Neuchopitelná Amerika?


Já pán ty pán, ale kdo má peňauze je ještě větší pán.  Replika z Cimrmanova Záskoku

 Momentální dění ve Spojených státech je ovlivněno rostoucí nezaměstnaností kvůli pandemii, idiocií části policie, která příliš rychle tasí a zabíjí, a holé skutečnosti, že osud chudší části populace ty mocné absolutně nezajímá.

Stejný přístup mají čeští politici k 10% populace, která žije na hranici chudoby. Lze předpokládat, že mezi našimi poslanci je dostatečný počet šmejdů, kteří jsou ochotni zablokovatl každé jednání, které by řešilo obchod s chudobou, exekucemi, lichvu a vznik ghett, jimž tak zjemněně říkáme vyloučené oblasti.

Svět se nemusí bát o vnitřní stabilitu Spojených států. Ta není ohrožena jedním heslem a vyrabováním několika obchodů. Skutečnou moc mají zajištěnu dva politické klany, kryté visačkou demokratické a republikánské strany. Mezi ně se nikdo nedostane. Demokracie, která by teoreticky mohla vést ke změně, je pouhou iluzí.

Zdá se, že na americkou populaci velmi úspěšně působí varování: pozor občane, ta či ona změna může způsobit, že přijdeš o to, co teď máš. Přesně to se stalo s Clintonovým návrhem na univerzální zdravotní pojištění.

Heslo America First je dobré pro domácí předvolební projevy. Něco jiného je obětovat zisk ve prospěch domácí zaměstnanosti. Ford se rozhodl přesunout výrobu malých osobních automobilů do Číny. Zajímavý je i americký plán na výrobu vakciny  proti koronaviru v ČR. Americká firma Novavax, která koupila centrum v Bohumile u Prahy není zrovna zářným příkladem úspěšnosti. Otázka je, co se s centrem stane, když projekt nevyjde.

Pro svět je nebezpečné, že USA nahrazují ztrátu ekonomické dominance rozvracením světového obchodu, rušením bilaterálních smluv a odstupováním od mezinárodních dohod. Svůj vliv se pokoušejí udržet prostřednictvím zbrojení, vytvářením chaosu a vedením místních válek. Namyšlených politiků a generálů tam mají dost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Královských Vinohrad se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

56 reakcí na Neuchopitelná Amerika?

 1. strejda napsal:

  To, co popisujete, je jen malým střípkem z velkého děje změny světového hegemona. Změna zatím probíhá až neuvěřitelně klidně a lze si jen přát, aby to tak vydrželo až do konce.
  O této změně píše kdekdo již několik let, ale málokdo chápe její průběh, který začíná erozí u hegemona. Dosavadní mechanismy uspokojování vlastních potřeb jsou narušeny a rozpadají se. Společnost citlivě reaguje na podněty na jaké několik generací nebyla zvyklá.
  Pamatujeme, kdy Čína vydala své 2567 vážné varování a nic se nedělo. Dnes USA vydávají sankce jako na běžícím pásu a nic podstatného se neděje. Brzy dopadnou i na nás za odvahu minimálně zdanit velké světové korporace. Kdyby jen na nás, budou i pro celou EU. Také se s tím budeme muset srovnat.
  USA si vybudovaly pro posílení své vojenské síly NATO, ve kterém dnes stoupá napětí mezi ambiciózním Tureckem a Řeckem či Francií. To by před lety možné nebylo, ale síla USA již poklesla a mnozí silní pochopili, že si musí hledat svoji vlastní cestu, pokud se nechtějí stát otloukánky.
  Vnitřní problémy USA jsou jen částí změn a protože změny budou globální a samozřejmě USA velice silně ovlivní, je předpověď vnitřního vývoje velmi nejistá. Zanedbané problémy začnou stále víc vyskakovat z temnot.
  Bude to zajímavý čas a historici nám budou po letech závidět, že jsme u toho byli. Ale není o co stát.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Nechci být hnidopich, ale to 2567 vážné varování vydával SSSR za časů sporů na Ussuri.
   Nebo se mýlím…?

   To se mi líbí

   • bob napsal:

    Já myslím, že Čína…

    To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Byla to Čína, a nebylo to vůči SSSR.

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     Pane domácí, USA nedělají nic, co by nedělaly dříve, nebo by se nedalo čekat.
     Rychle tam tasí kdekdo, dementů je tam nad obvyklý průměr, lékařská péče, zdravotnictví je v té zemi velké a drahé téma desítky let, přičemž díky neutuchající snaze místních zmrdů můžeme ( a pravděpodobně budeme ) vcelku rychle zažívat na vlastní kůži dobrodiní jejich verze.
     Nežiji tam, těch zakopaných psů bude asi více, valí se tam ročně statisíce person – zkuste všem poskytnout kvalitní péči, sociální stabilitu, zázemí, vzdělání ( spousta příchozích plus domácích analfabetů ), bydlení, jídlo, postarat se o děti, o řeč, kvalifikaci, atd., když imigrant chce pouze výhody, okamžitě západně mezi „své“ , do světa řízeného někým a něčím jiným, než zhusta chybující administrativou státě departementu…
     A kde máte ty, kteří přišli vloni, před deseti lety, před 15-ti lety, co vlastní – v zemi, jejíž obyvatelstvo je prostě jiné, né že ne.
     Jsem prost toho jim radit, jen mne serou tím, jak neustále všude strkají rypák, všem radí ( a rabují ) , a na všechny dělají ty ty ty, jak poslední spratek. Ach tak, rozumím, to je hegemon v praxi …
     Zrovna tak hladovost a nenažranost jejich kapitálu je bohužel problém i Evropy, respektive zdejší se chová stejně – tedy sakra co nového ?
     Clinton zase taková hvězda nebyl, jeho polovička zvaná Hitlery by s Rusy už válčila, důra jedna nadržená …
     Že nejen tam to skončí „okradením“ plebsu je známé řešení – v jejich ani našich dějinách, v onom systému nic neobvyklého – a díky realitě po plyši si řekněme, že s tím máme jaksi více čerstvých zkušeností než plebs za louží …
     Co tam ještě autor má – aha, množství, počet deprivantů, práskačů, idiotů a psychopatů nejen v politice na počet obyvatel je zde špičkové – naopak bychom mohli exportovat. Že politici a správa státu, měst, atd.sere na plebs, je hladová, bezskurpulózní – co je na tom převratné???
     Že jsou USA mimo jiné ekonomičtí teroristé má být něco nového ? Že se bude svět otřásat, až na ně skutečně jejich pod sukni schované, a za prostředky z celého světa sanované problémy, včetně vnitřních , dopadnou, je snad jasné …
     Co tam má autor, mimo těchto obecných, stotisíckráte opakovaných keců , za jakákoliv upozornění na cokoliv, co by každý zde sám osobně desetiletí nevnímal ???
     Co je na těch odstavcích „k věci“ ???
     Autor oprávněně opakovaně jistého VH klasifikoval jako žvanila, jako personu jež se živila mlácením prázdné slámy a šířením slaboduchých „právě, teorií“ ze čtvrté cenové…
     Mám ten dojem, že se mu autor začíná nebezpečně přibližovat – stačila by zmínka o králíkárnách, lásce a pravdě, spravedlnosti ( to už předvedl ) , plus horovat za „občanskou společnost“, a jsme doma …
     Autor má silně nakročeno, a to dnešní“upozornění“ je pouze laciný ideologický žvást …
     Vím, proč jsem první vstup pojal, tak jak pojal, a nyní to samé …

     To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  jak v tej riti tu tak vsade je jediny problem,kazdy chce byt na vyslni a mat svoju jedinu spravnu pravdu,vujebana nenazranost a uzera siaha vrcholu,tu sa vymyslaju uz take kokotiny a realita to len fatamorgana trump kokot,cierny #1,coronavirus sa robi bu bu ty stara kurva a ludi na srdce ci rakovinu a to len strelim,ci na inaksie choroby zdechne 100 krat viac jak na ten covid zajebany a som blizise nejakej reality jak dajaky expert ,dufam,ze najdu vakcinu bo budu tu volby trump vyhra suverejne bo ked vyhra ten spejbl od demokratov,aj by som sa priklonil,ze volby zmachlovane,bo ja jebem kazdu stranu do ucha ja strana,ale co tu prevadzaju demokrati,to si vykopali samy hrob a aj samy sa pochovaju tak jak v pepikove ojeb len do casu,ja nemam volebne prqavo mozno na druhy rok budem mal a z vysoka jebem ho vyuzit bo ja svoj prezident jasne,ze ja len hovno tu,ale svoje hovno a nie zajebane prizdisracske. a jicko amerika ma pojebane jak kazdy kraj,myslis ze canada to matka tereza a vsetko tam jak na zamku,ci kukaj v pepikove ja netrimem pri amerike,ale zjeby tu robia demokrati,taky isty jak v zajebanom bananistane co sa vola pepikovo ta rit tu ma vela spolocne s vasim banan state,neriesi,sa co je dolezite,ale kto sa najviac nazere….

  To se mi líbí

  • Laco G. Mlynář napsal:

   Je úplně jedno, kdo v USákově letos vyhraje prezidentské volby. USákov je hluboce nemocná země.

   To se mi líbí

   • lujjza napsal:

    Ne, není to jedno.
    Ano, je to hluboce nemocná země.
    Ale ne natolik, aby to nemohlo být více/hlouběji. A proto není tak zcela jedno, kdo tam ty volby letos vyhraje.

    To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Před následky společensko-politických otřesů v té zemi, společně s výsledky tamních voleb, nás ochraňuj Pán Bůh … Doslova …

    To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    hele lacika chces povedat ze u nas zdravo…

    To se mi líbí

 3. Minorita napsal:

  Tzv.Demokraté, alias údajně demokratičtí politici den co den dokazují svoji neskutečnou zparchantělost, nemohoucnost, kombinaci jak totální neschopnosti, tak agresivní všehoschopnosti, bezohlednosti, hladovosti, úplatnosti, koncentrované debility, úlisnosti, pokrytectví, demagogie, prolhanosti, etc. – den co den demonstrují rostoucí rozklad sytému , společnosti, a především fakt, že oni i systém jsou nereformovatelní …
  Lická práva rozkládají západ, západní bílá kultura klečí před barevnými kriminálníky, imigrantskými nájezdníky, represivní složky zasahují maximálně proti vlastním, omlouvá se za svou barvu kůže, omlouvá se skoro i za dinosaury, páč jeden zfetovaný a ozbrojený negr přišel po zásahu policie o život.
  V té zemi mají barevní možnost kvůli tomu rozpoutat téměř občanskou válku, kterou vlastně proti bílým, hispáncům, a vůbec všem hajzlům stejně vedou. Naprosto zpitomělá bílá veřejnost líbá boty černým rasistům, kriminálníků k a deprivantům na ulicích, stejně jako se bez odezvy nechává lovit a zabíjet doslova opičímy tlupami barevných chudáků, kteří – ač jsou v drtivé většině vykrmení z Mekáče, levným masem ze stád krmených modifikovanou krmí – prý mají hlad …
  V té zemi minimálně tři, spíše však o jednu dekádu více běsní pozitivní diskriminace, jsou zvýhodňováni kde se dá, a furt je to málo , neustále mají natažené pracky, neustálé vyřvávají ublížené etudy, a neustále tvoří většinu osazenstva v basách a policejních statistikách…
  Co to jen místnímu připomíná…
  Přesto se najde halda rádoby spravedlivých bílých ex offo, kteří do blba opakují mantry o sociálním vyloučení, atd… Jen jaksi zapomněli dodat, co s entitou, která chce vyloučit bílé a přizpůsobení se – rozumněj totální podřízení se ( česky držet hubu při trestné činnosti, pardon při chuti si cokoliv vzít, kohokoliv se zbavit, ztrestat za odpor, za kecy, atd. ) naopak vyžadují po bílé zatím majoritě…
  A ta množina bílých s poruchou vnímání reality i přes fakta za barevné horuje, a po ostatních požaduje stejnou míru zaslepenosti, nulového pudu sebezáchovy a snahy vykoupat vlastní rasu ve sračkách.
  A proto, že jsme středoevropští idioti, kteří „nic nechápou“ , autor má trvalé nutkání, obsedantní nutkání nám to neustále vysvětlovat a rasové dobro vtloukat do hlav…
  Znovu – proč tedy autor s podobně naladěnými nedemonstruje za louží – stejná krevní tam bude k mání rozhodně častěji, než zde.
  Navíc, jak jsem si tak všiml, u vcelku značné části českých emigrantů dochází k poruše vnímání reality „americké společnosti“, dochází k záměnám příčin a následků, plus přejímání konforních názorů … Autor je zářný příklad.
  S osvětou rasovou bodujte za louží , a pokud možno přímo mezi nimi, abyste nebyl za mluvou. To samé v Bohemii, pokud má touhu je chápat, nechť třeba měsíc, dva byvakuje třeba v Chánově.
  Že jsou USA nemocná společnost, jenž se bohužel stala shodou okolností hegemonem, je zřejmé vícero let.
  Že mít je víc než být platí už nejen tam, není nic objevného. Že se nejen poslední dekády z té země šíří jedno zvěrstvo za druhým, je fakt, stejně jako je faktem jejich jimi zautomatizované právo na nadspotřebu a především blahobyt na úkor celé planety …
  Že vůbec není zřejmé, jak a v co tyto události vyústí, čeho můžou, jsou spouští, co díky nim nastolí, vrtá hlavou mnohým.
  Že ona tzv.demokracie ( to slovo buď omezit, nebo zakázat, neb kdokoliv, kvůli čemukoliv, aniž by o významu alespoň tušil cokoliv ) v USA je shnilá floskule, tržní rvačka , kde bere ten, co má víc, nikoho nepřekvapí.
  Že v té zemi to mají „zvládnuto“ opravdu „demokraticky“ demonstruje děsivým způsobem úklid svědků po celém světě před souzeným zločinem u US soudů.
  Společnost to tam ( tady už skoro taky ) dopracovala už kdysi do stádia, kdy stát, respektive jeho policejní, soudní a bezpečnostní složky nekontrolují vlastní území – prostě tak nějak k té demošce patří, že si pravidla píše finančně, politicky a kriminálně silný – ještě tak někoho omezovat, že …
  Že ta chcípající kobyla bude kopat, ví i poslední podkoní.
  Vy sám jste autore zvolil onu destinaci co by svůj nový domov…
  Jako ex offo barevných by jste měl té vysoké inteligenci sdělit, že oni ( barevní, negři ) sami budou v budoucnu nejspíše voláni postiženými nemilosrdně k zodpovědnosti za zvěrstva, kterých se USA po světě dopustily díky iniciativě, na přímý popud, nebo pod vedením či přímo uniformovaných barevných person, viz např. Irák, BV – Colin Powell, Condoleezza Roce, B.Obama, etc…

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Nějak jsem výše uvedené v článku nenašel. Já ho vidím spíše jako varování před tím, čím nás Amerika ohrožuje. Hlavně ekonomicky.

   To se mi líbí

 4. bob napsal:

  Faktem je, že informace o Americe máme trochu cinknuté, Jsou protitrumpovské a zároveň proamerické.
  Jak to, že navzdory „Mee too“, „Sexual harassment“, „Black lives matter“, neschopnosti vygenerovat aspoň normálního prezidentského kandidáta, navzdory „klackům“ házených pod nohy po celé prezidentské období ( když to srovnám s politickým soupeřením u nás, které se odehrává naštěstí pouze tlacháním v Parlamentu ) má Amerika pořád takovou autoritu, že může uvalovat kde se jí zachce sankce. Jak to, že jí ty sankce celý svět baští? Jak to, že si můžu vsadit na to, kdo bude realizovat Dukovany?
  Můžeme si říkat, že to „Někdo“ řídí…. Ale, ať to řídí kdokoli, tak ten americký potenciál, ať se nám to líbí nebo nelíbí , je obrovský a ještě nějaký čas bude.

  To se mi líbí

  • Laco G. Mlynář napsal:

   V Německu ještě 30. 4. 1945 věřili, že vítězství zařídí Dolfi pomocí zázračných zbraní. A pak to šlo z minuty na minutu do kopru, viz. film der Untergang https://www.youtube.com/watch?v=Lak8elzMok8
   Ta jeho sekretářka, Traude Junge, si ničemnost režimu uvědomila teprve až zešedivěla před smrtí. Jinak pořád věřila a věřila.

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    A věřila i před smrtí – jen propaganda potřebuje „pomýlené“, nejlépe kladně pomýlené, což nejen ona sekretářka, ale vlastně celý německý národ bohatě splňují … Viz současná interpretace II.WW , a entity , jenž válku rozpoutala, vedla – nacisté, né Němci ( samozřejmě mimo komisí EU nově objevený a jmenovaný SSSR, vlastně Rusové – tady tak cimprlich zase nejsme )

    To se mi líbí

 5. Lex napsal:

  Autor napsal –

  „Americká firma Novavax, která koupila centrum v Bohumile u Prahy není zrovna zářným příkladem úspěšnosti. Otázka je, co se s centrem stane, když projekt nevyjde.“

  A já k tomu dodávám – Americká firma Novavax koupila to centrum v Bohumile u Prahy od Indů.
  „Areál v Bohumili sice téměř osmdesát let (1923 až 2001) patřil státu, ale poslední dvě dekády je v rukou zahraničních majitelů. … Před Indy pak v Bohumili mnoho let působila americká firma Baxter, která podnik koupila v roce 2001 a až do roku 2015 se věnovala výrobě vakcín proti chřipce. … Za závod v Bohumili Američané zaplatili 167 milionů dolarů (v přepočtu čtyři miliardy korun). Český podnik koupil Novavax od dosavadních indických majitelů (rodinné firmy Cyrus Poonawalla Group), kteří areál vlastnili od roku 2017…“ https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pro-vyrobu-ceske-vakciny-neni-fabrika-tu-jedinou-obsadili-americane-108252

  Co se s centrem stane, jestliže projekt „nevyjde“, nám může být do značné míry šumafuk, pokud za ty peníze amíkům neručí česká záruční a rozvojová banka /což snad, proboha, ne../. Že bychom centrum museli zbourat a místo asanovat a rekultivovat, jako například skoro nový cukrovar v Hrochově Týnci, jako průmyslový areál OP Prostějov, jako brownfieldy po ČKD a desítkách a stovkách dalších firem, které novodobí buržousti přivedli „na buben“ /většinou záměrně kvůli odstranění konkurence/ – a jako nakonec skončí i OKD – to asi fakt nehrozí.

  A pokud jde o indické vlastníky? Na Ostravsku se raději neptejte – Lakshmi Mittal je dostatečně známý.

  To se mi líbí

  • Laco G. Mlynář napsal:

   Nedaleko našeho městysu stojí další bývalá fabrika na očkovací látky v Terezíně. Myslím, že ji vlastní Dánové.

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Hloupá otázka – co vlastně zůstalo české, co přezilo reformy i privatizační dostihy ??? …
    Pardon, jde nejspíše o složitý rébus, což jsem neměl na mysli …

    To se mi líbí

  • oh napsal:

   „Mnozí si myslí, že BLM je prosbou o rovnost před zákonem, ale za čím Black lives matter doopravdy stojí? Pro zjištění se nepotřebujeme dívat dál než na jejich lídry.“
   To je IMHO blbost. Pro zjištění kdo stojí za BLM je třeba se podívat na seznam jejich největších sponzorů a donátorů. Lídři jsou zaměnitelní a nahraditelní, zdroje financování ne.

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Pokud mne paměť neklame, školení na téma : význam BLM , zde uspořádal myslím autor dnešního článku, že … Nebo ne ???
    Ovšem jím zprostředkovaná verze byla ouplně jiná, prý zde těžko pochopitelný odkaz … Hmmm …
    Proč jen mi Vaše verze, Oh-u , sedí daleko, daleko více … Aneb odkud vítr fouká, atd…

    To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Můj soukromý názor je tento

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Osobně bych doporučoval v tom tunelu před rozjetým vlakem fotografovat každého aktivistu, který pociťuje akutní potřebu řešit „nevhodnou“ barvu kůže fotografa.

     To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Nebudou od těch lídrů dál než na dostřel. Soudnej sponzor si kontroluje svoje investice.

    To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Např. toto je BLM , přímo krystalický čistá podoba BLM … Odkaz by měl povinně otevřít autor z Kanady, když už tu nedávno srdceryvně vykreslil v Bohemii nepochopené BLM …
    Tedy pokud je chlap, co snese opravník obecně ( aktivisté odkudkoliv ) oblíbených omylů …
    Viz: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-A-CT-tohle-taky-natocite-Lubomir-Volny-v-soku-nad-svinstvem-z-USA-630693

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Na tohle bych byla ráda kdyby pan Jírovec reagoval. Možná že bude, kdoví? Protože někteří lidé omlouvají heslo BLM jako specifické a mají k tomu dost krkolomných vysvětlení, takže bych chtěla od těch samých lidí slyšet co na to říkají. Dala bych to k Tribunovi, tam se Tribun a hank mohli přetrhnout s omlouváním tohoto hesla, ale nemám tolik času na spor s těmito dvěma. Doufám ale že poklekají když potkají některého tmavšího spoluobčana, černocha asi tak často nepotkají, ale cikána asi ano.

     To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Ano, já to vím, Vy to víte, spousta lidí to ví, ale odpověd pana Jírovce zatím nepřišla, a Tribun se také neozývá, přitom si myslím že to četl. Když ne tohle, tak něco podobného, není tajemstvím, že protesty BLM jsou mnohdy doprovázeny násilím. To snad došlo už i takovým inteligentním lidem jako je Tribun a zejména Hank( alespoň si to o sobě myslí).

       To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Ti dva možná mají určité IQ, ale jinak jsou to sebestřední idioti.
        Taktika sebestředných idiotů je napříč politickým spektrem stejná.
        Nebavit se s oponenty, a to buď ignorováním, omlouvaným tím, že „to nemá cenu“, nebo- pokud to jde- znemožněním oponentovi publikovat, lidově řečeno banánem
        Nejde zdaleka o nějaký můj bezvýznamný banán, ale o masové banánování na sociálních sitích, doplněné často o politické vydírání a šikanu, přecházející ve ztrátu zaměstnání.
        Tato taktika ale není dána jen fanatismem, a duševní nedostatečností jejich protagonistů, ale především nutností.
        Žádný argument, který by JAKKOLIOV prokázal oprávněnost těmito výtečníky podporovaných jevů totižn není.
        Buď jsme s nimi- a oni nás poctí možností s nimi spouhlasit, nebo jsme proti nim, a oni nás- dle svých možností, chtějí zničit, vraždu nevyjímaje.

        To se mi líbí

       • Minorita napsal:

        Tak inteligence nemá kočko s „přesvědčením“ vcelku nic společného, a náhodná přítomnost ( anebo nepřítomnost, je to individuální ) IQ není podstatná, nehraje roli …
        Odpovědi nečekejte, maximálně pokusy se vylhat … Nic víc …
        Obhajoba věcí jako BLM je vlastně upsání duše ďáblu, upsání se vlastní krví pro něco z důvodů, které v momentech příčetnosti musí petenty děsit …

        To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      Nebude tady reagovat kočko, alespoň pod tímto jeho článkem, v této diskusi , a konkrétně na mne určitě nebude …
      Pokud se odhodlá, tak možná samostatným článkem, kde bude „všechno jinak“ , zmiňováno možná bude opětovně a opětovné nepochopení, další cesty do hlubin duší údajně „sociálně vyloučených“ ( je ouplně fuč, že se po x generací vylučují sami, hlavně, že jim to „vyloučení“, a náklady s ním spojené někdo platí, když už se loupeže, drogy a bílé maso blbě daní ), další sondy na téma „historická a existenční vina bílého muže, bílé rasy“ , vína departmentu, a vůbec všech vůči „křišťálově čistým a nepochopeným, uzurpovaným“ černým, hnědým, a vůbec si odstín dosaďte sami …
      Zase se opomene, kolik osob stihli ti černí géniové v lokalitách bez policajtů ( vlastně i s policajty ) postřílet, včetně dětí , samopaly, nepočítaně znásilnění, loupeží, a násilné trestné činnosti vůbec , atd…
      Kdo čeká na nejen v předchozím odstavci zmíněné události vyjádření „aktivistů“, je echt idealista , tedy pokud mu nevadí, že buď z něj udělají hned rasistů ( nejčastěji ) , nebo přitvrdí, a konstatují, že se toho vzhledem k vině bílých stalo vlastně málo …
      Apropo, ty Kalašnikovy v rukou černých domobranců ukončily život černým dětem , alespoň tedy těch, o kterých víme.
      Fakt, že negři doslova popravili tu bílou holku aktivisty nevzrušuje – být to naopak, hoří Bílá chýše …

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Podle mě je pan Jírovec slušný člověk, s poněkud tvrdou palicí.
       Operuje určitými historickými fakty, (segregací negrů v USA) která ale do dnešní doby nejak nejdou vecpat.
       Pokud bylo neomluvitelné čistě z humánního hlediska zotročení negrů a kohokoliv jiného, či jejich faktická segregace, pak je stejně neomluvitelná jejich dnešní násilná a teroristická činnost, protože důvody k ní fakticky nejsou.
       Útoky US policie proti negrům jsou mýtus, né že by nebyly, ale stejné útoky jsou proti každému, kdo se „nezdá“ a tvrdě reagují policajti všech barev pleti.
       Negr pak reálně představuje teoreticky vetší nebezpečí, a policajt fakt nemá čas zkoumat, jestli zrovna konkrétní osoba je skvělý otec rodiny, a sympatický dobrák, snažící se- pomocí drog a falešných peněz- začít nový, hodnostný, a pro společnost přínosný život.
       Že to pan Jírovec těžko chápe je pro mě dílčí záhadou, ale možná jde i o to, že v kterých vodách lovíš- takové máš ryby, a pokud se pan Jírovec stýká s devianty typu Kohouta, pak logicky musí ztratit kontakt s realitou.
       Za zmínku stojí fakt- a to je poznámka čistě pro Kočku, že značně levicově zaměřený pan Jírovec odmítá objasnit své postoje značně levicové Kočce, což dokazuje jen to, že levice, ale ani pravice, de facto vůbec neexistují, a každý je tak levicový, jak sám vnitřně cítí, a může tak být levičák nepřítelem jinému levičákovi stejně, ba více, než levičák pravičákovi.
       To píšu především proto, že lidé s politickým nadhledem preferují konkrétní postoje v konkrétních oblastech, a né tupé (sebe) nálekování na pravici a levici.

       To se mi líbí

       • Minorita napsal:

        Bylo by velkým nedorozuměním, kdyby kdokoli z mých řádek vyvodil, odtušil cokoliv osobnostně, lidsky negativního o panu Jírovci – samozřejmě, že jej považuji za slušného člověka. Ale nesouhlasím, a silné nesouhlasím, s jeho vnímáním reality – myslím tím onen skoro generální pardón vůči kriminální a společensky destruktivní činnosti barevných.
        Otroctví jako takové bohužel patří k lidstvu, co lidstvo lidstvem jest…
        Černí si stěžují, hmmm. Nicméně je faktem, že Turci a Arabové odvěkou do otroctví mnohem více Evropanů, než bylo odvlečeno černých do Ameriky. Apropo, jak se s nimi asi zacházelo, když na BV nejsou žádné bílé diaspory – na rozdíl od černých v USA.
        Evropa, její obyvatelstvo, si během nejen posledních tisíce let užila takové věci, z kterých by ti černí silně zbledli. Jen se kruci zeptejte na Balkáně na dobrodiní Osmanů, které trvalo cca 300 let …
        Tataři doputovali před mnoha staletími skoro do Čech, nicméně je jejich bačování zapsáno v paměti mnoha národů dodnes.
        S islámem Evropa válčí přes tisíc let, stálo to děsivé množství krve a obětí – přesto dnešní politická „jelita a dobroseři“ snad čmoudy loví a díky jejich množství a natalitě spolu s černými z Afriky dobudou už tak impotentní Evropu raz dva.
        Samozřejmě, že dobroseři nevidí, zapírají a bagatelizují dnes už organizovaný, čím dál masivnější atak imigrantů vůči hostitelským společnostem a obyvatelům, a jako by náhodou především pod prapory s půl měsícem …
        Nedovedu pochopit, jak zralý, inteligentní jedinec, jenž se živil vědou – chemií , tedy oborem, kde logika je stavebním kamenem bez mrknutí oka obhajuje, zlehčuje, omlouvá rasovou skupinu, jež už bez skurpulí bere svoji barvu kůže jako omluvenku pro cokoli, včetně vraždění – o tom, že lovení bílých je mezi nimi in, nemá smysl mluvit.
        Ale část bílé Ameriky, včetně mnohých exulantů z bývalé ČSSR podlehli sebemrskačství a mně nejasnému vnímání reality, kdy bez mrknutí oka obětují svoji rasu, líbají boty, poklekají a myjí hnáty svým katům…
        Navzdory realitě, navzdory tomu, že dobře tuší těžké nesrovnalosti a zrůdnost pozadí, neustále „mají pochopení“ – s oběťmi jiných, v extrémnich formách zasažení „pocitem viny“ i svými…
        Ke změně je nedonutí nic, ani vražedná realita.
        Proto jsem už výše psal o podobenství s upsáním duše ďáblu co by „mylného vykoupení“ …
        Tím se dostáváme k hlavní definici: inteligence, vzdělání, společenské postavení, obor, a ani realita nemají vírou, přesvědčením mnoho-spíše skoro nic, společného …
        Nic proti víře jako takové – je ovšem otázkou, o jakou víru jde, do jaké míry ovlivňuje vnímání reality i množství poznaného, ve zkratce – o jakou víru vlastně jde…
        O tomto fenoménu, který je vlastní kulturám ( jenž mají obrovské nutkání v rámci něčeho stejně nemocného, jako je ona sama ) páchajícím rituální sebevraždu v přímém přenosu , by se dalo diskutovat z mnoha hledisek hodně dlouho.
        Bohužel, jak už to bývá, to, co známe my dnes bude nahrazeno něčím dravým, životaschopným, s pudem sebezáchovy – nic nového pod sluncem. A dokonce to v budoucnu může být kombinace toho, co tu již bylo …

        To se mi líbí

 6. Joda napsal:

  M.T. (?)
  Včera jsem se v TV díval na film „Soukromá válka pana Wilsona“. Je to o tom, jak kongres USA uvolnil 500 milionů dolarů pro CIA, aby mohla (ve spolupráci s Egyptem, Saudskou Arabií, Pákistánem a Izraelem !!) dodávat zbraně afgánským muhadžedínům – proti sovětským vojskům.
  Možná, že dnes by se ten film měl promítat pod názvem „Kdo jinému jámu kopá …“.

  To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Ten film je klasická politická agitka, dělající z Rusů kretény, a z US senátorů a kongresmanů polobohy s doutníkem v hubě a Ray bany na ksichtu …
   Viděl jsem v minulosti, a mrzelo mne, že se k tomu propůjčil zrovna T.Hanks. Inu demonstrativnímu vlastenčení však v Hollywoodu podlehl každý …
   Pokud někomu nevadí „mírně“ v us tónině přeformulovaná historie, má slabost pro T.Hankse, nečiní mu problémy strávit onen rozšafný styl, pak si to dílko nenechte ujít, popřípadě alespoň reprízu.
   Natočili tuny mnohem děsivějších věcí …

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Když ono není zase tak dávno, co někteří jedinci (budoucí elfové?) v diskuzích i tisku označovali tvrzení, že Taliban financovaly a vyzbrojovaly USA, za odporný ruský fejk. A Hollywood to takhle naprášil. 😀

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     Jo Oh-u, kdyby ta paměť ( a věřím, že v archívech třeba ČT by se našlo z první poloviny 80-tých let dost materiálu ) nebyla 😁 … Jako dnes mám před očima noční zprávy, a myslím J. Baker, nebo někdo jiný z administrativy R.R. v družném rozhovoru s mudžahedíny v jejich výcvikovém táboře v Pákistánu ( myslím, že šlo o Pákistán, ty tábory byly rozesety okolo Afghu ) , a myslím, že zrovínka šlo o předvádečku či zkoušku Stingeru …
     Stejně detailně si pamatuji reakci otce … Na která samozřejmě došlo …
     Pravda, psala se první polovina let 80-tých, což je pro elfy pravěk, dokonce se ani o nich neuvažovalo ( a mnohdy snad ani později nemělo, že 😁 ) , což je další meta 😁 …
     Inu, vítězové píší dějiny , a těch, co pamatují, nebo spíše si chtějí pamatovat, rapidně ubývá …
     Se ještě dočkáme mnoha překvapení …

     To se mi líbí

 7. Bavor V. napsal:

  Krávy prdí metan. Tak to změníme. Budou ho prdět míň. A ještě si u toho zazpíváme

  To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Víte proč mají komunisti pořád takovou popularitu? Protože se o nich furt jen mele. Kdyby všichni od začátku drželi hubu, byli by komunisti už dávno jako rarita.

    To se mi líbí

    • brtnikvbrlohu napsal:

     Pane domácí, jde o to kteří – ti minulí jsou stejně skanzenem, tady ale vznikají podmínky pro nový „komunismus“ nebo správně socialismus – ten se ale bude od tzv reálného socialismu lišit jako dnešní kapitalismus od toho vznikajícího v době pádu Bastily.
     Antikomunisti bojují ne minulou ale předminulou válku.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Nesouhlasím s tím skanzenem. Jsou a mají své dobré postavení i svou mládež. To, že vedle nich rostou noví ultralevičáci, nemá s KSČm nic společného. A tu „změnu“ systému do jisté formy socialismu vybudují konzervativci. Ne liberální „pravičáci“, kteří si říkají „demokrati“, ale ti, kteří to opravdu budou chtít změnit. Ve svůj prospěch, ale i ve prospěch okolí.

      To se mi líbí

      • brtnikvbrlohu napsal:

       Ten skanzen to už s původní KS taky nemá nic společného – jen jméno.
       S tím konzervatismem souhlasím, chápu to ale spíš ne jako konzervatismus v původním pojetí pojmu ale jako trvale platné hodnoty vycházející z křesťanství ale i z východních filosofií – s notnou dávkou sociálna.
       Souhlasím s názorem na „liberální pravičáky“, stejní úchylové jsou tí co jsou označování na „levici“ – ono ale dochází k matení pojmů (díky postmoderně) – jako první krok je nutné ony pojmy co je co jasně definovat – ono se podle mne nakonec ukáže že onen konzervatismis je vlastně levicový. Úplná babilonská věž 🙂
       Zajímavý vývoj je v Rusku – s putinovským příklonem k tradičním hodnotám.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        I já ten konzervatismus hodnotím stejně. Právě sebe považuji za podobného, protože mám sociální cítění a vyznávám ty „tradiční“ hodnoty, včetně toho základu od Twaina (pomocná ruka na konci vlastního ramene) i náboženského (pomoz si sám a nebe ti pomůže). A samozřejmě pomáhat těm, kteří upadli, aby se mohli zvednout a nemuseli bezpracně ležet.

        To se mi líbí

 8. vonrammstein napsal:

  Koukám, že místní elfí zmrd má dneska prst výhradně na minusech. Obvykle si vybere jen jednu názorovou stranu. Že by se pamrd blbě vyspinkal? Maminka neudělala ají? Sestřička si nechtěla hrát na pana doktora? Nebo co tě kouslo, potrate?

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.