Vzpomínka


Nedá mi, abych si nevzpomenul na paní Katy, Katku, Kateřinu, K-k, nebo jak jsme ji znali. To ona mne naučila dívat se na svět jinýma očima. A s ní jsem často konzultoval svoje fotografie a případně jsme pro ně i názvy vymýšleli. Proto bych pár následujících fotek chtěl věnovat právě jí. I když už je uvidí jen „odtamtud“.

Rozhodně nemusím chodit nikam, daleko stejně jako nechodila ona. Mé okolí je samo o sobě velice zajímavé. Opravdu stačí jen se koukat.

Někdy se něco kouká i na nás

Právě pro tohoto „tvora“ jsme společně hledali jméno.

Tak tuhle kachní „albínu“ už opravdu neviděla.

Zato tady jsme se shodli na tom, že ze stromu kouká piranha.

Tohodle vrabčáka jsem fotil přes přední okno auta, když jsem zastavil na parkovišti proti živému plotu. Vůbec si mne nevšímal. Do okamžiku, než jsem otevřel dveře. To bylo „do vrabců jako když střelí“.

Loni byl teplý podzim bohatý na listí. I kocourovi se v něm dobře spalo.

Takže opravdu jen malá vzpomínka

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Vzpomínka

 1. strejda napsal:

  Paní Katy, ta tady u Bavorů a jistě i v celém svém životě, zanechala hlubokou brázdu. Já měl nejraději její historické exkurse plné nádherných ilustrací. To byla opravdová radost. Jiní zase více ocenili její pohledy na přírodu. Ukázala, že se nemusí chodit daleko, není potřeba ani moře ani velehory, postačí jen cit, oči a duše. A fotoaparát.
  Takoví lidé odcházejí až s námi, dokud tu jsme, jsou tu i oni. I takový je svět. Co více si přát.

  To se mi líbí

 2. Rosťa napsal:

  Řeky, rybníky, mokřady a vše, co k tomu patří. To je moje vzpomínka. A pozdrav tam nahoru.

  To se mi líbí

 3. lujjza napsal:

  Díky za vzpomínku, pane Bavore.
  Nějak si na to pořád nemůžu zvyknout…

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Ve chvíli, kdy se mi připletla k foťáku ta kachna albínka, věděl jsem, že ji musím „tam nahoru“ nějak poslat. Protože jinam už to nejde. A taky mi to chybí. Právě ty dohady nad různými fotkami. Případně i nad historickými příběhy.

   To se mi líbí

  • anna napsal:

   Stále mi “nedělní” paní Katy chybí. Chtělo by se věřit, že se na nás “ze shora” dívá a naše vzpomínání ji těší.Hodně nàm svými fotografiemi a výlety do historie dala, na dálku zpříjemnila naše životy a často nás přiměla k zastavení a zamyšlení se ve shonu a mnohdy v nepříliš radostném běhu dní. Říká se, že na koho vzpomínáme, ten že nezemřel. A tak je tu paní Katy s námi v našich vzpomínkách. A.

   To se mi líbí

 4. MT napsal:

  Děkuji panu domácímu za „Vzpomínku“ na paní Kateřinu. A všem, kteří jako já vzpomínají. Také mně chybí a chybět budou ty vlídné neděle, vždycky jsem se těšila na její nové nápady, které tak pěkně dovedla poskládat do fotopříběhů, jimi vždycky zaujmout i pobavit a poučit.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.