448-Volby ztrácejí smysl. Bělorusko-americký hororový scénář.


Dmitrij Kosyrev

Řeknete, že je to zastaralá a už nudná technologie, když se nějaká opoziční síla v nějaké zemi chystá k volbám s jediným cílem – zpochybnit jejich výsledek a vyvolat kvůli tomu „pouliční“ dobytí moci.

Tedy, pro některé jednoduché opozice v periferních zemích se to může stát svůdnou hrou, ale…

Představte si, že tento scénář, který Amerika se spojenci dříve exportovala do světové periferie jako jakýsi ležák, ještě ale stravitelné zboží, se najednou začne přehrávat v samých USA. Co se stane? Ale to se přece už děje – právě teď.

V USA se minulý týden udál podivný úkaz – dálkový sjezd Demokratické strany. Jedním z hlavních témat na něm  byla právě otázka – jak a kdo zpochybní výsledky blížících se listopadových prezidentských voleb.

Obecně vzato, řeči se kolem toho vedou už dávno. Například záhadná, už červnová, publikace britských The Telegraph. Záhadná proto, že popisuje jakousi skupinu amerických politiků a expertů (kteří musí, dle pravidel hry, zůstat neznámými), kteří už na jaře zorganizovali  tajnou web-konferenci na téma: co může začít po oněch listopadových volbách. A tito experti došli k panickému závěru: vyšel jim z toho scénář hororu.

Logicky se nabízí otázka, zda vůbec existoval kluk jménem Ryder (postavička z kanadského animovaného seriálu „Tlapková patrola“). Pokud existoval, tak potom projevil jasné politické preference: ten kluk nemá vůbec rád Donalda Trumpa, a modelovala se na tomto setkání otázka, jak zabránit prezidentovi USA ve zpochybnění výsledků listopadových voleb.

Experti (jsou-li skuteční) zdůraznili: volby budou 3. listopadu, ale nový prezident nastoupí do úřadu až 20. ledna. Co všecko může současný, zákonný prezident Trump za tyto 3 měsíce udělat? Může dát svému podřízenému šéfovi poštovní služby příkaz, aby zarazil příjem volebních lístků, posílaných poštou. Anebo vůbec použít 200 let starý Zákon o vzpouře. A co pak mají dělat vojáci nebo rozvědčíci? Vždyť přece, opakuji, Trump může konat naprosto legálně!

Je tu ale malý detail: hororový scénář se může přehrát jen v případě, že výsledky se budou blížit plichtě. Pokud republikáni dosáhnou, řekněme, 80% hlasů (což sotva), tak demokraté zatím nejsou odhodláni k tomu, aby výsledek zpochybnili s poukazem na to, že volební komise byla podplacena, a použít další exportní pouliční technologie.

Spory – m.j. na nynějším jakoby sjezdu demokratů, se odehrávají zatím kolem jednoho technického detailu dnešních voleb, a to hlasování korespondenčního. Je to past, do které demokrati chytili sami sebe. Je známo, že v mnoha zemích, včetně USA, existuje korespondenční hlasování dávno a problémy s ním nebyly. Teď se ale očekává, že pošty využije kromě obvyklých 5% až 20% voličů. Je jasné proč: – kvůli koronaviru, samozřejmě.

Všichni ale vědí, že právě demokrati využívají – a stupňují – masovou virovou paniku ve svých zájmech, počínaje tím, že v jejich státech byly karantény zvěrské, zatímco v republikánských – naopak. Výsledek: – heslo „republikáni nás vraždí“, hroucení ekonomiky (což pracuje proti vládnoucím republikánům) a – intenzivní agitace demokratů za distanční hlasování poštou.

Takže právě v jejich státech jsou už po balíčcích rozesílány do domů připravené volební lístky, ale republikáni šíří zvěsti o tisících (samozřejmě, že v Číně) vyhotovených falešných voličských průkazů, se kterými lze tyto lístky dostat v jakémkoli množství. Redakční článek v The Washington Post vydává návody poště a Kongresu (aby vyčlenil poště dotace pro tento případ). A Trump rozesílá twitty o tom, že kvůli korespondenčnímu hlasování to budou „nejšpinavější volby v historii“.

Vcelku mohou volby být takové, že republikáni je nebudou moci nezpochybnit. Demokrati se přece dosud nesmířili s Trumpovým zvolením posledně, a denně vysvětlují Americe, že se zbláznila. Nicméně se vraťme k naší otázce: – co se stane, pokud nikoli v Gruzii, na Ukrajině nebo v Bělorusku, ale už v USA, začne hra kolem neuznání výsledků voleb?

Pak se kruh uzavře. Jedna věc je, jestliže učitelé demokracie mohou vysvětlovat žáčkům, jak má vypadat demokracie. Ale pokud se sami učitelé nachází v rozpadu, tak volby jako metoda určení toho, kdo má vést zemi, ztrácejí smysl a brzy přestanou existovat. Všude.

Copak jste si mysleli, že volby (ne místní, jako, řekněme v Aténách, ale všeobecné) – vždycky byly a budou? Ano, ony existují kolem 200 let, což je ve světové historii okamžik. Ale ve Francii byly první prezidentské volby až v roce 1848, a to ještě tehdy zvolený Bonaparte, se za 3 roky prohlásil za imperátora, druhého z dynastie. V některých zemích je tato tradice stará jen několik desetiletí. A předtím byly po tísíciletí monarchie, a dosud je ve světě – pro každý případ – nechali ve 30 zemích. A ty demokracii klidně přežijí – pokud se bude i nadále rozkládat.

Ve skutečnosti se od počátku mělo za to, že volby jsou procesem výběru do vysoké funkce nikoli bloggerů (ani jejich žen), ale lidí s nejlepšími zkušenostmi a praxí ve státní správě, se znalostí země a světa, a dalšími přednostmi. No, a s dobrými osobními vlastnostmi. Dne (vypůjčím si z jedné z běloruských diskusí) se děje toto:

„Demokracie – to je, když vzdělaní a odpovědní bezmocně přihlížejí jak jim nedovzdělanci a flákači vybírají vůdce stejného nedovzdělance a flákače“.

A pokud technologie výše uvedeného procesu znamená odchod do přízračného světa Nazgůlů (postava z Tolkiena) a dalších druhů efemerního kontaktu, pokud,  jako dnes v USA – budou z tohoto světa přilétat do reality tisíce volebních lístků, pak se do našeho světa vrátí monarchie dokonce rychleji, než by si kdo myslel.

https://ria.ru/20200822/vybory-1576101219.html

Překlad:  20200824

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

55 reakcí na 448-Volby ztrácejí smysl. Bělorusko-americký hororový scénář.

 1. bob napsal:

  K těm volbám všeobecně.
  Hlavní slovo mají nepochybně média. Když volby nedopadnou „správně“, jsou napadnuty (byly zfalšované, zmanipulované, neregulérní…). Když volby nedopadnou „správně“, nastupuje výdobytek absolutní demokracie a to je občanská společnost (přeloženo – řvoucí menšina). Ve „vyspělých“ demokraciích je občanská společnost institucializována „politickými neziskovkami“. Toto vše – viz výše vede buď k převratu nebo k těžkému okopávání kotníků nebo k totální dehonestaci vítěze voleb. Vzpomeňme na ukrajinský, slovenský, běloruský scénář…
  Jsem docela zvědav na americký scénář.
  Jinak, taky vám podle předvolební kampaně proti Trumpovi připadá, že jsme 51. americký stát, že americké prezidentské volby budou probíhat u nás?

  To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   Ten pocit jsem měla už při těch minulých volbách.
   A letos to asi bude ještě horší – jak „u nich“, tak u nás.

   To se mi líbí

    • lujjza napsal:

     Nejen „některá“ slova, pane Bavore – už i tečka za větou je fuj:

     „Debata o změnu významu tečky se vede mezi odborníky již několik let. Profesor David Crystal, jeden z předních světových lingvistů a autor knihy Making a Point, tvrdí, že význam tečky za větou byl „zrevidován opravdu zásadním způsobem“.
     Studie Binghamtonské univerzity z roku 2015 zjistila, že mladí lidé považují rovněž pisatele, kteří používají tečku, za neupřímné. Zprávy zakončené vykřičníkem pak byly 126 studenty, kteří se experimentu zúčastnili, považovány za víc upřímné a srdečné.“

     https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/mladi-povazuji-tecku-za-vetou-za-zastrasujici-40334382

     To se mi líbí

     • brtnikvbrlohu napsal:

      Tak nějak docházhím k poznání že lingvistika je stejná věda jakjo gender studie.

      To se mi líbí

      • oh napsal:

       Ale kdepak. To se jen genderová studia s neskutečným úsilím pokoušejí zaujmout pozici univerzálního nejvyššího arbitra, vyhrazenou dříve náboženství nebo marxismu. Samozřejmě, jen pro naše dobro!

       Dáreček od politické ziskovky Heinrich-Böll-Stiftung
       Gender a energetika

       To se mi líbí

       • vega napsal:

        Mám jednoduché řešení. Ať jdou děvčata studovat místo genderové problematiky technické obory (pokud na to mají). Když moje dcera začala studovat informatiku, v ročníku byly pouze čtyři studentky. A o tom to je. A kolik děvčat studuje jadernou fyziku nebo elektrotechniku? Ne, ony vystudují gender a pak se živí tím, že vypracovávají takové zbytečné studie.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Tak dneska máte zatím zásah přímo do „desítky“. Asi vás těžko někdo překoná.🤦🚹🚺

        To se mi líbí

       • Hudec napsal:

        No pozdrav pánbů…
        Kdysi jsem byl, v šerém dávnověku, vystaven tvrzení, že s narůstající efektivitou výroby všeho možného budou mít lidé stále více času na své záliby a koníčky.
        Ale takhle jsem si to nepředstavoval, i když je zřejmé, že ty autorky „studie“ to evidentně baví.
        To mají kontrakce, nebo impotentního chlapa, nebo jsou bezdětné nebo co?
        Gender v energetice…. já se snad poseru. Až se děvčata naučí vyměnit žárovku, bude to významný krok vpřed.

        To se mi líbí

       • oh napsal:

        Kolik skutečných žen je potřeba k výměně žárovky?
        Žádná. Skutečná žena na to má spoustu mužů.

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Hmmm…
        Celkem by mě zajímaly ty genderové dopady na životní prostředí, nebo jak to tam píší.
        Když už jsme tedy u toho.
        Jen čistě ze zajímavosti, je mi totiž jasné, že žena už z podstaty spotřebuje daleko více chemikálií, hadrů a hygienických potřeb, je to zkrátka normální, ale dosud mě nenapadlo o tom nějak přemýšlet, takový jsem zpátečnický nevzdělaný kretén.

        To se mi líbí

     • Hudec napsal:

      Jasně, že mlaďoši mají tečku za větou za zastrašující.

      Protože tečka za větou, ať už napsaná či „vyslovená“, dává najevo klidnou, jasnou mysl a sebejistotu dotyčného tvrzení, vysloveného před tečkou. Žádný výkřik, prostě sebejisté konstatování (ať už pravdivé či nikoliv, to se tečkou nepozná).

      Naopak mladými opěvovaný vykřičník (jak je to české slovo pro označení právě tohoto interpunkčního znaménka přiléhavé) může vyjadřovat (kromě obvyklé nasranosti či naléhavosti či 5.pádu) nejistotu a tudíž snahu případného oponenta překřičet.
      Ostatně všimněte si tv redaktorů (bez rozdílu jednotlivých stanic) při práci v terénu. Oni své obrázky podložené informace neříkají, ale křičí. I když by jim jinak bylo rozumět a žádný okolní hluk relaci neruší. Ostatně moderní mikrofony…. do těch skoro stačí jen šeptat.
      Exceluje v tom David Pik na TV NOVA, ten by řval snad i při reportáži z pohřbu 🙂 .

      To se mi líbí

 2. lujjza napsal:

  Jo – a „jed, který otrávil Navalného, je extrémně účinný. Lékaři mohou jen doufat“.
  No, jestli to byl novičok, tak bych byla dost klidná. Taky to mohlo být polonium nebo ricin, že.
  Ti mužici jsou fakt neschopní.

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Tradice dělá mistry.
   https://cs.qwe.wiki/wiki/Poison_laboratory_of_the_Soviet_secret_services

   To máte stejný, jako s ruskou baletní a klavírní školou. (Strojový překlad jí ještě nemá dost dlouhou, takže je lepší, otevřít si originál.)

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    A kdyby to bývali neodhalili Němci, našel by se někdo jiný.

    To se mi líbí

   • Josef K. napsal:

    Slim je už odborník i na chemii? To by nám mohl jako expert sdělit, čím byl „otráven“ pan Navalnyj. K jím připojenému odkazu lze poznamenat, že Aneričané dělali pokusy na lidech ještě v nedávné době. Na vojácích zkoušel účinky yperitu, úmyslně infikovali i vlastní obyvatelstvo patogenními bakteriemi a viry, CIA měla perverzní projekt MK-ULTRA. Američané také angažovali německé válečné zločince – „lékaře“ jako byl Kurt Blome a Hubertus Strughold (jejich experimenty se principiálně nijak nelišily od těch Josefa Mengeleho) a drželi ochrannou ruku nad japonskými sadistickými bestiemi z jednotky 731, jako byl například doktor Shiro Ishii.To vše potvrzuje, že jejich prvořadým zájmem vždy bylo prosazování lidských práv jako té nejvyšší hodnoty.

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Testy v nezávislých laboratořích podle německých lékařů objevily v těle Alexeje Navalného stopy inhibitorů cholinesterázy
     . Mimo zemědělství a biochemické války se anticholinesterázy používají zcela legálně v medicíně – jsou v řadě léků nasazovaných k obnově přirozeného svalového napětí, které bývají podávány i pacientům probouzeným z umělého spánku nebo odpojovaným z plicní ventilace. Také se používají se při léčbě myasthenie, glaukomu a Alzheimerovy choroby. Z toho je přeci naprosto jasné, že Navalného musela otrávit ruská tajná služba na přímý Putinův pokyn, jak jinak by to mohlo být. Navalného mluvčí Kira Jarmyšová to twitruje od začátku..

     Navíc, „Ptáme-li se čistě pragmaticky, kdo má z tohoto dramatu největší prospěch, pak je to jistě ruská státní moc.“ míní komentátor Libor Dvořák.
     Jak k tomu závěru Dvořák dospěl, je mi poněkud záhadou.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Libor Dvořák je slaboduchý moderní vzdělanec, a to ho omlouvá.
      Ale ty důrazné depeše stran Německa, aby Rusko potrestalo vinníky jsou vysloveně komické.
      V Reichu se vraždí civilisté, nikdo za to vlastně nemůže, ale nějaký Navalnyj, který nikoho, kromě Němců a idiotů nezajímá, má nějaké zásadní posavení, asi jako evropský víceprezident, nebo co.

      To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   To se mi líbí

   • lujjza napsal:

    Jak na kterých 🙂
    Na španělských černých olivách mi nezáleží ani zbla. Zato takové řecké, kyperské, jordánské – to je jiná.

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   No jo, no.
   To je tak, když se bráníme „cestě do pekel vlivem segregace“ pozitivní diskriminací.
   V překladu, příjmu debilních negrů na univerzitu pro elitní mozky.
   To pak snad ani jinak dopadnout nemůže.
   Škarohlídy upozorňuji, že spojení „debiní negr“ neznamená, že všichni negři jsou debilní, ale čistě to, že se díky pozitivní diskriminaci na tyto VŠ dostávají studenti, kteří by jinak, když nadsadím, kopali kanály a to jen pro to, že mají specifickou barvu kůže.
   Osobně bych jim to dopřál, s tím, že i jejich profesoři by museli být černí.
   Oni chtějí více černých profesorů, ale proč by bílí, latinskoameričtí či asiatští studenti měli trpět jen kvůli vyvolené menšině sníženou kvalitou studia?
   Až si černí tedy mají své koleje, se svými zaměstnanci, a svými kuchaři, profesory atd..atd..
   Uvidíme, kam se to posune, tuším, že degradací titulů, jak to známe u nás, kdy na VŠ už také studuje kde jaká intelektuální opice, zatím naštěstí alespoň převážně bílá.

   To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   To je druhej krok ze tří. Třetí bude vypadat následovně:
   1) Na universitách smí studovat jenom černoši
   2) Vyučovat smí jenom černoši
   3) Doba studia na universitě se zkracuje na max. dva roky, protože delší studium by narušilo duševní pohodu černochů
   4) Je zakázáno jakékoliv známkování, hodnocení, testy a jiné formy vyžadování studijních výsledků, protože by to narušilo duševní pohodu černochů
   5) Asiati a Indiáni smí studovat a bydlet v suterénu, pokud si seženou asijské a indiánské profesory-pokud s tím budou černoši souhlasit a nebude to narušovat jejich duševní pohodu
   6) Bělochům je univerzitní vzdělávání zakázáno, protože by to narušovalo duševní pohodu černochů.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Se mi děsně líbí, jak zas nějakej bolševickej pohrobek nemůže rozdejchat fakt, že katolický Poláci vojensky vymrdali se sovětským bolševikem 😀

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Spíš ví jak to bylo ve skutečnosti.

     To se mi líbí

    • Laco G. Mlynář napsal:

     Ramštajne, co si tak pamatuji, tak ony ty Rusko-polské války byly neustálým vyháněním a zaháněním. Nejdřív katoličtí polští fanatici zaútočili na Ukrajinu, potom byli zahnáni Rudou armádou zpět až k Varšavě. Ví se, že politrukem RA jižní armády před Varšavou byl Stalin. Po porážce RA katoličtí Poláci v rámci plnění katolického milosrdenství a přikázání Božího o lásce k nepříteli zmasakrovali desítky tisíc ruských zajatců.
     Stalin si to pamatoval a vrátil to Polákům v Katyni.
     No a tak pořád dokola dokolečka. Zabili jste mi strejčka, tady máte přes držku.
     Jeden za deset, druhý za dvacet bez deseti.
     A nejhorší jsou fanatici náboženští.

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Fanatici jsou vždycky trochu blbě. Ale v katolicismu fanatismus neexistuje. Jsou jen katolíci vroucí, vlažní nebo matrikoví (samozřejmě zjednodušeno). Uznávám-když se ta vroucnost zkombinuje s blbostí a výkonnou mocí, může to být hodně nepříjemný.
      Bolševik je smrtelně nebezpečnej vždycky, bez ohledu na teplotu, míru blbosti a podílu na moci.

      To se mi líbí

      • tata napsal:

       Ale v katolicismu fanatismus neexistuje
       Bolševik je smrtelně nebezpečnej vždycky, bez ohledu na teplotu, míru blbosti a podílu na moci.
       Naboženství a to jakékoliv je ,bylo ,a bude tím největším zdrojem fanatismu,bohužel ač naboženství je vtom holém hlasaní dobra,smířlivosti,odpouštění,je použito respektive využito k opaku.Pravě tím fanatismem a VY JSTE zařný příklad

       To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Nenechte se zmýlit tím, že náboženství je jen to rytířovo.
        Nebo třeba islám.
        Náboženství klidně může být sen o rovnosti ras a touze třeba negrů a cigošů po vzdělání a integraci do většinové společnosti.
        To je úplně stejné, a fanatismus přináší ty samé výsledky ve všech variantách.
        Konkrétní projevy fundamentálního fanatismu jsou zejména potlačení, a kriminalizace jiných názorů, což se zrovna v dnešní době děje.

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Pravil bolševik.

        To se mi líbí

      • vittta napsal:

       A jen ty největší nuly se zmůžou na to, že „něco“ není řešení, aniž by navrhli řešení své.

       To se mi líbí

       • tata napsal:

        pane Bavor není fér když jeden muže intepretovat moje slova po svém,ovšem když to udělám já smazal jste mě,Nemám problém,ani urážky neoplacím,ale bylo by fér když jeden muže reagovat aby mohl druhý.

        myslím že jsem mnohokrat psal že že FANATISMU není jen o naboženství,ale ve všech směrech našeho konaní když si myslíme že jen ta naše pravda je jedině spravná.Nejvíc snadné je samozřejmě propadnout fanatizmu v určitém učení sektě,např naboženství a ve stejné rovině je třeba patřít k nákému politickému uskupení kdy třeba v dobré víře si myslet že to je v zájmu dobra.

        A jen ty největší nuly se zmůžou na to, že „něco“ není řešení, aniž by navrhli řešení své.

        S největší pravděpodobností je to na to co jsem psal,opět ale jinak z mé strany myšleno,
        ANO POZITIVNI SEGREGACE je cesta do pekel,jako opak co se děje ted dalo by se to nazvat stejně .Jestli se nám nelibí že by někdo vlastně chtěl použít segregaci na nás,tak asi nemuže byt pozitivní segragace na jiné rasy,Jít od zdi ke zdi nikdy nikam nevedlo.
        Řešení je jen jedno dusledně práva pro všechny ale i povinosti bez vyjimek.žadné vyjímky že někdo je jiný,nebo že mu dříve bylo ubližované a tudíž ted to kompenzovat viz třeba u nás Romská otázka,Nebo nucené misení kultur,ZDE hlavně je potřeba přesvedčovat že to není žadný rasismus,TĚŽKO ALE druhou stranu presvedčite tim co zde někteří piší o pozitivní segregaci.
        jestli zde někdo chce žit musí žít po našem,jestli někdo chce žít tam také musí se podřidit jejich kultuře.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Nevím co bych vám měl mazat. Naopak jsem váš komentář „osvobodil“, když ho filtr zablokoval.

        To se mi líbí

       • tata napsal:

        Pane Bavor
        to smazaní bylo před tydnem,moje reakce byla že sem měl zákaz reagovat,po několika reakcích z druhé strany jsem jen vyslovil že to tenkrát snad smazáno nebudu

        To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Jj. Polské dějiny málo známe. Ještě tak „zázrak v Czenstochowé“ to je Sienkiewicz, Potopa, četba mládí. Knihy Daviese a Czubinského byly zmíněny zde v diskusi 18.8.

    A pak je zajímavá tato kniha mladšího českého historika Svobody.

    https://www.megaknihy.cz/literatura-faktu/249082-autokrat-a-jeho-doba.html?utm_si=RFlidjRTZUc2TWpRNU1EZ3lNalE1TURneQ==&utm_pab=&matchtype=&network=g&device=c&creative=63152076610&keyword=&placement=&param1=&param2=&adposition=&campaignid=193922770&adgroupid=19959225370&feeditemid=&targetid=pla-450238340762&loc_physical_ms=1003772&loc_interest_ms=&searchtype=search&gclid=EAIaIQobChMIvaKP_-K66wIVBobVCh1xBw2CEAQYASABEgKkX_D_BwEtví

    Tady se dozvíme hodně o listopadovém povstání r. 1830. A obecně o vztahu Ruska k „okrajinám“, což bylo v té době Finsko a Polsko. Znalost kontextu je skoro podmínka, aby člověk z neznalosti nezabředl do diskusí, podbarvených pouze aktuální politickou situací mezi Ruskem a Polskem.

    To se mi líbí

 3. Rosťa napsal:

  Zaujala mě věta: „Demokracie – to je, když vzdělaní a odpovědní bezmocně přihlížejí jak jim nedovzdělanci a flákači vybírají vůdce stejného nedovzdělance a flákače“.
  Kdo v dané situaci rozhodne, kdo je vzdělanec a kdo není? Je absolvent gender studia odpovědný vzdělanec a řemeslník prototypem blba a flákače? Je třeba prof. Drahoš ( senátoři Fischer, Láska, ale třeba i Fiala s Kalouskem ) to pravé ořechové, přestože „vejšku“ evidentně má ( včetně těch v závorce )? Já osobně mám velké pochybnosti. O bezchybném morálním kreditu se ani nezmiňuji.

  To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Pravdoláska v poslední době prohrává jedny volby za druhými. Pouze Praha udržuje ve hře menší množství pohrobků po velikánovi, především v Senátu, který škodí, seč mu síly stačí. V regionech se tato menšina až na výjimky nechytá, což je paradox, protože za nimi stojí prakticky všechna hlavní media, obzvlášt jejich ČT09, téměř všichni komedianti, politologové, pol. ziskovky a podobná svoloč, pověšená na státním vemeni.

  To se mi líbí

 5. lujjza napsal:

  No to to trvalo. Ale nezklamali: udělal to Putin
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/za-otravou-navalneho-je-stat-tvrdi-dcera-borise-nemcova/r~7fb455aae77f11eaa25cac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=ATBA1&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne
  ————————-
  Já vím, že je to „baktuálně“…
  Ale už dostali notičky a budou to zpívat všichni a unisono a do ztráty vědomí (soudnost už ztratili dávno, pokud ji vůbec kdy měli).

  To se mi líbí

 6. tata napsal:

  Bohužel není to vidět v praxi spíše naopak a to celosvětově.KDYBY TO BYLA PRAVDA,asi těžko by ovládali media,asi těžko by mohli exzistovat takové hovadiny např.jako Gender,bohužel rozum prohrává na celé čaře.

  To se mi líbí

 7. lujjza napsal:

  „Masarykova univerzita otevírá stipendijní program pro Bělorusy“:

  (…) Škola konkrétně nabízí pobytové stipendium pro 20 studentů ve výši 10.000 až 12.000 korun korun měsíčně. Perzekvovaní akademici mají možnost ucházet se o vědecký grant až do výše jednoho milionu korun ročně.

  „Podporu pro vyhlášení stipendijního programu jsem obratem získal od děkanů našich fakult, které jsou připraveny uvolnit prostředky ze stipendijních fondů. Věřím, že tímto krokem motivujeme i ostatní univerzity a v duchu Masarykových myšlenek pomůžeme bránit se prací,“ řekl rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš.

  Nabídku vědeckých grantů je univerzita připravena financovat z interní grantové agentury. „Podpora je určena pro vynikající vědce ze všech oborů v oblasti přírodních a humanitních věd,“ doplnila prorektorka pro vědu Šárka Pospíšilová. (…)
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/masarykova-univerzita-otevira-stipendijni-program-pro-belorusy-40334491
  —————————————————–
  Ptám se (asi hloupě): Kdo to bude platit?

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   „… z interní grantové agentury.“ Asi jim tam vznikají peníze pouhým studiem. Zkuste se zeptat přímo na univerzitě, co to znamená.
   A když už se budete ptát, zeptejte se, kolik lékařů, inženýrů a jiných odborníků z Ghany, Eritreje, Pobřeží slonoviny, Zimbabwe, Mali, Sýrie a Ahganistánu dostalo od této světotvorné univerzity grant.

   To se mi líbí

 8. lujjza napsal:

  (…) Omští lékaři v otevřeném dopise o léčení Alexeje Navalného uvedli, že jeho příznivci stanoví „politickou“ diagnózu, která nemá nic společného s medicínou, a „snaží se očernit“ lékaře. (…)

  (…) Omští lékaři se také obrátili na kolegy z kliniky Charite, kteří léčí Navalného. Ruští odborníci požádali německé lékaře, aby jim poskytli údaje, na jejichž základě dospěli k závěru o otravě. (…)

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020082612435528-omsti-lekari-kteri-lecili-navalneho-uvedli-ze-se-je-pokouseji-ocernovat-a-obratili-se-na-nemecke/
  ——————————————————-
  „Politická diagnóza“ – jak trefné.

  To se mi líbí

 9. Slim napsal:

  OT od politiky

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/unikatni-snimek-cesi-snimali-tri-tydny-promeny-komety-neowise-117474#seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=hW6cF8uxUPr-202008271358&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  To co svítí pod Kriváněm vpravo, v nejvyšší hladině, je jistě Štrbské Pleso. Dál napravo si už nejsem jist, Hágy, nebo až Smokovce? Navaja bude vědět…

  Galerie taky stojí za prohlídku

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.