Pevné nervy a opatrujme se!

        To se mi líbí

       • Rosťa napsal:

        Volím sice Japonce, ale v tomto punktu jsem taktéž koblížek. Černobílé vidění některých lidí taknějak nechápu. Nemám na to v mozku kapacitu.

        To se mi líbí

       • Laco G. Mlynář napsal:

        Slime, zase vedle, jak ta jedle. Napsal jsem, že hlavním hodnotícím ukazatelem, pokud jde přímo o CV-19 bude počet zemřelých na 1 milion obyvatel. Používám stejný zdroj jako Vy. Jenom na rozdíl od Vás si dokážu kliknout na záhlaví statistiky podle zemí, na sloupec Deaths/1M pop. A tam vidím, že:
        Česko je na místě 91. se 49 zemřelými, zatímco Německo na místě 59. se 113 zemřelými na milion obyvatel.

        Tak a tím s diskutujícím pod názvem SLIM končím diskusi, neb je to ztráta času. Jde o člověka, který není schopen rozumně užívat nezpochybnitelné argumenty.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Laco, kopete mu do báboviček a na to on je hajsavý.

        To se mi líbí

       • Slim napsal:

        Ale kdež, jste naivní. Samozřejmě, že nejdůležitější není abs. číslo v prvním sloupci, ale relativní ukazatele v 8. a ještě víc v 9.sl., o kterém píše Laco. To pochopí i začínající středoškolák.
        Jenže jde o vývoj v čase, jsme na začátku pro nás bohužel asi horší fáze. Takže nemá smysl říkat že v jednom sloupci jsme nejhorší a v tom druhém sice před Německem (113), ale daleko za Slovenskem (7 proti 49). Je to jen snímek dnešního stavu.

        Snad se to podaří (u nás) ubrzdit teď, protože pak by to byl test výkonnosti a celkové kapacity zdravotních systémů, a tady jsme nejspíš zase uprostřed z těch tří zemí.

        Je třeba s hodnocením počkat, nejspíš až do května. Qui vivra, verra (kdo se dočká, uvidí.)

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Na vás se, pánové, dokonale hodí tahle písnička:

        To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Prymule je terorista, kterej nám do týdne nařídí pít i doma kafe přes roušku. Nic horšího se stát nemohlo. Kromě jadernýho holokaustu, pochopitelně.

       To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Zapomněl jsem dát odkaz na toho Drostena. Je to anglicky, z konce dubna.

   https://www.theguardian.com/world/2020/apr/26/virologist-christian-drosten-germany-coronavirus-expert-interview

   Možná to, co říká o vlivu německé federální struktury na přijímání protiepidemických opatření něco vysvětlí. Já německy bohužel běžně nečtu a sledoval jsem je málo, to spíš Slovensko, které mě fascinovalo těmi oběťmi

   To se mi líbí

 2. brtnikvbrlohu napsal:

  https://www.dw.com/en/coronavirus-what-you-should-know-about-tests/a-53349363

  Uvedený odkaz je sice součástí textu, ale zasutý – jde o důkležitou ninformaci ze které si i laik udělá představu o testech jako takových a pochopí že z principu nemůžou být 100%.

  Zajímavé čtené, které doplnílo i moje informace – pane domácí – odvedl jste dobrou práci, v odkazech je vidět i občasná nekompetentnost autorů, ale přemýšlející si to přebere.
  DV – podle mne to trochu přibarvuje růžovou barvou – lecos jim taky uteklo (jatka).

  Dneska už je jasné že po přenos je dominantní kapénková infekce – z toho plyne – nelozit do skrumáže, minimalizovat pobyt v uzavřeném prostoru a pokud tam jsem mít pořádně nasazenou roušku.
  A opatření – zase – minimalizovat skrumáže, hlavně v uzavřených prostorách, časově minimalizovat pobyt v uzavřených prostorách, honit neukázněné chřipečkáře, testovat, izolovat nositele – důsledná karanténa, aktivně vyhledávat nositele, omezit bezdůvodné cestování – hlavně v místech s intenzivnějším výskytem.

  To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   PS – ten odkaz umí goglík i přeložit.

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Jestli by ten ten seznam opatření neměl zahrnovat i izolaci jednoho zahnízděného zlatého bludného balvana
   Pozor!
   Dálkový diagnostik Hnízdil se pokouší být vtipný!
   Pozor!
   Dálkový diagnostik Hnízdil informuje a varuje:
   „Milí spoluobčané, naše země nevzkvétá. Naše země se dusí.“
   a také prý „Rozum byl odstavený na vedlejší kolej.“ i když lze tvrdit, že v některých případech ani nebylo co odstavovat..
   „Země, které netestují, jsou na tom statisticky mnohem líp.
   Jo, to určitě jsou. Statisticky. Když něco nebudu sledovat, zajisté nebudu mít ani moc zjištěných případů toho něčeho. Není nad hezky vypadající statistiku. Jakže to bylo? „Nevědomost je síla!

   To se mi líbí

 3. Jiří Jírovec napsal:

  Dnes ráno byl v Poznámkách článek o covidu. Poslal jsem k němu do diskuze poznámku, ale zmizela i s článkem. Zde je přibližně, co jsem napsal:
  Nejde o covid, ale o Babiše a preference ANO 2011 a současně o nehorázné vměšování OVM do politiky.
  Moravec zahájil (20.9. 2020) odkazem na volební preference, aby se obratem vrhnul na Vojtěcha. Řekl, že prý Babiš na odborníky řve a ti se potom bojí rozhodnout a jestli to je pravda. Vojtěch odpověděl, že na jedné schůzi byly rozdílné názory. Moravec tu otázku několikrát opakoval a pak přešel k rouškám, které pošta rozesílala důchodcům. Že prý mohly být infikované, protože byly z balení po padesáti dávány do obálek po pěti a navíc prý v obálce nebyl návod k použití.
  Načež se dostal k certifikaci respirátorů. Může ministr zaručit, že je v pořádku? Vojtěch vysvětlil, že ministerstvo již ochranné prostředky nenakupuje, ale ty „svoje“ nechalo MZ testovat a byly v pořádku. Nyní je kupuje MV a to má povinnost respirátory nechat otestovat. Otázka tedy měla být směřována na MV.
  Moravec usoudil, že „ministr vnitra nemůže zaručit, že respirátory jsou v pořádku.“ Takový titulek se v pondělí ráno objevil v mediích. Tedy bez vysvětlení, o co jde, takže čtenář si nutně udělal závěr, že ministr zdravotnictví je neschopný.
  Do toho přišla obviňování pravice, že vláda způsobila chaos a bla bla bla. Na pozadí toho všeho se ukazuje, že Fiala potřebuje řeporyjského hulváta, aby sám vypadal jako slušný, uvážlivý vůdce, který Česko jednou zachrání.
  Problém je v tom, že proti Babišovi bojuje kde kdo a media ochotně publikují celebritní bláboly, že si ten hadr ne hubu nedají. Horší je, když třeba chirurg Pirk kritizuje roušky a dává nám za příklad Švédsko a NY, kde jsou vysmátí (jak tu pandemii zvládli). Kecy, protože Švédsko má stejný pokles HDP jako my a 10x víc mrtvých. Stát NY má NY má 16000 zemřelých na 10 milionů obyvatel, tedy 30x víc než Česko. To je jistě důvod k radosti a oslavám.
  V Česku jsou nařízení, týkající se covidu nevymahatelná. Neexistují postihy. Existují jen politici chamtiví získat moc, hloupé celebrity a lékaři, kteří často nevědí o čem mluví a media, která lži a polopravdy přežvýkávají přitroublé společnosti.
  Adam Vojtěch dnes rezignoval a došlo k nevídanému jevu: ČT nenašla nikoho, kdo by proti němu řekl něco špatného.

  To se mi líbí

 4. tata napsal:

  Asi takto plavou vtom všichni nikdo není neomylný,bohužel opozice to použila jako klacek a jedno co vláda udělá,když spřisní je to špatně když povolí zase špatně.chyba Babiše byla že tomu trochu podlehl v sebeuspokojení jak tu první vlnu zvládli,bohužel v mém okolí převládá názor že to je zbytečná bublina,dokonce silí hlasy že ty mrtví ve světě jsou vymyšlený,rozhodně je špatné jak k tomu lidé přistupují a opozice to jen posiluje čím huř je pro ně lepší a dost lidí jim to žere pravě jen k vuli svému pohodlí,bez pochopení většiny stím žadná vláda nic neudělá a opozice klidně svím štvaním zhorší situaci,přesně ve stylu MORAVCE POLOPRAVD

  To se mi líbí

 5. tata napsal:

  vite co si myslím,naše smula je tak trochu naše narodní povaha ,,švejkovství,, na vše jiné dobré na pandemii katastrofa.

  To se mi líbí

 6. lujjza napsal:

  „Zkoušky vakcíny AstraZeneca jsou v USA pozastaveny kvůli zprávám o vážném onemocnění druhého dobrovolníka“
  https://cz.sputniknews.com/svet/2020092112550155-zkousky-vakciny-astrazeneca-jsou-v-usa-pozastaveny-kvuli-zpravam-o-vaznem-onemocneni-druheho/

  To se mi líbí

 7. vonrammstein napsal:

  Prymule začalo řádit, rozuměj zneužívat nově nabytý pravomoce:
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/od-ctvrtka-budou-restaurace-zavirat-uz-v-deset-omezi-se-sport-rozhodl-prymula-40337147#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=435321&dop_req_id=rggN3uavj7d-202009222048&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  Sázím dolar proti bobu na to, že do týdne bude zavíračka v osm. A v dalším týdnu zavře hospody úplně. A u toho se nezastaví.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Asi jako Johnson v Anglii.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Ale kdepak.Tohle je něco docela jinýho a Vy to víte.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Jste dost zaslepený. Pro vás vše co se děje jinde je správné, ale když je to tady,je to špatně. Ve všem vidíte něco co tam není.

     To se mi líbí

      • lujjza napsal:

       Zdislava Pokorná? Není to „Zdíša“? To jméno je mi povědomé, musím se nad tím zamyslet

       To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       AB: Ministr zdravotnictví Roman Prymula, pokud ho mám uvést se všemi tituly a hodnostmi, tak plukovník prof. Roman Prymula, MD, CSc., PhD. Postava jako z amerického filmu. Voják. Jeden z nejschopnějších vědců v boji proti epidemiím na světě. Špičkový manažer, dokonce manažer roku 2015 ve zdravotnictví.

       Hned po dokončení studií medicíny se začal specializovat na epidemiologii, mikrobiologii a hygienu. Jako vědec vyvíjel vakcíny proti nakažlivým chorobám a dnes je to jeden z hlavních expertů na světě specializujících se na boj proti SARS, což je velice podobný virus jako covid-19.

       Jako vědec publikoval spoustu článků a kapitol o očkování proti nakažlivým nemocem a taky monografii o bioterorismu a SARSu. Jeho články otiskli dokonce v nejprestižnějších časopisech The Lancet a The New England Journal of Medicine, což se povedlo jen pár vědcům z naší republiky. K tomu je člen redakčních rad hned několika vědeckých časopisů a působí jako poradce několika českých i mezinárodních organizací. Čili v prostředí špičkových vědců má velmi silné místo.

       Mnoho let člen poradního sboru NATO, poradce World Health Organization (WHO), člen předsednictva European Centre for Disease Prevention and Control – ECDC ve Stockholmu a prezident Vaccine Awareness Group.

       Pan profesor je zároveň voják a manažer, člověk jako stvořený pro válku s virem. Byl rektor Vojenská lékařská akademie Jana Evangelisty Purkyně, děkan Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany, vedoucí katedry epidemiologie Vojenské lékařské akademie. Byl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové a na řízení nemocnic má taky mezinárodní atest z University of Birmingham. Řídit nemocnici je nesmírně komplexní úkol. A navíc mistr České republiky v šachu a mistr Mezinárodní šachové federace FIDE – International Chess Federation.

       Věřím mu.

       To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        A taky je to nejspíš podvodník, protože jako šéf nemocnice zadával zakázky skoro výhradně firmě, kterou vlastnila jeho dcera. Je to o pár postů výš.
        Nevěřím mu.

        To se mi líbí

       • Slim napsal:

        Na mě zatím plukovník působil věrohodně. Jeho strohý, klidný styl vojáka je příjemná změna, tak uvidíme.
        Včera jsem se chvíli díval, jak se ho Witovská pokouší „grilovat“. Neumí to, holka, podobala se štěkajícímu vyšetřovateli. Tu bych teda chtěl mít doma 😦

        (Že je Prymula výkonný šachista jsem slyšel onehdy v lázních od známého, kt. je taky velký šachista.
        Ten si před spaním asi místo bible čte žebříčky ELO, jejich „rajtinku“ – jak to vyslovuje – věří jak slovu Božímu. [Co mě udivuje, že na to šachisti ještě nerezignovali, když je přehraje program v mobilu.])

        To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   A dobře dělá.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.