Niekoľko drobností, ktoré MSM zaujímajú len okrajovo (apríl 20)


Možno ste si všimli v médiách správy o americkej lietadlovej lodi USS Theodore Roorevelt, momentálne kotviacej na americkej základni na ostrove Guam, na ktorej vyčíňa nákaza covidu-19. Jej kapitán Brett Crozier sa pred pár dňami preslávil svojim apelom ministrovi námorníctva Thomasovi Modlymu so žiadosťou o vytvorenie podmienok na otestovanie a ošetrenie jeho námorníkov, u ktorých sa po stovkách prejavili symptómy novej vírusovej choroby.

Crozier napísal doslova: „Nie sme vo vojne. Námorníci nemusia zomrieť. Ak nebudeme ihneď konať, tak sa spreneveríme svojej povinnosti riadne sa starať o svoje najvzácnejšie aktívum – našich námorníkov.“ Problémom však bolo, že táto správa sa veľmi rýchlo dostala do médií a obletela celý svet.

Táto medializácia prestíži námorníctva USA vôbec neprospela. Na diskusiách pod touto správou sa objavovali komentáre o tom, ako chce bojovať USA proti Rusku, keď Ruskí námorníci nesmú ani v smrteľnom ohrození vyslať signál SOS na civilných frekvenciách a mladí americkí námorníci sú v panike pred silnejšou chrípkou. Okrem toho som sa podivil, ako sa na prísne stráženú lietadlovú loď mohol dostať „čínsky vírus“, ktorý sa prenáša kvapôčkovou nákazou. A vzhľadom na reakciu ministra námorníctva, či to nie je len mediálne viditeľný vrchol ľadovca…

Minister námorníctva Modly v piatok Croziera zbavil funkcie a odvolal z velenia lode. Na zdôvodnenie odvolania vydal obsažný tlačový materiál, v ktorom píše aj to, že ministerstvo už o situácii bolo informované a konalo. Kapitán Crozier síce konal v najlepšom úmysle chrániť svojich námorníkov a vo všetkom, čo napísal, mal pravdu, ale použil nezabezpečenú komunikáciu e-mailom a umožnil tým, aby sa jeho korešpondencia zverejnila. Ak ju neposkytol médiám sám, tak do kópie pridal zbytočne veľa mien. Modly ďalej komentoval, že to na námorníctvo vrhá zlé svetlo, lebo ako keby nadriadení konali až po medializácii Crozierovho listu. Odvolanie podľa Modlyho nie je trestom a pomstou, ale vyjadruje stratu dôvery v schopnosť kapitána, aby sa pod tlakom rozhodoval profesionálne.

Kapitán Crozier však je u svojho mužstva obľúbený a keď odchádzal z lode, niekoľko tisíc námorníkov ho odprevadilo ováciami a aplauzom (https://www.youtube.com/watch?v=ayaLwHW-244). Toto video tiež obletelo celý svet a pod jeho vplyvom napríklad aj CNN podrobili ministerstvo námorníctva tvrdej kritike, že šlo o „veľmi zlé“ a hlúpe rozhodnutie. National Interest dokonca píše o rozhorčení v Kongrese, že hodiť cez palubu veliaceho kapitána na jednej z najdôležitejších bojových lodí bez riadneho vyšetrovania je škandalózne.

A tak zrejme Modly veľmi rýchlo zmenil názor. V sobotňajšom Daily Mail som sa dočítal, že kapitán Crozier nie je prepustený z armády, že jeho záležitosť sa predloží disciplinárnej komisii a ak sa ukáže, že to nebol on, kto e-mail doručil do médií, zrejme sa vráti späť do funkcie kapitána USS Theodor Roosevelt.

 

Ďalšou drobnosťou, o ktorej ste sa možno z MSM nedozvedeli vôbec nič, bol začiatok súdneho pojednávania v Haagu voči štyrom podozrivým z účasti na zostrelení MH17. Súd sa koná za protivírusových opatrení s dodržaním hygienických a dištančných pravidiel.

Zrejme vás ale neprekvapí, že väčšina mediálnych správ je tendenčná. Prevládajú ukrajinské zdroje, ale peknou ukážkou sú napríklad austrálske SBS News, kde ako vecnú informáciu o procese dozviete skoro len toľko, že prokurátor celých 17 minút čítal jednotlivé mená obetí, aby sa na nikoho nezabudlo, že advokát obvineného Pulatova sa dožadoval, aby súd uvádzal konkrétne údaje svedkov, aby výpovede boli vierohodne podložené. Ale to sa predsa nesmie, Rusko je diabolský štát, svedkovia sa boja o život a Solženicyn o ruskej krutovláde písal celé romány.

Trochu vecnejší austrálsky zdroj 9news uvádza, že Pulatovovho advokáta rozrušila hlavne výpoveď utajeného svedka M58, čo je údajne ruský dobrovoľník, ktorý v čase zostrelenia MH17 pôsobil ako stráž palpostu. V tom istom článku sa tiež uvádza, že USA pravdepodobne majú k dispozícii satelitné snímky z miesta a času zostrelenia a dali ich k dispozícii holandskej tajnej službe. Sudcovia požiadali oficiálne miesta USA, aby tieto snímky poskytli do protokolu dôkazov.

Štyroch obvinených na súde zastupujú advokáti. Polygraph sa zameral na najznámejšie meno – Igora Girkina (Strelkov) a informuje o tom, že ten mal 15. 3. Rozhovor pre doneckú verziu Komsomolskej pravdy. Tam zopakoval, čo sme už od neho počuli v rozhovore vydanom tu u pána Bavora, že donecká milícia MH17 nezostrelila a ani nemala čím. Na priamu otázku, či na území Donecka bol v tom čase ruský Buk, len zopakoval, že milícia Boeing nezostrelila a on že môže odpovedať len za milíciu.

Najviac k veci píše odborný letecký portál FlightGlobal. Podrobne popisuje reč holandského prokurátora Ferdinandusse. Ten pripustil, že nebolo úmyslom obvinených zostreliť civilné lietadlo a že cielili na lietadlo, ktoré považovali za vojenské. Dokonca pripustil aj to, že oni sami nestlačili spúšť. Podieľali sa však na transporte vražednej zbrane a zabezpečovali túto akciu takým spôsobom, že majú jednoznačný podiel na zodpovednosti. Ďalej spomenul, že pre holandských prokurátorov nehralo úlohu, či obvinení považovali cieľ za vojenský alebo civilný, lebo použili zákony, ktoré zakazujú vyvíjať činnosť zameranú na zostrelenie akéhokoľvek lietadla. Napokon obvinených nepovažovali ani za príslušníkov ozbrojených síl, pretože na nepravidelné nezávislé skupiny sa vojenské zákony a imunita bojovníkov nevzťahujú.

Advokáti zatiaľ nedostali k dispozícii písomné materiály obvinení a neboli teda pripravení predniesť argumenty na obhajobu. Súd bol teda odročený do 8. 6., aby sa potrebné písomnosti preložili do ruštiny a advokáti sa mohli pripraviť.

 

Zdroje:

https://www.armadnymagazin.sk/2020/04/04/kapitan-lietadlovej-lode-uss-theodore-roosevelt-nechcel-aby-jeho-namornici-zbytocne-umierali-na-koronavirus-pentagon-ho-odvolal/

https://www.politico.com/news/2020/04/02/navy-fires-aircraft-carrier-captain-who-raised-alarm-about-virus-outbreak-162225

https://www.navy.mil/submit/display.asp?story_id=112537

https://us.cnn.com/2020/04/03/opinions/uss-theodore-roosevelt-captain-removal-reckless-kirby/index.html

https://nationalinterest.org/blog/buzz/captain-aircraft-carrier-uss-theodore-roosevelt-relieved-duty-140797

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8186861/Captain-USS-Theodore-Roosevelt-reassigned-face-disciplinary-action.html

https://www.sbs.com.au/news/lies-and-threats-of-violence-have-allegedly-clouded-efforts-to-uncover-the-truth-surrounding-mh17

https://www.polygraph.info/a/30493257.html

https://www.9news.com.au/world/us-may-have-photos-of-mh17-missile-court/64d16a2b-4b60-4ab3-aff0-2c7424888598

https://www.flightglobal.com/safety/unintentional-missile-hit-on-mh17-irrelevant-to-murder-charge-prosecutor/137161.article

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Navaja se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

40 reakcí na Niekoľko drobností, ktoré MSM zaujímajú len okrajovo (apríl 20)

 1. brtnikvbrlohu napsal:

  Podívejte se na dnešní stav tady:
  https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19
  lecos napoví zítřek, zajimavý je podíl záchytů z počtu testu – Denní vývoj podílu osob (v %) s prokázaným onemocněním COVID-19 na celkovém počtu testovaných osob v daném dni,
  pak křivka:
  Přehled osob s laboratorně prokázaným onemocněním COVID-19 dle hlášení krajských hygienických stanic.
  Něco napoví už údaje dneska v 18 h
  ukazuje se že jsem byl přílišný optimista co se týče průběhu – tak kolem 10 dnů, ale opravdu to začíná vypadat na světýlko na konci tunelu. Dobrý by byl pokles záchytů.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Budem zvedavý, čo s tým urobia veľkonočné sviatky. U nás na Slovensku je teraz tvrdé rozhodovanie. Matovič by najradšej dal nakomplet zákaz vychádzania, ale ľudia obecne si vedia ťažko predstaviť, že by mali sedieť len doma neísť nikam na návštevu. Najmä Blaváci, čo majú príbuzných po celom Slovensku.
   Počítam, že u vás to bude podobne a tak až po slávnych májových dňoch si budeme môcť povedať o tom svetielku na konci tunela.

   To se mi líbí

 2. brtnikvbrlohu napsal:

  By bylo jasno:
  s vrcholem jsem se sknul minimálně tak okolo 10 dnů
  To je když jeden rychleji myslí než píše, mašlenkový trysk je sviňa

  To se mi líbí

 3. Laco G. Mlynář napsal:

  Letadlovka prý parkovala nějaký čas před propuknutím nákazy ve Vietnamu, odkud se breberka na loď měla dostat.
  Jakkoliv je postup kapitána lidsky pochopitelný, je celková záležitost ukázkou degenerace Ameriky už i v ozbrojených silách. Prvním takovým signálem pro mne byla příhoda, kdy ruský stíhač přeletěl US torpédoborec v Černém moři a elektronicky vypnul obranu lodě. Následovaly žádosti části posádky o odchod z námořnictva.
  Všichni ti skandující námořníci přece vstoupili do US Navy s tím, že případně padnou. Ale zdá se, že na to nemají ani pomyšlení.
  Stav legií za Římské říše někdy na začátku 5. století.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Obávam sa, že to parkovanie pri Vietname je len taká hypotéza typu „kde inde“. Vo Vietname to totiž zatiaľ vôbec neprebieha nejako dramaticky. Koncom marca nemali ešte ani 200 hlásených nakazených a žiadne úmrtie. Majú vraj síce nedostatok testov, ale chorých s podozrením asi testujú všetkých.
   Ten aplauz – myslím, že to nebolo len kvôli tomu listu. Námorníci sú tradične lojálni voči svojmu kapitánovi a ten aplauz by asi dostal aj keby odchádzal len tak do dôchodku.
   Ale súhlasím, že stav americkej armády a odhodlanie bojovať je také marketingové. Pochybujem, či by dnes zopakovali deň D, dokonca proti vtedajšiemu wehrmachtu.

   To se mi líbí

 4. bob napsal:

  OT:
  Tak jsem zaznamenal, že Prymula otočil o 180 stupňů. Bylo to sice na DVTV, kterou ze zdravotních důvodů nesleduji, ale i když připustím, že informace může být vytržená z kontextu, že jednal pod tlakem, tak stejně potěš Pán Bůh.
  Nerad to přiznávám, ale díky „demokratickým“ médiím a politikům se velmi úspěšně daří házet vidle do zatím úspěšného průběhu.
  Ta škála „odborných“ názorů, jak ekonomických, tak medicinských, která je vypouštěna a záměrně podrývá důvěru a štve lidi proti sobě
  Demokracie myslím není tím správným systémem pro boj proti COV-19
  Chtělo by to Orbána, který by těm propagandistům a provokatérům utnul tipec.
  Teď právě začíná brífing opozičních stran (TOP, Piráti, STAN, ODS). Mám o sebe strach

  To se mi líbí

 5. lujjza napsal:

  „Osvoboditel Prahy Koněv měl podle pražských politiků na rukou krev.
  A co třeba Winston Churchill? (…)“

  http://www.novarepublika.cz/2020/04/pomniku-mame-povicero.html

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Argument, že profesionálny vojak má na rukách krv, to je ešte tak pre prvý stupeň ZŠ.
   Ten zoznam prehreškov Churchilla je ešte mierny a neúplný. Nie sú tam napríklad kobercové nálety na Nemecko. Keby Churchill politicky nepresadil, že niečo také je dobré a žiadúce, pravdepodobne by neprichádzala do úvahy ani Hirošima.

   To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   U Winstona byla jiná. Taková demokratická, s humanitárními prvky evropských hodnot. To se nedá porovnávat.

   To se mi líbí

   • Lex napsal:

    „Na Bělehrad!“ – a v tomto případě, kupodivu, nemám na mysli naši jedinou „Knihu knih“, ale povel jiných „demokratů“. O to „větších“, že vůbec nešlo o válku, jen o „humanitární akci“.

    To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Bavore,
    koho asi ještě zajímají názory té překabátěné nány? Možná tak Jakuba Jandu – míněno toho videoonanistu, ne toho skokana na lyžích, možná tak nějaké pehe, Drahoše a kvílející kubíky a nory. Autorita je buď přirozená, a tu dost dávno ztratila, jakkoliv ji po „jankokroupově“ věznění měla, a formální, vyvěrající ze zastávané funkce, ale na tu ji v Česku s..e sobaka Džulbars.

    A z jiného soudku, když je řeč o MSM – „Radikálové zaútočili na českou ambasádu v Moskvě kvůli Koněvovi“ https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/radikalove-zautocili-na-ceskou-ambasadu-v-moskve-kvuli-konevovi-40319546
    Tam je stran ruských médií, která o akci informovala, tato věta zvící růžové perly –
    „Odstranění památníku bylo nahlíženo výhradně z ruského pohledu.“
    Člověka nemůže nenapadnout, jakým pohledem by podle novinkových presstitutů měla na tu hnusobu /míněno odstranění památníku osvoboditelům Prahy představovaných sochou velícího maršála Koněva/ nahlížet ruská média?

    Líbí se 1 osoba

     • blbíš napsal:

      Smlouva o přátelství a spolupráci s Ruskem
      Schválený 26. 8. 1993 Účinný od 5. 3. 1996 do 31. 12. 9999
      99/1996 Sb.
      Ministerstva zahraničních věcí
      Čl.21
      Každá Smluvní strana bude na svém území zajišťovat péči o vojenské hroby a vojenské pomníky druhé Smluvní strany, jejich udržování a přístup k nim.
      Budou rovněž spolupracovat při zjišťování a udržování pohřebišť občanů druhé Smluvní strany, výměně informací o osudu zemřelých a nezvěstných na svém území.

      Ale pravda, možná že Petříček ještě nebyl s těma deprivantama radnice Prahy 6 ani na světě, nebo cvrnkali kuličky, a co se týče diplomatických záležitostí? Tak to vypadá, když se místo po Poche(ovi?) muselo narychlo zaplácnout jiným idiotem, to je pak těžký, žejo, přátelé?

      To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Lexi, musíte se na to dívat i z pohledu německého. Proč by Němec měl při inspekci ve své kolonii čumět na chlapa, který se svým vojskem zmasařil jeho hrdinné vojáky a zničil vidinu Tisícileté Říše? Lokaj kolář s ostatními pohúnky jen vyhověl přání svého pána. Musíte se na to dívat politicky, v širších souvislostech. Já to tak dobře vysvětlit neumím, ale kdyby ještě žil ten, co ho Heidrich kolébal na klíně a závidí nám ho celý svět ….

     To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Její názory té …(doplň dle libosti) nás musí zajímat, protože ona má v hubě obrovskou evropskou moc – peníze. I naše peníze.

     To se mi líbí

    • oh napsal:

     No přeci pražskokavárenským, to dá Lukačovičův rozum.

     To se mi líbí

  • Joda napsal:

   Na téma odstranění sochy Koněva jsem četl krásný, výstižný výraz „Franta Sauer z Prahy 6“.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Příteli, očekávám hlášení, už zase utekla nějaká chvilka a očekávám jen dobrý zprávy! P.S.
    Nebudu Vás lakovat, příteli, Vaše vyhlídky by nebyly vůbec dobrý, kdybyste se nám nakazil, konejte, prosím, s rozumem! Něž něco uděláte, vemete do ruky, něco si nakoupíte, s někým se setkáte, pořádně si to rozmyslete. Třikrát měřte!!! Pokud máte děti, nebo dobré známé, tak se raději nechte jimi všude zastupovat, to fakt myslím zcela váženě!!!!!
    P.P.S.
    Doufám, že to ode mne vemete, fakt, nemám v úmyslu Vás ani v nejmenším strašit!!!

    To se mi líbí

    • Joda napsal:

     Ano, to máte pravdu. Kdybych se nakazil, měl bych to za pár. Zatím dobré, sedím doma, obědy a nákupy mi vozí. Vzpomínám přitom na svojí ženu. Ona si přála, aby mne nepřežila, což se jí bohužel splnilo. Ale, jak tam sedím celé dny sám doma (já to snáším), tak si uvědomuji, že ona by se musela zbláznit, protože úplně zoufale nesnášela samotu.

     To se mi líbí

 6. blbíš napsal:

  Stařec a virus aneb ví ještě někdo z vás, kdo ještě!

  Doufám, že zde přítomní felčaři se nepotentočkujou, když se ještě zamyslím nad tím promořením a jistotou některých z nás, že tím procesem už prošli, protože prostě proto a že sou zkrátka už z obliga:
  1)
  umělá vakcína by měla bejt tělu neškodná látka, která musí bejt natolik účinná, aby v těle vyprovokovala protektivní imunitu (což znamená asi něco jako tvorbu pancíře tanku, který má čelit smrtící střele viru). Snad nejsem úplně vedle! Co je však důležitý, že v převážným počtu očkovaných vakcínou se tvorba protilátek (pancíře) děje bez vážných průběhů jinak typických u průběhů onemocnění neoslabeným virem. Takto očkovaný v převážném počtu může bez omezení fungovat v běžným životě. Upozorňuji na slůvko PŘEVÁŽNĚ .
  2)
  doslova o loterii de ovšem v případě, že „očkovaný“ přirozeným promořováním je vystaven ostré palbě neoslabenýho viru, který je navíc v plný polní a většinou má za sebou dobře organizovanej a zabezpečenej týl! Spíše za výjimku můžeme pokládat to, že takto „očkovaný“ má po dobu tvorby protilátek průběh podobný, jako ten očkovaný (bez uvozovek!) umělou vakcínou! Většinou ta tvorba protilátek po „přirozeným očkování“ má průběh naopak bouřlivý, kdy jedinec vlastně vůbec nefunguje a vlastně jen bojuje o holej život až tak, že buď:
  a) přežije a dostane se z toho a za odměnu si odnáší protilátky a dá se o něm říci, že je promořen
  nebo
  b) nepřežije, neb má narušenou imunitou, ten boj končí většinou smrtí či jiným fatálním poškozením.

  Prostě jde o v přírodě známý jev, kdy přežívají JEN silný kusy.

  Závěr:
  doufám, že v tom je vidět ten zásadní rozdíl a z tohoto pohledu se každý z nás může podívat pravdě do očí. Pokud někdo, přátelé, už z vás doslova „sral magi“ a přežil to, pak asi může být mírným optimistou a může být přivítán v klubu promořených. Kdo však ono „magi nesral“, tomu bych spíše radil, aby tím optimistou vůbec nebyl (uznávám však, že někdy toho magi může bejt víc, někdy i míň, ale furt to magi v tý polívce pozná k svý nelibosti každej)!

  Takhle, alespoň já, se dívám na ty, co nyní prosazujou či neprosazujou přirozený promoření.

  A co si myslíte vy, přátelé, kdo to má tedy v rukách?
  Odpovím si sám vonovým … Bůh … ví ještě někdo z vás, kdo ještě?

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   „Nechystáme žádné živelné promořování populace,“ uvedl Vojtěch s tím, že vláda chce nadále chránit nejohroženější skupiny. Podle něj nebyla informace dobře pochopena.

   To se mi líbí

  • bob napsal:

   Použiju trochu nadsázky. Koneckonců, proč ne, když odborníci říkají každý něco jiného.
   Např. prezident stomatologické komory Šmucler (TOP 09!!!) by promořoval a podezírám ho, že on jako nový člen krizového štábu má na promořování lví podíl. Prezident lékařské komory Kubek by nepromořoval…
   Všichni opoziční (pravicoví!!!) politici by rozdávali, až by se z nich kouřilo.
   Teď k té nadsázce. Chtějí chránit seniory. Mé doporučení je aby seniory promořili co se do nich vejde ještě zpočátku, dokud jsou k mání plicní ventilátory. Když stejně říkají, že tím projde každý.

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Priateľu, nie som felčiar, len trochu vzdelaný v „life sciences“ a poviem bez obalu, že nápad s premorením je totálna kravina (najmiernejšie slovo, čo ma napadlo, kravy prepáčia).
   1. Ten vírus a jeho chovanie, hlavne po mutáciách, je pre vedu novinka a felčiarska veda vie o ňom málo. Premorenie je tým pádom masový experiment. Takže buď to vyjde, alebo daní politici budú možno hovoriť „úúps, chybička sa vloudí“ pri záberoch kamier ako buldozéristi v ochranných oblekoch zahŕňajú masové hroby.

   2. To, že po prekonaní ochorenia sa človeku vytvorí imunita na 2 – 3 roky je zatiaľ neoverená hypotéza. Za overenú ju budeme môcť prehlásiť na Vianoce 2022.

   3. Ešte nemáme ani jeden prípad opakovanej nákazy po prekonaní. Nevieme, či je priebeh miernejší, alebo aký vôbec.

   4. Felčiari pri prevzatí diplomu skladali Hipokratovu prísahu. To znamená, že žiadna felčiarska rada nesmie nikomu ublížiť. Felčiarova úloha je, podľa mňa, prevencia a liečba, nie „premorovanie populácie“.

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Nechme teoretizování a podívejme se na fakta. Za Prymulou stojí Šmucler, sám se k tomu přiznal. A také se přiznal, že jeho zájem je naplnit kapacity zubařů, kteří po dvou týdnech – tedy méně času než stráví na dovolených – strádají hlady a chystají se zavřít ordinace. Musíme si uvědomit, že svoboda je důležitější než život toho druhého a také, že jakýkoli krach Babiše – cena nerozhoduje – bude tím nejlepším výsledkem.
    Pak uznáme Tajvan za stát, Čínu vytrestáme tím, že od ní nic nekoupíme a vyšleme likvidační komando na ruské chuligány.
    Všechno je propojeno, nemusíme se bát. I naši pravdoláskaři pak narazí na zelený úděl a půjdou od koryta. Jen co jako mouřeníni vykonají svoji práci.

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Strejdo, mne je jasné, že „systém“ okrem výpadku ohraničenej dĺžky a potom čo najskôr „business as usual“ žiadny iný plán NEMÁ.

     To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Budu rozporovat bod 3. Pokud Číňani nelžou, tak právě u nich se opakovaná nákaza potvrdila.

    To se mi líbí

    • lujjza napsal:

     Potvrdila, to ano, ale to je taky to jediné, co o tom víme. Žádné podrobnosti… teda pokud mi něco neuniklo.

     To se mi líbí

    • brtnikvbrlohu napsal:

     Ten údaj by chtěl verifikaci, tj mělo by být exaktně popsaných případů několik.
     Ale jak hlásám – v medicíně je možné všechno.

     To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Priateľu, keby v tomto prípade Číňania neklamali, tak to vôbec nie je dobrá správa. To by mohlo znamenať, že mutácie toho vírusu sú natoľko rozdielne, že imunita proti jednému typu sa netýka všetkých ostatných. Pri chrípke je to inak to isté. Človek ich za zimu môže dostať aj zopár.
     No je tam ešte aj jedna hrozba. Tá získaná imunita sa na budúci rok pri ďalšej vlne epidémie môže ukázať ako prehnaná. Býva, že imunitný systém zareaguje tak prudko, že človeka zabije tá obranná reakcia. Ako sa v tomto zmysle chová Covid budeme vedieť asi tak o rok.

     To se mi líbí

   • brtnikvbrlohu napsal:

    Takže říkáte totéž co já, jenom jsem to okecal pofelčarsku – tady
    https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2020/04/05/porucime-vetru-desti/comment-page-1/#comment-143858

    K bodu 4 – tam bych dodal „vědomě“ historie medicíný nám říká že tato věda víckrát zjistila že hlásala v minulosti přímo životunebezpečné kraviny,
    Vzpomínám na učebnici latiny od Kábrta – pro LF i SZŠ která obsahovala kouzelnou větičku: „Každý lékař má svůj hřbitůvek“ Ale to jen pro nadlehčení

    To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Je to tak, ale můžeme Mu trochu pomoct.

   To se mi líbí

 7. NavajaMM napsal:

  Rozuzlenie príbehu z článku:
  Odišiel Modly. V reči pred námorníkmi, keď prepúšťal Crosiera, sa vyjadril, že odoslanie toho listu bolo naivné a hlúpe. Niektorí z námorníkov to dali do médií a tie Modlyho rozomleli na kašu. Prinútili ho ospravedlniť sa a napokon zo situácie vycúval s tým, že rezignoval na ministerské kreslo. Zamrzelo to samotného Trumpa, vyjadril sa, že ho mali do vecí vtiahnuť skôr, takto sa mu pohádali dvaja dobrí chlapi.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.