Covid v českém pojetí


Cimrmanova teorii poznání vyvrací omyl, na počátku přesný. Na konci procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic.

To je přesně náš případ s covidem. Po půl roce jeho poznávání nevíme nic. Pravda, můžeme si s úžasem přečíst, že mezi 1.5 miliardou čínských obyvatel lze rozlišit i jen jediný nový případ. To je neuvěřitelná přesnost, protože to není málo nebo hodně, ale víc než nula a méně než dvě. Tedy přesně jedna, pokud ono číslo strana lišácky nezfalšovala.

Nevíme nic o tom, proč mocní tohoto světa zastavili ekonomiku.

Počet zemřelých (s nebo na covid) je v naší zemi nerozlišitelný od celkového počtu lidí, kteří by tak jako tak zemřeli z ostatních příčin. V Česku to je 300 lidí denně, tedy asi 40000 za ty čtyři měsíce, co pandemie trvá.

Zdá se, že vir zmutoval do zástěrky kryjící daleko zhoubnější věci. Například přemístění amerických vojáků z Německa do Polska, aby tam mohli ještě lépe odstrašovat Putina.

Stejná zástěrka halí debilní prohlášení, že mužíci v rubáškách, Iránci s čímsi na hlavě a šikmoočci z Pekinu mají v úmyslu narušit prezidentské volby v zemi, jejíž velikášstvím zdebilizovaní občané nemají páru, že ty státy vůbec existují. Jejich svět většinou nesahá dál než k nejbližšímu McDonaldu nebo nákupnímu centru.

Vir vhodně zatlačí do pozadí českou návštěvu Pompea. Nebude jásot davů na ulici, kdo by taky někam chodil v takovém parnu. Pompeo v tichosti posvětí Vystrčilovu cestu na Tchaj-wan a zchladí vládu požadavkem, aby si půjčila na nákup dalších zbytečných zbraní v USA.

Bratrství ve zbrani doloží kytkou k pomníku „Děkujeme Ameriko“. S pózou mistrnou, přijde místní papalášstvo zabrečet, jak zpíval kdysi Karel Kryl.

Ještě, že se k nám nechystá Lavrov. Třeba by chtěl položit věnec k pomníku Koněva, provokatér jeden..

Občan by čekal, že virová krize semkne národ. Ne tak u nás. Semkli se toliko šmejdi mezi právníky, kteří hrozí žalobami a jejich politické protějšky, shánějící politické body káráním vlády, za náhubky, omezování lidských práv, uzavírání hranic a ostatní opatření, která mají zloduchům zjednodušit kontrolu lidí.

Vir vytlačil z hlav občanů druhdy známou poučku „Jednou komunista, vždycky komunista.“ Jeden z těch posledních, naoko překabátěných, by rád na Hrad. Samozřejmě jen tehdy, bude-li si společnost přát, aby ji zachránil. Jenže, co když si vzpomene, že kdysi přísahal věrnost straně, vládě, táboru míru a boji proti imperialistům. Hrůza pomyslet.

Není veselé, že jako občané nevíme nic, ale asi to tak má být.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Královských Vinohrad se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

40 reakcí na Covid v českém pojetí

 1. strejda napsal:

  Není to veselé, opravdu ne. Je to ale normální, zvykneme si.

  To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  „Počet zemřelých (s nebo na covid) je v naší zemi nerozlišitelný od celkového počtu lidí, kteří by tak jako tak zemřeli z ostatních příčin. V Česku to je 300 lidí denně, tedy asi 40000 za ty čtyři měsíce, co pandemie trvá.“
  Jako vopravdu? To jako v naší, nebo v Jejich zemi? Tady je totiž průměr cca 200 nakažených denně a necelých 19.000 celkem za celou dobu. Počet zemřelých S COVIDEM vůbec neberu vážně, běžná chřipka má úmrtnost minimálně desetinásobnou za jedinou podzimní sezonu.
  A u pomníku si dneska tleskal akorát osamělej buzerant Baxa.
  Ještě nějaký moudro maj ve svým zásobníku impotence?

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Abych nezapomněl: Od března, nebo kdy ta panika vypukla, zemřelo dohromady necelých 400 lidí S COVIDEM, z toho NA COVID možná tak desetina. Takže „V Česku to je 300 lidí denně“ Jich zcela diskvalifikuje z jakýhokoliv příčetnýho kouta vesmíru. Těch 40.000 přičtu tomu, že třeba používaj neeuklidovskou matematiku. Jinak bych musel konstatovat, že jsou totální magor.

   To se mi líbí

   • lujjza napsal:

    Jsem to pochopila tak, že těch „300 lidí denně“ je normální běžnej denní průměr (teda ještě před Covidem). Netvrdím, že jsem tomu rozuměla správně.

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Myslím, že jste to pochopila správně, samozřejmě jen pan Jírovec to může potvrdit. Nicméně si také myslím že magor nebude pan Jírovec ale úplně někdo jiný. Nic překvapivého.

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Souhlasím, potrefená husa jak vyšitá.

      To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      Myslela jsem, že tady je jen 1 magor, ale viditelně se dnes zase urodilo, ale jen tak dál, alespoň dokazují, že jsou naprostí pitomci (případně pitomec 😀 . ) Pochopili to všichni diskutující, až na jednoho, a pak nějaký neurčený počet blbců 😀 ., kteří tady dnes dávají palec nahoru úplné hovadině. Musíte ale přitlačit pánové/pane, zatím je to slabé.

      To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Tak ještě jednou a pomalu: „… kteří by tak jako tak zemřeli z ostatních příčin. V Česku to je 300 lidí denně…“ nám tvrdí, že na to zemře 300 lidí denně. Chápu, že má někdo problémy s vyjadřováním. Nechápu, proč to troubí do světa.

     To se mi líbí

 3. vonrammstein napsal:

  Podle Miroslava Klempara z ostravského spolku Awen Amenca, který pomáhá romským dětem se vzděláním, se sice Chanov uklidil, ale rasisté zůstanou rasisty. „Ti, co otevřeně nenáviděli Romy, uváděli Chánov jako důvod. I někteří Romové a ´zástupci Romů´ prohlašovali, že to, co se děje v Chánově, je důvod, proč nás Romy nemají rádi. Myslíte, že se teď něco změnilo? Že nás mají teď raději? Ne, protože situace v Chánově byla a je zástěrka rasistických prasat a fašistických politiků. Chánov se uklidil, ale rasisti zůstali rasisty a debilové jsou pořád debilní, vyjádřil se s tím, že jen málo lidí pochopilo, že Chánov je vizitka zanedbání správy svěřeného majetku, kterého se dopouštělo „rasistické vedení města a zloději ve vedení města, a ne jen vizitka Romů“.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Krb-u-panelaku-To-je-napad-Z-Chanova-Tam-se-znovu-resi-kontejnery-pro-Romy-A-je-dusno-Ze-kazdy-Fero-chlasta-Tak-to-vsichni-Cesi-smrdi-633147?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  To se mi líbí

 4. vonrammstein napsal:

  Doplňme také, že nedávný požár katedrály ve francouzském Nantes byl založen úmyslně imigrantem z Afriky. Muž ze Rwandy se k činu přiznal. Podle francouzských médií založil požár proto, že mu nebylo prodlouženo vízum. Ještě předtím přitom nový francouzský ministr vnitra ujišťoval, že se katedrála nejspíš rozhořela náhodou.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Joooooohooo-smal-se-cernoch-do-mobilu-kdyz-nahraval-jak-kumpani-biji-mladou-holku-Co-udelali-jeji-spoluzaci-Radsi-se-podivejte-sami-633346?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Budem taky takoví sráči?

  To se mi líbí

 5. tata napsal:

  Ritíři…..nejsem obdivovatel,spíš naopak ale on tady vtom článku píše jinými slovy to co mu vyčítáte tak to nechápu proč tolik ostrosti,článek má hlavu patu s lehkou ironií,bohužel smutná pravda a co stím nikdo neví,asi jak píše strejda zvykneme si,lepe řečeno už jsme si zvykli

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Smutná pravda je co? Ty hausnumera, který si vycucal z nějakýho temnýho otvoru?

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Nechci lézt tatovi do zelí, ale dal zcela jasný odkaz na údaj za rok 2019 o 308 zemřelých v Česku denně. S tím nic neděláte, otvor neotvor. Už to tak v těchto krajích chodí. Co můžete udělat, je pochopit psaný text. Týkalo se pouhopouhých dvou vět. Nic světoborného.
    Že vy jste severský typ co nesnáší jižní teplo?

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     To máte pravdu, jsem a nesnáším. Dnešek trávím mezi záchvatem astmatu a jiným záchvatem alergický rýmy. Skvělá kombinace, vřele doporučuju. Do toho už mi třetí den neteče teplá voda, takže vlažná sprcha nehrozí a ledovou nesnesu. Krásnej začátek dovolený.
     Nicméně nad ránem, kdy jsem to psal, jsem byl ještě zcela v pořádku.
     Zbytek už jsem okomentoval výše.

     To se mi líbí

     • strejda napsal:

      Tak to já jsem jižní typ, ale přímořského ražení. To znamená k teplu větřík. Kontinentální či pouštní horka také nemám rád. V teple a slunci ožívám a jsem optimista – ale ten větřík je podmínkou.
      Myslím, že by mně v pekle bylo dobře, ale jako ateista nemám šanci a tak se nechám překvapit.

      To se mi líbí

 6. lujjza napsal:

  OT
  Biden zvolil viceprezidentku: Za svou viceprezidentku si v případě zvolení prezidentem USA vybral demokratický kandidát Joe Biden senátorku Kamalu Harrisovou, která se ve stranických primárkách sama ucházela o prezidentskou nominaci.
  ———————————————–
  Takže to nebude Michelle. Otázka zní, jestli je tahle paní lepší (a pro koho), anebo už prostě je špatně cokoliv/kdokoliv.

  To se mi líbí

 7. lujjza napsal:

  Doporučuji – události v Bělorusku se (zatím nepřímo) týkají i nás:

  „Je Bělorusko už na řadě?“

  http://nonserviam.cz/je-belorusko-uz-na-rade/

  To se mi líbí

 8. Jiří Jírovec napsal:

  Milý vonrammsteine, ta čísla jsem si nevycucal odnikud. Například zde (https://www.opojisteni.cz/spektrum/jaky-je-vyvoj-poctu-zemrelych-v-cr-v-jednotlivych-tydnech-roku-2020/c:18741/) najdete srovnání počtu zemřelých v letech 2018, 19 a 20 vždy za prvních 13. týdnů daného roku. V průměru to je něco přes 2000 nebožtíků týdně.
  Podle tohoto zdroje (https://www.pohrebnictvi.cz/cs/aktuality/statistika-umrti-za-1-pololeti-2016/?tisk=1) zemřelo za 1. pololetí 2020 celkem 54096 lidí. To je 2080 lidí týdně. 400 úmrti (s nebo na covis19) představuje méně než 1% celkově zemřelých.
  Máte recht, měl jsem opakovat počet zemřelých (s nebo na covid) tedy těch současných 400, aby můj článek mohl pochopit opravdu každý. Vaše připomínky beru jako povzbuzení pro další práci.
  JJ

  To se mi líbí

 9. taras2 napsal:

  „To je přesně náš případ s covidem. Po půl roce jeho poznávání nevíme nic.“ – Možná kdyby se desetina výdajů vyhazovaných z okna na zbrojení dala na vědu a výzkum, věděli bychom dneska všechno.

  Na rozdíl od autora se domnívám, že vir nemá za úkol něco zahalovat, vir má za úkol se rozmnožovat nade všechny meze, jako lidstvo samotné, to to zřejmě od něj odkoukalo. Jestliže likviduje třetinu nakažených důchodců, pak se skutečně může jednat o další reformu důchodového systému, tentokrát mimořádně efektivní. Jenom doufám, že se příštích třicet, čtyřicet let na něj nenajde vakcína a koviďáka si užije i současná generace zmrdů mileniálů a Husákových parchantů. To v rámci vyšší spravedlnosti.

  Co se Pupenda týká, mohl by mi někdo vysvětlit, čím jsou USA pro naši republiku tak významné, že je jim nadpoloviční většina politiků a celá mainstreamová mediální scéna zalezlá do prdele? Obchod nula nula nic, import kulturních hollywoodských sraček má negativní dopad na inteligenci mládeže, hysterčení okolo Rusů, Číňanů, Černochů, Homosexuálů, kejhajících Hus všech barev nabývá rysy pandemie šílenství (o zločinném charakteru americké zahraniční politiky nemluvě) – tedy co má bejt? A zkusil by někdo starci vysvětlit, co si USA koupí od nás za čtrnáct miliard korun a výhledově za dvě stovky, aby byl obchod s vrtulníky a s jadernou elektrárnou vyrovnaný? Nebo je to snad daň ve stylu stovek volů do Rajchu dodávaných?

  Dohadování o počtu zemřelých, které zabralo tři čtvrtiny debaty, přičítám vonramsteinově rýmičce. To je prevít.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Tarasi, jak to že to nevíte, Nejde ani tak o prachy, ale o poslušnost. Každý kamínek ve valu je důležitý. Vypadne jeden a následky mohou být katastrofální. A v naší zdi, pevném to valu, je takových kamínků habaděj.
   Pro ilustraci – přehrada Tři soutěsky nepraskne a přežije tu naši přehradu, také největší na světě. Jen to nechtějte uspěchat, čas si nedá poroučet od nikoho 🙂

   To se mi líbí

   • taras2 napsal:

    Obvyklé je, že kamínkům ve zdi se platí za to, že vytvářejí pevný val, přehradu, že slouží a chrání pána. Tady se na slouhovi chce, aby místo mzdy ještě platil pánovi, vylepšoval mu obchodní bilanci. Větší potěšení a radost až do rána pro českou pravici, demokratickou opozici, pražskou kavárnu a prezidentské kandidáty může patrně nastat už jenom tehdy, když se u toho ještě nechají šoustat do zadku. Která přehrada prdne dřív, to není vůbec jisté.

    To se mi líbí

   • taras2 napsal:

    A zapomněl jsem dodat, že nastrkovat začíná už pomalu i Babiš.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Pche, jak jsi psal- od kadeřnice po Goldmann Sachs- všichni stejně nebezpeční.
     Zapoměl jsi u toho napsat- kromě Babiše, ale svůj úkol pro levici odvedl, ne?
     Vyfoukl EET jak váhající ČSSD, tak tápající TOP09.
     Teď je jen na vás, abyste ho zase pohřbili, tvými slovy- zařadili někam mezi kadeřnice- a Goldmann Sachs.
     Já ho rád nemám, ale když to bylo nutné, podpořil jsem ho, na což mi asi z vysoka sere, ale nezrazoval jsem republiku kvůli nějakým mým osobním zájmům.
     Nyní je Babiš v obtížné pozici, doma štván kolaboranty a sluníčkáři, a z USA vydírán a urážen- protože projev strýčka Pompa byla prostě urážka.
     Je na tom zle nedobře, a já, i když ho prostě nemám rád, na něj nenaplivu, dokud nezradí.
     Plivance nechám Tarasům!

     To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Rýmičku Ramštajn dostal až potom, co okomentoval článek. Teď leží v posteli a snaží se dejchat, což mu moc nejde. Klidně si to s Váma na pár minut vymění.

   To se mi líbí

 10. lujjza napsal:

  „Takže dnes jsem přijel, abych připomněl Čechům, že jsme stále připraveni vás podporovat a kdokoliv by vás měl nějakým způsobem negativně ovlivňovat, tak my jsme zde, abychom vám poskytli součinnost, podporu, protože my v USA z tohoto úzkého vztahu budeme vždycky těžit, který existuje již celé dekády,“ dodal Pompeo.

  „Oceňujeme to, že Rusové budou nahrazeni, co se týče bezpečnostního zabezpečení vaší armády i vašeho podílu na NATO. Také se těšíme na spolupráci v dostavení jaderné elektrárny Dukovany,“ dodal. Pokud by mělo mít Rusko zásadnější vliv na dostavbu jadené elektrárny v Dukovanech, podkopalo by to možná podle Pompea nezávislost České republiky.

  „Minulý rok byla podepsána dohoda o zabezpečení při budování sítě 5G a další práce bude následovat na podzim. Vaše vůdčí úloha vedla k tomu, že 30 zemí bude zabezpečeno z hlediska 5G sítí. Je třeba chránit bezpečí a svobodu velkých zemí. Investujeme také do implementace screeningů, v tomto sektoru vaše země mohou rozvíjet svá klíčová průmyslová odvětví, aniž by byla ohrožena jejich svoboda a nezávislost. Zde na tomto poli musíme spolupracovat, vy jste také skvělí bezpečnostní partneři v Iráku, Sýrii, Afghánistánu. Pomáhali jste nám chránit demokracie po celém světě. To si ceníme. Náš prezident si toho cení a jsme rádi, že máme ve vás tohoto silného, důvěryhodného partnera,“ poděkoval Pompeo premiérovi.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Slova-z-USA-Tesime-se-na-Dukovany-Ruska-vyzbroj-pujde-pryc-Diky-za-Afghanistan-633439

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Slova se mluví a voda teče. Nic nového pod sluncem.
   A kola osudu se neúprosně točí dál.
   Sami jsme si vybrali, sami to

   To se mi líbí

   • lujjza napsal:

    Já vím, strejdo.
    Já jenom, že jednoho děsí, kam až jsme se to vlastně vůbec dostali…

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Copak kam jsme se dostali, ale kam se dostaneme.
     Objektivně nás více ohrožuje islamismus a negrismus než USA a jejich…ekonomické(?) zájmy.
     Strýček Pompo pohrozil, a to byla celkem chyba, protože tlačí Babiše, aby poslechl, no, copak o to, ale on se ho snaží ponížit, aby poslechl VEŘEJNĚ.
     Pokud Babiš poslechne, bude vysmán českými lidmi, a prohraje volby, byť mu nějaká podpora příznivců EET zůstane.
     Takže Babiš by neměl udělat nic, prostě tu stavbu nějak elegantně zdržovat, protože otevřeně se postavit proti USA je sice hezká představa, ale z ohledem na naší reálnou sílu a geografickou pozici málo reálná.
     Vlastně by to ani nebylo moc chytré, nakonec, USA mohou klidně vydírat sudeťáckým tónem, kdyby se jim ovšem chtělo zbytečně posilovat pozici Německa, což se jim zrovna si moc nechce, kromě toho by to u nás posílilo pozici Ruska.
     Kdyby Pompo držel hubu, bylo by to daleko nebezpečnější, ale on hrozil.
     Takže buď chyboval- a to si myslím, nebo se už neštítí ničeho a vypadl z reality.

     To se mi líbí

 11. vittta napsal:

  Ten článek je typicky mainstreamový.
  Nic jsme nevěděli- a nic nevíme.
  Ale víme, že je to všechno blbě.
  Klasiky toto, to zavání sluníčkysmem:
  „Občan by čekal, že virová krize semkne národ. Ne tak u nás. Semkli se toliko šmejdi mezi právníky, kteří hrozí žalobami a jejich politické protějšky, shánějící politické body káráním vlády, za náhubky, omezování lidských práv, uzavírání hranic a ostatní opatření, která mají zloduchům zjednodušit kontrolu lidí.“
  Hmmm.
  Ale národ se semknul, pane Jírovče.
  Národ se dokonce semknul tak, že z nás šel po dlouhé době opět strach.
  Sudeťáci šíleli hrůzou, že to děláme lépe a disciplinovaněji, než Němci, EU vláda nemohla unést, že tady není třeba policie a vojska k prosazování nařízení, která byla- přes všechny přehmaty a nedostatky, v zásadě smysluplná.
  Co jsme dělali my, ostatní jen nesměle kopírovali, samozřejmě vyjma Maďarů a Slováků, kteří to dělali stejně dobře.
  A že si na tom nějaké kurvy přihřáli polívčičku, či namazali kapsy, na tom nic nemění.
  Tak to holt chodí, a nejen tady.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Kurvy ať udělaly co udělaly, je s tvrdým Y, ale já si předtavil Kryslíka, Kalouska, Šarapatku či Buqvoje a podobné týpky, čímž vznikla politováníhodná série pravopisných chyb, které se stanou pouze 1000x za 10 let.

   To se mi líbí

  • Carlos V. napsal:

   Krize semkla leda vystrašené mohutnou propagandou s těmi, kteří omezování a udávání mají v krvi. Ano, tito si pak v houfu připadali silní, mocní, vzor américe.

   Rozumní lidé zůstali rozumnými, u nás na vsi jsem roušku neviděl po celý rok.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.