Black Lives Matter: „Jsme vyškolené marxistky“ – část 1


Gatestone Institute

Příspěvek byl publikován v rubrice twitter se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

85 reakcí na Black Lives Matter: „Jsme vyškolené marxistky“ – část 1

 1. bob napsal:

  K tomu není vůbec co dodat. Je to strašný. V Americe už definitivně přišli o rozum.
  COVID 19 a jeho ekonomické dopady, BLM…to nemůže dobře dopadnout.

  To se mi líbí

 2. l napsal:

  Naprostý chaos a zmar, všechno nejen postavené na hlavu, ale ještě navíc různě popřekrucované.
  Nedovedu si představit, že by z tohohle zmatku, mocně přiživovaného z pozadí obrovskými financemi, mohlo vzejít něco dobrého a užitečného pro normální obyčejné lidi.

  A když už se v článku zmiňují o „Antifa“, tady je něco k přečtení:
  https://www.protiproud.cz/politika/5223-antifa-nejzakernejsi-teroriste-vsichni-kdo-nesouhlasi-jsou-fasiste-hanebna-role-univerzit-nasili-povoleno-jestli-jim-povolime-revoluce-smete-vse-kde-to-vsechno-vzniklo-mame-je-i-v-parlamente.htm

  Pár střípků:
  (…) Velká většina dnešních amerických antifa-aktivistů pochází z bělošské mládeže. Podle sociologa Wisconsinské univerzity Stanislava Vysotskeho zaměřujícího se na fašistické a protifašistické hnutí, polovina z jeho antifáckých respondentů patřila k nějaké sexuální menšině a na rozdíl od předsudků, že aktivisté pocházejí hlavně z bohatých rodin, většina je ve skutečnosti pochází ze střední a dělnické třídy.

  Souvisí to i se skutečností, že na univerzitních kampusech smí Antifa vyvíjet činnost a verbovat nové přívržence. K tomuto se kriticky vyjádřil Peter Borghossian, docent na portlandské univerzitě:

  „V první řadě je třeba je odpojit od pramene, z něhož pochází ideologie – a ona přichází z univerzit, z jejích akademických kateder. Naše univerzity učí zcela pomatené antidemokratické ideje, ba ideje extrémní levice, ideje, které jsou zcela odtržené od reality. Zabývají se například rasou a gender a trans otázkami, které se točí kolem identity. Učí studenty tyto myšlenky, přičemž druhou stranu vůbec neposlouchají, a pak, když se setkají s opačným pohledem, hned to považují to za fašismus a okamžitě chtějí proti tomu bojovat.“

  „Téměř všechny mají katedry pro studium bezpráví (grievance studies), které učí mladé, aby všude hledali bezpráví – rasové bezpráví, rodové bezpráví, jakýkoliv druh vnímaného nebo historického bezpráví, … A když se na všechno začnete dívat z hlediska rasy nebo rodu a vycvičíte lidi, aby ustavičně přemýšleli o bezpráví a popouzeli se nad ním a uvažovali, jak tento útlak svrhnout, mladí se stávají přecitlivělí, což pak projevují ve formě fyzického násilí a umlčování ostatních.“

  A dodává: „Toto nejsou lidé s otevřenou myslí, kteří vás rádi vyslechnou a angažují se. Na stránce takzvaných ženských studií portlandské státní univerzity se slovo aktivista nebo některá jeho varianta nachází sedmkrát. Formujeme ze studentů aktivistů, ale co tito aktivisté prosazují? Jsou to aktivisté vyhledávající bezpráví a důvod k rozhořčení doslova všude a ve všem.“ (…)

  To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   má být „lujjza“

   To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   No ale to je právě ono. Je to chaos, který využívá jako zástěrku levici jako takovou. Tohle nemá s levicí vůbec nic společného, jenže to se právě hodí komu? No přece kapitálu, nadnárodním společnostem, a opravdu fašismu. Protože to dále rozvrací a umlčuje opravdu levicové hnutí. A mnoho lidí na to skáče, viz tady diskuse o levici. Přitom to přináší prospěch jen a jen těm nejdravějším a fašounským tendencím ve společnosti. Oni vědí, že tyto blbce, naivky a různé menšiny, zpitomělé svou domnělou nynější mocí mohou využít a po té pak jednoduše potřít. Proto je platí, vždyt to už je obecně známé kde berou finance,

   To se mi líbí

   • lujjza napsal:

    Ano, souhlasím.

    To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Děvčata neblbněte, zneužité jste především vy.
    Vaše levicová srdce dávno nikdo z levicové strany nepotřebuje, naopak, překáží.
    Je to i generační záležitost, ale když vezmeme revoluční rok 1968, pak je to vlastně jakési současné vyvrchlolení západních, levicových snah, takže to rozhodně není nic nového.
    Indoktrinace (bílé) společnosti probíhá už minimálně 50 let, všechna média, filmy, literatura, v podstatě bělochy dehonestuje, a negry protěžuje, resp. přisuzuje oběma skupinám úplně jiné vlastnosti.
    To mělo vliv na každého, i já jsem uvěřil, že běloch je agresivní, a dobyvačný, či krvelačný, aniž bych si u toho uvědomoval, že i já jsem běloch.
    Historie se falšuje dlouhodobě, zvěrstva Arabů, negrů, či indiánů se bagatelizovala či zamlčovala, a zvěrstva bělochů nafukovala.
    Jenže já jsem se rychle probral, já se umím probrat, a uznat, že jsem se mýlil.
    O vás dvě tak nějak strach nemám, vy se proberete také, snad jste už i probrané, tento složitý, ideologický přerod si si nějak zjednodušujete tím, že jste sice změnily na plno věcí názor, ale ještě pořád lpíte na slovíčkách.
    Takže vlastně tvrdíte, že jste levičačky, zatímco 99% těch, co se dnes za levičáky považují, levičáky nejsou.
    Zbytečné, nikdo po vás přece nechce, abyste se měnili, však ani já se nezměnil, ale levice, datažená do svého vrcholu, snad ani jiná být nemůže.
    Je to jak imunistní systém, který se u člověka vlivem hygieny a čistého bydlení nudí, a místo aby z toho člověk profitoval, tak má všelijaké alergie a choroby.
    Lpěním na správném výkladu slova „levice“ nic nezměníte, musíte se s levicí rozejít.
    Levice, jak jsme jí znali, už je mrtvá, a poslední ideologické zbytky zemřou spolu s námi.

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     Vittto, slavíte ideologické vítězství poněkud předčasně. A na základě jednoho článku, který je diplomaticky řečeno „zvláštní“ , pro Evropana určitě.
     Tohle je „ideologická svodka“ pro us veřejnost, zrovna tak je popis pro Evropany poněkud překvapivý. Nicméně si popravdě přiznejme, že jsme diváky v kolosální politicko-mocenské hře za louží, jíž dost dobře nerozumíme, o níž, jejich aktérech a souvislostech nemáme ponětí …
     Chybí kvalitní zpravodajství, a především znalí komentátoři a zasvěcené komentáře. Občas – pokud se tématu věnuje, vnese dle mne trochu světla do událostí díky svojí erudici Kotrba. Jinak obecné komentáře…
     Zdrojem je institut, Gatestone institut, a já, ať chci nebo ne, jsem ovlivněn přehršlí „institutů“ v Bohemii, jenž nesou mnohá jména ( viz institut VK ) , ovšem jejich výstupy jsou „velmi diskutabilní“, česky řečeno v drtivé většině naprosto k ničemu, často slouží jako obhajoba neobhajitelného, nebo PR těžce sporného. Nebo-li buď pračky na peníze, nebo paraziti na veřejných, státních rozpočtech, a především dobře placená ulejvárna alá senát.
     O skutečnou vědeckou práci, výstupy v jejich případě nelze ani náznakem hovořit, tedy za jejich existencí, založením lze co by důvod označit vlivovou složku a mediální vlivové výstupy, včetně tzv.konferencí, seminářů, atd. – pozornost, mnohdy ideologie.
     Tedy neznaje skutečnou podobu onoho „institutu“, jsem vůči dílům z těchto organizací velmi, velmi reservovaný, a vůči tomuto obzvláště.
     Nebudu polemizovat s autorem o tom, co a jak probíhá na US akademických půdách, co se děje na jejich universitách, kdo a co vyučuje – to si prosím v průběhu mnoha dekád vybrali oni sami. Stejně jako rasové kvóty, mnoho programů na podporu studia barevných studentů, atd…
     Stačí, co se děje tady, jak různí Putnové, Halíci a spol.okupují vysoké školství, jak za aktivní podpory rektorů a děkanů probíhá neutuchající útok na prezidenta i vládu pod křídly “ my jsme nová elita, budoucnost, my jsme ti vzdělání a povolaní, my jsme ti perspektivní, atd… “
     To, o čem píše onen institut je klasický ideologický Macburger s kolou a hranolkama.
     Skutečná levice by měla nějak reagovat, pokud ovšem na stranické úrovni existuje…
     První otázka, kterou je potřeba si k uvedenému položit, je ono: Cui bono ? , v US obzvláště.
     On i ten institut je poplatný nynějšímu stavu, a vinu za černý radikalismus nenápadně přesunul na bílou stranu …
     Co z toho čouhá je fakt, že skuteční hybatelé, skutečné důvody a skutečné cíle jsou skryty za žvásty o světové revoluci.
     Den co den, týden co týden na mne od rána do večera média řvou litanie o zločinech „komunismu ( významový faul )“, o všudy přítomné policii, včetně té tajné ( nikdo mi devítku u hlavy nedržel ) a jejich krutosti, o nemilosrdné justici, pracovních táborech, tvrdém vězeňství, střelbě na hranicích, likvidacích pol.oponentů, a Vy vittto na mne s levicí, která chce rušit policii a soudy, věznice, která chce světovou revoluci, atd…
     A ani na chvilku Vás nenapadne, že jde spíše o anarchii než levicovost, o účelově podporovanou a živenou anarchii, o které kupodivu ony „vzdělané“ instituty mlčí jako hrob …
     Mne mnohem více sere vittto nástup revizionistů v ČR, nástup neonácků za podpory médií, potrefených hus, kolaborantů, vlastně celých kolaborantských rodin, politických stran, EU, US departementu, a vůbec špíny nejhoršího druhu …
     Levice nějak dopadne, a onen ideologický guláš pejska a kočičky z onoho ústavu mne nechává klidným – nic nepochopili, nebo naopak lžou páč někomu a něčemu slouží… Obé je možné, stejně jako jejich kombinace …
     Tady čelíme poněkud jiným reáliím. A znovu opakuji, že konfliktů , teoretických, a asi praktických , bude díky vědomému kurvení a matení významu slov, pojmů a názvů jenom přibývat .

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Tak, já tomu celkem rozumím, co se děje, i když samozřejmě nevím, kdo to- a proč, řídí, často to u Janiky teoreticky zpracovávám, a dávím různé možné varianty.
      Je tady ale jedna taková celkem zásadní věc.
      Já nejsem ideologický vítěz- já jsem ten poražený.
      Akrorát jsem si to..,přiznal, což ale rozhodně neznamená, že přestávám bojovat.
      Potíž je v tom, že je nás zatím málo, a potencionální spojenci, Kočka, Lujza, vy, Oh, Lex, tata nebo tihle lidé- jakobyste bojovali minulé války.
      Tak tady- i za cenu značného nepochopení- vedu boj za ujednocení těch, co bojovat chtějí a mohou.
      Bez ohledu na to, jestli se cítí být tím, či oním, to je totiž v tomto boji naprosto nedůležité.

      To se mi líbí

     • lujjza napsal:

      Minorito,
      myslíte tím nástupem něco jako je tohle?:

      „V českých městech vřele vítají Sudeťáky. Ale proč?“
      Stojí za to přečíst si to celé, ale grády to dostává od kapitoly „Česko-německé vztahy“

      http://www.novarepublika.cz/2020/07/v-ceskych-mestech-vrele-vitaji-sudetaky.html

      To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Paradoxně největším mediálním parchantem dnešního článku je šéf jejich kanceláře v Práglu – to, co předvedl, je čirá arogance, esence arogance, povýšenosti a neskutečné drzosti. Co si to ten triček vlastně dovoluje ?
       Pračky si mohli ti hajzli v ramenou vyvrátit, když hajlovali a vyřvávali Heim Is Reich, když práskali, donášeli na Čechy, dělali na Gestapu, v koncentrácích, lovili a udávali vězně z pochodů smrti i těsně před koncem války ???
       Rus je měl vykostit všechny … Znovu rozesrali Evropu, znovu na ně Evropa maká, a z novu jim česká politická, ekonomická a lidská lůza leze do zadku.
       Belobradek, Hermann, a vůbec jejich zastánci by měli buď sbalit kufry, nebo viset za vlastizradu…
       Kde ten nejen politický dobytek bere tu drzost mluvit za kohokoli, obzvláště za oběti těch hajzlů ???
       Začalo ráčkujicim rezavým nováček s krátkými kalhoty podle zednářského mustru …
       Za toho gaunera a opilce ponese národ ještě velice těžké následky – krysy vylezly, a dostaly se k lízu …
       V tomto směru jsem naprosto nekompromisní, bez pardonu … Ať si kdejaký havloid pukne …

       To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Lujjzo, na dokreslení o především českém politickém a kolaborantském ksindlu …
       http://www.novarepublika.cz/2020/07/co-muzeme-vedet-o-tzv-sudetech.html

       To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Vám nikdo u hlavy devítku nedržel, takže se to nestalo. Vynikající argument, kterým jste naprosto devalvoval celej ten předlouhej zbytek.

      To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Ne, mně nikdo devítku u hlavy nedržel – denně se však na mne odevšaď valí, že mám na spánku ještě otlačky od ČZ- tek, a modřiny od Kalacha na zádech, jak mnou smýkaly všudypřítomné ozbrojené hlídky PS VB, Pohraniční stráže a VB … Nemluvě o stopách po teleskopických a federálních obušcích, kterými takřka denně nejen Bezpečnost, ale i Lidové Milice jen tak pro zábavu po práci lynčovaly nebohou veřejnost v městech i na vesnicích …

       To se mi líbí

 3. brtnikvbrlohu napsal:

  K článku – kdo to říká a proč to říká – je to psané a adresované američanům. V každém případě se to nejeví jako objektivní analýza – prostě informační šum s cílem postrčit emoce.
  Věcně – ledascos s čím přichází současná „levice“ – schválně v úvozovkách – tu už bylo, stačí se pohroužit do historie prvních let sovětského Ruska. …… a dát si otázku proč to bylo tehdy aktuální…… a proč to dneska působí jako špatná fraška. A ptát se kdo je režisetrem tohodle tragikomickýho spektáklu a proč fraška —- co má zesměšnit,
  A pozor – lecos se vymkne z ruky a žije vlastním životem, ba nokonec sežere své rodiče.

  To se mi líbí

  • hans napsal:

   Přesně, šum.

   Jako ne že by BLM bylo nějak zvlášť důvěryhodné hnutí, je to zjevně spolek podezřelých individuií. Ale od kritiků jako je autor tohle článku je lepší se držet dál. Ještě dál než od aktivistů BLM.

   Jednak je autor článku brutální rasista – soudě podle jeho kritiky postoje BLM (kteérmu se v této otázce nedá nic vytknout) k hnusně rasistickému a genocidnímu Izraeli.

   Za druhé mi přijde, že postoj BLM k rodině není tak jednoduchý, v odkazovaném webu píší nejen to co autor cituje, ale bezprostředně předtím i
   „We make our spaces family-friendly and enable parents to fully participate with their children. We dismantle the patriarchal practice that requires mothers to work “double shifts” so that they can mother in private even as they participate in public justice work.“

   Oba odstavce dohromady lze interpretovat tak, že nechtějí nukleární rodinu rozbít na jednotlivce (jak se mimochodem již v nemalé míře stalo ne v černé, ale bílé společnosti USA ale i Německa a jinde na Západě), ale že ji naopak chtějí posílit sblížením skupin nukleárních rodin do rozšířených rodin a komunit; tj. přidání babičky + dědy + rodiny sourozenců + tetičky k nuklární rodině ji přece nezničí, ale spíše posílí, ne? Kritiku „dvojí směny“ žen autor zcela opomíjí, nehodí se mu do koncepce… – V našem prostředí to lze, s určitou nadsázkou, formulovat jako posun od „městské“ rodiny k „vesnické“, od „české“ k „moravské“ a od „moravské“ k „slovenské“.

   No a samozřejmě, autorova hysterie z toho, že je někdo marxista mě nechává chladným. Samo o sobě to neznamená, že dotyčný lump, někteří lidi hlásící se k marxismu jsou pravda lumpové, ale mnoho nikoliv; a za třetí, ne každý, kdo je nálepkován jako marxista jím také je.

   To se mi líbí

 4. tata napsal:

  Souhlasím s KOČKOU,nebezpečí pro kapitalismus muže být jen, idea a to byl vždy protipól kapitalismu ,socialismus takže levicové smýšlení.A přesně kapitálu se hodí s diskreditovat levici,jako jsou takovíto blázni,nebo lidé typu KOHOUTA,ale ono to má i druhou stránku dokud tu existoval silný soc,blok i ten kapitalismus byl mírnější.V mém okolí je dost lidí co nemohli tomu minulému režimu přijít na jméno a ejhle najednou říkají ono nebylo vše špatné.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Co je špatného na ideích, propagovaných moderní levicí?
   Konkrétně třeba rovnost lidí, jak rasová, tak genderová, nebo pomoc chudým a pronásledovaným?
   Protože tohle moderní levice propaguje.
   Ovšem teorie se postupně změnila v praxi, a ta už tak oduševnělá není.
   Pokuste se nějak formulovat, s čím nesouhlasíte v ideologii těch moderních levičáků?
   nestačí jen říci- to není levice- ale chtělo by to také říci proč.

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Je naprosto šumák, co „moderní levice“ propaguje, vyhlašuje a pokřikuje.
    Podstatné je to, co skutečně dělá, v čím zájmu a za čí peníze. A rozbíjení společnosti na stále menší skupinky až do úrovně hordy sebestředných sobecky progresivních „Já“ neschopných se domluvit na čemkoli jiném než „hon na rasisty“ a vzájemné rozeštvávání a stavění proti lidem, kteří jsou na tom o chloupek lépe, to vše provozované za peníze od velkých korporací, je IMHO asi stejně levicové jako ocelový ingot.

    Mimochodem, když tedy podle tebe na významu slov nezáleží: „terazky mi povedztě, Kefalín, čo vy si predstavujetě pod takým slovom „moderní levice“?
    A jak si představuješ, že se můžeme o čemkoli bavit nebo dokonce na něčem shodnout, když nebudeme používat slova ve stejném významu?

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Pokud se nepletu, tata mluví o idei.
     A ideu má i moderní levice velice vznešenou.
     A moderní levice…
     Tak mám používat jen levice?
     To se ale nelíbí, vcelku oprávněně, tak dávám přívlastky, EUrolevice, politická levice, neolevice..já moc neomarxismus nepoužívám, a tak přívlastkuji levici, takové ta správná levice je klasiská, stará, původní, nebo co mě napadne- no ale nelíbí se to také.
     Podle některých to levice vůbec není, tak se v podstatě za ty levicové myšlenky jakoby stydí.
     No jo, jenže ty jejich idee přece levicové jsou, nebo snad nezáleží na černých životech?
     Na rovinu- mě ne, seru na nějaké negerské životy, ale ani je nechci nikomu brát, je pro mě samozřejmost bránit život občana, a že je nějaké rasy, je pro mě tak nezajímavé, že by mě ani nenapadlo o tom psát.
     Ale jde o kontext.
     Chápu, že může na černých životech záležet, a nikdo nemůže nic namítat.
     Až do chvíle, kdy přestává naprosto veřejně záležet na VŠECH, životech, nebo konkrétně na bílých životech.
     Já se ti dívím.
     Pokoušel jsem se tady kdysi nějak nastínit myšlenku záchrany levice, takové té původní, nikdo o to nestál, a celkově mě jen málokdo čte, a už vůbec nad tím, co píšu, pomalu nikdo nepřemýšlí, když už si to asi dost znuděně přečte.
     Někdy se divím, proč se tady vlastně namáhám.
     No- a zjistil jsem, že to nejde, o záchranu klasické levice- to by měla být ta, co jí vyznáváš třeba ty, Kočka, či Lujza, nikdo nestojí, a že jde spíše o házení viny na nějakou neidentifikovanou pravici, nebo že to vlasně není levice, tihle noví protagonisté, a že se vlastně nikdo nezamýšlí nad tím, jestli ta levice vůbec je nějak životaschopná, i v té původní verzi, a kde je její vrchol.
     Že nejde klasickou levici zachránit je vidět i na tom, že tito …jak to nazvat, „praktikující levičáci“ nejenom že nemají zastoupení v parlamentu, ale nemají ani žádnou stranu, kterou by někdo znal, aby zastoupeni být mohli.
     Uvažuj, kolik vás, takových starolevičáků je?
     I já mám hodně takových starolevicových myšlenek.
     Pokud napíšeš že hodně, pak je neexistence politického zastoupení podivná, pokud napíšeš že málo, pak je to zaniklý směr, který zajímá jen pár pamětníků.
     A jak by tedy měl probíhat boj s velkými korporacemi?
     Volbou ČSSD?
     Nebo volbou ANO?
     Společnost je ve slepé uličce, starolevice je paralyzovaná, nelze pomoci žádnému pracujícímu, žádné svobodné matce, žádnému nemocnému- protože tuto pomoc okamžitě zneužijí cigoši a jiná verbež.
     Postav 100 000 sociálních bytů, a jediné, co vznikne, bude gheto jako Chanov, kde nejenom že nebude chtít nikdo normální bydlet, ale lidé to budou obcházet obloukem.
     A neříkej mi, že nevíš, o čem píšu, a jak ty úvahy myslím.
     To by mě fakt překvapilo.

     To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      Ale no tak, vittto, obchází snad Jižní Město, Nové Butovice , Nový Prosek a Prosek – Praha Líšeň – Brno, Dubina, Polabiny 1 – 4 – Pardubice, Pražské a Moravské Předměstí – Hradec Králové, Pavlovice – Liberec, atd.duch Chánova ? Co blbnete ??? Já třeba do té Prahy v minulém roce jezdil, a rozhodně mi ta sídliště jako Chánov nepřipadla… Něco se děje ?
      S byty v daných lokalitách se vesele obchoduje, a ceny nejsou lidové – za ty prý hrozné králíkárny …
      Ještě vysvětlete, jak formou investiční výstavby ( bohužel z důvodů ceny musí být v ledačems unifikovaná ) jinak postarat ( v minulosti ) o řešení bytového problému. Že to je dnes doutnající průser, na který si tento stát zadělal svojí nečinností, a paradoxně i činností ( tržní nájemné ) , je věc druhá … Zatím je z čeho brát, kde brát …

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       To ale nejsou sociální byty.
       Tady se mluvilo o výstavbě sociálních bytů.
       U nás třeba byly postaveny byty- sociální byty, pro matky s dětmi,
       Kdopak tam asi bydlí…

       To se mi líbí

     • oh napsal:

      Ideje jsou moc hezká věc, ale bohužel nemají ruce a tudíž ani nemohou fackovat ty, kdo se jimi usilovně ohánějí a ve skutečnosti po nich neméně usilovně šlapou.

      To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      Hmmm, pravda, na onen boj s velkými korporacemi je třeba volit strany jako byly a jsou ODS, TOP 09, Svobodní, ODA, Trikolóru, etc. – nebo-li českou pravici obecně. Kampak na nás se zkušeností – stejně jsou tady všichni bolševičtí levičáci k ničemu, jedině odpovědní pravicoví konzervativci, kteří to myslí upřímně, a už to předvedli, jedině oni jsou schopní vše napravit, tedy bolševické hospodářství, státní správu, armádu, a vůbec všechno.
      Že na to měli 30 let, byli minimálně 4x u vesla ? To jim házeli všichni okolo klacky pod nohy, kde bychom byly s VK, MK a PN v čele nebýt té na hovno levice, že ? A že je průmysl, produktovody, bankovnictví, atd.v zahraničních rukouch, že je rozvrácené zemědělství a potravinářský průmysl, že je tu dluh cca 2biliony plus přes bilion v domácnostech ?
      Nebýt té levice, máme platy a životní úroveň opravdu jako v Dojčlandu a Rakousich – jen si utáhnout trochu ty opasky ….
      Možná by to chtělo reinkarnované hrdiny velké privatizace, a trhu bez přívlastku, přičemž inspirace u USA je na místě, ne ???
      Je lépe verbeži objednat taxíka u hospitlu, než to léčit , a bezdomovců je také málo, chce to přitvrdit.
      Mělo by se platit za vzdělání, u lékaře, za hospitalizaci, důchod zrušit nebo nechat ve výši, která zaručí tak kvalitní spasení trávníku, úspěšní ( jedno jak ) by měli být separováni od lůzy, školství by mělo upřednostnit a schopné, a lůzu ponechat státnímu sektoru.
      Samozřejmě, že zůstane při životě systém sociálních odvodů , nicméně je potřeba je nasměrovat i do soukromých rukou, a zabránit jejich plýtváním simulanty a lůzou …
      Určitě jsem na něco zapomněl, omlouvám se, nepamatuji se na všechna dobrodinní slibovaná a částečně zavedená milou, odpovědnou a schopnou českou pravicí…
      Apropo, ještě bych doporučil zbourat pár bolševických soch a památníků, a společně s Pavkou N. realizovat symboly nové, dějinně i ideologicky správné …
      Heim Is Reich …

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Jak to bylo s koblihami

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Vy píšete alespoň něco, co což vám vřelý dík.
       V první řadě, být pravičák, tak se smrtelně urazím, když by někdo nazýval vyjmenované kolaboranstké, ultraEUlevičácké partaje pravicí.
       Vskutku jen s obtížemi by někdo našel na současné ODS, TOP09 či Starostech cokoliv pravicového, pravicová je v tom smyslu Trikolora, či Svobodní, kteří mi ale připadají trošku jako blázni.
       Je třeba říci, že měli nějakou dobu většinu, ale většinu měla i levice, a udělala také hovno, takže si nemají co vyčítat.
       Levice navíc měla jako hlavní bod programu antikomunismus, tak jí na boj za pracující nezbýval čas, ale tak nějak, čím by mohla jiným vlastně voliče zaujmout, když všechny sociální výdobytky tady zbyly právě po komunistech, a všichni je měli za automatické a samozřejmé?
       Opravdu mi nejde do hlavy, jak může inteligentní člověk něco takového vůbec psát, to jsou laciné argumenty politické pavlače.
       Tohle píšete VY MĚ, přitom přece musíte vidět, že se dívám na věci s naprosto apolitickým nadhledem, i když často hovořím o levici, nic méně jen proto, že toto je blog více méně levicový, být na pravicovém, tak se pustím úplně stejně do nich, což jsem tady už psal.
       Proč se u Janiky v pohodě snesu s Kamilem, který je silně levicový, a se Saxem, který je celkem pravicový, a tady to kurva s níkým nejde?
       Jakživa bych s nimi neřešil takové píčoviny, co kdy kde levice a pravice.
       Tady jsem napsal text, vyzývající k jednotě a zahození ideologických klišé, a podívejte se, jak to dopadlo.(23.7.2020 (19:40))
       Nejde mi o těch 8 mínusů, ale o ten žádný +.
       Vy nechcete být jednotní?
       Vy se nechcete postavit nepřátelům vlasti?
       Nebo k tomu nepotřebujete nelevicového, a nepravicového vitttu, protože jsem málo ideologicky zakotvený?
       Budete tedy raději bojovat své žabomyší války, kde je více pravicový, a kdo více levicový, a budete se radovat, když třeba VK junior neprojde do sněmovny, protože je pravicový, i když právě jeho strana by se tam politicky hodila, aby mobilizovala pravicové vlastence, a přetáhla je ODS, TOP09 Starostům, kteří jsou vlastizrádci, jakkoliv VK jr. nemá třeba úplně v tom smyslu ideální názory?
       A zatím nepřátelé vpadnou do země, ba už tu jsou, a vy nadáváte na neziskovky a fašistické levičáky, ale nejvíc vám na nich vadí, že nejsou levičáci, místo abyste je nakopali do prdele bez ohledu na to, jestli pomáhají cigošům a negrům, nebo svobodným matkám, z čehož se stejně vyklube nakonec pomoc cigošům a negrům.
       A až to dobojujete, ty žabomyší války, dejte vědět- pokud ovšem bude komu.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Myslím, že se zbytečně rozčilujete. Napsal jste toho o sobě tolik, že soudný člověk vás musí chápat. A že je politická situace taková, jaké je? Tak to my tady můžeme těžko změnit, jen trochu svou účastí ve volbách. Ale i tak je nás málo.

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Já se nerozčiluju, kdybych se měl rozčilovat, tak bych nemohl chodit na politické diskuze.
        Ale trochu to o něčem vypovídá, a je to v tom smyslu špatná předzvěst.
        Lidé se pak opravdu dívají celé dekády na debilní, slaboduché provařené ksichty naprosto podřadných politiků, protože nikoho solidního prostě nezvolí.
        Solidní je prezident Zeman, ale ten vyhrál jen proto, že proti němu stálo sudeťácké prase, které bylo tak debilní, že si otíralo držku o Dr. Beneše a jeho dekrety.
        V první volbě by Drahoš pana prezidenta porazil, dílem i proto, že premier Zeman zdaleka nebyl tak politicky vyzrálý, jako prezident Zeman.
        A čuměly bychom jenom na debily.
        Babiš se pere za stát jenom proto, že mu nic jiného nezbývá, asi to takhle nemyslel, když šel do politiky, a dělá to tak napůl, ale „zaplaťpánbu“ za tu půlku, ti, co by přicházeli v úvahu na premierské křeslo misto něho by nás už prodali celé!

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Sledujte, Pane Bavore, takhle to tak trošku vnímám tady.
        Kavárnou oblíbený antibabišovský řezník se stal nepřítelem číslo 1.
        Proč?
        No protože propaguje Trikoloru, a stal se dokonce jejím členem.
        Jistě každý uzná, ža takto se demokrat nechová.
        V článku jsou popsány různé tweety, které varují před tímto „fašounkem“.
        Je tedy zřejmé, že volba Trikolory je z ideologického a demokratického hlediska závadné.
        No jo…..ale pro koho, a proč vlastně?
        Čím je vlastně Trikolora tak závadná?
        Najde se někdo, kdo mi to nějak vysvětlí?
        https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Placali-ho-po-ramenou-jak-zatocil-s-Babisem-a-jeho-bezmasymi-parky-Ted-je-reznik-z-Klatov-tercem-kritiky-631194

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Trikolora je závadná svou existencí.

        To se mi líbí

       • Minorita napsal:

        Ježíši, den jsem tu nebyl … Ale to nebylo myšleno jako urážka, ale satira, jako cynický komentář tvrzení o společném boji Rytíře a Vás proti – no, popravdě, nebylo to z těch řádek zřejmé, ale rytíř jednoznačně deklaroval, že jste konečně přišel na to, jak je levice k hovnu, a že to sice trvalo, ale přece … Nechal jste to bez odpovědi, a mlčení znamená souhlas – proto jsem vystřihl seznam dobrot české pravice …
        Osobně to samozřejmě myšleno nebylo, vittto … Zkuste vše uspořádat do časové osy, nejen vlákno, kde jsem reagoval … Nepřijde mi, že by má reakce byla mimózní …
        Česká pravice je na tom se svojí „pravicovostí“ snad ještě hůř než česká levice se svojí „levicovostí“ … A nemyslím tím přestřelky dané hájením zájmů na rozdílných stranách barikády …
        Nicméně stejně, jako tu prostě nemáme jinou levici, nemáme tu ani jinou pravici. A ideovým, myšlenkovým, personálním, plus především skutkovým rozkladem trpí oba póly, respektive strany na obou pólech klasického pol.spektra.
        Dnešní pól.strany mají bohužel velmi bonitní nové pány, jejichž možnosti ( myšleni mocní hybatelé v pozadí ) jsou doslova globální …
        Co s tím – toť otázka …

        To se mi líbí

       • Minorita napsal:

        Žabomyší války nevedu, vittto – z mnoha slov, odstavců, příspěvků je zřejmé, že gró, fundament onoho zásadního článku Vás nezajímá, neberete ho vážně, nesouhlasíte s ním, a pak přesně v duchu onoho článku vytáhne té do Svaté války za ideologickou spravedlnost, čistotu, pravdivost …
        Nicméně já zase naopak s pánem souhlasím, a pokud to lze k něčemu přirovnat, tak k těch.normám, standartům, které platí na území celé republiky, mnohdy světadílu, atd… Nebo-li pokud cosi nějak nazvu, všichni vědí, co to znamená, jaký té tam např.potenciál, kde jsou živé části, jak je to či ono značeno – mnohdy bez toho aby ti lidé hovořili stejnou řečí. A pokud hovoří, je předpoklad, že jsou v daném státě a platí“tyto normy“, tedy slova mají tento význam , zhruba řečeno.
        Vím, je to marný, je to marný, ale napsat jsem to musel … Rozdílné přesvědčení o významu slov, jmen, názvů plodí konflikty.
        Naprosto nechápu asociace s „levicovými fašisty“ ( to je ale volovina ) , a nakopánim do zadku …
        Uniká Vám, že když bojovně označíte pravicový směr za projev levičáctví, nejspíš na to bude někdo příčetný reagovat. Stejně jako bude na označení nacionálního socialismu za levičáctví podrážděně reagovat alespoň trochu příčetný.
        Mícháte pojmy s dojmy, vytváříte jakési fiktivní ideologií nabité scénáře se zaručeně reálnými výstupy, konci, rozuzleními, atd…
        Trikolóra byla jmenována proto, že se dá předpokládat silný vliv Klade seniora a velmi podobné ekonomicko-finanční recepty – v případě volebního úspěchu. Navíc jisté mimikry již sami vypustili, a ODS v době „uzdravování stimulantů“ volilo skoro 30% zúčastněného elektorátu , a jak panečku tleskali, když se „holil plebs“ …
        Nerozciloval bych se vittto, není proč …

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Ono je to v podstatě asi takhle, Minorito.
        My nemáme v tom slova smyslu rozpor, nic méně jsou záležitosti, které mi jasné nejsou.
        Psal jsem, že se u Janiky s levicovým a pravicovým Saxem takto nedohaduji, když je řeč a pravci či levici, je řeč o pravici a levici, a né kdo je pravičák či levičák.
        Co se týká zbytečnosti levice, to Rytíř napsal- pokud se nemýlím Tatovi, né mně, a v podstatě to, že mi to sem předhodíte je ukázka vašeho pohledu na mě, co by nějakého nepřítele levice.
        Což nejsem, ale nejsem ani nějakým její přítelem, zejména ale pro přístup levičáků samotných nejenom ke mně, ale i k jiným lidem, kteří se snaží vyhnout politickým zařazením od jiných.
        Ten samý odstup, a ze stejného důvodu, mám ovšem i k pravičákům.
        No, vy jste mně psal, že jsem ideologický vítěz předčasně, možná to mělo znamenat, že jsem tedy vyznavačem nějaké pravicové ideologie?
        Pak píšete, že když už jsem se nevyjádřil ke zbytečnosti levice, tak jste popsal dobroty pravice, což opět nechápu, proč je směřováno na mě, protože jsem nikdy nějaké dobroty pravice nechválil, ani se k nim nehlásil, nehlásil jsem se ani k té pravici, a napsal jsem to v tom vláknu asi tak 10x.
        Já jsem se k pravici nehlásil, a tak jste mě k ní musel přihlásit vy, poctivě písemně, a dalších asi 10 jiných svými mínusy.
        Zcela fascinován jsem pak tím, jak zdejší levičáci omlouvají fatální selhání levice- LEVICE, Minorito, protože myšlenky, které se zvrhly ve zrůdný agresivní…nechcete to nazývat fašismem, navíc levicovým- tedy se „TO“ tedy zvrhlo v násilný a agresivní způsob vyřizování účtů a prosazování politických více či méně naivních cílů, no tedy ty myšlenky prostě JSOU LEVICOVÉ.
        Práva menšin, práva žen, práva toho i onoho, to jsou prostě myšlenky levicové.
        A jsou to myšlenky správné a ušlechtilé, nic méně dotažené do praxe zase tak dobře nevypadají.
        No a zdejší levičáci na to reagují tak, že to prostě nejsou levičáci, co tohle dělají.
        A-ha, no dobře, nejsou to levičáci.
        Ale…kdo to tedy je?
        Levicoví fašisté to nejsou, to už víme, ale kdo to je?
        Liberálové, se říká, Liberty je svoboda, takže tedy tito lidé jsou vyznavačí svobody, jak se zdá.
        No ano, levičák je vyznavač levice, Liberál je vyznavač svobody, a pravičák vyznavač pravice.
        Zde je to jasné.
        A jsme u té hry s pojmy, a hrajete vy, co stojíte nalevo stejně obratně, jako ti, co stojí napravo, a také ti, co stojí na liberalo.
        Hlavně že si pak rozumíme, a až se dohádáme, kdo je správný levičák, a ideologický vítěz, a co dělala česká pravice v 90 letech, můžeme se začít bavit, co dělala česká levice, a co dělají dnes evropští liberálové, a též liberálové v USA.
        Pak do diskuze vstoupí pan Jírovec a má celkem úspěch s tvrzením, že slovo „negr“ je v USA úplně zapovězené, což se zdá být celkem zásadním.
        Tady je zase zapovězené slovo cigoš, navíc Kohout, který vedl demonstrace ve Varndorfu, si s těmi blbečky, co tam demonstrovali, zmanipulování takovými Kohouty a Okamury (ten má populistickou politiku a navíc je jen ředitel, ne majitel nějaké firmy) proti cigošům, byli prostě zneužiti…tata to věděl už dopředu- a násilnosti cigošů ve Varnsdorfu už nebyly na pořadu dne, protože ty lidi prostě někdo zneužil, no, ten Kohout.
        Zdá se vám to nepřehledné?
        Mně vůbec, je to přehledné, a jasné, to vše potvrzeno příslušným množstvím +, případně -, no jistě, však blbec vittta nic nechápe.
        Celkem neskromně si myslím, že jsem jedním z mála lidí, kdo to naopak chápe- ale tím hůř pro mě, že jo.
        Ale jinak, osobně proti vám nic nemám, a vaše názory jsou dobré, jen se nesmíme dostat do fáze, kdy se řeší, co je pravice a levice.
        A je to i zbytečné, protože co je pravice a levice už v Evropě a USA nejméně 30 let nikoho nezajímá.
        A abych byl upřímný, už to nezajímá ani mě, zajímá mě, co je negr a cigoš, a jak se zákon dívá na násilný trestný čin negra nebo cigoše- a debilní bílé huby, která dokonce je tak blbá, že chodí do práce.
        A zákon- kupodivu, v takových případech není ani trochu slepý, a velice dobře rozeznává barvu pleti …no, nechci psát vinníka, protože někdy je to třeba jen duševně nemocná oběť války, a vinníci jsme naopak my, všichni- bílí.

        To se mi líbí

   • tata napsal:

    Nezlobte se ale už se S vámi nenechám vtáhnout do marné diskuze,mockrát sem deklaroval co to znamená,AČ TO prezentujete jakou snahu o vysvětlení,je to jen šťouraní ve slovíčkách co pak omlátíte protivníku o HLAVU

    Dnes ve své podstatě LEVICE nemá podhoubí byt skutečná na to se máme pořád většinově dobře.Tak se prezentuje šílenostmi typu velkorysých dávek nemakačenků za harašení že jsme rasisté a musíme je chápat.V tomto to má kapitál dobře kočírované,každá nová levicová strana na tom s troskotá,nemá skutečné téma čím by masy získala.KDYŽ by sebrala dávky,zvedla by se kriminalita,když je nechá poctivý člověk je volit nebude protože se mu ty nemakačenko vysmívají.ČSSD DOJELA na toto a navíc že tam je čím dál víc lidí jako Dinsbír,moc bych za to nedal že ty nitky vedou k Sorozovi.Navíc jste svázány že společnost defakto degeneruje,nemůžete popravit ani největší zrůdu,zloděj má větší práva než poctivý,můžete klidně nedělat ale sociální dávky brát,dříve by VÁS ZAVŘELI .Defakto levice je v pasti. Dál na toto téma s VÁMI nebudu reagovat

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Touto deklarací konečně uznáváte, že levice je naprosto k ničemu a zbytečná. Děkuji. To to trvalo.

     To se mi líbí

     • tata napsal:

      Jste natolik chytrý že víte že tomu tak není,není ani k ničemu ani zbytečná,jen ted prohrává,protože kapitál zvolil vybornou strategii ale jede s kopce.

      To se mi líbí

      • tata napsal:

       pane Minorita byli doby kdyby mě taková nehoráznost překroucení slov vedla k mnoha reakcím,už náký čas si řeknu je to marný………………..Tady je zase zapovězené slovo cigoš, navíc Kohout, který vedl demonstrace ve Varndorfu, si s těmi blbečky, co tam demonstrovali, zmanipulování takovými Kohouty a Okamury (ten má populistickou politiku a navíc je jen ředitel, ne majitel nějaké firmy) proti cigošům, byli prostě zneužiti…tata to věděl už dopředu- a násilnosti cigošů ve Varnsdorfu už nebyly na pořadu dne, protože ty lidi prostě někdo zneužil, no, ten Kohout.

       vše a vždy se dá vyložit po svém,bohužel vyznam uplně opačný………..ANO Okamura je pro mě populista což ale neznamená že je,také jsem napsal že není dobré volby a nikdy nikoho nekritizuji že ho volí a že ho vidí zcela jinak,případ kohout je zcela jiný,protože jsem věděl že je podvodnik a choštapler jsem se co on organizoval nezučastnil,vše ostatní kde nebyl jsem byl………….PAN Vitta si rád kopne jeho věc,to už ale nechám na posouzení ostatním jestli jeho výklad je správný nebo co tvrdím já že opačný

       To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Pokud je to, co píšete pravda, pak má Rytíř pravdu, levice je zbytečná, a její roli převzali buržousti.
     Pokud tedy levice nemá téma, kterým by získala masy, k čemu je dobrá?
     Ovšem záhy si klasicky odporujete, protože píšete, že zloděj má větší práva, nelze popravit ani tu největší zrůdu, nemusíte dělat, ale dávky dostanete…
     Pokud jsou to aktuální témata- a jsou- proč se toho levice neujme?
     Předpokládám, že jsou to levicová témata, když jste ten hrdý levičák.
     Tak přestaňte chrápat, a bojujte za to, co dle vás společnost pálí.
     Nevím, komu je ten text určen, pokud vstupuji někam, co není pro mě, omlouvám se.
     Především proto, že jsem vás k žádné diskuzi nevyzýval.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Néé, vlastně vyzývám pardon.
      No tím hůř, když neumíte reagovat.
      I když..ani to není tak úplně pravda, protože v podstatě odpovídáte, že právě s uvedenými moderně levicovými názory nesouhlasíte, a předpokládám, že jejich opak je tedy starolevicový.
      No dobře, no, co dodat…takový máte názor, s tím já nic nenadělám.

      To se mi líbí

 5. oh napsal:

  O.T. Za vytunelováním Wirecard je „hajgly lajkly“ Putin a FSB. Kdo taky jiný, že?

  To se mi líbí

  • bob napsal:

   Vůbec nechápu, jak ti neschopní Rusové dokáží způsobit veškeré průsery na celém světě… Všechny volby, ovlivňování veřejného mínění (šíření fake news po celém světě)….

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   😁 Taky kdo jiný by to mohl být, že … Určitě za ony finance opravil svoji „daču“ … 😁 …
   Je slovo paranoia dostatečně vypovídající, nebo je na místě spíše chorobná diskreditace ???

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    „Když se nějaká věc stane poprvé, je to pouhopouhá náhoda. Podruhé je to zajímavá shoda okolností. Potřetí je to nepřátelský čin.“
    A co po čtvrté, po páté, po šesté.. jak klasifikovat toto, mister Bond?

    To se mi líbí

 6. vittta napsal:

  Přerovská radnice diskriminuje romy.
  Ale pozorně sleduje sociální sítě, jestli někdo nemá rasistické hlášky.
  Co je důležité.
  Chtělo by to Kohouta, s nějakou performací, protože násilí není řešení.
  Kdyby alespoň ti cigoši mlátili bílé huby, vše by bylo OK, jenže oni se mlátí mezi sebou, a to je problém!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Auta-plna-Romu-hulakani-Flasky-valecek-na-nudle-palicka-na-maso-vsechno-letalo-Na-Morave-to-vre-631433

  To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Proč to nevyvezli za město do ohrady, a nenechali je, ať si to po svém vyřídí ???
   Od kdy správa města včetně represivních složek „prosí“ šéfa podsvětí o zjednání klidu ??? Od kdy je schopno pár barevných asociálů a kriminálníků totálně rozhodit a zneschopnit Al-hamajdova komanda, co pomáhají a chrání ( především sami sebe ) ???
   Policie není schopna vyřešit konflikt pár cigošů, za to ovšem ukazuje, kolik aut mají hlídky k ničemu k dispozici ???
   Je Přerov skutečně „malá díra“ s minimem poldů – je 43 tisíc obyvatel tak málo, aby byli rukojmími pár cigošů ???
   A kdo, co by chránil veřejný pořádek, veřejnost v momentě vypuknutí rasových nepokojů třeba ve stejném městě , když nejsou schopni zvládnout pár delikventů ???
   Tedy jsou k ničemu – pro běžného občana, ale hlídají predsudecnou nenávist ? A proč je ten neschopa ještě ministrem vnitra ? To je na okamžitý vyhazov, jeho neschopnost, popřípadě všehoschopnost jsou známé.
   Nějak poslední dobou zalezl, aby nestal veřejnost, a koukám, že zalezlý by měl zůstat… I když je tak drzý, že je schopen po případném odeznění v tv žvanit o tom, jak to dobře zvládl , deprivant jeden …

   To se mi líbí

   • lujjza napsal:

    Pokud ministr vnitra není na dovolené – což nelze vyloučit – je velice pravděpodobně zavalen prací na přípravě voleb (možná přibral i piráty).
    Věřím, že se chystají i na případ, že by v době voleb byla vyhlášena rozsáhlá karanténa, a aby nediskriminovali lidi tím, že by nesměli jít volit (jsouce v karanténě), chystají pro ně – pro jistotu – možnost volit korespondenčně/elektronicky.
    Např. Piráti, ale i jiní, už dávno po zavedení elektronických voleb (pro nás všechny) volají (jsme přece v 21. století, a ne jako za krále klacka, že. A taky ty ušetřené milióny. Atd….).

    To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   A za další – co kurva dělá magistrát, kraj ??? Co ti dobře živení zloději z plakátů podnikli na okamžitou eliminaci těch barevných smradů a netáhel ??? Z čeho ten místní politický dobytek žije – platí je snad cigoši, nebo jejich šéf ???
   43 tisíc lidí není zrovna plivnutí do řeky – v našich podmínkách, co tedy, jaká opatření byla přijata ihned na rázné vyřešení situace, a jaká opatření byla přijata pro možnost opakování tohoto scénáře ???
   Jaká opatření přijali odpovědní do budoucna vůči možným rasovým nepokojům ve městě vyprovokovaných místními cigoši pod zinscenovaným důvodem ???
   Vsadím 1000 doláčů proti bobu, že ta verbež na radnicích NIC NEPODNIKLA A DÁL SI VÁLÍ ZADKY …

   To se mi líbí

 7. cobolik pacholik napsal:

  ten soudruh prezident ma nieco odjebane v zivote pre nas kraj a jakub ferrum je vobycejnej kokot.

  To se mi líbí

 8. Jiří Jírovec napsal:

  Musíme si uvědomit, že 99.9% Američanů nebude vůbec chápat o čem dnešní článek je, protože jde o nevzdělanou společnost. To je obrovský rozdíl proti tomu kolik Bavorových čtenářů je schopno vyjádřit se tak či onak k nadhozenému problému.

  USA jsou zavedená demokracie, což znamená, že moc je dávno trvale rozdělená mezi dvě strany a mezi ně se nikdo nevklíní. Investoři nebudou svoje peníze vkládat do třetí nebo čtvrté strany, které nemají naději na úspěch. Výsledkem je, že pak je volba mezi Clintonovou a Trumpem.

  Moje severoamerická zkušenost se omezuje na Kanadu. Pohyboval jsem se mezi vzdělanci, tedy v podniku nabitém vysokoškoláky. Kdysi jsem napsal, že jsem za 22 let absolvoval na deset tisíc přestávek na kávu. Pouze jednou se mluvilo o politice, to když kolega oznámil, že jeho známý padl v Afghanistánu. Kdosi řekl, že to je smůla a to bylo všechno.

  Naše představa o Severní Americe je zkreslená, protože vidíme horních deset tisíc, ale ne ten zbytek. Mnozí z nás znají jmého Angela Davis nebo Noam Chomsky. Ve větších knihkupectvích pravděpodobně najdete nějakou jejich knihu, ale naprostá Američanů je nezná, takže jejich názory nemohou nikoho ovlivnit. Nejsou mezi reklamami v mediích.

  Představy o tom že černý neo-marxismus rozkládá tradiční rodinu jsou směšné. Kdo rozkládá českou tradiční rodinu? Nemáme čím dál tím víc partnerek místo manželek? Proč?

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   serus jicko jasne,ze tu kopa debilov co si nevidia na konec nosa,ale amerika to viac kolorov a ludia v nej inac dumaju,uz zvolenie trumpa dalo znacku ze kus zacinaju dumat bo mne u chuja,kto tu president ja sam president bo demokrati s tym vyvysovanim ciernej holoty to uz prehanaju docista nikto za boha neprizna,ze su v pici ekonomicky bo su nenazraty a vyjebany vsetko jebli do china urobilo sa kopu bohatych ,ale nie ich kraj,bo ked ide o kraj to chuj,jaka ideologia je tam,peniaz zakryvany hrdostou na ameriku a pritom ju ojebe aj o osrane gate kopa to vidi a chomsky to lavicovy jak komisar z ceky,co u neho uznavam,ze napise aj s tym svojim kolegom finkelsteinom pravdu o slove shoa,kde ide hlavne o najebanie kasy a nie nejaku pomoc tym biedakom co bud prezili a to druhykrat narodili ci ich rodinam,peniaze zhrabu sion brothers a buduju ten svoj zjebany sion dream,jak ateista co povies alahisti sa modlia v hadzi sofii a papez povie a kus greci ostrejsie,ze to picovina,si predstastav,ze by niekde v mesite sa krestania zehnali to kurva by sa vahabisti osrali,ze neveriaci psi hanobia ich mesitu,amici nie su docista debili,len system ich tak provadi jak teraz u nas ideologia peniaza vyhasina tak jak vyhasla u nas ideologia zvezdy,bo vidis v china ty kurva to mi nedaju pokoja boha im zlutaskom o zvezde mluvi,ale biznis provadi kapitalisticky jak kurva oni tam maju socializmus s lidskou tvari jak cgcel dubcek,len s jedinym rozdielo,kontroluje uzernicku vyjebanu kurvu,tu treba to iste a mozno sa spamataju,viem,ze to neni jednoducha zalezitost,ale kazdy buran vie,ze nieco rozjebat to lahko,ale vybudovat to uz jiny zradlo,ty kludne kukaj jak v pepikove to jak tu na vlas kto kus chce pre cesko kokot tu na vlas podobne.

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   To se mi líbí

 9. Joda napsal:

  A je to tady. Tak dlouho jsme si vyprávěli vtip „Sovětský traktor, který oral pole poblíže řeky Ussuri byl ostřelován Číňany. Traktor palbu opětoval a poté odletěl zpět na základnu“.
  Až se to doopravdy stalo, ale na jiném kontinentě. Titulek ze čtvrteční MF Dnes „Chicago: na pohřeb zaútočili střelci, smuteční hosté palbu opětovali“.

  To se mi líbí

 10. lujjza napsal:

  „Pravda není nikdy nenávistná. Seznamte se, Mélanie Lemée“
  http://nonserviam.cz/pravda-neni-nikdy-nenavistna-seznamte-se-melanie-lemee/

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.