MH17 bol vojnový zločin!


Lebo hlavný prúd to nepovie…

Na koniec to najlepšie. Alebo najdôležitejšie. O zostrelení MH17 toho už vieme dosť na to, aby sme neverili „predbežným záverom“ JIT, ale stále málo na to, aby sme poznali skutočné pozadie. Dnes, na záver, sa pozrieme na to, čo zostrelenie MH17 znamená pre nás a našu malú stredoeurópsku republiku.

O pláne Northwoods sme v minulej časti nečítali náhodou. Bola to jedna z prvých vecí, na ktorú upozornili investigatívni novinári mimo hlavného prúdu po katastrofe MH17. Christof Lehmann z Global Research napísal ešte v septembri 2014 článok, ktorý dostal na Google ban a nezobrazoval sa vo výsledkoch vyhľadávania. Dňa 4. 10. 2019 vyšiel článok znovu na portáli „Banned Classic“. Podstatou článku je to, že vlády USA, Ukrajiny, Holandska a centrála z NATO nedali na otázky o obavách realizácie scenára z Northwoods žiadnu odpoveď, hoci všetky potvrdili prijatie.

Lehmann sa obrátil aj na ICAO, čo je hlavná medzinárodná autorita na vyšetrovanie leteckých nešťastí, prečo bola z vyšetrovania (spočiatku) vylúčená Malajzia a prečo majú pri vyšetrovaní hlavné slovo Holanďania, a tiež, aký medzinárodný dohovor alebo smernica ICAO umožňuje, aby krajina (Ukrajina) na území ktorej došlo k leteckému nešťastiu, mala právo veta na zverejnenie výsledkov vyšetrovania. ICAO formou telefónnych odkazovačov a nekompetentných asistentov hrala mŕtveho chrobáka. No Lehmann cituje svoj rozhovor s nemenovaným profesorom leteckej bezpečnosti, ktorý potvrdil, že ICAO žiadny právny podklad pre takéto konanie nemá.

No nebol to len Lehmann. Krátko po katastrofe sa na holandskom Ministerstve bezpečnosti a justície, ktoré bolo záštitou vyšetrovacej komisie DSB, pýtal aj opozičný poslanec Pieter Omtzigt a renomovaný vydavateľ Elsevier na pokroky vo vyšetrovaní a dôvody dohody štyroch krajín o utajení. Elsevier napísal, že dostal veľmi málo informácií, lebo ministerstvu zrejme viac záleží na tom, aby si medzi zahraničnými partnermi zachovalo tvár, než na pravdivom informovaní verejnosti. Doslova mu povedali, že: „Sme presvedčení, že medzinárodné vzťahy sú dôležitejšie ako informovanie verejnosti, pretože ide o výnimočné vyšetrovanie mimoriadne vážnej udalosti.“ Holandskí poslanci, ale podobne aj na druhej strane zemegule v Austrálii, sa dožadovali kópie dohody o utajení, chceli vidieť presné podmienky, aby sa mohli presvedčiť, či sa tým nezabraňuje spravodlivosti, ale nedostali ju. V Austrálii s odvolávkou na zákon o slobodnom prístupe k informáciám, konkrétne bod, že požadovaná informácia sa nezverejní, ak by mohla ohroziť bezpečnosť a obranu Britského spoločenstva národov. „Aké ohrozenie Commonwealthu?“, pýtal sa James O’Neil, austrálsky novinár a aktivista za ľudské práva.

Trvalo viac ako päť rokov, kým poslanci v holandskom parlamente stratili trpezlivosť a začali sa hlasnejšie dožadovať vyšetrenia podielu Ukrajiny na katastrofe MH17. Kritické hlasy, najmä Pietera Omtzigta, vykresľuje aj holandský hlavný prúd ako Putinovho agenta, ale ide hlavne o to, že v priebehu prvého roku vyšetrovania citeľne chýbali primárne letecké dáta, najmä z radarov. Ukrajina deklarovala, že všetky tri primárne radary v kritickej oblasti boli mimo prevádzky.

Leteckí experti to komentovali so sklamaním, lebo záznamy z týchto radarov by mohli presne ukázať dráhu smrtiacej strely aj rozpad lietadla vo vzduchu. No nielen sklamanie, ale aj nevôľa bola medzi nimi. Ak leteckí dispečeri nemali k dispozícii obraz z primárnych radarov, z oblasti, kde mohli, a v minulých dňoch aj operovali, vojenské stroje, tak nemohli dostatočne s prehľadom a bezpečne navigovať dopravné lietadlá do voľných koridorov. Naviac, na východe Ukrajiny dochádzalo už od apríla 2014 k občasným výpadkom GPS signálov, čo tiež mohlo sťažiť navigáciu. Možno aj preto napríklad americký letecký úrad FAA odporúčal obmedziť všetky lety amerických aerolínií nad Krymom a východnou Ukrajinou s odôvodnením – „zóna konfliktu“.

Takže, ak Ukrajina hovorí pravdu a radary neboli funkčné, riadenie civilnej leteckej dopravy malo operatívne odkloniť všetky lety mimo tejto oblasti.

Toto však nie je jediná vec, ktorú by niekto mal záujem utajiť. Niektoré zdroje, medzi ktorými je našťastie aj britský Daily Mail z 18. 7. 2014, uvádzajú, že v batožinovom priestore MH17 bolo všetko možné vrátane psov a morčiat, ale aj (!) 1400 kg lítiových batérií v balíkoch označených ako urgentné. Aká zaujímavá koincidencia – zásielka asi 200 kg lítiových batérií sa nachádzala aj v zmiznutom malajskom lietadle MH370 a tlač priznáva existenciu „konšpiračných“ dohadov, že práve tieto batérie, ktoré obsahujú ľahko zápalné a výbušné látky, boli príčinou katastrofy. Konšpiračné teórie živilo priznanie, že balík s batériami bol taký veľký, že sa nezmestil do otvoru skenera a tak ho naložili bez tejto kontroly. Profesor Kees van der Pilj z Univerzity v Sussex tvrdí, že tieto batérie sa v MH17 nachádzali tesne za kabínou pilotov a práve tieto ťažké batérie mohli byť dôvodom, prečo sa trup lietadla rozpadol a kokpit sa oddelil od zvyšku lietadla. Vyjadril počudovanie, že Malajzia z oficiálnej stránky stiahla informáciu o tejto zložke nákladu, a že DSB pri vyšetrovaní úplne vypustila batérie zo zreteľa. (Veto?)

Ak by DSB a JIT chceli katastrofu vyšetriť pravdivo a nestranne, tak by nesmeli poskytnúť potenciálnemu spoluvinníkovi – Ukrajine možnosť zakrývať fakty a porušenie pravidiel, a nesmeli by napríklad aj odmietať údaje a expertízy z Ruska – od prvého momentu hlavného obvineného. Pre leteckých expertov je nepochopiteľné napríklad úplné ignorovanie informácií a expertíz firmy Almaz-Antey, výrobcu PVO-systému BUK. Pri kriminálnom vyšetrovaní, popri prezumpcii neviny, má význam aj spolupráca hlavného podozrivého, lebo môže pomôcť vypátrať pravdu.

Vyšetrovanie DSB a JIT však nemá tento forenzný kriminalistický charakter. Nejde o zistenie pravdy. Oveľa viac to pripomína procesy s vojnovými zločincami – Norimberg a Haag (Miloševič, Saddám Husajn). Zločinec je nepochybný a úlohou procesu je len zhromaždiť patričné dôkazy, aby ho tribunál odsúdil. MH17 je teda od prvého dňa, z rozhodnutia niektorých krajín NATO, vojnovým zločinom.

Potvrdzuje to aj oficiálny postoj austrálskeho premiéra Thurnbulla k odškodneniu obetí a pozostalých. Podľa austrálskych zákonov majú nárok na štátne odškodnenie, ak ide o teroristický čin. Thurnbull, napriek naliehaniu generálneho prokurátora, odmieta podpísať príslušný vládny výnos s odôvodnením, že nejde o obyčajný terorizmus, ale súčasť medzinárodných sankcií proti Rusku.

Pozrieme sa teda na celú záležitosť z tohto aspektu, ako súčasť novej „hybridnej“ vojny proti Rusku, ale nečakajme, že nájdeme správy a referencie na prvých stranách médií hlavného prúdu. Možno to skôr budú len indície dobre utajovaných udalostí. Prečo? Napríklad rok 1979 a sovietska invázia do Afganistanu. V tom čase vari nikto, ani na „našej“ strane nepochyboval, že šlo o obdobu Československa 68. No dnes z archívov a pamätí priamych účastníkov – napr. Zbygniewa Brzezinského, vychádza na povrch celkom iná verzia príbehu vo forme tajnej operácie CIA Cyklón. Brzezinsky povedal doslova: „Sovieti vstupom do Afganistanu urobili osudovú chybu… Netvrdím, že sme ich k invázii prinútili, ale výrazne sme zvýšili pravdepodobnosť, že to urobia.“

Keď sa z tohto pohľadu pozrieme na celý priebeh udalostí na Ukrajine od majdanu koncom roka 2013, cez „anexiu“ Krymu až po zostrelenie MH17, tak nie je možné nevidieť, ako sa „naša“ strana snaží, aby Rusko podniklo nejaký agresívny krok, ktorý by bol pre medzinárodné spoločenstvo, a najmä krajiny NATO, neprijateľný. Podozrenie je silné, no potrebujeme ďalšie indície…

Jednou z takých indícií je zmienka v článku alternatívneho portálu 21centurywire, ešte z júla 2014. V texte spomenuli aj zvláštnu koincidenciu, že práve týždeň pred katastrofou sa konalo námorné cvičenie NATO Breeze 2014, toto cvičenie je potvrdené aj z iného, špecializovaného zdroja, hoci podľa oficiálnej stránky NATO (čo podľa postupu médií hlavného prúdu „debunkuje“ predchádzajúce informácie) sa cvičenie Sea Breeze 2014 konalo až v septembri (nepochybne konali – po druhý raz v danom roku, s podobným názvom). V tlači prakticky absentuje informácia o tom, že približne v čase 10. 7. – 17. 7. 2014 sa konalo pravidelné vojenské cvičenie armád USA, Ukrajiny a Poľska Rapid Trident 2014. Nikto sa o ňom nezmieňuje, len Atlantic Council uviedol stručnú správičku 17. 3. 2014, že je takéto cvičenie plánované na júl. Toto sú teda dôvody, kvôli ktorým bola americká strana veľmi dobre informovaná o všetkom, čo sa v danom týždni dialo na Ukrajine, a zrejme je to aj dôvod, prečo nie je možné odtajniť zábery zo satelitov. To, že by Rusi zistili, aké majú USA technické prostriedky, je rozprávka pre deti. Oveľa pravdepodobnejšie je to, že na záberoch je viditeľný aj kontext prebiehajúcich vojenských cvičení a vojenskí odborníci druhej strany by sa mohli dozvedieť niečo, čo by „mohlo ohroziť bezpečnosť a obranu…“

Ďalšou, tentoraz úplne horúcou, indíciou je zmienka v holandských novinách De Telegraaf. Správa je z 25. 7. 2014 a hovorí o tom, že Holandsko vysiela svoje špeciálne jednotky, ktoré už pôsobili na medzinárodnej misii v Afganistane a boli stihnuté z momentálneho nasadenia v Mali, aby zabezpečili prácu vyšetrovateľov na mieste katastrofy MH17. (Pripomeňme, že počas prvých dní sa vyšetrovatelia OECD nemohli dostať na miesto katastrofy „kvôli pretrvávajúcim bojom a ostreľovaniu“.) Správa ďalej hovorí, že spolu s Holanďanmi na východ Ukrajiny odlietajú aj Austrálčania, a že táto akcia je riskantná, lebo nikto nevie, ako zareaguje Putin na blízkosť jednotiek NATO pri ruských hraniciach. Zaujímavá je nenápadná vetička, že vo velení NATO v Bruseli boli týmto vývojom udalostí prekvapení.

Za veľmi zaujímavý považujem aj posledný odstavec, kde noviny citujú akéhosi pilota F16 Steve Netta, že BUK síce už opustil územie Ukrajiny smerom na Moskvu, ale keby už oni boli zavčasu na mieste, tak by túto zbraň zadržali a zatkli by veliteľov separatistov Girkina a „Besa“ (ktorých hlavný prúd od prvého momentu označuje za hlavných vinníkov). V tomto momente musím vsunúť, že mi je už úplne jasné, prečo Girkin a Bezler (Bes) tak narýchlo zmizli v Rusku a na Ukrajine sa už nesmú objaviť (viď rozhovor s Girkinom pred časom).

Túto správu potvrdzuje aj austrálska strana perom Davida Wroe z 12. 6. 2016. V článku autor kritizuje bývalého premiéra Austrálie Tony Abbotta (to je ten, čo odmietol podať ruku Putinovi), že pripravoval spolu s Holanďanmi vyslať na Ukrajinu celú brigádu 3000 vojakov, ktorí mali „zabezpečovať“ vyšetrovanie priamo na hraniciach Ruska. K tejto vojenskej akcii (ani holandskej) napokon nedošlo, Austrália v tichosti vyslala na zabezpečenie vyšetrovania zosilnenú špeciálnu policajnú jednotku v sile 200 mužov, čo podľa policajných odborníkov bohato postačuje.

Naopak, vojenskí odborníci kritizujú, že špeciálne vojenské jednotky o sile niekoľko tisíc mužov sú na policajnú akciu prehnane veľká sila a ich úlohy teda museli byť plánované v podstatne väčšom rozsahu (a zároveň sa museli začať plánovať so značným predstihom, aby boli 25. 7. už k dispozícii). Na austrálskej strane, bez toho, aby sme sa v hlavnom prúde čokoľvek o tom dozvedeli, to viedlo k výmene premiéra Abbotta za Malcolma Thurnbulla. Obaja sú z tej istej strany, takže nešlo o pád vlády, ale článok zdôrazňuje silnú vlnu kritiky, ktorú viedol vojenský odborník James Brown, inak synovec Malcolma Thurnbulla, a ktorá sa niesla hlavne v kritike riskantného a dobrodružného nasadenia austrálskych mladých mužov do pochybného geopolitického dobrodružstva, keď by sa boli stali potenciálnym legitímnym cieľom odvetných ozbrojených akcií separatistov.

Podľa nezávislého novinára Johna Helmera, ktorý osobne s Brownom hovoril, sa zrejme nepodarilo plánované akcie Holandska a Austrálie, iniciované zrejme z USA, skoordinovať vo velení NATO, hlavne pre nesúhlas Nemecka a Francúzska.

Teraz je namieste znovu pripomenúť tajný dokument z minulej časti o operácii Northwoods:

Zvýraznil som tam vetu v odporúčaniach pod bodom 8 c. „Táto správa by sa NEMALA dostať k americkým dôstojníkom, vyčleneným na aktivity NATO.

Namiesto záveru – čo z toho všetkého vyplýva pre nás ako členskú krajinu NATO?

Článok 5 atlantickej zmluvy nás zaväzuje považovať každý nevyprovokovaný útok na inú členskú krajinu za útok na seba, a primerane poskytnúť brániacej sa krajine pomoc a súčinnosť pri obrane pred útočníkom.

Vidíme však, že naši kľúčoví spojenci v NATO majú know how, a v minulosti dokonca reálne plánovali, ako sa stať „obeťou útoku“ a že teda náš podpis pod zmluvou NATO nás nielen nechráni, ale vystavuje vyššiemu riziku. A hlavne, naša „lojalita k spojencom“ nám bráni mať zahraničnú politiku zameranú na udržanie mieru a znižovanie napätia vo svete.

 

(Rád by som napísal, že koniec, ale…)

 

Zdroje:

http://libraryonline.erau.edu/online-full-text/ntsb/miscellaneous-reports/mh17-crash-en.pdf

https://journal-neo.org/2019/10/04/bc-malaysia-airlines-flight-mh17-reeks-of-northwoods/

https://peoplestrustmalaysia.wordpress.com/2014/11/20/dutch-government-refuses-to-reveal-secret-deal-into-mh17-crash-probe/

https://clarityofsignal.com/tag/mh-17/

https://nltimes.nl/2019/10/02/mps-demand-investigation-ukraines-role-mh17

https://www.globalresearch.ca/malaysian-airlines-flight-mh17-downed-over-warzone-ukraine-who-was-behind-it-cui-bono/5391840

https://www.washingtonpost.com/posteverything/wp/2014/07/20/should-mh17-have-even-been-flying-over-eastern-ukraine/

https://www.counterpunch.org/2014/12/19/why-the-secrecy-on-the-mh17-investigation/

https://21stcenturywire.com/2014/07/25/mh17-verdict-real-evidence-points-to-us-kiev-cover-up-of-failed-false-flag-attack/

https://nsarchive2.gwu.edu/coldwar/interviews/episode-17/brzezinski2.html

https://www.workers.org/2017/06/31585/

https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Cyclone

https://nsarchive.gwu.edu/briefing-book/afghanistan-russia-programs/2019-01-29/soviet-invasion-afghanistan-1979-not-trumps-terrorists-nor-zbigs-warm-water-ports

https://www.nato.int/cps/en/natohq/news_112997.htm

https://www.atlanticcouncil.org/blogs/natosource/us-army-to-proceed-with-planned-exercise-in-ukraine/

https://navaltoday.com/2014/07/09/four-nato-warships-take-part-in-exercise-breeze-2014/

https://www.newcoldwar.org/australian-prime-minister-drags-foot-trips-up-ukrainian-court-claim-of-mh17-terrorism/

https://www.globalresearch.ca/malaysian-airlines-mh17-as-a-prism-of-disaster-ukraine-and-the-new-cold-war/5648555

https://www.dailymail.co.uk/news/article-2697844/Revealed-Pet-dogs-pigeons-casualties-MH17-documents-carrying-fresh-cut-flowers-helicopter-parts.html

https://www.globalresearch.ca/malaysian-airlines-mh17-as-a-prism-of-disaster-ukraine-and-the-new-cold-war/5648555

https://www.thesun.co.uk/news/6896794/mh370-flight-lithium-batteries-x-ray-fire/

https://www.telegraaf.nl/nieuws/934246/defensie-stuurt-commando-s-naar-oekraine?utm_source=johnhelmer.net&utm_medium=referral&utm_content=/the-obama-shoe-banging-moment-on-the-ukraine-front-dutch-and-australian-troops-were-planning-to-start-war-with-russia-after-mh17-was-shot-down/

https://www.theage.com.au/politics/federal/tony-abbotts-office-floated-sending-australian-troops-into-ukraine-conflict-defence-expert-claims-20160612-gphbab.html

https://en.wikipedia.org/wiki/September_2015_Liberal_Party_of_Australia_leadership_spill

http://johnhelmer.net/the-obama-shoe-banging-moment-on-the-ukraine-front-dutch-and-australian-troops-were-planning-to-start-war-with-russia-after-mh17-was-shot-down/

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Navaja se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

77 reakcí na MH17 bol vojnový zločin!

 1. strejda napsal:

  Raději to nečíst. Pokud jsou ta tvrzení – a nejen tato – pravdivá, tak sedíme na sudu prachu a nevíme kam vedou zápalné šňůry. Nebude jen jedna. Svět se opravdu zmenšil a udržet nějaký konflikt na lokální úrovni je náročné.
  A platí Hegelova teze o přechodu kvantity na novou kvalitu. To může znamenat nebezpečí rychlého zlomu tak či onak nebo ještě úplně jinak.
  Dobrou noc a hezké sny!

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Áno, strejdo, sedíme na sude s prachom a tieto články som napísal práve preto, aby sme sa pokúsili zosadnúť.
   Radšej to nečítať…
   Aj tento víkend boli u nás dvaja takí lyžiari, čo si „radšej neprečítali“ varovanie o lavínovom nebezpečenstve a odvážala ich Horská služba v nosidlách.

   To se mi líbí

   • K-k. napsal:

    A vy věříte že se ještě dá sesednout? Kéž by se dalo!

    To se mi líbí

    • Miluše napsal:

     Vítejte, Katko! Jsme rádi, že jste mezi námi. Chyběla jste tu. Hodně zdraví a pohodu!

     To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Vitajte a prajem Vám dobré zdravie.
     Cením si, že prvý koment po návrate ste položili sem. 🙂
     Viete, tieto posledné články ma stáli veľa energie. Keby som bol presvedčený, že to nemá zmysel a zosadnúť sa už nedá, tak by som asi robil niečo iného a možno by ste o mne ani nevedeli.

     To se mi líbí

    • brtnikvbrlohu napsal:

     A zasvítilo skuníčto – to opravdové ne to cukrkandlové a falešné kterým nás kdekdo krmí, denné chodím do nemocnice navštívit kohosi mne blízkého kterému ublížil mladý namyšlený blbec, i tady už začíná po temné noci svítat.
     Musíme se držet – kdy by jinak kolem sebe šířil že jiný svět (lepší) je možný.

     To se mi líbí

 2. K-k. napsal:

  OT – omlouvám se: z technických důvodu PF letos dělat nebudu ale stejně vám přeju úplně všechno nej! 🙂

  To se mi líbí

 3. Rosťa napsal:

  Rád bych se dočkal seriozního vyšetření celé této prasárny. Svůj tip mám, ale je to jen odhad.
  Dík autorovi za článek. To je doslova mravenčí práce.

  To se mi líbí

  • bob napsal:

   Já si myslím, že kdyby měli naprosto n e p r ů s t ř e l n é důkazy, že to udělali Rusové, tak to by byl jiný kravál.
   Dosavadní vyšetřování, resp. výsledky jsou podle známého a osvědčeného axiomu: „Za všechno může Putin a Rusko“

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   To abyste si pořídil alchymistickou dílničku a pustil se do elixíru mládí. 😉
   Jestli se nepletu, minimální doba, po které se obvykle ruší utajení výživnějších lumpáren je 50 let a horní hranice tutlání stanovena není.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Tady na Slovácku mají elixír mládí v každé chalupě. Dáte si dvě sklénky a každá se vám zdá krásná, mladá a určitě i bohatá. A s dlouhodobých průzkumů mohu s plnou odpovědností prohlásit, že po dalších dvou jsme tu zralí na Nobelovku za filosofii ( jestli taková existuje ). Ale MH 17 to bohužel neřeší. Škoda.

    To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   ja by rad vedel,jaky tip,bo podla toho,jak sa ukrajina snazi vysetrit s rozvinutym zapadom,inaksie ani tipovat nevychadza a ukrajina tu v riti to najfektovanenjsie slovo,co sa tyka odvolania prezidenta usa,to treba pokukat,jake maju dokazy,cely cas ukazuju tie dokazy,ale boha slabsie jak para z hovna tie ich dokazy,vlastne nijake dokazy,ale rueltka lepsia jak v atlantic city demokrat prevadza,na druhy rok,nech zidek blomberg nepocita,ze bude prezident,jedine,ze sion brothers odjebu porahdzovacku ,jak odjebali kennedyho a on tak okolo nich drzi,ze az do oci bije jak to prehana…

   To se mi líbí

 4. jaa napsal:

  Jedna si už neví co myslet. – Nežádali, dostali, neutratili a přesto maxi vyšetřování. a hurrá na seznamu,… co tady je možný…. joj
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/klinice-z-babisova-fondu-napadne-narostly-platby-od-vzp-ministr-zada-o-kontrolu-85012
  teda, i na tohle si budou muset dávat Babišovy firmy pozor…. ufrf

  To se mi líbí

 5. berkowitz napsal:

  Zrzka Mináře pěkně rozebrala Jana Hamplová :
  Mikuláš Minář byl upřímný. A vzbudil docela pozornost,protože to málokdo čekal.

  „V tuto chvíli máme kolem osmi úvazků, protože na jaře jsme zjistili, že jen s dobrovolníky to nejde. Nikomu nepřeji organizovat Letnou jen s dobrovolníky. Bez zaměstnanců se to neobejde. Buď to zabalíme a nebudeme dělat Letné, nebo se budeme muset profesionalizovat, abychom mohli dělat pořádně jak roli hlídacího psa, tak roli zahradníka. Tedy toho, kdo kultivuje naši demokratickou zahradu,“ prozradil.

  Budiž mu ta upřímnost připsána ke cti. Teď už jen detail. Zveřejnění oněch pracovních smluv. Proč?
  Můj dodatek : Milionáři mají transparentní účet, ale není tam ani jedna kolonka, která by se zabývala výdaji na mzdy oněch 8-mi pracovníků. Kdo ví, kdo je platí, čučkař Koudelka má možnost se realizovat!
  http://blog.aktualne.cz/blogy/jana-hamplova.php?itemid=35447

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Bingo!!!

   To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   ta kukaj na demokraticku kurvu,poradne delat hlidaciho psa,kurva jak stranicka bunka rozprava v ilegeaite a dalsia hlaska lepsia jak z lidovych milic,on zahradnik,aby kultivoval; demokraticku zahradu,to kurva vyjebanec a kde on kurva zije v jakej zahrade,sak demokracia,vladnu ty,co holota pepikov volne zvolila,o co to za zahradkar kurva,nejake tropicke rastliny v tej demokratickej jeho zahrade chce pestovat a kurva nekuka,ze klimat v pepikove inaksi,kurva demokraticky micurin sa nasiel,kurva jak sa otituloval,jak on vie vsetko najlepsie robit na demokratickej zaumienke to kurva vyjebana a za boha nespomne,ze vlastne robi proti ostatnym zahradkarom,co sa vola ceska holota s pravom volebnym,kurva ty zahradkari na picu,on najlepsi p[es strazny a micurin od demokracie to ma v malicku,kurva docista,jak agitator za vstup do druzstva a ty jebany kulaci,ani boha,on na nic sam neprisiel,bo je kokot obmedzeny svojou vykurvenou ideologickou zahradkou,ja si za boha nemozem pomoct,ze sa ucil od soudruhu,bo co ja viem,demokrat tak nerobi,letisko v praze inaksie hovorilo,ze laska a pravda,on bol dramatik a kurva vyklul sa nejaky polnohospodar zo zvazu demokratickych zahradkarov plus zvazu kynologov najlepsich v pepikove,boha jak ja take vyjebane slizke kurvy nemusim co za judasky striebornak z reichu bude robit proti svojim kurva vyjebana,treba tiez jeho zajebat jak kolare,bo kurva to docista pojebany ideolog od tej jeho zahradky vyjebanej.takemu pomoci niet, a ja myslel,ze bilakov uz nebude a kukaj tu ludku,kurva uz jsou tady prebornici od svojej demokracie vyjebanej,boha ta to kurva neznesiem,to kurva jak za soudruha,zase lepsie zitrky sa buduju,kurva keby prisiel karel,ten by vysvetlil,karle ,kde jsi,celou noc,vzpominam ,kde jsi pojd mi na pomoc…kokot policajt tu bude kontrolovat,co pisem,ale toho zahradkara nekontroluje boha mu,cujes policajt,kukni na tych na chvilku,bo vyzera,ze maju miliony a ty tu slobodnu holotu sledujes,ponal kurva policajt,tak delej…kurva,coho ja sa este nedozijem a tak som veril laske pravde,co nevie ciganit,co len pravdu,nic vic nez pravdu budeme mat,boha to bananistan zajebany ten moj dom.

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    hej a este keby niekomu vadilo,ze som napisal milion krat kurva,pisat ty vole mi nepasuje to barz slusne na moj status pojeba,vole tiez nie zle,ale kurva to mi pasuje,ja sam dobra kurva…vyjebana,ani by som taky nebol,ale ked citam toho demokratickeho svazaka,staci chvilka a uz som vkurveny…

    To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   berkowitz,co to znamena cuckar,dost sa to zacalo pouzivat u nas na vychode sa uz davno hovorilo na sabinovske jablecne cuco a ty co pili cucare,ze by v cesku tiez mali cucarov?,moze pan vysvetlit obmedzenemu umyslovo…bo neverim,ze by burani z hornej torysy,skor vymysleli toto slovo cuckar,hoci je pravda,ze na sarisu chytre kurvy,staci kuknut na mna a jasne ktora bije a to vobec nemyslim nejak skromne aby bolo jasne,co som za jeden cucar bo tiez som to pil,to som kurva zvracal od toho…ale pil a vracal.jasne do casu,bo vsetko do casu,aj chvilky tu len casovo na chvilku,dobre vedia sak si dali milion chvilek meno…

   To se mi líbí

   • berkowitz napsal:

    Pane Čobolíku, čučkař je lidový výraz pro toho, kdo nic neumí a dělá machra.
    Kdyby Koudelka vyšetřil, kdo za platy pro oněch 8-mi Milionářů stojí (koho chleba jíš, toho píseň zpívej), tak by se možná dočkal od prezidenta generálských epolet!
    A pěkné nadcházející svátky, už aby byly za námi.
    Moje ženuška neustále uklízí a zapomněla, že náš Nejvyšší se narodil ve chlévě a doma chce mít uklizeno jako na porodním sále.

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     ženuška neustále uklízí a zapomněla, že náš Nejvyšší se narodil ve chlévě

     😀 😀 TESAT !

     Čučkař myslím znamená někoho malého kalibru, ne moc úspěšného, malou rybu. S machrováním to nesouvisí, spíš s tím, že si vydělal jenom na čočku.

     PS. Dneska má narozeniny Ludvík. Příští rok budou 250. Večer jsem přemýšlel, jestli by se mu dala udělat Muzika, a jaká? Všude bude kvůli tomu plno hluku…

     Líbí se 1 osoba

    • cobolik pacholik napsal:

     dakujem witz

     To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     pozor aj v chlieve u dobreho gazdu poriadok…

     To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   No ale když čtete tu diskusi tak najednou ti co chtějí transparentnost u jiných (nic proti tomu), tady jí nechtějí. Zajímavé, zase je u někoho. To je ta LIBERÁLNÍ demokracie asi.
   A nejenom to, naopak nadávají těm co chtějí vědět z čeho platí chlívkaři mzdy.

   To se mi líbí

 6. tata napsal:

  KOČKO… na slovo demokracie už myslím platí co se běžně říkalo ve formě foru o bratrském dělení s CCCP……..BRATRSKY NÉ NAPŮL…..SLOVO DEMOKRACIE JE UŽ URÁŽKA slušných lidí..vtom co se už použivá je vždy pravý opak zastěrka lupáren,a to celesvětově v popředí demokracie v podání USA

  To se mi líbí

 7. čtenář napsal:

  toto se zde bude velmi líbit
  ———————
  Projev předsedy Vojtěcha Filipa na 9. zasedání ÚV KSČM v Praze

  Řídí se koordinovaná akce proti suverenitě ČR!

  „Tím se dostávám k situaci vnitropolitické, která je poměrně vážná, a možná víc, než si uvědomujeme. Ti, kteří usilují o »český Majdan«, o státní převrat, nabírají sílu a krok za krokem zkoušejí, co české bezpečnostní složky jsou schopny tolerovat. Tak si nazkoušeli dostat lidi na Letnou, sice trochu nafoukli počet účastníků, ale přesto se jim to podařilo, těch lidí tam bylo poměrně hodně. Teď si vyzkoušeli blokádu hlavního nádraží, vyzkoušeli si kybernetický teroristický útok na nemocnici a zatím jim to prochází. Nemohu říct, že by bezpečnostní složky jednaly tak, aby svým způsobem byly schopny veřejně odpovědět na to, jak to bude vyšetřeno a jestli organizátoři budou po zásluze potrestáni. To není žádné strašení, to je realita.“

  http://halonoviny.cz/articles/view/52758079

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Proč by se to mělo líbit? Nemáte už trochu paranoiu?

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    když se líbí jak zrzka Mináře pěkně rozebrala Hamplová,tak se by se mělo líbit jak zrzka rozebírá Filip.

    anebo snad ne?

    že by tato věta už byla za hranou?

    „vyzkoušeli si kybernetický teroristický útok na nemocnici a zatím jim to prochází“

    no byl bych vlastně i rád kdyby tomu tak bylo a nelíbilo se to.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     On je rozdíl mezi tím, co psala Hamplová a co blábolil Filip. Ale víte co? Pošlete zrzkovi nějakou korunu na jídlo, když teď chudáček nemá z čeho žít. Aspoň na jejich trans.účtu se platy neobjevily. A tím pádem ani příslušné odvody do státní kasy, sociálka a zdravotka. Takže to vypadá na docela slušný podvod a nebo placení nějakým tajným sponzorem. Číňan nebo Rus to určitě nebude.

     To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      jsem přesvědčen,že plat zrzka Mináře,včetně toho jak je účtován,budete znát hodně brzo.
      nebude to rozhodně trvat 19 měsíců než se zveřejnil plat Vratislava Mynáře.

      a ani to nedopadne tak,že by mfcr muselo zaplatit pokutu za nějaké měkké „i“,které muselo zaplatit za nějaké tvrdé „y“.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Co s ním má společného minfin?

       To se mi líbí

      • oh napsal:

       Mýlím se, čtenáři, když si myslím, že byste měl být schopen rozeznat jistý rozdíl mezi „nevíme, kolik Hrad platí Mynářovi“ a „nevíme, kdo platí Mináře“
       Já jsem zase přesvědčen o tom, že spolek, chlubící se „transparentním účtem“ a současně provozující platby (svým?) zaměstnancům (a s tím související odvody) mimo tento účet, nebude zrovna etalon transparentnosti.
       Nebo ti zaměstnanci nejsou zaměstnanci spolku, ale někoho jiného, kdo může mít vlastní záměry a napojení prakticky kamkoli. Což by miliónchvilkových demokratů dělalo takovou moc hezkou kouřovou clonu. Skoro jako by k tomu scházel už jen „mrtvý student Šmíd“.

       To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        chápu,že hledáte hůl na bití psa,ale z hovna se ten bič fakt uplést nedá.

        berte to v klidu,tak jako jsem já bral demonstrace proti Nečasovi,nic se neděje.
        tenkrát mě také nezajímalo kdo platí ProAlt když organizoval demonstrace proti vládě.

        a kdo platil odboráře tenkrát?

        fakt byli placeni z členských příspěvků,a co když je platil někdo jiný?

        vidíte sám jak jsou tyto „otázky“ trapné.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        No, počkejte si pár hodin a pak se dozvíte, kdo vlastně tuneluje dotace a za koho bude stát opravdu vracet cca 220 000 000,-Kč (slovy dvěstědvacet milionů Korun českých) neoprávněně získané (ukradené) eurodotace. Buďte si jist, že Agrofert s tím skutečně nemá nic společného.

        To se mi líbí

       • Ahele napsal:

        Asi takhle čtenáři. Platili si to sami ti kteří demonstrovali.
        Například OS KOVO je tak bohatý svaz až byste se divil. A to proto, že má spoustu členů, kteří dobrovolně přispívají každý měsíc procento ze svého platu a buďte si jist, že účet má na rozdíl od různých pofidérních neziskovek rozhodně skutečně transparentní

        To se mi líbí

       • jaa napsal:

        No má to háček. On byl do března student/26/ takže se jedná jen o pár měsíců kdy by se o něj sociálka a zdravka měly zajímat. No a vzhledem k tomu, že účtování se dělá ročně/ tedy do 31.3.2020, ještě je brzo na nějaké závěry. Snad finančák/ cajty/ by mohlo zajímat jak to je, výdajekontra příjmys. No a vzhledem k UKčku je to nepravděpodobné. Proti nim cajti nepůjdou…. Leda by…..

        https://cs.wikipedia.org/wiki/Mikul%C3%A1%C5%A1_Min%C3%A1%C5%99
        njn, tohle vodňanské odrostlé kuře …. ach jo

        To se mi líbí

       • oh napsal:

        Demonstrace proti NečasKalouskovi platil z tajných fondů na rozbíjení NečasKalouskovské demokracie Putin ❗ Vy to nevíte, čtenáři? 😀

        Jediný důvod, proč si někdo dobrovolně pořizuje transparentní účet, je tvrdit „nic před vámi netajím,“ nebo reklamštinou „Nic na vás nehrajeme!. A jediný důvod, který mě napadá pro obcházení transparentního účtu subjektem, který si ho za tím účelem založil, je snaha/potřeba něco tajit. Obvykle to bývá něco, co by se ostatním veřejným přispěvatelům nemuselo líbit.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        To se mi líbí

       • Slim napsal:

        Putin neplatil, byl jsem tam a nic jsem nedostal! Ani jednou 😦 Zkusím zajít někdy na Václavák. Pochybuju, že něco dají

        Nechápu, proč čtenáře všichni tak zoufale naháníte, říká jenom to, že konspirativní teorie o placení vás zajímají JEN KDYŽ SE TO HODÍ.

        2) A mimochodem, libra je zase v pohybu, 1,5% dolů., zase pod 30 kč
        https://www.fxstreet.cz/forex-libra-vyrazne-klesa-kvuli-obnovene-nejistote-kolem-brexitu.html

        Ovšem 3% nahoru, 1,5 dolů, co je to proti poklesu o skoro 20% po červnu 2016.

        https://www.bing.com/search?q=1 GBP na USD&FORM=S00037&filter=ufn:%22GBP%22 aid:%22de79675229366a3bf9c00cb0b4f461a4%22 sid:%22USD1%22 cpair:%22USD1%22 dstr:%22%22 currency:%221%22

        Tahle houpačka bude asi pokračovat do vypořádání obchodních smluv. Klidně se vsadím, že ani potom DLOUHO nedosáhne původní úrovně před 6/2016.
        (Ostatně klesala už rok předtím, poté co Cameron vyhlásil referendum. Kolísání mezi měnami je běžné, ale ne tak. Problém je, že neexistuje žádný pevný etalon, proti kterému měřit. Takže kterou měnu, či komoditu vybrat ke srovnání? )

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Pokud je někdo takto činný placen z neznámého zdroje, je tu vždy podezření z nekalých oumyslů té neznámé osoby. A je docela možné, že si jej platíme všichni z daní, ze kterých se odvádí desátek na NGO, ku příkladu Čolek v plísni . Aspoň takové pověsti se také vyjevily.

        To se mi líbí

       • Slim napsal:

        URČITĚ platíme z daní propagandu vlády. Kakousko-Nečasovy i Babišo-Hamáčkovy. Töhle zkoušejte na naivnější

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ono se NGO už nepřispívá? Od kdy?

        To se mi líbí

       • kočka šklíba napsal:

        No mě by hlavně zajímalo z čeho soudíte že „Nechápu, proč čtenáře všichni tak zoufale naháníte, říká jenom to, že konspirativní teorie o placení vás zajímají JEN KDYŽ SE TO HODÍ.“ Můžete dokázat jak VŠICHNI ho naháníme a jak nás to zajímá jen NĚKDY?
        Zvláště když se jedná o spolek, který se chlubí svou transparentností a bojuje proti „korupci“?

        To se mi líbí

 8. NavajaMM napsal:

  Páni, hore k tej debate o platení nákladov na demonštrácie. U nás sme mali podobnú atrakciu so „Slušným Slovenskom“, ktorú tiež údajne platili zo svojho vreckového stredoškoláci a pritom to bolo tiež tak veľkoryso zabezpečené ako u vás na Letnej. Aj s veľkoplošnými obrazovkami, ozvučením vzdialených miest a prenosnými toaletami.
  Pán Slim, keď sa v tejto súvislosti hovorí o platení, tak si to nemýľte s nejakým bakšišom pre komparz. Hlavný prúd tie narážky na platenie (od Sorosa) ihneď prekrútil takto a každý, kto tam bol, tak tiež vedel, že nič nedostal (ako vy od Putina) a u nás to dokonca otočili späť ako zbraň – rozdali demonštrantom vytlačené tabuľky „Som tu zadarmo“ – aby Fico videl, že ich neplatí žiadny Soros.
  Len sa čudujem, aká je tá mediálna masáž efektívna, že tým (inak v práci inteligentným) ľuďom nezaplo, že ani vytlačenie tých tabuliek rozhodne nebolo zadarmo.
  A teraz pointa.
  Dvaja bývalí siskári (Forisch a Žiaran) zistili a zverejnili, že Šeliga (jedna z hlavných tvárí slušákov a dnes Kiskovej strany) dostával na svoj podnikateľský účet z rôznych zahraničných neziskoviek značné čiastky peňazí niekoľko týždňov predtým, než sa stala tá dvojitá vražda, ktorá „to všetko spustila“.

  U nás na Slovensku je spomenutie mena Soros v tejto súvislosti vstupenkou medzi „konšpirátorov“. No spomínam si na nenápadnú správičku v alternatíve spred vyše roka, keď bol u vás ešte relatívne kľud, že videli Sorosa v Prahe, ako v niektorej banke osobne otváral účet. Vtedy sa špekulovalo, že chce do Prahy preniesť sídla niektorých svojich NGO.
  Proste Soros je taká baba Vanga. Zrejme máva vopred vnuknutia, kde sa ide niečo diať.

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Ad Pivovarník u šaltru ve Spořce:
   paměť mi říká, „s pravděpodobností limitně se blížící jistotě“ (jestli mohu užívat „moderní“ češtinu), že právě vy Navajo, před několika lety tady, jste někomu kdo s tím přišel vysvětloval, že je to blbost a fejk, že je to tak? (Baba Vanga, to je pěkný výraz, neznal jsem. Jaký popis práce má ta dáma?)

   No a s tím bakšišem jsem se asi mýlil, ke své škodě 😦 . A mýlil se tak i pan Babiš: nedávno s ním přece o to vyhrála soud nějaká demonstrantka, nespa? Mimochodem tahle baba se mi líbila: byla věcná a šla důsledně za svým. Už nevím, jestli se jí André musel sel omluvit, či jak to dopadlo.

   V Americe už přihlašování cizích agentů nějak uzákonili, v Rusku už myslím taky, tak až to zavedou tady, bude s touhle obviňovací industrií konec. Les beztak sirkou zapálíte jen když je sucho (čti poptávka)

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Baba Vanga (pro neznalé) byla bulharská slepá vědma.

    To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Pane Slime, trochu ste ma touto odpoveďou zmiatli. Veď u nás tie udalosti okolo vraždy Kuciaka a ďalších demonštrácií sa stali asi pred rokom a tri štvrte. To o tom niekto písal „před několika lety tady“??? Alebo máte na mysli niečo iného?
    Ten môj obľúbený vtip? Že Kiska pri návšteve v USA na OSN sa stretol (tajne) so Sorosom a keď sa ho doma zahraničný výbor Národnej rady v rámci interpelácií pýtal, o čom sa (hodinu!) bavili, lebo šlo o oficiálnu štátnu návštevu, tak povedal, že o Rómoch zo Spišského Hrhova…
    Ak ste toto považovali za „vysvetľovanie, že je to fejk“, tak je to ústami klasika „strašlivé nedorozumění“. Vôbec si nespomínam, že by som sa kedy zastával Sorosa.
    Veď si to predstavte… Spišský Hrhov… ako to ten americký Maďar vyslovuje… a ja som si až po prečítaní tej správy našiel na mape, že taká obec u nás vôbec existuje. No, klobúk dolu, aký má ten Soros prehľad 😉
    A Kiska toto povie s kamennou tvárou pred parlamentom 🙂

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Jde čistě o pověst, že Soros v Praze v bance něco.. tu jste vyvracel. Mimo ev.další souvislosti. Tak asi 3 roky dozadu (to může klamat, i 4 to mohou být. Mám sice dobrou paměť, ale při testování se často ukážou značné diference.)

     To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Aha o toto ide. To sa ale tiež malo stať len presne pred rokom, ako som si to práve spätne vyhľadal. A prišiel s tým u vás Aeronet:
      https://aeronet.cz/news/vime-prvni-george-soros-v-utajeni-navstivil-prahu-a-otevrel-si-ucet-v-unicredit-bank-v-polovine-rijna-prevedl-na-svoji-neziskovku-open-society-v-londyne-pres-18-miliard-dolaru-ucet-v-unicredit/

      Ja nemám žiadnu možnosť overiť si, či je to naozaj pravda, to vedia len v banke (UniCredit) a oficiálne banka nesmie povedať, či nejaký klient u nej účet má, alebo nie. Keďže som roky robil v banke, tak ma ani nenapadne tvrdiť, že to nemôže byť pravda. Podľa bankových zákonov, ak si niekto otvára účet pre seba, alebo v mene nejakej právnickej osoby, musí byť osobne pri tom. To platí aj vtedy, ak má len právo s účtom disponovať a v banke podpisuje podpisový vzor. A pre určitú kategóriu zamestnancov banky je meno vlastníka účtu viditeľné, nemusia ho vidieť na vlastné oči pri okienku.

      Dokonca si viem predstaviť, že pre Sorosa by mohlo byť racionálne mať účet v Prahe v českých korunách pre vlastnú osobnú potrebu.

      To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Pardon, sú to dva roky – 2017 – letí ten čas…

      To se mi líbí

      • Slim napsal:

       Jj, to je ono, Takže jen 2 roky, podívejme se.
       Jenže tenkrát jste to zpochybnil a já si říkal: aspoň že ten Navaja nevěří každý blbosti.

       Z Pivovarníka je prostě strašák. Keď nebudeš dobrý, príde si pre teba pán Š. Bu, bu, bu

       To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Nuž, nevylučujem celkom, že som vtedy tomu neveril. A že som aj niekde vygúglil, že to nejaké oficiálne inštitúcie dementovali.
        Čo bolo, bolo, terazky…

        To se mi líbí

       • Slim napsal:

        Jj. A navíc, kč účet v české bance na své jméno si můžete založit na dálku, prostřednictvím plné moci ověřené na naší zahraniční ambasádě. Ovšem daleko praktičtější jsou výplaty přes prostředníka-důvěrníka.

        Já jen, že Soros není Marek Dalík; který se v roce 2006 dal slyšet, že si „mohl nohy uběhat, když s nacpanou igelitkou běhal po sněmovně“; při sestavování Topolovy vlády.

        Šlo tehdy, připomínám, hlavně o Melčáka, aby měl na benzín do Nového Veselí, kam jezdil konzultovat, má-li přeběhnout k modrejm strakám. Přeběhl a inkasovali jsme Tupolevův „batoh“. Veřejné služby se poroučely.

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Pane Slime, to otváranie účtu – je vedľajšie, či bol Soros osobne na pobočke a stál v rade pred okienkom, kým na neho príde rad, alebo prišiel pracovník banky za ním do hotela a všetko vybavili diskrétne.
        Viem si dokonca predstaviť, že vypustenie takejto správy a následné dementi sú súčasťou spravodajských hier.
        Na celej veci je zaujímavý tento aspekt:
        Aj v USA majú banky oznamovaciu povinnosť a aj celkom objemné sankčné zoznamy, ktoré tú oznamovaciu povinnosť spúšťajú. Prevody do zahraničia totiž všade v bankách kontrolujú plošne odbor Compliance. Ak má americký občan (vynechajme z toho to konkrétne meno, platí to všeobecne) účet na svoje meno napríklad v Prahe, tak si peniaze môže posielať bez kontrol a obmedzení. ČR nie je plošne pod sankciami. Banky v ČR majú tiež svoje sankčné zoznamy, ale nezhodujú sa s tými americkými, a navyše, banky v ČR nemajú oznamovaciu povinnosť do USA.

        To se mi líbí

       • Slim napsal:

        Navajo, podstatné tady je, že v té zemi fyzicky být nemusíte – plná moc…

        (To ostatní co píšete, je nejspíš taky pravda, evidence a kontrola roste a zároveň jsou skuliny a unifikace předpisů není úplná.
        Taky mě banky často otravujou různými novými a novými výmysly a nejenom ty zdejší.. a nejenom banky.
        Tuhle jsem chvilku koukal na starý film s Delonem: přiběhli na poslední chvíli na letiště, proběhli s brašnou, on s cigárem v puse asi dvěma pultama a už by pospíchali do letadla. Žádnej rentgen, zouvání nic. Kdyby je tam nečekal poliš hranej Pierrem Mondym – kterýho ovšem hladce přelstili – běželi by hned do éra.
        Kde ty loňské sněhy jsou. Já už radši lítám co nejmíň, člověk je tvor konzervativní a naštvou ho změny. Určitě ty k horšímu. )

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Slime, späť k téme. To, že „v té zemi fyzicky být nemusíte“ platí úplne rovnako aj na to, že tam môžete riadiť plnenie svojich cieľov – „plná moc“. Tu ide o to, že ak v tej zemi nejakým spôsobom ste (je o vás vedieť) a pritom ste človek, ktorý nemrhá svojim časom na nepodstatné veci, tak sa to dá považovať za indíciu, že v tej zemi máte dôležitý biznis.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Což právě nevylučuje možnost platit si „své‘ lidi aby za ně dělali“ revoluce“.

        To se mi líbí

       • Slim napsal:

        Žádné zpět k témě! Téma bylo, zda byl S. v září 2017 v Praze, jak píše Aeronet.

        Ani nesmysly o bankách, ani zda lze ze zahraničí ovlivňovat. (Jistě že lze, dělají to také mnohé státy. USA, Rusko. Izrael… když jim o něco jde a mají možnost).

        Ale téma byl S. v Praze, kterého Navaja jen tak bokem zmínil. A vzhledem k pověsti Aeronetu (vždyť i Bavor tu před ním vícekrát varoval) bych se ptal po potvrzení z dalších zdrojů. Při letmém pohledu na web ho nevidím.

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        „Žádné zpět k témě! Téma bylo, zda byl S. v září 2017 v Praze, jak píše Aeronet.“ – Slime, tento nátlak je podpásovka, ktorá sa medzi džentlmenmi nerobí.
        1. Sám som predtým povedal, že to neviem dokázať a v podstate som na tom ani netrval. Priznal som slabinu.
        2. Tému som na začiatku vlákna určil ja a tou bol import „politickej filantropie“ do našich obidvoch krajín.
        3. Zmienka o Sorosovej návšteve v Prahe bola len narážka. Soros má v Prahe viacero NGO a nemusí tam byť osobne – veď ste ma o tom presviedčali vy.
        4. Soros v Prahe dokázateľne bol niekoľkokrát.
        5. Nebaví ma toto doťahovanie, nechajme to.

        To se mi líbí

       • Slim napsal:

        Určitě, naše diskuse byla mimoběžná.

        Jsou tu dvě zajímavé novinky.
        Ústavní soud SR pozastavil, po podnětu prezidentky Čaputové, platnost zákonu o 50denním předvolebním moratoriu na průzkumy mínění voličů. Bude téma dál projednávat.

        A ta druhá věc je čerstvá. Donald Trump se stal třetím prezidentem USA, proti kterému Sněmovna reprezentantů odhlasovala zahájení impeachmentu. Nyní to půjde do Senátu, kde to neprojde, stejně jako u jeho dvou předchůdců: B. Clintona a Andrewa Johnsona. Ten se tehdy zachránil nečekaně a o jediný hlas. Tohle Trumpa sotva čeká, bude to skoro jistě podle stranické linie a Republikáni mají v Senátu většinu. Ale být impíčovaným prezidentem není nic příjemného, je to flek na obrazu pro dějiny, minimálně.

        To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.