„Černá labuti“, nejsem tvůj


Koronavirus – čistě medicínský problém, nebo diverze?

Čínský virus 2019-nCoV nazývají virem zabijáckým, a s jistým nádechem dramatického romantizmu, „Černou labutí“1) ekonomiky. Je to pomsta matičky přírody za bezohledné zacházení s ní, nebo plod ďábelských objevů mikrobiologů? A není jasné, která strana tohoto trojúhelníku: medicína – politika – byznys,  je delší? Svou verzi původu zabijáckého viru má ruský mikrobiolog a expert na bakteriologické a chemické zbraně Igor Nikulin2)

Podle oficiálních informací bylo zatím v Číně virem nakaženo k 80 tisícům lidí, z nichž skoro 2,5 tisíce zemřelo. Já se domnívám, že je obětí víc. Američané vytvořili matematický model a předpovídají, že do konce února bude infikováno 2,8 milionů lidí, z nichž 100 tisíc zemře.

Kvůli epidemii v Číně uzavřeli 14 měst a více než 400 průmyslových podniků. Situace je mimořádná. Je to velká rána pro hospodářství země, ale i „nervové soustavě“ národa. Podívejte se, jaká tam byla panika, zvláště v první dny pandemie!

Koronavirus se pod mikroskopem podobá spíš námořní mině. Je to mina pod lidstvem a jsem si jist, že je to virus umělý. Indičtí vědci dokonce už dešifrovali jeho kód. Virus je uměle vytvořený a není přírodního původu.

Posuďte sami: – osm smrtelně nebezpečných virů za posledních 20 let. Jednou atypická pneumonie, jindy ptačí chřipka, pak zase prasečí…Fakt je jen fakt, a souhrn faktů je už tendencí. Tyto viry se do roku 2000 člověka nechytaly. Po miliony let vedle nás klidně žily a parazitovaly jen na zvířatech. V případě MERS, blízkovýchodního respiračního syndromu, například, viry parazitovaly na velbloudech, na netopýrech, hadech, ptácích… Člověka ale nechávaly na pokoji.

Jde o etnovirus a vyvinuli ho Číňané?

Vzhledem k drtivé převaze čínských obětí to tak vypadá. Ale neřekl bych, že ho vyvinuli v Číně. Mohl být do Wu-hanu přivezen „diplomatickou poštou“.

Místo a čas byly vybrány, takříkajíc, na minutu a metr přesně. Provést takovou diverzi v Pekingu nebo v Šanghaji je prakticky nemožné, protože je tam každý čtverečný metr hlídán videokamerami. To zaprvé. Za druhé, je tam mnoho amerických společností a kanceláří, a tisíce amerických úředníků. Takže „palba na svoje štáby“ tu neprojde.

Wu-han je velmi příhodný objekt pro jakoukoli diverzi. V předvečer oslav Nového roku podle východního kalendáře, se ulicemi a náměstími neprotlačíte. Ve Wu-hanu je bakteriologická laboratoř, na kterou lze svést všechny hříchy. V tomto regionu odjakživa jedí syrové maso, na což lze případně poukázat. A Wu-han je, koneckonců, křižovatkou světa. Odsud odlétají letadla do všech jeho konců.

Mimochodem, kolem Číny a Ruska je rozmístěno cca 400 biologických laboratoří. Kazachstán, Kirgýzie, Afghánistán,Pakistán, Vietnam, Tajwan, Filipíny, Jižní Korea, Japonsko… – a všude kolem americké vojenské základny.

Všechny tyto výzkumy financuje Pentagon. A všude, kde jsou biolaboratoře (nebo v jejich blízkosti), se záviděníhodnou pravidelností propukají nová neznámá onemocnění, která Američané= cynicky ignorují. Provádějí pokusy na druhých, a hlavně, aby to bylo co nejdál od území USA.

USA sice v roce 1972 ratifikovaly mezinárodní Konvenci o zákazu vývoje, výroby a hromadění bakteriologických (biologických a toxických zbraní), ale v roce 2001 k ní odmítly přijmout protokol, který předpokládá mechanizmy vzájemné kontroly.

Všimněte si, že v roce 1979 propukla ve Sverdlovsku (dnešní Jekatěrinburg) epidemie antraxu (podle oficiálních informací 64 úmrtí), jsme pozvali nejlepšího experta v této oblasti, amerického genetika a mikrobiologa, profesora Harvardu Matthew Meselsona. Ten nebyl zrovna přítelem SSSR, ale přivezli ho na místo tragédie a ukázali mu vše, a on souhlasil s tím, že příčinou epidemie byl přírodní virus. Většina obětí zemřela na střevní formu, protože snědli otrávené maso. Několik obětí měla na svědomí kožní forma antraxu, což byli řezníci, kteří maso zpracovávali. Bylo několik případů plicní formy.

Kolovaly zvěsti, že virus unikl z tajné laboratoře tamního armádního městečka. K úniku dojít mohlo – ale já nevylučuji diverzi – maso lze nakazit. Ano, v roce 1979 proběhla světem, hysterie jako dnes, a SSSR obviňovali z porušení konvence. Ale pozvání uznávaného mikrobiologa a bojovníka proti bakteriologickým a chemických zbraním přece jen napětí odstranilo. Předvedli jsme otevřenost, což Američané neudělali ani v Gruzii, kde na neznámý virus zahynuly stovky lidí, ani v dalších místech. Všude, kde Američané zřizují laboratoře pod pláštíkem boje proti bakteriální hrozbě, roste počet epidemií desetinásobně.

Biologické bomby kolem našich hranic

Podle údajů Julie Tymošenko (ukrajinská prezidentská kandidátka), zahynulo na Ukrajině na následky různých infekčních onemocnění jen loni kolem 200 tisíc lidí. Nevím, nakolik přesná jsou tato čísla, ale problém je to vážný. Na botulizmus u sousedních Ukrajinců je to jednou atypická pneumonie, jindy neštovice… Údaje jsou utajené, ale mnozí bloggeři uvádějí číslo 50 tisíc onemocnění neštovicemi za loňský rok. Neštovice přenesli i k nám. Ukrajinci navíc zrušili svou hygienicko-epidemiologickou službu. Epidemie začaly, ale lékaře oni rozehnali. Ukrajina a Gruzie – to jsou dvě epidemiologické bomby na hranicích naší země.

Já jsem se takovými viry zabýval od skončení studií. Nejdřív ve Všesvazovém výzkumném ústavu praktické mikrobiologie jako stážista a poté jako vedoucí výzkumný pracovník. Tehdy jsme s kolegy prokázali, že slavný virus HIV není „pomstou“ přírody člověku, ale dílem rukou člověka samého.

Za základ jsme vzali virus HIV kočkodana zeleného. Američané s tím virem pracovali už koncem 70. a začátkem 80. let, ale z nějakého důvodu prvenství „objevu“ přenechali Francouzům. V té době vyšlo mnoho publikací o tom, že se v jedné z amerických věznic prováděly pokusy s HIV na vězních, a že tři z infikovaných vězňů uprchli. Jednoho z nich zastřelili na útěku, druhého chytili za 2-3 týdny, ale třetí „pokusný králík“ byl na útěku skoro půl roku a stihl nakazit prostitutky v okolí New Yorku, a ty pak obdarovávaly exotickým virem své klienty.

HIV byl vrcholem amerického genového inženýrství 80. let. Jak dokázali v té době vyvinout takový virus, je mi záhadou. Dokonce i dnes tato práce aspiruje na Nobelovu cenu se znakem minus.

Soros, který tehdy financoval naši vědu, prohlásil, že pokud budeme pokračovat v tomto „provokativním tématu“, zastaví nám financování. Téma bylo uzavřeno, ale Britové po 10 letech práci moji a mých kolegů dokončili. A přišli ke stejnému závěru jako my: HIV je virus vypěstovaný v laboratoři.

Dnes začínají Američani tlačit na Indy kvůli „časově    nevhodnému“ objevu genomu koronaviru, ve kterém byly, mimochodem, objeveny vsuvky HIV, které mu umožňují zabudování do lidské buňky.

Ochrana Ruska před virem

WHO označila situaci za mimořádnou. Všichni Rusové, evakuovaní z Číny, byli umístěni do karantény u Ťumeně. V Austrálii vůbec všechny, kdo odtud přiletí, posílají na „neobydlený“ ostrov – jako ve středověku v Benátkách. V extrémní situaci nemohou být žádná opatření považována za přehnaná.

Nerad bych to zakřikl, ale před rozsáhlými epidemiemi jsme chráněni spolehlivě. Náš hygienicko-epidemiologický dohled je jedním z nejlepších na světě – ještě ze sovětských dob.

Zdroj: „Litěraturnaja gazeta“ – https://lgz.ru/article/-6-6724-12-02-2020/chyernyy-lebed-ya-ne-tvoy/

1)Teorie „Černé labutě“ byla vypracována známým matematikem, filozofem a praktikem fondového trhu Nassimem Talebem (1960), který studoval vliv náhodných a nepředvídatelných událostí na světové hospodářství a burzovní trh, a rovněž obchod finančními deriváty. Osudovou neočekávanost nazval “černou labutí“ v souvislosti s tím, že dlouho (až do roku 1697) byl předpoklad existence černé labutě v přírodě považován za absurdní.
2) Igor Nikulin (1963) – ruský mikrobiolog. Jako expert na chemické a biologické zbraně byl členem komise OSN pro odzbrojení Iráku, byl poradcem gen.tajemníka OSN Kofi Annana. Vykonával řadu diplomatických zadání…10 let byl v USA „Persona non grata“.

 

Překlad:  200224

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

15 reakcí na „Černá labuti“, nejsem tvůj

 1. strejda napsal:

  Cituji: Američané vytvořili matematický model a předpovídají, že do konce února bude infikováno 2,8 milionů lidí, z nichž 100 tisíc zemře.
  Dnes je 28. února 0:40 SEČ. Koronavirus se musí hodně snažit, aby to zvládnul. Když chtějí prosťáčka něčím ohromit, říkají „vytvořil to počítač“, „vyšlo to v matematickém modelu“ a tak podobně. Ovšem programy jsou lidské výrobky. Měli by napsat Američané předpovídají….
  Ale, kteří Američané? Z USA? Z Bolívie? A když z USA? Kdo? Má nějaké jméno, aby se ho dalo zeptat? jaký je to odborník?
  A tak nezbývá než se ptát proč to Igor Nikulin napsal a co tím sledoval. Ověřitelné tvrzení o 100 000 mrtvých nevyšlo, proč máme věřit neověřitelným tvrzení? To ovšem vůbec neznamená, že v mnohém nemůže mít pravdu, znamená to jen, že s pravdou zachází příliš volně.
  Svět je přeplněn šedým šumem ve kterém se téměř vše ztrácí a téměř nic se nedá dohledat. Příkladů si každý najde habaděj.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Je to totální blábol. Kolem každý takový události vzniknou desítky konspiračních teorií. Kdyby se někdo opravdu poctivě snažil lidstvo vyhubit nebo redukovat na minimum, už bychom tu dávno neplkali.

   Líbí se 1 osoba

  • blbíš napsal:

   Příkladů si každý najde habaděj.
   Jasně, příteli, jako třeba já! Jako OSVČ, která všechno svoje účetnictví už téměř 30 let honí přes povinnej účet u cizí „naší“ banky, kdy kontroly z finančáku hlídaj každej můj halířovej pohyb na „pokladně“ s mým „má dáti dal“, kdy kvůli každýmu projetýmu litru benzínu na mě pohlížej jak na zloděje, kterej jen a jen odklání „JEJICH“ prachy a kdy mi ten jejich kontinuální zájem ty mrchy zdůvodňujou, že to dělaj pro naše dobro, protože co si budem vykládat, OSVČ sou ty největší podvodníci, co okrádaj chudáky zaměstnance, potažmo státní kasu, proto je nutný mít pod kontrolou jejich praní špinavejch peněz a jejich podezřelý transfery, který přece, to dá rozum, musej bejt DOHLEDATELNÝ! …a najednou střih:

   … a tentýž státní zaměstnanec, kterej odvádí sociální a zdravotní v nezměrný výši oproti OSVČ a kterej mi je dáván těma tarasema2 jako vzor přínosu pro státní kasu mi najednou drze do očí tvrdí, že mi je ho*no po jeho 14 melounech, který utratil za svoje bydlení tím spíš, když 8,59 milionu si prej půjčil od rodičů (táty dělňase a mámy knihovnice) a že všechno je křišťálový jak za strejdy Vika blahý paměti a … a že nenaskočí ti věční živnobijci a neptají se, jak je tohle všechno možný, když sme 30 let budovali onu DOHLEDATELNOST, kterou osoby samostatně výdělečně činný stejně dlouhou dobu fackovali přes držku …

   tak nějak si představuju, příteli, tu Vaši větu, že: Svět je přeplněn šedým šumem ve kterém se téměř vše ztrácí a téměř nic se nedá dohledat. I když vím, že ste to myslel trochu jinak a trochu jinde …

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Ano, myslel jsem to úplně jinak a úplně jinde.
    Ale jistě se shodneme, že vyhubení Tasmánců do posledního muže a ženy, o dětech nemluvě, byla genocida o které se nemluví. .

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   To je stejné jako modely na předpověď počasí. Tam jim to kazí akorát to počasí. Jinak jsou předpovědi přesné.

   To se mi líbí

 2. Slim napsal:

  Mám otázku pro p. Hrocha.
  Zjistil jsem, že nerozumím přesně titulku. Znamená „být tvůj“ dostals mne, zvítězïls ?

  A je to výraz z obecné ruštiny, idiom, nebo je to narážka na známou píseň Čornyj voron?

  Tam se na začátku zpívá
  Ты добычи не дождёшься,
  Чёрный ворон, я не твой.

  ale na konci to vzdá a

  Чую, смерть моя подходит,
  Чёрный ворон, весь я твой.

  To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   S tím výkladem titulku jsme na tom stejně – pochopil jsem ho zhruba jako Vy. Přiznám se, že jsem byl na rozpacích, ale nechtěl jsem originál titulku měnit. Při jeho čtení jsem si totiž vzpomněl na píseň o černé labuti, ale ta je úplně o něčem jiném – byla věnována památce Vladimíra Vysockého. Fragment textu, který uvádíte patří nejstarší známé verzi Verjovkinovy písně „Pod zelenou rokytou“ už z počátku 19.století. Díky, že jste si toho všiml!

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Včera se mě ta písnička držela celý den, je sakra impresivní !
    Poznal jsem ji před několika lety, když jí sem dal Moskyt, v tomto drsně úchvatném provedení.

    No a jak jsem tak o tom uvažoval, došlo mi, že havran jako mrchožrout tady funguje jako symbol smrti a že Nikulin to nejspíš použil jako aluzi: černý havran-černá labuť

    To se mi líbí

 3. Josef K. napsal:

  Česká republika hlásí první oběť koronaviru. Sedmdesátiletá žena byla ušlapána v boji o poslední balení hladké mouky.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.