Měla by Evropa přijmout zpět džihádisty, kteří odešli bojovat za ISIS?


Gatestone Institute

Příspěvek byl publikován v rubrice twitter se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

30 reakcí na Měla by Evropa přijmout zpět džihádisty, kteří odešli bojovat za ISIS?

 1. vonrammstein napsal:

  Má samozřejmě recht.

  To se mi líbí

 2. strejda napsal:

  Je to smutné, ale je to jen řečnické cvičení na téma: „Napřed něco zkazíme a pak se z toho chceme levně vyvléknout.“
  Tak to ale většinou nefunguje. Nějaké džihádistky a jejich děti je pouhopouhá kapička v moři. Je jich pár stovek, známe jejich jména i jména jejich dětí a můžeme je – když budeme chtít – sledovat a kontrolovat. Horší je tisíckrát větší podhoubí, které nám trvale přerůstá přes hlavu a také přeroste. Tam nikoho neznáme, nevíme co se děje v jejich duších a navíc i nadále Západ podporuje příliv nekompatibilních připrchlíků. Za pár let, až se s tím nebude dát nic dělat, tak jako z manželkami džihádistů a jejich dětmi, spustíme masový nářek co se to stalo. Nebo budeme muset držet huby až do konce změny Evropy.
  Pokud dnes již není vše prohráno – na Západě je – tak máme snad ještě šanci. Něco jako šedá zóna mezi Evropou a Ruskem. Ale místní kompradoři bez rozumu a s podporou Západu nás také mohou zničit. Pokud se nechceme bránit a politikům tolerujeme podporu připrchlíků, nemáme co ztratit. Už jsme to ztratili.
  Být „chytrý“ když je po všem a vystavuje se účet je jen alibismus a šaškárna.

  To se mi líbí

 3. Rosťa napsal:

  Islám je jiný svět. A protože je to jiný svět, neměli jsme se do něho navážet a silou mu vnucovat něco, co oni nechtějí. Už tím, že jsme byli součástí sil v Iráku, byť jen jako nemocnice a protichemická jednotka, jsme se sami dostali na černou listinu. No, a v dalších válčičkách už jsme byli ve zbroji, roznášeli demošku a to se nezapomíná. Proto je jen otázkou času, kdy se připomenou i u nás.
  Koloniální státy neskutečným způsobem drancovaly jiné státy a občané ožebračených států si přišly vybrat „dividendy“. Stejně parazitují a stejně páchají násilnosti jako jejich kolonizátoři v minulosti. To je jako s tím džbánem, co se s ním chodí pro vodu.
  A ISIS? Ty války mezi různými náboženskými uskupeními tam byly vždy, stejně jako před pár stoletími u nás v Evropě a nám nikdo nedal právo ukazovat prstem, kdo je ten správňák a kdo gauner. A už vůbec nikdo nám nedal právo říkat, že Asad musí odejít ( Kaddafí, Husajn … ) a celý ten cirkus roztáčet do těchto obludných konců. A jestli vrátit ty bojovníky do svých zemí? Je to jejich boj, jejich problém. Když jim nebylo zatěžko nechat na sebe dělat za trochu žrádla a později ve svých zemích podřadné práce, nemohou počítat s tím, že je budou dotyční milovat až za hrob a ti válečníci už vůbec ne. Vřed, který se nehojí. Úloha nemá řešení.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Dneska už je jedno, kdo s tím začal. Stejně se to nedá nijak změnit.
   Nás by mělo zajímat, kdo z toho na konci vyjde živej, pokud možno zdravej a svobodnej.
   Já bych byl fakt moc rád, kdybychom to byli my.

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Není to jedno. Kdyby vám kamarád riskantní jízdou zničil auto a škodu nechtěl zaplatit, tak mu patrně se znalostí jeho charakteru další auto nepůjčíte. Tedy, pokud jich na rozflákání nemáte celý dvůr 🙂 a nevíte co s nimi.
    Když někdo zničí prosperující Libyi a z ní nám začnou masové přibývat připrchlíci, tak nad tím mávneme rukou a řekneme si, když jsi to idiote zkazil, tak to teď naprav?
    Pokud ano, tak vám buď bůh milostiv.
    V praxi jsem opravovat chyby nechal vždy někoho jiného, schopného. Vy jistě také.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Ani ne. Já jsem ten typ, co záplatuje záplaty záplatama )

     To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     ja len precital nadpis,ked ten prispevok vyssiel a hned moja expertna palice vymazala,akukolvek reakciu,ale aby rec nestala,bo kukam ste sa rozpislai,tak poviem jak furt trefne po svojom,ze o tom nema ani co dumat ani dristat,to toto iste jak viem,ze ked si jebenm pol litra fridexu,jak clen zo susedneho burakova,bude po mne lepsieho prirovnania nemam,aj by som nasiel,ale toto staci

     To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     strejdo,AFB,jak furt stojim okolo neho a nie preto,bo ho milujem,ja neviem ani jak vyzera,co jeden chuj,bo ma pravdu,dnes uz chuj,kto totu holotu tu najebal,kamo,ci sused,ci spadli z gurunu,bo je to rakovina a uz v 4 stadiu a chuj jakeho razu ta rakovina,vysledok,jasny smrt…

     To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  ¨
  Je to OT ale pouze zdánlivě.
  Je to smutné ale ODS má již pouze Novotného, protože Jaroslav Kubera na Tchaj-wan asi s velkou pravděpodobností nepojede.
  Tož nezbývá nic iného než dosadit náhradu, MUDr. Zdeněk Hřib je vhodný ale musí se urychleně adoptovat do ODS a zvolit do senátu.
  Snad se ODS podaří něco zachránit pro vítězství v budoucích volbách.

  To se mi líbí

 5. Jiří Jírovec napsal:

  Mohu jen spekulovat, ale mám pocit, že řada z těch bojovníků nemá nic společného s islámem. Jsou to paka, která hledají vzrušení a možnost jezdit v Toyotách s namontovaným kulometem a střílet tu sem a tu tam.

  Mimochodem, v Česku existují vojenské letní tábory pro děti. Alespoň některé z toho zblbnou a jednou budou mašírovat doopravdy. Za dobrý žold. Psal jsem o tom zde: https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2017/09/27/neni-tabor-jako-tabor/

  Zmínění bojovníci by měli být bráni zpátky, protože nám, tedy Západu, pomáhali udržovat IS, tedy nepřítele, kterého potřebujeme jako obdobu Orwellova Snowballa ze Zvířecí farmy.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Pane Jírovče, tohle fakt nemůžu ani jako nepovedenou nadsázku!
   No schválně:
   ukázal sem Váš “pocit“ kamarádovi, kterej utekl o trochu dřív do Kanady než Vy (prej bohužel do tý frankofonní) a pracoval v laboratoři na půl úvazku na smlouvu VŠ a zbytek na „IČO“. V rámci různejch grantů si ho najímali různí profesoři a bylo jen na nich, koho si na výzkum najmou a tak se téměř pokaždý stalo, že ti profesoři kolem sebe shromažďovali týmy, který se skládaly s lidí (studentů, absolventů i doktorandů, apod.) prakticky z celýho světa … říkal v žertu, že jen Eskymáky v laboratoři nikdy neměl, což ale v Kanadě žertem zrovna není (vysvětlení pro zdejší Bavory = Knaďani s nima „zápasej“ úplně stejně, jako Češi s Cikány). Prej je v tý Kanadě taková sešlost náboženství, že si to neumím ani představit, ale zase pozor, platí tam jedna zásada, že je to soukromá věc každýho, že na veřejnosti, tedy i v „jeho“ laboratoři, se jakákoliv ideologie vůbec neřeší, prostě utrum. Toto prej však neplatilo, pokud se v laboratoři objevili SOUČASNĚ dva Arabové, s jedním Arabem nikdy žádnej problém není ani nebyl!!! Prý bych nevěřil, jak se úplně normální, příjemnej a hlavně inteligentní Arab po setkání se soukmenovcem úplně změní = přímo prej v křiváka a téměř hnusnýho člověka. Jednou se stalo, že v dobrým rozmaru „jejich“ Arab pozval ostatní kolegy (všichni se divili, když kolegyně nikoli) k sobě domů na skleničku a kamarád prej nestačil valit oči. Nebyl totiž zvyklej na servis poddaných až otroků, tak totiž vypadala úloha ženskýho osazenstva v Arabově rodině. Marně se prej kamarád (ze slušnosti) snažil navázat byť oční kontakt s tímto osazenstvem, aby mu pochválil pohoštění. Ten Váš pocit, že: většina těch IQtoytoistů nemá nic společného s islámem je totiž tak ujetej, protože !!!prej!!! ten islám je v nich jak v koze a né že ne! A když sem kamarádovi dal přečíst ten váš pocit, tak jen kroutil hlavou a zeptal se mi:“skutečně byl v Kanadě, nemyslím, že by se nikdy nesetkal s Araby?“. Dávám, jak sem koupil, ale samozřejmě, že i když šlo z vaší strany o pokus jistý nadsázky, věřím víc kamarádovi! A nejhorší na tom je, že tady lidem u Bavora, který nemaj přímou zkušenost s Araby, předhazujete tuhle „srandu“. Ale bacha, profesere, sem nemusí chodit jen starci a stařenky (usmívající smajlík a zdravím naše děvčata) jako sem já, už rozumíte proč to Vaše považuju za blbej úlet, kterej je nehodnej profesora?

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    zvláštní překlep:
    profesere

    To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … tak sleduju, že moje výtka k Jírovcovi téměř sedí. Přece jenom sem zaletí občas nějaký mladý ptactvo, právě tohle měl ale náš Jírovec tušit a hlavně zohlednit ve svejch unáhlenejch, jak správně tata poznamenal, rozpolcenejch pocitech.

    Mnohem víc, než nějakej blbíš, vod toho je mimo jiný přece i profesorem!

    To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     toto nemozem pochopit,jak vas vie vyviest z rovnovahy,jasne pisete to,jako,ze vas nerusa,bo uz minusy,ci tie zajebane palce dole,odkedy zijem,som jebal,vacsinou,co si mysli moje okolie,jasne ,ze pisem starej krabici a vykam,bo ja vykam,len zlatej mati,kurva to ma vie vkurvit,jak borca vie zakyvat a nijake vyhovorky,ze to jen tak,mozu mi tych palcov najebat cez cely atlantic,vzdy si strielam od pasa,ze to potom tak vypada tiez jebem do ucha…

     To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Sis naběh´. Nesouhlasit s Jírovec je trestný. Tos nevěděls?

    To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … jo a zapomněl sem dodat, že ta očekávaná “sklenička“ tvrdýho se u Araba doma se taky nekonala, to jen pro dokreslení tý „kozy“!

    To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   jicko,sakra ne,to jak by ja napisal,ze pepici,to nie narod pijakov piva,ale chmelovej vody…

   To se mi líbí

 6. tata napsal:

  PŘESNĚ to si myslím i já,nechápu co si vlastně o VÁS pane Jirovec myslet,jako kdyby jste byl zároven černý a bilí…je to přirovnání,protože v některých článcích jako by to psal někdo jiný nebo uplně rozpolcený člověk.PROSTĚ je to vnich…….ve své podstatě i jste to popsal……….jen nepochopitelně vyhodnotil………………Jsou to paka, která hledají vzrušení a možnost jezdit v Toyotách s namontovaným kulometem a střílet tu sem a tu tam.

  oto víc nebezpečnější že jsou paka otom žádná,ale to naboženství třimá pod povrchem a lechce takové lidi pak zmanipulujete,proto také čtete že 20 let žijí jak doknalí a z ničeho nic se oblíkne do rubáše a opásá a vyhodí,tak popsali sousedé jednoho stěch sebevrahů nic nevarovalo,ale to VY MUSÍTE VĚDĚT,FAKT NEPOCHOPITELNÉ HODNOCENÍ.Jako byste se pral s myšlenkami v sobě,tu fázi mám trochu za sebou kdy jsem si vyčital že jsem vlastně podle měřítek rasista,ale ono to jinak nejde než si to připustit jako s naší menšinou prostě pořád mě někdo nutí citit se blbě že jsem rasista,proč pořád mám chápat že jsou jiní,nedej bože kdyby měli převahu a to islám ktomu má nakročeno,přesně jak se popisuje 3 fáze islámu……….islám vedle sebe nesnese nic jiného on sté temnoty nepokročil jako křestanství

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   tato charta ludskych prav,ti zarucuje pravo na svoje vyjadrenie,pohlad podla svojho vedomia a svedomia a ked si myslis,ze niekto bude mysliet,ze si rasista,posli ho do pice,aj na to mas pravo zarucene chartou ludskych prav a ked dalej jebe mater,tak mu povedz,ze u soudruhu si bol,aj by boli vydrzali,len nevedeli prisposobit tie svoje ideologicke kuky k danej dobe a ze pisem kokotinu?,v china zlutasky,to menia stanovy marxizmu jedna radost,stale su soudruzy,biju sa v prsia,ale kapitalisti jak sto kurvy,len s lidskou tvari kapitalisti…bo dnes v davos prehadzovacka najbohatsieho kraju(bejvavalo) na svete dristal,ze jim ide jak kurva myslim biznis,bo s china urobili fair play a p[odobne pindy,jak soudruh,ked sme petiletky,prekracovali v % a menovy fond,co vlastnia sion brothers,ty hovoria nieco ine,ze uz ide slabsie,ze moze nieco jebnut do spicov do kolies svetovej ekonomiky,bo ked kukam na dow jones,ide hore jak kurva a to znamena,aby sme sa nepriposrali z toho blahobytu,bo ja tych blahobytov zazil,ze som sa malem posral…

   To se mi líbí

 7. blbíš napsal:

  …koukám, že sme s tatou dneska krmítko nějak přesypali

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   koukám na hodinky a myslím, že za chvíli bude ptactvu končit pracovní doba!

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Hejno vysílá své zvědy a ti víc pracují „po šichtě“. Je to na výdělek dobré, ale uživit se z toho nedá.
    Zajímavé je, že se stále jedná o poměrně malé hejno. Při internetu so dá řídit mnohem víc holubů. Inu amatéři. Měli by projít nějakým školením. Dnes by měli být na dvoj až trojnásobných objemech.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.