Praštěná budoucnost


Tohle snad nemusím komentovat

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

17 reakcí na Praštěná budoucnost

 1. brtnikvbrlohu napsal:

  A co takle elektroauto vozit za sebou přívěsný vozík s agregátem ?

  To se mi líbí

 2. brtnikvbrlohu napsal:

  PS – kdysi jsem viděl takle transportovat po ose trolejbusy z výrobního závodu do jednoho města královského a horního.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Já také. Líbilo se mně to.

   To se mi líbí

  • Ahele napsal:

   Škoda Ostrov nad Ohří – Jáchymov? Jo, bývávalo.

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Nene. Ze Škodovky v Ostrově až do Jáchymova vedla opravdová dvoustopá trolejbusová zkušební trať. Končila v Jáchymově u radnice před kostelem. Jezdily po ní i různé exkurse, a s jednou i já. Dokonce se plánovalo prodloužení na nádraží, ale k tomu nikdy nedošlo. Trolejbusy prodávaly až do Daytonu v USA, fotil jsem je na vlečce.
    Dnes není ani trať, ani továrna, ani vlečka.

    To se mi líbí

 3. vonrammstein napsal:

  😀 !!! Dokonalý! 😀

  To se mi líbí

 4. Josef K. napsal:

  Budoucnost nemůže být jiná, než praštěná. Na webu ekolist.cz vyšel článek Jak zachránit planetu? Je potřeba nechat zdivočet krajinu. A začít jíst koninu. Článek končí slovy: „Na koňském mase prostě není nic špatného. Na rewildingu také ne. Ani na boji proti klimatickým změnám. Takže když tak moc prahneme po změnách a nebojíme výzev, pojďme vypustit koně do divočící přírody. A začněme jíst místo hovězího koninu.“ Opět naprosto nepříčetné nápady, jejichž smysl mi zcela uniká. Kůň má slepé střevo průměrné délky asi 1 m, s objemem cca 40 litrů. Celulolytických bakterií v něm má přibližně stejné množství, jako kráva v bachoru a methanu proto nevyprodukuje o nic méně. Herbivor (ať přežvýkavý nebo nepřežvýkavý) by prostě nemohl bez symbiotických celulolytických bakterií existovat. Takže z potravního řetězce vyřadíme konzumenty 1. řádu?

  To se mi líbí

 5. cobolik pacholik napsal:

  ekologicky aktivisti to jak svedkovia jehovovy,co nemozu dostat transfuziu krvy,ale cely cas jebu mater,ze su uz ine jak napisat tekutiny zlozenia podobne do krvy mozu nahradit krv,co jak obycajny kokot viem,ze derivaty z krvy su imuna sariske michalany,mati tam odjebala 40 jari pomaly,ale tak jak perpetum mobile,tak isto ludska krv sa nikdy nebude dala nahradit,proste nejak vyrobit,bo natura to jedinecna vec a ju napodobnit do detailu,to sa taky este nenarodil a ani nenarodi,tato fotka vystihuje ze keby konom pritiahol slnecne batierie,tak by ho tam nabijal ten elektromobil,ze skor by kon zdochol,kym by ho nabil,viete co tu chcem jebnut a to nehovorim,kolko bordelu toxickeho by z opotrebovanych baterii bolo,proste vymysla clovek nieco ekologicke,ale do jaskyn s pazurikom v ruke rezat mamuta,to kurva nikto nechce,o tych plynoch z dobytka,to uz poukazuje docista vysinuty kokot od ekologie,to jak kurva na ulici v tom vykurvenom brudnom city,ci v central park,kde som nikdy nebol nemozno fajcit,ale za sekundu okolo vas prejde tisice aut,myslim,ze vojna nejaka to vyriesi,bo ta vykurvena nenazranost ludi,do nej doprovadi,no nie ludi,ale kuriev vyjebanych uzernickych.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  Tak tohleto mne dostalo.
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-zoldaci-libye-haftar.A191106_131621_zahranicni_jhr
  Docela by mne zajímalo, jak je možné, že by žijící vojáci „ztratili – kreditky a další doklady a špacírovali se po Lybii bez nic. Nepřipomíná Vám to něco?
  Mně to, že nás považují za úplné hlupáky.

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Chápejte, to jsou přeci žoldáci od Vagnera a navíc jenom „věčně ožralí Rusové“, kteří ani zdaleka nedosahují úrovně hrdinných a bezpříkladně čestných zastánců demokracie z Academi*) 😀
   Mají nás za sklerottické blbce a akutně potřebují pod hromadou keců pohřbít vlastní chyby a průsery.

   „Přestože Tripolis ovládají různé milice, symbol a jedna z hlavních příčin libyjského rozvratu, ze zpráv to najednou vypadá, že Haftar je Vandalem před branami. Evropa dokonce říká, že by se kvůli němu mohla zvednout nová uprchlická vlna, přestože čluny s Afričany vyplouvají do Evropy naopak téměř výhradně právě z území, která chce obsadit. Tedy částí země, jež má formálně pod palcem vláda, která ovšem ničemu nevládne.
   Země je už osmý rok v chaosu a stavu bezvládí, takže tvoří ironickou kulisu ke slovům britského expremiéra Davida Camerona, jenž po pádu Kaddáfího řekl: „Libye bude příkladem ostatním, aby viděli, jaké to je, získat zpět svou zemi.
   Jednu chvíli měla tři vlády, z nichž jedna zasedala na starém trajektu přitaženém z Řecka.
   Jak jednoduše popsat, co se tam děje? Proti sobě stojí islamisté, nacionalisté a lapkové, kmeny, klany, rodiny, roli hrají etnické kořeny, místní identity, ropa, peníze, náboženství, čest, minulost, nenávist, vroubky, úplatky, sobectví. To vše se střetá proti sobě, napříč, křížem i dokola.
   Když milice organizované podle těchto linií svrhly Kaddáfího, za odměnu si rozparcelovaly zemi včetně Tripolisu jako chicagské gangy. Jediný rozdíl proti Al Caponemu: milice jsou samy sobě i policií.
   Dnes je v Libyii až 1 700 milicí. Ovládají vládu i stát, který jim platí dávky (i z peněz EU). Proto připomínají partyzány po 9. květnu 1945: podle střízlivých odhadů je jich o dvě třetiny více než těch, kdo proti Kaddáfímu skutečně bojovali.
   Když něco potřebují prosadit, třeba právo šaríja či povinné hidžáby u univerzitních studentek, jednoduše po ránu zaplaví ministerstva svými ozbrojenci.
   Poslední kolo chaosu milice roztočily před čtyřmi až pěti lety. V Libyi se konaly volby, které vyhrály sekulární síly. Parlamentu a vládě, jež ovládali islamisté, se to nelíbilo. Nechtěli předat moc a hlasování úplně anulovali. Začaly boje, a tak se nový a mezinárodně uznaný parlament radši přesunul do Tobruku na východ země. Tam vytvořil vládu a přijal služby generála Haftara.
   Do chaosu se vložila OSN a ještě víc s ním zamíchala. Na základě dohody libyjských hráčů vytvořila třetí vládu „národní dohody“, která měla najednou situaci vyřešit. Ale byl to jen romantický dívčí sen.
   Svět tak kuriózně uznává vládu, kterou sám dodal a nikdo nevolil, ale neuznává kabinet na východě, který vzešel z mezinárodně uznaného parlamentu.
   A tomu slouží Chalífa Haftar s armádou, kterou vytvořil s pomocí svých lampasáckých přátel ze starých časů.

   Zdroj: Milan Vodička, MF Dnes, 8.dubna 2019
   https://www.pressreader.com/czech-republic/mf-dnes/20190408/281522227462384

   Článek prý měl původně titulek „Američan chce dobýt Tripolis“, **) což byl odkaz na trvalé bydliště maršála Haftara: Vienna, stát Virginie, USA. Prostě, Putinovy loutky si zákeřně vybírají ke svému pobytu poměrně zvláštní destinace. 😀

   *) čte se to Blackwater .
   **) nedokážu ověřit, tištěné vydání z té doby nemám.

   To se mi líbí

 7. jaa napsal:

  Libyjští provládní vojáci tvrdí, že zaslechli Rusy na rádiových frekvencích. Na několika místech, které ruští žoldáci opustili, nalezli řadu věcí, které naznačují, že patřily občanovi Ruské federace, jako ruské kreditní karty, obrázky ruských svatých, ruské léky či ruské nejnovější zbraně stejně jako ruské vojenské manuály.

  Jiným dokladem ruské přítomnosti v zemi je zvětšující se míra profesionalismu, kterou začala LNA, trénovaná ruskými vojáky, vykazovat. Jejich doposud chaotické odstřelování začalo podle libyjských provládních sil být mnohem přesnější. Síly LNA začaly též používat lepší vojenské vybavení.

  No to je to co mne udivuje…….

  To se mi líbí

 8. jaa... napsal:

  https://www.armyweb.cz/clanek/rusko-se-zmocnilo-tajne-izraelske-rakety?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  buďto nejsou takoví machři, nebo holt platí to prastaré: Práce kvapná málo platná….

  další pohroma…. nemaj to lehký 🙂

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.