Milionový námět pro Chvilky


(Se speciálním odkazem do Plzně, kde dnes oslavují vítězný únor)

Debilní volání DEMISI, DEMISI nikoho nezajímá. Není to nosné téma, ostatně Babiš, Křeček i všichni ostatní byli demokraticky zvoleni. Červené čáry nemůže stanovovat nedouk z Vodňan, který nechápe smysl Ústavy, Listiny práv a zákonů.

Což začít něco zcela jiného. Chvilkaři mohou volat „Máme toho dost“, ale jejich heslo musí být adresné. Třeba proti válce nebo hňupům o nichž bude dál řeč.

V posledních Otázkách Vševědoucího Moravce (OVM 16.2. 2020) se objevily dvě osoby, holohlavá a vlasatá. Na jménech nezáleží, proč jim dělat reklamu.

Holohlav ze sebe chrlil moudra o naší povinnosti zbrojit, usilovně zbrojit a ještě víc zbrojit. Dokonce si zamoralizoval, že přece nemůžeme připustit, aby naši obranu platili američtí občané. Co by si prý o nás pomysleli!

Moravec mohl zmínit, že v demokratické zemi záleží na tom, jak se rozhodne lid. Jestli se ten jejich nechal zblbnout a je mu jedno, že jeho vláda vydává na zbrojení 10x víc než Rusko, je to jeho problém.

My máme svaté, byť jen teoretické právo jejich hloupost nepodporovat a myslet si o nich své.

Moravec si netroufl naznačit, že se každá smlouva dá změnit. USA to prostřednictvím Trumpa přece dělají. Když Američanům přestala vyhovovat NAFTA, tedy smlouva o volném obchodu mezi Kanadou, Mexikem a USA, tak ji vypověděl a musela být předělána.

Američané zrušili smlouva i smlouvu s Iránem. Nejspíš potenciálně ohrožovala prodej zbraní.

Moravec se mohl zeptat, jestli náhodou náš závazek na 2% HDP na zbrojení nepodepsal podobný nebo stejný hlupák, který podepsal servilní dohodu s USA o Vzájemné ochraně investic. Prohraná arbitráž kvůli TV NOVA nás stála 10 miliard korun, protože jsme, na rozdíl od druhé strany, nevyjmuli ze zmíněné smlouvy media.

Nejsme-li pouhou gubernií, máme právo těm mocným říct „v tomhle s vámi nejedeme.“

Víme, že se Západu podařilo rozesrat Afghanistán, bývalou Jugoslávii, Sýrii, Irák a Libyi.

Známe i Švejkovo varování: „Vlézt někam, to dovede každej, ale dostat se vodtamtud, to je pravý vojenský umění. Když už člověk někam vleze, tak musí vědět vo všem, co se kolem něho děje, aby se najednou nevoctnul před nějakou šlamastykou, kerej se říká katastrofa.“

Je dojemné, když ministr obrany hájí ve Sněmovně právo usnadnit vysílání našich vojáků do akce takto:  „Příkladem nám může být Libye. Ještě v roce 2010 šlo o stabilní a bohatou zemi, která hostila summit států EU a Afriky. Avšak již v následujícím roce po svržení Kaddáfího se zhroutily tamější státní struktury a ke stabilizaci za pomoci mezinárodních sil nedošlo a Libye se dodnes nachází v chaosu a není schopna se bránit masové migraci z mnoha států Afriky a následky nese dodnes celá Evropa.“

Co chcete od ministra, který zjevně neví, že to bylo mezinárodní společenství, které tu stabilní a bohatou přivedlo tam kde je.

Jen tak na okraj, většina vládců, kteří skončili pod drnem, byli v okamžiku, kdy se přestali být naši, označeni za zkurvysyny.

Jistý Pompeo nedávno označil  Čínu a Rusko za nepřítele číslo jedna a dvě. Povede to jednou k válce? Nepochybně ano. Tupých generálů a Bieglerů, kteří si myslí, že maji v tornistře maršálskou hůl, je víc než dost. O politicích jejich ražení ani nemluvě.

Ve zmíněných OVM žvanil vlasatec o vlivu koronaviru na zvýšení nepřesnosti již tak nepřesných komunistických odhadů čínského HDP. Z nepřesných čísel pak vykouzlil přesný odhad poklesu našeho HDP.  Prý to bude o 0.3% horší než nepřesně odhaduje ČNB.

V pořadu nakonec zaznělo, že nákup vrtulníků z USA je vlastně investice, která naší ekonomice prospěje. Jejich oprava a údržba zaměstná lidi, takže daně a odvody zlepší stav státní pokladny.

Nevím, který z těch dvou výtečníků argumentoval (je to jedno, jeden  je za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet), že stačí reforma zdravotnictví a důchodová reforma a bude peněz na všechno habaděj.

Pořad měl samozřejmě vlastní nezávislou výpověď: Naše společnost je tam kde je, protože se ke slovu dostávají takoví velikáni přes vojenství, ekonomii a žurnalistiku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Královských Vinohrad se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

18 reakcí na Milionový námět pro Chvilky

 1. vonrammstein napsal:

  Tady v Plzni klid, žádnýho angažovanýho debila jsem nepotkal.

  To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  Taky mám námět pro Chvilky:

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   ale kdepák!
   nastav si hlasitost tak, aby Tě Miloš nebolel na uších ani na duši (=zásada) … pak si klidně sedni, (slabší povahy ať si vemou žvejkačku a intenzivně žvejkaj, pomáhá to!) … zavři oči … a poslouchej ty jeho neskutečný rytmy a máš v následujících chvilkách co dělat, abys mu stačil pobrat co říká a … a nějaký Chvilky můžou bejt úplně každýmu na háku!

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Rachot!! Jako pomstu přikládám severskej ekometal 😀

    To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Mimochodem-toho magora to neskutečně baví 😀

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Pro mě absolutně nejlepší bubeník na planetě i v sousedních galaxiích.

     To se mi líbí

     • berkowitz napsal:

      Pane Vonrammsteine, k bubenickému řemeslu mám kladný vztah, začínal jsem s big-beatovou kapelou v Havířově (Wanderers), pak mne zlanařila kapela Samuel (kapelmeister tam byl Michal Niemirski – vynikající saxofonista), zpívala tam Mařka Rottrová, potom byla kapela (swingová) u Vítkovického kulturáku, kterou vedl Sochor, nebo třeba V-kvintet (Achil – Zachar – Bolek). Starší brácha, jako emigrant, hrál v Hamburském swingovém orchestru, byl výborný notař. Mladší brácha hraje dodnes.
      Inu, vzpomínky (i na muzikantské Lidušky) mám na sepsání knížky.

      A pěkný den bez koronaviru – je to jen na oblbování lidí.

      To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Je. Příjemně jste mě překvapil 🙂 Za celou dobu jste-alespoň pokud jsem zaregistroval-ani neznaznačil inklinaci tímhle směrem 🙂 Takže byste měl sepsat tu knížku 🙂

       To se mi líbí

    • MT napsal:

     Pánové, pěkné! Bude se vám také líbit :

     Líbí se 1 osoba

     • vonrammstein napsal:

      Ten chlapík je naprosto neuvěřitelnej. Zazpívat (velmi dobře) duet současně mužským i ženským-a velmi uvěřitelným, neparodovaným-hlasem je nevídaná pecka. Děkuji!

      To se mi líbí

 3. Joda napsal:

  M.T.? Možná, že ne.
  Včera jsem se zasmál při sledování ČT24. Zprávu o návštěvě Trumpa v Indii uvedli slovy „Setkali se představitelé dvou největších demokracií světa“.
  Komentář k americké demokracii nechám na jiných. O té indické něco málo vím. Kolem roku 2000 jsem se podílel na dokumentaci na předělání nebytových prostor na byty pro indické manažéry. Ind, který byty přebíral, sdělil, že takhle to nepůjde, že kuchař, kterého si sebou přivezli, nemůže bydlet na stejném patře jako manažéři. Na dotaz proč? měl jednoduchou odpověď „Protože je z nižší kasty“.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Pane Joda, to je ale pravý západný demokratický postoj. Spolužiak, čo pracoval ako koordinátor distribútorov v jednej nadnárodnej farmaceutickej spoločnosti, čo pôsobí v celom svete, na stretávke rozprával, akú má firma „car policy“. Je to podrobný rozpis akým služobným autom (značka, typ a vybavenie, vrátane funkcionality autorádia) môže jazdiť manažér na určitej pozícii.
   A v banke, kde som pracoval, sa ako urban legend udržovalo rozprávanie o generálnom riaditeľovi, ktorý sa hlboko urazil a plošne riešil, keď od nejakého referenta dostal hromadný mail s oslovením „Vážené kolegyne a kolegovia“. Doslova vraj kričal: „Čo si to dovoľuje? Aký som mu ja kolega!“
   To všetko sú naše synonymá pre výraz „nižšia kasta“.

   To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Dík autorovi za článek. Nemám k tomu nic, líbil se. Jen snad bych podotkl, že čím větší idiot, tím častější host v ČT09.
  Doufám, že ze z Plzně ( nevím přesně, jak se to správně píše, tak se omlouvám ), bude ČT09 přenášet přímý přenos. Nerad bych o tu událost přišel, protože tam má vystupovat hrdá absolventka ZDŠ Geislerová a nějaká paní, co nemá ráda Babiše a ji zase nemá ráda celá dědina, včetně vlastní rodiny. Škoda, že se toho napínavého příběhu nechytnou naši přední kumštýři. Hřebejk mohl natočit, Klus udělat hudbu a Banga zpěv. To by byl v Holivúdu poprask. Už to vidím, jak M. Moore čumí jak vůl do drogerie, když Hřebejk přebírá Oscara za film, Geislerová za hlavní starr velkofilmu, Klus za hudbu srovnatelnou s E. Morriconim. Na Bangu by už bohužel žádný metál nezbyl, což by považoval za diskriminaci a s pískotem opustil sál.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.