Márne hľadanie génu homosexuality


Veru tak, súčasná liberálna spoločnosť stratila ďalšiu prednosť, kvôli ktorej sa ešte pozerala zvrchu na „stalinizmus“. Čitatelia týchto poznámok pána Bavora, ktorí zažili socializmus, si hádam ešte spomenú na sovietskych biológov Lysenka a Lepešinskú, ktorí prispôsobovali poznanie o prírodných zákonoch v duchu myšlienok typu „rozkážeme vetru, dažďu“. Dnes liberálne vládnuce strany venujú obrovské financie na výskum, ktorý má za úlohu nájsť genetické príčiny homosexuality.

Nájdenie takéhoto „génu“ by malo veľký politický význam, lebo by vedci konečne priniesli dôkaz desaťročia opakovanej tézy, že homosexuáli za svoje sexuálne správanie nemôžu, lebo sa už rodia s „inou sexuálnou orientáciou“. Na tomto by nebolo nič mimoriadne, je celkom bežné, že sa ľudia rodia s vrodenými genetickými odchýlkami, ktoré ale znamenajú určitý zdravotný hendikep a sú dôvodom na liečbu financovanú zo zdravotného poistenia. V prípade homosexuality však ide o iný prístup. Liberálne elity by chceli túto skupinu ľudí privilegovať a zaradiť „inú sexuálnu orientáciu“ medzi ľudské práva. („No comment“, aby sme neušli od témy.)

Medzi prvými vedcami, ktorí publikovali „dôkazy“ o genetickej podmienenosti homosexuality, bol tím Deana Hamera z Národného inštitútu na výskum rakoviny (USA) v roku 1993. Už vtedy tento výskum čelil kritike kvôli metodologickým nedostatkom, najmä veľmi malej vzorke (okolo 100 rodín). To však nebránilo časopisu Science, aby o tomto výskume informoval ako o „dôkaze“ genetickej podmienenosti homosexuality, ktorý sa našiel v génoch na chromozóme X. Mimochodom, časopis Science sa považuje za veľmi seriózny zdroj, v podstate vlajková loď vedeckých informácií pre odborníkov aj laickú verejnosť. Všetky články sú podrobené odbornému posúdeniu a nepodložené bulvárne senzácie sa tu prakticky nevyskytujú.

Takže od publikovania informácií D. Hamera v roku 1993 sa „dôkaz“ o vrodenej povahe homosexuality dostal do všetkých argumentačných príručiek agendy LGBT a účastníci gay-pridov tomu takmer bezvýhradne veria. Vedci si však veľmi dobre uvedomovali slabiny tohto i podobných genetických výskumov na obmedzených vzorkách, ktoré navyše, ako na potvoru, nie a nie zopakovať a potvrdiť Hamerove zistenia.

Práve preto vykonal medzinárodný tím, prevažne z Harvard medical school a Inštitútu molekulárnej medicíny z Massachusetts, pod vedením A. Ganna, rozsiahlu širokospektrálnu štúdiu na materiáli z genetických bánk z USA, Spojeného kráľovstva a Švédska. K dispozícii mali materiál od viac ako 477 tisíc jedincov, z toho takmer 30 tisíc deklarovalo určitý „stupeň homosexuality“ od jednotlivých náhodných udalostí v mladosti až po jednoznačnú preferenciu rovnakého pohlavia.

Táto gigantická štúdia genómu však aktivistom LGBT priniesla sklamanie. Výsledkom nebolo objavenie žiadneho „génu homosexuality“. Väčšina vedeckých časopisov výsledky komentuje tak, že genetická podmienenosť homosexuality je „totálny mýtus“.

Záver, ktorý si komunita LGBT-friendly dovolí zo štúdie formulovať vo svoj prospech, znie asi tak, že homosexuálne správanie je z 8 – 25 % štatisticky korelované s genetickou variabilitou. Tá genetická variabilita však zahrňuje nie jedno miesto v genetickej mape, ale najmenej päť. (!) Najmilitantnejšie kruhy štúdiu na drzovku interpretujú tak, že „genetika z 25 % vysvetľuje homosexualitu“. Ľudia, čo toto tvrdia, si však nezaslúžia VŠ diplom, lebo:

Podstatou štúdie je hľadanie korelácie medzi určitým javom (homosexualita) a genetickou informáciou. Korelácia znamená spoločný výskyt, previazanosť (niečo silnejšie ako koincidencia), ale neznamená to príčinnú súvislosť. Tú by museli následne preukázať molekulárni biológovia. Absencia korelácie (lebo čo to je < 25 %) však znamená absenciu príčinnej súvislosti.

V skutočnosti tých 25 % je súčet výsledkov všetkých piatich nádejných genetických faktorov, no keby vedci chceli vyhlásiť, že homosexualitu podmieňuje kombinácia všetkých piatich, ich kombinovaná štatistická korelácia s homosexualitou je < 1 %. Nepoužiteľné. A žiadny z týchto jednotlivých faktorov neleží na chromozóme X, teda ani náznakom sa nepotvrdzuje pôvodné zistenia Hamera z roku 1993. Ďalšie sklamanie je v tom, že homosexualita u mužov koreluje s inými genetickými faktormi ako u žien (a je aj štatisticky významnejšia) a keď sa zoberie do úvahy škála homosexuálnych preferencií, tak pri náhodných prípadoch a jedincoch, ktorí popri homosexualite neodmietajú opačné pohlavie sú korelované celkom iné faktory ako pri jednoznačne homosexuálnych jedincoch. Proste guláš.

Je takmer typické, že medzi prvými kritikmi tejto štúdie je D. Hamer, dnes už dôchodca, ktorý kritizuje hlavne široký záber štúdie a že výskumníci hľadeli „všade inde, len nie tam, kde treba“…

Ako dezert pripájam ešte dve zaujímavosti z časopisu Science.

Zvitky od Mŕtveho mora sú dokladom neznámej techniky výroby pergamenu

Dve tisícročia staré zvitky od Mŕtveho mora upútajú nielen obsahom, ale aj formou. Vedci si podrobne preskúmali jeden zo zvitkov, ktorý bol nápadne tenký a mal výrazne jasný biely povrch, aký ani v stredoveku pergameny bežne nemávali. Pri spektrálnej analýze jeho povrchu sa zistila komplexná anorganická povrchová vrstva, ktorá obsahovala  Na, Mg, Al, Si, P, S, Cl, K, Ca, Mn, Fe a Br, je teda podstatne bohatšia na prvky, ako by sa dalo očakávať pri používaní doteraz známej technológie výroby pergamenu. Vedci momentálne nemajú jasno v tom, ako sa takýto pergamen vyrábal a aké chemické prípravky sa pri tom použili.

Môže ísť o ďalší príklad znalostí našich dávnych predkov, ktoré boli v niektorých oblastiach bohatšie ako naše dnešné, a toho, že aj ľudstvo ako celok zabúda.

Krab – bruchomluvec

Krátky článoček zo Science píše o malom krabovi Ocypode quadrata, ktorý žije na atlantickom pobreží USA.

Zaujímavosťou jeho biológie je, že dokáže zámerne presúvaním obsahu žalúdka vydávať pomerne hlasné zvuky. (Nahrávku si môžete vypočuť po rozkliknutí prepojenia v nadpise.) Tieto zvuky sú dostatočne hlasné, aby odplašili malých predátorov ako hlodavce, vtáky alebo medvedíky čistotné (mýval) a v článku sa píše, že tieto zvuky vydávajú kraby aj pri komunikácii medzi sebou. Zvuky dokážu vydávať aj klepaním čeľustí, ale pri boji zblízka s iným krabom sú čeľuste potrebné a v takom prípade „prepínajú“ na zvuky žalúdka, ktorými môžu signalizovať protivníkovi svoju veľkosť a silu.

Zdroje:

https://www.genengnews.com/insights/genetics-of-same-sex-behavior-revealed/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8332896

https://www.genengnews.com/insights/genetics-of-same-sex-behavior-revealed/

https://www.the-scientist.com/news-opinion/giant-study-helps-clarify-role-of-genes-in-same-sex-sex–66371

https://www.scientificamerican.com/article/massive-study-finds-no-single-genetic-cause-of-same-sex-sexual-behavior/

https://www.livescience.com/no-single-gene-makes-someone-gay.html

https://science.sciencemag.org/content/365/6456/eaat7693

https://advances.sciencemag.org/content/5/9/eaaw7494

https://www.sciencemag.org/news/2019/09/listen-ghost-crab-frighten-away-enemies-its-stomach-rumbles?utm_campaign=news_daily_2019-09-11&et_rid=605551481&et_cid=2984005

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Navaja se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

70 reakcí na Márne hľadanie génu homosexuality

 1. vonrammstein napsal:

  Vida-moje homofobie je konečně vědecky potvrzena.

  To se mi líbí

  • Josef K. napsal:

   Mně osobně je z představy, že bych se líbal s chlapem (a to se sexuálním podtextem), doslova na blití. Pokud to znamená homofóbii, jsem homofób. Homofóbie prý ale znamená nenávist, kterou necítím. Mám ale za to, že jde opět o matení pojmů. Fóbie je přece řecky strach – a mít z něčeho strach (který také necítím) přece neznamená automaticky to nenávidět. Poláci říkají: dupa jest od srania. A to je z biologického hlediska zcela správný názor.

   To se mi líbí

 2. strejda napsal:

  Nejzajímavější jsou různé svitky od Mrtvého moře. Pak je ten hlučný krab a nakonec homosexualita.
  Proč? Neznámé staré technologie nám ukazují, že naši předchůdci byli na vysoké úrovni. Můžeme se něco nového naučit i ocenit jejich schopnosti. Způsoby obrany některých živočichů jsou ozdobou biologie. Ukazují na účelovou rozmanitost přírody, která si dokáže poradit. A homosexualita byla vždy odchylkou, nic nového. Je to zřejmé z toho, že skuteční homosexuálové nejsou z principu schopni se množit. Pro vývoj nemají význam. Pouze vznikají noví jako odchylka od systému. Nic zajímavého na tom není. To ovšem by neměl být důvod šikanování, ale ani vystavování na odiv.

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   ja strejdu doplnim,jak antikristi,tak veriaci v tom maju jasno,viera hovori predpokladam,ze boh ustavil tak,ze teply tepleho moze jebat aj do ucha nebude nic,bo tak boh ustavil u antikristov,je zase poucka,ze natura jedinecna vec,nijaky boh ju neriadi,natura urobila zmatok zvany teply ,ale velmi rychlo napravila,bo teply moze tepleho napustat semenom jak precerpavaciu elektranem nebude dalsi zmatok, natura nedovoli vyrobit,bo proste tak ustavene kurva od pociatku zivota,ci vzniku zeme,ktoru boh vybudoval za 7 dni,jak veriaci tak antikristi sa v tom zhoduju a mrhat nejakym vedcom na taky vyzkum,aby prevratit bozi,ci prirodny postulat,to je ruhanie sa bohu,alebo zapieranie prirody a jej perfekcie,zaraz zacnu,skumat,ci nemame mat 6 palcov,abo aspon 8 ruky,aby sme mohli viacej namakat,co ma zaujima,ked prerobia nejakeho chlapa na babu,ci naopak,jaku komediu ustavia chlapovy,jak to funguje a babe jak ustavia kladu,tam to dobre bo kaliber si mozno vybrat ja uz s tym nic neurobim,ale taky to ma priehrste moznosti a jak mu klada funguje,toto ma zaujima,nie,ze by som sa chcel dat prerobit,ci zvysit kaliber,som dost pojebany,aby som este take kokotiny robil toto navaja zistit,jak to robia,jak to funguje,co pochybujem,ze funguje s fotkamy a vsetkym co k tomu patri,toto iste je s predkozkou v amerike,ked europan,tu ma dieta a chlapca a neda ho obrezat,kukaju jak kokoti,ze to hygienicke a vyhodne,jeden polacek povedal len,my sa umyvame a kto nie,tak nech si robi obriezku,raz mi tam boh,ci natura dala na pengalko tu predkozku,zo srandy nebude tam,to rovno mozno povedat ze na chuj tolko palcov,dobre bo som to rozvinul jak kurva a urcite to zaujima viacerych,ked nie tep[losi,abo prerobeny prevalcuju tych,co sa nezaujimaju,pri kazdej debate o homo ma napadne jak funguju ty este vacsi pojeby,co sa daju prerobit z bycikla na vesmirnu sondu…

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Čobolík, prepáč, asi ťa sklamem, ale mám nos strčený do toľkých zaujímavých vecí a nestíham, že skúmať toto, ako funguje babe preoperovanej na chlapa tá umelá klada… proste mám v rukáve silnejšie tromfy.
    Ale ak na to narazím náhodou, lebo mi toho spústa prechádza popred oči, tak budem na teba pamätať a zverejním.

    To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   ono strejdo nikto by ich nesikanoval a neposielal do plynu,keby bez prestania nevrieskali,ze oni normalny a ja pojeb,vzdy to tak skonci,mily teply a lesbians,nemam rad,ked sa morduje nevinnych,ci takych,co kus maju len pojebnae,ale tym ,sustavnym uakzovanim,ze ste normalny,to najebe aj nemeho,ktory veli potom plyn,vo vasom zaujme a to si nerobim srandu,ak chcete zit,neprovokujte malajskeho tigra a nejebte do kobry indickej bosou nohou,bo potom vam uz nepomoze nic,ked sa zvrtne situacia a tak je sanca,ze prezijete.

   To se mi líbí

 3. Devana napsal:

  Vynikajúci článok…
  Zaujímavé, aká veľká je snaha, presadiť nepresaditeľné a snažiť sa získať „vedecké dôkazy“…
  Ale aj to koľko námahy, úsilia, práce a hlavne financií takéto špásy stoja a mnohé deti vo svete sa musia živiť odmalička ťažkou prácou, aby mali aspoň jedno teplé jedlo denne…
  Prehnitá spoločnosť, prehnitá morálka potrebujú vedecké dôkazy svojej vlastnej prehnitosti, aby si ju dokázali zdôvodniť a ospravedlniť…
  Tie dva dezertíky, ktoré si uviedol stáli za to…

  Liked by 1 osoba

  • Bavor V. napsal:

   Už dávno tvrdím, že internet je dobrý sluha ale zlý pán. Dobrý je v tom, že si každý může vyhledat informace o tom, co jej zajímá. Zlý v tom, že kdejaký blb může vymyslet „vědecký“ článek a pokud jej dostatečně „ozdrojuje“, může oblbnout velké množství sledujících. Klasický příklad tu byl už uvedený. Jistý „klimaexpert“ vymyslel a „vědecky“ zdůvodnil, že roku 2030 bude planeta tak přehřátá, že nebude k životu. Čehož se chytili gretenisti (ještě před Gretou jistý Al Gore). A výsledky jsou vidět. Blbneme a blbneme. Bohužel se to nejsnáze chytá těch mladých – tedy nastupující generace. A hybatelé v pozadí zneužívají mladický radikalismus ke svým, zatím nejasným, cílům. I popis v článku je součásti této manipulace.

   To se mi líbí

 4. in napsal:

  Nechme stranou složité otázky genetiky, tomu stěží někdo z nás rozumí. Homosexuálové se domohli faktické rovnosti (neřekl bych, že je chtějí „liberálové“ přímo privilegovat, to je spíš momentální citová reakce autora, takové tendence se samozřejmě neprosadí), což je jim celkem přáno. Ale poslední linie, kterou chtějí dosáhnout je adopce dětí.

  A tady je, podle mně, ten největší politický důsledek genetické hypotézy. Pokud se nepodaří dokázat plnou gen. determinovanost homosexuality, tak bude stále platit, že vliv prostředí (a učení) může vést ke vzniku homosexuality. A protože zmíněná rovnoprávnost přece jen nedošla tak daleko, aby homosexualita byla považována za něco žádoucího, nebude adopce dětí hom. páry žádoucí, nebo řekněme raději samozřejmá.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Problém, ktorý ste nastolili, má, podľa mňa, dve roviny. Prvá sú samotné adopcie. Je síce pravda, že dieťa pre svoj vývoj potrebuje milujúce prostredie a nebol by som ani proti tomu, aby si opustené deti z domovov adoptovali osamelí rodičia bez partnera. Hlavnou prioritou je to adoptované dieťa.
   Keby malo ísť o homosexuálov, ktorí svoju „inú sexuálnu orientáciu“ aj ostentatívne dávajú najavo, by som bol v princípe proti kvôli tomu, že je vysoké riziko zneužívania dieťaťa. Veď práve preto, že niektorí rodičia dávajú vyššiu prioritu sexu než deťom sa rodiny rozpadajú – takže chúďatá deti by sa dostali z dažďa pod odkvap.

   Druhá rovina je politická. Ide o zníženie pôrodnosti, je momentálne druhoradé, či plošné alebo len starej európskej civilizácie. Keď vládcovia sveta implementujú ľuďom do hláv presvedčenie, že všetky mysliteľné „sexuálne orientácie“ sú normálne, zdravé a budú povolené aj manželstvá s nafukovacím kusom igelitu, tak zákonite klesne pôrodnosť a ľudstva snáď aj bez vojny a chorôb začne ubúdať… lenže za akú cenu.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    „inú sexuálnu orientáciu“ aj ostentatívne dávajú najavo… předesílám, že tomu moc naštěstí nerozumím, ale jaksi vrozeně mi sou jakýkoliv odchylky od sexuálního normálu přímo odporný. Nikomu nedoporučuju dráždit hada bosou nohou, jak správně dole čobol dristnul. Čemu však rozumím úplně nejlíp, že Navajovo upozornění má svoji mísu, neboť je přece každýmu jasný, že ani ti, kdo svojí „orientáciu“ aj ostentatívne NEdávajú najavo“ na veřejnosti ji mohou dávat (bohužel, nedokonavý tvar slovesa dát) v soukromí najevo způsobem, že by nám všem hrůzou stávaly vlasy!!! Proto MUSÍ stále platit, že že vliv prostředí může vést ke vzniku homosexuality!, takže, vážení, leda tak kulovaný. Pouhý může vést neopravňuje nikoho z nás sexuálně snad normálních, že bychom dobrovolně odsouhlasili byť pouhou možnost, abychom děti vystavovali takovýmu nebezpečí. Tady úplně platí to od těch Miliónů chvilek z Letný o tý Benešové … že by mohla…“, nikoli však Benešová, ale homosexualita! A to sem napsal ještě dost kultivovaně, mohl bych ještě přitlačit tak, že mnohým by se to vůbec nelíbilo!

    To se mi líbí

  • Josef K. napsal:

   Homosexuálové jsou dle mého názoru privilegovanou skupinou už dnes. Genetická podmíněnost homosexuality byla vždy jen zbožným přáním. Mnoho lidí ale nechápe, že existuje zcela zásadní rozdíl mezi zděděným (geneticky determinovaným) a vrozeným. Vrozené vady nejsou geneticky podmíněné, ale způsobené vnějšími vlivy v prenatálním období. Existuje teorie, že homosexualita je u mužů způsobena nízkou hladinou testosteronu u plodu. V tom případě by sice homosexualita nebyla geneticky podmíněná, ale biologicky determinovaná by byla. Aby se ale mohlo říci, že homosexualita je něco daného, co si člověk nemůže vybrat, tak by nemohli být do „komunity“ LGBTI (případně ještě Q jako queer) zahrnuti i „bisexuálové“, u nichž logicky nemůže jít o jakoukoliv determinaci. Ostatně i termín sexuální orientace je názorným příkladem, kdy přání je otcem myšlenky. Na letošním Prague Pridu šli vedle primátora Hřiba také pedofilové. Okamura řekl, že jde o snahu pedofilii legalizovat. Vzápětí jsme se mohli dozvědět, že pedofilie je sexuální preference a jako taková nemůže být nelegální. Především nejde o žádnou preferenci ale o perverzi a vzhledem k tomu, že již i snaha o realizaci této perverze je trestná (jako pokus o pohlavní zneužití), tak by měla být trestná i její propagace. Homosexualita jako taková byla, je a bude sexuální perverzí, i když se o ní bude mluvit jako o sexuální orientací. Pokud jde o vztah mezi dospělými jedinci, tak jde o perverzi snadno tolerovatelnou (narozdíl od pedofilie). Ovšem podle některých studií je až 80 % homosexuálů pedofilních (dříve se pro to používal termín pederastie). Směšné také je, jak je některými „vědci“ dokazováno, že i u dalších druhů živočichů existuje homosexualita, když například u některých druhů ptáků (např. labuť černá Cygnus atratus) v době hnízdění samečci, na které se nedostane samička, vytvoří samčí páry, které si staví hnízdo a napodobují hnízdění. Jde jen o náhradní realizaci rozmnožovacího pudu a když si příště sameček samičku najde, normálně se rozmnožuje, nejde tedy o žádnou determinaci. V přírodě vůbec žádná homosexuálně determinovaná zvířata ve skutečnosti nejsou. Každý živočich má rozmnožovací pud, kdy jedinci stejného pohlaví se samozřejmě rozmnožovat nemohou. Výjimkou jsou pouze druhy hermafroditní (oboupohlavné). Závěrem chci konstatovat, že já osobně rozhodně nevidím důvod pro nějaké preferování úchylek.

   Liked by 2 people

   • Josef K. napsal:

    Zapomněl jsem dodat, že za mne 5 hvězd.

    To se mi líbí

   • brtnikvbrlohu napsal:

    Nevěděl jsem že do pojmu „vrozené vady“ tedy „založené“ před porodem nepatří ty geneteicky podmíněné – ale třeba … je dneska jiná terminologie, třeba jako nerozlišování techniky a technologie 🙂 – u zkoušky z genetiky bych s takovou definicí vrozených vad neobstál napoprvé za jedna.
    A kam zařadit skupinovou masturabci juvenilů – to jsou také homosexuálové, potažmo bisexuálové – dyž se dál už drží jenom druhého pohlaví?? a co třeba bující homosexualita ve věznicích či podobných prostředí s nemožností jiného sexu??

    To se mi líbí

    • brtnikvbrlohu napsal:

     Nějak mi zlobí klávesnice…

     To se mi líbí

     • Hudec napsal:

      To se ani nedivím, to je téma při kterém mi také přeskakují písmenka.
      Nemám debaty na téma homosexualita rád, je mi to dílem ekl a dílem je mi těch dotyčných líto.
      Jenže když oni se tak serou, že si fakt říkají o přesdržku.

      To se mi líbí

     • Josef K. napsal:

      Nyní jsem se díval, že zděděné vady jsou některými autory také uváděny mezi vadami vrozenými. Já se to prostě učil jinak. Já bych do vrozených, ale ne zděděných vad zařadil například i chromozomovou aberaci oocytu (třeba trizomii 21. chromozomu).

      To se mi líbí

      • Josef K. napsal:

       V atlasu Fetopatologie a vývojová patologie embrya a plodu se u malformací končetin uvádí tyto možnosti eiologie 1) genetická – to jest zděděná vloha pro malformaci 2) působení teratogenů — diabetes mellitus matky, léky, vrozený varicellový syndrom. Z minulosti je dobře znám teratogenní efekt léku Thalidomid (v NSR pod obchodním názvem Contergan), který způsoboval závažné malformace končetin včetně tetrafokomélie a amélie. Byl předepisován jako sedativum tlumící těhotenské nevolnosti na konci 50. a v počátku 60. let – zde tedy nejde o zděděnou malformaci, ale o malformace vrozené, způsobené nepříznivým vnějším činitelem. Odlišení genetických, zděděných malformací a vrozených malformací s negenetickou příčinou je podle mého logické a zcela na místě.

       To se mi líbí

       • Josef K. napsal:

        Oprava – etiologie.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        Pepo, zkusím to Vaše vrátit na „zem“… jenže ono tady ani tak nejde o zděděný malformace či o malformace vrozený, nebo dokonce zda malformace sou způsobený nějakým nepříznivým vnějším činitelem (stejnak se na to se 100% jistotou nikdy nepříde), tady de vo to, že se nám buzeranti ony mnohdy perverzní melformace snaží jako normalitu protlačit do právního systému a fungování naší společnosti, založený chválabohu stále ještě na mámě a tátovi, který jako jediný můžou plodit děti. A to je sakra velkej problém pro společnost, řekl bych rovnou kardinální. V těchto otázkách se nedá ustoupit ani o píď. Ustoupili jsme jim v jistých otázkách úředního charakteru, budiž, ať je maj, ale jakmile sahaj po něčem, co jim příroda odepřela (rodina a děti) a zároveň se hodlaj ve svým nátlaku opírat o to, co většinový společnosti bořej (= o právní kontinuitu normálnosti), pak si koledujou o přesdržku!

        To se mi líbí

    • Josef K. napsal:

     Jetliže jste nerozlišovali zděděné a vrozené malformace, tak je to zvláštní. Strukturálně abnormní geny jsou jen jednou z možných příčin malformací – tehdy jde o malformaci zděděnou. Vrozené malformace ale nemají s genetikou nic společného, jestliže jsou například způsobeny užíváním antiepileptik matkou, jejím kouřením či alkoholismem, nebo jejím onemocněním rubeolou nebo toxoplasmózou. Děsivé malformace ve Vietnamu po aplikaci defoliantu Agent Orange také nebyli způsobeny tím, že by genomy matky a otce byly nějakým způsobem defektní.

     To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Perfektní.

    To se mi líbí

 5. Jos napsal:

  Když už je tu řeč o homosexualitě, doplnil bych jedno info, které asi nikdy neproniklo na veřejnost. Jeden můj kamarád ještě hluboko v 80.letech vedl na hygieně v Praze studii, která se ještě v prvních letech a počátcích epidemie HIV snažila najít a zmapovat cestu, kterou se do tehdy komunistického Československa AIDS dostalo. Těch případů ještě nebylo tolik a uplynulo jen pár let od začátku rozšíření. Asi proto byl projekt úspěšný. A zjistilo se, že HIV do tehdejšího Československa zavlekli a prvotními zdroji AIDS byli dva homosexuálové. Studie byla opravdu důkladná. A tak se zjistilo, že jeden z nich měl sedm aktivních sexuálních kontaktů. Ovšem ten druhý byl zcela jiná třída a těch doložených kontaktů měl více než 600. Oba jsou už dávno mrtví a většina jejich kontaktů asi také.

  To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  njn , ale co říct na tohle
  https://www.lui.cz/lide-zivot/15795-romeo-a-julie-byli-ve-skutecnosti-muzi-archeologove-rozkryli-zahadu-milencu-z-modeny?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
  svět se už úplně zbláznil
  akorát že vždycky, když se něco pdobného objevilo, ve větším než snesitelném, jsou toprvní náznaky pádu civilizace která už nemá na to jít výš a padá a padá……

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Titulek, jak se dalo čekat, je zcela debilní. Týká se to úplně jiného příběhu.
   Žurnalistika je opravu žumpa a souhlasím s Vámi, že to je již nesnesitelné a svědčí to o naprostém úpadku společnosti, kde je možné takové titulky (a i zprávy i když tohoto případu se to netýká) publikovat.

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Kéž by byl debilní jen titulek. U kompletní kostry by neměl být problém rozpoznat podle pánevních kostí, zda je kostra mužská nebo ženská. DNA k tomu netřeba, stačí se zeptat libovolného absolventa libovolné lékařské fakulty. Dokonce mám podezření, že by to zvládla správně odhadnout i většina terénních archeologů. 🙂

    To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Co se divíte? Je to buzerantskej časák.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Právě ten titulek na mne vybafl na Seznamu, tak jsem se koukla o čem to je a nestačila se divit.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     No jo, mně to v tý nevyžádaný nabídce naskakuje taky. A típnout se to nedá, pokud vím.

     To se mi líbí

     • brtnikvbrlohu napsal:

      A co takle na seznam nechodit?

      To se mi líbí

      • jaa napsal:

       Nevím, nevím. On je nějak provázaný s gůglem. Už jsem uvažovala, že gůgl odpreparuji, protože zasahoval do všeho, ale nevím jak do provozu zasahuje, aby mi bedna fungovala. Sice jsem jej odstavila co by vedoucího provozu, ale stejně se vždycky někde projeví. Je to nezmar. A stejně s tím budu muset něco udělat, protože už včil vyhrožují že odbourají podporu FLASH – takže nějak se s tím stejně budu muset popasovat, aby provoz flash. zůstal. Akorát přijít na to jak….

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       To nepude. Používám ho od r. 2006. A děsně nerad si zvykám na nový věci, bo jsem starej pes.

       To se mi líbí

      • jaa napsal:

       Ahele – to je, co jsem zrušila. On je nějak provázaný s oknama a zasahoval a nepouštěl mi co se mu zachtělo, ať jsem dělala co jsem dělala. Až mne to věčné povolování či hledání kde zas co stopnul, naštvalo a odsunula jsem jej do pozadí. přesto se ještě pořád někde objevuje, a chce abych poslouchala. Jako hlavní mám teď IE a ten by byl v pohodě – kdyby ovšem gůgl i přes STOPKU se ještě pořád nepokoušel brzdit provoz a nevyskakoval si jak chce on. Já patřím do generace, která používala PC jako pomůcku a nikoliv jako nadřazeného chéfa. A tohleto mne vytáčí.
       Jo zlatá devadesátá..

       To se mi líbí

 7. Jiří Jírovec napsal:

  K homosexualitě bych poznamenal jen to, že ji heterosexuálové nemohou pochopit. Heterosexuální svět byl svým způsobem zatlačen do kouta, frontální nahota je tabu a sex mimo pornografii taktéž. Naproti tomu homosexuálové stále prožívají určitou euforii, plynoucí z toho, že nejsou kriminalizování a v rámci změn, které je potkaly vlastně heterosexuály provokují.

  Adopce dětí homosexuály je spojena s představou, že si dva teplouši adoptují dítě a vychovají z něj sobě podobného. V reálném životě se adopce týká situace, kdy spolu žijí dva homosexuálové nebo spíš dvě lesbičky z nich jedna je biologickou matkou dítěte, kdežto druhá k němu nemá žádný vztah. Adopce v takovém případě zaručuje, že se o dítě má kdo postarat, kdyby biologický rodič nemohl nebo zemřel.

  Adopce je vždy spojena s omezeními a ani heterosexuálním párům nemusí být povolena.

  Thalidomid (contergan) byl bezpečně užíván většinou žen. Problém byl v tom, že napravoval genetickou vadu, která vedla ke spontánním potratům, jimiž se „příroda“ bránila narození neúplných plodů. Před několika lety se přišlo na to, že thalidomid může napravovat i jiné genetické vady a používá se při léčení některých druhů rakovin.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Buzeranti u nás nejsou kriminalizováni od r. 1967, tak už by tu euforii snad mohli zklidnit. Vy snad dokážete bejt euforickej padesát let v kuse?

   To se mi líbí

  • Josef K. napsal:

   S Thalidomidem jste úplně vedle. Neumožňoval porod poškozených plodů, ale plody poškozoval. Je pravda, že nyní se používá například i k léčbě lepry a některých karcinomů, ale ne u těhotných žen.

   To se mi líbí

  • Josef K. napsal:

   Ještě chci dodat, že malformace končetin Thalidomid způsoboval blokováním činnosti proteinu cereblon (CRBN).

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Adopce dětí homosexuály je spojena s představou, že si dva teplouši adoptují dítě a vychovají z něj sobě podobného…
   … ále co … s těma Vašema ranníma připrchlíkama to taky nebylo jiný a taky ste se vod tý doby, co sem píšete, posunul. Umím si tedy představit něco podobnýho, že se s těma Vašema představama vo tom, co si myslíte, že my si myslíme vo tý Vaší spojený představě o dvou teplouších, co si adoptují dítě, třeba taky někam posunete.

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    mna moje deti videli naheho,hlavne jak som sa kupal vo vani a umyvala mi chrbat,bo chcela ,stala na svojej malej stolicke a videl som jak sleduje,co mam tam dole a mala 3 roky, a ked sa ma opytala,ze co tam mam,ze mama nema ani ona,povedal som jej ,ze ona ma komediu a ja vtaka ohnivaka,na druhy den v skolke to vysvetlovala ucitelkam,manzelka sa hanbila a ja som sa tesil jak som vec vybavil a teraz ked hosi od south stream,sa budu kupat,jak to vysvetlia,ked v skolke to mala holota prebera a ten od strem bude tvrdit,ze doma vidi len ohnivakov,nijake komedie,to kurva neviem,co myslis stara krabice,ty jak svojej mafii vysvetloval,ci si so svoji stale jeste zenou,co si vylovil chodil zahaleny jak meduin na minarete ci jak,vymackni jse…bo vidim,ze jsi bojove naladenej a vobec nevies pochopit svojich spoluobcanov s ich orientaciou,bo kurva ostatne roky to vsetko jak orientacny beh mi pripada,ktory som robil jak hovniar.tam som sa vedel zorientovat,tu tiez sa orientujem,ale coraz je to tazsie,bo kurva systemu uz kapka na karburator.

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     .. tím posunem v myšlení myslím skoro to samý, cos napsal ve 02:49 za to svoje:…bo jicko nie si teply,nerob sa az taky ,ze kazdeho chapes a zastavas sa ….

     Tady u Bavora snad nikdo nemá problém s tím, aby táta či máma, ač už jako buzíci, budou dál v novým buzickým vztahu vychovávat a zaopatřovat svoje biologický děti (pokud ovšem svoje praktiky dospělých buzíků nebudou přenášet na svoje děti a negativně jimi ovlivňovat jejich vývoj!). Tady je ale problém v úplně něčem jiným a Navajka tu hrozbu jasně popsal, že je tu totiž reálný nebezpečí, že:…“budú povolené aj manželstvá s nafukovacím kusom igelitu, … lenže za akú cenu. Vo tu cenu tu jde, čobole, jasný, nikoli o míru odhalování ptáka vohniváka před potomky?
     Du spát, sem už z toho čárání unavenej … a ti buzici tomu taky napomohli, měj se!

     To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Už jsem to zde asi psala , ale opakování…. atd. Pro mne byl JJ tak trochu záhada, pokud jsem si neuvědomila zásadní věci. On byl vlastně v té „bájné a báječné“ Kanadě , i když poměrně krátký čas taky připrchlík. tak se nedivím, že tamější „ovzduší“ se mu líbí a furt nám je strká před nos. Zvláštních je zepár věcí. Jednak že si nedokáže uvědomit, že Kanada je vlastně připrchlická země – z původního obyvatelstva tam po staletí působícího připrchlictví zůstalo pouze 3,5% původního obyvatelstva, což by znamenalo pro Evropu, aby se dostala na jejich úroveň – vymazání +/- 331 milionů evropanů. Jako další – když je tam tak báječně – proč se vracel… přičemž jej nechci podezírat .- že byl vyslán se vrátit a ani že díky tomu -že tady je marodění na stará kolena levnější. Kdo ví.
    No a pak taky jedno – podle mne dost důležité…. když začal net, tak se porůznu objevovali emigranti z let 48 , kteří v dané zemi žili celý život… a to bylo úplně jiný kafe. Dodnes vzpomínám na Kanuka, nebo na Australany…
    Jistě, přijeli se kouknout do vlasti, ale zase se vrátili zpět. A nekecali, nemanipulovali, byla to prostě jiná a podstatně vyšší úroveň… Proto JJ maximálně jen semtam přelétnu. Protože ty jeho „vývody a poznámky“ jsou mi maximálně směšné… sorry… Tož tak.

    To se mi líbí

    • Miluše napsal:

     A to je škoda, že je „maximálně jen semtam přelétnete“ a proto vám jsou maximálně směšné. Sorry, ale JJ zde u pana Bavora důvody své emigrace pravdivě popsal. Mj. i důvod, proč se do své vlasti vrátil. Poznal svět a tak občas dává do placu svoje zkušenosti. Proč by nemohl např. důchodový systém, který se jinde osvědčil, být inspirací pro komisi, která se o to léta marně snaží.Hledat v jeho „vývodech a poznámkách“ všelijaké konspirace není na místě. Je to „kádrování“, které patří do minulosti. Tož tak.
     Nejsme jako oni. 🙂

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      ach jo, Miluško – čekala jsem že vystartujete na obranu kamaráda , ale až tak? Co Vy víte o kádrování a hlavně o jeho důsledcích. Zatím co Vy z té zlaté střední vrstvy – která tu vždycky byla – jste mohli studovat , já musela do fabriky a vědomosti musela sbírat a vyhodnocovat sama a po celý život. Proto bude můj pohled /žádná konspirace/ vždycky jiný, i když jsme vlastně všichni tři vrstevníci – dělí nás maximálně půlrok. Ale měla byste si přiznat, že krom odkazů na „zlatou Kanadu“ nám nepíše nic nového co bychom sami neznali – snad opepřené/podepřené nějakými ?drby? z těch středních kruhů, kam má přístup. . A přesto se snaží tak nějak mentorovat – nevím proč .
      Protože – dotáhnu-li to ad absurdum – na podmínky v Kanadě – třeba z Česka by muselo zmizet 7,5 mil lidí a by mohlo být nahrazeno připrchlíky, kteří se proti těm nejvyšším nemohou bránit. Sice se to už částečně děje – vietnamci a ukrajinci .. ale – furt málo, aby mohli vylepšit skóre třeba tomu důchodovému systému/když nemáme ropu/. . Akorát by mne zajímalo – kdo by rozhodoval – kdo zmizí a kdo bude těžit ze „zaslouženého“ výkonu.
      A taky – protože pomíjí to základní – Evropa a její obyvatelstvo je úplně jíné… a nejen historicky.
      jo a k heslům – právě, že jsme jako oni – jen jsme už využili některé novinky a zařadili je do běžné spotřeby…..
      sorry

      To se mi líbí

      • Zdena napsal:

       Jsem velice ráda, že paní Miluše se pana Jiřího Jírovce zastala. Pro mne jsou jeho články,
       a příspěvky v diskuzi zajímavé
       a nesdílím názor, že by nás chtěl „mistrovat“ pouze vyjadřuje své názory. Zde u Bavora by to zatím nemělo být trestné a být trestáno 🙂
       Teď napodobím Jaa a vložím zde odkaz na jeden rozhovor na PL. je to tedy síla, a doporučuji dočíst až do konce, nejen přeletět….
       https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Nechutny-utok-na-starsi-generaci-CT-jak-za-normalizace-Drsny-vzkaz-programatora-Cimbala-tem-kteri-nenavidi-Babise-a-Zemana-596462

       To se mi líbí

       • jaa napsal:

        To se nedá přeletěl… divím se že to pustili na sklo i když má pravdu ve všem .

        To se mi líbí

       • jaa napsal:

        No podle mého soudu, je zásadní – ať už chyba, nebo účelovost, že je/bylo sugerováno lidu a mladým, že se za rok nula považuje 1968 a nikoliv jak by mělo, rok 1948. Ony by ty „dějiny“ pak vypadaly úplně jinak a byly i jinak hodnoceny. Kdyby se to bývalo nepodařilo, velice mnoho furtrevolucionářů by si ani nešktrlo.
        A stejně – se mi zdá zajímavé – jak revolucionáři z 48 – když se situace nevyvíjela po jejich a země směřovala jinak než oni chtěli – se pokusili o další o dvacet let později což jim naštěstí nevyšlo, a země se měla ještě dalších dvacet možnost se rozvíjet a jít dopředu. ale bohužel jim to vyšlo o další dvacítku později a země se za poslední dvacítku propadla dolů – tak jako okolní svět..
        Stávající technika tomu jenom napomáhá……

        To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       No zrovna u Vás si nejsem tak jistá, že víte jak píšete: „nám nepíše nic nového co bychom sami neznali „.
       Nevím o jaké „zlaté střední vrstvě“ píšete, já jsem vystudovala, matka pracovala jako dělnice, otec technolog, otec vystoupil v roce 1969 z KSČ, studovala jsem o dost později. Bez problémů, ale možná máte pravdu se „zlatou střední třídou“ v případě tzv. „disidentů“, se mnou studovalo několik jejich dětí, také bez problémů. Ovšem nyní se tvrdí jak moc trpěly, možná některé ano, ale jen já jich znala na jednom pražském gymnáziu minimálně 10, z toho dva přímo ve třídě.

       To se mi líbí

       • jaa napsal:

        Když já vycházela ze školy – to byla tak půlka padesátek. O kterých většina návratových revolucionářů včil mluví jako o době mladistvého pomýlení. Uvolnilo se to až o +/- deset let později. Školu a úlevy mi doporučili/povolili při zaměstnání až koncem sedmdesátek i když cestovat kamkoliv – pokud jsme si koupili zájezd z cestovky bylo možné už v semdesátkách. Ale dodnes nevím proč – ač-li to nebylo proto, že po zářijovém vandru po Itálii v 68 mém, jsme neemigrovali a normálně se vrátili domů. To je ten časově rozdílný pohled na dobu minulou a taky zcela jiné hodnocení…

        To se mi líbí

       • brtnikvbrlohu napsal:

        Ono se opravdu lecos přehání – vím – osobně – o případu kdy syn odsouzeného na 25 let za špionáž, amnestovaného tuším v 62 pracoval někdy po 65 několik let na ČS zámořské lodi.

        To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Ano, je to tak. Velmi přesně.

     To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   jicko,ja len precital zaciatok,ze hetero,nemoze pochopit teplovzdusneho a co je na tom cudne,ci jak kurva mam brat,ze ja tu spodek,bez titulu a diplomu,mam menej gvintov v tej jebnutej palici,jak jicko?ci akykolvek s diplomom kurva a to cisto o pochopeni tych pojebov?nie som kokot,aby som nevedel,ze vacsina za to nemoze bo tak je ustaveny,ale to halo jake si robia okolo seba,vidite my sme tu,nemusia to ukazovat,kazdy normalny kokot vie,ze vacsina za to nemoze,bo tak je stavany,je ich oproti hetero,jak na sahare vody,ja nebeham po ulici s pretiahnutym obdlznikom a revem,toto to kurva the best,vidite,co ja nie ze preferujem,ale pasuje mi to jak sto kurvy,jasne,ze baba a nie nejaky kokot s nohavickamy zarezanymy do riti,bo kurva hetero,rad lape za rit ,ale nie chlapa,ale babu kurva a nie len tam,bo jak len jak za rit ,baby to bestie hned sa nan vyjebu,ked nelape vsade,baby daju urcite za pravdu mi,aj soudruzky naisto,nie len demokratky.
   bo jicko nie si teply,nerob sa az taky ,ze kazdeho chapes a zastavas sa,bo ked ta preleti nejaky teplovzdusny,neviem,ci to budes chapat a neverim,ze sa ti zapaci ani na stare kolena,by si z toho blival ,len keby ta zacal lapt za pengalko,jasny kurva a hej este nepis,svoje vedomosti,o ktorych nepochybujem,ze mas,bud chlap kurva a napis rovno ,tepleho sa da aj pochopit,pokial nevykrikuje,ze je taky jak ostatny jasny?bo kurva je to zmetek a hotovo a cim viac budu jebat mater,sa nich moze zdymit.,bo nenavidim zabijanie nevinnych,ale ked tak pojde,to poviem,komu niet rady tomu niet pomoci a strelim do luftu,ale na ich obranu uz nie.

   To se mi líbí

 8. Stribog napsal:

  Víte Navajo, já už se tomu zdegenerovanému Západu chechtám kudy chodím. A tak jsem si představil uplakaného amerického vojáka, z rozmytým makeupem, kterému jeho desátník právě přebral kluka, jak píše svou oblíbenou rtěnkou na humanitární bombu Smrt Harvard medical school a Inštitútu molekulárnej medicíny z Massachusetts:))

  Liked by 1 osoba

  • Bavor V. napsal:

   Tak tahle představa dost vystihuje situaci právě onoho Západu. A přidám k tomu zážitek z USA – v následujícím rozhovoru.
   https://www.tyden.cz/rubriky/kultura/divadlo/divadlo-nici-politicka-korektnost-rika-ondrej-sokol_531751.html?fbclid=IwAR0L9baJgtQc9Ewn3k3RhV-WIc1X4hrgLaS9L86fGWoIj1NO5KTXUP3kCt4

   To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   ja tu neraz na tom zdegenerovanom zapade,videl,jak sa chova nie pred kamerou k teplym a cim dalej od pobrezia do vnutrozemia,to teply maju vatsi problem,na florida vobec nie je vnutrozemie ,sa s nimi nebavil,ale palil pokial mal naboje,uz im strazia bary,jak synagogy.jasne,ze to bol pojeb,co do nich strielal,bo doteraz do nich nikto nestrielal a preco teraz,ci do zidkov,povedia jak soudruh,bo terorista napojeny na muslimsky stat,ktory sa k tomu prihlasil,toto,ked cujem totu bajku to kurva docista,bez akychkolvek predstav o niecom normalnom,nenapise,ze ich proste nezniesol a kus mu jeblo,ale napojenie na muslimsky stat,to kurva lacnota jak kurva.inac s tymy vojakamy to dobre,oni nelsluzia,tam,kde su ostre naboje na patrol v iraq,ci afganistan,su to kasarenske krysy,bo kopa amikov,co sluzi v army nie je vobec liberalna a velitelia jak by smet.

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … abych řekl pravdu, netuším, která bije!
   Já si jenom trochu všímám a nemohlo mi ujít, že v ČT a reklamách se dostávají k lizu kromě tradičních oblíbenců i lidi, který se trochu více než vostatní angažujou na pódiích proti Babišovi, protože jim de vo tu správnou demokracii, nezávislou justici a že MY jako už nebudeme ustupovat konjunkturálním populistům, jak jinak. Proto sem si nemohl nevšimnout toho swingujícího boha s tím jeho Melody Makers, když se producíroval na pódiu na Letný. Abych řek pravdu, hóóódně mě to překvapilo a řekl sem si, máš tohle zapotřebí, zvláště když sem vo něm četl, že: Ondřej Havelka už herectví dávno pověsil na hřebík. „Nejsem z toho nijak zvlášť smuten. Už před lety jsem se rozhodl, že je ten pravý čas přejít z jeviště do hlediště,“ … a nějak sem na to zapomněl. A včera další ťafka, Ondřej Havelka jako režisér, tak sem byl opravdu zvědavej, jestli toho hastrmana „vodswinguje“ stejně dobře. No, co Ti budu povídat, po dialogu hastrmana s farářem v tý jeho špeluňce sem vzal vod bedny kramle a celej zmatenej sem si řek, že nemusím vidět všechno. V Tvým vodkazu ale najednou čtu, že Karel Dobrý=Hastrman: …“ obzvlášť exceloval ve filmu Hastrman…“ a když ve filmu někdo exceluje, tak usuzuju, že exceluje i režisér, žejo? … a ták, abych řekl pravdu, nevím, která bije, ale nemusím všemu rozumět, žejo?

   To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   koniec clanku perfektny,umelecky vedouci si hodil masli na javisku,lebo mu jebaka prebrala nejaka jebacka,aj oni to nevydrzia nervovo a zo sklamania si beru zivot,kurva mne jebne.raz som chcel skocit pod vlak,jak som mal 17 jari,bo ma nechcela olinka armada ma z toho vyliecila,odvtedy uz som nemal problem az doteraz a potom ,ked som zil ve svetlach mest,vela nechybalo,ale nie na javisku,ja nie som umelecky vedouci v divadle ja na strom,klasika ja bushman,ale jak sa hovori a to uz pisem bez srandy,vlastne tu nijake srandy nepisem v tom zjebe,dabel nikdy nespi kurva a nikto nevie ja tiez,kedy mi moze odjebat a houpnu jse.zatim dobry…zatim to neplati len pre mna,ale dojednu istotu,aby si nebol kazdy taky isty sebou.isty to budeme az potom…

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.