Německo si od EU bere zpět svou suverenitu


Gatestone Institute

Příspěvek byl publikován v rubrice twitter se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

37 reakcí na Německo si od EU bere zpět svou suverenitu

 1. vonrammstein napsal:

  Bylo by skvělý, kdybych dokázal věřit tomu, že jsme svědky první zásadní praskliny na noze hliněnýho kolosu. Ale nějak mi to nejde. Tak snadný to nebude.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Nebude. Ale možná světlo na konci tunelu (dal jsem si na to teď panáka a tak jsem trochu optimista).

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Dejte si ještě jednoho za mě, já tu žádnou kořalku nemám. Zítra to napravím.
    Jestli je to opravdu první hřebík do rakve molocha, u jednoho panáka nezůstane.

    To se mi líbí

 2. strejda napsal:

  Jedná se o jeden z klíčových momentů v historii EU. Je potřeba zvolnit, na čas se zastavit a vrátit se k základům Unie a opravenou stavbu budovat opatrněji a volněji. Platí:
  „Nikdy bychom neměli zapomenout na jednu věc: Evropa není federálním státem, nýbrž právním společenstvím vytvořeným z původního jádra Evropského hospodářského společenství s jasně omezenými oblastmi národní suverenity. Jakákoliv svrchovanost Evropské unie je odvozena ze suverenity členských zemí Evropské unie.“
  Evropa se bez Unie neobejde, bez ní si ji svět rozebere jako dětskou stavebnici. Ale to neznamená, že se na svoji obranu změní na federaci. Evropa je jedinečná ve své rozmanitosti, která by měla 🙂 být zachována. Dnes je to již nemožné, západní Evropa se vlivem nekompatibilní imigrace změnila a změny nelze zastavit. S tím ale nemohou souhlasit dosud nezasažené země. Zvláštní, že jsou na východ od železné opony. Proto volné seskupení je v současné době jediné možné řešení. Proto je tak dobré rozhodnutí německého ústavního soudu, protože otvírá diskusi, která se nedá odmítnout. Jde o peníze.
  Výsledek sporu rozhodne o naší budoucnosti. Že se máme velmi obávat je zřejmé vzhledem ke „kvalitám“ některých našich europoslanců (nejen našich a nejen poslanců EU).
  Ale to je již na jinou debatu

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Nejsem žádnej příznivec revolucí, ale tohle bude opravdu třeba rozflákat kladivem na střepy o velikosti národních států. A následný dohody nesmí překročit rámec původní EHS. Tedy daleko před Maastricht.

   To se mi líbí

   • Feldkurát Katz napsal:

    přesně tak
    volný pohyb kapitálu, zboží, s lidma bych byl s ohledem na migraci opatrnější

    To se mi líbí

 3. Feldkurát Katz napsal:

  Pánbu zaplať za ty dary.
  Vzbuzuje to (zatím mrňavou) naději, že nám ta absolutistická bruselská svoloč přestane diktovat, jaký tvar mají mít hovínka, který ráno vykakáme

  To se mi líbí

 4. bob napsal:

  Až se mi z toho zamotala hlava.
  Německo, které de facto vede EU, nyní ji povede i de iure, hází do EU vidle?
  Chápu to dobře, když to přirovnám ke zrušení vedoucí úlohy strany?

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   🙂

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Byl bych opatrný v úsudku, v nadšení, neb co je dovoleno Jovovi …
   Nezdá se, že by Bohemie byla v henté Únii v pozici Alemanů …

   To se mi líbí

   • lujjza napsal:

    Tak tak… ztlumit nadšení a zpátky na stromy:
    „Evropská komise chystá na zemědělce dotační podvod“

    Jen tak letmo:

    (…) Poslanci z frakce Zelených s podporou zpravodajky návrhu nařízení poslankyně Ulrike Müllerové předložili návrh, který by Evropské komisi umožnil neproplatit členským státům dotace, které národní platební agentury již vyplatily zemědělcům. Předloženou konstrukci jsem při jednání označil za nástroj, jimž by Komise mohla na členské státy páchat dotační podvody.
    Jde o složitou a rafinovanou formu, jak členské státy odebíráním dotací zdánlivě legálně trestat za neplnění politických cílů, které si stanovila Komise. Ty cíle přitom vůbec nemusí mít nic společného se zemědělstvím. Tedy s pěstováním rostlin a chovem zvířat pro výrobu potravin. (…)

    (…) Dotace pro naše zemědělce v podstatě jen kompenzují vícenáklady, které jim vznikají tím, že při obhospodařování půdy musí dodržovat všechny nařízení a zákazy stanovené Bruselem. Oproti tomu co Brusel chystá, je ale systém aspoň jednoduchý. Nyní chce EU do nařízení o strategických plánech přidat nové cíle. Většinou nemají mít nic společného s výrobou potravin ani jejich kvalitou, ale s politickými záměry Komise. Tedy se Zeleným údělem.

    Podle návrhu, o němž jednají kolegové ve skupině pro nařízení o strategickém plánu, by Komise měla dostat pravomoc stanovit cíle společné zemědělské politiky, jichž má být pomocí dotací dosaženo. Včera návrh dorazil i do naší skupiny, v níž jako stínový zpravodaj zastupuji frakci Identita a demokracie (ID), v jejímž rámci pracují europoslanci zvolení v ČR za SPD. Nám byla předložena část o dotacích, která je provázána se strategickým plánem. Po přečtení návrhu řada z nás nevěřila vlastním očím. Komisi by mělo být dáno zmocnění stanovit cíle formou prováděcího nařízení Komise – tedy unijní obdobou vyhlášky, o níž nehlasuje ani Rada ani europarlament. Něco takového by u nás zrušil Ústavní soud jako odporující Ústavě.

    Nejen podle naší Ústavy, ale i podle ústav řady dalších členských států, lze povinnosti ukládat pouze zákonem. Sankce lze ukládat také výhradně za porušení zákona. Nikoli jakéhosi prováděcího předpisu. Komise si podle mého soudu záměrně napsala návrh takového ustanovení, protože jí je jasné, že některé cíle, jejíchž plnění chce po zemědělcích a členských státech požadovat, by ji Rada ministrů zemědělství ani europarlament nikdy neschválili. Například různé nyní módní „klimatické cíle“, které se zemědělstvím nemají nic společného. A jejichž plnění zemědělec svojí činností prakticky nemůže nijak ovlivnit.

    Např. „snížení klimatických dopadů pěstování pšenice o 30%“. Takové „ptákoviny“ místopředseda Evropské komise Frans Timmermans navrhuje každou chvíli. Nikdo neví, jaké jsou klimatické dopady pěstování pšenice. Ani jak to měřit. Komise je však chce plošně snižovat o procento, které si někdo „vycucal z prstu“. Šlo by o legraci, pokud by Komise podle návrhu, který nám byl předložen, neměla dostat pravomoc seškrtat členskému státu dotace pro zemědělce za to, že země stanoveným způsobem neplní klimatické cíle. Jde o extrémně gumové zmocnění Komisi odebírat členským státům peníze za cokoliv. (…)

    (…) Jenže co se stane, když nedojde k plnění politických cílů Komise i když zemědělci řádně hospodaří podle všech pravidel? Pokud by Komise došla k závěru, že všichni dotovaní zemědělci sice řádně hospodaří, plní všechny předpisy, ale přesto nedošlo ke snížení „klimatického dopadu“ o 30% jak napsala do prováděcího nařízení, ale jen o 20%, mohla by vůči ČR uplatnit srážku ve výši 1/3 dotací, které SZIF vyplatil zemědělcům. Třetinu dotací, na níž má nárok ČR pro své zemědělce, by naší zemi EU zpětně odebrala. (…)

    http://www.novarepublika.cz/2020/06/evropska-komise-chysta-na-zemedelce.html
    ————————————————————-
    Raději si to přečtěte celý, vzala jsem jen začátek a konec, ovšem ten prostředek, kde Ivan David uvádí příklady, je taky naprosto výživnej.

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     To jsem zvědav, jestli Kocáb s Klusem nepřijdou také s něčím novým, poplatným době 😂 …

     To se mi líbí

    • oh napsal:

     No jo, jenomže Lennon je taky závadný – je to běloch. Také ostatní „Brouci“ byli běloši. Nějakého „aktivistu“ by to určitě uráželo, „aktivisti“ se urážejí rádi. Jako tenhle, ten se cítí uražený tím, že běloši rasisticky provokují zpěvem písně složené černochem a bývalým otrokem, kterou ti hnusní rasisti poprvé použili jako poctu černošskému hráči ragby. Podle něj a alternativně inteligentní takynovinářky z Clinton News Network by se to mělo co nejliberálněji prověřit a zakázat.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Kdyby jen to, dokonce ani jeden z nich nebyl teplej.
      To není dobrý nápad.
      Tímhle tempem by museli hymnu měnit už za půl roku.
      Já bych hymny úplně zrušil, je to výmysl bílých otrokářů a kolonistů.
      Místo zpěvu hymny by se mohlo rabovat, nebo kopat do bělochů, nebo tak něco, prostě jít tak nějak s dobou!

      To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      To by tak Oh-u hrálo, dovolávat se bílých „bezobratlých“ legend, s levicovými sklony, a pokrytecky se schovávat za píseň „černého bratra“ , bratra v utrpení , jenž si svůj těžký úděl otroka u bílého rasisty ulehčoval tklivou písní – proradnost Bílé rasy nezná mezí … 😁👍
      Všechna taková protivenství je třeba odhalit, zveřejnit, odsoudit a zamezit jim … 😁

      To se mi líbí

 5. bob napsal:

  Pořád o tom přemýšlím…. nedá mi to spát…
  Neumím si odpovědět na otázku, proč rozhodnutí Ústavního soudu jednoho z 28 rovnoprávných suverénních států 🙂 vyvolává euforii.
  Co kdyby takové rozhodnutí vydal třeba Slovenský ústavní soud? To by přece mělo úplně stejnou váhu, ne? :-)))
  Anebo platí vedoucí role Německa ? Tzn., že Německý ústavní soud je nadřazen Soudnímu dvoru EU?

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Podobně průkopnický je i zákaz cenzury na sociálních sítích, který vzešel od Nejvyššího soudu ve Francii.

   To se mi líbí

   • lujjza napsal:

    „Zákaz cenzury na sociálních sítích? A Nejvyšší soud ve Francii?“

    U nás ovšem něco takového určitě nehrozí, my máme „svou vlastní“ cestu:

    https://www.novinky.cz/krimi/clanek/justice-a-policie-budou-sledovat-diskuse-na-internetu-40328850
    —————————————–
    Teda ne že by to (pro nás) byla nějaká novinka, že. Ale přituhuje…

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Přituhuje. Zavádíme udavačství 3.0

     To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     Po článcích popisujících „odbornou úroveň“ stávajících SZ vlastně na nic jiného než šmírování diskuzí nemají … Popravdě mi není jasné, zda na šmírování webových diskuzí a blogů je opravdu nezbytně nutné míti něco jako titul z práv – to už skutečně spadly ony fakulty tak nízko 😁 ???
     Aneb glosa k úrovni školství : Když jsem si myslel, že jsem na dně, zaťukal někdo zespoda…

     To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    A největší průkopníci jsou v Kalifornii. Tam už nebudou chránit před diskriminací nikoho.

    To se mi líbí

  • Feldkurát Katz napsal:

   Euforii (opatrnou) to asi vyvolává proto, že se ukazuje, že nejenom my čeští, resp. Vé-čtyřkoví kverulanti jsme ti neukáznění a nevděční parchanti nevážící si starostlivé péče dobrodinců z Brusle.
   Ukazuje se, že té komunistické Moskvy 21. století (čti Brusele) mají plný zuby všichni tak nějak napříč kontinentem

   „Z pohledu předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen je evropské právo nadřazené vždy bez jakýchkoliv omezení. To je omyl. Ostatní členské státy EU předpokládají, tak jako my, že národní ústavy mají přednost před evropským právem.“

   Nechápu, že paní Lejnová nechápe, že se z ní a z jí „řízené“ instituce hodně lidem otevírá kudla v kapse

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Tomu:
   Podle lídra společné kandidátky a náměstka jihomoravského hejtmana za TOP 09 Jana Vituly lze na krajské úrovni odhlédnout od pravolevého vidění světa.
   se pěkně česky říká boj o koryta a prebendy. Nic víc k tomu není třeba dodávat. Je to na vloičích.

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Sepuka, dobrovolná a on-line politická sepuka adolescentních spratků v barvách růže 😂 … A za účasti náckoidních adolescentních spratků od Topinek … V součtu žádná škoda. Mimo dorost se mohly a měly zúčastnit také A Teamy … To by byla teprve událost … 😂 …

   To se mi líbí

 6. Rosťa napsal:

  No, začal čas odpočítávání. Konečně. Po té tragédii, co postihla pana generálního z ČT09 konečně jedna dobrá zpráva. Pokud projde jedno rozhodnutí soudu z Německa, musí projít i z každého jiného státu EU. Lejno to ví a bude jistě kopat, nicméně základní kamíneček založený je. Takže dobrý mucha pes, tož budeme uvidět.

  To se mi líbí

 7. Bavor V. napsal:

  To se mi líbí

 8. oh napsal:

  O.T. Dopravní policisté už jsou také otrávení dlouhou karanténou a protože předpověď počasí vypadá velmi slušně, chystají o tomto víkendu rozsáhlou bezpečnostní akci na českých silnicích. Takže, milí piráti silnic, schovat antiradary, nazout na řízení lehčí boty a zkontrolovat lékárničky… chystá se na vás Jiří Zlý. 🙂

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   reich moze diktovat co chce bezpodmienecnu kapitulaciu podpisal tak jak japan ich mentalita a gazda provadia tak,ze v amerike uz viac aut japonskych znaciek a nemecko v europe najbohatsi kraj a volke udavaju tak,to kurva paradox jak jedny tak druhy vojnu prehrali a boli zrazeny na kolena dostali rozum a vysledok vidiet jasne,bo my neglupsi jak volke ci samuraj expertne som prisiel na to,ze nas vzdy provadi kokot.bo nasich svetovych politikov a tie nase institucie dat do reichu ci do samuraja za 5 rokov to tak tam dojebu lepsie jak vojna a nehovorit mi,ze mam pomylene hej…

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Jsou to jenom lidi, a třeba chtějí jen tak pokecat po té karanténě … 😉

   To se mi líbí

 9. lujjza napsal:

  (…) „Vladimír Putin napsal zásadní článek k výročí konce II. světové války, jenž se u nás dočkal ze strany mainstreamových médií tolika dezinterpretací a z kontextu vytržených citací, že jeho přečtení je pro pochopení pohledu země, která tehdy přinesla nejméně 23 miliónů lidských obětí, velmi poctivé a žádoucí.“ (…)

  https://www.protiproud.cz/politika/5180-vladimir-putin-zapomenete-pouceni-z-historie-jak-polaci-s-hitlerem-znicili-ceskoslovensko-jak-se-zachova-dnesni-generace-politika-miru-vcera-a-dnes-co-ukazaly-archivy-bez-rusu-bychom-tu-jiz-nebyli-napeti-zas-roste.htm

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.