Jeden pozdrav „tam nahoru“


Chybí mi ta možnost, podělit se o své fotoúlovky. Tak alespoň takto:

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na Jeden pozdrav „tam nahoru“

 1. Lex napsal:

  Bože! Pěnkava /-ák/ a vrabci /polní/.
  Jak dlouho mi ti švitořiví kamarádi, kteří kdysi dali některým i přívlastek „drzý jak nádražní vrabec“, chyběli. Kolik roků jsem je neviděl. A přitom jich fakt bývalo „jak vrabců“. Kdysi, když na vsi ještě bývali koně, jsme je vídali, jak prohrabují koňské koblížky a dojídají v nich zbytky nestráveného ovsa. A žně, to byla jejich doba, když se z nákladních aut svážejících úrodu škvírkami na silnici sypalo zrní. A jak se koupali v kalužích po letních přeháňkách a prskali vodou, když si pak natřásali peří.
  Až letos, kde se vzali tu se vzali, hejno snad dvaceti těchto kdysi nejvšednějších ptáčků objevilo moji „výkrmnu“ – přístřešek, na který sypu – ale na ten oni nejdou, a v jeho blízkosti u plotu dva zlaté deště, pod které denně vyprázdním sklenku od 200 gramů instantního Jacobse slunečnicových semen. Pod ty zlaté deště na zem tak, že jsou chráněni proti dravcům shora. A na ty zlaté deště dovnitř keřů také věším lojové koule z Lidlu – balení 20 kusů za 80 korun. Mají stále, nejen oni, ale hlavně sýkorky všech „proveniencí“ a všichni, komu to chutná /chodí i strakapoud/, k dispozici nejméně čtyři. A kosáci každý den dvě rozpůlená jabka. Přijdou draho, černí krasavci se svými popelavými paničkami. Jabka jsou letos drahá jak čert, pod třicet korun za kilo sotva k dostání.
  Kde jste byli, vrabečkové? Vítejte doma! A s vámi všichni vy zpěváčci našich domovů.
  L

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Byli s Aštarem Šeranem na jeho flotile deseti milionů kosmických lodí, který je měly odvézt do lepšího světa. To jste nevěděl? Vy snad nesledujete věstníky a nástěnky Vesmírných lidí? To děláte velikou chybu. Tolik moudrosti a poučení v tak zhuštěný podobě…
   Ale asi se jim nějakej ten koráb ke štěstí porouchal, tak se holt vrátili na základnu.

   To se mi líbí

   • Lex napsal:

    A sakra! Tak to jsem zase něco prosral /alegorie na toho českého prvorepublikového poslance či ministra – už si nepamatuju podrobnosti – co, aby se vyhnul odpovědnosti při hlasování, odešel jako nutně na záchod, a když se vrátil, hlasování bylo prohrané a takto to kvitoval jeden jeho kolega/.
    Tohle je síla, jak jsem bez toho dodnes mohl žít:! To je ještě „lepší“ než Aluška.org. – Věděním ke svobodě, apod.
    L

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tak vrabce a sýkorky mám kolem domu pořád dost. Kosy, žlunu, strakapouda, datla, straky, hrdličky, sojky (kachny nepočítám), ta pěnkava je novinka – ale jen u mne, jinak v okolí jsem ji už viděl.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.