Nutrie nebo ondatra?


Povedlo se mi vyfotit pěkného hlodavce, ale nepoznám, je-li to nutrie říční (myocastor coypus) nebo ondatra pižmová (Ondatra zibethicus), případně i jiný hlodavec hladovec

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 reakcí na Nutrie nebo ondatra?

 1. NavajaMM napsal:

  Je to nutria, priateľu. Za mladi som chodil blízko nášho mesta často pozorovať ondatry a toto je niečo iné. Zreteľne väčšie, s väčšou hlavou a trochu iným držaním tela.
  Googlil som aj obrázky, ale je to pomiešané. Asi mnoho ľudí si ich mýli, tak medzi týmito dvomi druhmi je na internete mišmaš.

  To se mi líbí

 2. Hudec napsal:

  Nutrie vypadá hnusně, ale je výborná na pekáč.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Vždyť je to tak milé zviřátko…a ty hned že vypadá hnusně. Zabít bych to nedokázal, i když by se mi možná povedlo ji i chytit. Vypadají totiž strašně krotce.

   To se mi líbí

   • lujjza napsal:

    Nutrie má prej oranžový zuby. Takže kdyby se Vám povedlo, že se to zvíře na Vás zazubí, byl byste doma… Teda pokud nemaj oranžový zuby i ty ondatry…

    To se mi líbí

 3. brtnikvbrlohu napsal:

  U nás nepůvodní – asi před pěti lety se objevila na místní říčce, přestěhovala se na zimu k lávce ze které lidi krmili kačeny a stala se mistním miláčkem, než byla coby nepůvodní a nezádoucí fauna – nevím kým – zlikvidovaná. Že by potomek těch co ochránci zvířat vypustili z chovů?

  To se mi líbí

 4. Devana napsal:

  Netuším, aké je to zvieratko, ale moji synovci raz mali podobný problém…
  https://devana.blog.pravda.sk/2016/07/22/o-novych-zivocisnych-druhoch/

  Líbí se 1 osoba

 5. vonrammstein napsal:

  Nutrie. Chodím to tady občas krmit mrkví kousek za náš slavnej soutok. Jsou tak voráchlý, že si klidně stoupnou na zadní, předníma se Vám vopřou vo lejtko a klidně by Vám s tou mrkví ukously i kus prstu.
  Poslední dobou jich dost ubylo, prej to maj na svědomí bezdomovcí. Nedivil bych se, dobrý maso gratis. Ale to by taky znamenalo, že tou mrkví krmím bezdomovce. Tak jsem z toho krapet rozpačitej. Ale to bude asi podstata tý nutriční hodnoty.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.