Zvládli jsme to. Zvládli jsme to?


Pomalými kroky se snad blížíme ke konci doby covidové. A vláda, i když se to mnohdy nezdá, opravdu dělá, co může. Hlavně co může z hlediska epidemiologického. A i když to na první pohled vypadá chaoticky, tak pokud má někdo upřímný zájem, poslechne si odborníky odpovědné za situaci a třeba i pochopí, proč otevíráme psí salóny a ne kadeřnictví. Pes, na rozdíl od člověka, nemůže nákazu přenášet.

Už od počátku krize se objevovaly výkřiky, že vláda nezajistila 1., 2., 3., etc.etc. Dokonce je koalici vyčítáno, že odmítla parlamentní debatu o koronaviru. V lednu, kdy ještě ani světový orgán OSN, tedy WHO nevzal koronavirus na vědomí jako kdovíjaké nebezpečí.

Je to celkem pochopitelné. Když se podíváme několik roků zpátky tak zjistíme, že různými místy na světě pobíhaly jiné nebezpečné choroby. Jenže kolik případů eboly se dostal do našich zemí? Vzpomínám si na televizní záběry z cvičení určených lékařských týmů. Ale paměť mi nechce připomenout opravdový počet nakažených, které tyto týmy musely izolovat a léčit.

Olympijské hry v Brazílii ohrozil virus zvaný zica. Spousta sportovců tam odmítala jet. A nakonec do Evropy snad žádný tento virus zanesen nebyl.

O nemoci SARS se také občas někde hovořilo, ale Asii snad ani neopustila.

O nemoci MERS jsem osobně slyšel při příležitosti covidu poprvé. Tím nechci tvrdit, že někdo z vás už před covidem o MERS slyšel. Já osobně ne.

Je logické, že i tenhle SARS-CoV-19 brali všichni stejně vážně jako ty předchozí. A na ty jsme připraveni byli.

V době, kdy byl vyhlášen nouzový stav a covid prolomil i naše brány, stále ještě nikdo netušil, co se může stát. Ale naštěstí i tady zareagovali naši představitelé pohotově. Začalo se dovážet a to z jediného možného místa – z Číny. Nebyl na světě nikdo, kdo by byl schopen dodávat takové množství ochranných prostředků jako Číňani. A naši výrobci se teprve rozkoukávali. Pokud někdo u nich byl schopen začít cokoli dodávat, pak to nebylo množství, které bylo najednou potřeba. Tenhle stav trval tři týdny, během kterých se podařilo zasypat republiku potřebným materiálem a dnes už naši výrobci mají kapacity, které jsou schopné potřeby saturovat.

Zvládli jsme to? Samozřejmě, že „za pomoci prof. PhDr. Petra Fialy, Ph.D, LL.M, který se postavil za vládní opatření a tím zajistil dodržování těchto opatření“. 😂

Zvládli jsme to zejména díky všem, kteří se jakkoli zapojili svými schopnostmi do boje proti epidemii, díky všem, kteří místo srdceryvných výkřiků začali dělat něco, co bylo potřeba. A navzdory J. Hrušínskému (nechci se dotknout jeho bratra Rudolfa), Hřebejkovi, Fialovi, Kalouskovi či Bartošovi.

Ještě není úplně vyhráno, ale věřím tomu, že jsme to zvládli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

50 reakcí na Zvládli jsme to. Zvládli jsme to?

 1. bob napsal:

  Nejprve si dovolím s omluvou poopravit název článku
  Řekl bych, že navzdory okopávačům kotníků sestávajících z politiků napříč opozičním spektrem, drtivé většině médií, řadě expertů, ctižádostivých advokátů a představitelů všeho možného to zatím zvládli.
  Nyní se k okopávačům přidal silný partner – Městský soud.
  Osobně velmi obdivuji 6 statečných (Babiš, Hamáček, Havlíček,Primula, Schillerová, Vojtěch). Tak chytrý jsem taky, že bych jim uměl jmenovat, co všechno mohlii udělat líp….Zároveň jsem přesvědčen, že žádný z okopávačů by epidemii tak dobře nezvládl.
  Napadá mě, že až bude po všem, 6 statečných dopadne jako Koněv. Jejich „zločinná“ stránka převáží a nějací Vlasovci (ti co se „opravdu“ zasloužili) se taky najdou.
  PS: Doufám, že díky některým silou prosazeným právům (cestování, pendleři….) se epidemie nevrátí. Ale dovedu si představit okopávače, jak by v tom případě tvrdili, že to zavinila vláda…Příkladná jména okopávačů mě napadají, ale neuvedu je, nechci těm, které byh nejmenoval „ublížit“ Ale z historických osobností jim byl charakterově podobný jistý Fouché

  To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   Píšete mi, vážený kolego, z duše! Celá ta záležitost kolem epidemie je nepříjemná, prudí a omezuje – to jistě, ale zejména ten tyátr kolem… Svede se na ni v budoucnu kdeco, a mnozí si obuší hruď, jako že oni by – kdyby… Prd by lépe! Stačí se na ně podívat… Žurnalisti jako celek měli jedinečnou šanci vyspravit si reputaci, ale totálně to svým strašením lidí projeli. Přece ale ten neslavnej virus při nesl dost pozitivního: – především se mnozí z nás svlíkli, a těžko už budou něco vykládat, zejména o morálu. Pak je tu to zastavení se: – mnozí, i mladší,ekonomicky aktivní lidi zjišťují, že jim to umožnilo pohrabat se v sobě samém a zjisti, jak blbě a nesmyslně se životem nakládají – v tom běžném každodenním zápřahu. A došlo nám, co znamená rodina, jak nám chybí důvěrný kontakt s přáteli.
   P.S.:Měli bychom za ten virus, vlastně, poděkovat, třebaže to, co nás čeká nebude moc pěkný – ale za to ten chudák virus nemůže..

   To se mi líbí

 2. Laco G. Mlynář napsal:

  Bavore, Vaše konstatování, že republika je zasypána ochrannými pomůckami bohužel není pravdivé. Asi před týdnem na veřejnoprávní německé ARD uvedli, že Německo bude potřebovat ročně 1,2 miliardy Schutzmasken. Jako obvykle Němci dobře počítají. Oni pod pojmem Schutzmaske myslí jednorázové roušky i respirátory. Němců je asi 8 x víc, než obyvatel Česka. Takže? 1.200.000.000 děleno 8 = 150.000.000. K tomu dodejme, že Němci v tom základním čísle jedna miliarda a dvěstě milionů Schutzmasken zahrnuli pouze ty, které jsou určeny pro profesionální použití (zdravotníci, záchranáři, možná obsluha domovů důchodců, atd.). Když k tomu všemu přičteme ještě násobně použitelné bavlněné roušky, kterých každý z nás na výměnu potřebuje nejméně 5 a obyvatel, (blbých civilů, nezdravotníků) je tak 8 milionů (nepočítám kojence a mrňousky), potom se dostaneme na číslo 8 x 5 = 40.000.000 + 150.000.000 = 190.000.000, zaokrouhleně 200.000.000 kousků respirátorů a roušek ročně. Nepočítám, že něco by měl mít stát na skladech pro strýčka příhodu. 200 milionů roušek a respirátorů určitě stát ani z ČLR, ani odnikud jinud dosud nedovezl, ani těch 150.000.000 ne.

  To se mi líbí

  • Joda napsal:

   A kde vezmou ty dvě miliardy Němci?
   Ono je něco jiného teoretický výpočet a něco jiného skutečnost.

   To se mi líbí

   • Joda napsal:

    Jedna celá dvě miliardy.

    To se mi líbí

    • Laco G. Mlynář napsal:

     Kde je vezmou není naše starost, ale buďte si jist, že to vyřeší. Buď je dovezou s ČLR, nebo sami začnou vyrábět, nebo spíš obojí. Automobilový průmysl bude v hlubokém útlumu, rádi začnou práskat Schutzmasken. Zejména, když to bude skvělý vývozní artikl například do USA. USáků je 4 x víc než Němců, tak USákov jen pro profesionální použití budou potřebovat na rok 4.8 miliard roušek a respirátorů + další pro civilní použití.

     To se mi líbí

 3. Laco G. Mlynář napsal:

  Pokud jde o to včerejší rozhodnutí Městského soudu v Praze. Jeho motivace je jasná. Jak nás učili v Marxáku. Justice je za každého režimu třídní, t.j. hájí zájmy vládnoucí třídy. U nás nyní vládne velkoburžoazie. Což bylo jasné ihned po 17. 11. 1989 všem, co Marxák absolvovali a to dobrovolně, nebo povinně. Jen naivům cinkálistům, kteří si mysleli, že Havel to myslí jen a jen dobře, to jasné nebylo a tak cinkali.
  No a na kauze Opatření vlády proti CV-19 se ukázala ta pravá tvář buržoazní justice naprosto vypoukle. Pokud byl někdo ještě 30 let po „výkonech“ českých soudů a prokurátorů na pomikove, tak dnes, když jde u CV-19 o životy nás všech a zejména těch starších už musí být hodně slepý, aby neviděl vo co gou. Kdepak, žádná figurka lepé dámy se zavázanýma očima třímající v jedné ruce váhy (jako že všem stranám sporu váží stejně) a ve druhé hnátě meč k trestání. Vláda se snažila, byť vedena buržuou, chránit životy lidí. Česká justice svým úradkem hájí zájmy pracháčů, kterým jde o to vyždímat z vlády, až pandemie skončí, co nejvíce peněz na odškodném. Tak jednoduché to je. Jo strejda Marx ne nadarmo je v mnoha krajinách brán za největšího muže všech dob.
  A ještě dodatek, za 30 let slavná česká buržoazní justice (soudci a prokurátoři) nedostala do tepláků ŽÁDNOU VELKOU RYBU. ŽÁDNOU! Lhůty vyřízení kauz se od podání táhly i více jak 10 let, až skončily amnestií Klause. Ale tady, najednou, je rozhodnuto v řádu týdnů o kauze, jejíž neblahé důsledky pro stát a ve prospěch buržoazie mohou být fatální.
  V diskuzi zde u Bavora o mně kdysi prohlásili dva zde se vyskytující pánové opovržlivě, že jsem komouš. Unesu to v pohodě, vědouce, že pokud oni na té nálepce trvají ještě dnes, jsou buď velkoburžuové, nebo hlupáci.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Nemáte pravdu. Rozhodnutí se opírá o zákony. A zákon je v tomto případě na straně stěžovatele. Vláda udělala chybu a musí ji napravit. Proto také platnost zrušení je až od pondělí, aby vláda dostala čas tu chybu napravit. I soudce konstatoval, že nařízení byla správná a odůvodněná, ale provedená špatným způsobem.
   A co se týká náhrad škody, tak tady to bude velice, velice komplikované. Protože tady bude stát veřejný zájem proti advokátnímu. Jediný, kdo něco vyhraje, bude právě onen hyenistický advokátní stav, který oškube ty podnikatele ještě více než koronavirus.

   To se mi líbí

   • Laco G. Mlynář napsal:

    Možná jste Bavore přehlédl, že jsem na začátku napsal: Justice je za každého režimu třídní, t.j. hájí zájmy vládnoucí třídy.
    A samozřejmě, že zákonodárce také postupuje třídně,
    Co je na tom nepravda?

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Zákon! Platívalo také vždy Dura lex sed lexTvrdý zákon ale zákon. Prostě zákon něco praví a je nutné se jím řídit.

     To se mi líbí

     • Laco G. Mlynář napsal:

      Ale my nejsme Bavore v rozporu, souhlasím s Vámi, legislativa se musí respektovat. Jenom říkám, že každý režim si staví legislativu a následně prokurátoři a soudy rozhodují tak, aby byla zachována ochrana zájmů vládnoucí třídy. Nyní u nás velkoburžoazie.
      Problém probíraného rozhodnutí Městského soudu v Praze tudíž není v protiprávním postupu soudce, ale ve znění disponibilních zákonů, které jsou napsány a poté aplikovány ve prospěch velkoburžoazie a proti zájmům životů lidí. Možná jen ten soudce postupoval po čertech rychle (takže zase v zájmu velkoburžoazie), aby ještě do skončení nouzového stavu stačil odsoudit vládu, aby ta přešla k zákonu, který budou v budoucnu moci velkoburžuové použít jako kladivo na stát v dobývání další renty.
      Pokud tomu nerozumíte, možná by měl promluvit náš kolega z dřívějších diskuzí Lex.
      Haló Lexi, jste na příjmu?

      To se mi líbí

   • oh napsal:

    Nesouhlasím.
    Zákon č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví
    § 64 Opatření, kterým jsou povinny se podrobit fyzické osoby

    Fyzická osoba, která onemocněla infekčním onemocněním nebo je podezřelá z nákazy, je podle povahy infekčního onemocnění zejména povinna
    a) podrobit se izolaci, podání specifických imunologických preparátů nebo antiinfektiv, potřebnému laboratornímu vyšetření, lékařské prohlídce a karanténním opatřením,
    b) dodržovat omezení, popřípadě zákaz užívání zdroje pitné vody, potravin a dalších výrobků podezřelých z toho, že obsahují původce nákazy,
    c) zajistit provedení nařízené ohniskové ochranné dezinfekce, dezinsekce a deratizace,
    d) zdržet se činnosti, která by mohla vést k dalšímu šíření infekčního onemocnění, a je-li běžnou součástí života, vykonávat ji tak, aby se riziko šíření snížilo.

    § 66 Opatření, kterým jsou povinny se podrobit fyzické osoby podnikající a právnické osoby
    (1) Fyzická osoba, která je podnikatelem, a právnická osoba jsou povinny podrobit se, podle povahy infekčního onemocnění, protiepidemickým opatřením, kterými jsou zejména,
    a) zákaz provozu zařízení, provozovny nebo jiné činnosti,
    b) zákaz přepravy určitými dopravními prostředky,
    c) omezení výroby, pozastavení prodeje a zákaz užívání vody, potravin a dalších výrobků podezřelých z kontaminace.
    (2) Fyzická osoba, která je podnikatelem, a právnická osoba jsou dále povinny zajistit provedení ohniskové dezinfekce, dezinsekce a deratizace a asanaci (hygienické zabezpečení) vody, půdy a jiných míst a výrobků podezřelých z toho, že obsahují původce onemocnění.

    § 68 Provádění opatření před zavlečením infekčních onemocnění ze zahraničí
    (1) Ochranná opatření před zavlečením vysoce nakažlivých infekčních onemocnění ze zahraničí stanoví a o jejich ukončení rozhodne Ministerstvo zdravotnictví. Osoba, která má ve vlastnictví, správě nebo užívání prostory, zařízení nebo pozemky, na nichž mají být ochranná opatření prováděna, je povinna v nezbytném rozsahu poskytnout příslušnému orgánu ochrany veřejného zdraví součinnost při organizování a provádění ochranných opatření. O druhu a způsobu provedení protiepidemického opatření, kterému se podrobí fyzická osoba, rozhodne a poskytovatele zdravotních služeb, který je provede, rozhodnutím stanoví místně příslušný orgán ochrany veřejného zdraví. Místní příslušnost orgánu ochrany veřejného zdraví se řídí místem, kde se fyzická osoba v době zjištění rozhodných skutečností zdržuje.
    (2) Fyzické osoby jsou povinny předložit na výzvu příslušného orgánu potvrzení o očkování nebo stanovené profylaxi. Stanovení, na jakou nemoc mohou orgány vyžadovat potvrzení o očkování nebo profylaxi, je součástí ochranného opatření nařízeného podle odstavce 1 věty první.
    (3) Ochranná opatření podle odstavce 1 věty první a jejich ukončení zveřejní na hraničním přechodu krajská hygienická stanice, v jejímž správním obvodu se hraniční přechod nachází. Zveřejnění ochranného opatření na hraničním přechodu je nejméně trojjazyčné, a to v českém jazyce, jazyce státu, z jehož území je státní hranice překračována, a v anglickém jazyce.

    § 69 Mimořádná opatření při epidemii a nebezpečí jejího vzniku
    (1) Mimořádnými opatřeními při epidemii nebo nebezpečí jejího vzniku jsou
    a) zákaz nebo omezení výroby, úpravy, úschovy, dopravy, dovozu, vývozu, prodeje a jiného nakládání s potravinami a dalšími výrobky, kterými může být šířeno infekční onemocnění, popřípadě příkaz k jejich zničení,
    b) zákaz nebo omezení styku skupin fyzických osob podezřelých z nákazy s ostatními fyzickými osobami, zejména omezení cestování z některých oblastí a omezení dopravy mezi některými oblastmi, zákaz nebo omezení slavností, divadelních a filmových představení, sportovních a jiných shromáždění a trhů, uzavření zdravotnických zařízení jednodenní nebo lůžkové péče, zařízení sociálních služeb, škol, školských zařízení, zotavovacích akcí, jakož i ubytovacích podniků a provozoven stravovacích služeb nebo omezení jejich provozu,
    c) zákaz nebo omezení výroby, úpravy, dopravy a jiného nakládání s pitnou vodou a vodami užívanými k účelům podle § 6a a § 6d, zákaz používání vod ze studní, pramenů, vodních nádrží, rybníků, potoků a řek,
    d) příkaz k vyčlenění lůžek ve zdravotnických zařízeních,
    e) příkaz k provedení ohniskové dezinfekce, dezinsekce a deratizace na celém zasaženém území; ohniskovou dezinfekci, dezinsekci a deratizaci provede zdravotní ústav (§ 86 odst. 1), stanoví-li tak rozhodnutím příslušný orgán ochrany veřejného zdraví. Náklady na tuto ohniskovou dezinfekci, dezinsekci a deratizaci provedenou zdravotním ústavem jsou hrazeny ze státního rozpočtu,
    f) příkaz k varovnému označení objektů, v nichž došlo k infekčnímu onemocnění, a text tohoto označení,
    g) mimořádné očkování a preventivní podání jiných léčiv (profylaxe),
    h) příkaz k vyčlenění objektu v majetku státu, kraje nebo obce k izolaci fyzických osob nebo jejich karanténě,
    i) zákaz nebo nařízení další určité činnosti k likvidaci epidemie nebo nebezpečí jejího vzniku.
    (2) Mimořádná opatření podle odstavce 1 nařídí v nezbytně nutném rozsahu a rozhodne o jejich ukončení příslušný orgán ochrany veřejného zdraví. Pokud je to nezbytné k realizaci opatření na ochranu veřejného zdraví, vyžádá si poskytovatel zdravotních služeb nebo orgán ochrany veřejného zdraví součinnost Policie České republiky. Místní příslušnost orgánu ochrany veřejného zdraví se řídí místem výskytu infekčního onemocnění. Odvolání proti rozhodnutí příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví nemá odkladný účinek. Osoby jsou povinny se mimořádnému opatření podřídit.

    Tož asi tak.
    I ministerstvo zdravotnictví má podle zákona na ochranu veřejného zdraví nějaké, na zbytku vlády nezávislé, pravomoci při ochraně před zavlečením nemoci ze zahraničí.
    Soudce Výborný (vystudoval kromě práva i politologii) – v minulosti působil jako asistent ústavního soudce klauna Vojtěcha Šimíčka – podle mě prostě jen použil oblíbenou fintu svého někdejšího šéfa: když ti nějaký zákon do výroku nepasuje, ignoruj ho a nedovol mu, aby ti překážel ve vynesení toho „správného“ rozsudku!

    To se mi líbí

   • st.hroch napsal:

    V tom závěru jste na to zřejmě kápl. Jistěže advokáti měli během karantény pauzu, tak si připravují kasamač podobně, jak si ho přichystali k privatizaci…:-)

    To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   Pravdu má Laco – problém je totíž v tom že ( – a říká to – ) kdo opravdu pochopil a pohledem kolem sebe verifikoval (praxe jako ukazatel správnosti – prostě je vidět že to tak funguje) tomu musí být to „třídní“ jasné. Laco má výhodu že tu „svatou trojici (politická ekonomie, dějiny mdh a vk – význam mělo to první, to druhé trochu a třití byla jakási teologie 🙂 )“ – jejíž součástí byl onen fousáč z Treviru musel na právech poctivě nastudovat.
   Laco jde na podstatu věci – až na dřeň – pan domácí se drži vnějšího zdání – klouže po povrchu. Já mu to nemám za zlé, jako technika stavaře ho svatá trojice minula proto nejde na podstatu věci.

   Laco – a z právního hlediska – je to vůbec tomu soudu příslušné – nepatřilo by to jako kauza ústavnímu soudu?

   To se mi líbí

  • mongol napsal:

   koho chleba jis, toho pisen zpivej. Jen si nedokazu odpovedet jestli Babis patri mezi burzoazii nebo je proti ni?

   To se mi líbí

   • Laco G. Mlynář napsal:

    Babiš je samozřejmě velkoburžoa, ale to byl továrník Engels taky a živil Marxe, který žil v bídě, co tak vím.

    To se mi líbí

    • mongol napsal:

     bez pochyb, ale mohl tedy soud nahravat Babisovi?

     To se mi líbí

     • Laco G. Mlynář napsal:

      Ne, soud nahrával třídě oligarchů.

      To se mi líbí

      • mongol napsal:

       Trochu se v tom ztracim. Psal jste ze, „Justice je za každého režimu třídní, t.j. hájí zájmy vládnoucí třídy. U nás nyní vládne velkoburžoazie.“ a take, ze „Babiš je samozřejmě velkoburžoa“. Ale soud nahraval tride oligarchu, takze Babis jako velkoburzoa neni oligarcha? Ja mam trochu problem videt ho stejnouu optikou jako altruistickeho Englese.

       To se mi líbí

       • Pepánek napsal:

        Nevím, proč vidíte rozpor mezi výrokem třídního soudu a skutečností, že Babiš je oligarcha. Přeci ty nároky oligarchů nebude platit Babiš ze svého! Bude to platit stát, tzn. MY. Pokud jde o Babiše, ten klidně může být také mezi „poškozenými“. Banky už zahájily útok na úspory domácností. Jsem zvědav na další kroky.
        PS.
        Je-li Bavor stavař „trochu starší“, tak musel mít zkoušku z marxáku jako já.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Já jsem pouze středoškolsky vzdělán takže mne skutečně ty tři svátosti minulý.

        To se mi líbí

       • brtnikvbrlohu napsal:

        Tak to přišel o hodně – já vytočil jistou RsDr tak že na ní padaly z horní police Leninovy spisy, zbytek kruhu čučel jak špatně vyvoraný myší – že tedy asi končím se studiem a ejhle zkoušku jsem měl u ní velice hladce za jedna 🙂
        Oni ti pánové totiž měli ve spoustě věcí pravdu – samo, taky ne ve všem, proto se dneska upozadnují aby si toho náhodou plebs nevšimnul. Co se z toho časem zmutovalo je jiná.

        To se mi líbí

 4. Laco G. Mlynář napsal:

  A dnes 3., snad poslední koment. Zvládli jsme to? Zdaleka ne. CV-19 tu s námi bude už pořád. Vakcína v nedohlednu, lék také není a těžko bude, protože ta potvora čile mutuje, jako chřipka. Prostě taková je příroda. Musíme se s breberkou naučit žít. Jsem smířen s tím, že nařízení, nenařízení už napořád budu chodit s rouškou a dodržovat ostatní doporučení. Taková bude syrová pravda. Všechno bude úplně jinak.
  Kdo z vás se těší do kina, nebo divadla (a nemusí jít zrovna o divadlo Na Jezerce), kde bude sedět, byť v roušce, vedle hucajícího spoludiváka?
  A věru, že stejně jako kdysi u moru, breberka si nevybírá, jak názorně ukázal Boris Johnson, který poddaným Jejího veličenstva plánoval neřízené promoření, aby zakrátko bojoval sám o život na JIPce.
  Takže, větru dešti jsme neporučili, neporučíme ani breberce. Jen ji můžeme potlačit. Ta na nás ale kdykoliv může vyjuknout v právě nečekaném okamžiku.

  To se mi líbí

 5. Slim napsal:

  Kotrmelec, který předvedla vláda je šokující a velmi nebezpečný, hádám. WHO se probudila a varuje před druhou vlnou (která se objevila u špan. chřipky), ale u nás převládli cápkové typu Vojtěcha a Havlíčka. (Babiš se opatrně stáhl.)

  Jsem si jist, že kdyby byl premiérem někdo jiný, než Andrej, dnešní článek o „zvládnutí“ by nevznikl. Vášeň je prostě vášeň…

  To se mi líbí

  • Laco G. Mlynář napsal:

   No jasně, Slime, to takoví cápkové na místě Vojtěcha a Havlíčka, jakými byli Julínek, nebo Kalousek, ti by to věru správně vzali do rukou.
   A to nemluvím o Sobotkovi na místě Babiše.

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Slime, souhlasím s vaší poslední větou. Ale vztahuji ji na vás. Protože ten článek reaguje na situaci jako takovou a je mi jedno, kdo vládne. Kdyby tam byl (nedej bože) Fiala a zvládnul to, konstatoval bych totéž. Prostě jsme tam, kde jsme a rozhodně to není v (_!_)

   To se mi líbí

  • LB napsal:

   To já, Slime, zase s Vámi souhlasím plně, jako nakonec skoro vždy. Obrat v postojích vlády byl tak náhlý, že dává tušit zájmy velkého byznysu v pozadí. Argumentace Julínkem ap., to je jen hloupý pokus odvrátit pozornost od jádra věci. Vláda hazarduje se životy starších a nemocných občanů.

   Snad bych akorát vylepšil Vaši poslední větu o vášni. Jadrná verze, omlouvám se dámám, ale tady nelze vytečkovávat, ztratilo by to šťávu, zní:
   KDYŽ JE ČURÁK V KUNDĚ, TAK JE ROZUM V PRDELI.

   Kupodivu to platí i pro vášně politické

   To se mi líbí

   • Laco G. Mlynář napsal:

    Hm, obrat v postoji vlády? Jsme ve válce, ve válce s Koroňákem. Ve válce se postupuje na třech úrovních, operativní, taktické a strategické. Nakonec budou vlády hodnoceny podle jednoho hlavního strategického kritéria, jak zvládli pandémii na svém území. Podle počtu zemřelých na 1 milion obyvatel. A tak vláda může činit operativně i takticky leccos, hlavně, když strategicky to zvládne, jako že to ta naše zvládá, coby jedna z nejúspěšnějších nejen v Evropě, ale i na světě.
    Věru neznám žádného vojevůdce z minulosti, který by války vyhrával, aniž by občas neudělal chybu.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Já bych současné uvolnění – otevření – hranic považoval za dobrý vládní tah. Jeďte kam chcete, za podmínek ochrany zdraví a hlavně tam, kam vás pustí. Takž se může stát, že cestovatelé radostně zahýkají, vyrazí a zůstanou stát na hranici s otevřenou hubou. A všem křiklounům bych to přál.

     To se mi líbí

     • Laco G. Mlynář napsal:

      No jasně, tak to je. Když pojedou tam (například do Rakouska), tak musí mít atest (2.500 Kč za kus), když zpátky, tak atest zase nový (250 Euro), nebo hajdy do karantény na 14 dní. To se pak ten výlet do Alp rodině o 4 členech sakramentsky prodraží. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam. Hlavně, když budeme dodržovat zákony.

      To se mi líbí

      • bob napsal:

       Já mám několik obav. Kdo uhlídá, že dodržují karanténu a na jejich ukázněnost a ohleduplnost bych nesázel.
       Potom se těším, až za naše peníze budou svážet „cestovatele“ ze zapadlých končin.
       A že je země, které závisí na turistickém ruchu (Chorvatsko, Řecko, Egypt… )vpustí, na to bych si vsadil.
       Bude veselo

       To se mi líbí

       • Minorita napsal:

        To je vysoce pravděpodobné, nicméně by měl stát vyžadovat po těchto turistech krytí nákladů na přepravu a nakoupí s nákazou spojenou léčbu, včetně měsíční karantény …

        To se mi líbí

    • Laco G. Mlynář napsal:

     Teď jsem našel na stránkách ČTK, že Česko rakouský kancléř pozval do spolku 7mi zemí, které si vedou nejlépe s Covid-19 https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/premieri-uspesnych-zemi-v-boji-s-virem-chteji-spolupraci/1883619
     Jsem hrdý na naši vládu.

     To se mi líbí

  • oh napsal:

   „Tohle není konec. To není ani začátek konce. Je to ale snad konec začátku.“
   Začátek jsme zvládli. Co bude dál, to se uvidí. Ale ten konec bude IMHO ještě daleko.

   To se mi líbí

 6. Jiří Jírovec napsal:

  Myslím, že by měl premiér a nebo president vystoupit a národu sdělit, že občan a vláda jedno jsou, protože existuje jen jedna pokladna a jen jeden dluh.
  Vláda nesedí na truhle zlaťáků, které chce uhamounit pro sebe.
  Městský soud mohl podání odmítnout poukazem na to, že odporuje dobrým mravům. To je institut, který podle mého (laického) názoru stojí nad zákonem.
  Napadlo mě, že právo opustit zem, jímž se teď pravice ohání, je upřeno všem, kteří sedí ve vězení. Je snad spojeno s dovětkem – pokud není zákonem stanoveno jinak?
  Co na to Lex?

  To se mi líbí

  • Laco G. Mlynář napsal:

   Jó na Maďara se dnes na tiskovce vlády odvolávali asi tři protivládní novináři. Oni jen hledají mezi opozičníky, aby mohli provokovat.
   Teď už jen čekám, kdy jej pozve do Interview 24 známá provokatérka Kubánko-Češka Tvarůžková. Ta takové osobnosti miluje.

   To se mi líbí

 7. tata napsal:

  NO i když jsem si myslel že se nenechám už politikou rozhodit a zbytečně se vtahovat do diskuze,že je to zbytečné musí to ze mě mám několik poznámek.Bohužel vyslechl jsem tiskovku což by nebylo tak zasadní jako potom vystoupení předsedkyně TOP.No byl jsem těsně před infarktem,to zaprvé a nevěřil jsem že toto muže vykonávat takovou funkci…….ona argumentovala uplně mimo,přitom jen pruměrně vzdělanému čĺověku je jasné.že rozhodnutí soudu naprosto změnilo situaci…..bud prodloužit,nebo veškeré opatření by se museli zrušit což snad je každému jasné že není možné okamžitě by jsme se mohli vrátit na začatek,tudíž vše by bylo zbytečné.
  Pirát už byl umírněnější,přesto kladou takové podminky že vláda by nedělala nic jiného než jim splnovala uplné kraviny………přesně snad si lidé respektive většina co jsou ty 3 strany zač jen okopávači kotníků……..Nejsem obdivovatel Babiše ale mužem být vděčný že v současné době je jeho vláda u moci.
  Pane Bavor,v té tiskovce padlo celkem pro laika pochopitelné zduvodnění i výše to zde bylo napsáno a myslím si že se mylite vtom že jednoznačně byl porušen zákon….jako všechny naše zákony bohužel se dají vykladat ruzně a co pravník jiný názor…….uplně bych souhlasil že zde převážil hyjenismus našeho práva a příprava na soudní procesy,.

  nikomu znás nejsou přijemné zákazy ale děkujme že u nás to takto vláda zvládá navzdory těm hyjenám z ODS,TOP,Pirátů,umělcům,a advokátům……samozřejmě i mezi nimi jsou vyjimky

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   No jo, hyjeny jsou strašný svině. Taková průměrná hyena jí nesahá ani po kotníky.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Tohle vůbec nebylo vtipné ani nutné.

    To se mi líbí

   • tata napsal:

    ŽE jsem blb na pravopis a vůbec ho neřeším to každý ví,ano ostuda to je,když se živíte celí život jen rukama a vyhýbáte se cokoliv psát ještě se to prohloubí,ale zde to nemá vůbec význam,víte na druhou stranu to vypovídá i něco o VÁS

    To se mi líbí

    • Zdena napsal:

     Tato neřešte hloupé, arogantní a zlé poznámky týkající se Vašeho pravopisu.
     Naše generace psávala hodně dopisů, kamarádky na intru, kamarádi na vojně. A když jsem dostala dopis od kluka, kde byly nějaké hrubky, tak jsem si tenkrát řekla : No, tak ty teda ani náhodou.. Čas oponou trhnul, já porodila dva syny. Ten mladší, než nastoupil do školy byl samá otázka, pálilo mu to a pálí mu to i teď v jeho 43 letech. Ale pravopis?! prostě nejde . IQ má tento můj syn kolem 120, ale má také i EQ, což u jednoho místního diskutéra postrádám, takže jeho rádoby intelektuálních plivanců si vůbec nevšímejte ..

     To se mi líbí

 8. tata napsal:

  NO abych pravdu řekl Kovarčík S KSČM,TAKY PLÁCAL PĚKNÉ NESMYSLI,CO CHTĚJ VYŠETŘOVAT,samozřejmě že se dělali i chyby a hodnotit to očima po katastrofě bude vždy zavadějicí

  To se mi líbí

 9. cobolik pacholik napsal:

  hele pepici nemam to kde jebnut tak tu,viete kto bol dedo tej kurvy kolare skurveny konfident gestapa,kolaborantska kurva obyvatel austrie v roku 1967 vyhosteny jak neziadacuca osoba za spolupracu s gestapom proti nasej holote,jasne,nie som kokot,aby som nevedel,ze rodina nemoze za ciny svojho dedu,ale vnuk tiez pracuje prostyi nasim,dnes som sa docital,ze traktare hovoria,co ja uz skorej pisem s odstanenim sochy koneva to jak by ojebal nasich vlastencov za tej skurvenej vojny podotykam,ja necitam ruske web site vlastne jeden chuj,co ja citam,bo nemozem pochopit jak nejaky chuj z nejakej meststkej casti rozhoduje v mene pepikova…

  To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Je vcelku málo rodin, které jsou v otázce dědičnosti a přenositelnosti takových to morálně-volních deviací „bez viny“ … Bohužel jde v drtivé většině případů o rodinnou dispozici, málokdy klatbu.
   Dědí se mnohem více věcí, než se nám jeví, a předkové pro to měli rčení o krvi – a bylo to generacemi ověřeno.
   Poplyšoví potentáti samozřejmě dali „nový význam“ i tomuto, a kolaboraci vůbec …
   V případě toho zmrda Koláře je dědičnost zřejmá – jeho tatík je echt kry (i)pl, dědičnost i vliv prostředí a výchova. To samé je u drtivé většiny zmrdů dneška, nebál bych se vsadit na kartu dědičnosti – ostatně žijeme v době, která deviací povýšila na vyjímečnost, že.
   Tedy takové označení není zavádějící, hloupé, blbé, nízké, paranoidní, debilní, atd. – vždy se ptejme na CV, na rodiče a předky, a ejhle …
   Tedy pokud si z domova nesu předpoklad nemoci srdce a ledvin, dá se vcelku úspěšně předpokládat, že si od „křivých“ předků dispozici, ne-li přímo vlastnost, ponesu také …
   Pamatujme, krev není voda – při vší úctě k té vzácné tekutině ( vodě ) .

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.