Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko


Jistě znáte tu situaci, kde se blíží nějaký déšť či dokonce bouřka a kolem vás se rojí mouchy. Ne nadarmo se říká, že „mouchy štípají – bude pršet“.

Ale dneska jsem zažil situaci sice podobnou, ale vlastně úplně jinou. Už když jsem vykonal povinnou polední vycházku se psem, sedaly na mne berušky. A to dost vydatně. Až jsem se divil, co je k tomu vede.

Chvíli poté jsme šli na dvůr něco listí pohrabat a předposlední trávu posekat – ono je nejlepší to dělat v jednom. A najednou vidíme skoro černou zeď od stodoly. Ona je totiž jinak bílá. Očekával jsem, že tam budou nasedané nějaké mouchy.

Ale při bližším pohledu se tam rojila sluníčka.

Jedno jsem si dokonce nevědomky přinesl domů.

 

Nevím, co to znamená, ale když mouchy věští déšť a zataženo, že by sluníčka věštila pěkné počasí?

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

34 reakcí na Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko

 1. brtnikvbrlohu napsal:

  Mšice už nejsou – tak hledají kde přečkat zimu. Nemá ona zeď šikovné škvíry?

  To se mi líbí

 2. K-k. napsal:

  Jo, tady je jich taky požehnaně – asi koukají, kam se schovat na zimu. A taky ploštice hledají vhodné škvíry – ale těch už je míň, už se asi uložily. Sluníčka se rojejí touhle dobou každoročně – letos jich zatím není tolik, ale třeba ještě přibydou. Ne, že bych o to stála…ty potvory dovedou docela pěkně kousnout, když se jim něco nelíbí! :D.

  To se mi líbí

 3. Hudec napsal:

  Dej bacha, příteli Bavore! Za slečnami Beruškami možná brzy dorazí Ferdové mravenci, a to bude teprve invaze… 🙂

  To se mi líbí

 4. Kamče napsal:

  To máte doma pěkné nadělení! Jedná se o slunéčka východní. Velmi rychle se množí, samička naklade za život až 2000 vajíček. Pokud jsou mšice, živí se jimi, na podzim však slunéčka baští ovoce. Před zimou v ČR se snaží schovat nalétáváním do domácností. Z doslechu vím, že je to nepříjemný dlouhodobý problém.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tak teda děkuji za „povzbuzení“. Budu se s tím muset nějak popasovat.

   To se mi líbí

   • brtnikvbrlohu napsal:

    Ono to není tak divoké – zalezlé nevadí, apropo – jsou to taky pěkní kanibalové, kdysi jsem na kytce za oknem vysadil jedno s cílem by zlikvidovalo mšice, byla to ona, pomnožila se, mšice brzo došly, tak se nymfy pustily jedna do druhé, až zbyla poslední.

    To se mi líbí

  • jaa napsal:

   tak za tohle dík, stejně je fantastické že existuje psavec, co neopisuje od ČTK ale je opravdu investigativní a dokáže držet časovou osu…. musela to být fuška to vše dohledat…
   početla jsem si

   To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   Opravovna hlásaných nesmyslů – MUDr Jánský – story a film Tajemství krve je totální nonsens – Je sice pravda že se Jánský dostal na cestu objevu krevních skupin, ale to je vše – nikdo mu neházel klacky pod nohy,prostě byl psychiatr a ne hematolog a tudiž neviděl souvislosti a nedokázal ohodnott oč jde, prostě přišel na nápad jestli nějaké jiné psychické onemocnění než lues a následná progresivní paralyza má infekční etiologii a zkoumal problematiku protilátek v krvi u psychotiků – při pokusech narazil na serologii krevních skupin – nedovedl ale vyhodnotit oč jde – inu nebyl hematolog a do psychických onemocnění mu to nedávalo smysl. Rozhodně nebyl nějakým otloukánkem – naopak lékařem ve svém oboru na postavení tomu odpovídajícímu, prostě jen objevil – že testy jako BWR poslouží jen u lues a tedy PP. Film je prostě jen autorova fabulace.

   To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Už bych nechal Gotta v klidu odpočívat a věnoval se důležitějším věcem. Třeba vyhlazovací válce Turků proti Kurdům v Sýrii za hlasitý nepřítomnoti USA, což by nám v konečným důsledku mohlo značně poškodit kontinent. A když se to hodně rozjede, tak i planetu.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    https://en.muraselon.com/2019/10/syrian-army-moves-north-to-face-turkish-invasion/
    Google překladači se zdroj nelíbí, takže jej odmítá přeložit. Nicméně: Syrská tisková agentura SANA uvedla, že jednotky ze Syrské arabské armády (SAA) se začaly pohybovat směrem k severní části země, aby čelily turecké agresi.
    Tisková agentura také uvedla, že toto hnutí přichází, když turecký režim pokračuje ve své agresi proti pohraničním vesnicím a oblastem severně od Hasaka a Raqqa, čímž spáchá masakry na obyvatelích tam žijících a ničí jejich infrastrukturu.
    V současné době se objevují zprávy o blížícím se rozmístění syrských vojáků v Manbiji po ruskem zprostředkované dohodě mezi Kurdy a syrským státem.

    To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Šest Arabů se mi tu podepsalo.

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Třeba ty elfí mínusáky někdy školil „bezpečnostní expert“ Lukáš Dyčka z estonské školy Baltic Defence College. Baktualne.cz ho odněkud vyhrabalo aby zkusil omluvit neomluvitelné, a dotyčný génius se za tím účelem dopustil několika zvláštních názorů; mimo jiné usoudil, že hrozba obnovení Islámského státu jako důsledek turecké invaze je jen Kurdský diplomatický strašák, protože „Aby mohl být obnoven jakýkoliv chalífát, tak by musel mít oporu ve vojenské síle… a ta je dávno pryč. Takzvaný chalífát byl poražen a já si neumím představit, na základě jaké myšlenky či síly by ho mohli islamisté obnovit. Zanikl i étos, na němž Islámský stát vznikl.“
     No, nějak nám pan „expert“ pozapomněl, že islám nikam nezmizel, žoldáci jsou levní (v chudších muslimských státech zvlášť), a náš další spolehlivý spojenec – Saudská Arábie – má stále prachů více než dost a na tento Alláhumilý účel pár drobných ráda obětuje.. a možná přihodí grátis i pár třeskutě pitomých wahábistických kazatelů, kterých by se královská rodinka třebas doma ráda zbavila…
     „Opuštění Kurdů je morálně špatný krok. Určitě to není dobrá vizitka. Daleko horší by ale bylo podkopnout Turky, naše spojence v NATO. Chceme je ještě více zahnat do náruče Ruska? Určitě ne.“
     💡 No jo, Putin nikdy nespí!
     „Pragmatismus ale funguje na obou stranách: pokud budou nějací „jiní Kurdové“ ve smrtelném ohrožení, požádají znovu o pomoc kohokoliv, kdo jim ji bude ochoten poskytnout. Tedy i nás. I tím se můžeme rehabilitovat. Určitě nás v budoucnu znovu využijí a tuto epizodu přejdou.“
     To jako fakt? Možná „nás“ znovu využijí, když nebudou mít žádnou jinou možnost, ale řekl bych, že zapomnětlivost tam nepatří zrovna k oblíbeným zvykům.
     A ještě: „Američané jsou pro mě stále důvěryhodní spojenci. Navíc nejsme, pokud kdy budeme, v tak rozporuplné situaci jako syrští Kurdové.“
     To si ovšem do lidštiny neumím přeložit jinak, než jako „dokud nebudeme americkou pomoc potřebovat, můžeme se spolehnout, že nás USA nepodrazí.“ Hned jsem mnohem klidnější. 😀
     Tak už je jasné, proč se Západ/NATO chová jako banda naprostých mimoňů – má na to „bezpečnostní experty“ ❗

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Jó, tak toho jsem také četl. Jen ten Černohorský to dokázal tou jednou větou dle mého názoru kvalitněji. Já hlasuji pro něj. 😂😂😂. Dávám mu 100L (100 Laudátů)

      To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Turecko aktuálně představuje největší nebezpečí pro světovej mír. Jako už mnohokrát v dějinách. Je třeba ho vyhubit. Doslova a do písmene.

      To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      Jiný pohled na situaci -> : http://www.novarepublika.cz/2019/10/ruska-diplomacie-na-blizkem-vychode.html
      (Omlouvám se, ale ten blb to hodil do spamu. Naprosto bezdůvodně a nepochopitelně.)

      To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       V pohodě, pane domácí 😉… Zkoušel jsem ten odkaz myslím v noci umístit jako odpověď pod Váš komentář, a měl jsem opakovaně Smolíka 😁 … Což jsem vyhodnotil jednak jako svoji chybu, a za b) jako rozhodnutí „prostředí“ …
       Nicméně odkaz je vcelku zajímavý, přičemž ono to s těmi Kurdy je malinko složitější, neb je mylné se domnívat, že jde o nějakou homogenní společnost …
       O vcelku sporných rozhodnutích některých Kurdských skupin se psalo již před lety stejně, jako třeba letos na jaře …
       A tento odkaz není alespoň povrchní, a popisovanými detaily ukazují autorovu znalost ( pro nezasvěcené jako jsem já ) konfliktu, jejich účastníků i historie regionu …

       To se mi líbí

   • Joda napsal:

    Při čtení diskuzí k článkům na téma „Turecká invaze do Syrie“ mně překvapuje to množství diskutujících, kteří jsou zděšeni z toho, že američané zradili Kurdy.
    To je u nás tolik lidí, kteří věří, že kdyby šlo do tuhého, tak nás USA a ostatní z NATO opravdu budou chránit, a že se na nás z vysoka nevy…

    To se mi líbí

 5. Bavor V. napsal:

  Jestli je někdo soutěží o titul blbec roku, pak reportér ČT Černohorský je žhavým kandidátem:

  To se mi líbí

 6. vonrammstein napsal:

  Abyste tomu rozuměli: Chodím do hospody, kterou vlastní syrskej Kurd. Pochází z města Kunejtra, pokud se nepletu. Moc tomu jazyku nerozumím. Je to blízko tureckejch hranic a je to přesně tam, kde teď Turci rozjeli kurdskou genocidu.
  V minulým týdnu za obrovskejch nákladů dostal rodinu do relativního bezpečí do Jordánska. Následně plánuje přesun do Vídně, kde žije jeho bratr, profesor a akademickej malíř. Tak tohle kurva jo. Jak nenávidím muslimy, tak tohohle konkrétního mám za bratra a klidně ho budu bránit se zbraní v ruce. Myslím, že i můj katolickej Bůh s tím nemá problém.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.