Jen ať na Tchaj-wan jedou


Jděte loket v paži, prchejte nohy na ramenou a probůh, ať se nevracíte!
Rada senátorům dle Vladislava Vančury.

 Pánové ze Senátu přivezou ostrovanům bonmot:
„Groše nesmí zvítězit nad hodnotami.“
Hodnoty jsou jejich, nikoli nezbytně naše. Mohli mluvit o tolarech, jenže to by mohlo vést
k nežádoucí záměně měny. Zkuste si to říct nahlas.
Peněz se u nás často nedostává, zato slova laciní. Některé výroky lze považovat za tak levné, že jsou až bezcenné. O prezidentovi lze říct, že je prase hodné vykrvení, místopředsedu Sněmovny, označit za svini nebo jemněji za zmrda, a neodsouzeného obvinit, že je zloděj nebo udavač. Nic se nestane, vše je v současné české normě.
Stateční se neshrbují před nikým. Ti obzvláště erektovaní občas kritizují nejen USA, ale dokonce i Izrael. Za soudružskou kritikou rychle přichází vysvětlení, že byla myšlena jinak.
Naše společnost je bezbřeze svobodná. Demokraticky přijatý zákon umožňuje zřizovat ghetta, nechat domy zdevastovat a pak je v zájmu veřejnosti vykoupit zpátky, aby mohla být podána žadost o dotaci na jejich zbourání.
Můžeme svobodně přepisovat historii a vracet se k pravidlům, která byla kdysi napsána proti cibulí smrdící spodině. Nesluší se zmiňovat, že za Protektorátu šlo o židy.
Chudáky naše města a obce nechtějí. Jistě ale přijde den, kdy bude nalezeno konečné řešení hodné 21. století.
V rámci osobní svobody zatím mohou lidé (prý z vlastní volby, jak obecně věřeno) žít na ulici.
Jejich svoboda byla hrubě napadnuta osočením, že se nám bezdomovci shlukují bez roušek a odmítají jít domů.

V době, kdy kvarteto  Babiš – Vojtěch – Hamáček – Prymula vyhnalo přizpůsobivé občany do domácího vězení, byli bezdomovci bezprecedentně donuceni nasadit roušky a uklidit se do stanů. Lze doufat, že zmíněný exces již byl odstraněn, stany šly do skladiště a bezdomovcům jsme vrátili svobodu žít na ulici jako doma.
Pokud budou senátoři Vystrčil a Drahoš vyprávět svoje zkazkové hodnoty dostatečně přesvědčivě, možná na ostrově zůstanou jako motivátoři. Z hodnot již zůstalo jen vyprázdněné slovo a řeč je o grošících, které u nás Tchaj-wan investuje štědřeji než Čína.

Klauni nejsou, ale šašků je, postěžoval si kdysi Jan Werich. Mnoho politiků by muselo někam odjet, aby klaunů maličko přibylo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Královských Vinohrad se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

43 reakcí na Jen ať na Tchaj-wan jedou

 1. vonrammstein napsal:

  Extrémní blábolivá sračka i na Jírovec.

  To se mi líbí

 2. tata napsal:

  No pokus o satyru není veledílo,ale základ má je celkem tragikomické když se politici vyjadřuji že jim jde především o hodnoty a né peníze

  To se mi líbí

 3. Joda napsal:

  M.T.
  Dnes (SO 13.6.) na ARTu ve 21,40 polský film „Volyň“.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Jo jo. Zaškrtl jsem si ho. Pevné nervy…..

   To se mi líbí

   • brtnikvbrlohu napsal:

    Alespoň vím čemu se vyhnout 🙂 Přednost dám četbě „Bůh synergie“.

    To se mi líbí

    • pepan napsal:

     me too, Stalin.
     Volyň už sem viděl, kupodivu je to celkem objektivní film, přestože to natočili Poláci.

     To se mi líbí

     • brtnikvbrlohu napsal:

      To se tam mluví o masakru zajatců RA po „Zázraku na Visle?“

      To se mi líbí

      • Joda napsal:

       Ne, o masakru Poláků ze strany ukrajinských banderovců.

       To se mi líbí

       • pepan napsal:

        Vypovídající jsou ty scénky z nedělního kázání v kostelech, tří různých církví.
        V jednom kněz vyzývá ke smířlivosti a lidskosti a v druhém žehná kosám, vidlím coby zbraním.
        A taky názorně předvedeno,co se stalo těm, co na zabíjení těch jiných nechtěli participovat. Ve filmu nešetří v duchu „politické korektnosti“ jak Ukrajince, tak i Poláky.

        To se mi líbí

       • brtnikvbrlohu napsal:

        Já se ptal na to podstatné a ne na co si jako Cimrmanovský úkrok stranou

        To se mi líbí

    • strejda napsal:

     brtníku, jsme již dva, knížka dorazila

     To se mi líbí

     • brtnikvbrlohu napsal:

      Je to zase jeden pohled, ale je tam spousta kamínků do mozaiky, i když to chce verifikaci i odjinud – ale nabourává to oficiální propagandu přímo buldozerem. Je za tím spousta mravenčí práce od autora.
      Často se ten potvrzující kamínek najde i tam kde by jej jeden nečekal, přímo v protiruské propagandě, chce to ale mít schopnost analytického myšlení a hlavně srovnávat i s jinými prameny.
      Zaajímavé je i to co vybublalo v souvislosti s plánem MEMYSLITELNÉ, podle mne byl nereálný od samého začátku – plyne z něj jedno poučení k současnosti, že věrchuška jedno chce a druhé je jak to dopadne nakonec úúúplně jinak. Není to nic co by spadlo z nebe, kdo se zajímá o tom ví už dlouho, ale přibývají indicie které ho potvrzují.

      To se mi líbí

      • strejda napsal:

       Podstatné je, že je to pohled neotřelý. Stalina vlastně známe jen silně ideologicky měněného podle potřeb. Dříve tak, pak onak a dne onak onak. Pro mně byl objevný již začátek, geografický pohled na ruskou historii, povahu a kulturu. Je to jiný svět, svět tvrdých přírodních podmínek a lidí, kteří život v takových podmínkách zvládli.

       To se mi líbí

 4. bob napsal:

  Jsem na naši malou zemi hrdý.
  Stala se příkladem celému světu ve statečném boji proti sochám.
  Jako jediná se nehrbí před Čínou. Nehrbíme se ani před Ruskem.
  Jsme na předním místě v boji proti terorizmu. Nechci domyslet, co by se dělo, kdyby naši stateční vojáci nepůsobili v Afgánistánu, Mali…..(Teroristi počítají poslední dny, protože, až dostaneme z USA ty vrtulníky, opraví se Pandury, poškozené misí proti přesile /fábie/, to bude teprve mazec.
  A dobrým zprávám není konec.
  První dobrá zpráva je, že dnes na mém oblíbeném Rozhlasu Plus nominovala Lída Rakušanová Miloše Vystrčila na budoucího prezidenta. Nebyl by to krásný kontrast Miloš II proti Milošovi I?
  (prosím neopravovat Milouš není Miloš).
  A definitivně mě uklidnil dnes opět na Rozhlasu plus významný spisovatel Kosatík.
  Nejsem na sebe pyšný, ke statečným politikům jako je Vystrčil a třeba Drahoš mám daleko k jejich hodnotám a zajímají mě (mrzké) groše.
  Ale Kosatík řekl přesvědčivě, že návštěva Vystrčila Číně neublíží (čímž rozptýlil trochu moje pochybnosti) a že Čína teda neublíží nám. A zároveň dostane Vystrčilovou misí Čína sakra lekci.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Přesně. To MY ukážeme všem západním politikům, jak se má jednat s Čínou. Oni se všichni bojí na Taiwan jezdit, jen my jsme ti hrdinové. Prostě vystrčil na západ zadek.

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Čína dostala lekci, a není první!
   Je všeobecně známo, že když Jára Cimrman nezískal zakázku na stavbu Panamského průplavu (ačkoliv měl už ke slavnostnímu zahájení provozu složenu operu „Panama“), uštědřil za to vládě Spojených států amerických alespoň velký morální políček! Na sjezdu abiturientů benešovské reálky slavnostně prohlásil, že veřejné provozování své opery „Panama“ nikdy nepovolí!
   Jdeme tedy neochvějně a pevně v Cimrmanových stopách, a tak to má být!

   To se mi líbí

 5. strejda napsal:

  Komentář týdne z péra paní Jourové:
  „Já jsem sama produkt ruské propagandy,“ pronesla Jourová s tím, že každý listopad „vzývala Auroru a Velkou říjnovou socialistickou revoluci“. „Totální výplach mozku,“ dodala. (dnešní PL)

  Rozumný člověk se diví proč to dělala. Pokud je to taková Nána, že věří všemu co slyší, tak by se neměla pouštět do velké politiky. Nikdo ani tehdy nemusel čemukoli věřit a vzývali jen ti opravdu aktivní, kdo ví proč, hlavně kdo ví zač.

  Dělá z nás blbce, na Západě jí to žerou – a platí.

  To se mi líbí

 6. strejda napsal:

  Citát z Šifrinova Boha synergie.
  Josif Vissarionovič Džugašvili zvaný Stalin:
  Vždycky jsem si myslel, že demokracie je vláda lidu, ale právě soudruh Roosevelt mi jasně vysvětlil, že demokracie je vláda amerického lidu.

  To se mi líbí

 7. Rosťa napsal:

  Hurá, už mi zase chvíli funguje internet. Takže, povedený článek pana doktora, palec nahoru. A groše nejsou dolary, myslím ty USD. Pro ty to neplatí, ty mají přednost vždy. Někdy i stačí podrbání za ouškem od těch, co je tisknou, popřípadě darují. Jindy i takový metál zpoza louže radosti plno přinese a k všeobecnému chlubení nutí. Vrchní čučkař čekatel by vyprávěti mohl a to malé, vzteklé ,upištěné na stolci senátním také šanci má. A když mu pomůže pan Drahoš svým názorem, na který se musí zeptat, nemůže to nedopadnout. Inu, hrdý buď, žes vytrval ( dál to neznám, páč se mně líbila jedna černovláska ve třetí lavici a mozek mi fungoval na jiné frekvenci, té nižší ).

  To se mi líbí

 8. Miluše napsal:

  A hrdý buď, žes vytrval, žes neposkvrnil ústa ani hruď falešnou řečí… Jestlipak to znají i v senátu. 🙂

  To se mi líbí

 9. Jiří Jírovec napsal:

  Pane Hudče, děkuji Vám za připomenutí Cimrmanova políčku americké vládě.
  Je pozoruhodné, jak tento velikán prostupuje naším životem. Akorát je blbý, že vznikl v hlavách komunistů Svěráka, Šebánka, a (patrně i) Smoljaka a patří tedy, jak se říká, k neblahému dědictví té doby. Dodám jen, že mně je úplně jedno, kdo byl nebo nebyl v (jakékoli) partaji.
  Trapné je, když se lidé omlouvají za svůj kariérizmus, tedy za členství v KSČ nebo Antichartu. Lepšími je to neudělá a zbytečně se špiní popelem sypaným na hlavu.
  Ke Strejdovi bych dodal, že Stalin Roosevelta špatně pochopil: Demokracie není vláda amerického lidu, ale vládnutí americkému lidu.

  To se mi líbí

 10. Antimon napsal:

  Pane Jírovec, nic nedejte na hysterické výkřiky. Článek má vtip a pointu. Ta bohužel už úsměvná moc není. Začíná se přepisovat historie, zatím u soch, filmů a knih. Nejen u nás, ale už i ve světě. To je silně na pováženou. Jenom jsem zvědavý, kdy americký lid spáchá hromadně sebevraždu, aby odčinil genocidu indiánů a otrokářství. Jenom doufám, že k tomu nebude nutit i zbytek světa. On totiž ten americký lid z něj tak nějak většinově pochází.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.