Zabudnutá Odesa…


Dnes som si prečítala mnoho správ. Zaujímavých, aj tých účelových. Chýbala mi  však aspoň jedna malá,  strohá správička, ktorá by  ľuďom pripomenula jeden z najhorších zločinov proti ľudskosti  spáchaný v posledných rokoch.

Vyzerá to tak, že o podobných veciach, nie je žiaduce písať, ani hovoriť.

Dnes  je šieste výročie nezmyselného masakru nevinných ľudí v Dome odborov v Odese.

Možno si mnohí povedia, že je to predsa len pár rokov  a nie je potrebné pripomínať si túto tragédiu, ktorá doteraz nebola vyšetrená. Mlčia média, mlčia kompetentní, mlčia ľudia. Aj takáto dvojtvárna je  Západná demokratická spoločnosť, ktorá sa tomuto vraždeniu prizerala a doteraz neurobila nič pre to, aby sa tento zvrhlý zločin proti ľudskosti vyšetril.

O masakre v Odese som prečítala mnoho informácii a práve  preto si myslím, že je v záujme Západného sveta a politikov, ktorí podporovali  prevrat na Ukrajine, aby pravda nevyšla na povrch.

Ale dá sa pravda umlčať? Na chvíľu možno áno, ale toto jej  násilne popieranie, svedčí o skutočnom charaktere tých, ktorí zatvárali a zatvárajú oči pred neľudským vraždením. Svedčí  o skutočnej vyspelosti  Západného sveta, ktorý bol vystavaný na podobnom vraždení, utrpení nevinných obetí,  rabovaní a drancovaní.   Ak sú všetky takéto zločiny a zverstvá v ekonomickom a mocenskom  záujme Západnej demokratickej spoločnosti, tak sú prehliadané, alebo podporované.

My však zabúdame na jedno. Podobná  tragédia, ako bol masaker v Odese, sa môže stať v ktorejkoľvek krajine.  Aj v tej našej.  A môže sa dotknúť kohokoľvek z nás.

Budeme sa len ticho prizerať a mlčať a snažiť sa zabudnúť  tak, ako sme zabudli na Odesu?

Alebo dokážeme  nahlas povedať „ nie“, vraždeniu, ničeniu a zlu, o ktorom nám dlhé roky tvrdia, že je páchané, len pre naše dobro?

Každá nevinná obeť  nezmyselného násilia v mene „vyšších princípov“ mocných sveta, si zaslúži tichú spomienku. Či už to boli obete svetových vojen, vraždenia na Balkáne, súčasných vojen v Arabskom svete, ale aj teroristických zločinov. Preto nesmieme zabúdať ani na ľudí, ktorí zahynuli v Dome odborov v Odese. Nesmieme zabúdať na ne  kvôli tomu, že všetky tieto obete spájalo  to, že nik z nich nechcel zomrieť. Všetci chceli žiť. Žiť svoj vlastný, možno jednoduchý a ťažký život.  A práve preto ani „Masaker v Odese“ nesmie byť zabudnutý.

Příspěvek byl publikován v rubrice Devana se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

18 reakcí na Zabudnutá Odesa…

 1. bob napsal:

  Autorce velký dík za připomenutí tragické události.
  V době, kdy jsme přesvědčováni (copak my, ale naše děti a vnuci), že 2.WW vyvolali Sověti, že Bandera byl hrdina, že Prahu osvobodili Vlasovci, v době, kdy historii vykládají Kryslíci a jim podobní, je nutné nezapomínat a připomínat, jak události skutečně šly.

  To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Vďaka za pripomenutie, Devana. Tá Odesa a jej ozvena v Európe, to bol pre mňa naozaj zlom. Z takmer eurohujera som sa stal skeptikom a som presvedčený, že Odesa je trvalý indikátor. Ak sa EÚ čestne nevysporiada s Odesou, tak neprežije, lebo na to nemá morálnu silu.

  To se mi líbí

  • Devana napsal:

   Vieš Navaja, neverím tomu, že sa toto vraždenie niekedy vyšetrí, už dávno som veriť, že sa predstavitelia EÚ riadia morálnymi hodnotami.
   Čím viac čítam o EÚ, tým viac vidím, že v skutočnosti je to „štvrtá ríša“. Keď som o tom napísala pred rokmi, tak sa zo mňa vysmievali…

   To se mi líbí

 3. tata napsal:

  Víte vždy mě samozřejmě v negativním smyslu fascinuje jak rádoby demokraté rádi odsuzují zvěrstva ale to samé na své straně vlastně posuzují jakoby nutné a prospešné.

  To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Dík paní autorce za připomenutí této zločinné události. Ještě dnes je mně zle, jak někteří naši politici a značná část presstitutů jásala nad touto „zdařilou“ akcí. Někdy kolem té doby Jaceňjuk jako první řekl, že Rusko vyvolalo II. sv. válku: V Makrele tehdy hrklo, protože i pro ni to bylo silné kafé, ale dnes už se nad tím v tom našem „demokratickém“ Západě pomalu nikdo nepozastavuje. O historii se postará dějeBIS. Ti, kteří nás chtěli sprovodit ze světa, jsou dnes naši bratři ve zbrani, proti těm, kteří nás před vyhlazením zachránili. Svět se v zádel obrací a za něco strašidelného považuji předání naší armády pod velení wehrmachtu ( nebo jak se dnes skopčácká armáda jmenuje ).

  To se mi líbí

 5. cobolik pacholik napsal:

  devanka nick bohovy polacky a ukrajinci z miesanyvch rodin ty vedia vypravat jak vie ta skurvena nacionalisticka holota mordovat pod dozorom volke za vojny to kurva si treba pocitat jak tie kurvy chocholske mordovali to sa do palice nezmesti paradne fotky z odesy jak na popol za ziva upalene tela v kancelariach chodbach a schodoch slava ukrajine,slava ukrajine,slava ukrajine boha tej ukrajine….

  To se mi líbí

  • Devana napsal:

   Videla som aj pár videí, čo robili vojaci z Pravého sektora…
   Boli také isté zverstvá ako v druhej vojne robili Banderovci…
   A keď si predstavím, ako to naši politici obhajovali…Hanbím sa za nich…

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    devanka nick bohovy ja citam polske web site bo pierdole po polsku jak polska vlada stala okolo majdanu a na diskuziach radovy lachy kurvovali jake to hnidy predajne,co zabudli o slabych 200000 lachoch tam zajebanych,polacky tam u chocholov maju na vlas podobne jak traktare u nas myslim hvozdy a buciny,ked sprataju ruskeho bo nepasuje nejakekmu okresnemu tajomnikovy demokratickej zajebanej strany,pritom ty ludia co zhoreli za ziva boli ukrajinci tam narodeny len nedristali daakuju,ale spasiba tu som s nimi robil to jeden druheho ojebe o zosrate trenky,ale pripraveny ist na rusov bez problemu,to jak nasi narodovci napity spievaju,ked dupne noha slovaka a 27 rokov nevyrobil korunu tam,ale kdesi v pici jak gasterbeiter ale dupe to kurva ma napina jak strunu take,jak sef policie ukrajinec nijaky rus chceli lyncovat,ale klakol na kolena tak mu preslo darmo,ze dristal,ze kurva chrani majetok a zakon ukrajiny a amerika sama devka slizka to podporovala a jak pisem tu sebemensi pohyb a strielaju pokial zasobnik neni prazdny,co schvalujem kurva,ale ta prolhanost a slizkost kurva demokraticka vysledok je vidiet majdanovy este vacsia holota jak boli,ale slava ukrajine dobre bo mi jebne a stretneme sa devanka myslim,ze ti stoji za to takeho pojeba to len tak netrafis v zivote buranskeho kalibru co zily mi netrhalo,netrha a trhat nebude.

    To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    devanka ja sa hanbim za ten pas co mam nie za jarek ci kopecek ja tu ritiarom ukazejem cergov,lysu mincol a spis len vavuju,ale nevedia bo oni nepochopia jaka holota skurvena to moj reprezentant ,ale ja pri akejkolvek prilezitosti v turecku to som stal vypnuty hovorim opatrne ja czechoslovak citizen,len mi toto dali bo si tak oni rozhodli ja nie ,kukaju jak telata na mna a bijem sa do prs I’m from czechoslovakia jasne pre mnohych kokot co ja z vysoka jebem v tom ma neprerobi uz nikto nikdy ,hej smrt tej sa vyhnut neda ze mam pojebane velmi rad a spokojne s tym zijem uz roky a nijak mi to nevadi…

    To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Poláci byli jedni z prvních, a z bývalého lido-demo bloku zdaleka nejaktivnější, při podpoře „nové Ukrajiny“, především vojenská výcviková střediska a výcvik samotný pro různé uk skupiny, dodávky zbraní, logistika, operativci, atd…
    Bylo až napodivenou, jak si pšonci hýčkali potomky vrahů svých předků … To bylo ještě intenzivnější, než místní podání análů v austrii a germánii.
    A pšonci, stejně jako my zde, tančí na hrobech svých předků ( i když pravda, oni to měli vždycky jinak ) – tedy z vysokou pravděpodobností se to v budoucnu nějak odrazí.
    Pšonci jsou mi volní, ale že zdejší agresivní, drzé, nestoudně drzé páté kolony u vesla jde strach, strach z toho, jak daleko jsou schopni zajít ( občanská krvavá válka není pro ty zmetky všeho druhu nic zvláštního , a ten tlak tu je přes deset let … ) , že i ostrý mezinárodní válečný konflikt jim není cizí …
    Na vině je volič, PŘEDEVŠÍM volič – volí to, opakovaně, souhlasí s tím…
    Tedy užije si, a my s ním … BOHUŽEL…

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Ale Poláci byli také první, kdo začal na Ukrajinu útočit, když začala vychvalovat banderovce. Tahle vzpomínka je tam asi také dost živá. Více než tady.

     To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      Nooo, s tím „útočením“ Poláků – vždyť od začátku bylo jasné, že tzv. nová ukrajinská moc je fašounská od A do Z, nejen její tehdejší mladý představitel věřejně hajloval, a né sám, skupinově. Na radnici v Kyjevě video jeho velký portrét, ukroši hajlovali snad i v parlamentu, „Majdan“ reprezentovali, a moc rychle převzali představitelé pravého spektra, jenž bylo propojeno s tak „neutrálními“ spolky, jako Pravý sektor, a mraky stejných „klubů“ dobráků od kosti.
      Všechny tyto vazby byly známé již před Majdanem, pšonci sice mohli protestovat, ovšem intenzita byla prachbídná, taková proklamativní pro umlčení domácích nespokojenců…
      V reálu jejich armáda a politické vrstvy vesele „vyživovali“ ukrajinskou Hydru, jenž vyrostla na steroidech us financování.
      Pšonci jím přímo „házeli lano“ jednak v době po majdanové, především však v době, kdy i IQ houpacího koně poznalo, kdo kdo, nicméně především proto, že ukroši byli vcelku velké beranidlo a možný spojenec při „historické“ polské touze zakroutit Rusům krkem, stejně jako chladný kalkul směrem k věcem budoucím – Velkému Polsku od moře k moři …
      Pšonci nejsou jelimani – za ty jsme my …

      To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Ach, omluva za děsnou hrubici … Vrstvy VYŽIVOVALY … Omlouvám se, spěchám, a dokončování, doplňování textu na tabletu je nějak často úspěšnější, než moje letmá zpětná kontrola…

       To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.