Předpovídal 5 000 let starý ajurvédský text Coronavirus?


20.DUBNA 2020 – 18:45 ASHLEY COWIE

Ayurvedic text and coronavirus. Source: inkoly / Fæ.

Indický lékař tvrdí, že starověký indický ajurvédský text popisuje virus podobný současnému koronaviru, ale jsou nově prezentované korelace pouze poutavé titulky?

Smita Naram je indický lékař, který založil ájukšatickou ájurvédskou terapii a následné impérium nemocnic, které tvrdí, že léčily „více než 1 milion lidí ze 108 zemí“ trpících celou řadou nemocí, včetně astmatu, artritidy, cukrovky, stresu, obezity a neplodnosti, abychom vyjmenovali aspoň něco. To vše s „detoxikačními terapiemi panchakarmy“ (k tomu se vrátíme) a přizpůsobenými dietními plány doplněnými bylinnými léky. A nyní vědec tvrdí, že podobná nákaza jako koronavirus byla podrobně popsána v 5 000 let starých starodávných písmech – „ Charak Samhita  .

Opravdu mluvil ajurvédský text o Coronaviru?

https://youtu.be/4HPlSm94czk

Zvláštní kapitola tohoto ajurvédského písma nazvaného „Krimi“ popisuje, jak zabránit šíření prastarého patogenu zvaného „Maha Sukshnma“ mezi lidmi. Bylo zaznamenáno, že je tak malé, že neví viditelné pouhým okem, což znamená, že virový nepřítel byl tak nepatrný, že lékaři potřebovali „speciální nástroje“, aby to viděli, a to bylo „před 5 000 lety!“ řekl Naram. „Bylo to neuvěřitelné,“ řekl.

Jsem rád, že to řekl Dr. Naram, protože „neuvěřitelné“ bylo to samé slovo, o kterém jsem přemýšlel, když jsem poznal, že stovky starověkých textů z celého světa mluví o epidemiích, virech a morech. Tvrzení mě přimělo klást si otázku, proč se tento text liší od všech ostatních fantazií?

Tehdy by se Dr. Naram nadchl a zdůraznil, že Charaka Samhita také říká, že tento patogen by měl vliv na dýchací systém pacientů. Dále byly zaznamenány „klasické příznaky“ nemoci jako návaly, dušnost a kašel. Podle duchovního léčitele / lékaře starověkého textuje jasné, že tato infekce může mít za následek smrt trpícího, jak hlásí India Today.

Neexistuje žádný argument, že korelace mezi nemocí popsanou v ájurvédském textu a současným koronavirem přitahuje pozornost, a ne zcela nezajímavé, ale dívajíc se na starodávný popis jiným způsobem, nepopisují jednoduše obyčejné nachlazení, které by ve starověku způsobily tyto katastrofální příznaky a účinky?

Vědci „Ayurveda-Coronavirus“ prohlubují odkazy

Prohloubení asociativních vrstev a intrik, mezi starodávným ajurvédským písmem a moderním virem, podle písma: číslo jedna způsob, jak zabránit šíření nemoci, bylo „izolovat“ pacienty, kteří by neměli být krmeni potravinami, aby se zabránilo zesílení patogenu způsobujícího onemocnění a preventivním opatřením je „ posílení imunity “.

Lékaři pracující pro Dr. Narama mají podrobné „tři způsoby, jak lze této infekci zabránit“, a na webových stránkách společnosti se uvádí, že „mnoho vědeckých zpráv“ prokázalo, že přísady, jako je kůra granátového jablka, kalmegh (Právenka latnatá), tulsi (Bazalka indická), shunti (Himalajský čaj) a dalchini (Himalájský ajurvédský čaj ), mohou „zlepšit“ imunitní sílu, zabíjet všechny typy virových infekcí a pozoruhodně dobře zabránit virovým útokům “.

Various spices and herbs for Ayurveda treatments. (chamillew / Adobe Stock)

Různé koření a byliny pro ošetření Ajurvédy. ( chamillew / Adobe Stock)

Jak se věda zředí a magie zhoustne, nesmíme se vyhýbat zpochybňování těchto tvrzení, protože nyní je věk rozumu a nikdy by neměli vědci, noví velcí kněží společnosti, stát před svými veřejnými tvrzeními, dříve než někdo odmítá běžné doporučení kůry granátového jablka.

Čínská tradiční medicína a indická magická verse vědy

My, průměrný západní čtenář, se musíme pokusit oddělit skutečnost od fantazie, podobně jako když posuzujeme platnost čínského lékařského doplňku, kde západní vědci prokázali, že zázvor má skutečně antiseptické vlastnosti a téměř vždy zmírní břišní problémy, tito stejní vědci také vědí, že nosorožec není náhradou za 50mg Viagra.

Problém který zde máme, je návrat k „ detoxikace panchakarmickou terapií“, všechny navrhované alternativní terapie se točí kolem „detoxikace“, který v článku publikovaném v The Guardian  kde v roce 2014 byla představena práce vědců, kteří zjistili, že neexistuje „ žádný vědecký způsob, jak detoxikovat svůj vlastní systém“. 95% toho, co jsme si mysleli, že jsme věděli o „toxinech“, nebylo nic jiného než lékařská mytologie určená k prodeji „detoxikačních tablet“ a režimů, lidem, kteří hledají problémy v chození na procházku.

 

Detoxification is a form of alternative medicine. (WallpaperFlare / Public Domain)

Detoxikace je forma alternativní medicíny. (WallpaperFlare / Public Domain )

Semeno smyslu pohřbeno v nesmyslech?

Na druhé straně je posilování imunitního systému, jak říkají indičtí lékaři, je vědecky (západní ortodoxní) prokázáno, že pomáhá lidem postiženým koronaviry, ale možná spíše než ztrácet drahocenný čas mícháním nápojů z ovocné slupky, je třeba každému říci, že je důležité hubnutí, méně jídla a snaha o co nejvíce cvičení. Proč? Protože ze statistik vyplývá, že podmínkou číslo jedna, která lidi vystavuje většímu riziku vzniku komplikací, nejsou srdeční choroby nebo kouření, a to ani genetická ani krevní skupina, ale obezita.

Podle Obesity.org Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) nedávno oznámilo, že „Se zdá, že poměry spojené s obezitou zhoršují účinek COVID-19“, což znamená BMI nad 25. Dále obézní lidé, kteří onemocní a vyžadují intenzivní péče „představuje problémy se zacházením s  pacienty, protože je obtížnější intubovat pacienty s obezitou“.

Medical complications of obesity could make the coronavirus worse in some individuals. (Smallman12q / Public Domain)

Lékařské komplikace obezity mohou u některých jedinců zhoršit koronavirus. (Smallman12q / Public Domain )

Kromě toho, co ještě starověký text nezmínil, je to, že koronavirus může zabít více než 154 000 lidí na celém světě, přičemž celkový počet  pacientů COVID-19  může vzrůst na více než 2,2 milionu, ani nezmínil utrpení, prodlouženou úzkost a úplné přetvoření globální ekonomika.

Horní obrázek: ajurvédský text a koronavirus. Zdroj:  inkoly /  .

https://www.ancient-origins.net/news-general/ayurvedic-text-0013594

Příspěvek byl publikován v rubrice tumblr se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

18 reakcí na Předpovídal 5 000 let starý ajurvédský text Coronavirus?

 1. lujjza napsal:

  Myslím, že nejlépe bychom posílili imunitu, kdybychom mohli jíst normální kvalitní potraviny, pít normální nekontaminovanou vodu/tekutiny a dýchat čistý/co nejméně zasviněný vzduch.
  Nojo, já vím…
  Čím větší pokrok („pokrok“?), tím větší sajrajty jsme nuceni jíst.

  To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   Mno – ono to v minulosti zase tak ideální nebylo – plísně, problémy se skladováním a tak. Jako za onoho idylickýho císaře pána, třeba otravy z námelu. Faktem je že za těch kur… kom… pokud byl nějaký problém tak byl daný snahou o zajištění nmnožství a ne snahou odrbat co se odrbat dá. A byla snaha to řešit, byť ne pokaždý ideální.

   To se mi líbí

 2. kočka šklíba napsal:

  Mimo téma, ale snad se nikdo nebude zlobit. Jsou tady mnozí kteří volili SPD, nic proti tomu, ale vysvětlete mně tohle : „Odstranění sochy maršála Koněva se děje v souladu se stanovisky EU. Kateřina Konečná k tomu říká:
  „V článku 18 Rezoluce o významu společné paměti pro budoucnost Evropy se vyjadřuje nelibost nad tím, že v některých členských státech stále zůstávají na veřejných prostranstvích pomníky oslavující totalitní režimy, které slouží k překrucování historických faktů a důsledků 2.světové války a propagaci totalitního systému.
  Pro tuto rezoluci hlasovalo hnutí ANO, Lidovci, Piráti, ODS, i SPD Tomia Okamury… Byla jsem to jediná já, Kateřina Konečná z KSČM, která hlasovala proti této rezoluci a vystoupila proti ní.“
  Video je dispozici na blogu Janiky.
  Pro mě by tedy byly tyto strany už nevolitelné (jasně, mluvím především právě o SPD, ostatní i z jiných důvodů).

  To se mi líbí

 3. lujjza napsal:

  Americká firma Novavax, která začala testovat na lidech svou vakcínu proti koronaviru, oznámila tento týden ve středu, že koupila za 167 milionů dolarů (4,1 miliardy korun) firmu Praha Vaccines, která sídlí nedaleko Kostelce nad Černými lesy. Ta by mohla vyprodukovat až miliardu dávek ročně, uvedl v prohlášení ředitel Novavaxu Stanley Erck.

  „Tato akvizice poskytuje životně důležitá aktiva pro výrobu více než miliardy dávek za rok,“ oznámil Erck podle listu Washington Business Journal.

  Výroba vakcíny by mohla být zahájena už v říjnu, uvedl server Yahoo, podle nějž by se mělo v ČR vyrábět až 100 milionů dávek měsíčně.

  Výsledky první fáze testů by měly být známé v červenci.
  Na druhou fázi testů poskytne Novavaxu peníze nadace CEPI (Koalice pro inovativní přípravu na epidemii), podporovaná norskou vládou a podnikatelem Billem Gatesem. Půjde o 384 milionů dolarů, což je největší suma, kterou kdy na druhou fázi testů CEPI poskytlo, uvedla server Yahoo.

  Erck zdůraznil, že výroba se může zahájit ještě před ukončením klinických zkoušek s tím, že věci poběží paralelně a ne po sobě: „Kdybychom čekali, než dostaneme data z fáze jedna, ztratili bychom šest měsíců. Myslíme si, že šest měsíců je za pandemie příliš důležitých.“

  Podle Ercka není nutná stoprocentní účinnost. Zmínil v této souvislosti očkování proti chřipce. „Efektivita se u chřipky pohybuje mezi 10 až 50 nebo 60 procenty, ale i to je lepší než nula. Jestliže máte včas očkování s účinností 40 až 50 procent, nebo nic, pak to má skutečně význam.“

  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/americane-koupili-firmu-od-kostelce-mela-by-chrlit-miliardy-vakcin-proti-koronaviru-40325922
  ——————————————————————-
  Hned jsem klidnější… CEPI, norská vláda, Bill Gates – co víc si přát.
  A jistěže není nutná stoprocentní účinnost… jakékoliv procento je přece lepší než nula – hlavně když nám ty (neúčinné) vakcíny zaplatěj, že…

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Ano Bohumilice byl pozůstatek Ústavu sér a očkovacích látek, který sídlil léta na pražských Vinohradech. Moje kamarádka tam léta pracovala (má farmacii), pak to zrušili, no není divu, krásné místo pro developery, to se muselo vyplatit. Ale pak tam skončila právě výroba vakcín, nakupujeme to, a také tam vyráběli například antibiotika tzv.na míru, vím to, protože mně tím zachránili život . Takže nyní vše dovážíme, a asi dost draze a navíc jsou to ty vakcíny, které mají možná spoustu vedlejších účinků, jak je to s výrobou těch antibiotik (cílených na konkrétní pacienty a jejich nemoci) netuším.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Nebyl to kočko důsledek bačováni jistého modrého Šnajdra na min.zdravotnictví ? Ten zmetek má na svědomí spousty křiváren, a jediný, kdo ho znal pryč byl ten dnes „proklínaný“ Rath …

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     To nevím přesně, ale myslím, že k tomu došlo někdy kolem roku od roku 1996 do roku 2000?, to tam ještě Šnajdr nebyl. Ale jak píši už si rok nepamatuji. Jinak ano ten zmetek má na svědomí spoustu křiváren, ale nebyl zdaleka sám.

     To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      Pokud si matně pamatuji, ve „své“ době měl myslím problém s prokazatelností „dosaženého“ vzdělání. A cosi mi neustále říká, že byl ve zdravotnictví aktivní už dříve – tou aktivitou budiž myšleny „optimalizační kroky“ , samozřejmě nevratné …
      Kouknul jsem na je CV z dostupné Wiki, a ten hajzlík už v době studií v druhé polovině 90-tých let ty svoje pracky ve zdrav.oboru měl !
      No nic, pravdou je, že zdaleka nebyl sám, jen u modrých jde spolu s jinými o symbol destrukce systému a neřízeného odkloňováni obravských prostředků, samozřejmě s následky …

      To se mi líbí

  • Stribog napsal:

   Vakcína i nepatrně „umazaná“ od Spocených států je nepoužitelná . Infopole je už dostatečné a pokud bude třeba, určitě se ještě posílí . Je na to celé léto
   Dnes jsem zaslechl z poslechu ČRo Plus / = Svobodná Evropa/, že EK připravuje ambicióźní plán zvýšení kompetence EÚ ve zdravotní politice členských zemí : Zatím je ochrana zdraví plně v gesci národních vlád , ale EÚ touží daleko více „pomáhat“ a nemá páky.
   Jestlipak těch 750 miliard pro EK nepřijde z FEDu výměnou za větší vliv americko-britských deep state farma-lobby v evropském zdravotnictví ? Ono, lépe se uplácí veřejně a na takto vysoké úrovni . Přeci tu nebudě běhat Bill s portmonkou, když to mohou za něj provést nevolení Jourovci. Ksindl jako ksindl , tahle parta se nedá jen tak odbýt.

   To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   … a k článku „Američané koupili firmu od Kostelce… miliardy vakcín…“ doplňuji:

   Jan Vítek – „Nepostradatelný Dr. Slaoui“

   (…) Komplotisté, kteří ohlašovali, že US Army bude očkovat všechny Američany proti Covidu-19 jsou na koni. Ministerstvo obrany (DoD) spolu vládním Odborem pro zdraví a služby lidem (HHS) podepsaly dohodu o koupi 500 milionů ApiJet injekčních v stříkaček v ceně 138 milionů dolarů. (…)

   (…) Uvážíme-li, že Spojené státy mají přibližně 327 milionů obyvatelů je zřejmé, že se chystá očkovací zátah celonárodních rozměrů. Rozdíl s výší objednávky lze vysvětlit, že něco se rozbije, něco ztratí, něco rozkrade, tak už to v armádě chodí. (…)

   (…) Odbornou moc rozhodovací stran výběru očkovacího séra bude mít Dr. Moncef Slaoui, kterému prezident udělil čestný titul „Car vakcíny.“ Je mu šedesát let, narodil se v Maroku, vystudoval v Belgii a stal se světoznámým imunologem. Jeho palmáre ve vědeckém výzkumu je bohaté: přispěl k vývoji devatenácti vakcín, mezi nimi proti rakovině dělohy, žaludeční viróze a rotavirové infekci. (…)

   (…) Slaoui je muž se správnými styky na správné místě. Dlouhá léta spolupracuje s nadací manželů Gatesových a s Národním institutem pro alergie a infekční nemoci (NIAID), který Dr. Anthony Fauci vede už třicet šest let. Řečeno jinak: už třicet šest let hají zájmy Big Farma v jedné z nejvyšších zdravotních instancích Spojených států (…)

   (…) Přípravy očkovacího zátahu v Americe jedou na plné obrátky. Byly pokřtěny dle vojenské terminologie jako Operation Warp Speed. Název navrhl Jared Kushner, zeť prezidenta Trumpa a vysvětlil mu, že „warp speed“ znamená v science fiction literatuře rychlost větší nežli paprsku světla. Prezident v té metafoře našel nesmírné zalíbení, neboť vyjadřuje jeho představu, že zátah se musí udělat bleskově, aby lidé neměli moc času na přemýšlení anebo na organizovaný odpor. (…)

   (…) Nikdo zatím přesně neví, co lidem vpíchnou pod kůži. Vakcíny, které se dnes běžně používají proti příušnicím, spalničkám lidskému papillomaviru, planým neštovicím a jiným infekčním nemocem jsou záměrně vyráběny s přísadou bizarních, toxických a neetických látek. Mezi nimi obvykle nacházíme aluminium, měď, antibiotika, tkáň mrtvého lidského zárodku, živé viry a antikoncepční chemikálie. Uvidíme, čím nás tvůrci séra proti Covidu-19 překvapí. Co nám zatají, zaplatíme zdravím a životy. (…)

   (…) Po odchodu z GSK se Dr. Slaoui strategicky přesunul, nebo byl přesunut, do amerického biotechnologického koncernu Moderna. Podílel se tam společně s institutem Dr. Fauci na vývoji vakcíny proti Covid-19, která je už zkoušena na dobrovolnících v Seattlu, kde Moderna má jednu ze svých hlavních laboratoří.

   Moderna je financovaná agenturou americké armády DARPA z rozpočtu Pentagonu a z grantů nadace manželů Gatesových. Laboratoř navíc úzce spolupracuje se třemi největšími výrobci vakcín v USA, koncerny MERX, AstraZeneca a Vertex.

   Jde o první syntetickou geneticky upravenou vakcínu na světě, která v lidském těle bude sama vyrábět virové proteiny Covid-19, ale bez schopnosti množit se, čímž se má aktivovat imunitní odezva. Vakcína ale může obsahovat i jiné skryté genetické informace a začít podle nich vyrábět naprosto nepředvídatelné proteiny v těle, načež může dojít ke vzniku dosud neznámých a lidstvu zcela cizích, zmutovaných virů a bakterií, které mohou vést ke vzniku nezničitelných organismů v lidském těle. (…)
   —————————————————
   Snad si to raději přečtěte celé, jsou tam ještě všeliké další informace.

   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/nepostradatelny-dr-slaoui

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.