Fňukání na nesprávném hrobě


ČT  je s nezávislostí sobě vlastní, velmi kritická k vládě. Nezávislý moderátor formuluje svou nezávislou otázku způsobem, jemuž se říká „zavádějící.“  Měl by se zeptat neutrálně: „Co říkáte současné situaci?“  Stačí slovo situace nahradit výrazem krize, takže divák či posluchač ví, že jde  o krizi. Host tedy začne nezávisle mluvit o krizi, protože jinak by ohrozil případné další pozvání k nezávislému vyjádření názoru.

Vláda v neděli večer vyhlásila opatření, jimiž se snaží omezit další přenos viru. Z celé dlouhé tiskové konference stojí za zmínku jen několik vět, které pronesl ministr vnitra Hamáček: „Jde o to, aby lidé začali používat selský rozum a uvědomili si, že karanténa pomůže jen tehdy, bude-li dodržována.“

Tuto větu editoři ČT do éteru nepustí. Místo toho se zabývají nesmysly, které jdou až k úvahám, zda je možné omezovat svobodu pohybu kvůli nějakému viru.

V OVM se 15.3. 2020 dlouze mluvilo krizi v zásobování ochrannými pomůckami pro zdravotnictví. Roušek, respirátorů, ventilátorů, rukavic, brýlí a obleků je nedostatek.

A najednou slyšíme, že vláda selhala, nekoupila a nepřidělila. Jenže, zdravotnictví je přece  soukromé podnikání. Zdravotní péči zajišťují pojišťovny, které si hrají s penězi, které stát vybere. K tomu, aby mohla být zdravotní péče zajištěna, jsou nutné i zmíněné ochranné prostředky. To znamená, že organizace, které pojišťovny ovládají, mají povinnost takové prostředky plánovat a pravidelně nakupovat v potřebném množství.

To platí i pro podnikání zubařů. Doktor Šmucler se v ČT rozfňukal, že zubaři a sestřičky nemají roušky. Jenže ty si každá ordinace přece musí objednat a zaplatit sama. Řekněme, že lékař potřebuje 4 roušky denně a stejně tak jako sestřička a recepční. Při pětidenním pracovním týdnu a 50 týdnech/rok potřebuje za rok 12/den x 5 dní/týden x 50 týdnů za rok – tedy celkem 3000 roušek/rok

To vše je jednoduchá aritmetika. Stejný algoritmus lze použít pro jakoukoli organizaci, která potřebuje svoje pracovníky chránit.

Problém je v tom, že se neustále „optimalizuje“ provoz lékařských zařízení. Pokrok v léčbě snižuje čas pro hospitalizaci, což vede k redukci počtu lůžek pro akutní péči. Je to lákavé, protože zrušená lůžka ušetří náklady na lékaře, sestry, pomocný personál, prádlo, energie atd.

To je praxe běžná všude. V Ontariu například optimalizovali délku pobytu v nemocnici po porodu. Statisticky to vycházelo skvěle, matky mohou jít domů během 24 hodin. Jenže pak se ukázalo, že většina matek byla z různých důvodů během 24 hodin zpátky v nemocnici.

Když vypukne epidemie, zjistí se, že kapacita lékařských zařízení přestává stačit. Tedy úměrně úspěchu optimalizací. Problém nastává i s dostupností ochranných pomůcek. Když vypukla epidemie v Číně, bylo z některých medií znát uspokojení, že s to děje komoušům. Dobře, jsou to kapitalisti, ale po komunisticku porušují lidská práva a třeba izolují oblast v větším počtem obyvatel než má ČR.

Chamtivost Západu po „maximalizaci“ zisku převedla celá výrobní odvětví do Číny. Třeba generické léky a roušky. S tím se nedá nic dělat, protože návrat výroby do původních zemí je prakticky nemožný, protože by vyžadoval obrovské investice do infrastruktury i do vzdělání zaměstnanců a přinesl snížení současných zisků.

Jakýsi geopolitický zločinec nedávno vyhlásil Čínu za protivníka č. 1, kdežto Rusko je až na druhém místě.

Bývalý člen KSČ, který nás bude v čemsi reprezentovat v EU, mluvil o tom, že potřebujeme inovace a nové technologie. Jenže pak se ukázalo, že má, coby bývalý generál, v hlavě zbraně. Nemluví rovnou o válce, takový hlupák přece jenom není. To jen potřebujeme lepší a dokonalejší zbraně, abychom mohli našeho nejbližšího nepřítele odstrašovat až do úplného odstrašení.

Jenže on jednou nějaký blbý generál (jistě omylem) zmáčkne knoflík a budeme s lítostí vzpomínat na zlaté časy v době virů.

Pokud jsme skutečně svobodná, nezávislá a sebevědomá země, jak to vzkazujeme nepřátelům, měli bychom politiku generálů ve vlastním zájmu odmítat. Zůstalo by nám víc peněz na ochranu zdraví.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Královských Vinohrad se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

115 reakcí na Fňukání na nesprávném hrobě

 1. vonrammstein napsal:

  Ach jo. Celkem rozumnej článek, totálně zabitej tou milionkrát omílanou píčovinou s atomovým knoflíkem. To si fakt myslej, že když nějakýmu generálovi jebne, v klidu si napochoduje na nějakej supertajnej generální štáb, zahlásí-Když dovolíte, půjčil bych si čudlík, pohov!-a pak zmáčkne ENTER? Takhle blbej přece bejt nemůžou.

  To se mi líbí

 2. strejda napsal:

  Pokud jsme skutečně svobodná, nezávislá a sebevědomá země, jak to vzkazujeme nepřátelům, měli bychom politiku generálů ve vlastním zájmu odmítat. Zůstalo by nám víc peněz na ochranu zdraví.
  Souhlasím s Vámi až na výše uvedenou větu. Jistě ji také nevěříte, je to jen klišé. Nejsme svobodnou nezávislou a sebevědomou zemí. Ani to příliš netvrdíme, mluvíme především o tom, že musíme být věrni spojencům až do konce a poslouchat jako hodinky. I kdyby to mělo znamenat, že boj o Prahu u Kábulu fatálně prohrajeme. Tak se sebevědomý subjekt nechová. Jak dlouho si myslíte, že by vydržel politik, který by válečnickou politiku odmítnul? Rychle by skončil. Kde a jak raději nedomýšlet. Byl by velice špatným příkladem. Skončil by i ten, který by viděl skutečné nebezpečí za humny v podobě statisíců připrchlíků, kteří dnes ani nepředstírají pokoru a jsou ochotni se do „ráje“ probít silou.
  Jsme v pasti ze které není úniku. Můžeme se jen snažit svoji situaci zlepšit v detailech. Již nikdy nebudeme soběstační v základních potravinách. Brzy nebudeme soběstační ani v energetice. V bankovnictví nemáme nic. Bylo toho moc ku psaní, ale to Vy vše znáte.
  Takové jsou cesty osudu a života.

  To se mi líbí

 3. bob napsal:

  Když se (podle mě) nepatřičně ptali Babiše jak budeme řešit ekonomiku, odpověděl, že se budou muset zkrouhnout (parafrázuji) výdaje na armádu.
  Reagoval poslanec Bartošek(KDU-ČSL), jako, že ne, že armáda peníze potřebuje….
  Myslím, že nepotřebuje.
  Kdyby naši „úhlavní nepřátelé“ – Čína a Rusko nás chtěli zničit, tak není nic jednoduššího, než přestat dodávat strategické komodity (a to se nejedná pouze o roušky).
  A sledujíc realitu, tak bych moc nespoléhal na největšího a nejlepšího spojence Ono to heslo Amerika first!! platí všeobecně, každý nejdříve pomůže sobě.
  Jinak působí až tragikomicky, to, že virus zabránil tomu šílenému cvičení u hranic Ruska.
  Ještě k té armádě.
  Až mě někdo přesvědčí, že prostředky na armádu cílí na zajištění naší bezpečnosti (tím nemyslím „boje za Prahu“ v Afgu, v Mali…), tak názorově otočím o těch pověstných 180 stupňů

  To se mi líbí

 4. Jiří Jírovec napsal:

  vonrammsteine, obávám se, že ve Washingtonu je dostatečný počet namachrovaných generálů, kteří by si rádi práskli. Knoflík samozřejmě nezmáčknou bývalí komunisté jako Šedivý nebo Pavel.

  700 nebo kolik miliard dolarů, které vydávají v USA na „obranu“ ročně, nutně vede k obrovské nerovnováze ve světě. V určitém okamžiku to přestane dávat smysl.

  Profesor Krejčí nedávno upozornil, že kdyby Německo dávalo 2% HDP na zbrojení, narušila by se velice významně mocenská rovnováha v Evropě.

  Obávám se, že Česko není víc než gubernie. Bylo nám povoleno, abychom okopávali kotníky Rusku a Číně. Dokonce jsme mohli žádat odvolání čínského velvyslance. Jenže ve stejný den, kdy se Vystrčil oháněl suvrenitou a sebevědomím přišel výhružný dopis od amerického velvyslance ohledně digitální daně. Kupodivu neobjevily se žádné hlasy volající po odvolání vyhrožujícího amerického velvyslance.

  Česko by mělo udělat stejnou věc jako kdysi de Gaulle, odmítnout účast na vojenských operacích NATO. V Kábulu se nebojuje za Prahu, ale obhajují gropolitické zájmy USA, v Mali jde Francii o uran a možná o trochu zbytkového zlata.

  O Libyi neskutečně žvanil Metnar: prý tam musíme pomáhat nastolit pořádek „vždyť to v roce 2012 byla bohatá a prosperující země,“ řekl. On možná ani neví, kdo ji rozvrátil.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Já mluvím o procesech, jak se k tomu čudlíku vůbec dostat, jak získat povolení k jeho použití atd. To není jako jít si koupit k řezníkovi buřta, vědi? Takže se k tomu fakt jen tak nějakej generál nedostane jenom proto, že se mu zrovna chce.

   To se mi líbí

 5. čtenář napsal:

  LŽETE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Hamáčkovy věty ČT pouštěla několikrát.

  nic vám není proti srsti,lhát jen aby to mělo patřičné grády pro publikum.

  P.S.: kdyby náhodou Josef….. tak jsem toho napsal méně než jsem si přečetl

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Vystřihla to v prvním přenosu. Pak ji asi někdo upozornil,že to bylo to nejdůležitější.

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    jo jo,hned to vystřihla v prvním přenosu,v tom živém vysílaní,jo jo.

    pane Bavore,toto nemáte zapotřebí.

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Česká bleskovize by zase kurva fix neměla mít zapotřebí z živého vysílání důležitého prohlášení něco vystřihovat.
     Když ono je to „vylepšování“ podle vkusu média v digitálním věku tak snadné, prostě se zmáčkne čudlík a už to jede.. 😦

     To se mi líbí

     • karel napsal:

      o tom žádná,

      čt má čudlíky dotažené do detailu,některým divákům určité pasáže vystřihuje a jiným to nevystřihuje.
      kritikům jejich vysílání to vystřihuje podle vzoru „vysílání čt škodí zdraví“,aby měli druhý den co kritizovat a nezůstali tzv. na suchu.

      od víkendu to budou mít doladěné k dokonalosti,některým divákům,kterým to dnes vystřihuje jejich tv okamžitě přeladí na TV Barrandov anebo jinou celoplošnou stanici.
      budou to mít nastavené podle toho kolik % času divák u určité stanice v posledních 24hodinách strávil času.

      televizní přijímače připojené do sítě budou schopny přelaďovat i na nezávislá zpravodajství,kterým nikdo nic nediktuje.

      To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Netušil jsem, že ČT spustila svůj PR na kritizujících webech , tlačítkový karle. ČT má cílenou demagogii, špinění, osočování, lhaní v přímém přenosu, pořádání mediálních honů, lynčů, a de takto protistátní, dalo by se klasifikovat jako protistátní, protinárodní až vlastizrádnou činnost skutečně doladěnou k dokonalosti pod kňučením o veřejnoprávním statusu.
       Už jednou se na Krkavkách objevilo ozbrojené komando, ale to bylo řízeno idiotem Vondrou, nicméně ona instituce je zralá už pár dekád na kompletní a komplexní nejen personální zemětřesení, popřípadě na privatizaci.
       Ve státě, kde je bankovně-finanční sektor z více než 90% vlastněn cizinci, stejně jako cca 70%-80%průmyslu, o produktovodech nebo vodě nemluvě, se tak zparchantělá tv stanice ztratí…
       Bohužel, dobroseři, stihli jste cugrunt zničit ohromné dědictví, nicméně když už se v drtivé většině své produkce tak nechutně doslova válí ve splašcích, kolikráte vlastních, tak žádná škoda …
       Zkuste zvracet ZA VLASTNÍ , trolle …

       To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        já zvracím ZA VLASTNÍ,…………….

        To se mi líbí

       • Minorita napsal:

        Ale, psal jsem karlovi, dle mne trollovi … A ejhle … Proč jste neuvedl čtenáři opravné vysvětlující řádky , když velmi dobře víte, co se bude dít ? To má být cílená provokace, a pak reakce dáváte k dobru na webech, kde jsou Vám názorově blíže ? Zvláštní, asi víte, proč to děláte. Obecně je tu laťka vcelku vysoko, ale asi je to věc názoru, že …

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        předpokládal jsem,že to není nutné,když je tu ta laťka vcelku vysoko.

        moje laťka je vcelku nízko,ale styl všech co zde diskutují poznávám okamžitě.

        To se mi líbí

       • Minorita napsal:

        Tušil jsem obsah Vaší odpovědi, čtenáři, a jde nejspíše o trefu nejen v tomto odhadu… Jak myslíte.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        mylíte se,
        hraji fér,diskutuji pouze tady,jsem pravidelným čtenářem i u Tarase,velmi málo tam ale něco do diskuze napíši.
        a nemám pokřivený charakter abych něco někam dával k dobru.
        názorově blízké potkávám i zde,to mi stačí.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Musím se přiznat, že to byla moje vina, kdo tuto nepříjemnost vyprovokoval. Ano, s tím vystřižením. Takže oba se uklidněte, já to beru zpět.

        To se mi líbí

      • oh napsal:

       Gratuluji, elfe (?) Karle. Jste o poznání vtipnější než buldozer v divadle. (Na Jezerce)

       To se mi líbí

 6. Laco G. Mlynář napsal:

  Jak je všechny nazvat? Jsou to jistě Kazisvěti, ale to je mírné pojmenování, Od rána do večera slyším jak je vláda blbá, nepředvídavá, co udělá je špatně a hlavně ty roušky a já nevím co ještě. Samozřejmě za všechno může Bureš.
  Ze začátku mne ta zavilá nenávist, která prosákla z těch Letných až do války s virem pekelně štvala. Teď už ne. Jsem si jist, že vláda maká jako motorová myš. Tak si počkejme až to všechno skončí a budeme se zpětně moci přečíst všechnu tu nenávist Hrušinských, což je etalon hlouposti a sprostoty.
  Každý den v 8,00 se dívám na Tagesschau německé veřejnoprávní ARD (https://www.daserste.de/live/index.html), doporučuji. Denní zprávy trvají 15 minut včetně předpovědi počasí a sportu a zaručeně se tam dozvíte to nejdůležitější ze světa a dost také z Německa. Na rozdíl od našich Událostí, které trvají 50 minut, bez počasí a bez sportu a je to většinou ideologické tlachání (např. úděsná Šámalová, nebo ta Kostěná prdel).
  Nyní po Tagesschau následuje každý den cca 30 minut ARD Extra věnované koroňáku.
  Stručný závěr. Němci jsou na nejlepší cestě dostat se na trajektorii Itálie. Vinou spolkového uspořádání tam o školství a zdravotnictví rozhodují zemské vlády a municipality a tak tam pořádně neví pravá ruka, co dělá levá a nemůže tam ani být nikdo, kdo by stát jako celek řídil JAKO FIRMU.
  Záběry z ulic ze včerejška. Roušku nosí tak 5% obyvatel a to i u lékaře. Lidé se shlukují, žádný abstandt 2 metry. Prostě lehkomyslnost. Pokud by tam nějaký Dolfi zavelel, byla by to jiná, během 3 hodin, by Německo bylo pod rouškami. Zatím jim pomáhá to, že jejich zdravotnictví je excelentní, ale i ta excelence má své hranice. Tou hranicí hádám bude 20.000 nakažených. Včera měla Anděla bezbarvý projev výzev a apelování na rozum obyvatel. Prý jsou v nejhorší krizi od roku 1945. Ale skutek utek, sama roušku neměla.
  Píšu to proto, že
  – Německo je náš největší soused a hazarduje se svými obyvateli,
  -všichni naši nenávistní kritici vlády se dívají na svět z Řípu a asi si myslí, že svět je jenom tak 100 km kolem kapličky na Řípu. Není, podívejte se za hranice do Německa Kazisvěti.
  -v Evropě patří zatím naše vláda ve válce s koroňákem k nejúspěšnějším. Ne že by nedělala chyby, ale tvrdím, že strategické chyby, jako ta německá (a další, italská, španělská, francouzská etc.) nedělá.
  Napíšu to stručně. Jsme ve válce s virem a jediná cesta z ní je semknout se kolem šerifa a podporovat jej. Všechno ostatní je vlastizrada.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Dovolil bych se zeptat, kdo je ta Kostěná Prdel? Jsem chabrus na pajšl, takže si můžu dovolit bůček, ale zprávy v ČT09 už představují riziko větší, než malé.

   To se mi líbí

 7. Laco G. Mlynář napsal:

  Ještě pár poznámek.
  Ve veřejnoprávní německé TV jsem neviděl nenávistné útoky na vládní představitele. Vše probíhá věcně a na faktech. Dokonce i o Česku a Babišovi referovali jako o státu s nejtvrdšími opatřeními v Evropě.
  Jestliže si naše slavná opozice myslí, že všechno umí líp než ten nenáviděný Bureš, co jí brání, aby zabrala a předvedla, jak se nakupuje milion respirátorů? Nakupovat přece může kdokoliv a vláda mu takový nákup ráda proplatí.
  Proč to nepředvede Hřib u našeho „nejdůležitějšího obchodního partnera Tchaj-wanu?“
  Nejsou roušky. Kdyby byly, kazisvět Železný by neměl o čem v TV kvákat.
  Ale vsaďte se, že od dnešního rána je bude mít celá republika.
  Jak už napsal Bavor, obvodní lékaři, stomatologové a lékárníci jsou soukromí podnikatelé a ti jsou povinni podle zákoníku práce své zaměstnance vybavit ochrannými pracovními pomůckami. Ne vláda.
  Úplně vypouklé je to u supermarketů, které jsou ve vlastnictví převážně německých majitelů. Proč jejich zaměstnance nevybaví rovnou z centrál z Německa respirátory, když je to tak jednoduché? A místo toho včera kvičela bába, co zastřešuje odboráře z obchodu, že vláda, vláda?
  Bylo by toho víc. Teď to opravdu nemá smysl dál probírat. Přijde den a v ten den bude svět jiný, než před válkou s koroňákem, taky pro Kazisvěty. Oni to tuší a tak štvou.

  To se mi líbí

 8. Jethro napsal:

  K té ČT poznámka. Něco se tam asi děje, soudě alespoň podle toho, že se tam zjevil člověk, který působí jako pravý opak toho zbytku „zpravodajů“. Stach? nebo tak nějak.
  Mluvil inteligentně, se znalostí věci, bez předpojatosti, spíš se mi zdálo, že obhajuje vládu a její kroky v dané situaci. Navíc rétorika i pro mne uklidňující, natožpak pro zbytek té nekavárenské veřejnosti.
  Že by se tam začala rýsovat nějaká opozice proti stávající opozici? Fakt nevím, ale toho člověka si vždycky pozorně poslechnu, protože to byl první insider z ČT, u kterého jsem měl pocit, že ví. A jsou tam i nějaké další signály…

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Už asi dostal karanténu. Včera tam už nebyl.

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    Z DOMOVA: SPECIÁLNÍ VYSÍLÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE: ZEMĚ V NOUZI

    Moderátor Daniel Stach vyzpovídá přední odborníky ve čtvrtek 19. března od 20:10 hodin. Debatu budou vysílat souběžně programy ČT1 i ČT24.

    To se mi líbí

   • Jitka napsal:

    Dnes už v TV byl, pravděpodobně bude moderovat ten večerní pořad na ČT 24, tak by to snad nemělo být tak nenávistné. Dnes, na Primě, v 19,25 by měl promluvit krátce prezident.

    To se mi líbí

  • bob napsal:

   Stach je výjimka potvrzující pravidlo. Dokáže perfektně zagregovat informace, jeho vyjadřovací schopnosti a inteligence jsou jedinečné. Doporučil bych ho okamžitě jako mluvčího vlády.
   Co se týče ČT. V Interview je nová holčina. ..
   Kde je Tvarůžková? Povýšila? Nebo už tak srala lidi, že jí odstavili?
   Jinak, když jsme u té ČT, starej Železný mladýho málo mlátil :-))))

   To se mi líbí

  • Slim napsal:

   D. Stach dělá pravidelně (už dost dlouho) něco s názvem jako „Hyde Park Civilizace“. Jsa mocen angličtiny, často zpovídá přední vědce nobelisty a tak

   To se mi líbí

   • Josef K. napsal:

    A tváří se u toho, jako kdyby vše bylo jeho nápad. A nevím – být mocen angličtiny je něco výjimečného?

    To se mi líbí

    • bob napsal:

     Jasně, Angličtina je něco jako řidičák…
     Já ale s úctou sleduji, jak se D. Stach umí perfektně připravit a jak je v té angličtině (jejíž znalost není nic výjimečného) schopen diskutovat s Nobelisty na různá odborná témata.
     Je to profík každým coulem a takových, i když započítám Vás p. Josefe zase tolik není.

     To se mi líbí

     • Josef K. napsal:

      To sice máte pravdu, ale aby nevěděl, o čem si bude s hostem pořadu povídat, to by snad neprošlo ani na ČT. Eben Na plovárně také musel vědět o čem bude řeč.

      To se mi líbí

 9. tata napsal:

  ASI jsem ,,zmoudřel,, když to pročítám a to už také málokdy,musím se usmát jak jsem se snažil vysvětlit svůj názor ,Dnes mi to připadá hodně naivní ,bláhové.SVĚT se nezadržitelně blíží k tomu že jsem i rád že se toho už nedožiji.ASI si svět musí sáhnout na dno,lehnout popelem a hlavně vystřízlivět sto-ho co nazývají dnes demokracie naopak ta hájí jen to špatné.ASI jako ve všem bude muset přijít jiný řád vůbec nevím jaký ale socialismus je utopie,kapitalismus umírá a kupodivu aspoň podle mě že pohřbil defakto svého protivníka s určitou protiváhou.NEVÍM doživím v takovém politickém vzduchoprázdnu,stejně se nedá už nic změnit.

  To se mi líbí

  • tata napsal:

   Občas mě z letargie vyvede nehoráznost jako toto…Advokát podal návrh na zrušení nouzového stavu, vláda prý lže…….ach jo já bych mu dal bombu

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    No ano, Záhumenský, advokát „ekologů“ z Arniky, známý mistr galaxie v administrativní buzeraci a hledání formálních závad v úředních rozhodnutích, ale podle toho, že v návrhu on a jeho squaw prý tvrdí, že: „Přijatá usnesení jsou podle autorů návrhu nedostatečně odůvodněná a nepřiměřená. „Efektivnější a méně omezující alternativou jsou například zdravotní kontroly obyvatelstva. Nahodile a nepromyšleně zakotvené výjimky, jako například výjimka pro pobyt v přírodě nebo parcích, pak opět vedou k tomu, že dané opatření je nutné označit za svévolné,“, buďto někdo z nich musel tajně absolvovat i studium epidemiologie, nebo [autocensored]
    Každopádně to netrvalo ani tak moc dlouho, než vylezl se svým praštěným Nápadem první „ekolog“. 😦

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Je z Brna a prý má plzeňská práva.

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Kde vystudoval, netuším a je mi to víceméně fuk Rozhodně je ale škoda, že ho ani na právech nestihli naučit číst. 😦
      Doporučení lidem při současné epidemii koronaviru v ČR sepsali Prof. MUDr. Jiří Beneš, CSc. a Prof. MUDr. Ladislav Machala, Ph.D.
      Je tam moc zajímavý odstavec o přenosu infekce:
      „Vylučování viru pravděpodobně začíná den před vznikem prvních klinických projevů (rýma, kašel, vzestup teploty) a trvá po celou dobu nemoci a ještě několik dní po jejím skončení. Doba vylučování viru po odeznění klinických projevů je závislá mimo jiné na stavu imunity; u jedinců se sníženou imunitou může vylučování trvat déle než týden po normalizaci tělesné teploty. Obecně je zřejmě možné doporučit, aby po prodělání nemoci by měl člověk zůstat ještě týden v izolaci.“
      Ve spojení s tím, že u řady lidí proběhne nákaza téměř bez příznaků, jen s lehčími obtížemi, které se špatně odlišují od obyčejného nachlazení, je opravdu roztomilé, když nejvyšší epidemiologická autorita vesmíru – dvojice „eko“právníků – míní, že by zdravotní kontroly obyvatelstva stačily.

      To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Oh-u, je načase, aby se skuteční ekologové očistili od 99% zmetků a parasitů zaštiťujících se jejich jménem … Pokud to nezvládnou, pohřbí nejen sebe …

       To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      😂 Na komoru, pane domácí, smrtící kombinace – je z Brna a práva v Plzni 😂 … Chybí Kancl v Praze …

      To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      pane Bavore,

      právo v době pandemie
      od cca 1.03.00

      je to asi 15minutová diskuze se Sokolem.

      https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11412378947-90-ct24/220411058130320

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Já se domnívám, že i vláda jedná ve stavu nouze, takže je možné, že něco není v ažůru. Ale Správně Sokol i podotkl, že těžko bude soud něco rušit, když to potřebné je.

       To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        a nebylo by už vhodné to do toho ažůru nastavit?
        abych si nemusel každý den zjišťovat co následující den můžu dělat a co dělat nemůžu.
        co musím a co nesmím.

        vždyť já už si začínám připadat jako v blázinci,jeden žádá o pochopení,druhý důrazně doporučuje,třetí prosí,další to co ti 3 před ním říkali zase „vysvětluje“ jak to mám chápat a já z toho všeho,s prominutím,mám v hlavě bordel.

        nemají ti kritici kus pravdy v tom,že ten začátek je uchopený nesprávně?

        já vím,sám lítám ode zdi ke zdi,jeden den jsem na vládu rožhavený do běla abych ji ještě ten samý den v podvečer pochválil.

        jenže já jsem trouba,nejsem vláda,ta mi fakt měla dát všechna pravidla hned na začátku.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Po bitvě je každý generál. Zkuste se vžít do situace člověka, který má odpovědnost za celý stát, za všechny jeho obyvatele, jejich zdraví i za ekonomiku.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        ale ono ještě není po bitvě,chyby se dají napravit i během bitvy a konstruktivní kritika tomu může napomáhat.

        na každého kritika se dívat přes prsty také není zrovna to pravé ořechové.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Jistě, ale my tady máme minimální vliv na nápravu chyb, a ti co by jej měli, tak akorát pustě žvaní.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        no jo no,je to jen několik dní co tu byl jiný pirát označen za pozéra.a dopadlo to tak,že za dva dny to vláda nařídila plošně.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Připomeňte…

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Jenže on opravdu jen pózoval. On tím nenavrhnul žádné řešení, jen se předváděl.

        To se mi líbí

    • Josef K. napsal:

     Nejen advokát ekologů, ale také bývalý advokát podivného spolku zvaného Liga lidských práv, jehož bývalá ředitelka Gwendolyn Albert kdysi „svědčila“ před Helsinským výborem amerického Kongresu (jehož členkou v té době byla i Hillary Clinton) o diskriminaci Romů v České republice, kdy jako největší problém České republiky uváděla její etnickou homogenitu (sic!).

     To se mi líbí

 10. blbíš napsal:

  snad to tady na konci nebude překážet, takže:

  Stařec a v ě c i, a neb, jak má jasno.

  Nemohl sem si nevšimnout tady někde v Bavorově odkazu, že po tom Šedivým se hlásí se svojí neutuchající vírou v hybridní války a v jiný nebezpečí i poslední dobou sice ve virovým boji se nějak zvlášť neprojevující, zato nekonečnou zelenou myslí oplývající, „náš“ nejfešákovější jenerál Pavel. Ale taky sem si naproti tomu nemohl nevšimnout, že začínaj mluvit i jednotlivci, který dosud neměli potřebu se na veřejnosti vykrucovat, jak buděj a nabádaj nás všechny, abychom se semkli a činili smysluplný věci, což mi přijde naopak sympatický. O to však víc vyčnívaj netáhla typů Pavel, Kolář, Šedivý a jim podobný odnože, o to víc se ve světle toho náhle vyhřezlýho nebezpečí samovolně odvařujou na těch jejich už unavujících kravinách, třeba o těch nebezpečích skrytých v čínských rouškách, o měkkých přístupech Putina a o Asadových chemicích. Ignoruju je, ale to může mít zase jednu budoucí potíž, neboť z dějepisu vím, že jedno z největších nebezpečí se skrývá v podceňování soupeře, alespoň takový poznatky měli i naši otcové se „svejma“ kolaborantama a zaprodancema.

  Ale o tom sem psát zrovna nechtěl, spíš o tý jejich zbytečnosti, o tom netáhlovství a o tom, že kdyby třeba nebyli, tak by se vůbec nic nestalo.

  A tak se nemůžete divit, že sem to všechno se hromadící včera už prostě nemohl vydržet a cejtil sem potřebu z toho vypadnout a projít se v lese kolem mý přehrady. Tam je sice taky zakázenej vstup, protože proto, že pitná voda. Ale já tu vodu mám za svou, tu vodu si moc dobře pamatuju, když se svejma pramínkama drala na světlo boží, kdy se sbíhala do zurčícího, mezi kameny se proplétajícího potoka a jak už zmohutněle utíkala do dáli tou roklí mých prvních vandrů, vzpomínek a mládí. Taky pamatuju, jak jednoho dne lžíce bagru ten odvěkej běh vody utnula a do cesty jí postavila hráz a jak ta voda zmateně a neochotně se tou hrází nechala svázat a jak mrtvolně za ní mohutněla až tak, že se doslova přerodila do současný přehradní krásy.

  A jak tím lesem du, nemohl sem si nevšimnout jinakosti, která porušila odvěkej přírodní cyklus. Současnej les je v něčem jinej než kdykoli jindy touto dobou. Asi je to tím, že ty přenádherný barvy, do kterých se schovalo podzimní slunce, nestačily ještě ustoupit mdlýmu tlení, který se skoro vždycky odehrává pod duchnou dlouhodobě na něm ležícím sněhem. Letos sníh takřka žádnej nebyl, na zem spadlý listí jakoby načechraně říkalo:…“ broď se mnou!“ a… a tak sem se tedy brouzdal a v tom okamžiku, kdy zrovna lesním oparem prokoukávalo na střídačku s přeprškama ještě neodvážný slunko, sem si, přátelé, vsugeroval, že vidím loňský jakoby nerušeně pokračující babí léto, kdy začínaly zrovna na tomhle místě růst houby. To není jen tak, to není, jako když všichni nosí plný košíky, to je okamžik, kdy v určitým čase a na určitým místě se opravdu začínaj houby probouzet. Sou to vzácný okamžiky a já si to představuju tak, že můj bůh vždycky musí svou dlaní pohladit trávy, mechy, a jehličí a mokrým pláčem to všechno přebrečet, jedině tak se probudí všechno to dosud zakletý podhoubí. Vono to snad jinak ani nemůže bejt. Náš strejda s tím mým vysvětlením bude mít pravděpodobně problém a nebude chtít souhlasit, ale von sám neví, kdo jinej by těm houbičkám mohl poručit, takže ten můj bůh mu z toho vyjde jako jedině možnej, tak jako mně. Budete se divit, ale v tom okamžiku nelítá ani žádná otravná moucha, ty lítaj, až když je houby začnou lákat vůní zmaru, to jó, to pak se mouchy můžou zbláznit a kladou červy tak zběsile, aby ten zmar byl co nejvelkolepější. Ale ten jeden-dva dny po tom božským pohlazení je v podhoubí mír, houbičky maj jedinej úkol, proklubávat se na světlo boží. Tyhle okamžiky sou opravdu vzácný, a kdo je vychytá, ten se nestačí divit, jak ten impuls probouzející se čerstvosti hub je nádhernej. To mám moc rád, vlastně pak houby ani tak moc nehledám, jen si je prohlížím a hádám, která v tom ještě zavinutěkojeneckým stavu může bejt která… sakra, zase sem se nechal unést a pudl věci v nedohlednu!

  Takže jak tak du tím lesem loňskýho podzimu a brouzdám se po kolena tím neslehlým a tlením nepokořeným listím, byl sem náhle přinucenej sklonit hlavu před přes lesní pěšinu se roztahující větví, kdy i přes nepohodlnou přikrčenou chůzi mi bylo příjemně i… i přes ten všudypřítomný a nevyprchávající vědoucí pocit, že tam někde se odehrávaj virový tragédie, že tam někde v nemocnici můj švagr bojuje o holý pooperační přežití, že tam někde sou jeho blízcí, kteří za ním nemůžou, aby mu dali tu svojí v sobě nahromaděnou lásku a… a jak se kvůli tomu trápí oni i já.

  A jak těma nohama šourám v tom včerejšně načechraně podzimním listí, nemohl jsem si nevšimnout kolečka. Ano přátelé, uprostřed lesa, daleko vod civilizace z tý kupy listí čnělo pohozený, létama zrezlý torzo staveništního kolečka a ve mně skoro vždycky při podobných příležitostech startují okamžitě dvě myšlenky, jednak na blby, co tohle vůbec dokážou udělat a druhak… třeba jako teď… na mou báječnou profesorku češtiny, která se mě marně snažila něco naučit … jak zrovna přednáší svým jemným hlasem verše svých oblíbených (a co budu zapírat) i neoblíbených básníků o tom, že třeba někdo miluje:

  “ věci, mlčenlivé soudruhy, protože všichni nakládají s nimi, jako by nežily, a ony zatím žijí a dívají se na nás jak věrní psi pohledy soustředěnými a trpí, že žádný člověk k nim nepromluví“

  … no co, co, takový asociace zkrátka mívám často a vůbec se za to nestydím, stejnak mi to asi podstatný vyteklo druhým uchem, zato mi tam zůstaly ty v ě c i a jejich „soustředěný pohledy.“ A taky že jó, to desítky let v lese zbytečně rezavějící kolečko mě “pohledem soustředěným“ pozorovalo, už dávno vykřičelo svou zlobu na tu lidskou blbost, která ho zavlekla a pohodila uprostřed lesa a rezivěním nechala umřít. Jen tak na mě civělo a zřejmě si říkalo …“sem docela zvědavý, jakej asi tak budeš“… nezapírám, už sem zkrátka takovej, usedl sem do tý hromady listí a rukama omakával a hladil ty stopy na železný obruči jeho kolečka, který v době jeho zrodu na něm zanechaly údery kladiva kováře. Jakej byl můj údiv, když se to kolečko po tolika letech rezivýho umírání s vrznutím pootočilo. Muselo to bejt i pro něj, jeho kolečkovou duši, jako zvuk kostelních zvonů, když si představím ty desítky let jeho zmaru… ale to už sem byl duchem někde jinde… kdy s hlavou zakloněnou vzhůru k nebi sem viděl stejný kolečko s kovanou obručí, jak svejma trubkovitejma vojema je opřeno o vrata naší kovárny, jak holý nohy s neustále odřenejma kolenama nás kluků, který seděli na kamenný zídce kovárenskýho plotu, jak slepice na hřadu, komíhaj v pravidelným rytmu úderů kovářskýho kladiva a jak my kluci s očima navrch hlavy pozorujem našeho kováře. Byl to obrovskej chlap, snad zrozenej z ďábla a cigána zároveň, s prackama jako lopaty a právě koval koně. Ten když chytil do těch svejch pazourů koně a mohl to bejt sebevětší jakek a když tu jeho koňskou nohu s kopytem sevřel mezi svoje obrovitý stehna, tak ten janek najednou stál, jako by ho někdo k zemi přibil, téměř bez známky života. Jančit zase mohl teprve tehdy, kdy ho náš kovář opět pustil, ale to už zase janek nezajímal kováře, protože ten si šel po jiný práci. A vůbec nejlepší ze všeho bylo, když sme viděli, jak rozžhavená podkova se vpíjivě zatavovala do smradlavým čoudem zahalenýho koňskýho kopyta a kovář přesnýma, ale neobyčejně ohleduplnýma úhozama, fixoval podkovu v kopytě koně kovářskýma hřebama. Byl prostě pro nás kluky bůh… ale to už sem zase viděl mojí hodnou maminku, jak mi něžně fouká do čerstvě pořízený odřeniny a taky vidím nedaleko ní stojícího svýho přísnýho tátu, jak roubuje na starý strom hlohu mladičkej roub hrušně a jak se roub každoročně zelená a na jaře dokonce i kvete, hrušku avšak nikdy neurodil… kdyby ty mý myšlenky nezahnala delší přeprška, ještě hodně by mě to kolečko asi stačilo říct, ale…

  … já si najednou uvědomil, že stačilo tak málo, jedno pouhý, před lety v lese nějakým blbem pohozený staveništní kolečko a tolik, tolik člověku dokázalo v ten okamžik lidských starostí dát a … a teď mi řekněte, přátelé, co dávaj všichni ti Pavlové, Šedivý a Kovářové, nebo vlastně, co vůbec nám, na rozdíl od tý železný obruče, mohou dávat?

  Osobně mám jasno = NIC!!!

  To se mi líbí

 11. blbíš napsal:

  na něm ležícím sněhu,sebevětší janknek, by mně to kolečko,

  To se mi líbí

 12. NavajaMM napsal:

  Odkaz na článok českého biotechnológa Dr. Stanislava Mihulku z 13. 11. 2015 (!)
  http://www.gate2biotech.cz/chimericky-netopyri-virus-rozviril-obavy-z-vyzkumu/
  Píše o tom, že v USA na Univerzite Severnej Karolíny sa hrajú s koronavírusmi z čínskych netopierov a snažia sa z nich vytvoriť chiméry, ktoré by napadali myši a ľudí.

  Číňania majú pravdu, že ten vírus sa k nim dostal z USA.

  To se mi líbí

 13. čtenář napsal:

  PROHLÁŠENÍ

  Dne 17.března zadrželo Ministerstvo vnitra a Ústecký kraj ze skladu v Ústeckém kraji dovezené roušky a respirátory.Následným setřením bylo zjištěno,ze součásti zabavených věcí byla samostatná zásilka 101 600 roušek a respirátorů,která byla darem Červeného kříže města Qing Tian čínské provincie Zhejiang čínským krajanům v Itálii.Ministerstvo vnitra vyjádřilo lítost nad tímto nedorozuměním a s provincií Zhejiang se dohodne na způsobu vyřešení celé záležitosti.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Zajímavá logistika

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    to ano,těžko říct co si o tom myslet.
    bylo to ukradeno?bylo to na oko posláno přes Červený kříž aby někdo vydělal?
    kdo ví,to se stejně nedozvíme.

    ale na té Vysočině,kde rozjeli v únoru tu sbírku pro partnerské město v Číně a následně se potom přidala celá republika asi budou večer,jestli to hodí do zpráv,hodně řvát vzteky.

    To se mi líbí

  • Ahele napsal:

   https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/zabavene-respiratory-v-lovosicich-byly-cerveneho-krize-40317481
   Moment, ale tady něco nehraje. První zprávy byly, že se k tomu skladu dostali tak, že někdo nabízel min. zdravotnictví několikanásobně předražené respirátory a roušky načež min. zdr. informoval min. vnitra a na základě toho sklad vybrali.
   Takže bych asi raději vyčkala věcí příštích.

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Ono tam mělo být 600 tisíc roušek a 28 tisíc respirátorů. Takže i kdyby těch cca sto tisíc bylo dar Červeného kříže z Qing Tianu pro italské krajany, pořád tam bylo téměř půl miliónu dalších roušek, které je možno zobchodovat.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     „Firma, která měla dodávku dovézt z Číny do Itálie, sdělila, že z logistických důvodů nechala zabavený materiál k dispozici českým úřadům a do Itálie pošle novou zásilku,” sdělilo italské velvyslanectví Hospodářským novinám. Vyšetřování prý ukázalo, že dodavatelské firmě roušky a respirátory někdo ukradl a umístil je do skladu v Lovosicích.

     To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      že se to ale dějí náhody,ukradené s „legálním“ pod stejnou střechou.

      no budou dvě skupiny,jedna tomu bude věřit,druhá nebude.

      a ta třetí,jako já,té to bude jedno,protože tak to prostě v těchto dobách chodí,čeho je málo to má cenu,a kdo je kripl ten toho využije.

      můžu jedině poděkovat Hamáčkovi,že to odhalili a zabavili.

      To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      Maďaři jsou ale jiní borci,ti se s tím nemažou už vůbec.

      vždyť jsem to říkal už ráno,když si to nedokážeme vyrobit sami tak je to na prd.

      závislost na jedné zemi je v tomto případě riskantní,jsem měl dnes soucit s Babišem,Hamáčkem,když to na letišti přebírali.
      Doufám že to je pro ně i pro nás všechny dostatečné ponaučení.

      https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/moravskoslezsky-kraj-rousky-koronavir-vondrak-madarsko.A200320_130301_ostrava-zpravy_jog

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Takže to také zabavili?

       To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        tu slušnost by najít měli,měli by si vzít příklad z premiéra.

        omluvou člověk víc získává než ztrácí,alespoň já si to myslím.

        To se mi líbí

 14. lujjza napsal:

  Já nevím – je to OT?
  „Společné prohlášení ministrů zahraničních věcí Visegrádské skupiny a Německa“

  Z „Prohlášení“:

  (…) Dne 13. března 2020 se ministři zahraničních věcí Visegrádské skupiny (V4) a Německa sešli na pozvání českého předsednictví V4 k otevřené výměně názorů v atmosféře vzájemné důvěry a upřímnosti.

  Ministři zdůraznili význam posilování dialogu a spolupráce v tomto formátu, který je významným příspěvkem k budování Evropské unie jako jednotnějšího, výkonnějšího a efektivnějšího aktéra ve vlastních vnitřních záležitostech i na mezinárodní scéně — prioritě nynějšího českého předsednictví V4 i nadcházejícího německého předsednictví v Radě EU.

  Ministři sdílí názor, že pouze jednotná, koordinovaná a sebevědomá EU může sehrát aktivní geopolitickou roli, což je prioritou i pro novou Evropskou komisi. V zájmu dosažení tohoto cíle je zásadně důležité, aby všechny členské státy i evropské instituce – s náležitým ohledem na národní specifika a kompetence – aktivně podporovaly úsilí vycházející ze společného základu a vzájemné shody a uplatňovaly dojednané politiky i společná stanoviska k nejaktuálnějším geopolitickým otázkám:

  Pokud jde o nejbližší sousedství, ministři potvrdili, že EU potřebuje budovat vzájemnou důvěru a podporovat porozumění, aby zůstala důvěryhodným partnerem.(…)

  https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/prohlaseni_a_stanoviska/x2020_03_13_spolecne_prohlaseni_ministru.html

  To se mi líbí

 15. vonrammstein napsal:

  „…s náležitým ohledem na národní specifika a kompetence…“. To je věta, který by ještě před týdnem nezazněla. Ale málo platný-EU už je mrtvá, jen si toho ještě nevšimla. V dosavadní podobě rozhodně.

  To se mi líbí

 16. cobolik pacholik napsal:

  co ma uz pred mesiacom napadlo,ze svet plny technologii vselijakeho typu zlepseni vasade sa jebe mater ,ze pre ludi najvaic sa vyjebe prachov na zbran a kurva pride nejaky virus docista to mizive cislo kolko nakazanych orpoti tomu kolko tej jebanej holoty na svete,docista velky chuj kolko umrelo tym si nemienim robit srandu z mrtvych len chladne kalkulujem a cast najvyspelejsieho sveta nie je priposrata,ale zosrata,ked umre denne 250000 holoty a za pol roka kazdy den milion vtedy to uz sa nikto neposra vtedy to si natura oddychne,jedine co ma ten vyspely human sediet na riti a nevystrkovat nos z diery,tu je vidiet jaky human mocny tlacitka ma na odpal ale umrelo na celom svete menej ludi jak na ebolu v afrike a uz vyspely human posraty neda sa ani predvidat co by sa dialo keby nastupil scenar umrtnosti na take cisdla jak pisem bo najviac virus zajebe starych a so zdravotnym problemom to znamena ze virus nie je velmi nebespecny lewn dedukujem mlady nie su v takom nebespecenstve jak stary takze pepici chuj so vsetkym tu vidiet jak sme bezmocny,ale tlacitka odpalu mame vy starsi sediet na riti,s nikym sa nestretat a najlepsie je byt prichmaleny od vodky cely cas.

  To se mi líbí

 17. čtenář napsal:

  pane Bavore,

  váš úhel pohledu:

  „Jenže on opravdu jen pózoval. On tím nenavrhnul žádné řešení, jen se předváděl“
  ———–
  můj úhel pohledu:

  1.z neděle na pondělí 16.března v tv brífink vlády kde jsou všichni bez roušky.

  2.pondělí 16.března dopoledne se v tv objevuje Hřib s rouškou s tím,že Praha od úterý 17.března 00.00 nařídila vstup do MHD pouze s ochranou úst a nosu.

  3.úterý 17.března,celá vláda už používá roušky.

  4.středa 18.března,brífink vlády okolo 12.00,kde se nařizuje pohyb na veřejnosti pouze s ochranou úst a nosu,platnost od čtvrtka 19.března.
  ———–

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Jenže dříve než Praha to začalo platit v Č.Budějovicích u dopravce Autobusy ČB. Takže nevymyslel nic nového, jen to okoukal jinde. A to byly Budějky až druhé, kdo byl první si už nepamatuju.

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    ta fakta jste si ale krapet přizpůsobil,věřím tomu že to nebyl úmysl.
    vůbec ale nešlo o to jestli to okopíroval anebo byl první kdo s tím přišel,ani vládu nekritizuji že to okopírovala.
    ať každý kopíruje od koho chce,když to má přínos.

    šlo přece hlavně o ten přínos,o kterém jsem zde psal už v to úterý.
    ————-
    Firma ČSAD Autobusy České Budějovice zakázala vstup do autobusů lidem, kteří nebudou mít roušku, šátek nebo podobnou ochranu obličeje. Zákaz začne platit od úterý 17. března.

    Zajišťuje MHD v Písku, Českém Krumlově, Milevsku a Vimperku a příměstskou autobusovou dopravu v okolí Českých Budějovic, Písku, Milevska, Vodňan, Českého Krumlova, Kaplice, Prachatic a Vimperku
    ————-

    Vedení českobudějovické MHD podobný zákaz nezvažuje. Podnik by musel změnit přepravní podmínky, uvedl ředitel dopravního podniku Slavoj Dolejš.

    „Určitě to zatím dělat nebudeme. Budeme prosit lidi, aby se pokusili v dopravních prostředcích chránit své okolí, ale v situaci, kdy nemůžeme roušky sehnat ani my jako zaměstnavatelé, chtít to po lidech (povinné roušky) mi přijde trochu trapné. Kdybychom je měli, budeme je snad lidem i rozdávat,“ řekl Dolejš.

    .
    Zdroj: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/csad-autobusy-ceske-budejovice-zakaz-vstupu-bez-rousky-nebo-satku.A200315_215026_budejovice-zpravy_chtl

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     A vy se domníváte, že Prymula čekal na to, až si Hřib nasadí roušku?

     To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      domnívám se,že Prymula a vláda o tom i možná jednali,ale dopadlo to nějak takto“

      „ale v situaci, kdy nemůžeme roušky sehnat ani my jako zaměstnavatelé, chtít to po lidech (povinné roušky) mi přijde trochu trapné.“

      takže jim Hřib,popřípadě všichni ti co byli před ním pomohli,už si nemuseli připadat trapně,když v úterý 17.března viděli jak zákazníci pražské MHD dodržují pravidla.
      umetl jim cestu k celoplošnému zákazu.

      ostatně i ten Hamáček se snažil v pondělí 16.března stejným stylem jako Hřib,i on byl odvysílán v čt.

      To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Hřib pózoval, budějičáci ne! -:D Tak je to prosté…

     To se mi líbí

 18. brtnikvbrlohu napsal:

  Tak nám angelu dali do karanteny – potkala jakéhosi doktora co je pozitivní – z teletextu na ORF2

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.