Trump měl právo zadržet peníze pro Ukrajinu: GAO se mýlí


Gatestone Institute

Příspěvek byl publikován v rubrice Přejaté se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

19 reakcí na Trump měl právo zadržet peníze pro Ukrajinu: GAO se mýlí

 1. strejda napsal:

  Po přečtení tohoto článku je nutné se pokřižovat a uvědomit si, že USA jsou ve vnitřní studené občanské válce, která je důsledkem procesů spojených se ztrátou světové hegemonie. Síla státu se drobí, naráží na vnější limity a tvoří vnitřní bariéry. Je to proces, který nelze zastavit protože jeho hybatelé jsou mimo USA a jejich moc. Není to porážka USA, je to jen přechod na jinou kvalitu.
  Zatím je dobré, že se válka vede právními a politickými prostředky, ovšem nic to neříká o budoucnosti.
  Pro nás to znamená mít velmi opatrnou a všesměrovou zahraniční politiku. A to zjevně neumíme a nemáme na to politiky. A tak to zaplatíme. Všichni, ale někdo víc, hádejte kdo!

  To se mi líbí

 2. čtenář napsal:

  takto to dopadne když se slíbí 10% DPH na čepované pivo.

  to by jeden nevěřil kam až Schillerová zajde když dostane zadání od šéfa.
  ———–
  Uvádíte extrémní příklady, zlobí se ministerstvo na tabulku k DPH u piva

  https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/uvadite-extremni-pripady-zlobi-se-ministerstvo-na-tabulku-k-dph-u-piva-40312313

  To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   Zas plebsu předhozená kost kterou v diskusi na Novinkách hrdě okusují … 🙂
   To za CaK monarchie existovala lepší sranda – hospoda Na rožku – dneska tam stojí novostavba s restaurací U Suchánků … stála tak že jí přímo procházela zemská hranice která oddělovala výčep od lokálu a protože byla odlišná daň z píva na Moravě a v Čechách tak byla i jiná cena u pípy a jiná tuším o krejcar v sále. Hned vedle je stále historický hraniční kámen.

   To se mi líbí

 3. čtenář napsal:

  já vím,ale musím,tohle se zase povedlo jinému mysliteli.
  ——————
  Maláčová (ČSSD): Živnostníci po reformě nedosáhnou ani na nultý pilíř, pokud nebudou platit víc než minimum.

  To se mi líbí

 4. Slim napsal:

  OT
  Ani tak jsem se po ránu nedivil Nancy trhající Doníkův projev, jako tomuhle.
  https://www.armyweb.cz/clanek/rusky-tank-t-90-vydrzel-primy-zasah-rizene-strely-na-bojisti-v-syrii?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  Reaktivní pancíř! na co lidi nepřijdou.. Vzpomněl jsem si na Verna a jeho předsedu Barbicanea a kapitána Nicholla. Takže Nicholl 1:0

  To se mi líbí

 5. lujjza napsal:

  OT
  Nevím, kam to dát, ale vážně by si to měl KAŽDEJ přečíst (a taky ministerstvo kultury nebo kdo to rozhoduje o dotacích na kulturu), aby se vědělo, kam jdou peníze, do čeho se vrážej a jak s nimi kdo hospodaří:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesi-Nevzdelani-omezeni-Jsem-umelec-vzdelam-je-rika-sef-z-Narodniho-divadla-autor-hry-Homo-40-To-az-uvidi-Miroslav-Donutil-612543

  Střípky z článku/rozhovoru:

  „(…) Šéf činohry Národního divadla Daniel Špinar (…) se rozpovídal o své vizi Národního divadla, kde od roku 2015 šéfuje činohře: „Já mám povinnost ty diváky vzdělávat, protože já jsem odborník.“ (…)
  (…) Proto například trval na tom, aby byla stažena z repertoáru komedie Sluha dvou pánů, protože na ni chodilo příliš mnoho diváků, kteří nechodili na jiné hry. „Já si myslím, že i tohle souvisí se vzděláváním diváků a s kulturností,“ vysvětloval. On to však podstoupil a klidně obětoval, jak přiznal, téměř dvacet procent zisku z tržeb, které slavné představení s Miroslavem Donutilem přinášelo.(…)

  (…) Česká společnost je podle něj ve vztahu k sexuálním menšinám nevzdělaná, i když k nějakým posunům za posledních čtrnáct let od uzákonění registrovaného partnerství došlo. „Mně vadí takový to, dělejte si to za zavřenejma dveřma a neukazujte se venku,“ postěžoval si. „Někteří ze sebe dělají, že jsou ‚normální homosexuálové‘ a nemají třeba s Gay Pride nic společného. A to mě strašně irituje,“ postěžoval si umělec. Podporuje to podle něj vydělování menšin ze společnosti. Navíc jak dodal, pražská Prague Pride je proti přehlídkám jinde ve světě ještě příliš usedlá.(…)

  (…) V Národním divadle by prý svou hru Homo 40 uvést nemohl. „Kdokoliv je v Národním divadle, tak je v nenávisti,“ postěžoval si. Je to prý dané národní povahou Čechů.(…)

  (…) Špinar chce svým divadlem „kultivovat společnost, aby si na základě těch vztahů, které tam vidí, tříbila své vzdělání, cit a emocionalitu“. (…)“

  To se mi líbí

 6. Jiří Jírovec napsal:

  Nultý pilíř je s odpuštěním pokurvená podoba jinak dobré myšlenky. Stačilo nahradit slovo občan slovem důchodce. Základní příjem (či pilíř) pilíř by měl zajistit přežití (bydlení, jídlo, léky) každého občana. Teprve k tomu by se přidával důchod.
  Jenže Maláčová tvrdí, že občan bez důchodu nedostane nic. To samozřejmě není zcela přijatelné a tak se zřídí ještě komplikovanější systém sociálních podpor než je teď.
  I když je pravděpodobné, že komise, kterou vede Nerudová je složena z pablbů, musíme připustit že jim nikdo nepovolí vytvořit ideologicky vyfutrované nástroje na řešení čistě kapitalistických problémů.
  Oni ale postrádají odvahu, aby to řekli.
  Velká myšlenka deregulace nájemného vedla k jeho nehoráznému zvýšení. Řekněme 50x oproti desetinásobnému růstu platů. Cenu nových bytů ovlivňuje i spekulace s cenou pozemků a zisky developerů.
  V Česku neexistuje politická síla, která by tuto disproporci mohla napravit. Politici se o ní bojí byť jen zmínit.
  Neexistuji finanční nástroje, které by umožňovaly určité přerozdělování bohatství. Mezi ně patří progresivní zdanění.
  Pokoušel jsem se komunikovat s politiky až na úroveň ministrů a šéfů důchodových komisí. Předkládal jsem jim analýzu ontarijského přístupu, který znám. Nic je nezajímá.
  Svoje kritiky v Poznámkách upozorňuji, že vůbec nejde o jméno, ale o myšlenku, o ryze kapitalistický pohled na problém zabezpečení občanů ve stáří.
  „Největší hloupost pak jest chtít být hloupý,“ říkal Werich v jedné povídce.
  Hlupáky v komisi nezajímá, že existuje průběžný systém, který zaručuje důchod 70% průměru nejlepřích pěti let. Nezajímá je vůbec nic a tak žonglují se slovíčkem „spravedlnost“.

  To se mi líbí

 7. Slim napsal:

  No jo, Mitt Romney je mormon, takže opravdu věří v Boha a svědomí tak převážilo nad strachem. Jako jediný Republikán tudíž hlasoval proti zproštění.

  „The allegations made in the articles of impeachment are very serious. As a senator-juror, I swore an oath before God to exercise impartial justice. I am profoundly religious. My faith is at the heart of who I am. I take an oath before God as enormously consequential.“

  To se mi líbí

 8. cobolik pacholik napsal:

  jak vam povedat,cesko hra zapas, v hokeji proti laos,kde lad videli,len v mraznicke a aj toho je tam riedko,cesko suverenne vystupuje a kazdy fan vie,ze rozhodca ,zvany senat od minuleho roku od decembra,ze cesko vyhra bacov kokot a nie zapas,toto iste bolo na zaciatku vo vyrobenej kauze odvolania prezidenta ,ktory pohrda kongresom a statnou mocou v usa,nanci pelosi speaker of the house na zaver prejavu prehadzovacky v congress,rozthala jeho prejav po zakonceni dristania prehadzovacky,lebo ona na papieri dostane to,co bude prezident dristat,co ma tak jak len hosta tu napadlo,ze tym ukazala americkym volicom,ze ich ma hlboko v pici,bo nemusi sa jej pacit prezident,ale jak jeden z najvyzsie postavenych politikov,3 v rade, prezident,vice prezident a potom ona,tym tahom dala jasne na javo,jak si vazi a respekruje slobodnu volu a vyjadrenie obcanov,pred ktorymi,je ona zodpovedna,na fall zvanu jesen to budu mali demokrati a mozu postavit na kandidatku aj nebozku matku terezu spocitane,za to ojebavanie zacalo ruskou spojkou s pokracovanim toho divadilka,co dnes skoncilo,bo ja rovno amikom hvarim,ze soudruzy boli bridilove,co aj tak picu vedia,co soudruh,opakujem jak furt do ojebania,mne jedno,kto tu vladne,jaka strana,prezident a vsetko okolo toho bo ja sam jeden vsetko to do kopy,respektujem zakon,kulturu a zvyky kraju,ktory mi dava zradlo, a tie navyky co dnes vo mne to ma naucil soudruh ,som tu dobrovolne a nikto mi nemusi hovorit,bo sam viem,ze nic mu tu nikto nevnucuje,som vlastne volny hrac bez agenta a len ja sam rozhodujem,kde prestupim a za kolik,jasne ze ma to stoji nieco a zase opakujem ja sam si rozhodujem,jedno viem naisto,keby som menil zem hostovania nebude to ten bananistan,ktoreho som drzitel passporte,ani moj prach tam nespocinie,bo nenavidim jak kurva za ten ojeb rozdelenia o mne be ze mne,vlastne nic tu nepisem nove,opakujem svoje zjeby a co sa tyka politickej situacie odkedy prehadzovacka prezident to kazdy kus uvazujuci clovek vie,ktora bije a u nas na vlas podobne v cechach prezident to kokot v cobolove nove volby,tak divadlo na objednavku,jaky to sme kraj zakona a za 30 rokov bananistan,nepomoze to ani demokratom v amerike,a nie toboz,nejakym demokratickym vyjebkom na obidvoch stranach moravy good night and have sweet dream,brothers and sisters.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.