Na dnes je svolán Irácký parlament, aby rozhodl o osudu amerických jednotek v zemi


 1. ledna 2020Arabi Souri  Írán , Irák , Sýrie , USA  1

Iraqi Parliament
Irácký parlament

Irácký parlament se dnes sejde na historické události, která pomůže utvářet budoucnost regionu i mimo něj.
Irácká vláda vyzvala parlament země, aby se sešel a prodiskutoval americkou smlouvu o Iráku nazvanou „strategická rámcová dohoda“ a rozhodl o potřebě amerických jednotek v zemi, které jsou zde pro výcvikové a poradenské účely, a ne aby prováděly masakry a atentáty v zemi.

Nejzávažnějšími zločiny, které americké jednotky v Iráku provedly během 4 dnů, bylo zabití 31 členů irácké služby a dalších 55 zranění a levné zabití navštěvujícího nejvyššího íránského generála Solemaniho spolu s velitelem druhého stupně v irácké bezpečnosti.
Úmyslným zaměřením iráckých bezpečnostních sil střežících hraniční přechody se Sýrií, stovky kilometrů od místa údajného útoku, který zabil amerického civilního dodavatele, a způsobením velkého počtu obětí byla válečná reakce Trumpova režimu na znovuotevření hraničního přechodu Sýrie – Irák schváleného iráckou vládou.

USA vidí jakýkoli ekonomický pokrok pro Irák a Sýrii jako nebezpečí pro jeho hegemonii v regionu a propad bilionů dolarů, které strávil v minulých 2 desetiletích a zničil tyto dvě země.
Právě otevření tohoto hraničního přechodu a velké smlouvy s Čínou využívající iráckou měnu v jednáních vedly americký – saúdsko – izraelský tábor k náhlému nátlaku na jejich agenty, aby v Iráku vyvolali „populární“ protesty proti „korupci“, což vedlo k rezignaci irácké vlády Adela Abdula Mahdího. Ne, že Irák nemá masivní korupci, ale že korupce byla způsobena především přítomností USA, která chránila řadu svých vlastních zarovnaných zkorumpovaných úředníků.

Zabití Qasema Soleimaniho, které sjednotilo Iráčany proti jejich skutečným nepřátelům, kteří chrání korupci a zločin ve své zemi, odvrátilo přílivy a přesunulo iráckou veřejnost, k požadavku okamžitého stažení USA

Zabití íránského vrcholového generála Qasema Soleimaniho, který byl nejuznávanějším íránským důstojníkem armády, osobním přítelem všech íránských vedoucích osobností a také mistrem regionu v boji a porážce ISIS sponzorovaného USA v Iráku a Sýrii , tímto ohavným levné a zrádným útokem, zatímco byl na oficiální návštěvě v Iráku a měl se setkat s jeho předsedou vlády, aby odmítl eskalace, které následovaly po prvním zločinu USA, který zabil irácký bezpečnostní personál a následovalo částečné útoky na americkou ambasádu v Bagdádu.

Američané již vyvíjí nátlak na členy iráckého parlamentu, zejména na kurdské etnikum, a na parlamentní bloky, které těží z přítomnosti USA v zemi, aby hlasovali proti myšlence požádat o stažení amerických jednotek nebo se alespoň nezúčastnit parlamentního zasedání pro nedosažení potřebného kvora. Zprávy z iráckého hlavního města Bagdád také informovaly o výzvách, kdy někteří „aktivisté“ zablokovali cestu z Poslanecké sněmovny, aby nedosáhli budovy parlamentu, podobně jako tomu bylo před měsícem v Bejrútu.

Dnes je zlom v historii Iráku, pokud parlament hlasuje pro opuštění amerických jednotek, ztratí tato vojska jakékoli právní postavení v zemi a budou považována za okupační síly, pokud dobrovolně neopustí v daném časovém rámci. Okupační síly jsou legitimní cíle pro milice odporu a vlastní síly vlády.

Pokud by však z jakéhokoli důvodu irácký parlament nehlasoval pro odchod amerických jednotek, odcizilo by to pouze poslancům hlasujícím proti této myšlence nebo se neúčastnilo a vedlo by to k dalšímu eskalaci v ulicích.

Ať už je výsledek jakýkoli, Trumpův válečný režim si začne uvědomovat závažnou chybu, kterou provedl v minulém týdnu, a to bude mít následky po celém světě, a to i v nadcházejících volbách v samotném USA.

Trump sám poté, co si svůj zločin mohl začít uvědomovat, vyzývá Íránce k rozhovorům zasíláním četných zpráv prostřednictvím různých vyslanců, aby neodplatil, a tvítováním říká, že „Írán nikdy nevyhrál, ale nikdy neztratil v jednáních“, můj nejlepší odhad hovoří o samotných USA, které nikdy nevyhrály válku, kterou vedly kdekoli na světě, ale hodně vyděsily v zastrašených jednáních. Jen zaměňuje války s bitvami, to je vše.

 

To by byl začátek politiky „maximálního tlaku“, ale ne to, co Trump uplatňuje proti Íránu a Sýrii, je to první krok íránské odplaty za použití vlastních chyb a zločinů USA. Ti, kteří mají větší trpělivost, vždy zvítězí.

Iraqi Parliament to Convene Today to Decide the Fate of US Troops in the Country

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

Generálmajor Qasim Soleimani byl na oficiální návštěvě v Iráku, měl se setkat s jeho premiérem, byl v oficiální delegaci na mezinárodním letišti v Bagdádu, přilétal  ze Sýrie na komerčním lete se zveřejněnými jmény cestujících, ve skutečnosti to nebylo „příležitost“ a „průlom výzvědných služeb“, zejména když byl povolán do Bagdádu, aby pomohl zmírnit napětí poté, co rozzlobení demonstranti částečně zaútočili na velvyslanectví USA v Bagdádu a naštěstí a oprávněně protestovali proti masakru 31 svých synů, kteří byli nasazeni v hranice chránit zemi před terorismem ISIS .

Zabitý Generál byl vysoce postaveným úředníkem a vyslancem regionální supervelmocenské země, který se setkal se světovými vůdci, jako je Putin, Assad a další, a který se měla brzy setkat s regionálním šílencem a válečným zločincem Erdoganem, aby se pokusil přesvědčit posledně jmenovaného zastavení zabíjení muslimů v této oblasti.

Desperate and Isolated Donald Trump Tweet-Threat Iran with More Crimes

Příspěvek byl publikován v rubrice tumblr se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

48 reakcí na Na dnes je svolán Irácký parlament, aby rozhodl o osudu amerických jednotek v zemi

 1. Bavor V. napsal:

  To se mi líbí

 2. jaa napsal:

  Hmm, jestli je pravda, že prvních 12 dní roku ukazuje, jak bude v jednotlivých měsícícch, tak odplata začne v březnu.
  „Ti, kteří mají větší trpělivost, vždy zvítězí.“

  To se mi líbí

 3. berkowitz napsal:

  A nyní v předstihu stáhnout naše vojáky ( v minulém režimu by je nazvali žoldnéřmi)!
  Irácký parlament hlasoval pro ukončení zahraniční přítomnosti v zemi – jde o stažení amerických vojáků. Rozhodnutí bylo reakcí na atentát na generála Kassema Suleimaniho, vedoucího Sboru speciálních sil Al-Quds islámských revolučních gard, v noci 3. ledna.
  https://yandex.ru/news/story/Irakskij_parlament_progolosoval_za_vyvod_inostrannykh_vojsk_iz_strany–0323628f6a759c1b3fb166f327a85c05?lang=ru&from=main_portal&stid=yiXObyHEKZSSmbpRsuKI&t=1578239531&lr=10509&msid=1578240213.55052.140573.732585&mlid=1578239531.glob_225.0323628f

  To se mi líbí

 4. bob napsal:

  Vůbec ty Iráčany nechápu. Jak vůbec někdo může nechtít mít vojáky USA na svém území?
  Tajné služby USA přece j a s n ě řekly, Sulejmání způsobil a co všechno chystal. Určitě to potvrdila i naše BISka ( i když v té tajné zprávě nebylo o S. ani slovo.. Naši skvělí spojenci zbavili region a svět této zrůdy a oni nejsou vůbec vděčni.
  Dokonce ani někteří pomatenci u nás to nechápou.
  Naštěstí Jakub Janda a většina představitelů demokratické opozice má jasno (na rozdíl od Zaorálka)
  A to to někdo naprosto správně přirovnal likvidaci S. k odstranění Haidrycha.
  V Bagdádu, Afgánistaánu, Teharánu, v Mali, tam všude bojují stateční a mírumilovní vojáci NATO v čele s bratrskou USArmy za Prahu.

  To se mi líbí

 5. strejda napsal:

  Několik let tady v Bavorově, diskutujeme o tom jak budou těžké časy, kdy bude probíhat přechod od monopolárního světa na multipolární. O tom, že to přinese války a strádání, o tom kam až ty války dojdou. O tom zda to neskončí třetí válkou světovou.
  Vražda oficiální delegace na území spojeneckého státu do takových představ zapadá velmi dobře. My jsme společnost plná humanity a lidských práv, ani největší sadistický masový vrah nesmí být jakýmkoli soudem odsouzen k smrti a popraven. Přesto je ale naší humánní společností považována vražda vysoce postaveného oficiálního představitele cizího státu za správnou a potřebnou.
  Rozčilujeme se nad údajným upíráním občanských práv Ujgurům v Číně a ve spojeneckém Iráku zavraždíme na civilním letišti na tucet oficiálních představitelů dvou států. Jeden z nich je nám přátelský natolik, že naši vojáci mu pomáhají ve výcviku jeho ozbrojených sil.
  Nemůžeme se divit že Západ zcela ztratil pověst v očích zbytku světa a bílý muž se začíná považovat za nepřítele míru a je považován na nebezpečného okupanta. Nemůžeme se pak divit připrchlíkům, že se nechtějí integrovat. Jsou součástí boje jak se zbavit té agresivní Západní entity.
  Přechod bude dále pokračovat a svět bude stále nejistější a nebezpečnější a přesto se přechod na multipolární svět nezastaví. Čínu nelze porazit ekonomicky a Rusko vojensky. A za zády je Indie, Brazílie a i ten Írán jako regionální mocnost.
  Přichází zajímavé časy.

  To se mi líbí

 6. strejda napsal:

  Zpráva z tisku.
  Státní kontrola nařídila u Ratha známého lotra buštěhradského tvrdé lůžko. Moc si prý ve vězení hověl. Měla v úmyslu, když už se komise ve výkonu trestu do c.k. monarchie, mu nařídit i temnou komůrku ve výroční den jeho zločinu. Bohužel se neshodla o který den se vlastně jedná. A tak komise nadále jedná.
  Teď bude Babinský jezdit v želízkách a s eskortou po doktorech, kteří mu ve vlastním zájmu – i zájmu státu – potvrdí zdravotní lůžko. Pokud by se Babinskému při propuštění potvrdil horší stav zad, stát by mu těch 10 melounů zase vrátil na odškodném.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   OPRAVA! V předchozím textu si opravte jméno Babinský na Rath. Taková chyba se stane jednou za deset let.

   To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   Jsou na něj moc měkký. Chtělo by to trochu odvahy! Co takhle zařídit panu Rathovi tak tvrdý režim, jako měl pan Dalík? Ale to si určitě netroufnou. Jak říkám… moc měkký…

   To se mi líbí

 7. cobolik pacholik napsal:

  vidno ze alah nejak amikov neslucha,tak vrazit noz do chrbta,jak predviedol iracky parlament amikom to je neuveritelne,5000 american boys umrelo v iraku a afganistane,kde bojovalo za demokraciu,vidim zbytocne,bo ich vlada predviedla tah,ktory je nepochopitelny,bo kurva ten perzan spolu s vaniamy branil aj nase krestanske hodnoty,kedysi s nim jednali amrericania po spadnuti WTC,tak isto urobili s husajnom s kadafim,kurdovia uz im neveria,ani nos medzi ocamy,jak ich ojebali v syrii,kurva americke sily vedeli,co robia skurveny alahisti,jak vozia ropu do turecka a nepodnikli nic,az vania ked im odtal zlatu zilu,uz sa prestalo alahovat,ja kokot si tak pospajam, tak potom sa necudujem tym,ktory spolupracovali s usa a potom ich usa spratalo,to scenar jak vystrinuty,ked zidky zabili velku brzdu v svoj sion dream,ked zavrazdili svojho zachrancu bernadoteho,ze moje suvislosti pojebane,ked tak kukam,co robi amerika s israel o nic menej nie su pojebany,ani oni,ze nemam politicky nadhlad,za taky vyjeb co tu vsetko spominam,aj ten aspon kus normalny prestane mat,to kurva paradox,ked uhlavny nepriatel iran v iraku operoval svojimi sia a iraku nevadilo a teraz este politicky tah s us army,ked dostala befel,ze ma ist do pice,ja neviem,co robia advisers okolo prezidenta usa,ked mu nepovedali jake to moze mat nasledky,jediny spoleh tu uz je len na army,oni maju branit americke zaujmy,ale nie ohrozovat svojich obcanov pre israel,kurva bo ten tah s tym generalom uz aj tak prejebane mali americky obcania na tom skurvenom blizkom vychode,teraz to uz maju naisto o drzku,ked toto starostlivost o ich zaujmy,tak to je bohova straostlivost a ked cita nejaky kokot zo CIA zajtra ma mozu poslat do pice,plakat nebudem,bo kurva sluchal som ich na stvavych vysilackach,vtedy dristali realitu,ale teraz,ked cujem,co ich CIA mala na toho generala,to lepsie jak kloboucku hop…

  To se mi líbí

 8. cobolik pacholik napsal:

  francia uz vyjadrila internacionalnu soudruzsku solidaritu,ze jednotky quad stratili tak nebezpecneho generala pre zapadne hodnoty,kurva ked tak kukam tie zapadne hodnoty podlozene ideologiou ojebu a vyjebu holoty,prebijaju soudruhy od zvezdy a nasi ohnuty lokaji budu pritakavat,ze stojime za stitom demokracie v jednom siku s nimi,to kurva sa clovek dozije,ani deko nejakeho aspon naznaku,ze kurva prehli situaciu,ze nejaky zajebany rusi s teroristickym iranom vyriesili za necel 2 roky toto,proti comu zapad bojoval roky a vola sa to islamsky terorizmus,ktory najviac ohrozuje ich kraje ,ta vrazda to len tah na zvysenie cien ropy a destabilizovanie situacii v miestach,kde jej toho oil najviac a za boha sa ho nevedia jak zmocnit,pod zasterkou likvidacie nebezpecneho cloveka sa skryva uzernicka kurva,ale toho je nasa historia naplnena na vagony… v zivote by som nebol pomyslel,ze tak vyspele krajiny,su schopne upadnut tak ideologicky,kde humanitu a boj za slobodu vyjadruju raketovym utokom v cudzom kraji na dokazoch,co ani z hovna nezlepi…

  To se mi líbí

 9. Bavor V. napsal:

  O Euru aneb Když vědci falšují. Dík Jardovi Hudcovi za odkaz
  https://www.pressreader.com/czech-republic/lidove-noviny/20200104/2817412713
  45556

  To se mi líbí

 10. blbíš napsal:

  I v diplomacii někdy musí zaznít od nejvyššího zástupce země jasný NE, jinak furt a furt to budou zkoušet, jako teď s tím “Spravedlivým podílem“. Na to sou Češi citlivý jak lakmusovej papírek na kyselinu.Už sem si zvykl, že poslanci si pletou Sněmovnu za „cestovku“, tím víc ale požaduju, aby na podobnejch jednáních, kde se probírá uprchlictvo, sděl za naší stranu na prdeli patřičnej ekvivalent, tedy ministr vnitra, nikoli jeho náměstek. Jako poslanec Volný si já, bohužel pro Babiše (Máru) i Hamáčka (Kulhánka), si můžu vysvětlovat náměstkovu větu:
  „Česká republika je připravena aktivně se zapojit do diskuse o reformě azylové a migrační politiky EU. Musí dojít k vytvoření silného, efektivního, krizi odolného systému, který zároveň zajistí ochranu těm, kteří ji opravdu potřebují,“ sdělil Jakub Kulhánek s tím, že splnění těchto předpokladů se musí dosáhnout konsenzem všech členských států a že novou Evropskou komisi čeká při hledání řešení náročná práce,“
  tak, že už nikoli kvóty, ale “Spravedlivý podíl“ (a prej i “ konsenzus všech členských států) pana Seehofera bude určovat, kdo bude potřebovat ochranu. A já to čtu podobně jako Volný, že všichni ti připrchlíci, který se Seehofer a jemu podobní pohůnci k nám rozhodnou přeposlat. Kurva a zase kurva, ten Mára (vlastně Babiš), Hamáček (Kulhánek) si z nás z toho fejsbůku dělaj už prdel. Nevěřím jim, jak nakonec signalizuje i rozpolcenost ČSSD i ANO v týhle otázce!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-zle-Brusel-a-migrace-Babis-a-Hamacek-odhalili-co-se-delo-a-zlobi-se-609137
  P.S.
  Dopadne to úplně stejně jako s těma vrtulníkama, sou podepsaný a krvavě zaplacený cca třetinou současnou vládou vyprodukovanýho dalšího státního dluhu a koho jinýho to má jako zajímat, žejo Babiši? A doufám, že Laco, Bavor a jim podobný nepropásnou vzácnej okamžik a neuslyším od nich, že Babiš je nejlepší premiér jakýho tahle země měla!
  Zatím nic nemusel kór zas tak ukazovat (zatím jsou jeho činy furt v rovině bych tak řekl přerozdělování, koneckonců i na to tam má k sobě ty socany!!!)! To se pozná, až budem opravdu v úzkých a to furt ještě nejsme (není to ale úplně furt jeho zásluha), až k tomu dojde, tak ho koštuju na kličkujícího sraba (můj názor, kterej nikomu nevnucuju!).

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Myslím, že jste si vyzobal jenom něco. Ve skutečnosti se stále drží systém „ani noha. Nazdar“. A těmi dohodami se zatím stále myslí pomoc tam, kde je potřeba, nikoli podpora Čolků v plísni nebo Doktorů bez zábran.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Tak aby bylo úplně jasno, nemyslíte a nevyzobal, Bavore, já sem to Vaše“…že ani noha. Nazdar“právě zpochybnil tím nesezením tam, kde by naši nejvyšší zástupci sedět měli s nekonečnou vytrvalostí a hlavně s olověnou prdelí, stejně jako poukázáním na to voblečeno-nevoblečeno se do prsou bijících pánů Babiše a Hamáčka. Ať tak hrdinně huláká třeba i přes fejsbůk na pana Seehofera a jeho „spravedlivej podíl“ a neposílaj za sebe nějakýho Kulhánka (navíc s babou, co uvádí věci na pravou míru) a kterej říká něco jinýho, co je vyčpělý a dávno vobehraný, protože tu jeho/jejich „ochranu
    těm, kteří ji opravdu potřebují“ potřebujeme my všichni, záleží pouze na úhlu pohledu a ten, Bavore, já na rozdíl od Vás, asi už dávno pozbyl! Stejně jako ti starci, který na rozdíl ode mě skutečně přišli o svý vnoučata! A vo tom to moje Vaše „vyzobnutí“ bylo. Já si ten jejich luxus jízdy na koloběžce s mejma vnoučatama oblečenej-nevoblečenej UŽ prostě dovolit nemůžu, já od svých politiků očekávám už jen činy, jestli to tedy chápete.

    To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   hele stara krabice,mne babis ukradnuty,ale len tak jebnem z glaza a myslim,ze sa nejebnem ani milimeter,vies si ty predstavit,co sa tam uz nakradlo za tych 30 rokov?,babis to proti tej ciastke myslim,zobracik zajebany,toto to narodny sport slovansky moja mati podobne,uz ju slucham od roku 2000,bo predtym,som nevedel,jak ide svet,vzdy chvali novych a hani starych,ked novy uz ostarnu hani ich bo na obzore nova kurva vyjebana,co zase nakradne a tak tam ide uz pomaly jednu generaciuu,vzdy zmiznu stary,pridu novy najlepsi,po case su uz kokoti a taky kolobeh tam,co casom dumam,ze to do perfekcie jak v nature,ten kolobeh tam funguje a cudujem sa,ze ty citas moje zjeby,to jsem teda z toho na vetvy… bo pravdu povedat ja toboz,dakedy ani clanok necitam,jasny,ze reakcie tiez,ale kurva na jednej ruke spocitam a este mi dva prsty odjebe,vlastne zacnem citat a automicky moja palice vyhodnoti,jed dal vole a vsetko velmi rycchlo precitam,bo pocitam minimum,jasne potom vyzeraju aj moje zjeby,ze maju ulet jak popol z tusimic,ale tym to si ja svoju sisku nezavracam,ja filtrujem jak kurva ,ale staci slovo,ci bezvyznamna poznamka,ale mna uhodi jak blesk dakedy,to asi [preto,bo jak jebnuty clovek to u pojebov tak funguje,dnes 3 kralov antikristi stromceky dat dole a 13,maju pravoslavny novy rik,ked mate moznost zapalte ruskej holote sviecku co u nas zdochla za vojny,nech aj oni maju jolku kurva a novy rik,to po rusnacky a rusky s novym godom…moj brat pojde do presova uz som vydal rozkazy ,decovy pohar vodky naleje na pohar polozi falatek (krajec ) chleba,zapali sviecku a jeden karafiat,odkedy ja chodim do cobolova vzdy tej holote tak urobim,dokonca na dukle som nasim bol zapalit…bo rusi lexzia vo svidniku,naso na dukle…a vatsina pepikov,ktorych demokracia ojebala na padrt…

   To se mi líbí

 11. blbíš napsal:

  jo,
  přátelé, přesně popsaný!!!:

  Vražda oficiální delegace na území spojeneckého státu do takových představ zapadá velmi dobře. My jsme společnost plná humanity a lidských práv, ani největší sadistický masový vrah nesmí být jakýmkoli soudem odsouzen k smrti a popraven. Přesto je ale naší humánní společností považována vražda vysoce postaveného oficiálního představitele cizího státu za správnou a potřebnou.
  Rozčilujeme se nad údajným upíráním občanských práv Ujgurům v Číně a ve spojeneckém Iráku zavraždíme na civilním letišti na tucet oficiálních představitelů dvou států.

  totéž čobol:

  v zivote by som nebol pomyslel,ze tak vyspele krajiny,su schopne upadnut tak ideologicky,kde humanitu a boj za slobodu vyjadruju raketovym utokom v cudzom kraji na dokazoch,co ani z hovna nezlepi…

  To se mi líbí

 12. jaa napsal:

  Z Halo novin

  Ilustrační foto – wikimedia commons
  Stanovisko Světové rady míru
  Světová rada míru (WPC) co nejostřeji odsuzuje nedávný zločinný útok USA proti suverénní zemi – Iráku, při kterém byl zavražděn velitel jednotek Íránských revolučních gard společně s vysokými důstojníky irácké armády.

  Tato nevyprovokovaná a bezohledná akce představuje novou a extrémně nebezpečnou eskalaci na Středním východě, kde USA udržují tisíce svých vojáků, kteří jsou zapojeni do desítek let trvajících agresí a imperialistických intervenci v řadě států.
  Tento nejnovější útok ukazuje jasně snahu vlády USA ještě více eskalovat atmosféru a vyprovokovat odplatu za účelem rozvíjení svých dalších plánů. Je v souladu s odstoupením USA od Smlouvy o likvidaci raket krátkého a středního doletu a se snahou o nové závody v jaderném zbrojení. Bezprostřední rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa o vyslání dalších 3000 vojáků do regionu jasně ukazuje jeho další hanebné plány.
  WPC odsuzuje imperialistické akce USA a vyzývá své členy a přátele k protestu proti této eskalaci, která může vést k všeobecné válce v celém regionu.
  WPC požaduje úplné stažení všech vojenských sil USA z Iráku, Sýrie a dalších zemí regionu a uzavření jejich vojenských základen, a zároveň také i zrušení veškerých sankcí proti lidu jednotlivých zemí regionu.
  WPC podporuje akce mírového hnutí v USA a Rady míru Spojených států organizované pod heslem: »Vojenské síly pryč z Iráku – Žádnou válku s Íránem!«

  Sekretariát WPC, 4. leden 2020

  Překlad České mírové hnutí

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   a státy, kterým ještě úplně nehráblo by měly k těm už zcela profláknutým „mírumilovným vojenským svazkům“ přistoupit jako manželé … tedy rozvodem

   Liked by 1 osoba

 13. lujjza napsal:

  OT
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Celosvetovy-skandal-s-volbami-uz-zname-nasledky-A-CR-609072
  „V roce 2013 se zrodila poradenská společnost Cambridge Analytica, která shromažďovala a zpracovávala data uživatelů internetu. V roce 2018 však svou činnost ukončila. Byla k tomu donucena poté, co na povrch vypluly skandální informace o tom, jak se společnost s pomocí získaných dat snažila ovlivnit poslední prezidentské volby v USA. Teď se zdá, že se svět dozví i o dalších skandálech této společnosti a o dalších ovlivněných rozhodnutích voličů…“
  Tak schválně… copak se dozvíme…

  To se mi líbí

 14. lujjza napsal:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesti-vojaci-by-mohli-posilit-protiteroristickou-operaci-v-Africe-609166
  „Až 60 českých vojáků by mohlo působit v protiteroristické operaci v Mali, Nigeru a Čadu. Návrh Ministerstva obrany, který je v meziresortním připomínkovém řízení, ale musí schválit vláda a Parlament. Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) dnes řekl, že přesný počet vojáků bude ještě předmětem jednání, napsala ČTK.“

  Voni si nedají pokoj…

  To se mi líbí

 15. jaa napsal:

  a ještě něco, co stojí za to číst
  http://www.halonoviny.cz/articles/view/52860176

  To se mi líbí

 16. NavajaMM napsal:

  V Business Insider citovali Iránskeho duchovného Šahaba Moráního, ktorý o Američanoch prehlásil, že sa im Iránci ani nemajú ako pomstiť. Zabili im jedného z najväčších hrdinov, ale keby mali zabiť ako „oko za oko“ rovnako hrdinského Američana, tak koho?
  Spidermana alebo Spongeboba?
  Američania majú vraj hrdinov len v kreslených filmoch.
  https://image.businessinsider.com/5e1305df855cc217ff76d56a?width=1600&format=jpeg&auto=webp

  https://www.trekamerica.co.uk/sites/default/files/styles/panopoly_image_original/public/cp-springfield.jpg?t=1BRK7H&itok=M48OrNYU

  To se mi líbí

 17. Slim napsal:

  Dnes má dobrý, protože střízlivý rozhovor Kmoníček v LN. Taky si myslí (jako já, proto ho chválím 😀 ), že s tou krizí to nebude tak horké.
  Navíc, Kmóňa je chytrý žid a to je užitečná kategorie lidí. Je pravda, že je velmi cynický, ale to chytrosti zase tak moc nevadí; a je taky vystudovaný arabista.

  Pošlu bavorovi fotku, snad bude čitelná

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.