Problém s propuštěnými džihádisty


Gatestone Institute

Příspěvek byl publikován v rubrice twitter se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

34 reakcí na Problém s propuštěnými džihádisty

 1. strejda napsal:

  Tady není nic k dodání. Je to tak a snad se to zlepší po velké katastrofě. U nás si zatím hrajeme s bábovičkami. Trestáme za názory, zatím nemusíme za vraždy a násilnosti. Ale vše jednou přijde.
  Svět se mění a měnit bude, na tom nic nezměníme. Můžeme se ale starat, aby nás přicházející změny nezničily.
  Stále více lidí napadá, že čtyřicetiletá socialistická výchova nám dala rozum a pocit sebezáchovy. Vychovala z nás občany našeho státu. Ještě nejsme rozdrobení do jednotlivých individualit. Jsme jiní než rozdrobení hyperkorektní obyvatelé Západu, kteří se dnes začínají bát.
  Jenže, již 30 let na nás a na naše mladé působí jiné síly, vychovávající z nás stejně ovlivněné ale chudé příbuzné Západu.
  Naše jediná – bohužel – šance je, že na Západě dojde ke kolapsu dříve než u nás. A co pak? Ale na to si musí každý odpovědět sám.

  To se mi líbí

  • Feldkurát Katz napsal:

   strejdo, jste rozumný muž
   už mám taky pár jařin za sebou, ale přesto v zásadních otázkách současného (a budoucího ) světa véééélmi tápám….
   píšete
   „..A co pak? Ale na to si musí každý odpovědět sám….“
   Dobrovolně přiznávám, že nevím. Nevím, …“CO PAK“…..

   To se mi líbí

  • Tony napsal:

   Stále více lidí napadá, že čtyřicetiletá socialistická výchova nám dala rozum a pocit sebezáchovy……..
   =========
   a ta třicetiletá více Šojdrových Rozumků

   To se mi líbí

  • Jos napsal:

   Nějak se mi do hlavy vkrádá pocit,že myšlení džihádistů a takových individuí jako je Kolář nebo Novotný se příliš neliší. Ovládají je předsudečné nenávisti.

   To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  To jako vážně? Jak to, že se nekonají veřejný popravy těch zmrdů každý odpoledne na náměstí? To se vážně necháme vraždit od ksindlu, kterej je identifikovanej jako terorista?
  Hele-naprosto vážně: Jestli budeme propouštět usvědčený muslimský teroristy, tak si zasloužíme vychcípat. Současná přeliberalizovaná Evropa naprosto rezignuje na veškerý sebezáchovný funkce, šanuje zločince, odmítá se bránit. Zaslouží si smrt.
  Blbý na tom je, že to odsere spousta normálních a nevinnejch lidí, který ten vůdčí dobytek nevolili.
  Zbývá jediná věc: Poslat jich do pekla co nejvíc.

  To se mi líbí

 3. Bavor V. napsal:

  Není jenom negativní zpráva. Občas je i positivní

  To se mi líbí

 4. lujjza napsal:

  Jenže ta deska je z roku 2015 – od té doby „jsme“ (kamsi) pokročili.
  A pro mne má jeden nedostatek – není na ní uvedeno, KDO/která armáda ty letecké pumy na Prahu shazoval/a.

  To se mi líbí

 5. lujjza napsal:

  „Angela Merkel a neuvěřitelná slova Dity Charanzové“ – Ivan David

  (zkopíruji to celé – snad to nebude vadit):

  (…) Kancléřka Merkelová promluvila ve středu v Evropském parlamentu jako představitelka Německa, které bude nyní půl roku řídit Evropskou unii ještě více než doposud. Po ní dostali někteří poslanci příležitost 1-3 minuty promluvit. Podle očekávání projevili k vůdkyni obdiv a chvěli se pozitivním očekáváním. Jedna poslankyně dokonce pravila (v oficiálním českém překladu), že ona jediná (Merkelová) „má koule“ vyřešit palčivé projevy Evropy.

  Nás ale musí především zajímat reakce Dity Charanzové (ANO), která v Evropském parlamentu zastává funkci místopředsedkyně a zastupuje zde fakticky premiéra Babiše.
  Tato vzácná žena řekla ve svém minutovém projevu: „Vždy, když se potýkáme s globálními výzvami, ať už je to Putin, nebo Erdogan, tak jste to byla vždy vy, kdo se, chopil vedení a sjednotil Evropu. To, co bylo zřetelné na Vaší roli při řešení těchto krizí, byla snaha o realitu, převést slova do reality, ale my teď potřebujeme převést tento přístup, čím dál víc, tady v Evropě, potřebujeme váš přístup, jak restartovat ekonomiku, vy po nás chcete, abychom byli jakýmisi zprostředkovateli, a proto byste tady taky měla hrát roli toho, kdo zprostředkuje zájmy všech stran, nejenom Francie a Německa, ale taky těch, kteří jsou na Jihu, nebo na Severu, aby to zohledňovalo i to, co je naším zájmem v Praze. Já si myslím, že Německo by tuto rovnováhu mohlo nalézt, protože ví, že nepůjde o prosazování německého pohledu na věc, ale aby to bylo předmětem konsensu.“

  Co je to za blábol? Paní Angela Merkel se chápe vedení, aby sjednotila Evropu? Putin je globální výzva proti níž nás Merkel sjednocuje? Snad tím, že trvá na dodávkách ruského plynu do Německa? Erdogan výzva je, jeho postup je víc než vyzývavý, ale Merkel nás proti této výzvě sjednocuje? Čím proboha? Tím, že mu Německo dodává zbraně? Tradiční německou podporou Turecku vraždícímu vlastní obyvatele, nehledě na jeho stále agresivnější chování nejen proti Řecku a Kypru, kterým krade z nalezišť uhlovodíky? A Merkelové Německo? Ani slovo proti! Když jsem pozoroval ostré výtky skoro všech poslanců vystupujících v Evropském parlamentu na adresu „vysokého představitele pro zahraničí“ španělského socialisty Josepa Borrella, který si pochvaloval své diplomatické úspěchy při jednání s tureckými představiteli, měl jsem pocit, že tento politik Evropu sjednocuje, ale proti sobě a Turecku. Jakou roli v tom hraje Merkel, to nevím. Určitě neprotestuje. Hrozilo by například zestátnění německých podniků v Turecku.

  Nevím, co je „snaha o realitu“. Realita je realitou bez ohledu na snahu. A „převedení slov do reality“? Například tvrzení „my to zvládneme“. Pokud to zvládá, pak islamizace nejen Německa je jejím cílem, což asi naplňuje obdivem i Charanzovou.

  Opravdu potřebujeme Merkelové přístup k „restartování ekonomiky“? Evropská komise si půjčí peníze od komerčních bank, samozřejmě nejlépe německých, a ty pak rozdává a půjčuje dál. Splácet je máme my všichni. Připomeňme „pomoc“ Řecku, z něhož se tato země sotva kdy vzpamatuje. Teď hrozí pomoc Španělsku a Itálii. Nakonec budeme všichni dlužit německým bankám. I když si nepůjčíme. To je to „zprostředkování zájmů všech stran“? Jak to bude „zohledňovat zájem nás v Praze“? Charanzové zakazování národních vlaječek poslanců, tedy včetně mojí české, je snad důkazem, že Charanzová vlastenectvím netrpí.
  Německo, že neprosazuje „německý pohled“? Podle Charanzové má zřejmě Německo v altruismu tradici. Německo hledá „konsensus“, podle něhož je třeba se podrobit jeho zájmům. A Evropská unie je jeho nástrojem. A Merkel tento nástroj bude jako kancléřka předsednické země půl roku třímat ještě silněji. Z tohoto poznání asi plynou Charanzové slova. Takže koho v Evropském parlamentu vlastně zastupuje? (…)

  http://www.novarepublika.cz/2020/07/angela-merkel-neuveritelna-slova-dity.html

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Německo je futrál na altruismus. Vy si snad nepamatujete, čím nás v minulým století oblažilo? A s tou svazáckou mrdkou v čele je to prostě dokonalý.

   To se mi líbí

 6. Cech napsal:

  Co se týče VB a tamních problémů s džihádisty, tak za to může Putin a Bašár Háfiz al-Asad.
  Prostě se nepodařilo ze Sýrie udělat druhou Lýbii a spotřebovat tamní potenciál ve prospěch USA,VB,Německa,Francie a částečně i BENELUXU.
  Přes 9000 Britů a Britek za posledních několik let vycestovalo do Sýrie nebo Iráku, aby se připojili k organizaci Islámský stát (IS), buď jako jeho bojovníci, nebo ženy bojovníků.
  Zatímco pouze 20 procent z těchto lidí bylo spotřebováno (zemřelo), přes 4000 se jich vrátilo do Velké Británie. Jen 7% z nich ale bylo trestně stíháno.
  Tož no a to je asi tak vše, stejné problémy jako má VB, zcela zákonitě musí potkat Německo,Francii atd. .

  To se mi líbí

 7. vonrammstein napsal:

  “ Rusové to říkají už delší dobu, že je velkým paradoxem, jak celá ta západní civilizace, která vládla světu posledních 500 let prakticky od objevení Ameriky, v tuto chvíli najednou vyklízí pole. Samozřejmě, že ze strany Rusů je to dlouhodobě, jak se říká, přání, které je otcem myšlenky, ale aktuálně je velmi blízko realitě.

  Ta se totiž projevuje tím způsobem, že třeba američtí liberálové jsou naprosto bezohlední vůči vlastní zemi (což ostatně vidíme po celém světě), protože prostřednictvím jejího krachu chtějí zničit prezidenta Donalda Trumpa. Prostě zničit Trumpa – a nic dalšího už je vlastně nezajímá.

  Vždyť stačí se podívat na záběry ze zpravodajství nebo na některá internetová videa. Například já jsem nedávno viděl, jak bílá americká žena uprostřed ulice líbá nohy černošskému chlapovi, který mimochodem vypadal na pořádného grázla – a všichni chodí okolo nich.

  No, řekněte mi, tohle je, při vší úctě, jednoduše strašné! A takoví lidé, chtějí porazit Rusko? Vždyť v Rusku by se něco podobného přece nemohlo vůbec stát!

  Takže zvolit si momentálně Ameriku jako strategického spojence, to je ten největší omyl, který můžeme udělat!“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Hned-po-revoluci-Havel-nastval-Slovaky-jednou-vetou-vzpomina-Carnogursky-A-pridava-moment-z-voleb-kdy-zklamal-i-jeho-630326?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  To se mi líbí

 8. lujjza napsal:

  (…) Hudebník a bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb v rozhovoru pro Radiozet.cz sdělil, co říká na současné česko-ruské vztahy. „Musíme se znovu zamyslet nad tím, proč jsme za posledních 30 let nebyli schopni část odsunu sovětských vojsk dodělat,“ říká k nadměrnému zastoupení diplomatů v ruské ambasádě. Že se naše vztahy s Ruskem zhoršily, se nám, podle něj, do určité míry hodí (…)

  (…) Problém má také s Visegrádskou čtyřkou: „Havel jí plánoval jako skupinu bývalých socialistických států. Říkal jsem tehdy – Vašku, proč to dělat, mně se to nelíbí. Říkal, že to dělá proto, že jsou tam rozumní lidé a mohli jsme společně vytvořit jádro bývalých satelitů, které usilují o vstup do EU. Už nevěděl, že se to stane pátou kolonou, která soustavně hází písek do všech rozhodnutí EU. Jsou to v podstatě socialistické satelity, ještě přibrat Rumunsko a Bulharsko, Rusko… a jsme tam, kde jsme byli. Pozor na to,“ varuje.

  Na přetřes přišla i otázka týkající se jeho politických ambicí, kdy nevyloučil svou kandidaturu na prezidenta. „Určitě to nevylučuji, možná k tomu dokonce dojde – záležet bude na tom, kdo bude kandidovat… jestli se do čela státu požene další bývalý komunista, tak do toho jdu. Když by přišel rozumný člověk, tak tu ambici nemám,“ dodal Michael Kocáb.
  ———————————————————–
  Už jsem si říkala, kde a proč Kocába vykopali – a odpověď je v posledním odstavci!
  Jenom mě malinko mate – Drahoš nevadil/nevadí?
  A docela mě děsí představa, že bych třeba musela vybírat mezi Kocábem a gen. Petrem Pavlem…
  Nebo Dominikem Haškem a Kocábem… Nebo gen. Pavlem a Haškem…

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kocab-Nam-se-hodi-ze-vztahy-s-Ruskem-se-zhorsily-V4-Havel-to-planoval-jinak-630244

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Já mám strašně rád horrory, ale tohle je i na mě trochu moc.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    To je spíš tragikomedie, ten už ani neví, co mele.

    To se mi líbí

   • oh napsal:

    Bývalý nejlepší ministr financí a nynější předseda poslanců TOP09 Míra Kalousek prý už nebude v příštích parlamentních volbách kandidovat do Sněmovny, nicméně prý nehodlá skončit v politice.
    Tak si představte volbu mezi Dominikem Haškem, Kocábem, generálem Pavlem… a Kalouskem. Když tedy tak strašně rád horrory..

    To se mi líbí

    • lujjza napsal:

     Ale no taaak… Takový perverzní představy…
     Neděsit prosím… a nenapovídat, ano?

     To se mi líbí

    • pepan napsal:

     Takže ing. Kalousek uá nechce být chráněn poslaneckou imunitou?
     Takže orgány činné v trestním řízení můžou v případech spojených s jeho osobou začít konat svoji práci?

     To se mi líbí

    • lujjza napsal:

     Pár střípků ke Kalouskovi:

     „Už jsme takových překvapení dávaných do souvislosti s panem exministrem zažili dost, abychom byli i nadále pozorní a nedůvěřiví. Pokud jsem četl pozorně, řekl také, že z politiky neodchází a bude usilovat o vytvoření předvolební nebo povolební koalice. (…) Tak se nechme překvapit, za pár dní by to zase mohlo být jinak,“ komentuje politolog Zdeněk Zbořil.

     „To znamená, že chci využít toho, že za ta léta působení v politice znám kde koho a chci s nimi vést neformální rozhovory. Samozřejmě zůstávám v TOP 09, stále zůstávám poslancem, jen máme ve straně nové vedení, které má obrovský potenciál a jsem připraven mu pomáhat. Jen prostě nebudu kandidovat do poslanecké sněmovny,“ dodal ještě Kalousek.

     „Nevím čeho se obávat víc. Zda Miroslava Kalouska poslance na očích veřejnosti anebo politického lobbisty (také se někdy říká šíbra) v temném zákulisí české politiky. V té své charakteristice svého politikaření má MK samozřejmě pravdu. Pro jeho způsoby je lepší, když na ně není vidět, pro občany ČR nikoliv,“ podotýká Zbořil.

     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Jeste-horsi-Zboril-ke-konci-Kalouska-630402

     To se mi líbí

 9. Ahele napsal:

  Kocáb (z příspěvku od lujjza)
  (…) Problém má také s Visegrádskou čtyřkou: „Havel jí plánoval jako skupinu bývalých socialistických států. Říkal jsem tehdy – Vašku, proč to dělat, mně se to nelíbí. Říkal, že to dělá proto, že jsou tam rozumní lidé a mohli jsme společně vytvořit jádro bývalých satelitů, které usilují o vstup do EU. Už nevěděl, že se to stane pátou kolonou, která soustavně hází písek do všech rozhodnutí EU. Jsou to v podstatě socialistické satelity, ještě přibrat Rumunsko a Bulharsko, Rusko… a jsme tam, kde jsme byli. Pozor na to,“ varuje.

  Dovolím si potenciálním prezidentským kandidátem poněkud nesouhlasit

  1. silně pochybuji, že něco plánoval Havel 🙂
  2. pátou kolonou se stalo už na začátku a sice v zájmu jedné mocnosti za mořem, protože tehdy, při vzniku V4 se jí hodila jako kladivo na EU

  To se mi líbí

 10. cobolik pacholik napsal:

  to neni horor to horsi kovanej jak soudruh to len vysinuty kokot tak zajebe,kurva oni na zvezdu nadavali,kurva to soudruzi az tak na imeprialisticke kurvy co nas chceli vyvrazdit take mocne zjeby nemali on uz kokot nikdy nebude on sa narodil a je permanentny,vysinutost poniektorych demokratov to lavrentij bol bridil…

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   a este mi povie,ze nerozumiem idealom demokracie,jak som nerozumel idealom marxizmu,kde to je pepici, picou ke zdi to je….

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.