Pravda a láska


Budoucnost je naše.
Tedy ne hned, to až pravda porazí lež a láska nenávist.

Jenže je pravda individuální nebo kolektivní kategorie?
A může si jednotlivec přizpůsobit pravdu pro vlastní potřebu?

S pravdou souvisí termín „žít v pravdě,“ jehož opakem je „život ve lži.“
Podle Havla je život sloužící ideologii „životem ve lži“.

V Moci bezmocných stojí: „Člověk… nemusí přijmout lež. Stačí, že přijal život s ní a v ní.
Už tím totiž stvrzuje systém, naplňuje ho, dělá ho, je jím.“
To je slovíčkaření nebo spíš blábol, protože ideologie je součástí každého systému.

Žil například Havlův strýc „život ve lži,“ když podnikal v nacistickém Protektorátu?
A co náboženství, to je přece rovněž ideologie, dokonce odporná, protože jménem božím byly páchány obrovské zločiny.

Stane se ze života ve lži život v pravdě jen tím, když předstíráme (lžeme) že jsme život ve lži přijali?
Například tím, že píšeme hry pro režimem kontrolovaná divadla?

Objevitelé díla Járy Cimrmana žili podle Havlovy definice v tuplované lži.
Přijali život v tehdejší společnosti a navíc byli, jeden jako druhý, v KSČ.
Po roce 1968 se životu ve lži částečně vymkli zahozením rudých knížek.
Nicméně zůstali součástí normalizační kultury, takže jejich život ve lži pokračoval na půl plynu.

Když Havel v roce 1989 tvrdil, že není proti socialismu a nebude nezaměstnanost, žil ještě ve lži nebo již v pravdě, tedy ve službách ideologie, která si ho vybrala?
Nabízí se otázka, jakou ideologii může občan považovat za vhodnou pro život v pravdě.  Odpověď ulehčuje nahrazení slova ideologie termínem „naše hodnoty.“

Politici řadí mezi „naše hodnoty“ svobodu slova a shromažďování, právo volit a někdy i zdravotní péči. Jsou to abstraktní pojmy, které neznamenají, že jejich uplatňováním lze cokoli změnit.
Život v pravdě je naprosto manipulativní téze, protože kdo by chtěl žít ve lži, když se člověku již od malička vtlouká do hlavy, že lhát se nemá.

Jakou volbu má občan, který nechce žít v „jejich (nové) pravdě,“ tedy v situaci, kterou považuje z části za nepřijatelnou, ne-li přímo za lživou?
Havlovo zjednodušení života ve lži nenabízí jinou možnost než bezvýhradné přijmutí ideologie (mírněji: hodnot) nového velkého bratra.

Nepřijmeme-li vše, riskujeme život v sebelži, když ony hodnoty mylně vyhodnotíme.
Můžeme najít  „bod zvratu či změny,“ oddělující problematickou minulost od akceptovatelné přítomnosti?

Katolická církev byla schopna vyprodukovat kruté věci, upalovat svoje odpůrce a lhát, kdykoli se jí zachtělo.
Jistě, upalování čarodějnic nikdo nepamatuje a tu hrůzu si připomínáme pikniky s táboráky a pivem.
Boj mezi irskými katolíky a protestanty, který si ještě pamatujeme, může kdykoli znovu vzplanout.

Hodnoty, na nichž stojí americká společnost vyprodukovaly odpornou rasovou segregaci.
Útěcha, že to přece bylo dávno, je chabá, protože ta společnost je ochotna používat násilí, vyvolávat války a přinášet utrpení, kdykoli se jí zachce potvrdit hegemonii USA ve světě.

Není známo, že by Havel byl protestoval proti Guantanamu, mučení vězňů nebo proti válkám.
Právě naopak, podepsal dopis, který podporoval válku proti Iráku a dál se kamarádil s Albrightovou, přestože veřejně prohlásila, že předčasná smrt několika set tisíc iráckých dětí v důsledku embarga, byla přijatelná cena za odstranění Husseina.
Možná měl míň chodit s Landovským za děvkama a víc se zajímat o svět.
Měl mravní povinnost kritizovat prolhaný západní svět a dokázat tím, že život v pravdě není pouhá fráze.

Neudělal to a tak se stal karikaturou sebe sama.

Definice lásky je rovněž nejasná.
Pro Havla možná byla synonymem pro mrd, kdo ví.
Dávno zmizelo heslo  „MAKE LOVE, NOT WAR.“
Místo lásky (nejen v onom zjednodušeném smyslu) nás obklopuje nenávist.

#metoo , já taky, hlásí se k nenávisti duševní impotenti tohoto světa.

Nenáviďte Rusko a Čínu, vyrábějte a nakupujte zbraně pro jejich odstrašování.

Vše dohromady se bude ve válce hodit.
Láska k druhým by nás odvedla nežádoucím směrem.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Královských Vinohrad se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

28 reakcí na Pravda a láska

 1. Hudec napsal:

  „rasovou segregaci“
  Nechápu, co je na rasové segregaci „odporného“.
  Myslím si, že rasová segregace je přirozený stav společnosti. Potlačovaný.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Hudče, dnes není Váš den.
   Jeden z mých lékařů je černoch, je uznávaným odborníkem a díky tomu, že je integrovaný mluví česky stejně jako já. Jsem rád, že jsem jeho pacientem.
   Rád chodím do vietnamsko/thajsko/čínských restaurací a jsem rád, že jsou i pro mne. Co jde, jím hůlkami. Miluji Bun chu s rybí omáčkou.
   Mí vnukové chodí do třídy s Vietnamci, nevadí to jim, jejich rodičům ani mně.
   Sousedka, po generace bílá, už asi 20 let vychovává malá Vietnamčata aby byla integrovaná a ne segregovaná. Jsem tomu rád.
   V Latinské Americe jsem viděl v naprosté pohodě směs národů a ras. Přišlo mně to normální.
   Nechci u nás jiné školy pro bělochy a jiné pro ostatní, třeba ty Vietnamce. Nechci oddělená oddělení ve vlacích, autobusech a tramvajích. Nechci…. – je toho moc.
   Když k nám dojdou nějací připrchlíci, tak mám největší strach z tvorby ghett. Ze segregace, to vede ke konfliktům a ničí integraci.
   A víte co je nejzajímavější? To, že si Vy myslíte totéž co já. Nestojíme o rasově segregovanou společnost.
   Vy i já rozlišujeme přirozené míšení a míšení organizované, násilné. Míšení, které má vytvořit nějakou novou „ideální “ rasu. To nemůže fungovat. A tak musíme rozlišovat a dobře volit slova. Vy jste mistr jazyka, není to problém.
   🙂

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    strejdo ja neviem na jakeho boha si isiel az do latino ameriky stacilo prist do memphis,TN camdenNJ ci do zidovskeho gheta lakewood NJ to bys teda koukal vole ja viem ,ze pises o svoejej zemi ,ciganov si nejak vynechal tak jich tam vsun a modli sa,aby tvoja zem sa ekonomicky nevysvihla na uroven danska bo ti prestane aj tvoje zradlo ceske smakovat jak sa tam napaskuje alahisticka holota bo strejdo okolo tvojho bydliska sa napaskuje par rodin degesov,nebudes chcel segregaciu,ale nabity samopal a nic som nepomichal jen primichal…bo jak pravil polivka cikan mu nevadi a cernej uz je problem tak nejak bo napamatam…

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Čobolíku, nechci segregaci, netoužím po tom aby jedna část města byla bílá a druhá nějaká jiná. Netoužím po zemi, kde musíš nosit nebo vlastnit samopal.
     Nejsme USA, země přistěhovalců a nemusíme ji ani v budoucnu být. Rasová segregace bude v budoucnu znamenat ghetta pro bílé. To bude docela veselé.

     To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Strejdo potíž je v tom, že vy vydáváte svoje představy za realitu. Zkusme to postupně.

    Černoši u nás (váš černošský lékař) jsou tak marginální a nepatrnou menšinou, že nějaká jejich segregace nepřipadá prakticky v úvahu. Naštěstí… Nejméně černý z nich je Ray Koranteng, a ten se mi jeví jako dokonale asimilovaný (a černý jen tak asi napůl).

    Obdobně to platí o Číňanech – u nás se prakticky nevyskytují – jak je tedy segregovat?

    S Vietnamci je to tak, že se segregují sami. Nazval bych to „autosegregací“ – oni do své komunity prakticky nikoho nepustí, žijí s naší majoritní společností paralelně. Vy jste si toho nevšiml? Ve školách se učí výborně, ale, kurva, kde jsou ty stovky a tisíce těch vietnamských doktorů a právníků a ekonomů? Až na výjimky (budiž jim čest) se navrátili do večerek svých rodičů, a nejspíš tam (bohužel) i zůstanou. S vietnamským manželem/manželkou, protože rodiče….

    Latinskou Ameriku nám sem netahejte, nevím, kdy jste tam byl naposledy. Tam je rasová otázka velmi specifická. Úplně jiná v Brazílii než v Chile nebo v Argentině. O nadšeném soužití původních indiánů s „přistěhovaleckou“ majoritou v těch druhých zemích můžete jen snít, vzdálen od skutečnosti. A jiná etnika tam prakticky nejsou, jako u nás.

    Možná vám chybí moje zkušenost s etnikem cikánským. Na jejím základě s nimi nechci (vím – je to nesplnitelné v časech pravdy a lásky) jezdit ani stejnou tramvají ani bydlet ve stejné čtvrti, a nedopusť pánbů zase v jednom domě. Vnuci už většinou studují na školách vysokých, kde na ně nenarazí, ale na školách základních si s nimi užili až až.

    Připrchlíci jsou samostatnou kapitolou. Žádné nebrat! A když už se sem dostanou – separovat, separovat, separovat. Jen ne je mít za sousedy!

    Odpusťte, na základě naší mnohaleté virtuální známosti moji jedovatost, nicméně obdivuji vaši „jasnozřivost“, kterak víte, co já si myslím, a že totéž co vy. To je další vaše představa, míjící se s realitou. Je to naopak, segregovaná společnost je moje ideální (nenaplnitelná) představa. Po zkušenostech z návštěvy JAR…

    Míšení ras (nějaká „antieugenika“) je v minimální míře věcí přirozenou. Ale čím je jí méně, tím lépe.

    Nějaké řeči o rasismu jsou mimoběžné. Já netvrdím, že černoši nebo žluťáci nebo cikáni jsou méněcenní proti „bílé rase“, ani že je to snad naopak (jak je teď v módě). Jen se mi s nimi nějak moc nechce žít pohromadě. A dobře vím proč.

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Hudče, máte pravdu, na základě dlouholetého virtuálního „kontaktu“ jsem si troufnul něco odhadnout. Netrefil jsem se. Stává se to. Už to dělat nebudu.
     V lecčems Vás chápu, v lecčems ne. Třeba s Vietnamci to vidím zcela jinak. Mnozí se plně integrují a jejich rodiče o to stojí – viz ryze česká výchova od mala, jak jsem psal. Potkávám u nás mladé smíšené páry a podle všeho se mnoha Vietnamcům nechce do rodinných podniků. Svoboda, kterou máme je jim příkladem, který chtějí následovat. Evropská civilizace je velký a silný magnet. Nejde to ale den ze dne, přesto registruji vietnamské novináře, fotografy a intelektuály. Je to proces, pro který je 30 let krátká doba. Jistě jsou i lékaři, právníci, technici atd. Nebudou jich tisíce, proč také? Budou ve stejném poměru k populaci jako Češi. Nic se nedá – a také nemá – urychlovat. Jen tomu nechat volný průběh a nebránit.
     V JAR jsem nebyl, nemohu soudit, ale podle těch, co tam žili je tam život hodně složitý a časy rasové segregace byly neudržitelné. A vracet se zpět je nemožné, stejně jako tady u nás tvořit něco, co jinde přežilo.
     My tady v Čechách jsme výsledkem míšení ras, to je minulost, s tím nic nenaděláme. Střed Evropy k tomu byl ideální. Keltové, Germáni, Slované, Románi, Mongolové – pěkná směs i geneticky.
     Samozřejmě násilné pokusy pro míšení ras a pokusy nucené multikultury jsou cestou do pekel, kde řešením není segregace do různých zón. Bílé, černé, žluté a kdovíjaké ještě.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Časy rasové segregace ale v JAR neskončily.
      Nyní segregují negři bělochy.
      Kupodivu, to nikdo za segregaci nepovažuje.
      A ještě záhadnější je, že to za něco špatného nepovažují bílí, tedy jmenovitě ti, co v JAR nežijí.

      To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Perfektní, i když asi hrách na stěnu.

     To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Podle mě píšete vmanipulované fráze, strejdo.
    Černošský doktor, integrovaní Vietnamci, a segregace připrchlíků jako nějaký …vedlejší efekt té migrace, způsobující segregaci.
    Ve skutečnosti černý doktor neznamená vůbec nic, Vietnamci vesměs integrovaní nejsou, studují, aby více či méně ovládli republiku legálně, za ilegálně vydělané peníze, a to zdaleka nejen prodejem pašovaného a pančovaného zboží.
    Připrchlíci se segregují sami, NECHTĚJÍ se integrovat, chtějí nás zničit, a že nás ještě nezničili, resp. západní hostitele, je jen proto, že na nich parazitují, a parazit potřebuje svého hostitele nejlépe živého a funkčního.
    Zrovna tak se samozřejmě nechtějí integrovat cigoši a jiná verbež, segregují se sami, úmyslně, s plným vědomím.
    Proto dávám za pravdu panu Hudci, že segregace je přirozená, ale potlačovaná.
    Lidé jí potlačují ve svých nitrech, protože nás učili, že je to špatné, a špatné nám to připadalo, především proto, že segregovali jiní, a my tady vyjma cigošů neměli nikoho, koho bychom mohli láskyplně integrovat mezi nás, až na nějakého toho černocha, což jsme s láskou udělali, ale už jsme to neudělali u těch cigošů, protože, jak jsem uvedl, o to nestáli.
    Jakmile ale vidíme, že negři a čmoudi na západě nějak ne a ne se integrovat- a zde ani ti nejpokrokovější havlovci nemohou tvrdit, že za to může třeba v Německu, Francii, Švédsku či Británii „uprděné čecháčkovství“, které jinak může za veškeré zlé pokusy někoho segregovat u nás, pak zpozorníme, a sice ještě nechceme nikoho segregovat, ale pro jistotu tady nechceme nikoho, koho bychom segregovat mohli, a ve svých nitrech umírnění pokrokáři dobře vědí, že tito lidé se prostě segregovat budou, bez ohledu na to, co my chceme,či nechceme.
    To si myslím strejdo, že víte dobře i vy, i když se tak děsíte ghet, a že je to vlastně jen taková hlava v písku, ten strach z těch ghet.
    Takže za mě, nevadí mi negr, co je doktor, nevadí mi ani negři, co ve Dvoře Králové prodávali párky v takových slaměných chýších, imitujících Afriku, nevadí mi Cikán, co pracuje, a nevadí mi Vietnamský žák ve škole.
    Jenže ve vlastním zájmu musím chtě nechtě přemýšlet, jestli nás ta tolerance nakonec nedožene, a nepředežene, a co vlastně je, a co není správné.
    Protože v časech, kdy země byla obsazena sovětskými vojsky a učili jsme se toleranci a teoriím, o rovnosti lidí všech ras, jsem rozhodně neměl obavy o osud českého národa.
    Nyní nejenom že mám takové obavy, ale kromě českého národa mám strach i osud bílé rasy.
    To se to za těch 30 let hnulo celkem dost.
    A stačilo, aby se teorie, které byly krásné, a my se je učili za socialismu, aniž bychom si kdy mysleli, že je budeme uvádět do praxe, tedy aby se tyto teorie skutečně do praxe převáděli.
    Výsledkem je katastrofa.

    To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  jicko ty kde vyrastol na gurune s majkou a potom si s nou spadol tu,ked janiceri vyjebali pol europy nasich jebaciek, jebakov upiekli za ziva a co neodniesli spalili a zas tu kurva vyjebany alahisti,ked vykurveny uzernik,jeho gazdovanim sa rozputala vojna to uz chuj,ta zajebana merkel ma kus vkurvia bo hovori tym jebanym traktarom ze musia vysetrit jak ze toho bojovnika od nich sa nepodarilo otravit ,v hentej dobe upalit na hranici ci posekat jak knedlik to dnes injekcia ci povraz bo ine sa nevedelo ty kurva ma tu nelakuj s nejakou pravdou napis ze nenavidis katolikov a hotovo a IRA to bojovnici nie do zajebania bo kurva alahista odreze krestanovy tu jebanu hlavu to nejak ti nevadi ty kurva ( je pravda pokial sa tam nezacala budovat demokracia made in oil tak sa rezali medzi sebou bo to ich narodny sport ,z tej kultury si a drz z nou kurva a v amerike s nigramy to jak s ciganom u nas robit ani bohovy a hladat zakruty bo on vyjebany a ja robim jak kokot bo ked biely tu nebude robit tak niggers a to biele smetie okolo nich sa samy pozru a bude uroven jak v tom state,ktory si tam v tej afrike vybudovali a vola sa liberia,jasny a pravdy nebolo nema a nebude bud je realita,abo vymyslene picoviny bo kurva a laska k druhemu to casom treba drzat samopal v ruke jicko,bo len tak vie pokial jeho laska siaha,ked nevidi samopal upada do roztopase svojej pravdy ponal kurva ci nie ,jasne ze cirkev ma krv na rukach jak kazda ideologia v hentych casoch ona panovala teraz demokraticka len sofistikovanejsie upalovanie napalm ci apache a canon 30 mm a keby IRA sa bola drzala biblie tak po nich a ja ich uznavam jak kurva tote moje zjeby tak vidim a nemienim menit nejak valne bo s pravdou to tak mozno v dnesnej dobe dojst do pice na raky jak sa u nas hovori na tom zajebanom sarisu…pravda jedna z prachu sme a do prachu pojdeme toto to jedina pravda na tom skurvenom svete lasky pravdy,bez lzi a nenavisti…
  aby bylo jasny pepici to len moje zjeby a nijake pravdy ci ukazovatele ,to expertne moje pohlady pre mnohych chore ,ale jak pisem cujem sa s nimi zdravo a hej este ked napisem,ze mam expertne pohlady to aby iritovalo a normalny vie,ze jsem vesnickej buran teraz komplet mozno najebat tych zajebanych palcov…
  hej a este dobre,ze si nespomnul dalsiu pravdu a ani nech ta nenapadne ,o tom jak sa svinsky zachovali pepici ku sudet volke bo to by ma uz jeblo bo sam kurva vidis,ze tej pravdy na tom skurvenom svete je tolko,ze mi zacina pripadat jak v pravdivom kokotove…

  To se mi líbí

 3. Rosťa napsal:

  „Kudy chodil, tudy lhal, paní Mullerová“. „Kdo“, zeptala se. „No ten, co mluvil o těch králíkárnách, červených nitkách ze Slušovic a o tom, že nic restituovat nechce“, odpověděl Švejk. „Ale, zase se pěkně poslouchá a jeho Pražané mu rozumějí. Pojmenovali po něm kdeco a pan Bakala byl tak hodný, že mu i knihovnu nechal postavit, aby se jeho siroty měly kde scházet“ oponovala paní Mullerová. „A taky chtěl, aby ta jeho Korbelovic kamarádka to tu po něm převzala, tak je moudrý“, trvala na svém paní Mullerová. Švejk něco zavrčel o kolaborantovi, vzal klobouk, hůl a odešel k Palivcovi na pivo. Evidentně neměl chuť se handrkovat kvůli někomu, kdo za to nestál.

  To se mi líbí

 4. lujjza napsal:

  (…) Svetom posledný týždeň otriasli videá, v ktorých bol nafilmovaný zásah belgickej polície proti, dnes už nebohému, slovenskému občanovi Jozefovi Chovancovi.

  Jedno detailnejšie video, ktoré sa nachádza na YouTube, bez akejkoľvek pochybnosti znázorňuje nielen hajlovanie ale aj úškľabky a podobné zvrátenosti, nielen zo strany policajtov, ale aj záchranárov. Toto video, ktoré je vlastne len zaostrenou verziou predošlých videí, je ale len začiatok.

  Druhé video, ktoré sa objavilo pre tromi dňami na facebookovej stránke Ľuboša Hricu presahuje všetko, čo sme doteraz videli. Tváre sú to síce zasa rozmazané, ale video vlastne už priamo dokazuje, že sa tu nejednalo o nejakú náhodu, alebo nešťastnú zhodu okolností, ale skôr o úmysel.

  Ukazuje, ako policajti Jozefa Chovanca najprv spacifikovali, dali mu na ruky jednorazové putá, takže sa vôbec nemohol hýbať, nie to brániť. A až potom ho, už nehybne spacifikovaného, celého zabalili do deky a kľačali na ňom pokým ho nezmárnili. Policajtka pritom nielen hajlovala, ale aj ostatných očividne povzbudzovala. Druhý policajt urobil dokonca do kamery rockové gesto označujúce parohy. Nakoniec záchranári Jozefa Chovanca z cely vyniesli bez nosidiel, ako zabitú divú zver. (…)

  https://www.hlavnespravy.sk/vyzera-skor-vrazdu-slovaka-priamom-prenose-druhe-detailnejsie-video-belgickeho-letiska-odhaluje-strasne-skutocnosti/2272886
  ————————————————————
  Koukněte na to video… To se fakt nedá komentovat.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Tomuhle nerozumím.
   Bílého Slováka ubijí k smrti, a píča, to nenacházím nic slušnějšího, u toho heiluje, ale na černou držku si nedovolí ani křivě podívat.
   To je podivné náckovsktví, tím spíše, když pomyslím, kolik tahle banda kriplů sebrala belgických občanů, co se na negra či čmouda blbě podívali.
   Západní společnost je nemocná víc, než se zdá.
   A co se stane?
   Nic.
   Čecha, ubitého v Británii řetězem také nikdo nelitoval.
   Soud vrahy osbobodil, protože Čech si začal, něco sprostého prý řekl.
   A to samé, být to negr, tak budou ryčet znechucením z rasismu.
   Jsou to naši nepřátelé, většina z těch západních kriplů!

   To se mi líbí

 5. Bavor V. napsal:

  To se mi líbí

 6. vittta napsal:

  Pane Jírovče, v článku jmenujete jen ty, co nemáte rád vy.
  Já jsem „Husita“(nejsem praktikující věříci) ale vím, že ani Husité nikoho moc nešetřili.
  No a co, kdo koho kdy vlastně šetřil?
  A pokud ano, zmizel ze světa i z dějin,
  V USA vznikla segregace, tedy ty jejich hodnoty jí vytvořily…ale prosimvás, segregace byla před USA a bude i po nich, byla mezi přírodními národy, bez ohledu na rasu a hodnoty, vy nemáte rád USA, a tak to svádíte na ně, já je také nemám rád, ale zase rozumně s tím ukazováním.
  A Havel… s tím to je marný.
  Byly kdysi na starých novinkách jen dvě osoby, na které byl pohled Čechů jednotný, resp. byl převážen velice znatelně na jednu stranu, což znamenalo, že tak smýšlí jak ti leví, tak ti praví.
  Jedna je samozřejmě Havel, kdy většina Čechů z něho svorně blila, a ta druhá…zkuste hádat.
  Fidel Castro, to zase se vetšina shodla, že třeba nemá tak úplně pravdu, ale že je to frajer!

  To se mi líbí

 7. tata napsal:

  pane Hudec nezlobte se i když nejste zde bohužel sám to je čistý rasismus a ten je počátek všeho kam to ted jde.ŠPATNÉ je že ted je defakto rasismus s obraceným znaménkem,jako se defakto stydět že jseme bílí.Bohužel počátek toho vše je v rasismu otroctví.SEGREGACE VEDE jen k nekonečnému kolečku bezpráví.JEN pěstuje čistou nenávist ač je to určitý paradoks v dlohodobém horizontu posiluje utlačované a oslabuje utlačovatele.To co se stalo černé rase bylo určitě špatné už se to nedá vzít spět ale zrovna tak je špatné že obracený rasismus budeme zapirat omlouvat až přeroste v opak.BOHUŽEL to co zde píšete a pár VÁM PŘIZVUKUJE je cesta do pekel.Jen to nahrává těm co vlastně hlasají a potporují obracený rasismus.Žadné chapaní že má někdo jinou mentalitu,že někoho máme chápat,nebo řešit že byli dříve v otroctví takže ted mužou vše.NÉ stejná práva ale i povinosti pro všechny bez rozdílu pleti.Vyloženě podporovat segregaci je cesta do pekel ale zrovna tak jako to co se ted třeba děje v V USA.NEBO U NÁS jakákoliv zmínka o vymáhání stejná prava ale povinosti nazývat rasismem.ROZHODNĚ slovo segregace a třeba negr vede k zbytečně vyhroceným stavúm.Ano i nuceným míchaním ras jako je současná migrace ty kultury jsou neslučitelné jako celek.Takže nepodporujme emoce

  To se mi líbí

 8. tata napsal:

  napsal jsem dlouhý článek,stratil se tak krátce.POUŽÍT slovo segrekace že je přirozená je cesta do pekel,Davá jen zbran do rukou těm, co vlastně pod rouškou náké spravedlnosti podporují obracený rasismus.NUCENÁ snaha misení ras v podobě dnešní migrace je zrovna tak cesta do pekel.NÉ JEN VYŽADOVAT bez rozdílu ras stejná práva ale i povinosti.jESTLI ale někdo si chce vzít partnera z jiné rasy nemělo by to být považovano za něco k odsouzení

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   „jESTLI ale někdo si chce vzít partnera z jiné rasy nemělo by to být považovano za něco k odsouzení“

   Tato, ať si šuká kdo chce koho chce a jak chce. Ale to ještě neznamená, že ho chci mít za spoluobčana nebo (nedejbože) dokonce za souseda

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    Tak jak to prezentujete je cesta do pekel,je to Vaše věc,Podle mě je řešení je jen v dusledném trvaní na tom jak se kdo chová,nikoliv jakou rasu má.PRotože je to dvousečná zbran,největší dukaz je USA

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Zatím nás vede do pekel celkem rachlým krokem vaše cesta, jak každý vidí.
     Až nás povede do pekel nějaká naše (bílá) účelová segregace kohokoliv, určitě na to změním názor.
     Místo snů se raději přizpůsobuji realitě.

     To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   tato urob si vylet na vychod,abo daj na youtube jarovnice,to ovce co sa pasu u nas v kopeckoch to maju viac rozumu,kurva co to za kokotina segeregace do pice to nikto nevidi realitu,chuj s ich slovom,biely normalny nebude byvat kurva v jarovniciach v osade,ked ciganov nastahuju do bytoviek staci kuknut lunik kosice ja sam v roku 1991 som bol kuknut na vlastne oci,boha po prve poschodie bordelu psov maciek a potkanov,tu v riti v camden NJ v biely den bo som tam robil na stavbe som zastavil na cervenej biele ciary ja a vsetko cierne kurva stala cvela horda okolo auta,ci nemam cigaretu,vsade cierny domy v dezolatnom stave vsetko im plati stat na stavbe,ani jeden cierny nerobil a tri poschodove byrovky s vysokym standardom tam boli vybudovane kurva kukal som jak chuj,dnes z nich staligrandske ruiny co tu kurva bo ma vkurvia sa bude jebat segregacia,ked jich treba izolovat,kurva tato co vies o usa ja kde zijem nijake BLM bo vatsina bielych a tych par ciernych to robi jak kokot jak ja ja nevidel jednu demonstraciu tu a zil som v meste co 100000 holoty,co pravda tu vacsia vesnice chces zakon pre kazdeho ty kurva vies co tu za roky odkedy sa berie nigrov jak normalnych oni narabovali napalili a hlavne zadfarmo ziju do pice segregacia soudruh kurva uplatnoval zakon nevadilo ani chartistom ohladom ciganov a teraz nemozno ani krivo kuknut na koloroveho nie toboz povedat ze leniva kurva a vyjebanec o com sa tu vedie diskuzia o jasnej veci realnej kurva ,co tu rozoberat jak jasna vec jak ruda zare nad kladnem kurva,dobre bo aj tak chuj z toho…

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.