Jar vo Fatre


Včera ešte na Fatre snežilo, v noci bol v údolí mráz, no jar sa už zastaviť nedá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Navaja se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

19 reakcí na Jar vo Fatre

 1. Slim napsal:

  Pekne to vyzerá vo Fatre! Krásné obrázky jste nám předhodil, v tu pravou chvíli ke zlepšení nálady. Akorát jsem nepoznal co je na poslední fotce. Čočka v rosolu? Nebo obraz od Kupky? Pupeny? 😀

  Skoro přemýšlím o tom, jestli nemám udělat nějakou líbivou muziku, nějaký populár, abychom se trochu zbavili černých myšlenek, Ovšem na takového Vangelise už tady jeden expert je, třeba se toho ujme. Ducha nutno léčit skrze smysly, říkal Oscar Wilde, a měl recht. Víte jak dobře mířený alkolholový abusus umí někdy zlepšit náladu.

  To se mi líbí

 2. Miluše napsal:

  Pokoušela jsem se v noci odpovědět na Slimovu poznámku. Že je dobrý nápad, uvést sem muziku, protože optimismus je v této době potřeba stejně jako roušky. Napsala jsem také k té poslední fotce, že se jedná asi o vajíčka nějakých obojživelníků. 🙂
  Děkuji, p. NavajoM.

  Líbí se 1 osoba

 3. Devana napsal:

  Keď píšete o hudbe, tak posielam peknú pieseň:-)
  Možno sa bude páčiť:-)

  Líbí se 1 osoba

  • Rosťa napsal:

   Tohoto zpěváka už sem někdo dal. Je to zvláštní úkaz. Dva ( tři??? ) v jednom. Od mužského barytonu po dětskoženský soprán. Myslím, že něco podobného se často nerodí.

   To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Tři shluky žabích vajíček jsem dnes zase odlovil z mého malého jezírka a převezu je do rybníka. Už je to páté hnízdo. Práce veskrze marná, vždy tam někde něco zapomenutého zůstane a to si neumíte představit ten řev, když se večer žáby překřikují.
  Autorovi dík za pěkné fotky.

  Líbí se 1 osoba

 5. blbíš napsal:

  Stařec a krysař, a neb, co společnýho může mít Slim, Miluše, vir a strach.

  Vím, přátelé, že je ta asociace blbě, dokonce i tuším, že Navajovo i Bavorovo fotky sou v týhle nelehký chvíli mnohem milejší a snad i žádoucí, ale já, ať se snažím sebevíc, stejnak tu hudební atmosféru, po který volal náš Slim, mám vo několik verst jinde než Miluše s jejím Šlitrem. Furt a furt se mi totiž do hlavy tlačí už hafo dní ten geniální text a frázování na španělskej rytmus jednoho z nejgeniálnějších hlasů, kterej tato země nosila. Tu píseň sem poprvé slyšel před hafo-hafo, kdež sem si celej promoklej přisedl k vohni k tehdy humlesovsky vypadajícího kamaráda a já sem ho poslouchal doslova s otevřenou hubou, jak mě ten „jeho“( až později sem zjistil, že Fišerův) text dostal. Až později sem si to vyslechl takhle a kruh se uzavřel, sedl sem si na prdel podruhý:

  Stejnak se vsadím, že vás, podobně jako mě, ten hlas i text taky znovu uhranou, že zase a zase si uvědomíte, že to tu už dávno bylo, jen utrpení a zkoušky sou furt a furt nový… No schválně, co všechno se vám vybaví, když si ten hlas a muziku promítnete na pozadí současnýho ?
  P.S.
  Pokud by to někdo chtěl slyšet v originále, tak to je tady, taky dobrý, ale co naplat, Walda byl pouze jeden:
  https://www.youtube.com/watch?v=s_bvblMl23w – Le joueur de pipeau d´Huges Aufray

  Líbí se 1 osoba

 6. Miluše napsal:

  Poděkování blbíšovi za Matušku. Waldemar je i pro mne zpěvák s nejkrásnějším mužným hlasem
  zpěvácké generace šedesátých let.

  To se mi líbí

 7. brtnikvbrlohu napsal:

  Ještě jeden kouzelnej obrázek – převzato od Terezy:

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.