Ten střet zájmů, kde se to zastaví


Je to dobré pro nás, pro Čechy?

 

Jan Werich chodil za války v NY k zubaři. Ten byl z vývoje ustrašený a na každou zprávu reagoval otázkou: Je to dobré pro nás pro Židy?

 

Takže: Je vlnobití, které jsme vyvolali v EU kolem Babiše dobré pro nás pro Čechy? Troufám si odpovědět, že nikoli.

 

Střet zájmů lze definovat jako situaci, kdy je zájem jednotlivce v protikladu se zájmem společnosti. Měřítkem mohou být nejen peníze, ale třeba snaha malé skupiny proslavit se způsobem, který není v zájmu společnosti.

 

V případě Babiše a Agrofertu jde o to zda jsou grošíky důležitější než naše hodnoty. Ponechme stranou význam posledného slova a připomeňme si jak to všechno začalo:

 

Babiš je člověk, který pomocí ryze kapitalistických metod vytvořil podnik nezanedbatelného významu. Sám ty metody nevymyslel, jen aplikoval. Lze spekulovat o tom, že Babiš šel do politiky, protože potřeboval změnu v životě. Nebavilo ho podepisovat faktury za 5 tisíc a řídit denodenně chod Agrofertu. Nešel do politiky, aby dále zbohatl, protože nemohl vědět jestli jeho hnutí vůbec uspěje.

 

I stalo se, že ANO 2011 ve volbách roku 2013 uspělo, bylo těsně druhé za ČSSD a začalo dál získávat na popularitě. V polovině volebního období roku Sobotka zpanikařil. Rozhodl se, možná z vlastní hlouposti možná kvůli neschopným stratégům, jít Babišovi po krku. Na podzim 2015, tedy v době, kdy ČH splnilo pětiletou podmínku fungování, podal Tomáš Kapler  trestní oznámení. Z medií prý nabyl přesvědčení, že dotace z EU byla získána podvodem. Zástupci ani policie nemají v pracovní náplni číst (noviny) a tak se nemůžeme divit, že do té doby nekonali.

 

V květnu 2017 se Sobotka rozhodl, že Babiše zbaví ministerského křesla. Zase mu blbě poradili a tak se na Hradě ztrapnil. Představa, že se Babiš naštve a bouchne dveřmi se ukázala naivní. Babiš dal najevo, že demisi nepodá (podle koaliční smlouvy ho Sobotka nemohl bez jeho souhlasu odvolat), ale pokud se Zemanovi zlíbí a z funkce ho odvolá , předá MF někomu z ANO 2011. Tím padla Sobotkova naděje, že ČSSD dovládne sama a on sám se obětuje a MF povede. To bylo mrzuté,

 

Mezi tím policie dál pilně šetřila ČH, aby těsně před sněmovními volbami na podzim 2017 požádala o vydání poslanců Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání. Sněmovna je 6. 9. 2017 vydala. Načasování policejní akce nebylo nejlepší. Oba jmenovaní byli zvoleni, čímž získali imunitu a policie musela svoji žádost opakovat.

 

Volební výsledky byly pro ČSSD katastrofální a jen díky hlouposti ODS, která odmítla nadíku na koalici se ČSSD dostala do vlády. Utnout dvě vedoucí hlavy saně se nepodařilo. Babiš s Faltýnkem byli opětovně vydáni ke stíhání 18.1. 2018.

 

V té době se objevily demokracii urážející dohady, zda bylo možné vyšetřování ČH objednat. To je nesmysl, protože policie ani zastupitelství nemají objednávková oddělení. Diskuze tím byla uťata, protože si politici netroufli zmínit sloveso iniciovat. Objednat nelze, iniciovat ano.

 

Ambiciózní plán na mostrproces s celou Babišovou rodinou (ve hře bylo celkem 11 obviněných) se nepodařilo dotáhnout do konce. Nejdřív odpadl Faltýnek. Státní zástupce Šaroch nakonec celé stíhání zastavil. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, původní verdikt pražského zástupce Jaroslava Šarocha částečně zrušil.

 

Na tiskové konferenci oznámil, že „v případě premiéra Andreje Babiše (ANO) a dotační expertky Jany Mayerové bylo stíhání zastaveno nezákonně a předčasně a věc se musí došetřit.“

 

Lze spekulovat, že si Pavel Zeman pouze koupil čas. S pravděpodobností hraničící s jistotou lze říct, že případný soud není v zájmu nikoho. Zeman tedy v příhodný okamžik dokáže, že je nad věcí a s drobnými výtkami potvrdí Šarochovo rozhodnutí.

 

Připomeňme, že ve hře zvané ČH je 50 milionů, což jsou v podstatě drobné. Je to jedna pětina ceny parkůrového koně, kterého koupil miliardář Kellner své dceři. Kolik asi stálo pětileté vyšetřování udání? Ty peníze nešly do něčí kapsy jako úplatek nebo nepřiměřený zisk. Lze předpokládat, že skončily u malých firem, které ČH stavěly. A navíc, tato částka již byla dobrovolně vrácena.

 

Ptát se musíme na to, jakou morální škodu způsobují naší republice žalobníčci, kteří se zapojili do boje proti Babišovi. Jejich chování je naprosto odporné, protože hází bláto na ČR. Oni by tak moc chtěli být čestní, ale nemohou. Babiš je k tomu nutí.. Bylo by zajímavé vědět kolik států na sebe žaluje u EU.

 

EU naznačuje, že nejde ani tak o Babiše, ale o systém, který žádosti o přidělení dotací schvaluje. Zajímavá je i zpráva o tom, že (podle EU) by měl Agrofert vrátit i jiné, tedy české dotace. Součet evropských a českých dotací Agrofertu je nižší než cena dvou parkůrových koní.

 

Těm, kteří žalují a dokonce Unii vyhrožují žalobou, když její orgány postupují příliš pomalu, nemůžete věřit ani dobrý den. Chtěli by vládnout a tak jim nejde o dotace, ani o střet zájmů, ale o vysoké preference ANO 2011.

 

Svěřenský fond nemění vlastnictví podniku, toliko odděluje vlastníka od jeho přímého řízení. Podle jakýchsi géniů z EU, prý zůstává majitel ve střetu zájmů, když má zájem na tom, aby jeho podnik ve svěřenském fondu prosperoval.

Prý existují tři možná řešení:

 • Babiš odejde z politiky. To může znamenat „kádrové“ posílení Agrofertu a ještě větší příliv dotací.
 • Babiš Agrofert prodá a zůstane v politice. Tím padne hlavní cíl, totiž odstranění Babiše. Čapí hnízdo mělo být popravou jeho hnutí. Vzpomeňte na počet původně vyšetřovaných! Lze očekávat, že okamžitě přijdou obvinění, že Babiš nahrává z titulu své pozice novému majiteli a je dále ve střetu zájmů.
 • Bývalý kanadský ministr financí Paul Martin vlastnil největší loděnice v Kanadě. Střet zájmů (loděnice dostávaly státní zakázky) vyřešil tím, že je prodal synovi.
 • Agrofert nebude dostávat žádné dotace. Odstranění Babiše se nebude konat a navíc vznikne právně složitá situace. Agrofert má na plošné dotace nárok. Pokud jde o ostatní dotace, nikdo mu nemůže zakázat, aby o ně žádal.

Kdysi se o statistice říkalo, že to je děvka, kterou je možné souložit ze všech stran. Teď to platí o střetu zájmů. Nejsou ve střetu zájmů právníci nebo lékaři mezi poslanci, když hlasují o oblastech svého působení? Stejné platí pro podnikající poslance, jichž je ve Sněmovně celá řada.

Poslanci mají povinnost deklarovat svůj majetek. Informace o stavu konta a obrazech na stěně obýváku je naprosto nepodstatná. Důležité je vědět v čem poslanci podnikají a spekulují, protože rozhodují o velkých penězích.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Královských Vinohrad se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

49 reakcí na Ten střet zájmů, kde se to zastaví

 1. vonrammstein napsal:

  Je to dobré pro Židy.
  To srovnání s parkurovejma konima už se objevilo ve starším článku, dneska dvakrát. To tomu Kellnerovi toho šimla tak záviděj, nebo nejsou schopnej vymyslet jinej příměr? A zapomněli zmínit, jak podporujou cizího nemocnýho, zatímco ten hajzl si kupuje koně. Nestárnou nějak?

  To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  jak sa zvyklo ,pro nas pro cechy pre nas pre slovakov uz 30 rokov bananistan na obidvoch stranach moravy ojebuje sa tam jedna radost tam lepsie jak za soudruha ,co sa tyka propagandy,ked sa chce dostat ku tomu skurvenemu zlabu,bude kolaborovat aj s hovnom pouzije najslizkejsie sposoby a potom sa bije v prsia ze pre cesko ci slovensko do oci bije,ze vatsia pakaren co sa tyka stran jak za vlady jedenj spravnej,teraz to spravny ty,co nemaju zlab cokolvek sa tu pise a chuj s babisomjeden velky zajebany bananistan na obidvoch stranach moravy a tu kde zijem to kurva uz docista im odjebalo na druhy mesiac poziadam o citizen ship,ozbrojim sa potom bo zase sa zdvihol predaj zbrani o 300% tu asi bude civil war a tam u nas novy unor bo kurva bez sebemensich dokazov statny cinitelia napadaju toho,co ich bos toto volaju tam demokracia,to za soudruha bola vacsia co sa tyka stranickeho aparatu jasne ze boli lakte ,ale o nabaleni sa zlatom to bolo ostatne teraz prve a stav zeme to maju v chuju,zajebane bananistany v ktorych mate bacov kokot ,na to co sa spievalo po viteznom novembri totalny kokot opakujem ja necakal tri stezky,ze sa tam vybuduju,ci tunel z bechyne do pardubic,ci hus skyscraper ,nic ani jedny ani druhy za tolke roky kokot tam postaveny,co do oci bije jaky to lokaji sme zajebany ohnuty z ruskej pice do europsko americkej toto vieme najlepsie fajcit kokoty a lizat rit bit sa v prsia jaky sme hrdy jak pepici tak cobolici,mnoho zdaru v tej hrdosti na co ta neviem na vydobitky demokracie,ja tam nijake nevidel hmatatelne vy mozno vidite ja jak cezpolny ani kokot nevidel hej co to ceny mame jak v bahrajn to teda hej to drzime trend so svetom ,dobre moj zjeb pojebany jak to cele tam tam nijaka pluralita cely cas len jedno fajcit a lizat rit dakemu hned za tym jeho strana a zlaty prach,ze mam pomylene ja cely zivot asi budem volaaky zmatany…

  To se mi líbí

 3. cobolik pacholik napsal:

  hej slecto fifth mozno ukazuje ine indetification # bo ja vsetko tu zmenil,len moja osoba to furt jedno a to iste CS citizen zo sarisa.

  To se mi líbí

 4. vonrammstein napsal:

  DOST BYLO BRUSELU!

  Prohlášení Akce D.O.S.T. proti projektu EU nové generace, likvidující zbytky naší státní svrchovanosti

  Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody.

  Nemýlili jsme se.

  Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.

  Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.

  Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře.

  Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli. Vyzýváme i naše zákonodárce, aby v případě, že vláda kapituluje, učinili všechny potřebné kroky k nápravě způsobené škody.

  Vynaložíme nemalé úsilí na to, aby hlas zdravého rozumu zvítězil, a současně oznamujeme, že jsme připraveni použít všechny zákonné prostředky k tomu, abychom naši státní svrchovanost uhájili.

  V Praze dne 17. června 2020

  Mgr. Petr Bahník – předseda Akce D.O.S.T.

  Mgr. Michal Semín – místopředseda Akce D.O.S.T.

  PhDr. Jiří Hejlek – místopředseda Akce D.O.S.T.

  Petr Hájek – spisovatel a publicista

  Mgr. Jiří Kobza – poslanec Poslanecké sněmovny PČR (SPD)

  Ladislav Jakl – politický a mediální analytik, pivovarnický expert a hudebník

  PhDr. Petr Hampl, Ph.D. – sociolog, publicista a spisovatel

  PaedDr. Ivo Strejček – bývalý europoslanec, pracovník Institutu Václava Klause, předseda Trikolóry na Vysočině

  http://www.akce-dost.cz/2020/06/17/dost-bylo-bruselu/

  Toto prohlášení lze podpořit zasláním podpůrného stanoviska na akce-dost@seznam.cz

  Jména signatářů budou postupně přidávána pod text prohlášení na http://www.akce-dost.cz

  To se mi líbí

 5. bob napsal:

  Mě se článek moc líbil. K tomu Kellnerovo koni – to je takový etalon. K relativizování částky na ČH lze samozřejmě použít cenu fotbalisty, stíhačky….
  Taky nevím, která země práskala v Bruselu na svého představitele. Myslím, že ani Slováci na nenáviděného Fica nepráskali,
  Pro Evropský parlament, který odsouhlasil „rezoluci proti Babišovi“ , mimochodem parlament, který za rozpoutání 2.WW prakticky obvinil Sovětský svaz, mě napadlo přirovnání – připomíná mi Milion chvilek.
  Ze všech útoků na Babiše čouhá jako sláma z bot dostat s k moci. Včera jsem náhodou (fakt to nevyhledávám) vyslechl projevy Pekarové a Fialy v Parlamentu. Ty plky byly úplně šílený.
  Docela by mě zajímalo, kolik preferencí, resp. hlasů získává Babiš díky té nekonečné kampani proti němu. Tady vidím částečnou analogii s USA a Trumpem.
  Na jednu stranu zřejmě díky tomu, že jsou jim házeny klacky pod nohy, získávají hlasy, na druhou stranu to, že těm klackům pod nohy musejí čelit, jejich vládnutí neprospívá.

  To se mi líbí

 6. Cech napsal:

  No ona totiž transparentnost musí být hlavně vidět :
  https://www.kverulant.org/article/prazsky-magistrat-utratil-za-4-roky-temer-pul-miliardy-za-externi-pravniky
  Pouze je nutné si odmyslet ono krytí pirátů které kverulant poskytuje a to, že protikorupčním étosem mávající Piráti na pražském magistrátu s korupcí nezatočili jen proto, že jsou naivní. Jednoznačně opak je pravdou, protože magistrát utratil za všechny externí právní služby od začátku roku 2016 do konce roku 2019 celkem 471,3 milionu korun. To je v průměru 117,8 milionů ročně.
  Ale za pouhé první čtvrtletí roku 2019 dokázala radnice v čele s Piráty utratit 163,7 milionů korun.
  A to vše přesto, že na odboru legislativním a právním bylo v prvním čtvrtletí roku 2020 zaměstnáno 20 lidí.Přitom další náklady na „interní“ právní služby poskytnuté zaměstnancům v současnosti již nejsou nijak evidovány.
  Tož i odklánět se musí umět, no a kde se to zastaví ? Nyní lze s nejvyšší pravděpodobností usuzovat, že piráti pro krytí svých podvodů zajdou mnohem dál než do Bruselu.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Ti se nezakecávají, to se jim musí nechat.
   I zkušení ODSáci asi žasnou.
   A že mají svoje odkradýno.

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Trefa Cechu 👍 , ta verbež pod tou utěrkou na špejli je nebezpečná, a to tak, že velmi, vysoce a na všech frontách …
   Ta smečka u moci by během relativně krátké doby rozložila i ty zbytky tohoto státu, popřípadě vyvolala a živila občanskou válku, ať už studenou nebo ostrou …
   Skutečně to co, a jak provádí, vůbec není k smíchu …
   Bůh nás ochraňuj …

   To se mi líbí

 7. kočka šklíba napsal:

  OT pan Jírovec snad promine. Nevíte někdo kde se dá sledovat přehlídka v Moskvě? Vždy jsem to našla v TV (od UPC) ale nyní to nemohu najít, tak snad alespoň na netu.

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   A tak ono je to na seznamu zatím, ale v TV by to bylo lepší, no aspoň to.

   To se mi líbí

  • vega napsal:

   Už to nebude aktuální, ale sledovala jsem přímý přenos na kanále Rossia přes Google. Ale určitě bude někde záznam k dohledání.

   To se mi líbí

  • Jitka napsal:

   Už je pozdě, ale asi ze záznamu na FB Raptor TV, bylo to v ruštině.

   To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   ja kukal na fotky len na atlas pod kazdou comment jak u kokotov nie o vojakoch,ale o uplne niecom inom,ze ta ruska holota tam slape bo ich zdochlo slabe 27 milionov,kde do pice take on nevie,ale vie ze putin chce byt dozivotny prezident toto pise o prehliadke a este o viruse,ja kukal na ceskych vojakov jak pochoduju,trestny prapor,ktoreho som bol cestny clen 2 mesiace to vyzeralo lepsie na youtube sa da porovnat army sveta jak pochoduju ty jebany zlutasky z poza murika to docista jak masina…

   To se mi líbí

 8. NavajaMM napsal:

  Aj kvôli profesionálnym skúsenostiam mám na konflikt záujmov radikálnejší názor ako autor článku. Nedá sa to vyriešiť tým, že politik predá podnik synovi a hurá do premiérskeho kresla.
  Vlastníci akýchkoľvek podnikov (a je otázka diskusie do akej miery vlastníci) by nemali mať možnosť vykonávať štátnu funkciu. Myslím vo výkonnej sfére vrátane starostov obcí.
  Človek si jednoducho musí vybrať. Buď podniká, alebo sa chce venovať riadeniu verejných vecí. Oboje naraz sa nedá – akože v pracovnom čase som premiér a súkromne podnikám len tým, že radím synovi cez víkendy.
  Samozrejme, aj podnikateľ má právo politicky sa angažovať, ale mal by ostať ako stranícky funkcionár, prípadne legislatívec v parlamente. Nemal by mať priamu výkonnú funkciu.

  Kým poriadne ľudia nepochopia, čo to je konflikt záujmov, tak sa nedá pomýšľať na odstránenie korupcie a zneužívanie funkcií. Predstavte si, že by profesor „popri zamestnaní“ podnikal, napríklad predával životné poistky. Hneď prvú prednášku by venoval tomu, aby mladých ľudí poučil o zodpovednosti a plánovaní budúcnosti, čo by sa malo prejaviť aj uzavretím životnej poistky. Nepriamo by mohol naznačiť, že tých, čo to podpíšu, už bude považovať za svojich klientov a ku klientom sa človek chová inak ako k ostatnému plebsu, že?

  U nás na Slovensku to došlo tak ďaleko, že Matovič ako dôvodne podozrivý z daňových podvodov, pričom jeho právny zástupca je Lipšic, presadzuje tohto Lipšica za generálneho prokurátora. Napriek tomu, že zákon ukladá, aby generálny prokurátor bol predtým najmenej 5 rokov prokurátorom. Nevadí, máme v parlamente väčšinu, zmeníme zákon…

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Navajo, to není dobrý nápad. Pak by výkonnými politiky mohli být jen zaměstnanci. Žádný živnostník, umělec na volné noze a podobný. Určovat kdo je velký a kdo malý podnikatel by bylo moc složité.
   Co se zemí, kde veškerá politická práva má jen skupina obyvatel.
   Profesor nemusí nic prodávat, může to dělat jeho kamarád a on brát pouhou provizi.
   Musíte jít hlouběji, mnohem hlouběji, ale v hlubinách se skrývá ledacos nevábného. Někdy je lepší nevrtat – a nevolit 🙂

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Strejdo, chápem, kam mierite, ale uvedomte si, že „výkonní politici“ skutočne všetci do jedného SÚ zamestnanci – štátu. Práve preto je takmer každé ich podnikanie konfliktom záujmov.
    Umelci na voľnej nohe a živnostníci – to neprichádza do úvahy nimi komplikovať. Veď aj podľa súčasnej zákonnej úpravy musia po dobu vykonávania funkcie svoju živnosť pozastaviť a nevykonávať.
    Inak súhlasím, že treba ísť hlbšie, až na koreň veci. 🙂

    To se mi líbí

    • vega napsal:

     Např. Stropnický už jako ministr obrany dál natáčel seriál pro tv Nova.

     To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Neviem, kam týmto príkladom mierite. Natáčanie seriálu, písanie kníh a trebárs aj maľovanie obrazov, to je autorská tvorba a tá sa v princípe nebije so žiadnou funkciou a podľa ústavy sa takáto tvorba ani nesmie obmedzovať. Konflikt záujmov je v takomto prípade skôr výnimkou, hoci súhlasím, že môže nastať – a v tom prípade by sa mal riešiť tak, ako každý iný konflikt záujmov.

      To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Příteli
   tady byste v první řadě narazil na Listinu práv a svobod. Navíc tu je jedna pravdivá hláška z „Básníků“, kdy primářka říká Šafránkovi: „Každý je něčí známý.“

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Priateľu, nesúhlasím. Listina práv a slobôd hovorí o tom, že človek má právo politicky sa organizovať. To nikomu neupieram. Vykonávať určitú štátnu alebo verejnú funkciu však nie je žiadne ľudské právo. Na každú takú funkciu sa musí človek kvalifikovať, musí spĺňať určité predpoklady, a medzi nimi by vždy malo byť (zo zákona) uvedené – absencia konfliktu záujmov. Jednoduché a zákonné.
    Čo sa týka toho, že každý má známych – to je holt realita, ale podstatné pri konflikte záujmov je to, aby to nemohol urobiť človek sám sebe bez prostredníka.

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Listina základních práv a svobod, zákon č.2/1993Sb. , hlava 2, oddíl 2 – Politická práva
     praví doslova toto:
     Článek 21
     (1) Občané mají právo podílet se na správě veřejných věcí přímo nebo svobodnou volbou svých zástupců.
     (2) Volby se musí konat ve lhůtách nepřesahujících pravidelná volební období stanovená zákonem.
     (3) Volební právo je všeobecné a rovné a vykonává se tajným hlasováním. Podmínky výkonu volebního práva stanoví zákon.
     (4) Občané mají za rovných podmínek přístup k voleným a jiným veřejným funkcím.

     Takže, sorry jako, ale i vykonávat veřejnou volenou funkci je lidské právo garantované listinou. A to „Volební právo je všeobecné a rovné“ se nutně musí týkat jak aktivního (právo volit) i pasivního (právo být volen) volebního práva.

     To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      OH, myslím, že si nesprávne vysvetľujete výraz „za rovných podmienok“. To neznamená „bezpodmienečne“, ale znamená to, že zákonom stanovené podmienky platia pre všetkých rovnako. Ak by niekto nespĺňal podmienku absencie konfliktu záujmov, ktorá by mala platiť pre všetkých rovnako, tak sorry jako, nemohol by vykonávať funkciu.
      Ak vám niekto v médiách vysvetľuje Listinu v zmysle, ako to chápete Vy, tak Vás manipuluje.

      To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Navajo, né, že bych Vám nefandil a nesouhlasil s důrazným řešením konfliktu zájmů u „politiků“ na všech úrovních – jen už slyším ten řev napříč politickým spektrem a mediální lynč místních „hlídacích mršin demokratůry“ …
       Nějak máme strach se tomu molochu a hordě služebníků i jen teoreticky postavit, nesouhlasit.
       O co méně kritiky vůči systému v konkrétních věcech si dovolíme, o to více si svoje hrdinství léčíme na Burešovi a Zemanovi, na vlastní historii, na předcích, ve svých důsledcích vlastně především sami na sobě …
       Mnozí jsou „morálně a názorově ohební“ od přírody, jiní nechtějí vyčuhovat z davu, jiným to nese, další to nezajímá, a další se v tom naopak vyžívají plus přikládají pod kotel …
       Co však VŠECHNY OBČANY této republiky zdobí ( bez rozdílu ) před deprivanty celé Evropy, díky neutuchajícím snahám domácích známých person a politických sil , je MASIVNÍ, VEŘEJNÉ, OPAKOVANÉ PRÁSKÁNÍ, DONÁŠENÍ NA VLASTNÍ , DEHONESTACE, OSTOUZENÍ, FALEŠNÁ OBVINĚNÍ PREMIÉRA A PREZIDENTA ( s možnými dalekosáhlými finančně-politickými následky ) .
       JSME PRO TU ZVĚŘ V BRUSELU NÁROD PRÁSKAČŮ, ZRÁDCŮ, DONAŠEČŮ – a sami jsme si ten žalující dobytek zvolili a delegovali …
       Co jsme to za společnost – tfuj , slušným by se měl zvedat žaludek, ale to by jeden chtěl hodně …
       Když ono vyřvávat, dávat na sklo a k lepšímu mezi známými: Bureš je estébácká svině, a Ovar Ruskej šváb je tak „LEHKÉ, STMELUJÍCÍ, VTIPNÉ, URČITĚ PRAVDA, CHLAPÁCKÉ, ZÁSADOVÉ a CHARAKTERIZUJÍCÍ šiřitele jako osobu s INDIVIDUÁLNÍM NEOVLIVNĚNÝM NÁZOREM, který je VLASTNÍ TĚM CHÁPAJÍCÍM, ROZUMNÝM, ZKUŠENÝM A ZNALÝM …
       Rozhodně se příznivci takového práskání, donášení plus množina zasažená Antiburešismem a Antizemanismem nesmí a doufám nebudou divit tomu, když si s NÁMI nikdo nebude chtít sednout ke stolu, do lavice, když NÁS nebudou ZVÁT na choulostivá jednání , když se NÁM BUDOU VYHÝBAT a varovat před NÁMI své obyvatelstvo třeba formou obdoby letákových upozornění za výlohami ve Vídni a Německu, tentokráte s textem: ČEŠI, TADY SI DONÁŠENÍM NEVYDĚLÁTE …

       To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Minorito, v tomto s Vami kompletne súhlasím. Veď u nás na Slovensku tieto veci fungujú úplne rovnako. Trochu je to momentálne zmiernené Ficovou prehrou vo voľbách, ale zažili sme tu tiež veľa podobného.

        To se mi líbí

      • oh napsal:

       V médiích mi nikdo nic takhle nevysvětloval a myslím si, že to chápu správně.
       Vy jste ale napsal: „Vykonávať určitú štátnu alebo verejnú funkciu však nie je žiadne ľudské právo.“; já považoval za nutné doložit, že ‚Listina‘ říká opak. Je to lidské právo a práva lze omezit pouze zákonem a jen v míře nezbytně nutné. (Hlava 1 ‚Listiny‘ – Obecná ustanovení)
       Článek 3
       (1) Základní práva a svobody se zaručují všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení.
       (..)
       Článek 4
       (1) Povinnosti mohou být ukládány toliko na základě zákona a v jeho mezích a jen při zachování základních práv a svobod.
       (2) Meze základních práv a svobod mohou být za podmínek stanovených Listinou základních práv a svobod (dále jen „Listina“) upraveny pouze zákonem.
       (3) Zákonná omezení základních práv a svobod musí platit stejně pro všechny případy, které splňují stanovené podmínky.
       (4) Při používání ustanovení o mezích základních práv a svobod musí být šetřeno jejich podstaty a smyslu. Taková omezení nesmějí být zneužívána k jiným účelům, než pro které byla stanovena.“

       A když už jsme u toho, bránil bych se i tomu, aby se zákonná omezení práv uplatňovala retroaktivně, nebo extenzivně směrem k nekonečnu.

       To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        OH, nemôžete vytrhávať veci z kontextu. Ľudské právo je: „za rovných podmínek přístup k voleným a jiným veřejným funkcím“. Ten výraz „za rovných podmienok“ – to je podstata toho práva, nemôžete to jednoducho vypustiť a tvrdiť, že podstatou je vykonávanie funkcie. To je demagógia.
        Druhá vec je, že som ten prístup k vykonávaniu funkcií chcel obmedziť zákonom, čo aj Listina pripúšťa. Sami ste mi tu dali tie ustanovenia.

        To se mi líbí

       • oh napsal:

        Nikolivěk.
        Demagogie je, když schválíte zákonná omezení (tzv. Lex Babiš) a poté, co jim omezovaný vyhoví, spustíte řev, že je to málo a špatně.

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        OH, s Vašim dodatkom „nikolivěk…“ súhlasím. Nie som zástancom žiadnych retroaktívnych lex Babišov. Všetky moje vyššie pripomienky ani primárne nemierili na Babiša, mali byť abstraktné. Čo sa týka tých pravidiel obsadzovania funkcií, tak kvôli právnej istote by nové zákony mali mať prechodné klauzuly, že zákon sa týka len novo obsadzovaných funkcií a ľudí, čo do nich budú nastupovať po dátume účinnosti.
        Inak zákony, ktoré platia pre poslancov v snemovni (vrátane poslaneckých platov) by tiež mala snemovňa schvaľovať s účinnosťou od budúceho volebného obdobia, nie pre seba. Toto je tiež konflikt záujmov.

        To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     za soudruhu navajo sme sa organizovali ,teraz sa organizujeme ,niekdy boli akcie Z teraz milion chvilek v amerike to uz cumim,jak cierny si pobrali historiu a pohlad na nu to lepsie uz jak zidky na holocaust…vykopali columbusa jak to tak bude pokracovat je len otazka casu,kedy sa zacne strielat policajti nie ci narodna garda ty si klaknu,alew burani tu zacnu palit….

     To se mi líbí

 9. Rosťa napsal:

  Odsřel Babiše, to je oč tu běží. Vždy si vzpomenu na dr. Ratha, jak zatrhl kulichům penězovody, postavil na nohy krvácející VZP a najednou nebylo potřeba do zdravotnictví házet miliardy lopatami na sníh. A ještě řekl Kalouskovi, že je zloděj a ožrala. No, nezavřeli byste ho? A Andy to vzal z jedné vody načisto v celém Havloobludáriu, což je o hodně víc „postižených“, než měl na triku David. Nejvíc řvou politici ze stran těsně před utopením, v mylném očekávání, že když zničí Babiše, oni dostanou víc. Leda tak kulový. Dokonce si troufám tvrdit, že na akci antibabiš a konfidentství šeredně doplatí. Lid obecný, obzvlášť na dědině, je moudrý. Neumí sice tak vzletně mluvit o houně jako ten šášula od modrých strak, ale těžký život ho naučil, co je dobré a prospěšné. On umí z těch všech špatných možností vybrat tu nejméně špatnou.
  Líbila by se mně koalice Babiš – Japonec. Tomio rychleji jedná, než myslí a Andy by to vždy malinko přihobloval. Kdyby to neudělal, tak se dá počítat s příletem ochránců demokracie a pomocí, která by měla po všech stránkách povahu čistě humanitární, jako v Srbsku. V každém případě by vypadli z rozhodování poskoci IV. říše, které se dnes říká EU.

  To se mi líbí

 10. Jiří Jírovec napsal:

  Milý vonrammsteine,
  těší mě, že tak pečlivě čtou moje články.
  Musej vodpustit, že se jako kmet občas dopustím opakování příměru.
  Cena koně je nepochybně čtenáři dobře představitelná.
  Maj pravdu, že kůň byl použit dvakrát, jenže to šlo o celkovou částku, kterou by ČR měla kvůli udavačům vrátit EU.
  Co se týče jejich zájmu o mnou podporovanou nemocnou persónu, maj trpělivost. V brzku o ní napíšu článek.
  Předběžně jim mohu prozradit, že to bude taková pěkná tečka za tím naším případem:
  Všichni s nimiž jsem jednal, od úředníků až po ministry se ukázali býti šmejdy, jimž je celý případ u prdele. Kromě knížete, který mi poslal tisícovku.
  V plné a dokonalé úctě, jejich
  Jiří Jírovec.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.