Koronavirus: Evropská unie v rozkladu


Gatestone Institute

Příspěvek byl publikován v rubrice twitter se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

56 reakcí na Koronavirus: Evropská unie v rozkladu

 1. strejda napsal:

  Současný stav není vadou evropské myšlenky ale především jejího vedení, současného i těch minulých. Vedení si zvyklo na bohatý a lehký život, státy do Bruselu odkládají podřadné úředníky nebo neperspektivní zasloužilé politiky a ti se podle svých nevelkých schopností věnují nedůležitým a někdy i škodícím záležitostem. Dělají to čemu rozumí a přitom ničemu nerozumí.
  Kdyby vedení včas adekvátně na situaci zareagovalo, mohla být situace jiná. Je lehké být po bitvě generálem, ale ještě lehčí je být nekompetentním úředníkem, který si nedokáže ani připustit, že je situace vážná.
  Chybou EU a států v ní spolčených je, že za ta léta nedokázaly najít schopné a akční vedení. Vztahem k připrchlíkům, a nejen k nim, ztratila EU důvěru významné části obyvatel. A problémy dovršují některé obdobně neschopné vlády. Bojují proti chimérám a přeplněná loď se jim potápí.
  Náprava bude těžká. Mění se i mocenské vztahy ve světě a EU si vede stejně špatně jako skoro vždy.

  To se mi líbí

 2. blbíš napsal:

  Jen abychom se nedivili, přátelé! Po koronaviru, až zase o nic nepůjde, kdy půjde opět jen a pouze o přerozdělování, to zase budou na koni. Eurem nás přitlačí držkou do bláta až budeme rypákem ryť. Zapomínáme, že jsme jim dobrovolně dali do rukou prachy, které je vynesly až do astronomických, nikým nekontrolovatelných výšin a jestli si myslíte, že se toho vzdají, tak to ani náhodou. Bez boje to nepůjde, jak ovšem bude velký, rozsáhlý a ničící … toť otázkou!

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Neexistuje v žádným civilizovaným státě mimo eurozónu takovej debil ve funkci, kterej by za týhle situace odkejvnul euro. I ten největší kretén ví, že by to byla národní sebevražda.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … jen podotýkám, nemyslel jsem tím Eurem měnu, ale Euro jako sílu. Na ty ostrůvky měnových NEeur sere pes, vone, ty nic neznamenají, jsou bez síly, když se rozhodnou lousknout prstem, zničí všechna NEeura, ale o to mi nešlo!
    Platí dál to moje v 1:12 hod.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Napsal jsi Eurem, to se dá těžko vyložit jinak. K budoucnosti EU a EK mám taky co říct, ale situace je natolik chaotická, že ještě s odhadem tak měsíc počkám.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      nepopírám … ale snad si rozumíme

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       a vlastně, vone, když o tom tak dumám, tak to “ moje“ EURO nebyla tak úplná kravina. Pokud bude chcípat, ještě té koruně ukáže co znamená, když kobyla chcípá. A umíš si vůbec představit, jak ta „naše“ slovutná ČNB se těm kopancům chcípající kobyla nějak brání, natož úspěšně? Já ani náhodou, raději ani nepomyslet. Tys´ to mé asi pochopil, jako přijmout EURO jako měnu, ale toho sem byl opravdu dalek, opravdu mně šlo o tu sílu chcípající kobyly a úderů jejích kopyt, jak naše rypáky zadupává do toho bahna!

       To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        To má prostý řešení. Devalvovat korunu bez ohledu na nějakou debilní inflaci. Ta teď není důležitá. Vzhledem k tomu, že Euro za rok, za dva půjde definitivně do kytek, bude národní měna něco jako diamant, co najdeš při přehazování hromady hnoje. Devalvace národní měny je poslední spása klesající ekonomiky. Že přitom bude třeba postřílet vrcholovej management ČNB, to je asi nevyhnutelný.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        Devalvace – o tý sem psal před několika dny, když sem uvedl, že očekávám po viru velkou krizi a že mi z každý mý ušetřený koruny zbyde 20 haléřů. Ale myslím, že to ještě furt může bejt k žití, skromnýmu, ale přece jenom k žití. Pak de jen vo to, abysme to dokázali uhlídali, aby se zase nestalo, že se mi v tom uskromněným žití budou chodit do ksichtu pošklebovat různě nagelovaný VIP parchanti s kaviárem v hubě, nebo nedejbože příde zase nějakej mág od těch ekonomickejch profesorů s objevnou teorií zhasínání světel, to by mně opravdu přišlo už líto!

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Čti Markétu Šichtařovou. Někdy je sice sebevědomá až nepříjemně, ale z devadesáti procent má pravdu.

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Čti Markétu Šichtařovou. Někdy je sice sebevědomá až nepříjemně, ale z devadesáti procent má pravdu.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        blbíši,

        nebylo by vhodnější se alespoň pokusit ty ušetřené koruny nějak zachránit?
        si myslím,že v tomto máte šanci už nyní.

        a když se vám to,alespoň částečně,podaří budete mít daleko vyšší šanci bojovat s těmi VIP.

        VIP se totiž na to zhasínání připravují už nyní.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        ne, tu dámu opravdu nemusím, neb ta jí prezentovaná ekonomie v „praxi“ mi nesedí, ale zatím byla v závětří a nemohla nic dokázat, protože nedostala šanci prken ozářených reflektory!
        Zato teď sem na tuty doslova konsternován, že na něco takovýho mohla kývnout:
        = Švejnar, Sedláček a Švihlíková,
        tak na tohle si, vone, tedy počkám!
        Doufám, že je rozpustí víc, než dokážou napáchat
        Poznámka:
        jo a jen tak mimochodem, řekl doufám Hamáček Švejnarovi že ještě nejsou presidentský volby

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        dřív ne víc

        To se mi líbí

       • brtnikvbrlohu napsal:

        Ta sešlost se rozhádá než se vůbec sejde – Švihlíková se svou hubou … chtěl bych to vidět.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        Bať, bať, čtenáři … jó, to já bych ihned uměl ty úspory chytře rozpustil (tu na velkou vrtačku, onde na soustruh, támhle na vybavení truhlařiny, jinde na traktor s mulčovačem … ale to né, to se raději ty prachy nacpou do chřtánu peněžní svoloči a státu, než aby stařík měl radost, neb ta stále ještě jeho žena není v obraze a netuší, která bije a těmto jedině možným bohulibým nákupům nemíní dát souhlas! A te se ještě děsím okamžiku, že zavelí koupit záclony, nebo sedačku, nebo jiný naprosto zbytný věci.

        Mám ji zabít radši hned, přátelé, nebo si myslíte, že to odezní bez následků?

        Tady je každá rada dobrá aneb teď Švihlíková, Sedláčku,Švejnare raďte, žejo!

        No naschvál, jak to máte u vás doma?

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        blbíši,

        na vašem místě bych to na vaši stále ještě ženu zkusil s úplatkem,zkuste ji nabídnout ten 1000l kontejner AntiCovidu výměnou za svolení k nákupu toho co potřebujete.

        To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Napsal jsi Eurem, to se dá těžko vyložit jinak. K budoucnosti EU a EK mám taky co říct, ale situace je natolik chaotická, že ještě s odhadem tak měsíc počkám.

     To se mi líbí

  • Josef K. napsal:

   Omlouvám se, ale chci odpovědět na vaše včerejší reakce (blbiš + Rosťa) na můj příspěvek. Dal jsem je tam až dneska (když jste reagovali, to já už dávno spal). A protože nevím, jestli se na včerejšek podíváte znova, tak to dám i sem, abych vás nepřipravil o potěšení zareagovat.
   „Ten receptor reguluje infekčnost, patogenezi a okruh hostitelů viru. O žádné regulaci se tam nepíše.“
   „To mě tedy poučte, já tam žádné chyby nevidím. A napište to také právě do prestižního vědeckého časopisu Nature (vychází ve Velké Británii od roku 1869) a do nakladatelství Nature Publishing Group, které ho vydává, že by se měli stydět, jestli si ani nemohou dovolit jazykového korektora na úrovni vašich znalostí angličtiny.“

   To se mi líbí

   • Josef K. napsal:

    Nakonec jsem zkonil co chtěl jsem napsat – píše se tam o regulaci infekčnosti, patogeneze a okruhu hostitelů viru a ne o nějakém reagování na vlastní infekčnost. Regulace ne reakce.

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     Pepo, někdy neodpověď tou odpovědí může být, co říkáte?
     Já ji sice měl už napsanou, ale furt sem se rozmýšlel, zda ji mám odentrovat …a dobře sem udělal, hlavně, že sme si to vyjasnili, tohle píšu samozřejmě se vší úctou, aby to nebylo chápáno jako dloubnutí.
     P.S.
     a pak ještě jednu větu z tý neposlaný odpovědi:
     Ten vědeckej časopis Nature bych do toho nezatahoval!
     Myslím, že i náš Rosťa by se mnou souhlasil.

     To se mi líbí

 3. vonrammstein napsal:

  No jo. Zase nepřekvapivě dochází na mý slova. Ale už jsem si nějak zvykl být za minusovanýho blba, co si na něj nikdo nevzpomene, když se jeho předpoklady naplní. Budu předpokládat dál a uvidíme, jestli budu stejně úspěšnej.

  To se mi líbí

 4. bob napsal:

  EU, resp. Evropská komise dělá v boji s COV 19 maximum – tím, že nedělá nic.
  Možná, kdyby nedělala nic i v dalších oblastech, bylo by lépe.
  Nic nedělají neziskovky, nic nedělá církev, nic nedělá OSN ,WHO ,NATO nebo jsem si ničeho významného nevšiml.
  U toho NATO bych se zastavil.
  Tam bych viděl největší potenciál pomoci – vojenské nemocnice, desinfekce celých oblastí, logistika.
  Členství v NATO zřejmě paralyzuje národní armády…
  V malém nám to předvedla naše hrdinná armáda, která neměla kapacitu pomoci na Vysočině, museli zaskočit hasiči.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   to asi bude prašť jako uhoď, pamatujete, bobe, jaká to byla sláva, když naši slavní chemici vystopovali nějaký fujtabl v Kuvajtu a … a pak čtete tohle (mimořádně zdařilý text):
   http://nonserviam.cz/nemame-kapacitu-pisem-ucty-za-fedrpuse-savlicky-a-lampasy-sorry-jako/

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Občas to čtu, ale tohle je úlet. Armádní zdravotnický personál se rozhodně neumí postarat o nemohoucí klienty, protože je školen na naprosto jiné situace. Kromě toho už běhají po republice ve svém zaměření. A tolik jich zase nemáme.

    To se mi líbí

    • Antimon napsal:

     Armádní a obzvláště armádní zdravotnický personál se musí umět postarat o každého. I o raněného bez noh s průstřelem břicha, postiženého tyfem a podobně. Tedy nějaká pomoc v domově důchodců není nic, co by nezvládli. Nota bene, když to zvládnou hasiči. Sorry jako …..

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Důchodci nejsou totéž co zranění v boji. Takže k nim ten přístup musí být úplně jiný.

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       Úlet, Bavore?!?!
       Vy někdy držíte první apríl častěji než je zdrávo, tohle přece nemůžete myslet ani trochu vážně!
       Příkladem je i plukas Prymula, kterej ač zelenej, zvládl toho mnohem víc, než ten Hamáček s těma svejma poradcema, to teprve bude dílo od lidí, co sou školený, jen si počkejte.

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Taky bychom mohli každýho důchodce postřelit. To by pak už zvládli, ne?

       To se mi líbí

 5. lujjza napsal:

  Proč by proboha EU dělala něco pro boj s koronavirem, když se jí naopak brebera náramně HODÍ? A čím bude hůř, tím pro EK líp!
  Aspoň si lidi nevšimnou – mají dost starostí s vlastním přežitím, že ano – že hlavouni EU pořád a neustále potichoučku a usilovně makají na uskutečnění svého hlavního cíle, a to je narvat do Evropy ZA KAŽDOU CENU co nejvíc migrantů z Afriky atd. To se nezměnilo a s neutuchajícím nasazením to pokračuje a média o tom – jaké překvapení – mlčí.
  Ono se toho v tomto směru a „za zády“ brebery opravdu děje hodně, pro „vítače“ je Covid19 pravým POŽEHNÁNÍM, kdyby nebyl, museli by si ho snad vymyslet.
  Přečtěte si… (a jednání ministra zahraničí Petříčka jistě nepřekvapí… bohužel):

  „Dostali jsme od Bruselu „migrantský flastr“: Záloha na další kvóty? Nechali jsme Rakušany a Maďary ve štychu. I Řeky s kudlou v zádech. Falešná blokáda. Turci řádí v tiché dohodě s Bruselem. Invaze naplno pokračuje“
  http://www.novarepublika.cz/2020/04/dostali-jsme-od-bruselu-migrantsky.html

  To se mi líbí

 6. čtenář napsal:

  Doma tvrdí něco jiného než v zahraničí. Babiš v tichosti odkýval pokračování zelené politiky

  Kabinet Andreje Babiše na jednu stranu tvrdí, že evropský Green Deal je utopií, přesto premiér zelenou politiku schvaluje. Vyplývá to z jednohlasně přijatého prohlášení po summitu lídrů Evropské unie v minulém týdnu, kde představitelé států jednali nad dalšími kroky, jak nakopnout ekonomiku. Ve výstupu je však uvedeno tvrzení, že i když je nyní nutné bojovat proti koronavirové nákaze, tak je poté nutné dodržet ekologické a digitální transformace.

  https://echo24.cz/a/SxCAt/doma-tvrdi-neco-jineho-nez-v-zahranici-babis-v-tichosti-odkyval-pokracovani-zelene-politiky

  To se mi líbí

 7. lujjza napsal:

  Slovenský europoslanec Milan Uhrík:
  “ EÚ ide dávať vreckové a platiť hotely imigrantom v Grécku za stovky miliónov eur“

  (…) Podľa týchto predstavených opatrení Európska komisia vyčlenila:
  190 miliónov eur na poskytnutie „hotovostnej pomoci“ 90-tisíc imigrantom a prenájom 25-tisíc postelí pre imigrantov v bytoch a apartmánoch.
  35 miliónov eur na ubytovanie imigrantov v neobsadených gréckych hoteloch.
  220 miliónov eur na vybudovanie 5 nových imigračných táborov v Grécku.
  10 miliónov eur na posilnenie pobrežnej a pohraničnej stráže.(…)

  (…) „Prinášam vám čerstvé informácie z Bruselu: EÚ sa už načisto zbláznila! V čase, keď sa Európania nemôžu kvôli koronavírusu slobodne prechádzať ani len vo vlastných mestách chcú bruselskí úradníci sťahovať desaťtisíce imigrantov z Grécka do celej Európy a za stovky miliónov eur im idú dávať vreckové a platiť ubytovanie v dovolenkových hoteloch. A v médiách nie je o tom ani zmienka!(…)

  https://www.hlavnespravy.sk/uhrik-eu-ide-davat-vreckove-platit-hotely-imigrantom-grecku-za-stovky-milionov-eur/2108224

  To se mi líbí

 8. Bavor V. napsal:

  Tak jedna „evropská“:
  Včera jsem narazil na 3 l balení AntiCovidu. Za nějakých 489,- Kč v DM (163,-/l). Sice jsem se trochu zarazil, ale co člověk neudělá pro zdraví. Teď jsem zjistil, že jsem asi koupil padělek. E-shop Möbler Home nabízí 5 l za 1299,- (260/l) a litrové balení za 599,-

  To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   Tak nám zařízli Ranní kávičku od Terezy – což teda bude opravdu chybět.

   To se mi líbí

  • vera napsal:

   No, možná si radši nejdřív porovnejte složení než si začnete rvát vlasy)
   Litr technického lihu za stovku, litr peroxidu za 150, a vodu z kohoutku – přidávat k tomu čím dál vyšší marži, je známka úspěšného podnikatele. Úspěšného v těžkých dobách)

   To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   porovnávat ceny u takto velkého řetězce drogerií DM s e-shopem na nábytek mi slušně řečeno připadá podpásové.

   zaregistroval jste vůbec že od včerejška mohou mít otevřeno i prodejny pro domácnost,ale jen ty které prodávájí i ochranné prostředky?

   anebo co jste tím chtěl naznačit,že německý nadnárodní drogistický řetězec je slušný obchodník a to české s.r.o. jsou ti keťasové?

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Mně nešlo o porovnání obchodů jako takových. Mně jde o to, že jsou lidé, kteří se prostě snaží vydělat za každou cenu. A mít ten samý výrobek za trojnásobnou cenu nemá s velikostí obchodu nic společného. Ostatně v Peaze zadrželi překupníky s filtrem třídy FFP3, který se nesmí volně prodávat, navíc v ceně 1000,- za kus, když stanovená max.cena je 150,-/kus. A taky to byli Češi. (není uvedeno zda bílí nebo snědí)

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     nebudu se zastávat obchodníka o kterém nic nevím,kromě toho co si dokáži na netu zjistit,ale ani ho nebudu obviňovat z extrémně vysoké marže.

     ale jako někdo kdo se pohybuje v maloobchodě i velkoobchodě vím že množstevní slevy jsou nastaveny tak že i kdyby ten drobný obchodníček si přirazil menší procenta než ten řetězec tak vždy bude za keťase.
     není to totiž o velikosti obchodu,ale o velikosti objednávky a o dalších věcech které už je zbytečné vypisovat.

     proč jste přeřadil na trojnásobek?

     přečtěte si znovu co jste sám napsal.
     ———
     kvůli myšlenkovým pochodům jaké jste předvedl jsem odmítli před 14dny nabídku prodávat v trafice bavlněné roušky.
     i když tam chodili lidé a ptali se na ně.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      1. Eshopy se vždy vytahovaly nižší cenou.
      2. Vám se porovnání 163 vůči 599 nezdá trojnásobné? (nepočítám to přesněji, protože vím že litrové balení bude vždy dražší než třílitrové)
      3. A co porovnání 163 proti 260 u pětilitrového (za 1 l), kde by naopak měla cena být nižší v přepočtu na 1 l.
      4. A co ti obchodníčci v Praze, kteří kteří dosáhli více než šestinásobku (150 proti 1000)
      E-shop s nábytkem určitě nemá takové množstevní slevy, ale u AntiCovidu je obchodní politika někde jinde. Pochybuji, že výrobce zrovna tady potřebuje dávat rabaty.

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       objektivní kritik by srovnával 3litrové balení s 5litrovým,pokud už není možno srovnávat 3litrové s 3litrovým.

       černý trh s FFP3 nemá s naší diskuzí nic společného.

       velmi pochybuji že Preol který AntiCovid vyrábí a prodává minimálně po 1000l. kontejnerech má něco společného i s jeho následnou distribucí do maloobchodní sítě.
       možné to ale je,ale velmi pochybuji.

       i kdyby se nám podařilo najít velkoobchodní ceník dodavatele do maloobchodní sítě tak nám bude prd platný,protože konečné ceny dodávek nemají s těmi oficiálními ceníky stejně nic společného.
       budou to neveřejné nabídky,na čem by asi ti VIP vydělávali?

       tímto směrem zaměřte svůj hněv,na distributory,ten maloobchod tím keťasem rozhodně není.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Já snad neporovnával třílitr s pětiltrem?
        Černý trh je součástí toho, co odsuzuji. Příliš nadsazené ceny.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        naše diskuzní vlákno není tak dlouhé,přečtěte si ho znovu a v klidu.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Asi se míjíme. Nechápu, co nechápete a o čem mne chcete přesvědčovat.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        vaše kritika trojnásobku je nesmysl.

        když mám k dispozici dva výrobky,jeden 3litrový a druhý 5litrový,tak jediná alespoň trochu objektivní kritika by měla vycházet z porovnání cen za 1litr mezi těmito dvěma výrobky.

        rozdíl ceny na 1litru 163,- a 260,- ale není trojnásobný.

        vypomáhat si tím že použiji cenu 599,- u 1litrového balení u „keťasů“ aby mi vyšel ten trojnásobek není férový diskuzní styl.
        také i proto,že nejste ani schopen doložit cenu 1litrového balení v DM.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ale já jsem nikde nepsal, že mezi 3 a 5 l je trojnásobek. Jen porovnávám cenu za 1 l tak jak mám možnost. V DM bylo toho dne pouze 3 l balení, takže to nemohu porovnat, ale pochybuji, že by stálo více jak 250,-

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        další diskuzi už nechci věnovat čas,takže to uzavřu.
        ve všem máte pravdu,jsou to keťasové.
        mějte se.

        To se mi líbí

    • brtnikvbrlohu napsal:

     Do DMka trochu vidím – mám informace z první ruky a v celé pleádě řetězců mi připadá mezi nejsolidnějšími – například nemá v žádném případě různou kvalitu v A nebo D či u nás – většina sortimentu je stejná ve všech státech co podniká, doplněná částečně místními výrobci. Je tedy pravda že je dražší, ale je to vyvážené zaručenou kvalitou jako celek, navíc nabidku směřuje spíš na „střední vrstvy“.

     To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   Přece jenom dám jeden komentář:

   Jiří Ovčáček – „V čase těžkém se rozhodli pyšní a nenávistní uvalit hanbu na tuto zemi. Praha právě teď odstraňuje sochu maršála Koněva, osvoboditele Osvětimi a ČSR od německých nacistů.“

   To se mi líbí

  • bob napsal:

   A to ještě ten ubožák Kolář měl říct, že Koněv neměl roušku.
   Za trest bych ho nechal všechny sochy v Praze opatřit rouškou.
   Je mi smutno z toho, co sedí na některých radnicích

   To se mi líbí

  • Pepánek napsal:

   Už zase pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí. Vzpomínám na rudoarmějce v naší vesnici, do jak strašně zničené země se museli vracet., přesto jistě byli šťastní, že přežili. Jejich potomci to budou oprávněně brát jako těžkou urážku. Proč to ty lidi z vedení Prahy dělají? Jaký prospěch z toho mají?

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Jako vždy. Moc, vliv, peníze.

    To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Nejvic je na tom zajímavá ta skutečnost, že jistý Hřebejk vykřikoval jak vláda chce zneužít zákaz shromažďování pro volbu do Rady ČT a pak to zneužije parta topáků kolem Koláře

    To se mi líbí

 9. brtnikvbrlohu napsal:

  Rakouská TV v poledních zprávách varovala nad masivními nájezdy šmejdů kteří se snaží podvodně získat pod záminku laciní zelené elektřiny čísla účtů a souhlasy s inkasem.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.