Proč jsou zákony proti nenávistnému projevu nebezpečné


Gatestone Institute

Příspěvek byl publikován v rubrice twitter se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 reakcí na Proč jsou zákony proti nenávistnému projevu nebezpečné

 1. oh napsal:

  Putin si zkrátka nedá pokoj – tedy alespoň podle blíže neupřesněných US tajných služeb. 😀
  Americké tajné služby varovaly členy Sněmovny reprezentantů, že Rusko se vměšuje i do aktuální předvolební kampaně, „aby dopomohlo k vítězství současnému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Varování podle listů The New York Times (NYT), The Washington Post (WP) či stanice CNN zaznělo minulý týden na uzavřeném jednání výboru Sněmovny pro zpravodajské služby. Ze zpráv nebylo jasné, v čem údajné nové ruské zásahy spočívají, či zda rozvědky kongresmany seznámily s konkrétními příklady.

  Tak nevím, připravují si Demokrati tímto způsobem extra kýble špíny do kampaně, nebo předem alibi, proč ani Biden nevyhraje volby, nebo to znamená, že i případné druhé Trumpovo období bude naplněno především snahou Demokratů ho „impíčovat“ kvůli spiknutí s Ruskem?

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Pokud platí b), tak plýtvaj municí. Biden je odstřelenej už teď a všichni to vědí-včetně Bidena.
   Demokrati maj mokro v botách a začíná platit úsloví o umírající kobyle.

   To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  Vynikající. Důležitá je poznámka o kastovním systému. Sám pro sebe jsem si to takhle nikdy neidentifikoval, ale ten příměr je přesný. Akorát je postavený na hlavu. Ve védském chápání světa byly nadřazené kasty určeny rodem, výjimečně zásluhami. Bráhman měl právo zabít nedotknutelného jen za to, že na něj padl jeho stín.
  Dnes žijeme v negativu. Nedotknutelný se snaží zabít bráhmana za totéž. Je čas vyhynout.

  To se mi líbí

 3. NavajaMM napsal:

  Z textu poukážem na myšlienku, že právny systém by nemal byť založený na emóciách. A dodal by som, že právny systém by nemali tvoriť nedospelé a nezrelé osobnosti, inak bude pokrivený.
  Dospelé a zrelé osoby by sa mali vyznačovať aj tým, že ovládajú svoje emócie a najmä sa nimi nedajú strhnúť k nepremysleným činom.
  Ako by ste sa napríklad cítili v autobuse, keby vodič nahlas komentoval jazdu ostatných vodičov a niekedy dokonca stiahol okno a kričal na nich. No pozrite, ako sa to toleruje v politike. Spoločnosť sa stáva nezrelou a labilnou a toleruje také chovanie u ľudí, ktorí riadia štát.

  Nosnou emóciou pri téme „nenávistných prejavov“ je strach. Slovný prejav sa považuje za útok a strach z neho je dnes taký veľký, že sa zabúda na „primeranú obranu“. Oko za oko, zub za zub, znamená aj slovo za slovo. Nie zub za slovo. Inak sa naozaj vraciame do obdobia, keď slovo (kliatba) mohlo samo osebe fyzicky ublížiť a preto sa čarodejnice upaľovali.

  Liked by 1 osoba

  • Rosťa napsal:

   To podepisuji.

   To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   Excelentní !!!
   Bohužel se ale zralých osobností vždy v dějinách nedostávalo, někdy míň jindy víc, někdy až katastrofálně.
   Navíc se ke zralosti musí dospět!

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Navíc se ke zralosti musí dospět!
    …velmi silná pravda, brtníku, jestli to nebude ta zásadní … ale zase co s tím, když k ní dozrajete?
    P.S.
    Mně samotnýmu to trvalo předlouho a to abych řekl pravdu, kdo ví jestli! A pak stojíte s tou svou zralostí vůči tomu všemu kolem sebe a říkáte si, sakra, mělo to vůbec smysl?… tak Vám vlastně ani nevím, fakt nevím!

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … na to, abych z toho okýnka autobusu Navaji nekřičel, se mi to zrání zdá trochu málo, když uvážím, že mnohdy pouze to zakřičení z okýnka autobusu je to jediný co … škoda mluvit!

     To se mi líbí

 4. Hudec napsal:

  K tomu by byl povolaný Lex, který mi poslal zajímavý e-mail na toto téma. Ale necítím se povolán ho tu zveřejňovat.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.