K odchodu Milouše Jakeše


Můj text by nevznikl, kdybych se byl nesetkal s bývalým generálním tajemníkem ÚV KSČ. Bylo to na podzim 2019, na křtu jeho knihy. Pozvánka, kterou jsem různými oklikami dostal, vzbudila moji pozornost, protože jsem se nikdy k výše postavenému komunistovi nepřiblížil.

Milouš Jakeš měl při křtu asi dvacetiminutový, naprosto koherentní proslov, ze srdce, a bez papíru. Obrazně řečeno, na pozadí jeho řeči byla současnost, tedy doba, kdy 10% naší populace žije na hranici chudoby a kdy šmejdi mezi poslanci nedělají nic proti lichvě, obchodu s chudobou, exekucím, bezdomovectví ani bytové krizi.

Jeho řeč mohla být výzvou, abychom se snažili pochopit vlastní historii. Jenže to nejde ve společnosti, v níž právo na pravdu dostali do rukou prostituti z ÚSTR, placení za posměšky proti bývalému režimu.

Milouš Jakeš vstoupil do politiky, protože sám zažil bídu a nechtěl, aby se opakovaly krize, nezaměstnanost a chudoba, tedy to co přinášel kapitalismus. To platí i o Gottwaldovi, Zápotockém, Bil’akovi a mnoha dalších.

Konání těchto politiků nemůžeme pochopit, pokud nebereme v úvahu mezinárodní souvislosti.

V roce 1946 nastartoval Churchillův projev ve Fultonu studenou válku. V USA nastal maccarthyovský hon na komunisty. Šlo o reakci na výsledky WWII, tedy na vznik vlivného bloku ovládaného Sovětským Svazem a vzestup levicových tendencí v Evropě.

Naše historie období 1948-1954 je zamlčována. Opatrně se mluví o politických procesech a vypichuje osud Milady Horákové. Nemluví se o nehorázném vměšování Západu do vnitřních záležitostí Československa, o špionáži, agentech chodcich, balonových a teroristických akcích.

Je nepochybné, že zmíněné politické procesy byly ovlivněny činností západních tajných služeb.  Polský plukovník Jozef Swiatlo, který byl odpovědný za otázky bezpečnosti v Polské sjednocené dělnické straně, byl agentem CIA a mohl varovat spřátelené státy, že v jejich vedení jsou nepřátelé režimu.

Československo zasáhlo rozvolnění Evropy šedesátých let. Nešlo jen o oblast kultury, ale zejména o změny v KSČ. Antonín Novotný ohlásil v roce 1960, že v naší zemi byla dovršena výstavba socialismu, nechal přidat jedno „S“ do názvu republiky a přestal šťourat do kultury. To uspokojením poznamenal Jan Werich v rámci úvahy, že možná jednou budeme říkat „zlatý Novotný.“

V roce 1963 byla rehabilitována značná část komunistů, kteří byli odsouzeni v padesátých letech. O Kolderově a Barnabitské komisi se nemluví. Politické rehabilitace vrátily do hry dříve odstavené komunisty, kteří se časem prohlásili za „progresivní,“ takže na novotnovské křídlo zbylo označení „konservativní.“

Další vývoj byl ovlivněn řadou faktorů:

*  V tehdejší společnosti neexistovaly „trafiky“ pro (z jakýchkoli důvodů) odcházející politiky;

 • Pokračoval spor dvou frakcí uvnitř KSČ;
 • Výměna stranických kádrů vyvrcholila Pražským jarem;
 • KSČ ztratila schopnost přitahovat mladé lidi;
 • Vytratilo se původní nadšení pro budování lepší a spravedlivější společnosti;
 • Vedení KSČ ztratilo schopnost chápat geopolitické souvislosti;
 • A tak přišel 21. srpen 1968;
 • Prověrky v roce 1970 nepřivedly do KSČ revolucionáře, ale kariéristy;
 • Následně došlo ke vzniku malé, západem ochotně podporované opozice;
 • Husákova normalizace se v podstatě nedotkla nestraníků;
 • Československo se proinvestovalo z hrozící krize;
 • Podařilo se podařilo vyřešit bytový problém;
 • Došlo k uvolnění v kultuře i ve vztahu k emigraci;
 • Charta 77 byla vidlemi vhozenými do zklidněné společnosti, ale neměla větší dopad;
 • Vedení KSČ zestárlo a ztratilo kontakt se zbytkem společnosti.

To vše postupně vedlo k listopadu 1989. Šedesátá léta, která přinesla studentské nepokoje v Evropě a v USA hippies, demonstrace za zrušení rasové segregace a hnutí proti válce ve Vietnamu, byla zapomenuta.  Stejně jako to, že československý politický systém prošel během vlády jedné strany značnou proměnou.

Odmítáme pochopit, že 21. srpen 1968 byl výsledkem střetu geopolitických zájmů mocností, oddělených studenou válkou. Do jaké míry k němu přispěl neschopný Dubček je otázka pro historiky a politology. Možná se měl méně předvádět u bazénu a se zpěvačkami před budovou ÚV KSČ.

Přátelská pomoc, tedy znovuvykolíkování hranice vlivu, má svůj protějšek v americkém bombardování Panamy v roce 1989. Její president, bývalý agent CIA Noriega, si až příliš troufl. Zapomněl, že má v zemi americké vojáky. USA to vzaly naostro. Na ulicích se nediskutovalo a tak bylo na 4000 obětí. Noriega se na chvíli ukryl na Vatikánské ambasádě, kdežto jeho konkurent složil přísahu věrnosti svému lidu na americké vojenské základně. Čeští politici byli paf z toho, jak může vojenská „pomoc“ vypadat a nezmohli se na slovo protestu.

Po prověrkách v roce 1970 přišli do KSČ noví lidé, kteří neměli zkušenost s bídou, nezaměstnaností, válkou a existenční nejistotou. Nepocházeli z chudého prostředí, jako třeba Milouš Jakeš. Přišli k hotovému, nemuseli o nic bojovat, byli neviditelní a tím i překabátitelní. Nevstoupili do strany, aby ji rozvrátili zevnitř, ale jako berličku k vlastní kariéře.

Zdánlivě paradoxně, Milouš Jakeš skončil na stejné lodi s těmi, kteří v Havlově režii cinkali na náměstích klíči, ale již by to neopakovali. Odešel z ní, aniž se zpronevěřil čemu věřil.

Loď nasměrovaná do nových vod nedouky a jednopoučkovými ekonomy je dávno bez nákladu. Na palubě se ještě jásá, leč obrovský dluh čeká v povzdálí, jako kdysi ledovec na Titanik.

21

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Královských Vinohrad se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

120 reakcí na K odchodu Milouše Jakeše

 1. strejda napsal:

  K tomu není třeba nic dodávat a nic opravovat. Jen přidávat další a další osobní i kolektivní svědectví o době, která měla být zapomenuta a zatracena. To v naší historii zdaleka není poprvé, dělo se tak co paměť sahá.
  Kola dějin se ale stále ještě otáčí a to zapomenuté znovu vychází na světlo. Jsme již poučenější a zkušenější. Čas nám dal odstup. Můžeme hodnotit a brát si poučení. Poznat co je pro život důležité a co je nadstavba. Pochopit co v minulém režimu byl pokrok a co přinášelo destrukci. Nevíme, co nám v naší zemi přinese budoucnost, ale máme o jednu dlouhou zkušenost víc. Můžeme lépe porovnávat a hodnotit dnešní časy, které směřují k potlačení naší tisícileté kolektivní paměti a její nahrazení zcela novou beztvarou dobou stejnorodé evropsko-africko-asijské smíšené kultury.

  To se mi líbí

  • tata napsal:

   ČLÁNEK má hlavu a patu, na Jakeše s odstupem času a co se děje sem si upravil náhled.Oproti jiným on se nikdy nezpronevěřil svému přesvědčení.Nebyl žádný řečník,byl prostý člověk který se dostal mezi ty hyeny a kariéristy.Ještě dnes je v různých dílech zesměšňován třeba v seriálu vyprávěj.ALE když ty jeho projevy posoudíte s se současností ,už je spíše posuzuji jinak,asi jako kdybych já s mým vyjadřováním a schopností se dostat k jádru věci se najednou dostal do těchto výšin a hovořil.Upřímnost nezabalená do kudrlinek vyvolává smích ale s konfrontací s dneškem teď narážím na jeho projev Zagorová,nebo kul v plotě………oni umělci a to valná část rádi berou ale pokoru,loajálnost ani náhodou
   Vitta tam už nejde odpovědět………ono v této debatě spíš jde o nepochopení,každý to bereme z jiného uhlu a navíc konkrétně v mém asi i KOČKY,jde že nazvat něco levicí co zdaleka ani není je popření v co věřím a činím celí život,asi jako že mnozí hází fašizmus že vznikl s levice.Neznám Vás ale podle toho co jste psal jste spíše pravicově založen ale to není nic špatného,jak jsem psal oba by jsme skousli ten režim toho druhého tak jak ho vnímáme jenže ona skutečná pravice ani levice není a já odmítám nazývat něco jako levice co je něco tak zparchantělého což jste konečně popsal……….Víte já se vždy hlásil že sem hrdý levičák a připustit že toto je levice je popření mě…….ze vším co jste napsal bych mohl souhlasit jen né,,,,,,že bodlák je karafiát,,,,s uhlu slova…….v uhlu činů se tak děje a jsme z toho zděšeni oba a nevíme co dělat.

   Máme jen dvě volby volit menší zlo nebo nevolit,nevolit je asi ta nejhorší ale menší zlo kdoví…….píšete třeba o ČSSD……..PRO MĚ BYLA v určitém čase menší zlo,přestala,je jedno že pro VÁS né,pro mě třeba není OKAMURA, VIDÍTE teď jako kovaný levičák uvažuji menší zlo Babiš……..kdo ví jestli to za pár let nebude obrovská chyba to je právě volba menšího zla.Jenže nemáme jiné volby to je ta tragedie rezignovat nebo hledat aspoň kousek pozitiva vtom bahně

   To se mi líbí

   • lujjza napsal:

    tata
    přečtěte si dnešního „vlka“ – je to taky o Jakešovi a je to převzatý článek, který otiskl Reflex v roce 2014

    To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Při hledání, co vlastně jsem, se asi nejlépe hodí vyjádření „pravicový komunista“.
    Ovšem především jsem realista, a dávám praktické příklady, co bych v daných situacích dělal já.
    Pokud bych chtěl rozvrátit společnost, rozhodně bych využil takové lidi jako vy, protože není nic lepšího, než rozdělit stejnomyšlenkové občany nejprve na pravici a levici, a když to nestačí, tak na levici pravou, a nepravou- to samé s pravicí.
    Takto se občané mohou mezi sebou hádat do nekonečna.
    Vy jste hrdý levičák, a je tady koukám takových levičáků více, a to znamená konkrétně co?
    Vsadím se, že u každého něco jiného.
    Pan Jírovec se tady třeba zastává cigošů a negrů- a je to podle mě poctivý chlap, vy, žijící na severu Čech se cigošů asi moc zastávat nebudete, nic méně hrdí levičáci jste oba.
    Hrdý levičák je určitě i Kohout, který rozeštval v Ustí na Labem lidi proti sobě, a zcela ve výsledku vylidnil celou čtvrť, a okradl občany o peníze z bezcenných nemovitostí.
    Cigoši se ale přestěhovali jinam, kde obohacují svými nestandartními zvyky jiné občany, jenom je jich od té doby, díky štědrí sociální politice a jiným hrdě levicovým aktivistům 2x tolik.
    Zamýšlená zeď by snad bývala mohla situaci ještě zachránit.
    Takže zde všichni vespolek- vyjma pana Jírovce, nesouhlasíme se negerskou invazí, se 75 pohlavími, s hnutím BLM, s hnutím milionu chvilek, nesnášíme Kalouska a knížete, bez ohledu na to, jak blízko má k lidu, ale vy jste hrdý levičák, a já zase pravicově založený- no proč ne, mě na tom zase tolik nezáleží, ale věřte tomu, že pravičáci by se mě také hodně rychle zbavovali, protože bych sral na jejich pseudopravicové bláboly, ale chtěl bych slyšet návrhy řešení určitých situací, a též bych jim nemilosrdbě nastavil zrcadlo, jak to s tou pravicovostí vlastně mají, jinými slovy, dělal bych to samé, co tady.
    Jenom by mě tak neměli za pravicově orientovaného, ale za komouše a bolševika.

    To se mi líbí

   • vittta napsal:

    A k tomu co jsem napsal. ještě to nenaskočilo, dodám, že jsem se skvěle pobavil nad tím, že mi bylo dáno plno plusů za text, hodnotící podvodníky u VŠ stududií, a že do politiky chodí jen ty největší kurvy.
    K tomu je ale třeba dodat, že do reálné politiky chodí ty největší kurvy.
    Normálního, poctivého a inteligentního člověka by totiž nikdo nevolil.
    Takový Robejšek úplně propadl, asi proto, že se neprofiloval ani pravicově, ani levicově, ani nenadával na pravici, či levici, či komunisty, a tím se stal pro lid nezajímavý.
    Kdybych kandidoval já- a věru bych měl s republikou jen ty nejlepší úmysly, a nemám ve zvyku se klanět a umím lecos skvěle předvídat a politicky vypletichařit- dopadl bych úplně stejně.
    Pro pravičáky bych byl levicový, a pro levičáky pravicový, takže by si mě nikdo ani nevšiml, a že mám rétoriku dobrou, a argumenty pádné.
    pak ovšem se tady díváme už celé dekády na ksicht Kalouska, knížete,Němcové, Pospíšila, Šojdrové a další vylízané debily a debilky.

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Ač jsou průvodní slova Jakešova, zbytek předvádí opravdový kretén

   To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Podle mě naprosto skvělý článek !!!
  Je li řeč o M.Jakešovi, je třeba zhodnotit rámec doby ve které se pohyboval. Na to jsme si zřídili ÚSTR, takže to špatné z minulosti před 1989 je zmapováno.
  Když je řeč o tom dobrém, tak se to odbyde tím, co by teprve dokázali ti dnešní borci.
  Až bude jednou nějaký ÚSTR hodnotit současnou dobu – množství sebevražd, feťáků, rozevřené nůžky mezi bohatými (pardon úspěšnými) a chudými (neschopnými), objem rozkradeného majetku ……, tak to bude stejně objektivní jako hodnocení dnešního ÚSTRU….
  K osobě M.Jakeše.
  Myslím, že inteligencí nepřevyšoval, ale ani příliš nezaostával za současnými politiky. Myslím, že byl čestný, poctivý a skromný.
  Dopadl stejně, jako většina politiků. Díky ztrátě sebereflexe, přesvědčení o své neomylnosti a dokonalosti ho politika (+v jeho případě změna režimu) semlela.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Nu, já bych trochu brzdil.
   Pokud si dobře vzpomínám (hledat to nebudu, za to mi to nestojí) Milouš byl dlouhá léta předsedou Kontrolní a revizní komise ÚV KSČ. To byli ti nejkovanější bolševici, kteří měli mj. na starost prověrky po roce 1969. Kolik lidí bylo přitom postiženo bych nerad počítal. Pokud se „postihovali“ jen komunisté mezi sebou, vem to čert – jejich věc. Ale postiženi byli i mnozí z těch, kteří s nimi pokud možno neměli nic společného.
   Pamatuji ty trapné pokusy zakládat u nás na střední škole v roce 1970 Leninský svaz mladých – to ještě neprošlo. SSM pak už ano, v podstatě dobrovolně povinně, jak se tehdy říkalo.
   O úplně vrcholně trapném PŠM a MLP na vojně darmo mluvit, to se muselo zažít. A za tím vším stáli lidé jako Jakeš, Bilak a spol. Husák, ten je spíš brzdil, myslím si.
   I já měl příležitost se několikrát setkat s Miloušem osobně, neb jak byl z toho Zlína, kde já tehdy pracoval, často tam oficiálně jezdil.
   Podle mě se projevoval jako idiot a když ho zvolili do vedení KSČ, říkali jsme si – to je konec, nikdo jiný asi už tu vedoucí funkci nechce.

   To se mi líbí

 3. lujjza napsal:

  Hudec
  Škoda, že jste prošvihl to generálovo „setkání s občany“, jistě byste si to vychutnal…
  Vydržel byste tam až do konce? Přece jenom – zdraví má člověk jen jedno, žaludek taky…:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Informacni-valka-Delame-to-vsichni-nejen-Rusko-priznal-general-Pavel-Fanousci-byli-v-soku-Napravil-to-vypravenim-jak-odmitl-medaili-od-Zemana-631104

  To se mi líbí

 4. brtnikvbrlohu napsal:

  Tady se řeší Jakeš, ale současnost překonává v blbnutí všechny hranice, a beze zbytku platí kde blb tam nebezpečno, v tomto případě až o život nebezpečno – aneb jak jinak hodnotit ostravskou demonstraci. Často jsem se setkával s otázkou jak bylo možné že dolfík zblbnul nebezpečně velkou množinu příslušníků jistého národa – tázající nechápal jak je to vůbec možné, dneska ta množina není tak početná a jde o jinou situaci a i téma ale mechanismus je stejný, a navíc si neuvědomují že jsou za užitečné idioty. A máme to v přímém přenosu.
  Objektivně to hodnotí Valenčík:
  http://radimvalencik.pise.cz/8163-par-poznamek-k-ostravske-demonstraci.html

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Počtěte si výplody párečku brněnských advokátů, kde se představuje vyjímečně dobře sehraná dvojice „goebbelsů“ PaL, která IMHO velice dobře ví, co dělá. A dost lidí jim na špek skáče.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Kam na to chodíš, to nějak vycitíš, že někde něco píše duševně nemocná osoba?
    Ta ženská má intelekt velblouda, a to je také její tržní společenská cena.
    No tohle…tady třeba:
    „Když vidíme ochotu, s jakou se podrobujeme nesmyslné šikaně, začínáme pociťovat silné obavy z toho, že občanská válka nemusí být Evropě až tak cizí.“
    Hmmm, takže když se někdo dobrovolně podrobí- třeba šikaně, je z toho nebezpečí války, nemělo by to spíše být opačně?
    Paní ovšem není za jedno na světě sama, a jestli je šikana nesmyslná, se může ještě vidět.
    Já jsem se také dobrovolně podřídil, však nasadit si roušku mi rypák neutrhlo, tím spíše, že nebylo- a dodnes není- úplně jasné, co ta choroba vlastně umí, a odkud pochází.
    Hodně bylo argumentů, že je rouška na hovno, a že se skrze ní člověk stejně nakazí.
    Také dobré.
    No ale já jí nosil proto, abych nenakazil případně druhé, kdybych něco nevědomky měl.
    Nevím teda jak paní právnička, jestli ona třeba kejchá manu nebeskou, tak já, proletář (pro pravičáky) a zlý malopodnikatel a zloděj (pro levičáky) teda ne!!!

    To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Wauuu, oh-u, tvorba a skutky toho dua jsou silně toxická … V Brně je, vlastně bývalo silně recesistické podhoubí, a laik by řekl, že Ti dva to nemohou ( stejně jako Holan, a spol.) myslet vážně …
    Jenže jde o jinou generaci, které nevadí se ušpinit, a dokonce se potřísněni vlastními mentálními výkaly natřásají v médiích za potlesku stejně postižených …
    Na to je třeba mít žaludek …

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Ani mé milované Brno ( i když jsem rodově Slovačisko od Kyjova ), není imunní proti lidem, kteří jsou za prachy schopni udělat cokoliv. A ti, co to mají v makovici rozdáno na betla ( jako ten magor Hollan ), to jaksepatří dorazí. Každý kdo mě zná, tak ví, že jsem komára nemusel, ale dnes už jsem rozpolcen, jako to vepřové, co chystám na uzení.

     To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      Bohužel, jako kdyby v Brně přehodili vyhýbku z recese na masovou tragikomedii v přímém přenosu…
      Nějak silně přibylo v posledních dekádách oněch expose v onom městě mého mládí … Jedna figura za druhou. A jejich společnou „dominantou“ je megafalický symbol na Svoboďáku … Inu recese …
      Nicméně když mi ucho pohladí místní přízvuk, zahřeje mne to i po letech, po mnoha letech …
      Alespoň na chvíli si jeden řekne: tady to znám, tady jsem doma, i když je vše ouplně jinde a ouplně jinak …

      To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   Přečetla jsem.
   Zdá se, že to v tom regionu někdo podpichuje, provokuje, rozdrbává a pilně našlehává. Bylo by možné, že by to snad někdo dokonce i platil?
   A taky aktivisté tam byli. Hmmm… Jaké překvapení. A vyzývali k demisi…
   Kde já jsem to už jenom slyšela?

   Mohly by ty různé protesty souviset i s tímhle?:

   „Už i u vás doma! Milion chvilek odhalil „agitační střediska“. I vy se můžete zapojit“

   (…) Milion chvilek pro demokracii a Mikuláš Minář prosluli hlavně monstrakcemi na Letné v Praze, kterých se zúčastnily desítky tisíc lidí, ale chtějí už nějakou dobu působit i v regionech. Právě proto zřejmě spouštějí Milionovou síť, do které se mají přihlásit místní podporovatelé spolku a tvořit skupiny. Zatím jich je 51. „Tahle společná práce není na první pohled vidět tak, jako zaplněná Letná. Ale je o to důležitější. Díky ní vzniká po celé republice koordinovaná síť občansky aktivních lidí,“ tvrdí vedení spolku. A přidalo i mapu.(…)
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uz-i-u-vas-doma-Milion-chvilek-odhalil-agitacni-strediska-I-vy-se-muzete-zapojit-630732
   ———————————————————–
   Jestli si snad někteří optimisté dělali iluze, že to investor do Milionu chvilek zabalí, šeredně se spletli.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Tam asi i hrají na protipražskou strunu, že jako všechno jako vždycky zkurvili v Praze.
    Což dokazuje m.j. to, že se v samotné Praze EUronáckům přestalo dařit.
    Při té příležitosti, k naší diskuzi o pravé a nepravé levici.
    Je milion chvilek levbicový- nebo snad pravicový?
    Možná to zní směšně, ale bloger Taras se uklidňoval tím, že jsou demonsntrace pravicové, že je to tam samý živnostník.
    Jistě že ne, havlokavárna, nejvíce zapojená do těchto šaškáren je levicová, a pořadavek na demontáž demokracie měl zase na pořadu dne kdysi Hitler.
    Tak co to je tedy zač?

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     I ne vittto, jádro havloidních kavárníků není levicová, to jsou většinou majitelé menších firem, i těch kaváren, plus různě „úspěšní živnostníci alias podnikatelé“, kteří vlevo šahají maximálně po klíče u dveří, pokud tam z božího dopuštění je …
     Tady bych s Tarasem souhlasil, a pokusy o oponenturu právě z milionchvilkařských řad nebrat vážně – stejně, jako jejich bajku o transparentním financování.
     A financování toho společensky rozvratného spolku, respektive to ticho okolo něho, je NAPROSTO HMATATELNÝM DŮKAZEM NEČINNOSTI HAMÁČKOVA ÚŘADU, přímo skandální nečinností, za níž již dávno měl nést zodpovědnost. Místo toho ten mopslík „jedná“ s postpubertálním nedoukem a nechá se skoro úkolovat …
     Stejná zodpovědnost leží na ministerstvu financí, i když do jisté míry chápu obavy z toho řevu nejen debilbloku na adresu AB, MZ, a celé vlády – to by se Moravec vyřádil …
     Nicméně samotná existence, a podmínky existenční podoby onoho pochybného „milionového“ spolku jsou obžalobou stávající společnosti, stavu, ke kterému se budovatelé rozvinutého kapitalismu bez přívlastku za intenzivní spolupráce s rytíři pravdy a lásky dopracovali …
     Vlastně není na co si stěžovat, vždyť jsme to chtěli, ne ?

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Co se týká „transparentního“ financování Michprdů, tak si musíme počkat do konce srpna. To je totiž termín pro podání finanční uzávěrky za minulý rok. A tam se teprve ukáže, kdo je vlastně platí.

      To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Tomu rozumím… Nicméně, myslím, že „milionáři“ jsou s námi již minimálně třetí rok, a od počátku šlo o těžce nadstandardní zabezpečení …
       Děsivé je, že se spoluprací na akcích nabádajících k odstranění vlády, tedy politickému puči, propůjčily i státní firmy, viz. ČD, etc…

       To se mi líbí

     • vittta napsal:

      No nevím, já bych spíše sázel na dobře postavené levičácké protagonisty r.1968, všemožné levicové chartisty, a jejich dětičky- kteří už ovšem z celé té báječné, a především výnosné levicovosti majiteli kde čeho mohou klidně být, protože se levicové oko rodiče nad vlastním, podnikatelsky úspěšným potomkem lehce přivře, tím spíše, že jim právě oni vymetali cestičku dohazováním kšeftů a dobrých kaufů.
      Jinak jasně, třebaže je podezřelé financování rozvratného spolku opravdu podezřelé, nikoho to nezajímá, a pokud náhodou ano, je to populista, Zemanista,Babišista- tedy rusofil a ultrapravičák.
      Je to fakt divnej svět.

      To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Ale vůbec ne – někteří protagonisté r.68 byli kavárnou vzatí na milost co by spojenec ve svaté válce se Zemanem a Babišem. Charta a disent byl spolek podobný dortu od pejska a kočičky.
       Kupodivu se v jednom šiku sešli exponenti z let padesátých i šedesátých s lidmi, kteří byli buď přímo oni persekuováni, nebo někdo z rodiny …
       Charta 77 byl spolek, jenž proslul textem ohledně dodržování tzv.lidských práv , na základě Helsinských smluv, které tehdejší ČSSR podepsalo, a z kterých si Západ upletla na lido-demo blok bič.
       Jak to končí, vidíme po celé Evropě a za louží …
       Znovu, kavárna nemá s levicí vcelku nic společného, tedy pokud někdo v pomatení smyslů neprohlásí dnešní liberály za levičáka – tyto snahy z pravého spektra tu delší dobu jsou, aneb jak si umýt ruce a veřejně se distancovat od něčeho, na co se za moment „sám odvolávám“ viz.liberální demokracie 😁 …
       Apropo, je v tom takový zmatek, že dnešní mnozí liberálové z pravého spektra jsou téměř ideální anarchisté ( popravdě liberálové mají v ledačems k anarchii blízko, stejně jako k „sobě“ nemají zase tak daleko skuteční konzervativci z obou stran politického spektra ) .
       To až „nová doba“ a „nová levice“ s „novými liberály“ hodily vidle do soukolí klasického politologického soukolí … 😉 … A začaly se dít věci …

       To se mi líbí

 5. Jiří Jírovec napsal:

  Můj článek je reakcí na potvoření české historie. Když jsem poslouchal Jakešův projev na křtu jeho knihy, uvědomil jsem si, že mluví jeden z posledních lidí, kteří věřili, že je možné vybudovat společnost, v níž nebude bída a nezaměstnanost. Protože jsem ten režim začal vnímat od procesu se Slánským a prošel všemi jeho proměnami až do roku 1986, kdy jsem odjel do Kanady, pokusil jsem se zachytit body, které považuji za klíčové.

  Od původního nadšení až ke ztrátě ideálů a skutečného vedení společnosti.

  Prvorepublikový zájem o SSSR, který se týkal i podstatné části české inteligence, byl dán tím, že
  to byla země, kde se dělo něco slibného. V současné době to je případ Číny. Tam se rovněž stalo cosi převratného: Země, která v minulém století byla ráda, že každý občan měl jedny montérky na rok a hrstku rýže na den, se neuvěřitelně povznesla. Nevíme za jakou cenu, stejně tak jako to nevěděli obdivovatelé SSSR.

  Podle mého názoru, byla první generace komunistických politiků, jako Zápotocký, Gottwald, Bil’ak, Jakeš, i Husák byli čestnější než všichni Havlové, protože pocházela z bědného prostředí. Získaná moc ovlivní každého. V roce 1990 jsem mamince napsal, že je dobře, že Československo má takového prezidenta. Mýlil jsem se, protože Havel posléze předvedl vše, co se dá od očekávat od bezcharakterního člověka. Havel se podělal před mocnými i před milenkami. Stal se absolutním Čecháčkem.

  Zažil jsem šedesátá léta. Byla to doba, kdy se komunistická strana vnitřně proměňovala. Nás nestraníků se střet dvou frakcí komunistů v podstatě netýkal. To se týká i celé normalizace. Jistě, přírodní vědy jsou něco jiného než společenské. Lidé, kteří na fakultě vstoupili po prověrkách v roce 1970 do strany se proti nám nestraníkům cítili provinile. Měli pocit, že se obětovali a snažili se alespoň některé povinnosti přesunout na nestraníky. Hlavně činnost ROH a VUML.

  Teprve v Kanadě, jsem si všiml, jak vypadá strach o existenci. Zachytil jsem ještě
  konec věděckého rozkvětu Atomic Energu of Canada ltd, ale najednou přišly škrty v rozpočtu a rušení některých výzkumných projektů. Dříve aktivní lidé se krčili v koutech a dávali si pozor, aby neřekli, co by vrchnost nechtěla slyšet. Tato zkušenost mě vedla k jisté opravě pohledu na bývalé Československo i na svět.

  S naší historii to je složité. Jinak ji vnímají jednotlivé generace i regiony. O kousek výš píše Hudec o tom kolik lidí bylo postiženo. Když se to vezme na procenta, jde asi o 5% tehdejší populace. Jenže teď je na hranici chudoby 10%. Po roce 1948 se někteří lidé postavili proti režimu a ten je v rámci tehdejších možností zpacifikoval. Tak to je vždy a všude. Mění se jen ty absolutní pravdy. Zkuste se proti režimu postavit teď a spolupracovat třeba s Ruskem. Skončíte velmi rychle.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Čecháček se rozhodně nepíše s velkým písmenem na začátku.
   Je to urážka, nikoli národnost.
   Jinak ano, plno lidí ztratilo za socialismu ideály.
   Já už ne, protože jsem žádné neměl, žijíc celý život v dostatku, tedy neměl jsem nikdy hlad, strach, či zimu, voda tekla teplá..atd.
   To jsem ale měl za naprosto samozřejmé, vrozené, a tak jsem nenyl spokojen, co jsem rozum začal brát.
   Ideály jsem ztratil až v 90 letech.
   Vy jste je ztratil 2x.
   Má to vůbec cenu, nějaké ideály mít?

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    14 mínusů za tohle je levičácký EUrohnus.
    Zasraní čecháčkové mínusují hrdého Čecha.
    Neskutečná drzost!
    Lízejte sudeťákům boty, vy otroci, vy nuly!

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Dal jsem vám plus, ne, abych to srovnal, ale protože máte pravdu. Občas sem přilítne pár blbů, říkáme jim holubí letka a ta tu dělá „pořádek“.

     To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Boj o moc a tam zpravidla „levice“ selhává.
   Herbert Marcuse:
   „Současná nová levice není kromě toho žádným způsobem fixována na dělnickou třídu jakožto na třídu revoluční. Sama ostatně nemůže být definována vůbec třídně. Skládá se z intelektuálů, jednotlivých hnutí za občanská práva a z mládeže, zvláště té radikální.“
   No a toto byl onen základ pro rok 1968.
   Jednorozměrný člověk
   Erós a civilizace
   Marcuseho vymezení.
   Nechápe se striktně třídně, jejím tahounem je mládež a spojuje svůj boj proti morálně pochybné konzumní společnosti se zájmy různých utiskovaných či marginalizovaných skupin, často minorit. A trvá i její nejpozoruhodnější a nejparadoxnější rys – totiž že v západních společnostech je a musí být v podstatě protilidová.
   Tím absolutně nezbytným základem je ona definice, že proletariát ve své podstatě již neexistuje.
   Erich Fromm :
   Studie o autoritě a rodině,“Proletariát z naprosté většiny splynul se střední třídou. Revoluční myšlenky nacházejí ohlas jen u patnácti procent příslušníků dělnické třídy, a tak proletariát jako svébytná skupina v podstatě zanikl.“
   Podařilo se zabezpečit vjem, že to, co vypadalo jako úsvit nového věku, je nakonec jen rekonfigurace minulosti, byť velmi hluboká a jakoby až dnes plně doceňovaná (zlom v roce 1968 byl možná v lecčems větší než ten roku 1989). Podařilo se pro veřejnost představit, že tím, kdo zklamal, byl lid.
   Samotná definice :
   Všeobecné rozšíření fikce,že mýtus lidu, do něhož lze vkládat politické naděje na změnu, je nicméně pro levici jen obtížně zastupitelný. Tak to je onen stav, který umožňuje definovat jak trapné je vkládat naděje do tak omezené síly.
   Tož no a to je onen základní kámen na němž je v současnosti postavena síla milionu chvilek pro demokracii a třeba i BLM aj. . Prostě nehledejme složitosti tam kde nejsou.

   To se mi líbí

 6. vittta napsal:

  A aby jste věděli, jak je jinde dobře, tak přepis nějakého Twitru na PL.
  Češi totiž děsně kradou.
  Jsou připomenuty i nápisy „Češi nekraďte“ po převratu v Rakousku a Německu, kam jezdili krást celé cigošské familie.
  V Británii třeba Češi zotročují lidi, i v Guardianu to psali, někdy byli i fotky, pak sem nějaký Angličan přijede a diví se, co to je tady všude za divné lidi- až najde ty pravé Čechy v Předlicích, Krupce či Chanově.
  Zkušenosti z kradením mám ale přesně opačné, auto leckdy nezamykám, a Ford ani zamknout nejde, a jenom jednou mi cigoši ukradli baterku- úplně novou, kurva.
  Za 30 let jednou dílnu, jednou pilu na stavbě, a jednou někdo vypáčil na stavbě takový skládek, co jsme tam měli.
  A jednou mi ukradli auto, myslím, že to byli Poláci, resp. abych někoho neurazil polští feťáci, co se tímto živí.
  Tak asi tak, přátelé, kdo sám nekrade, nemá se za co stydět, a jestli se tady někomu nelíbí, ať táhne do vysněných zemí, kde se nekrade.
  Kuriozně působí v článku popsané Švédsko, kde zelinářské stánky bez obsluhy už dnes mají webkameru, kvůli turistům (ale odkud, když se nikde nekrade, že jo) a i na severu to kvůli přistěhovalcům už není takové.
  To jsou ty rozdíly, kdyby někdo statisticky zveřejnil, kolik % je českého živlu, co krade, a kolik jiných, tak 70% ukradnou cigoši, 20 % cizinci ze všech koutů světa, a 10% česští feťáci a lůzři.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kradou-Cesi-kvuli-komunismu-Spatny-narod-jinde-lepsi-Zeleny-hospodar-spustil-lavinu-631184

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Tady si vypujčím dva náhodné texty, reagující na uvedený článek.
   Oba jsou skvělé, a souhlasím.

   Městská Liberální hovada. , veny232, 21.07.2020 15:38:18
   Vy se tam možná okrádáte navzájem, u nás na vesnici klíče a peněženky vracíme. A že se tu krade? Krade tu jen náplava a nevychované děti Liberálních rodičů. Nikdo jiný. Krom Politiků,ale to nemá cenu ani říkat. To že vy jste svoloč, to neznamená že tu jsou svoloč všichni. Za ty vaše pomluvy národa v kterém žijete,bych vás nechal vyhnat. Táhněte si do toho svého Švédska. Však co vás tu drží? Můžete táhnout do prdele když se vám tu nelíbí, tady na ty vaše kecy není nikdo zvědavej.

   Reagovat
   Přátelé, quetzal, 21.07.2020 15:37:33
   už jste se v Čechách setkali s vyrabovaným krámem, nebo s ulicí v ohni, kde hořela auta?

   Reagovat

   To se mi líbí

 7. lujjza napsal:

  „Vítězové a poražení čtyřdenního jednání o Fondu obnovy EU“ – Ivan David 21. 7. 2020
  http://www.novarepublika.cz/2020/07/vitezove-porazeni-ctyrdenniho-jednani-o.html

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Celkem smůla.
   Už se zdálo, že za příjmy z EET se konečně nakoupí hasičské vozy, postaví dětské nemocnice, hospice a všechny tyhle krásné věci- a zatím pošleme ty peníze do Bruselu Němcům.
   Na druhou stranu, místo špitálů si můžeme postavit nové syklostezky.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Špitály nebudou protože budou Dukovany. Aspoň to tvrdí pirát Bartoš.

    To se mi líbí

    • lujjza napsal:

     Uloveno na internetu:
     „No a ještě jsem opomenul to nejdůležitější na uvedeném dluhu EU. Definitivně zabránil jakémukoli exitu.“

     To se mi líbí

    • oh napsal:

     Pražská pirátsko-sobecko-stánkařská koala hodlá v rámci podpory využívání hromadné dopravy ve městě hromadnou dopravu zdražovat. Jen se zatím rozhodují, zda budou zdražovat jednorázově, nebo raději průběžně čili furt..
     Prý kvůli covidu nedorazili ‚tůristi‘ a dokonce i Rusové a Číňani přestali bůhvíproč jezdit. 😉
     Ale i tak dopravní náměstek Scheinherr dostal Nápad: MHD chybí jednotný vzhled a tak se bude za pakatel 100 mega přemalovávat. „Kucí co spolu mluvěj“ na to vyhlásili neveřejné výběrové řízení.
     Piráti již tradičně patří na ráhno. 🙂

     To se mi líbí

 8. tata napsal:

  Vitta fakt VÁS NECHÁPU,dal jsem VÁM skorem ve všem za pravdu,to že si myslím že co dlouhodobě píšete jste spíš pravicově založen ale vtom dobrém…..to jest že byste kladl víc důraz nad zajmi jednotlivců…….ale na tom ostatním by jsme se asi shodli,úplně se mýlíte v tomto………

  Pokud bych chtěl rozvrátit společnost, rozhodně bych využil takové lidi jako vy, protože není nic lepšího, než rozdělit stejnomyšlenkové občany nejprve na pravici a levici, a když to nestačí, tak na levici pravou, a nepravou- to samé s pravicí.
  Takto se občané mohou mezi sebou hádat do nekonečna.

  NIKDY jsem neměl problém s poctivými pravicově myšlením,ve své podstatě jinde a jinými slovy to dělení děláte a uznáváte a mě to teď mlátíte o hlavu.Samozřejmě že v politice budou nuance 2 lidi nikdy nebudou úplně ve všem stejný náhled.To že se hrdě hlásím k něčemu je spíše že dnes je to spíše jako něco hanlivého za co bych se měl stydět.

  ALE pro-mě je důležité to ostatní co jste popisoval morálka,svoboda,čestnost,něco jiného je debata kde budu prosazovat zajmi kolektivu nad zajmi jednotlivce,ale rozhodně by mě nikdo nemohl využít jako rozvraceče což jste popsal výše……….což třeba dokazuje mé avizované volba Babiše JAKO menší zlo momentálně ,ale vyvracet VÁM TO NEBUDU,už dávno mě nebaví vyvracet někomu mylný úsudek na mě.Tato debata mě zaujala reagoval jsem ,ale kde jsou ty časy kdy jsem donekonečna vysvětloval.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   No jo, ale já se necítím být pravičákem.
   Ale je mi to jedno, nic proti pravičákům nemám.
   Proti levičákům také ne.
   Jen mě serou ti, co se mají za nějaké extra pravičáky či levičáky.
   Pokud to je tedy tvrdošíjné.
   Dostáváte kladné hlasy, takže vás asi čtenáři chápou, mě Bohužel ne (a zřejmě se to ani nesnaží) a nemám, co bych k tomu víc dodával, snad jen to, že o vás vůbec nebyla řeč.
   Řeč byla o lidech jako vy, v tom kontextu, že už nejste ani levičák, ale SPRÁVNÝ levičák, takže už jsou na levici (minimálně) dva zcela protichůdné proudy.
   Já ale vím, že když řeknu „cikánská pakáž“, tak se to nebude líbit levičákovi (takřka) žádnému.
   A budou více- či méně podporovat integraci, která je úplně na hovno, protože na ní nejsou násilné páky.
   Tedy tvrdé tresty, za ničení veřejného majetku, a pokuty za přestupky, jako u kohokoliv jiného.
   Klidně ze sociálních dávek.
   Chápu, že toho chci poněkud moc, když žádám stejná práva, ale i stejné povinnosti pro každého.
   Je to nejenom pravicové, ale doslova populistické, a ultrapravicové.
   Viz. vámi uvedený Okamura, ten tohle populisticky žádá také, jaká drzost!

   To se mi líbí

 9. tata napsal:

  malí dodatek……….Hrdý levičák je určitě i Kohout, který rozeštval v Ustí na Labem lidi proti sobě, a zcela ve výsledku vylidnil celou čtvrť, a okradl občany o peníze z bezcenných nemovitostí.

  mylíte se s jeho maminkou chodím do bazenu,to je jen čistý darebák,manipulátor,což tvrdí i ona.Posuzujete občas povrchně,víte svého času jsem byl s mála občanu co od začátku tvrdil kde to vede Kohout myslím demonstrace není pro mě místo,OBČAS SEM MÁLEM DOSTAL přes držku,nebo nálepku že podporuji cikány,čas ukázal moji pravdu,bohužel vodil si většinu lidí jak na provázku,to podobné si myslím o OKAMUROVI,populista ktery chytá lidi na věci okolo cikánů.A mýlíte se nebylo to USTÍ ale Varnsdorf……….ani nepomohl on konkrétně to co popisujete,to udělali jiní,on jen pořadal demonstrace a vyhrotil zbytečně situaci a měl radost jak si vodí lidi a jak za ním jdou

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   To je ono, právě.
   Okamura je populista, protože letadlo.
   Já kdysi chodil s jednou holkou z Nového Boru.
   Nějak přišla řeč, kdo koho volil, a já že Sládka.
   Užasla nad tou nehorászností.
   Takový fašista, až nacista! (tehdy ještě populista nebyl v módě)
   Nikdy ho sice neslyšela, ale dobře věděla, že to prostě je nový Hitler.
   Ona že volí ČSSD.
   No, neuběhlo mnoho vody, a v Novém Boru proběhl známý útok mačetou.
   Rozčilovala se, jaká je to pakáž, a jak to tam je pořád.
   Povytáhl jsem obočí a zeptal se: „Koho že jsi to vlastně volila?“
   Co se týká Kohouta, může to být klidně darebák, ale na to se stady nehraje.
   Je to přesvědčením levičák, nebo ne?
   Jen těžko se mi totiž chce věřit, že by všichni levičáci byli ti spravedliví a hodní, zatímco ti pičusové jsou ti ostatní.
   A čas ukázal vaší pravdu, to mě zajímá, to jako že bylo správné zastávat se cigošů?
   Ve Varnsdorfu je cigošů jak máku, a vládne tam tomu albánská mafie.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    Má svámi cenu diskutovat?takže poslední reakce..
    Okmura je populista, protože letadlo.
    Mnohokrát jsem popsal proč to piši,stačí si s dostupných zdrojů jak to je s jeho podnikáním,hodně podezřelého plno firmiček které nic nevidělávali přesto,dost často se tvařil a vyjadřoval že je majitelem té cestovky on je jen ředitel,první strana se hned po volbách rozpadla,co ted jeho strana má nevyznamný počet zato značné statní přispěvky za to jak dopadli ve volbách,je podle mě dost indicií kde bych byl opatrný……samozřejmě stav naší politiky je tak děsivý takže někoho si musíme vybrat jako menší zlo,horší je že vy názor druhého odbydete ……..Okamura je populista, protože letadlo.

    Co se týká Kohouta, může to být klidně darebák, ale na to se stady nehraje.
    Je to přesvědčením levičák, nebo ne?
    NENÍ já ho znám osobně,když se mu to bude hodit bude činan,je vidět že tlačite svuj pohled a vubec neznáte konkretně stav věci

    A čas ukázal vaší pravdu, to mě zajímá, to jako že bylo správné zastávat se cigošů?
    Ve Varnsdorfu je cigošů jak máku, a vládne tam tomu albánská mafie.

    TĚžko se diskutuje když převracíte věci,ANI ZMÍNKA že jste psal o USTÍ on to je VANSDORF,PÍŠETE něco o čem nemáte paru já zde žiji…………. a vládne tam tomu albánská mafie………..nikoliv Cikáni bojují s Albánci o podsvětí s chodem města to nemá zasadní vliv……..V čem sem měl pravdu……..že jakoliv opravněné demonstrace proti cikanům když to povede člověk jako kohout sou sprofanované…..mohl jste si v celostátním tisku,nebo v radiu poslechnout,,,,co řikal,jak si lidi vodil jak na provázku,že jeho slovo bylo svaté,jak si stoho dělal švandu…….a vysledek on vedl lidi na na cikány,kde jen zasah těžkooděnců odvrátil masakr na obouch stranách a k ničemu to nevedlo………Jsou tady jiní lidé kteří docilili aspon určité změny,jako třeba že vybor platil až 14000 za jednoho ubytovaného v ,,hotelu,, sport což vlastnil cikán RUSO MISTNÍ BOS,PŘITOM TO byla ruina……….Víte špatné je že radoby píšete o něčem o čem nemáte ponětí………….VYVRACET defakto bludy už mi dávno nebaví……….Jak jsem psal stím hlavním co jste psal předtím sem defakto až na maličkost neměl problém,tím pokračovaním už jste jen honil triko,proč už mě ani nezajimá
    tím bych definitivně tuto debatu ukončil

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Nechtěl jsem se k tomu vyjadřovat, ale Kohout dělal svou performaci v Ústí nad Labem v Matiční ulici.
     Pokud dělal nějakou jinou performaci i ve Varnsdorfu, pak o tom nevím.
     Vy ho znáte osobně, a je to darebák, ale osobně ho zná i pan Jírovec, a ten zase tvrdil že je to dobrý člověk.
     Tak nevím, leda byste si vytvořil nějakou vlastní realitu, a hovořil o nějakém jiném Kohoutovi, což bych s ohledem na mnou uvedená data konkrétně o Ústí nad Labem moc neočekával.
     Unikátní je pak váš výklad SPRÁVNÉHO levičáka, když vás nechává v klidu boj cigošů s Albánci o krále podsvětí, což nemá na chod města zásadní vliv.
     V tom případě je asi v pohodě i nečinnost policie, proč by se také měla snažit, když to nemá nějaký extra vliv.
     Takže asi takhle, Tato.
     Kdo tady šíří bludy, ať si každý rozhodne sám, ale s Kohoutem mám pravdu JÁ, a s Albánci a cigoši ve Vanďáku také.
     Pokud pak je demonstrace proti cigošskému násilí zbytečná, protože jí vede- zřejmě také nějaký VÁŠ Kohout, o kterém vůbec nebyla řeč, a já se o něm vůbec nezmiňoval, ani ho neznám, a nezmiňoval jsem se ani o těch demonstracích tam, pak jim klidně zvyšte dávky, nebo cokoliv, mě je to na háku.
     A fakt mi už raději ty moje bludy nevyvracejte.
     Ale až se budete bavit s někým jiným, a třeba mu budete vyvracet jeho bludy, pro jistotu si nejprve přečtěte, co píše, a pokud vám něco nebude jasné, tak se místo namistrovaného pičování zeptejte.

     To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      Vy mluvíte každý o jiném Kohoutovi.

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Vůbec ne, Kočko.
       Tata mluví o jiném Kohoutovi, a to je rozdíl.
       Já jsem uvedl konkrétního Kohouta s konkrétním příkladem.
       Tata na to reagoval vytahováním, poučováním, a vlastním Kohoutem.
       Když se podíváte pozorně, vůbec jsem na to nereagoval, i když mi bylo celkem divné, co to vlastně píše, ani mě, přiznám se, nedošlo, že by mohl myslet nějakoho jiného, tak provařená je ústecká performace idiostkého honibrka do svěcené vody- Mílu Kohouta.
       Já vůbec nevím, že demosntrace ve Varnsdorfu vedl nějaký Kohout, pokud je ten člověk vůbec vedl, pamatuji si takového podivného týpka, který ale nic nevedl, a do demosntrací se vnutil, jinak byly spontánní.
       Že se jmenuje Kohout z toho vyplynulo.
       Tata se prostě chtěl ukázat.
       Jenže když mě začal buzerovat, jak se mnou nemá cenu diskutovat, a jak vyvrací moje bludy, už jsem mu to- velice mírně, napsal.
       Protože bludy tady šíří on.
       Prokazatelně.

       To se mi líbí

       • kočka šklíba napsal:

        Ano tata psal o jiném, ale když Vám to bylo divné, tak jste se mohl zeptat. Myslím, že by to bylo fér. A současně si myslím, že Vy jste přece člověk, který není arogantní a nic by Vám to neudělalo. Ale tak hlavně že se to vysvětlilo.

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Já se mám ptát, když mě tata úmyslně napadá, a vytváří si vlastní diskuzní realitu?
        Zeptat se snad měl on, o jakého Kohouta jde, když mu to po Ústí nad Labem ještě nebylo jasné, a opravil mě, že se „to“ (něco, netušil jsem co) stalo ve Varnsdorfu)
        Mezi námi nebyl v tomto případě rovnocenný vztah, já jsem diskutoval o konkrétní věci, a on moje argumenty napadal.
        V takovém případě by se ptal jen otrok.
        A nemyslete si, Kočko, že to píšu z nějaké arogance, ale ten, kdo pořád ustupuje nakonec není ten hodný a slušný, ale ten „blbeček“, co je možné si s ním vytírat prdel.
        Jak jste si všimla, tatu nikdo neodsoudil za jeho aroganci, ani vy ne, za to já jsem se měl zeptat.
        Navíc, jsem se ani zeptat nemohl, vím, že tata plácá, a že si asi něco vymyslel, to dělal vždycky, diskutoval sám se sebou, kvůli tomu jsem se s ním také několikrát pohádal.
        On by se měl naopak omluvit, dle mého, on si vymýšlel.
        Ale k tomu ho nikdo nevyzývá, to já se mám zeptat.
        To je povedená taškařice.

        To se mi líbí

 10. Jiří Jírovec napsal:

  K EET si dovolím poznamenat, že jde to nástroj, který má zamezit „neodevzdání“ vybrané DPH.
  Je možné, že by se tržby daly kontrolovat jednodušeji. Stát potřebuje doplňovat pokladnu, aby mohl financovat potřebné služby. V hospodě se číšník nezeptá, jestli chcete pivo bez faktury.

  Piráti jsou zaslepeni vlastní ideologií. Chci říct, že jsou nebezpečně blbí. Bartoš je za osmnáct a Michálek bez dvou za dvacet. Bez náhrady dosluhujících reaktorů se neobejdeme, zejména pokud se mají postupně odstranit auta se spalovacími motory.

  V ČR se ročně spotřebuje x litrů benzinu a nafty a toto množství je třeba přepočítat na kwh. To nikdo nedělá, protože by se hned ukázalo, kolik elektrické energie bude chybět. Elektromobilita má navíc černou stránku v samotné ceně aut a obrovských časových ztrátách při dobíjení baterií.
  Navíc „moderní“ auta mají spoustu drobných „kurvítek,“ která zvyšují jejich cenu. To, že je něco technicky možné, není potřebné.

  Zatím je elektrické energie dost, ale pokud by došla nastanou blackouty a nebude fungovat nic. To je základní problém Piráty opěvované digitalizace. Z vlastní zkušenosti dodám, že není problém propojit několik databází. Problém je v aktualizaci dat a algoritmech, které data vyhodnocují.

  Vím o případu, kdy jedna známá změnila dodavatele energie a souhlasila se zvýšením záloh. Musí (4x ročně) žádat o příspěvek na bydlení. MPSV ignoruje fakt, že český občan nemusí mít účet v bance a přesto žádá od občana výpisy z banky. Na výpisu té paní se objevilo 5000, tedy přeplatek za rok. Máte tady „příjem“ a tak dostanete menší podporu, řekne úřednice, protože její počítač vidí vyšší částku v daném políčku a tu software použije pro vápočet příspěvku. Je to jako u blbejch, tedy jako u Maláčové.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   EET u hospod funguje, u řemesel ne.
   Nic méně ten rozdíl nezaplatí ten hospodský, jak se mnozí domnívali, ale oni sami zvýšením ceny.
   Přepočet nafty na KWh je zcela logický a samozřejmý krok,stejně tak se dá přepočítat na KWh výroba nového auta, a sešotování starého, byť ekologického.
   A KWh přepočítat na průměrné množství emisí na jehí výrobu.
   Asi bychom byli překvapeni, kolik KWh sežere výroba nového auta, jak komické je v tom poměru měnožství emisí, vypuštěné z výfuku.
   Proto to také nikdo nedělá, ty výpočty, nebo to minimálně drží někde v trezoru.

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Ono zdaleka nejde jen o náhradu dosluhujících reaktorů, ale hlavně o prosazované odstavování uhelných zdrojů. Každý nadějný ekoaktivista bez mozku vám střelhbitě sečte, kolik GW vyrobí severoněmecké vrtulárny za vichřice, a prohlásí, že to nahradí několik Temelínů. Ale kam uložit nespotřebované elektrony na dobu, kdy tolik foukat nebude, to aktivistu nezajímá. On má elektřiny v zásuvce (zatím) dost. Narazil jsem už i na génia z tržního komsomolu, který zcela vážně prohlašoval, že přeci nemusíme být soběstační ve výrobě elektřiny, protože to, co nevyrobíme, si přeci můžeme koupit na volném trhu a nebýt kvůli jádru závislí na Rusku. (Že tatáž závislost kvůli plynu je mnohem horší a plyn ze zásobníků nám dojde mnohem dřív, než náhradní palivo pro reaktory, už v jeho notách nebylo a tak to usilovně popíral.)

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Jako by ty blby, oh-u, shazovali, že 😉 …

    To se mi líbí

   • vittta napsal:

    S tou elektrikou toho fakt hodně a velice zábavně nakecají.
    Svědčí to o tom, že tato problematika má dva výklady.
    Odborný- je to celé nesmysl.
    A pravdaláskový- je to super.
    Oba jsme elektrikáři a oba to víme, jak to s tou elektrikou je.
    Dá se ale předpokládat, že podobné roviny mají všechny cíle těchto pravdaláskařů.
    Já třeba nevím nic moc o ..já nevím, pěstování pohanky.
    Oni sice také ne, ale vyjadřují se k tomu jako k té elektrice.
    Jenže u té pohanky to nepoznám.

    To se mi líbí

   • vittta napsal:

    No ale já ani nechápu, co mají tak děsně proti tomu uhlí.
    Jasně, musí se narubat, musí se dopravit, ale pak se pálí, a odlučovače už ten kouř tak nějak moc nepuštějí.
    Samotného by mě zajímalo, jak velká je vlastně ekologická zátěž uhelné KWh, a jak velká vrtulníková.
    Ta vrtule je velká jako hovado, náročná na výrobu a údržbu, i následnou likvidaci, a vyrobí tak nějak celkem hovno, navíc vyžaduje složitou přenosovou soustavu přepravy energie, a zřejmě i – nevím jak přesně to bunguje- určitou síť trafaček, kvůli udržení napětí.
    Nevíš nějaká data?
    Každý už má to uhlí jako axiom zlého, ale kolikrát jsem se zamýšlel, je to vůbec pravda?
    Vůbec když v tom Mostě otevřeli to rekreační středisko, či co, v těch těžebních jámách, přesně jak to tvrdili komunisti, a každý se jim smál.

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Speciálně hnědé uhlí je sajrajt; to, co pálí v elektrárně, by ti doma v kotli nejspíš ani nehořelo. V uhelné elektrárně jsou provozy – třeba mlýny a transport uhlí – kde bych nechtěl být ani po smrti namalovanej na zdi, natož abych tam pracoval. Kdysi Loděnice dělaly plovoucí čerpací stanice a jednotky na technologickou a splaškovou vodu pro uhelné elektrárny a na výsypkách popílku jsme je zkoušeli. Byla tam příhodně umístěná jezírka: voda v nich měla zdravě fialovou barvu a moc jí chutnala měděná plochá lana propojující uzemnění jednotlivých pontonů potrubí a čerpačky. Ale papírově vzato to pořád byla voda..

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      No jo, ale si se do toho hnal kyslík, aby to hořelo.
      Makat tam asi žádná sláva, ale dopady na životní prostředí…teď, ne za komunistů, kdy pršela kyselina sírová, i když i oni ke konci v tomto zabrali.
      Že to žralo měď mě nepřekvapuje, ten popílek byl asi vesměs síra, nebo jeií sloučeniny.
      Okysličit síru je dost kyselé.

      To se mi líbí

  • vega napsal:

   Pardon, na mobilu jsem se překlikla, chtěla jsem dát plus.

   To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Dovolil bych si připomenout, že tu nejde jen o nedostatek el. energie pro elektromobily, ale především o přenosovou síť, která ten výkon nebude schopna přenést. N. Tesla tvrdil, že umí přenést výkon luftem, ale vzal si to do hrobu. Pokud se nic nezměnilo, tak největší průřezy kabelů NN, které jsme pokládali, byly AYKY 3×240+120 a to dost výjimečně. JInak spíše 180 a míň. V hliníku. Kdo zná trochu „pravidla hry“, umí si spočítat, kolik asi těch aut v rychlonabíjecím systému bude možné připojit, když budou chtít fungovat i domácnosti, fabriky ( které nemají vlastní trafo z 22 kV ), pouliční osvětlení, obchody atd. No, zelení to vyřeší. Jak už tu psal jednou kolega „oh“, odhlasují změnu fyzikálních zákonů a bude to. Blbí jsou na to dost.

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Nejen blbí, oni jsou minimálně stejně „hlasití“ … A páč logika je v novém školství za sirotu v koutě, náležitě „vybavená“ masa veřejnosti místo, aby je mohla do prdele fascinovaně čumí…
    Přizpůsobiví z celého pol.spektra tleskají, prosazují klidně nové fyzikální zákony, páč dotace, páč potencionální volič, páč další 4 roky u žlabu, páč provize, a páč jde o mentální a morální mrzáky …
    Distribuční sít samozřejmě není, a jen tak nebude dimenzovaná na přenos takového výkonu, stejně jako tak začnou být aktuální zdroje oné el.energie – dostatečně silné, stabilní a trvalé zdroje, ne ty, co končí při oblačnosti a bezvětří …
    Třeba mají Piráti, Zelení a Šojdrová v kabelce nějaké vysoce výkonné zdroje el.energie, jakési mega amarouny, které to všecko zařídí …

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Mám někdy pocit, že čím hloupější politik, tím vyšší post.

     To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      Nebo se herectví vyučuje ve stranických sekretariátech, a vcelku úspěšně. Tedy především role jelimanů, kteří prozřeli, a po těch „jiných“ vše napraví. Občas se objeví nešťastník, který stejně neohroženě jako jistý Indiana Jones zrekvíruje syčákům cenný artefakt, osvobodí odemčením dveří pár utlačovaných ( musí to být vidět a slyšet ) , bičem ( tiskovkou ) odzbrojí stráže a slavně o tom žvaní Tomáš roky, aniž by podokl, že za dobu žvanění se toho rozkradlo ještě více a ten artefakt skončil po soudní při klasicky zpátky u syčáků …
      Všichni ovšem vynikají v etudách o té demokracii, pravdě, lásce, trhu bez přívlastku , druhdy zas s pečujícím státem ( ti samí ), solidaritě, odpovědnosti ( těch druhých ) , a všichni bez rozdílu dřou jako koně pro dosažení té „prosperity“ ( jejich ) … 😁

      To se mi líbí

     • brtnikvbrlohu napsal:

      To není pocit, to je vědecky dokázané (Koukolík)

      To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       OK. A týká se to pouze těch „současných“ ( cca 2-3 dekády ), nebo jde o obecné pravidlo nezávislé na době, času, epoše ? 😉

       To se mi líbí

   • oh napsal:

    Ona je představa nejspíš taková, že k dobíjecí stanic přilepí takovou menší baterčičku, kterou budou celkem normálním příkonem furt dobíjet – pochopitelně zcela ekologicky. No a až přijede vybitý elektromobilista, tak do něj z té baterčičky pustí potřebné gigawaty a baterie v tom elektroautě to prý přežije opakovaně. (Inspirace zřejmě pochází od šmatlafounů, kam z dizajnových důvodů nemohou dát pořádnou baterii a tak si klient koupí k tenkému dizajnovému skvostu koupí ještě cihlu s dodatečnou baterií)
    A kdyby náhodou ne, tak to svěří Muskovi, ten hubou a průbojným marketingem zvládá i horší problémy.
    https://vtm.zive.cz/clanky/elon-musk-tesla-je-velmi-blizko-autonomii-urovne-5/sc-870-a-204890/default.aspx
    „Jsem extrémně přesvědčen o tom, že dojde na úroveň 5 nebo v podstatě úplnou autonomii a myslím, že se tak stane velmi rychle,“ konstatoval slavný vizionář.
    „I nadále věřím, že letos budeme mít kompletní základní funkcionalitu pro autonomii úrovně 5,“ dodal.

    Jen tak mimochodem, automatické řízení páté úrovně by mělo zvládat vše bez potřeby zásahu člověka a ten člověk by ani nemusel sedět v pohotovosti za ručním řízením a dohlížet na to, co automat zrovna páchá.
    Přičemž momentálně Muskův „Autopilot“ bohorovně ignoruje na silnici převrácené kamiony, naráží do nich a nezvládá ani přejet bez nehody prázdné parkoviště při rychlosti 6 km/h.
    https://www.autoforum.cz/predstaveni/musk-rika-ze-tesla-letos-dokonci-plnohodnotny-autopilot-jeji-auto-zatim-trefilo-sloup-na-prazdnem-parkovisti/
    Ale za to je Muskův systém podle jednoho testu jediný, který se při pokusu převzít ruční řízení s řidičem zkouší prát.
    Pokrok? nade vše!

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     👍 … Je mi záhadou, opravdu, jak je vůbec možné, že akcie firmy tohoto pána jsou, byly, asi nejspíše i budou, takové investiční terno. Jak je možné, že ona firma přežívá jednu majitelovi blamáž za druhou bez nějakých následků, atd…
     Může se ovšem spolehnout na svůj fanklub, velmi oddaný a odhodlaný fanklub, spíše sektu …

     To se mi líbí

 11. tata napsal:

  A OHLEDNĚ cikánů už bohužel bych mnohými byl považován za rasistu.Vždy sem tvrdil stejná práva ale stejné povinosti,proč bych měl chápat že maj jinou mentalitu.V tomto ohledu v minulém režimu se stím vypořadal mnohem lépe,museli dělat,kdo né byl přiživník.Tento režim je naučil víc se flakat,brát penize za nic a vysmívat se poctivým lidem,plodit co nejvic dětí kteří je živí a oni je beztrestně posilají krást a bohužel už je to neřešitelné humálně a bude hůř

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Tak to nebylo moc levicové, ale zase to je ryzí pravda.
   Takže máte ode mne +.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    proboha proč by levicové nebyla pravda,levicové neznamená podporovat nemakačenky a vyžírky to že se zato často tak vydává je pokřivení dnešní společnosti,to samé s migranty a ted s černochy,že jim bilé američanky libaj nohy a omlouvají se za to že sou bilé.

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Tato v tomhle nemá cenu vitttu nějak přesvědčovat, myslím, že to dobře vyjádřil oh svým příspěvkem pod minulým blogem – kladivo x hasák a na slovech nezáleží.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Já se dívám kolem sebe.
      Kladivo a hasák je celkem nefér argument, každý nástroj slouží k úplně jinému účelu.
      Kdyby šlo o kladivo a paličku, bylo by to přesnější.
      Nástroj je to sice jiný- ale na podobný účel.
      V každém případě, já takhle neuvažuji, pokud se mění význam slov, musím se bavit s lidmi v tom významu, jak je obecně chápán.
      Když někde řeknete, že jste xenofobka, tak se pak nedivte v nějakém levicovém prostředí záporným reakcím, a nehezkým nálepkám.
      Pochybuji, že byste jim vysvětlila, co znamená slovo xenofobie.
      Oni ho prostě už znají jinak, a tak ho i chápou.
      Jako ekvivalent rasismu.

      To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Jenže ono to u názvosloví, pojmů , pojmenování a především jejich skutečnému významu , začíná , a vlastně i končí.
       Znovu opakuji, fakt, že údajně hovoříme stejným jazykem, má vážně trhliny v momentě, kdy si pod jednotlivými slovy, pojmy, názvy, pojmenováním každý představí něco jiného, mnohdy diametrálně jiného.
       Oh uvedl správný příklad . To to vše, co se děje, má paradoxně souvislost s trvalým vytlačováním matematiky, potažmo logiky z vyučovacího procesu, což má v časové ose vliv nejprve na deformaci vnímání obsahu slov, obzvláště cizích, a dochází pozvolna k účelovým změnám významů slov, respektive se při přistižení začne hrát na významovou bohatost jazyka …
       Cha chá, v drtivé většině jde dnes o cílenou manipulaci.
       A vittto, Vy už vidíte levičáka i za přepravkou se zkaženou smetanou …
       Představte si, že na rozdíl od mnohých „komentátorů“ si třeba já myslím, že současná hyperinflace s označením všeho a všech protivů, oponentů, soupeřů, vzdálených center a person, nekalých snah, směrů, atd. tzv.Neomarxisty či Neomarxismem, je mistrovským tahem pravice, kdy zloděj křičí : chyťte zloděje.
       Např. Brusel – to je hnízdo především korporátního fašismu, a kapitálu, který si prostřednictvím nastrčených tragédů ( rozhodně ne zdaleka pouze levičáků, vždyť nejsilnějším klubem v onom parlamentu byli, a myslím, že ještě jsou, konzervativci ) potřebuje zabezpečit dobývání a trvalý příjem renty plus dotací …
       V dnešní podobě jsou pojmy levičák ( jde o takřka vyhynulý druh ) a pravičák ( skoro to samé ) téměř vyprázdněné …
       Jen média a samozřejmě smečka těch, co si říkají „politici“ to vidí jinak …

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Tak tady si udělám reklamu na zítřek. Uvidíte, jak se změnily pojmy. Hlavně v USA.

        To se mi líbí

       • brtnikvbrlohu napsal:

        To se těším – pojem dojem, menstruace demonstrace (hlavně ta poslední ostravská) – tam to byl potrat.

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Já vidím levičáka…
        To je jen o tom, že mě tady jak nějakému idiotovi vysvětlovali, že oni jsou levičáci, zatímco ti, co o sobě tvrdí, že jsou levičáci, levičáci ve skutečnosti nejsou.
        Jenže oni i ti negromilové a homomilové levičáci jsou, i když jsou v rozporu s jinými, někdy používám klasickými levičáky.
        Takže jak to mám chápat, ti staří, dobří levičáci bojují proti těm novým levičákům?
        Nebo jen mají dojem, že to ti noví levičáci trošku přehánějí?
        Já se ptal, ale nikdo mi neodpověděl.
        Zajímalo mě to, jako člověka, ne jako diskutujícího, co do někoho reje.
        A pak mi napíšete, že to má na svědomí pravice- tu manipulaci, a dole zase, že pojmy levičák i pravičák jsou vyprázdněné.
        Tak jak to vlastně je, jsou to opravdu pravičáci, co tu manipulaci organizují, nebo je to vyprázděné?
        Tady se hovoří o matení pojmů, každý vidí, že se pojmy kroutí.
        Ale jako je dnes levičákem náckoidní násilný anarchista, který vůbec netuší, co to levice je, tak je kdovíproč pravičákem nějaký buržoust, či podnikatel.
        Jenže pravičák může být i dělník, co prostě prosazuje osobní odpovědnost, a svobodu jednotlivce, a minimální zásahy státu do čehokoliv.
        A levičák může být buržoust, který svým dělníkům dělá dobré podmínky.
        Ovšem v praxi takhle parodie na pravici dělníka vyfakuje, a pohrdá jím, a parodie na levici se zase zbaví levicového buržousta, takže ty postoje jsou často i vnucené.
        Matení pojmů zdaleka není jen to, co se týká levice, pravici to také poškozuje.
        Korporátní fašismus je také matoucí pojem, stejně jako neomarxista, na obou něco je, a něco- jak to tak bývá- není.
        Někdy je třeba i nějaký pojem vymyslet, vymyslel jsem spojení „politická levice“, a jak jsem si všiml, vymysleli to i jiní, ukazuje to na sice v jádru levicovou činnost, která je ale už v zárodku zcela negována, viz. BLM, kdy toto heslo, mající bojovat prosti rasismu, je samo o sobě rasistické.
        Že se tady v pojmech motají jiní, nikomu nevadí, a když se tady na tom oročím já, je to asi nějak víc vidět.

        To se mi líbí

       • Minorita napsal:

        Vittto, kam jsme se dostali od vcelku jednoznačného a jasného konstatování faktu, že je názvům, slovům, pojmům dáván velmi často jiný, až diametrálně odlišný, účelový význam …
        To už není jedno téma, ale několik témat … A věřím, že po mé odpovědi rozšíříte bojiště o další frontu …
        Nicméně jdu zalít zahradu, a pak se pokusím ve zkratce odpovědět …

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Co?
        Vám tam neprší?
        Tady pořád leje, resp. jsou takové přívalové přeháňky, tak ob 3 dny.
        A Minorito, oba to přece víme, s těmi pojmy, možná je rozpor jen v tom, že já píšu už o variantě mojí reakce na to převracení, a vy o teoretické rovině.
        Protože…opakuji, není prostě možné, dnešní populaci, vysvětlit, co to je xenofob.
        Takže se s nimi musí bojovat s tím, že xenofob je prostě rasista a fašista, jak to oni vnímají, a skutečný význam si nechat jen jako „nehlášenou sedmu“.
        Také se to dá omlátit o hubu, ale je třeba vědět, kdy je vhodná chvíle.
        A to platí vlastně o všech těch překroucených významech.

        To se mi líbí

       • Minorita napsal:

        Tak tady pršelo naposledy v sobotu, a možná trochu sprchlo v noci z neděle na pondělí, jinak ní kapka … Po pravdě zrovínka tato lokalita je srážkově střídmá, a i když se to nejen na meteomapách tváři, že bude konec světa, ve finále nás to buď mine, nebo jen „lízne“ .
        Ano, beru to především z hlediska teoretické roviny, která by měla být PRAKTICKOU rovinou. Bohužel z účelových důvodů není, a onen zmatek slouží jedna báseň – jen vyvolává další třenice, a přikládá pod kotel.
        Mistrem zkratky, mnohdy silně účelové a úderné zkratky byl a je jistý VK 😉, přičemž jeho „zkratkovitá“ označení mají sakra tuhý kořínek …
        Bohužel žijeme v době, kdy je jakýkoliv veřejný mentální zvratek a zjevná veřejná nechutná provokace, invektiva, dehonestace ( tím teď nemířím na účelové zkratky VK ) presentována jako „vlastní názor, na který má každý nárok“ – prý jde „o svobodu projevu“ …
        Není něco špatně, nebo je svoboda naprosto bezbřehý pojem umožňující nejen mediální likvidaci jakéhokoli zvoleného cíle, osoby za použití všech, především podlých prostředků a možností ???
        Ony ty cílené atentáty na význam slov, pojmů, jsou tikající bombou především v souvislostech , přičemž se jejich „účinek“ v časové ose sčítá … Nic pěkného …

        To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Zkuste jim to říci, levičákům, jak dopadnete.

     To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Pane kolego, dovolil bych si vás požádat, abyste nás, co jsme chabrus na pajšl, netýral něčím, co je o řád horší, než je schopna vyplodit Fridrichová s Moravcem dohromady. Toto je slušná společnost a odkazy tohoto typu patří na Análně. cz. Přehrabovat se v Šafrově hnojišti není úplně ideální kratochvíle pro lidi, kteří dokončili devítku bez reparátu.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Je to fakt hnus, ale nejhorší na tom je, že dneska už ani tohle nelze považovat za nějaké dno.
    Naopak, za pár měsíců budou psát ještě větší sračky, i když si to…vlastně ani neumím představit.
    Jandourek pak asi v peklo věří, a svou pozemskou činností to „tam“ chce také někam dotáhnout.
    Úpis s ďáblem asi podepsal vlastní krví.

    To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Vím, že je Jandourek odpadlík, ale ani ve snu jsem si nedokázal představit, že by se dalo odpadnout až tak daleko. Někam ke Kojzarovi a Šafrovi. Spojit Duku s Breivikem a Ballietem, to už vyžaduje hodně hroší kůži a kachní žaludek. Ten šmejd už zřejmě přestal věřit i v peklio.

   To se mi líbí

 12. cobolik pacholik napsal:

  jicko pise,bolo postihnute 5% holoty ja v tych percentach som bol,dojebal mi soudruh zadarmo a na vystrahu bo som rodeny rebel a este u army,kontrarozviedka ma preverovala a to som nijakych imperialistov nevolal ci mal dajaky kontakt,hej s jednym prazskym advokatom,co mi pomahal,dostal som echo,ked sa odvolam sabinov isty a ja to tam videl co sa robi s holotou,jasne so mnou asi nie bo hosi by na vychazku nevysli,je pravda,ze sa kradlo za narodni fronty,ja vo VSZ kosice dva L profily na pradlo na balkon dva mesiace mi trvalo kym som ich priniesol domov a este jak som robil v sabinove tak som ukradol neonky do kulturaku u nas v burakove a do klubu,kde sme pili jablecnak a ribizove inac som uz asi neukradol nic,co malo byt ,mali sudit tych co perzekuovali nasu holotu a nie nejsme jako oni a teraz to v tych banan state vyzera a hej don vitta neprezivaj tie jebane palce a pamataj ty nie si pravicak,ani levicak nezhadzuj sa nejakou zajebanou stranou akehokolvek boku ci svetovej strany ty mas len charakter s tebou mozno kone kradnut jak s AFB,kurva kupim aj tebe zbran ci mas,bo si dobry cech a soudruzi nech idu do pice aj s demokratickym pojebom a mluvu mas a na picny vlas pises pravdu nie,ze by ta holota nevolila v pepikovo,ale ty by nervovo nevydrzal medzi tymy kurvamy,bo dobry cech este v zivote nebol politik a nikdy nebude a kopa soudruhu tu nech nechvali clanok ,jak pisem soudruh bol kurva a demokrat jak by smet je pravda,ze demokrat bo kurva mozem porovnat a necital som nejakeho kokota zajebaneho z historie,ze soudruh demokrat to casom cigani a o kradnuti nehovorim viac jak soudruh z narodni fronty,a kurvy obidvaja a jebem ja palce ja sam cezpolny kovanej buran stale ma to udivuje,ze palce mozu rozhadzat tak chytrych ludi,na mna keby strielal to uz kurva pozor drotarik,ale palec to ma ani nehne aby ja len milimeter zadumal,preco plus ci minus,kurva no neviem preco niekto sa tym zaobera chuj s tym…hej este jicko vyzera,ze zapad a zivot tu,v tebe vybudoval soudruha jak ruda zare nad kladnem a kde je kurva blbis vie dakto,daco sa muselo stat hele slechto fifth nevies nieco,ked nemozno tu mas moj e mail slovo bacu,ze neceknem…

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Ty palce beru jako informaci, jak tady lidé smýšlí.
   A pak k tomu dělám takové rozbory, to není že bych se nějak urazil, nebo tak něco.
   A ty strany mě serou už z principu.
   Nás totiž není tolik, abychom si mohli dovolit se nějak rázně dělit, a vymezovat se proti těm „jiným“.
   Já dobře vím, jak to myslí s tou levicí, ale to lpění na slovičkách mi přijde značně přehnané.
   Něco jako „já jsem lepší levičák, jak oni, a oni vlastně nejsou levičáci“.
   Když jsem viděl, kam to levice vede, s politickou levicí jsem se rozešel a bylo to.
   V čem je problém?
   Mě by děsně zajímalo, koho volí, protože jedna věc je tvrdit, že jsou lepší levičáci, a druhá je volit svého zástupce- protože tady žádný není.
   Pak tady tata napíše, že Okamura je populista, co dělá karieru na cigoších, a že má nějaké divné firmy, a že není vlastník, ale jen ředitel…
   Co je to kurva za kecy?
   Je to snad Okamura, kdo tady tu verbež nějak množí?
   Na cigoších dělají karieru úplně jiní politici, a co vlastní, nebo čemu ředitelují, o tom se Okamurovi ani nesnilo.
   Chudák Okamura má 10%, a přitom je jediný, kdo o těhle věcech alespoň mluví, ostatní se buď tváří, že problém neexistuje, nebo ostatním nadávají do rasistů a diškriminátorů.
   Celkově, kdo nevolí Okamuru, nebo alespoň komunisty, neměl by si na negry a cigoše, NATO či EU vůbec stěžovat.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Ty palce, v okamžiku příletu „holubů“, nelze brát jako nějaké názory. To si jenom nějaký blb pomocí robota léčí mindrák. Pokud se to pohybuje kolem dvacítky celkem, je to názor, zbytek je robot

    To se mi líbí

 13. cobolik pacholik napsal:

  a este jicko, neviem ci cital AFB,nejak ticho, neviem ci nedostal nervovy kolaps a potrva kus kym sa spamata… bo myslim , no nie myslim nazhavy sa jak kurva…

  To se mi líbí

 14. Lex napsal:

  Minorita napsal – „V dnešní podobě jsou pojmy levičák (jde o takřka vyhynulý druh) a pravičák (skoro to samé ) téměř vyprázdněné …“.
  Neřekl bych, že „vyprázdněné“, jen vyprázdněné ve smyslu původního obsahu, který je nahrazen obsahem novým.
  Původní „levičák“ byl ten, kdo inklinoval k ideologii marxismu ve všech třech jeho součástech – filosofii, historickém materialismu i politické ekonomii, tj. především komunisté, nebo alespoň byl v sociální oblasti přívržencem solidarity a sounáležitosti ve prospěch exploatovaných, tj. těch, kdo prodávali svou pracovní sílu, tedy především sociální demokraté.
  Oběma skupinám bylo společné, že svých cílů chtěli dosáhnout na úkor soukromých vlastníků výrobních prostředků, kapitalistů, komunisté jako revoluční entita etatizací jejich vlastnictví, sociální demokraté jako evoluční /oportunní/ entita „zlidšťováním“ kapitalismu.
  První jmenovaná skupina je dneska ostrakizovaná, je „hlavním nepřítelem“ současných mocných, tj. globálních kapitalistů, kteří jsou logicky i držiteli politické moci, protože – jak jinak – soukromé vlastnictví je „od Boha“ a je nedotknutelné, a proto i zakotvené v ústavách /jak to napsal Marx? – „Právo je vůle vládnoucí ……“/.
  Druhá skupina už tolik nevadí, dokonce představuje hlavní proud současné korporátní politiky, bez ohledu jak se partaje, které je plodí, jmenují. V tomto ohledu – v názvu a v obsahu jejich bývalých tradičních hodnot – těch partají – dochází k rozmetání pojmů pravičák a levičák. A jsou nazývání neomarxisty, protože jejich zastávanou pozicí je také solidarita a sounáležitost, nikoliv však na úkor soukromých vlastníků výrobních prostředků /dneska „globálního kapitálu“/, ale na úkor STÁTŮ, na úkor zespolečenštěných prostředků, které do eráru vložili všichni a jejichž původ je v práci, tj. té „matce pokroku“, protože jen ona tvoří skutečné hodnoty. To ostatní jsou „továrny na sny“, výrobny přeludů v podobě dluhů, které netřeba splácet /dokonce se nesmějí splácet/, protože jsou to slepice, které nesou zlatá vejce.
  A paradoxem největším je, že právě ti vlastníci kapitálu jsou dneska možná i největšími příjemci oněch „dávek solidarity“. Svět se obrací – no, víte kam. …. Přece k babylonskému zmatení jazyků.

  Tedy, si myslím, ale klidně se můžu i mýlit. Proto tento názor nikomu nenutím, jen si ho sám ponechám.

  To se mi líbí

  • tataý napsal:

   Lexi přesně….jen vyprázdněné ve smyslu původního obsahu, který je nahrazen obsahem novým……….já bych to složitě okecával vy to vystihnete jednou větou

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Amen … Ano Lexi, dopustil jsem se – ač sám zkratky odsuzujíc, právě zjednodušující zkratky …
   Tak nějak hloupě předpokládám, že ono dělení i důvody jsou každému jasné. Navíc máte Lexi dar definovat, vysvětlit relativně na malém prostoru, krátce a k věci gro, fundament diskuze …
   No jo, klobouček dolů …

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Ano Lexi, o tom se dlouhodobě píše, a fakt je to dobře vyjádřeno, jemnovitě ta pasáž, kdy současní revolucionáři žijí na úkor států a jejich prostředků, které jsou tímto způsobem vlastně paralyzovány, takže místo aby se postavil špitál, podpoří se 1000 neziskovek, protože kdyby ne, spustil by se povyk na mezinárodní úrovni, a vláda by byla v ohrožení nucenou demisí, což v podstatě neguje značnou část práva občanů volit.
   A samozřejmě, prostřednictvím negrů, buzerantů, cigošů a jiné verbeže přecházejí prostředky, určené na socíální služby, do rukou velkokapitálu.
   Nutno dodat, že jde pouze o nepřispůsobivou, a ublíženou část cigošů, negrů a buzerantů a všech těchto minorit, protože určité části minorit- a jsou to ty, co pracují, jsou jako prostředníci převodu peněz nepoužitelní.
   Proto jsem…myslím dokonce v téhle diskuzi, napsal, že pravice se svým trhem a osobní odpovědností a minimálními zásahy státu je pro velkoburžousty nejen naprosrto nepoužitelná, ale vysloveně nebezpečná, což je jistě minimálně kuriozní.

   To se mi líbí

 15. Jiří Jírovec napsal:

  Kdysi byl úchylkář definován jako člověk, který jde rovně, když strana zahybá. To je v kostce případ disidenta Milana Kohouta.

  Znám ho dlouho, ještě z doby, kdy jsem přispíval do BL. Tehdy zveřejnil obrázek ze své performance před Bank of America v Bostonu. Rozhodil na chodník několik oprátek s nápisem NA PRODEJ. Napsal jsem k tomu tehdy „co to je za vola, který neví, že v USA je oprátka tabu, protože je symbolem utlačování černochů.

  Milan mi odpověděl, že vůl jsem spíš já, protože nechápu, co ta performance znamenala. Vyměnili jsme si několik dopisů a nakonec dospěli k přátelství, které znamená vzájemný respekt.

  Kohout byl u disidentů, aby se tak řeklo. Věřil manifestu, který kdysi sepsal Magor Jirous. Podle něj se lidé mají chovat svobodně. Základem je nespolupracovat s establishmentem a neupadnout do kšeftu s uměním, pokud je někdo provozuje. Disident a chartista Kohout se po revoluci stal úchylkářem. Žil v Bostonu a přednášel o českém disentu a tak zvané druhé české kultuře.

  Načas se vrátil do Česka, aby se postaral o nemocnou maminku. Šel do hospody, kde seděli bývalí plzenští disidenti, a ti ho odehnali od stolu. Nechtěli s ním nic mít, protože si našli teplá místečka u nového establishmentu. Není větší ironie než zaměstnání Františka Stárky Čuňase v BIS (nyní je badatelem v ÚSTR) . BIS vyjevila, že sleduje mladé lidi, kteří si kdesi pod peřinou drze špitají o tom, co zažili ve vyšetřovací vazbě (do které je dostal nasazený policejní agent).

  Milana v roce 2017 ho nepozvali na výroční slávu kolem Charty 77. Pak se stalo, že mu zrušili kurs na Západočeské univerzitě v Plzni, protože studenti nechtěli slyšet určité věci. Nepřijali ho na magisterské studium na Universitě v Ústí nad Labem. Nepotřebují disidentskou politickou nekorektnost.

  Nakonec se vrátil do Bostonu, kde má z dřívější doby obytný ateliér. Narazil na politickou nesnášenlivost, protože v současné zběsile politicky korektní době je nebezpečné domnívat se cokoli (jak kdysi říkal JIří Suchý).

  Když čekal v Treiskirchenu na povolení odjet do USA, pozastavil se nad tím, že čeká již dva roky. Dostal odpověď, od které se všechno další odvíjí: „My, v USA, nemáme zájem o disidenty, protože oni disidenty zůstanou. Potřebujeme přizpůsobivé lidi.“

  Performance Milana Kohouta odrážejí jeho životní zkušenost. Ta je často jiná než moje a jistě i většiny těch, kteří diskutují u Bavora.

  Bourání zdi v Matiční ulici bylo symbolickým varováním před dělením společnosti. Jistě, nejsme rasisti, ale ať si cigáni někam táhnou. Jenže malá zeď se snadno přestaví na velkou. Stavíme ghetta, vytlačujeme chudé na okraj společnosti a v podstatě opisujeme pravidla, která za Protektorátu existovala pro Židy. A zase je to všem jedno.

  Milan Kohout kdysi udělal performanci naznačující, jak je zaručeno právo občanů demonstrovat. Chodí v ní po liduprázdné louce, kde od posledních voleb ještě zbyl nápis „PROTEST AREA“ a čte cosi z papíru v ruce. Tam, kdesi na opuštěném okraji města, se můžete sejít a „svobodně protestovat,“ protože tam nejsou novináři ani TV kamery. Kam oko papaláše nedohlédne, tam neochoří.

  Nedávno vyšla kniha „Milan Kohout Věčný Performer.“ Těžko se dostane do knihoven a málokdo si ji za 1500 korun koupí. Ať chcete nebo ne, je v ní obraz našeho světa.

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Pane Jírovče,
   angličtinou nevládnu /nikam jsem neemigroval a tak jsem ji za celý život nepotřeboval/, takže jsem o gramatický překlad slova „performer“ musel požádat strejčka google. A ten mi nenabídl víc, než termíny „umělec“, „herec“, „vykonavatel“, „představitel“.
   No, třeba tohle všechno Milan Kohout je. Pro mě je to především EXCENTRIK. Člověk vyjadřující své – nehodnotím jaké – názory velmi neobvyklým způsobem, způsobem většinovou společností obvykle neakceptovaným.
   Proč ho příslušníci „většinové společnosti“ neakceptují?
   Odpovím také otázkou – „Jaký je společenský přínos jejich excentrického chování pro materiální i duchovní život lidí?“ – můžete to přenést třeba i na nemálo současných domácích „umělců“ i jejich sdružení jako jsou kupříkladu „Ztohoven“ a další /vrcholná „performace“ – s odpuštěním „vysrat“ se v galerii, nebo třeba v soudobém Česku velmi „milovaná“ ruská skupina Pussy Riot a účast jejich členů ve skupině „Vojna“ s „performací“ v muzeu fauny s názvem „Jebis za naslednika medvježonka“.. – nepochybně to znáte../.

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Proto v Matiční nejdříve „táhli“ ti odporní domkaři, kteří, nedej bože, nerespektovali řev, bordel, výkaly a veřejné kálení, krádeže, napadání, atd.v místě svého po dlouhé roky klidného života …
   A už startuju, pane Jírovče, znovu ta odporná a neskutečná arogance a přezíravostí vůči majoritě, která si „dovoluje“ protestovat ( nedej bože bránit, to by jste je snad s Kohoutem rovnou upálili na hranici ) proti tvrdému až násilnému zásahu do svých životů a majetků díky, nebo rovnou špinavýma prackama těch „nebohých“ cigošů“ …
   Znovu generální pardon pro deviace všeho druhu, obzvláště kolorovaného…
   Nechtěl jsem to pod článkem, s kterým jinak vcelku souhlasím, oživovat, ale když už jste si poučováním na téma „performace“ začal…
   Tady je otázka z 15.7. :
   Např. toto je BLM , přímo krystalický čistá podoba BLM … Odkaz by měl povinně otevřít autor z Kanady, když už tu nedávno srdceryvně vykreslil v Bohemii nepochopené BLM …
   Tedy pokud je chlap, co snese opravník obecně ( aktivisté odkudkoliv ) oblíbených omylů …
   Viz: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-A-CT-tohle-taky-natocite-Lubomir-Volny-v-soku-nad-svinstvem-z-USA-630693
   A další, autorem obstrouhnutá otázka :
   http://blog.aktualne.cz/blogy/ivo-cerman.php?itemid=37277
   Není to tak dlouho, co jste tady srdceryvně autore školil místní nevzdělanou smečku právě na téma BLM , a pic kozu do vazu, během okamžiku bylo Vaše pohádkářství rozbito napadrť, aniž by jste cokoliv podotkl, poznamenal, nebo se k děsivému rozporu mezi tím, co tady Kohoutovsky hlásáte, a realitou nějak vyjádřil, a přišel s kůží na trh stejně „obětavě“, jako jste líčil truchlivé souvislosti a symboliku kolem BLM, jenž ovšem v reálu není ničím jiným, než pokusem o puč či začátek občanské války.
   Stejně, jako je Chánov Chánovem díky svým obyvatelům, ať už se s nimi Kohout oblizuje jak chce…
   Argumentů bylo sneseno myslím dost – žádná dojmologie, pokud tedy rovnou nepřiznáte, že s BLM souhlasíte, a bílí si vše zaslouží …

   To se mi líbí

 16. tata napsal:

  AHA to já mluvíl o jiném KOHOUTOVI,tento organizoval demonstrace ve Varnsdorfu,jestli si někdo vzpomene vetřel se jako asisten do parlmentu a lital po světě a dělal ruzné podvody,ted momentálně sedí na RUZINI.

  To se mi líbí

 17. tata napsal:

  Pane Jirovec……..Toho pane sem viděl jen 3 krát v televizi,což samozřejmě muže být zkreslený pohled,ale jeho vystoupení byla děsivá,bohužel on chce věci co s normalních lidí spíš dělá rasisty,v této otázce mlel takové nesmysli že to normální člověk nemuže zkosnout.
  V tomto se VITTOVI omlouvám já psal o jiném a tento se asi skutečne za levičáka považuje,pro mě je to sprominutím exot jako by žil v nákém rauši mimo normální život

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   V pohodě, Tato, hlavně že nakonec víme, o koho jde.
   V každém případě, oba Kohouti jsou duševně poněkud zaostalí.
   Za levičáka se ale asi považuje jen ten jeden, a celkem by mě zajímalo, proč vlastně.
   Protože jak píše pan Jírovec, Kohout symbolicky varoval, před dělením společnosti, stojíc u toho pevně a nerozborně na straně cigošů, kteří tu společnost rozdělili.
   A nyní pozor, klasicky levicový je boj proti dělení společnosti, a je to správné a ušlechtilé, a nově levicové je stát na straně černých, ať se děje- co se děje, což ušlechtilé není ani trochu, je to jen hnusně pokrytecké, ale i arogantní , nebojím se říci ODSácky arogantní, a samozřejmě rasistické, protože Kohout automaticky předjímá vinu za nějaké dělení společnosti na straně bílých.
   S takovou lidskou sviní ale nelze nic moc dělat, jen ho ignorovat, protože jeho taktika spočívá právě v tom, že tak exhibuje, že se to nedá vlastně přehlédnout, a tím, že je o to mediální zájem, páchá ryzí, krystalické zlo, resp. je jeho ďábelským spouštěčem, zlo nakonec už páchají jiní.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Zdá se, že performer Kohout je u zdejších čtenářů v podstatě oblíbený.
    Překvapivé- ale pochopitelné.

    To se mi líbí

 18. Jiří Jírovec napsal:

  S Milanem Kohoutem jsem byl v panelu u Jílkové. On se tenkrát (mimo jiné) pustil do člověka z Vizovic, který řekl, že místo toho, abychom dávali peníze uprchlíkům u nás, mohli bychom dát deseti černouškům školu u nich. Kohout na něj vyletěl. že je rasista a jestli by mluvil třeba o deseti běloušcích. Jeho reakce byla do značné míry dána zkušeností z USA, kde jsou slova jako černoch (o negrech ani nemluvě) tabu. Dodám ještě, že vystoupení u Jílkové nejsou dopředu připravená.

  Po představení jsem Milanovi řekl, že byl příliš agresivní. Odpověděl, že já jsem agresivní nebyl a druhý den nikdo nebude vědět, že jsem u Jílkové vůbec byl. Jeho agresivita byla součástí performance, kterou tam předvedl. Byla nutná, aby neupadl v okamžité zapomnění jako já. No, má to háček, protože se v tom chaosu může lehce ztratit myšlenka. Tenkrát tam byl Jiří Pospíšil, taky se vytočil a kdo si vzpomene, co vlastně říkal?

  Lexi, máte pravdu, Milan Kohout je svým způsobem excentrik. Jenže ta „zapamatovatelná“ Jílková
  byla jen jednou z mnoha performancí z nichž mnohé byly jen visuální. Zmínil jsem jeho knihu, která shrnuje vše, co za 40 let udělal (http://www.petrstengl.cz/knihy/detail/93). Pro většinu lidí je příliš drahá, což je škoda, protože svým způsobem dává nahlédnout do života původně oslavovaného segmentu české společnosti. Svým způsobem jde o předčasnou tečku za celoživotním dílem. Svět ovládla idiocie přihlouplých Gret a na ni navazující další vzedmutí politické korektnosti, tedy potlačování nevhodných názorů.

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Pane Jírovče, mohl byste prosím věnovat pozornost příspěvku Minority z 22.7.2020 (19:31)? Opravdu by mě zajímalo co říkáte především na ty dva odkazy, co jsou v tom příspěvku uvedené.

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Milý Jiří
   Myslím že dnešní díl ukazuje, že nemáte pravdu a Kohout už vůbec ne. Asi vám poněkud uniklo pozadí všeho toho, co se vykládá jako rasismus vůči určitým skupinám a ve skutečnosti to je rasismus vůči bílým. I u těch našich Cikánů je skutečnost jinde. A to já znám tu „lepší část“, tedy ty pracovité a pracující. I ti se od těch „dávkařů“ silně odtahovali a nechtěli s nimi mít nic společného. A byl to tedy také rasismus i když uvnitř rasy?

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Klasický Cikán, co se integroval- a je jich celkem dost- nesnáší morgoše a cigoše ještě víc jak běloch.
    A nakonec, je to pro ně urážka, ty kecy o diskriminaci, a rasismu a tomhle všem, protože oni nechtějí být viděni jako vyžírkovká naříkající pakáž, dokonce ani jako nějací romové, ale jako Cikáni, občané ČR.

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Pane Jírovče, odpovězte Kočce, mě by to také zajímalo.
   Jste politický oponent, ne nepřítel, přece.
   Jinak ano, Kohout má pravdu, že zaujme jen přeštajlovaná šou, otázka ale je, k čemu je to dobré.
   Pokud Kohout chtěl zaujmout proto, aby zaujmul, pak se mu to povedlo, pokud chtěl svým hysterickým výstupem pomoci nějakým minoritám- pak těžce selhal, a pokud se mu něco povedlo, tak v nejlepším případě opak.
   Poškodil ve výsledku jak levici, či levicové myšlenky, tak ty cigoše, nebo myslím, že šlo tehdy o negry, ten jeho oponent nějak prohlásil, že se množí- a pak následoval ten výstup-, protože lidé je kvůli nějakému hysterikovi rozhodně milovat nezačnou, ale budou jich mít plné zuby, aniž by nějakého viděli.

   To se mi líbí

 19. Jiří Jírovec napsal:

  Sociální problémy není možno řešit stavěním zdí. K odkazům v článku Minority mohu dodat jen to, že jde o typický výběr situací, které jsou zaměřeny na jeden druh publika. Představa, že bílá většina je nějak terorizovaná je nesmyslná. V USA bublá rasismus pod povrchem. Argumenty, že nemůže existovat, protože rasistické zákony byly zrušeny je často používán, ale to neznamená, že se problémy neposouvají dál. Nedávno jsem viděl pořad v němž jeho autor rozebíral výroky mladých bělochů, kteří trvali na tom, že je třeba přenést odpovědnost za život na každého jednotlivce. Potíž je v tom, že ta bohatší část společnosti má jinou startovní pozici. A pak to najednou není až tak o rase, ale o chudobě a nakládání s chudými. Pravidlo třikrát a dost neplatí pro bohaté. Slyšel někdo o celebritě, která je na drogách, že by šla do vězení? Těžko.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Jenže celebrity jsou mezi všemi rasami a startovací čáry jsou dneska také nastaveny jinak. Bohatých a úspěšných černých je v USA mnohem víc než tady cikánů. A co bublá je v současnosti vztek Demokratů.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Nevím jak v USA, ale u nás bílá většina terorizovaná je.
   Všechny ty urážky, jak cigoše diskriminujeme, jací jsme rasisté, že si nechceme nechat řezat hrdla, a na druhou stranu protěžování cigošů a kde jakého povlu.
   Nechci opakovat Lexe, co níže napsal, ale pokud rasy neexistují, pak nechápu, o čem je řeč- tady i v USA, a pokud jde o startovací čáru, pak sníte s otevřenými očima, protože startovací čára NIKDY nebude pro všechny stejná, nic méně negr a cigoš jí má rozhodně snadnější- pokud ovšem má zájem.
   Jako že nemají.
   A že zdi nevyřeší problémy- to je věc pohledu, podle mě ano, protože kdyby se kolem degešů v matiční postavila 5 m vysoká, protihlukoVá zeď, problém by byl rozhodně vyřešen, stačilo by jen správně pojmenovat.
   A problém nebyl diskriminace cigošů, ale jejich chování, a za tou zdí by mohli řvát a krást a dělat bodrdel, jaký by chtěli, a vůbec nejlepší by bylo, kdyby jim tam náklaďáky vyložily jejich potřeby, aby nemuseli ze svého degešráje ven.
   Zní to blbě- ale ten problém by to vyřešilo, když už pokusy o jednání a prosby a bezmocné pokusy policie selhaly.
   Co ten problém rozhodně nevyřeší, je performace Kohouta.
   Byla trapná, rasistická, a ubohá, a její cíl nakonec ani nebyl něco řešit, spíše něco vyprovokovat.
   A tak zmrdi z EU jezdili kolem autem, a někdy i vystoupili, držíci si kapesníky před svými ušlechtilými nosíky, a pak rychle pryč, do svého luxusu, kde mohli psát plivance na ČR.

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Slyšel jsem o sportovní celebritě kterou hlasité deklamování zaklínadla „rasismúús!“ velmi dobře placenými právníky vykroutilo z obvinění z vraždy. Vy jste o tom nejspíš slyšel také, byl to svého času dost známý případ.

   To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Aha takže je v pořádku že když někdo řekne že na všech životech záleží, že mohou stoupenci BLM toho člověka zabít? A ještě na sociálních sítích tu smrt obhajovat? To je jen Vašimi slovy “ výběr situací, které jsou zaměřeny na jeden druh publika“? Ale to samé byste mohl říci, ale neřeknete, o smrti toho asi 8x trestaného černocha. To je také jen pro určitý druh publika. Já v tom vidím odporný rasismus a je úplně jedno z jaké strany. Protože opravdu záleží na každém životě, Vám zřejmě ne.
   Od nynějška Vám bohužel nemohu věřit Vaše srdceryvné příběhy, protože se domnívám, že Vám nezáleží na životech bílých stejně jako na životech černých a třeba fialových, Vám záleží jen na jakémsi svém „humanistickém“ postoji bez ohledu na výsledky, jaký tento Váš postoj (a všech těch pomatených pitomců, za kterého Vás ale nepovažuji, aby bylo jasno) vyvolává.
   A ještě co se týká cikánů, mě nemusí nikdo učit jaké je s nimi soužití, já si jich užila až do asi 18 let dost. Jenže tenkrát, za socialismu, stačilo aby otec zašel za rodiči nejhoršího z takové party co pořád otravovala a ustalo to, skoro. Tehdy alespoň neměli za sebou neziskovky a různé výhody, takže jeho rodiče ho srovnali, dokonce tak, že ho nakonec táta prý musel bránit. Vy jste zřejmě s cikány do bližšího styku nepřišel, jako většina těch co mají plná ústa humanity ale pěkně z pořádného odstupu od těchto lidí. Vsadím se, že kdybyste Vy a zejména ti blbečci, mladí převážně, bydleli někde poblíž, třeba Matiční ulice, rychle by Vás to přešlo.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Udělejte si analýzu + a -.
    Mínusy se do jisté míry zřejmě falšují, plusy asi ne.
    Touto analýzou…je to snadné a rychlé- zjistíte, jak přemýšlí zdejší čtenářstvo, veskrze levicové.
    Nechci tím otravovat, ale je to důležité pro pochopení současnosti.

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Jak kdy, je to tzv. holubí letka, tedy podle mého jsou to jen 1-3 lidé, kteří nasázejí + a – podle mainstreamu. Na to nesmíte brát vůbec zřetel.

     To se mi líbí

 20. Lex napsal:

  Pane Jírovče,
  Milana Kohouta neznám, nikdy jsem ho „tváří v tvář“ neviděl /ani o to nestojím/, nevím jaký je mimo ta svoje debilní vystoupení /“výkony“, „představení“, „produkce“, „interpretace“ aj./, kterým říkáte anglicky /čímž kazíte mateřský jazyk/ „performance“. Možná je dobrý člověk, skvělý manžel, táta a děd, ctihodný občan Spojených států pravidelně platící daně, který tam, kam šlápne“, přináší lidem „dobro“.
  Já ho znám jen z těch jeho „produkcí“ – pokud jsem vydržel se na kousky dívat. A na bázi těchto zkušeností se mi on /a takoví lidé vůbec/ hnusí. Přesněji – hnusí se mi ty produkce, které ale nemálo vypovídají o těch jejích „osobách a jejich obsazení“. Přesně tohle platí i o té jeho „produkci“ u Jílkové. Dekadence téhle báby – bývalé „kotelnice“ z Novy – zásadně nesleduji, nerad trpím nauzeou. S Kohoutem jsou si mj. totiž co do způsobu svého veřejného vystupování dost podobni. Nicméně někdo někde dal na ten pořad odkaz /možná jste to byl Vy sám/, a tak jsem, právě se zvědavostí na Vás, kousek zhlédl. A fakt, měl jsem z toho neuvěřitelný zážitek. Vy a Vaše vystoupení, které si nezadá s distingovaným filosofem, a vedle Vás vyřvanec Kohout, který nejenže znevažuje většinovou společnost v Česku, její morálku, práci a její výsledky, mnohé pozitivní, co lid dokázal, on je přímo nevybíravě – i když možná trošku zastřeně /implicitně/ uráží. Aby „vynášel“ mimo jiné ty skupiny osob, které šest set let, kdy sem toto etnikum přibylo, nedokázali prakticky nic jiného, než parazitovat. A to třeba i přes restrikce i brutální persekuce včetně hrdelních, které vůči nim jako etniku uskutečňovali bývalí feudální /ale později i buržoasní/ vládcové, jako např. patentem císaře Karla VI. e dne 22. ledna 1726 – viz historický zdroj Jan Karel Hraše: Persekuce Cikánů v zemích Koruny české v XVIII. století. In: Světozor, roč. 5, čís. 2-4, Praha 1871 – http://archiv.ucl.cas.cz/index.php?path=SvetozorII/5.1871/2/18.png a nasl.
  Nemusíte mít obavy, že ti, kdo ono „kotelní“ vystoupení Jílkové a jejích hostů shlédli, si neudělali obrázek /a nezapomněli na něho/, kdo tam vystupoval jako seriózní osobnost, a kdo jako debil. Jestli by si snad někdo myslel, že Kohout patřil k té první sortě, byl by na omylu. Co z toho jeho vystoupení je skutečně nezapomenutelné, není ON jako persona, ale jeho sprostota a arogance. Na rozdíl od Vaší serióznosti /samozřejmě i tak přeřvávané těmi z druhé strany/.
  Anoncujete tady něco jako knihu Milana Kohouta a vyjadřujete názor, že si ji nikdo nekoupí pro její drahotu. Myslím, že její drahota není hlavní příčinou, proč si ji člověk nekoupí. Nekoupí si ji právě pro to, kdo je snad její autor, jak ho znají a jak s ním „souzní“. Píšete také – „Svět ovládla idiocie přihlouplých Gret a na ni navazující další vzedmutí politické korektnosti“. Souhlasím. Ale k tomu nemohu nepřidat – „A morálku se snaží ovládnout idiocie Kohoutů, Vojen, Ztohovnů a dalších. Díky, já už jsem byl.“

  To se mi líbí

 21. tata napsal:

  Pane JÍROVEC ale jestli Kohout CHCE ŘEŠIT naše ,,problémy,,nemůže sem do toho TAHAT zvyklosti s USA.Navíc už dost z nás mě nevyjímaje si radši dvakrát si rozmyslí použít slovo cikán důvod je zřejmí,okamžitě je to použito proti Vám v debatě.Ač neznám poměry v USA,KDE TO DOSÁHLO určitě obludnějších rozměrů.Bohužel přispěli k tomu v hlavní míře lidé jako VY.Ve snaze o korektnost,jste se dostal na opačný pol.Teď už budu mluvit jen o našem problému,kam nás ta korektnost dostala vadí někomu z nás že ho nazvou bělochem nebo gadžou.Protože lidé jako Vy pozvolna,možná na počátku v dobrém úmyslu něco co nikdy dříve nebylo považované za hanlivé ale vystihovalo název etniku,zabalili uměle do obalu Rom .A časem se začalo přitvrzovat,kdo ve veřejném prostoru použije slovo cikán už je rasista a kde se to zastaví?

  píšete…… A pak to najednou není až tak o rase, ale o chudobě a nakládání s chudými. Pravidlo třikrát a dost neplatí pro bohaté. Slyšel někdo o celebritě, která je na drogách, že by šla do vězení? Těžko.

  co je to za blbost snad chudí bílí to mají jinak ano je to o majetku a hlavně o majetku takový je kapitalismus.A VĚŘÍM že je to v USA JAK u nás s cikány………..dětem tohoto etnika se dělá první poslední aby studovali,veškeré výhody co plno svobodných matek bílích ani nemohou pomyslet a výsledek……..prakticky nula………proč protože jim je odmala vštěpováno osobním příkladem proč pracovat když to dostaneme.A BOHUŽEL lidé jako VY svou rádoby ,,korektností,,já už bych to nazval zločinem ….viz v USA LÍBANÍ NOHOU,omluvy zato že jsem bílí,a stále se utahují šrouby jak to hnutí co je výše popsáno…BLM je marxistické revoluční hnutí ……..to vůbec člověk nepochopí,to už jsou další KOHOUTOVÉ,jděte stím už do háje stou Vaší korektností když obhajujete lidi jako je KOHOUT ,TO jsou obyčejní šílenci

  To se mi líbí

 22. Lex napsal:

  Tato,
  kdyby to byli „obyčejní šílenci“, to by bylo ještě dobře. Kdyby tomu věřili, co říkají a co dělají. Prostě každý jsme nějaký – tamhle se narodil genius, co v dvanácti letech vystudoval vysokou školou, tamhle pětiletý houslista zahraje jako virtuóz Paganiniho, tamhle je jeden, co je přesvědčený, že je císař Napoleon Bonaparte, za republiky u nás žil jeden, co se narodil bez rukou, říkalo se mu „bezruký Frantík“, všechno dělal nohama, i maloval. Svět různorodosti.
  Jenomže tihle podvraťáci to dělají pro efekt – aby je bylo vidět, aby si jich, jinak bezvýznamných, množství lidí všimlo. A záměrně nasírají lidi. Protože jen tak si jich, vpodstatě společenských nul, někdo všimne. Lhostejno, že přes to „nasírání“. Ve společenském světě „žije“ jen ten, na koho je vidět, o kom píší. Není důležité, zda v pozitivním nebo negativním významu.
  On to, jistě aniž si to uvědomil, přesně v tomhle významu napsal i Jírovec – cituji – „Po představení jsem Milanovi řekl, že byl příliš agresivní. Odpověděl, že já jsem agresivní nebyl a druhý den nikdo nebude vědět, že jsem u Jílkové vůbec byl. Jeho agresivita byla součástí performance, kterou tam předvedl. Byla nutná, aby neupadl v okamžité zapomnění jako já.“.
  Tihle zmetci nežijí tím, aby pomáhali společnost někam v pozitivním smyslu posouvat, oni žijí tím nasíráním lidí. Jen aby na ně bylo vidět. Protože jen ten, na koho je vidět, má šanci INKASOVAT, směřovat toky peněz k sobě. Dokud „nenasere“ všechny a všude. I Jírovec už včera po poledni naznačil tenhle osud Kohouta. Už ho mají za „osinu v pr..li“ i Tam, za Velkou louží, nejen u nás, kde ho plzeňští bývalí disidenti vyhnali po převratu, kdy obsadili místa „v establishmentu“, od svého hospodského stolu. Bodejť. Je něco jiného hnacím motorem převratů, než to, aby se ti dříve utiskovaní dostali k moci a na místa v establishmentu? Tohle jim měl mít Kohout – a vlastně i Jírovec za zlé? Nebo snad je úlohou opozičníka jako Ahasver věčně bloudit světem s cejchem, bez ohledu jestli měl nebo neměl pravdu, bez ohledu na to, zda zvítězilo Kristovo učení nebo učení Židů?
  Jen ať mi tu, proboha, nikdo neřekne, že účelem převratů je dosáhnout toho, aby se většina společnosti měla lépe.
  Tohle je totiž účelem sociálních revolucí.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.