Geny


Kdysi spadaly do oblasti pavědy odsuzované v padesátých letech jako reakční mendelismus-morganismus. Od té doby se mnohé změnilo.

Geny mohou za mnohem víc než jsme kdy tušili. Komunisté prý mají mají v těle gen kradení. Záhadou zatím zůstává jeho přenos. Kradlo se přece dávno před tím, než „k“ slovo vůbec objevilo.

Je nepochybné, že záleží na definici krádeže. Z OKD zmizelo odhadem 100 miliard korun. Možná je ukradl Bakala, aby mohl financovat vilu ve Švýcarsku a Knihovnu Václava Havla v Praze. Jenže za těmi penězi nejspíše jsou podnikatelské záměry využívající zavedené metody, jimiž se přesouvá kapitál z jednoho místa na druhé.

S podnikatelskými záměry to je jako se zabíjením. Podle Desatera je zakázané, ale presidenti a generálové mohou zabíjení zařadit do kategorie obrany. Feldkuráti pak vojákům vysvětlí, že nebudou zabíjet lidi, ale nepřátele, jichž není škoda.

Za dob ministra Kocourka (ODS) se vynořil termín „odklonit peníze“. V jeho případě šlo o to, aby na peníze nedosáhla po rozvodu jeho bývalá bývalá manželka. Bylo to legální, ale vypadalo to blbě. Legálnost odklánění roste s velikostí obnosu, která určuje kvalitou právníků a finančních poradců. Několik tisícovek na účtu nebudete nikdo odklánět. Stejně tak se nevyplatí „přiklánění peněz“ od chudé k ještě chudší straně sporu.

Věnujme se nyní genu udavačství. V české společnosti je znám z nedávné historie. V roce 1968 se objevily zprávy, že Gestapo dostávalo za Protektorátu tolik udání, že jich část házeli do koše. Naše společnost se nepoučila a tak ji svým způsobem opakuje. Gen udavačství je přítomen zejména tam kde přestaly existovat alespoň nějaké morální zábrany.

Informátorství je třeba odlišit od udavačství. Informátor spolupracuje s policií a tajnými nebo nejtajnějšími službami. Podle dohody získává a předává informace, které moc považuje za důležité.

Informátor Jarek Nohavica prý prozradil tajné policii, že Kryl žije v Mnichově v malém bytě a má konflikty ve Svobodné Evropě. Obdobně „důležité“ byly informace o Semaforu (prý od Josefa Dvořáka), naznačující, že Suchý je žárlivý na schopnější lidi v divadle a chtěl by Dvořákovu skupinu z divadla vyhodit.

Předmětem zájmu StB byly podružnosti: Kdo, kde a s kým souloží nebo chlastá. To již dávno nejsou utajené informace, místo agentů máme bulvár.

Informátorem se člověk stával z přesvědčení a nebo ze strachu odmítnout. Za udavače tedy nelze  považovat Františka Čuňase Stárka, když se stal spolupracovníkem BIS. Je pravda, že porušil manifest Magora Jirouse, který vylučoval spolupráci s establishmentem. Magor je pod drnem

a nová moc za zkušenost s prací v podzemí ráda zaplatí.

Moderní technologie přivedly informátorství na mizinu. Jako ovce používáme twitter, facebook, instagram i google, píšeme emaily, které si posíláme zadarmo prostřednictvím několika center, které je tak mají pěkně pohromadě přichystány na prodej a nebo jinému využití. Moc má naše profily, které může spojit s informací kde jsme se pohybovali, co jsme koupili na kartu a jak blízko jsme byli od možného nositele viru nebo nebezpečné myšlenky.

Kdysi jsem napsal Disidentskou pohádku. Dovolím si z ní ocitovat závěr:

 

„I stalo se, jak anály zaznamenávají, že se chystala sláva veliká. Spřátelení panovníci se měli setkat k objímání, poplácávání po zádech, hodování a zvěčnění najatými umělci.

Uniformovaní i tajní policajti, udavači i narychlo získaní zvědové sestoupili mezi disidenty.

Piklů a jiného nebezpečí sepsali na 70 000 stránek. Co vše bylo v těch stránkách napsáno, těžko říct. Snad jen to, že se drábové zajímali, v kterých herbercích či krčmách disidenti rokují a nocují a kde ve stanech, či snad i pod širákem bez kontroly přebývají.

V pohádkách bývá zlo poraženo. V té naší nikoli, to se jen moc zachvěla hrůzou. Nejvyšší biřic si pohrál se slovy a vládcům vysvětlil, že co činí, dobře činí:

„Z právního hlediska má tento způsob kontroly politických protestů vést k obvinění a odsouzení. Z politického hlediska jde o vytváření atmosféry strachu z disentu.“

Sedmnáct nejnejnebezpečnějších živlů vydáno mělo býti soudní moci, to kvůli zajištění klidu na práci. Pohádka možná někomu připomene české země, ale pochází z kraje ontárijského.“

 

Na rozdíl od informátora, udavač má v genech úmysl získat pro sebe výhodu, někoho poškodit a nebo dosáhnout obé.

Lze je najít mezi novináři, kteří selektivně udávají „hříchy minulosti.“  Potřebují se zavděčit a tak neváhají vsunout do zprávy o smrti herce Miloše Nesvadby větu: „Podepsal Antichartu a jeho jméno se objevilo na druhé straně Rudého práva.“

Udavači jsou mezi historiky, kteří interpretují historii způsobem, který označuje Čechy za svině, protože po válce věšeli Němce a zabíjeli vyháněné civilisty. Honorář se hodí a naši milí krajané nám možná ta zvěrstva jednou odpustí.

Nejhorší je, když se gen udavačství spojí s touhou po politické moci. Vrchol v tomto směru představují Piráti a zhrzení úředníci posílající udání k EU. Vy ani netušíte, říkají eurocarům, jací jsou ostatní Češi a najmě jistý Babiš vyžírkové. Nedávejte nám peníze, snažně prosíme, dokud je s vaší pomocí nevykouříme z děr. Jen pak zavládne čistota a pořádek. Jsme tak čestní, že vás udáme, když nám rychle nevyhovíte.

K politickému udavačství patří i křišťálově čistá udání podávaná k policii. Není důležité zvítězit u soudu, ale žalobu podat.

Čapí hnízdo se táhne již 5 let a stále je pohotově jako klacek na Babiše. Pavel Zeman má do příštích voleb je čas. Podle jejich výsledku buď Babiše očistí nebo vydá světské moci k upálení. Tak či onak to bude podle práva, neboť zástupce je právo. Jen se nesmí unáhlit.

Pozoruhodný je gen shromažďovací. Vyplňuje prázdnější část hlav občanů, kteří se shlukují, kdykoli je na náměstí nebo do sálu přivábí hlas volající k pořádku, slibující párek s hořčicí nebo beztrestné hození slinou nebo kamenem.

Za objevitele tohoto genu lze považovat Jana Wericha. Jeho zvídavé oči již v útlém věku zaregistrovaly davy v ulicích. Bylo to v roce 1918, kdy lidé s pocitem vítězství sráželi již bezbranné rakouské orly z budov a házeli je s do Vltavy.

Od té doby viděla náměstí, ulice i velké sály mnohé nositele tohoto genu. Tu na oslavu dopadení parašutistů, jindy při čekání na Gottwaldův návrat z Hradu, při státních pohřbech, uctívání Palacha nebo slavení výsledků 2:0 a 4:3 s nimiž jsme vyprovodili Rusáky ze Stockholmu. První máje a Letnou s cinkáním klíčů. Nacpané byly i sály v nichž to či ono oslavovali nebo podepisovali umělci.

Každou vrchnost těší, když lid kontrolovaně jásá nebo pláče, nohy tančí a jedna či obě ruce se vztyčí k pozdravu, jaký doba právě žádá. V této tradici pokračujeme. Davy jdou tu na náměstí, tu na Letnou a mávají a provolávají heslo DEMISI, DEMISI a DEMISI aniž by věděli co znamená.

Před vědci stojí těžký úkol zjistit, jak se geny přenášejí  či potlačují v rodině a komunitě.

Velkou výzvou bude gen, který se objevil v souvislosti s pandemií. Jeho provizorní označení je TIG  neboli Total Idiocy Gen (česky gen naprosté idiocie). Vyskytuje se u politiků, kteří pod tlakem opozice vydávají nesmyslná rozhodnutí a nebo u opozice, která správná rozhodnutí vlády napadá.

Účinnost TIGu je násobena myšlenkou, že epidemiologická opatření jdou až za lidskými právy. TIG významně zachvacuje méně inteligentní část společnosti, která ráda serve náhubek, narve se do barů a odejde s virem.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Královských Vinohrad se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

34 reakcí na Geny

 1. strejda napsal:

  Zasmál jsem se, ač to vůbec není k smíchu. Vlastně je to zcela k ničemu. Takové pojednání bylo/je/bude možné napsat kdykoli a kdekoli. Je to universál. Není to nic nového pod sluncem.
  A tak podstatné je jen to, jakou tomu vrchnost a lid dávají váhu. Z osobní, opravdu dlouhé zkušenosti, musím říci, že dost velkou. I když, mohlo by to být i horší. Dokonce to horší by se mohlo vydávat za lepší.
  A tak dnes jdu v klidu spát a snít o lepších… nojo, jakých vlastně lepších?

  To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   Taky jsem se zasmál, nicméně nesouhlasím s názorem, že je to k ničemu. K ničemu by bylo to nenapsat… Mám jinou výhradu: – vůbec bych si netroufl označit to, co se u nás odehrává, za pohádku. Snad ještě ve stylu bratří Grimmů, nikoli ale českých, dobrosrdečně optimistických…:-)

   To se mi líbí

   • Antimon napsal:

    Přesně, pohádka od bratří Grimmů, byť ji napsal Jírovec 🙂 Myslím si, že to vystihl přesně.

    To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  Čím dál větší ubožák. Bohužel navíc neskutečně užvaněnej.

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   je pravda,ze ked ma kurva sleduje len zapnem pocitac , ci mobil, ci domovy telefon a uz im na obrazovke vyhodi pojeb je tady a kouknem co ma za lubem,nejaka ochrana tvojich danych tu kurva mi pride e mails no 99 % ani som nepocul a skade maju e mail moj pica vie a ze vraj ochrana,jedina ochrana je na vsetku tu elktroniku sa vyjebat a vedia hovno,musia sledovat za komuny vsade u army bolo pozor nepritel nasloucha a eraz nas policajt ma moze sledovat co pisem,objednavam vsetko a najviac sa mi paci,ze to pre moju bezpecnost,to osudruch tak nevedel zajebat,jasne su dobry cesi,ale kurvamy sa to tam hemzi to nasa mentalita to slovanske nacie take to v nas udavacstvo,vyjebanost mi to elita slovania vo svete…

   To se mi líbí

 3. bob napsal:

  Nemohu nereagovat na ten „gen udavačství“.
  Nebudu se plést do řemesla G.J.Mendelovi. Nevím, jak se k takovému genu přijde, ale konkrétně nad tím udavačstvím jsem se mnohokrát zamýšlel, nezávisle na tomto článku.
  Je správné z výchovného hlediska, když paní učitelka řekne Pepíčkovi, aby psal na tabuli žáky, kteří zlobí?
  a. ano, žáky to učí poukazovat na nesprávné jednání, učí je to zodpovídat za kolektiv….atd.
  b. ne, učí je to neloajalitě ke spolužákům, křiví to charakter…atd.
  (u obou odpovědí by se dalo charakterizovat lépe)
  Další otázka
  Má Pepíček napsat na tabuli zlobivé žáky?
  a. ano, jelikož zlobiví žáci jednají nesprávně, Pepíček kvůli jejich zlobení bude mít problém…navíc
  je Pepíček zodpovědný…atd.
  b. ne, přeci není udavač
  Záleží vždy na úhlu pohledu.
  Obdobně je to s informátory, whistleblowery. spolupracujícími obviněnými, stěžovateli, oznamovateli atd…
  Někdy se nám jeví jako podlí, někdy jako záslužní.
  Často slyším, jakou ostudu a pohoršení budí náš premiér s Čapákem, resp „střetem zájmů“ v Bruselu (nikdy jsem ani v ČT nezaznamenal nevraživé pohledy nebo odvracení se od A.B.)
  A dostávám se k otázce, zda není větší ostuda „bruselská iniciativa“ představitelů naší nejmenované strany proti střetu zájmů (náhodou AB) .

  To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  Zde se nejedná v žádném případě o ten opravdovský živočišný strach z genetiky a její současných a v brzké době budoucích realizovatelných možností.
  Tento celkem úsměvný příspěvek, který podsouvá politický pohled skutečnému nebezpečí (jak pro koho lepe řečeno asii,afriku,ameriku,evropu aj.).
  Lidskou inteligenci dle mého je možné považovat za velmi zvláštní schopnost, která lidem umožňuje interpretovat a chápat jedinečné a složité prostředí, v němž žijí. No a tak jak se postupně genetice daří rozlouskonout zdali je inteligence výsledkem dědičnosti, nebo prostředí.
  Nyní již víme že :
  Podmíněné geny, mezi něž patří i inteligence, fungují totiž pouze v případě, že pocházejí od matky, nikoliv od otce.Taktéž již nyní víme, že dle posledních výzkumů na lidech se odhalilo, to kde většina zkoumaných exemplářů z různých skupin a prostředí měla předřazené IQ v souladu s jejich matkou. Dále také vyplynulo, že genetika neurčuje pouze 40 – 60 % inteligence, jak se v v reálném socializmu (komunizmu) hlásalo a že zbytek je závislý na vývoji a prostředí.
  Bohužel v současnosti již víme, že podíl je jiný a to 75 – 85 % a následně již ten zbytek tj. 25 – 15 % je závislý na vývoji a prostředí.
  No a současný sprint se vede proto aby se zabránilo použití genetické manipulace, kde mateřská porce DNA se nedomluví se samčí „junk“ DNA na X chromozómu.
  Tedy zabezpečit genetickou manipulací pro skokové povýšení IQ ( v podstatě reálné je to dle výpočtu tak asi o 20 bodů dle Stanford-Binetovy škály a Cattellovy teorie) a následně pro takto upravené jedince zabezpečit výše popsanou bránu.
  Tož v současnosti si genetikou zpříjemňujeme život jinak, ačkoli pravdomluvné americké tajné služby říkají, že koronavirus nebyl uměle vytvořen, tak další řada odborníků nezávislá na amerických tajných službách prokazuje opak.

  To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   To je zajímavé, ale čím to je že v naší rodině se dědí IQ výhraadně po otci ????

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Dnes se už ví to- zítra se už bude vědět ono.
   Nic se nezměnilo.
   Kdyby cigoš vyrůstal v super rodině, z 90% zůstane prostě jen cigošem.
   Ověřeno praxí mnoha těch, co třeba UŽ věděli, že je to hodně závislé na prostředí, bez ohledu na vědecké výzkumy.

   To se mi líbí

  • Joda napsal:

   Cech napsal: „Podmíněné geny, mezi něž patří i inteligence, fungují totiž pouze v případě, že pocházejí od matky, nikoliv od otce.“
   Nejsem si jistý, že je to tak jednoduché. Mám známé, oba vysokoškoláci. Narodili se jim dvě děti. Syn zcela mentálně postižený, dcera částečně. Ta dcera se nechala v 17 letech zbouchnout, neví kým. Po narození dítěte zblbla zcela jako její bratr. O dítě se museli postarat prarodiče. To inkriminované dítě je již dospělé a s úspěchem studuje právnickou fakultu.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    https://www.info.cz/zpravodajstvi/cesko/vedci-z-jihoceske-univerzity-zkoumaji-vysledky-romskych-skolaku
    Nic není jednoznačné. Až to budete číst, tak chvilku přemýšlejte, než budete reagovat. Jinak budou vaše reakce hloupé.

    To se mi líbí

    • brtnikvbrlohu napsal:

     Konečně jsem se dostal k tomu to v klidu pročíst — tazatelka se usilovně snaží z toho vytlouct nekorektnost, ale nejde o nic nového – přizpůsobování psycvhologických testů, aby byly validní se dělá odjakživa a všeobecné, to že jde o verbální testy je limituje a bez přizpůsobení kulturním okolnostem a zvyklostem by byly k ničemu. Prostě z hovna se bič neuplete.

     To se mi líbí

   • brtnikvbrlohu napsal:

    OIno to není složité, ono je to ještě o hodně složitější a eliminovat socializační vlivy už úúúplně nemožné.

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    No zde se jedná o malounko složitější schémata dědičnosti :
    Monogenní dědičnost
    Multifaktorální dědičnost
    Expresivitu
    Penetraci
    Dále se zabývat znakem alelou atd., no v konečném důsledku dojdeme k oné variabilitě, kde Downův syndrom se dědí pouze pro muže, nebo se vyskytuje ob 1 generaci atd. .
    Tož úplně jednoduché jak bylo výše popsáno to není ale pro linii pochopení jsem se domníval, že popis tak nějak dostačuje.

    To se mi líbí

 5. Rosťa napsal:

  Musím pochválit autora. Něco tak trefného jsem od něj ještě nečetl. Přidal bych, že to, co „ukradli“ komáři, se dalo bez větších problémů vrátit majitelům, popř. dědicům. Bohužel se vrátilo, nebo vrací i pobělohorské cizácké šlechtě a ŘK církvi, která nám po Bílé Hoře byla taktéž násilně vnucena a pořádek v tom dělal už Josef II. a po něm TGM, komanči minimálně. Benešovy dekrety pláčou. Stačí připomenout Havla a knížepána z Orlíku. A vyrovnávání se s minulostí ještě není konec, protože na startovní čáře ještě driblují sudeťáci, kterým jsme tak „strašně“ ublížili.
  Ti moderní konfidenti od pirátů a černoprdelníků se od těch různých Čurdů liší tím, že se svým práskačstvím veřejně chlubí, což je určitý posun. Pokud jde o novináře, tak to je sorta lidí, která plní přání majitele a relevantní informace jsou to poslední, co by byli ochotni pustit z huby, popř. na papír. Spolu s komedianty ( viz Mádlo, Geislerová, Hřebejk, Klus, Hutka a jim podobní ) jsou tím největším póvlem, co naše země nosí. I ta prostitutka má nepoměrně větší hodnotu.
  Že to Pavlu Zemanovi myslí politicky a že bude Bocianhaus natahovat, co to půjde, si cvrlikají vrabci na naší střeše už dlouho. Andy musí být velmi odolný, že to je schopen ustát. Tož, tak. Včera jsem u vody zase nic nechytil, poštípali mě komáři a doma to odskákal Modrý Portugal.

  To se mi líbí

  • Bob napsal:

   👍

   To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   Chudinka malá … I když – věřím, že jste na něj byl hodnej… 😀

   To se mi líbí

  • Joda napsal:

   K novinářům bych přiřadil i kronikáře. Četl jsem si v digitalizované kronice našeho města. V roce 1947 chvála na agilní živnostníky, že jsou elitou města a jak skvělá byla výstava jejich výrobků, kterou uspořádali. V roce 1948, tím samým písmem, tj. týž kronikář, spílá malým živnostníkům, že se nechtějí sdružit do výrobního družstva a vyhrožuje jim, že je znárodní tak, jako se stalo těm živnostníkům velkým.

   To se mi líbí

 6. Cech napsal:

  Pokud ovšem budeme postupovat podle výše uvedeného článku, tak jsem zcela mimo rozsah při posuzování genetické závislosti viz :
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rekneme-Rusku-a-Cine-ze-o-jejich-produkty-nestojime-Pekarova-Adamova-si-vzala-na-pomoc-tajne-sluzby-Jde-o-Dukovany-a-stovky-miliard-631926
  Zde se mi naskýtá velmi vtíravá otázka. Kam přiřadit tuto specificky uloženou jednotku dědičné informace ?
  Tož opravdu nevím je li to dědičná nebo získaná vazba, možná by pomohl průvodce modrou krví, hrabě Maria Franz Emanuel Johannes Silvester Kinský.

  To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   A nešlo by to vysvětlit prostě pouhou tupostí autorky uvedeného výroku?

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Zde se oprávněně obávám že nešlo.Není možné podezírat z debility placené zástupce za jejich cílenou manipulaci i když je viditelně laciná.
    Např :

    Právě výše zmíněný průvodce modrou krví popisoval jak nesnadné bylo obnovit Mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze.
    Jak z iniciativy šlechtického stavu vznikla společnost pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze v roce 1996 a jak museli doslova protlačit svůj záměr a spíše formálně vyhlásit celonárodní sbírku atd. atd. .
    Proto si dovoluji upozornit na nemožnost substituovat tyto velice sofistikované cíle, určené na potlačení svobodné vůle lidu obecného debilitou.
    Tož Mariánský sloup díky šlechtickým rodům stojí a taktéž dle současného vedení jsou ony šlechtické rody přímým pojítkem českého národa s jeho vlastní historií.
    Proto bylo zdůrazněno že v mnoha zemích světa patří aristokraté mezi celebrity. U nás, v zemi, kde se cení více peníze a styky než původ, je vlastně vůbec neznáme a nechceme znát. Je to hořký důsledek perzekuce z časů komunistické totality. Přesto aristokraté žijí stále mezi námi a jsou schopni jasných výše popsaných skutků. Jak bylo zdůrazněno historie jejich rodů musí stále být významnou součástí dějin naší země a jejich majetky nepatří pouze do pokladnice českého kulturního dědictví.

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Pouze pro připomenutí jak se současné vedení Prahy chová k lidu obecnému :
    Cena ročního kuponu pro MHD v hlavním městě měla být letos 8422 korun ale bude to prý na příští rok o něco méně.

    To se mi líbí

 7. oh napsal:

  O.T. Hlásí se o slovo další závada u Boeingů 737
  Federální letecká správa (Federal Aviation Administration; FAA) „po několika zaznamenaných incidentech varuje letecké společnosti před nepříjemným problémem, spočívajícím v tom, že po startu může dojít k zaseknutí ventilu motoru a výpadku tahu. (..)
  Následné vyšetřování ukázalo, že důvodem byla koroze vnitřních částí. Existují tak důvodné obavy, že by mohlo dojít ke stejné závadě na obou motorech současně.

  To se mi líbí

 8. lujjza napsal:

  (…) Hodně se teď mluví o právech. Menšin vůči většině. Dětí vychovávat rodiče a na bezuhlíkovou budoucnost. Buziků a pedofilů na děti. Černých na bohatství bílých. Chudých na bohatství bohatých. Islámu na nekritizovatelnost. Magorů nemít pohlaví. (…) Ale na můj vkus se velice málo mluví o právech obyčejných lidí. Respektive se o nich nemluví vůbec. O obyčejných právech obyčejných lidí. Třeba na to se vyspat. (…)

  (…) Existuje zákon, který říká, kdy máte právo v klidu spát a který mají v případě takzvaných „kulturních akcí“ všichni na banánu. Policie státní i obecní, komunální politici, hygienici a pochopitelně samotní umělci či pořadatelé. Ti festivaloví zvláště. V noci chtějí spát jen nekulturní drni a důchodci a kdo v sobotu ráno vstává do práce je debil. (…)

  (…) Soucítil jsem proto velice s obyvateli Hlaváčkovy Lhoty, kde o tomto víkendu probíhala technopárty. Legální, ale to těm místním chudákům asi bylo celkem dost jedno. Když si na dohled od vašeho baráku postaví tlupa podivných individuí, která už od pohledu budí silný dojem, že pravidelné chození do práce nebude jejich většinovým osudem, zeď z repráků a začnou vám jejich pomocí rozechvívat okenní tabulky a narušovat statiku, tak legalitu takového počínání asi moc neřešíte. (…)

  (…) A tak nad vámi kromě randálu z beden ještě neustále létá policejní vrtulník, štěkají policejní psi a také jsou přítomny antikonfliktní týmy – to kdybyste z čirého zoufalství vzali na vysmáté smažky vidle. (…)

  (…) Riziko, že by otlučené a slzící smažky dali stát s vydatnou pomocí neziskových organizací k soudu a liberální média by vřískala o potlačování lidských práv komunistickými metodami, je prostě příliš vysoké. Takže se nedělá nikdy nic, jen se pro forma trochu buzerují motorizované smažky a jinak se jen čeká, až je to přestane bavit. (…)

  (…) Jen jednou se našel politik, který měl koule a pokusil se bránit práva lidí, co musejí ráno vstávat před smažkama, a všichni víme, jak dopadl. (…)

  (…) Z mého pohledu je právo lidí vyspat se nejen před šichtou nebo si jen tak v klidu sedět na vlastní zahradě stejně dobré jako právo jiných lidí klátit se vysmažený tři dny u dunícího repráku.

  Rozdíl, a to zásadní, je ale v tom, že spaním ve své ložnici nebo sezením na své zahradě u kafe ničí práva masivně nenarušujete. (…)

  http://nonserviam.cz/pravo-na-ticho/

  To se mi líbí

 9. oh napsal:

  Miliardář a zakladatel Microsoftu Bill Gates popřel konspirační teorie, že stojí za vznikem koronaviru.
  Protože Bill okopíroval i MS-DOS, tak mu to naprosto věřím. Gatesův koronavirus by se musel šířit s klávesnicí, protože bez „Alt“ „Ctrl“ a „Delete“ by se zasekl hned v prvním pacientovi. 😉

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.