Jiný pohled na euroekonomiku


Obrázek | Příspěvek byl publikován v rubrice Slimova pošta. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

19 reakcí na Jiný pohled na euroekonomiku

 1. bob napsal:

  Tak jsem se zase nedozvěděl, zda platí: „S Unií špatně, bez Unie ještě hůř“
  nebo: „Bez Unie špatně, s Unií ještě hůř“
  Jenom to slovo špatně mě tam pořád straší.
  Totéž co je výše řečeno o Unii, platí o Euru
  Jinak platí, kolik odborníků, tolik názorů.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Bobe, v jednosměrce je zakázáno couvat. Proto nás do ní nasměrovali.
   Za socialismu to ovšem bylo podobné.
   Vrátím se k nedávným chvalozpěvům na Jakeše.
   Byl to právě on jeho kamarádi stalinisté, kteří u nás pohřbili socialismus, protože ze své extrémní a tvrdé linie nehodlali couvnout (jejich jednosměrka). Obecné/veřejné mínění se ovšem v 80.letech posunulo a lidé už měli té „jednosměrky“ dost. Nesmělo se couvnout, tak to celé krachlo. Naši „kamarádi“ ze Západu jen využili příležitosti…. No, trochu ji také chystali, ale hlavní vina leží na stalinistech Jakešova typu (Bilak, Fojtík atd.).
   Teď jsme zase v jednosměrce, pro změnu kapitalistické, a jak to v ní dopadne, čorti znájut….
   Sobecky mě uklidňuje, že smrt se každým rokem blíží, už to bude starost jiných. Třeba i dopijí i ty moje stovky lahví bordeaux.

   Bavorovi poděkování za skvělý výběr článku, s nímž možná lze nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se s ním dá dělat…. Je věcný, bez ideologického balastu a iluzí, ve smyslu (např.) „se zeleným vývojem se lidé ve vaší zemi budou muset smířit“ (to není doslovný citát, ale smysl jsem snad zachoval).

   To se mi líbí

 2. lujjza napsal:

  „Senát schválil mandát účasti Armády ČR na zahraničních misích v létech 2021 a 2022“

  (…) Ministr obrany Lubomír Metnar uspěl ve středu 22. července na zasedání Senátu Parlamentu ČR s návrhem na působení sil a prostředků resortu obrany v zahraničních operacích v letech 2021 a 2022 s výhledem na rok 2023. Pro zvedlo ruku 58 z 66 přítomných senátorů, proti nehlasoval nikdo. (…)
  https://www.vydavatelstvo-mps.sk/atm/7809-senat-schvalil-mandat-ucasti-armady-cr.html

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   lubomir to taky uspesny jak aj ta armada tam na obranu pepikov a pepikova,chuj z nej doma a v zahranici jak by smet a ty co zvedli pracky to elita toho uspechu pohov volno…kurva jak pisu,podarilo sa presadit s vyhledem,kurva to banan state…ta armada neubrani ani lubomira,ani seba a nejake pepikovo to vyhled zadnej veskerej,to my na uboci,jak male hovna ked sme sa hrali na vojakov a zasadali to ten senat mozno prirovnat ku nam aj s tou armadou,mne to tak pripada a ja v army bol to oproti tej teraz to do 2 hodin rozjebeme v prach,ja viem,ze teraz moderna,ja cital nejake zjeby o nej a politici to maju reci hlavne proti traktarom bo vedia,ze maju modernu army za sebou,len nevedia,ze starym sposobom tota army nam chuj platna,keby sa nejaky moderny patriot pohorsoval nad mojim zjebom mne nevadi.

   To se mi líbí

 3. Jiří Jírovec napsal:

  Musím připustit, že mi uniká několik věcí:

  1) Kdo vlastně má ty peníze, které si EU půjčí. Banky nebo jednotlivci, kteří by si mohli koupit slunce? Pokud je mají banky, tak proč je například neznárodnit? Je to naivní, vím, ale když svět tře bídu, tak proč má někdo sedět na truhlici zlaťáků, když je stejně, tak či onak, stáhl ze světa?

  2) Proč je Euro problém, když v principu zjednodušuje obchodní transakce a omezuje manipulaci s měnou? Cožpak to není tak, že zahraniční obchod jde stejně přes eura nebo dolary? Když si půjčíme eura, tak za ně eurozona nenese odpovědnost a její členové nakonec „nepřevezmou náš dluh?“ Cožpak se nesplacené dluhy třeba Itálie nebo Řecka, které „nechceme platit“ nakonec nepromítnou do celkového rozpočtu EU, na němž se podílíme? Cožpak díky koruně je náš život levnější?

  3) Máme pískoviště, na němž si Rusnokové hrajís korunou. Kdybychom měli euro, tak by si nemohli plácat bábovičky. Jenže jaký je přínos těch her pro stát? Co znamená 27 korun za euro a teď po uvolnění kurzu za 26.50. Není právě oznámený nákup zlata, v době, kdy jeho cena významně roste, na kriminál?

  4) Mluví se o tom, že krize je hluboká, takže bude dlouho trvat než se vrátíme „zpátky.“ Opravdu se chceme vrátit k nehoráznému plýtvání, kdy se třicet nebo kolik procent potravin vyhodí a zničí (aby zdražil chleba, jak zpívali V+W). Slyšel jsem reportáž ze Španělska. Prý tam na stromech a záhonech shnije asi třetina úrody, protože místní se dávno odnaučili pořádně pracovat a sezónní dělníci teď nemohou přijet kvůli viru. Po Brexitu se smetánka kolem Wimbledonu děsila, že nevpustí do země Poláky a tak nebudou na stadionu jahody se šlehačkou.

  5) Možná máme všeho příliš: hotelů, letadel, a třeba herců nebo živnostníků. Příliš mnoho těch, kteří natahují ruku, aby něco dostali. Měli jít na úřad práce a přijmout na pár týdnů i „prekérní job.“ No ani náhodou. Dnes jsem narazil na zprávu, že většina Čechů koronavirus na peněžence nepocítila.

  To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   Vyjímečně reaguju na palce 🙂 že s přítelem Jírovcem s ledasčím nesouhlasím jsem už kdysi deklaroval (a v mnohém souhlasím), ale ….. připadá mi že veškerá „ekonomická“ debata běží ve virtuální realitě a Jírovcovy otázky by měly vést k zamyšlení a hlavně k hledání odpovědí na ně – i třeba negativních. Tyto otázky jsou plně legitimní, stejně jako otázka zda tzv. státní dluh je vůbec dluhem – z makroekonomického pohledu, tedy duhem v pojetí kupeckých počtů.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Opatrně s tím chudým světem.
   Dejte jim jídlo, vylečte jim nemoci, a bude jich do 20 let 2x tolik.
   Pak ovšem na uspokojení jejich potřeb nebudou stačit ani všechny prachy světa, nakonec, prachy jsou jen prachy, nedají se jíst, nedají se pít, a nedá se za ně- v nouzi- nic koupit.
   Prachy fungují jen ve vyspělých společnostech, hladovějícícm africkým negrům jsou na hovno, když si sami vypěstují daleko méně, jak potřebují.
   A opět dokola, dodejme jim naše přebytky, a je jich do 20 let 2x tolik, a pak zase 2x tolik.
   Jakákoliv pomoc, která je jen darem, bez práce a snahy, přinese ve výsledku jen dvojnásobnou bídu, ve výsledku pak i bídu pro (bývalé) dárce.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Je to celkem smůla, že mi nikdo nevyvrátil tuto úvahu, protože zrovna na tuhle ošemetnou záležitost by mě názory druhých zajímaly.
    Vidím, že většina není s úvahou spokojena, ale…to je celkem málo, s ohledem na současnou mezinárodně politickou situaci.

    To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Kumulativní kvintesence blbosti zabučela. Sorry, na tohle se jemněji reagovat nedá. Když něčemu nerozumám, tak se k tomu kurva nevyjadřuju.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.