Čapí hnízdo


Jde o tragikomedii, takže zkusme se ptát na její zápletku:

Jaký je rozdíl mezi společností odštípnutou z velké společnosti a takovou, kterou někdo založí jako novou?

Patrně velmi malý, protože podnikatelské záměry vedou je spojování, štěpení, kupování i prodávání společností;

Jakou odpovědnost nesou ti, kteří žádost o dotaci pro ČH posuzovali a doporučili?

Nemluví se o nich, takže malou až nepatrnou;

Proč ČH vzbudilo pozornost jakéhosi Tomáše Kaplera?

Možná jde o člověka, který pro stromy nevidí les. V září 2015 podal anonymní trestní oznámení, vycházející, jak sám později uvedl z „článků o této kauze v médiích Svobodné fórum a Euro“ (1)  To již byl projekt dokončen a splnil pětiletou podmínku EU provozu.

Zde se dostáváme do politiky. S pravděpodobností hraničící s jistotou lze tvrdit, že Sobotka a v polovině svého mandátu zpanikařil. ANO 2011 mělo 30% perferencí, ale ČSSD padala.

Je pravděpodobné, že některý ze stratégů ČSSD řekl Sobotkovi, po způsobu Balderika ze seriálu Black Adder: „I have a cunning plan, Sir“ neboli „Mám mazaný plán, pane“. Mohl spočívat v udání, že ČH je podezřelé. Kdyby přišlo udání, policie, kterou měl v referátu ministr vnitra Chovanec, by mohla začít nezávisle vyšetřovat.

Volbám předcházel Sobotkův pokus odstranit Babiše jako ministra financí. Když se ukázalo, že nemůže Babiše přinutit, aby podal demisi, začal zmatkovat. Babiš mu pomohl tím, že se nechal odvolat prezidentem.

Těsně před volbami 2017 požádala policie o vydání poslanců  Babiše a Faltýnka světské moci, tedy k trestnímu stíhání.  A pak znova, když byli opět zvoleni.

Stíhání Faltýnka a Babiše s celou rodinou vypadalo vskutku mazaně.

Babiš se postupně získal všechny politicky nosné nálepku: stal se sprostým podezřelým, vyšetřovaným a později trestně stíhaným.

Volby dopadly pro Sobotku katastrofálně. ČSSD získala necelých 8, kdežto ANO 2011 30%;

Jakou roli hrál v kauze ČH ministr vnitra?

Zde se dostáváme na tenký led spekulací, které vedou do slepé uličky v jejímž závěru zjistíme, že objednání trestního stíhání není možné. Politici za to dávají ruku do ohně a můžeme jim věřit.

Slovo objednat je totiž ošklivé, protože implikuje existenci služby, kterou lze objednat jako taxi.

Pravý div udělá drobný jazykový posun ke slovům jako iniciovat, zařídit nebo vyvolat. Již víme, že stačilo jedno trestní oznámení, které vyvolalo policejní vyšetřování.

Ministr nemusí vydávat písemné pokyny. Stačí naznačit a vše se šíří odshora dolů samospádem;

Můžeme věřit v nezávislost policie a státních zástupců?

Samozřejmě, tedy nejméně do té doby, než narazíme na obvinění, že (například současná) vláda chce všude dosadit „svoje“ lidi, aby mohla ovlivňovat tu kterou kauzu.

Pokud to platí pro „naše“ lidi, musí to platit i opačně pro „jejich“ lidi, tedy ty dosazené předcházejícími vládami. Jde jen o definici nestrannosti.

Soudce Paprikides vysvětluje novému vůdci Kontokorentovi, že s ním nemůže spolupracovat, protože je „služebníkem pojmu nestranné spravedlnosti.“  Kontokorentos, mu vysvětlí,to je v pořádku, protože: „každá vláda má svůj pojem nestranné spravedlnosti. Budete nestranným soudcem mé vlády.“  To je nadčasový V+W.

Čtenář si může vzpomenout, že Lessy, Červíček i Tuhý byli nestranní, ale ne vždy pro vkus strany, která je nejmenovala.

Nestrannost ohrožuje korupce. Místopředseda Pirátů Michálek ve Sněmovně (1) upozornil, že Pražský Magistrát pronajímá soudcům a státním zástupcům sociální byty. Podle údajů z medií, za pakatel 70-80 korun/m2/měsíc. To je 4-5x méně než je „tržní nájemné“. Lze předpokládat, že se takoví nájemníci zrovna nehrnou do obžalovávání a souzení politiků;

Kam spěje společnost, která toleruje udavačství?

Piráti, předvoj tohoto trendu, předstírají, že jim jde o čistotu společnosti. V podstatě ale jdou jen po svém podílu na 30% hlasů, které by uvolnila politická likvidace Babiše.

Ve větru jejich čecháčkovského nadšení se vždy nese nasmrádlé „zase máme něco na Babiše“;

Kam spěje společnost, kde unikají informace, které pak politici využívají ve svůj prospěch?

Stručně řečeno k dalšímu štěpení společnosti. Typickým příkladem je zneužívání auditu týkajícího se údajného Babišova střetu zájmů.

Každý audit má následující fáze: předběžnou zprávu auditora – odpověď auditované instituce – reakci auditora na odpověď a zveřejnění konečné zprávy.

To, že unikla předběžná zpráva, je na pováženou, ale v Česku se vše vykecá.

Naprosto skandální je, že státní zástupce Pavel Zeman veřejně prohlásil, že ji chce  studovat. Tím totiž připisuje tomu dokumentu důležitost, kterou z principu nemá. Do té zprávy mu nic není. Rozhodující je konečná zpráva.

Ta může být naprosto odlišná od předběžné. Pokud EU uzná, že Babiš splnil požadavky českého zákona o střetu zájmů, může dojít k závěru, že udání odhalilo úplně jiný problém totiž zaostávání české legislativy.

Kam dospělo farizejství české společnosti? 

Z výroku Karla Schwarzenberga lze odhadnout, že daleko: „Kdybych já byl na jeho (Babišově) místě, tak bych trval na (soudním) procesu, aby ani stín podezření nezůstal.“ (2)

To je nesmysl kombinovaný s falší. Rozhodnutí o předání případu soudu je v pravomoci státního zástupce.  Babiš nemůže státního zástupce ovlivňovat, jeho rozhodnutí není na něčí přání.

Stín podezření samozřejmě nikdy nezmizí, protože bude vrhán, respektive obnovován podle potřeby. Výzva, aby (podle Listiny lidských práv a svobod) nevinný Babiš odstoupil a vrátil se, až bude soudem očištěn, je farizejská, je z arzenálu politiků, kteří stojí o politickou likvidaci ANO 2011.

Jejich představa o očistění je na úrovni výroku feldkuráta Katze:

„Ty se chceš polepšit? To se ti, chlapečku, tak lehce nepodaří. Až se vrátíš, zas budeš stejně takový lump jako předtím.“

Závěrem se můžeme ptát do jaké míry je nezávislost nezávislého soudce nebo státního zástupce závislá na možném dopadu jejich rozhodnutí. Je možné, že Dr Šaroch nechtěl být zodpovědný za další rozvrat české společnosti, kterou stejně žádné rozhodnutí neuspokojí, a raději přenechal rozhodnutí kolektivu nadřízených.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Královských Vinohrad se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

78 reakcí na Čapí hnízdo

 1. strejda napsal:

  Velmi dobře napsáno, lze se důvodně domnívat, že to tak bylo.
  A k JUDr. Šarochovi. Tam bych nic zvláštního nehledal a řídil se principy heuristiky, tedy principem zdravého rozumu. Ten říká, že nejjednodušší řešení je nejpravděpodobnější. Dr. Šaroch nenašel legální právní důvod Babiše obžalovat a policie nebyla schopna dodat relevantní obvinění. Nezbylo mu než na obžalobu rezignovat. Ale nadřízení pod politickým tlakem, nebo pocitem tlaku, začali jednat a tak se vmanévrovali do nepříjemné situace. Nyní je jejich jedinou rozumnou reakcí oddalovat závěrečné hodnocení a doufat, že to vyšumí. Zároveň upozornit spřátelené politiky, že se již nesmí tlačit na pilu a je nutné hledat jiné důvody na dehonestaci Babiše. Zažijeme krásný ústup a podle něho budeme moci hodnotit inteligenci našich špičkových politiků. A budeme plakat, hořce plakat jaké existence nás vedou. I když na Laudáta nikdo nemá.

  Liked by 1 osoba

 2. vonrammstein napsal:

  Nějak mi to přijde, že poslední dobou se o rozvrat český společnosti nejvíc snaží reemigranti z Kanady. A biologové, co si hrajou na právníky.

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   a to tam pride dalsi mudry z ameriky,to kurva bude toco,ja jak zberac psich hoven,kurva beztitulne individum si budem hrat na najlepsieho experta, hlavne zajebat kolare a pak jse uvidi…najlepsie pise minorita bo tam chybuje zakladna vec a tou je justicia,tam spratat kokotov, a zakon nad vsetko,tam nad zakonom nejaka vykurvena strana a jich pojebane zaujmy toto prve tam zmenit justiciu ja mozem byt na zaciatok sef tak na mesiac staci zadarmo,to by preklali mater,ze ich porodila…

   To se mi líbí

  • Slim napsal:

   To máte těžký, Ramštajne. Lidi si stáří krátí různě. Souhlasím, že páně Jírovcův pohled je v mnoha ohledech úplně šejdrem, ale tady s tím neprorazíme. 🙂 😀
   Zcela mimochodem, napadl mě starý fór: nejde o svobodu projevu, ale o svobodu po projevu

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Prostě není to váš pohled, tak je „šejdrem“?

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Dost výjimečně jste se trefil. 😀
     Člověk nemá, aspoň poté co vyrostl, vzdělal se a „dozrál“, na tom světě moc jiných možností, než spoléhat na svůj rozum. Vy to tak neděláte?

     (Z čehož potažmo plyne, že většina diskusí při větším než malém názorovém rozdílu, je zhola zbytečná. O internetových, kde se lidé blíž neznají, to platí zejména…)

     Přeju pěkný víkend; měl jsem naprosto dokonalé vepřové na paprice. Na Královských Vinohradech zase místy dobře vaří, a co je sympatické, i v těch lacinějších hospodách.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      šejdrem? Bavore! Vepřový na paprice, to Vás taky ale mohlo trknout!

      To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Je rozdíl mezi odlišným názorem a „pohledem šejdrem“. To byste při svém vzdělání i věku měl znát.

      To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      kurva jak napise slusne,ze veprove z kralovskych vinohradu,bo mu nepasuje,ze slechta drzi okolo jicka,uz toto veprove znaci,ze s nim zakyvalo,pisem slimovy,bo kurva si mysli,ze ked tak napise je ponad,mna nic nerozhodi,ale rozhodilo, pana slima,bo ja psycholog jak kurva z ulice viem,tam sa bud vyberal pistol,alebo prinajlepsom noz,bo diskuzia ked nie su rozdiely tak nema vyznam,kurva cely ten zivot by nemal vyznam,keby islo na picu,jasne,ze to preskurvena vec, a diskutovat predsa nebudem tam,kde neni moja barikada,ostravsky fan nepije pivo so spatanskym,radsej zdochne,nehladakm babu po riti a nie len tam,ktora mi za boha nepasuje,hej jak vojak by som bol prejebal aj damske kolo,toto iste tu bo chuj jaky jicko ma diplom,co chce pre svoju zem kurva a nie zle kuky ma,dakomu pripada,ze sa robi mudry,ja jebem ja ties mudry svojim sposobom a nenajebe ma ani noblista,vlastne kazdy z nas taky je,kurva AFB napise rovno,ze jebe jicko do ucha ja nie a na AFB nedam dopustit bo s nim mozno kone kradnut bo toty vzdelany sa furt cuju ponad a je mi u tej cobolskej riti,jaky ma diplom,bo kurva rozhoduje charakter a nie nejaka rovnica,ked sa jedna o nas kraj,ze to pise buran,neznaly zlomkov?ja jebem moja skola jedna z najlepsich a charakter to mam pojebany,bo diskutovat na nejakej kokotine a vypravdovat sa,to vedia stare baby,ked plukali saty na jarku,tu sa jedna o nas dom a nie kto mudrejsi,ci glupsi a cuje sa ponad jasny kurva…videli,ste cernohorskeho na tom leseni,ked tu plachtu daval dole,to viacej hodnoty pre cesko ma taky clovek,jak vsetky tie strany,co im zvoni umeiracik.

      To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   vidis AFB toten vybuch tu na tvojom driste,car bomba chuj a si do plusu,co som ti hovoril,kurva nikde na svete,len tu jses hvezda,kurva to supa jak prase,ja neviem skade sa toho tolko nabralo,asi ty hosi z policie a hlavne demokrati rozkrutili dynamo,bo jicko pre nich nebespecny,chuj toto co mas,tu,to ked bob beamon skocil ponad 9 metrov v mexiku,jses borec,premohol si cas a kurva,chcel si ist do pice,to niekto nema za celu historiu tu a ty na jednu supu,olymp je tvoj…

   To se mi líbí

 3. Rosťa napsal:

  Zde je hlavně nutné, aby se případ táhl co nejdéle. Kdyby ho dr. Šaroch uzavřel ihned, hnědokošiláč Minář a debilblok s pirátem i socanem by přišli o střelivo na chystanou výroční plyšovou maškarádu. Otitulovaná Fiala už brousí poslední detaily projevu, protože tento nejpitomější z pitomých, nechce nic ponechat náhodě. Dostat se na post premiéra, když to volbami nejde, není nic jednoduchého, že. Kalouskova parta se plácá pod čarou ponoru, stejně jako STANaři, sudetovatikánští pohúnci na hraně vypadnutí podobněně jako socan, což je také nic moc vyhlídka a ten „zloduch“ Babiš má furt 30%. Halík aby ho vzal.
  Obzvlášť mě baví moudra hajného z Orlíku. V každé slušné společnosti by jen za ty kapry, které léčil malachitovou zelení a následně střelil ke konzumu, šel do pruhovaného mundůru. Malachitka je karcinogen a toto je čuňárna, co nemá obdoby.
  Pan přírodovědec popsal situaci tak, že má u mě za 5. Hvězdiček.

  To se mi líbí

 4. Minorita napsal:

  Jakákoliv debata o tzv.nezávislosti tzv.české justice, a tzv.českých orgánů činných v tr.řízení – tedy policie a st.zastupitelství je od začátku OUT, nebo-li ouplně k hovnu.
  Všichni, minimálně co jsme zde, minimálně v diskuzích i článcích přináší v průběhu let jak střípky, tak střepy do mozaiky o naprosto DĚSIVÉM STAVU, poměrech a kausách v těchto institucích.
  Sakra, jak vůbec kdokoliv mimo politické špíny, může vypustit z mluvidel výraz „nezávislá justice, policie, st.zastupitelství, pokud umí číst, a třeba si alespoň zhruba pamatuje za posledních 20 let, jak dopadly vcelku velké kausy – o tom, jak tristních výsledků dosahují tyto úřady rukou nerozlučnou v případě tzv.normálních kausa a smrtelníků raději nemluvit.
  Jak je vůbec možné zmiňovat něco ( ona NEZÁVISLOST ) , co bylo již před téměř 30-ti lety nahrazeno „trhem“, plus tentokráte skutečnou, né tradovanou nepostižitelností za cokoliv …
  Pokud si jeden nevybavuje ani jeden příklad, pak je na úrovni domácí andulky – papouškuje.
  Z novější doby : pokud je pravdou ( a jako že nejspíše je ) alespoň 1/10 toho, co tvrdí tento policajt, , tak jsou všechny jmenované úřady ( a to jsou i bez těchto řádků ) zralé na defenestraci, a vcelku ostrou kádrovou čistku, jíž by kvůli účinnosti a budoucímu výsledků měla předcházet kvalitní a přísná legislativa, týkající se i postihu za zneužití , ovlivnění, nepřipuštění důkazů, zanedbání, atd. pro všechny zúčastněné v tomto procesu, včetně znovuobnovení morálních kodexů právě v mocenských a vojenských sférách .
  Jinak je ovšem celá debata o té nezávislosti pouze žvanění na úrovni debaty o Yettim, a navíc, ona zbožňovaná nezávislost má také své hranice…
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Kdyby-obcane-znali-pravdu-divili-by-se-Plukovnik-Komarek-o-vysetrovateli-Babise-padu-Slachty-a-tajemstvi-policie-571365#

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Zde je naprosto verifikované, že učební osnovy a náplň studia jedné školy vydávající odborný žurnál New Perspectives on Political Economy je opravdu spjata s praxí.
   Jestli v současnosti stále ještě ČSSD ovládá celou policii, tak KDU-ČSL,TOP 09+STAN ve spolupráci s ODS, díky tomu, že se jim podařilo nainstalovat své lidi na rozhodujících postech drží celou justici.
   Pouze díky paní Kristýně Mertlové víme jak se řídí policie a na kom a na čem je závislá naše nezávislá justice.
   No a nyní veletoč JUDr. Pavla Zemana pomocí JUDr. Jaroslava Šarocha.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rizeny-unik-informace-z-dosud-nedokonceneho-pripadu-Unie-advokatu-vstupuje-do-deni-kolem-kauzy-Capi-hnizdo-Je-to-vazne-594832

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Cechu, každému trochu příčetnému jedinci s i s menší porcí inteligence je – tedy mělo by být naprosto zřejmé, že všechny ony výše jmenované úřady činné v trestním řízení ( tedy policie, st.zastupitelství a konečně i justice ) byly již před drahně lety doslova „privatizovány“ pol..stranami, lidmi či skupinami spjatými s kapitálem finančního či výrobního charakteru, s přihlédnutím k mediálním šíbrům …
    Prostě si kluci rozdělili bezpečnostní složky, v nichž tu a tam díky „gravitačnímu“ vlivu vícera zájmů probíhá mezi různými vnitřními skupinami i vcelku ostrý konflikt, nicméně rozložení sil je „demokratům“ známo, a páč jsou pol. strany v Bohemii vlastně státem chráněný organizovaný zločin, je systém, respektive jeho hráči , velmi citliví na „škodné v revíru“, na konkurenci v rajónu, na nikým nechtěnou štiku v rybníku, jenž je i tak malý, a která ke všemu hledí na svůj prospěch nerespektujíce „pravidla hry“.
    Né, že by byla nějak nebesky čistá, to určitě ne, ale takovým médii a konkurencí malovaným arciďáblem zase není.
    Jde o metastázami prolezlý systém – jistá z božího dopuštění jak studentka, tak poslankyně Kočí nakonec alespoň malinko kdysi tomuto systému umožnila v jednom odposlechnuté k rozhovoru nadzvihnout sukni …
    PS: a to nebudeme mluvit o zájmech, možnostech jedné nejmenované ambasády nejmenované spřátelené mocnosti, včetně právě jí, tedy té mocnosti zavázaných, silně nakloněných lidí ve špičkových funkcích právě ve jmenovaných úřadech …

    To se mi líbí

 5. berkowitz napsal:

  Četl jsem jinde, volně převyprávím:
  Žalovníci Piráti zřídili bezplatnou tel. linku :

  Dobrý den, váš hovor bude nahráván pro zkvalitnění služeb.
  Jestli chcete žalovat na Babiše, zmáčkněte 1.
  Jestli na Zemana, tak č.2.
  Jestli na někoho jiného, tak zavěste a volejte znovu.
  Jestli jste Kalousek, tak flaška je v pravém šuplíku dole.

  To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  pic kozu do vazu….
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zahradil-k-sose-Koneva-Mam-reseni-Vlado-konej-595151

  Zahradil to rozhrábl a už se bude moci stavět jak starosta plánuje, odměny budou… patrně Z. jako „občan Phy 69 už tam má nějaký ten plácek jistý… Pak že many nejsou many…
  šmárjá začánám máít obavy, že to celé nenhí z hlavy současného starosty, na to muselo makat víc lidí … a vlivných
  akorát nechápu, proč to neudělali když byli modroftáci u moci, fakt ne

  uf

  To se mi líbí

 7. Josef K. napsal:

  Za mne 5 hvězd. Jestliže je diskuse (zejména internetová) při názorovém rozdílu větším než malém zhola zbytečná, tak nechupu, proč se jí vzdělaný, zralý člověk, spoléhající na svůj rozum, vlastně účastní. A mne osobně by spíše vyděsil právník, hrající si na biologa.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Dnes je nějaká velká sluneční aktivita a tak se probudila Holubí letka a bouchá a bouchá mínusy. Lovu zdar!
   🙂

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Obávám se, že to není letka Holubí, ale spíše podkuřující jednomu našemu diskutujícímu.

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Tak to bylo horší. Holubí letka je jen jako bouřka, není za ní nic než peníze a mládí. Každá kačka dobrá.

     To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    nijake minusy nemozu zvratit nasu slusnu vec,bo keby tak rusi rozmyslali za vojny,bolo by po nich,jebat na nejake palce,byt len svoj to zaklad.

    To se mi líbí

 8. vonrammstein napsal:

  Co se stalo? Přistála hlasovací mašina z Proxima Centauri? Tolik palců jsem neviděl ani 20.listopadu 89 na Náměstí republiky.

  To se mi líbí

 9. tata napsal:

  PANE BAVOR……..MUSEL JSEM SE POUSMÁT,nad VAŠÍ reakcí.

  ……………….Je rozdíl mezi odlišným názorem a „pohledem šejdrem“. To byste při svém vzdělání i věku měl znát.

  Protože není
  I když jste tam zamotal věk a vzdělání…………protože co je pohled šejdrem a kdo o tom rozhodne je to jen slovíčko které se dá vykládat ruzně právě základem vždy bude odlišný názor…………mohl byste mě lopatě vysvětlit rozdil pohled šejdrem a jiný pohled tudíž jiný názor,odlišný.

  Jinak nezavislé soudy,policie je utopie,proč se to použivá je to na oblbování mas,ani nikdo znás nebude nikdy 100 procent nestranný,A ČÍM VĚTŠÍ MOC ROZHODOVÁNÍ,se víc a víc nestranost vytrací.Navíc ve státě kde rozhoduje o vinně jen dobrý advokád,když i ustavní soud konečná instance práva rozhodne třeba jen o jeden hlas muže se zákon vykládat jen zase podle lidí co tam momentálně jsou.Už vubec je na pováženou že soudce je skorem nepostižitelný i když rozhodně co většina považuje za proti spravedlnosti,šlo by uvést nespočet přikladů a hlavně zákony tvoří politici tak aby jim vyhovovali a byli tam právě ty kličky.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tato. Naopak.Odlišný názor je pouze jen odlišný názor, se kterým nemusím souhlasit, ale měl bych jej respektovat (což mnoho lidí nedokáže) Pohled „šejdrem“ je prostě něco, co je mi odporné, nesouhlasím s tím a budu to odsuzovat. Šejdrem se dívá jen „primitiv nebo hlupák“ a podobně. Proto jsem napsal, to, co jsem napsal.
   I já nesouhlasím se spoustou názorů, ale nenapsal bych tady ani v jediném případě, že jsou to „pohledy šejdrem“. Beru, že jsou to odlišné (často velice odlišné) názory.
   A na blbce typu Ondřej a podobně nemá smysl moc reagovat. To jsou obyčejní trollové.

   To se mi líbí

   • in napsal:

    Neskutečné, co píšete.

    „Šejdrem = nerovně, křivě, šikmo, k jedné straně, nesprávně [hodiny jdou š.], obloukem, příčně“ praví slovník

    Obecně to prostě znamená „pod jiným úhlem“. Tak kruh, když se na něj podíváte šejdrem, vypadá jako elipsa. Takže tata to chápe přesně

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Máte jiný názor, ale mějte ho. Nezapomeňte ale, že v našem jazyce má mnoho slov svůj význam i podle kontextu. Takže i to „šejdrem“ je v kontextu daného příspěvku něco jiného než nerovně. Ona ostatně „křivost – křivota“ také není odlišný názor.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      A ještě taková jedna „češtinská“ kontextnost. Jistý slavný člověk pravil: Ženy jsou vůči mužům vždy odporné. Tak si to přeberte, jak se to dá vyložit.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Omlouvám se všem ženám i autorovi věty. Správně má znít: Ženy jsou vůči mužům vždy protivné. Nicméně i tak se to dá vyložit všelijak.

       To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     A co když, in-e, to obecně v pojetí velké množiny X znamená křivě ? Začneme tedy výkladem slova křivě ve všech významech, nebo tak, jak jej chápe Kája, Jirka s Madlou, nebo v jiné verzi Franta s Pepou a Bárou, nemluvě o Zbynďovi s jeho partou, atd…
     Apropo, kde jste vzal významovou hovadina, telefonu, že hodiny jdou šejdrem, člověče ???
     Vy trolíte , klasický rozbíjíte diskuze …

     To se mi líbí

     • in napsal:

      Slovník, račte si všimnout uvozovek. Běžně se užívá, asi to jen neznáte, ale neváháte hned sáhnout k agresi… 😦

      To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Výklad k výkladovému slovníku jazyka českého + základy dedukce + chápání psaného potřebujete evidentně Vy. S útokem jste začal Vy – sice ne na mne – tak neukazuje prstem. Agrese vypadá jinak …

       To se mi líbí

      • cobolik pacholik napsal:

       in je jak AFB,bude tu jebat mater o ciarkach,mna jebne nediplomovaneho,kurva vsetko tu diplomovany,co ja vlastne buran robim medzi elitou tu vzdelanou,moutis jen tady vodu vole…ja vim kurva.

       To se mi líbí

     • oh napsal:

      Technická poznámka: Výraz „hodinky jsou šejdrem“ jsem slýchal v době předdigitálkové a používal se obvykle v případech, kdy dotyčné hodiny ukazovaly všechno kromě jakžtakž správného času. A často se k tomu přidávala i „rada“, že dotyčné hodinky potřebují ještě dva kameny – jedním podložit a druhým seshora připlácnout. 😉

      To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Ohu, jde mi o formulaci “ hodiny jdou šejdrem…“ Že se běžně a významově správně používá : “ hodiny ( nástěnné ) jsou šejdrem.. “ , je v pořádku, ani bych nepípnul. A ani bych nepípnul v případě omylu onoho nicku in, kdyby nezačal mistrovat a machrovat, ač sám dost fatálně chybuje ve své „ekliptice“ ku napravení vnímání významů použitých výrazů v jazyce českém u oponenta… A páč je pán in zajisté jemných mravů, toho, s kým prý gentlemansky hodlá komunikovat, hned v úvodu své „polemiky“ ( naprosto nehledě na souvislosti, jež jím kritizovaný obhajuje svůj slovník, pohled na věc ) oslovuje ( asi, aby jemnocitně cosi naznačil ) : Neskutečné, co píšete …
       Kdepak, to se pozná formát …
       A ve finále vzlyká cosi o agresi … Pic kozu do vazu …
       To jsem ale negramota … Nota bene vcelku háklivý na takto záludné typy …

       To se mi líbí

       • oh napsal:

        Ok, chápu.
        Ach jo, koukám, že se mi do té poznámky beztak vloudila chybička. 🙂
        Já chtěl napsat „hodiny jdou šejdrem“, mám ale pár dní novou klábosnici a moje zat.. prsty, když je důkladně nesleduji, si pořád zatvrzele používají navyklé staré rozteče mezi klávesami a produkují víc překlepů než obvykle, takže mi z toho vyšlo „jsou“.
        A můžete mi věřit, že jsem to „hodinky ti jdou šejdrem“ coby dítko školou povinné slýchal doma prakticky při každé příležitosti, kdy jsem domů dorazil později, než jsem podle názoru rodičů dorazit měl. 🙂

        To se mi líbí

       • brtnikvbrlohu napsal:

        On je to původně germanismus jak prase … geht das schief….

        To se mi líbí

       • Minorita napsal:

        😉 Rozumím oh-u, jen jsem reagoval na jednosměrné jazykovědné tepání… Popravdě jsem se s tímto obratem nesetkal ( a ve Vámi popsané souvislosti – proč ne 😉 ).
        Měl jsem to štěstí, že na střední jsme byli jako jedni z posledních „sešlí“ z celé ČR, od Plzně po Brno, Ostravu, etc… A popravdě jsem to přirovnání opravdu neslyšel …

        To se mi líbí

       • Slim napsal:

        To nebylo žádné „tepání“, Minorito. Dotyčný jenom uvedl citací ze slovníku věci na pravou míru. („Jde ti to šejdrem“ je běžný obrat.)

        A byl za to nazván trolem a dodal jste „kde jste vzal významovou hovadina, telefonu, že hodiny jdou šejdrem, člověče“?

        Nezdá se vám to trochu moc útočné? Mně jo.

        A slovo „jazykovědné“ není žádné pejorativum, ten spor byl právě o významu jednoho slova, který IN perfektně vysvětlil příkladem s elipsou.

        To se mi líbí

       • Minorita napsal:

        Slime, že zrovna Vy…. Ale budiž. Taktně jste přešel hozenou rukavici od ono nicku. Slovo šejdrem se v ustáleném zvyku používá především v souvislosti s prostorem, objekty v něm, což velmi dobře víte. Tedy prostý výpis synonym není až takovým fundamentem, viz slovo křivě.
        Za další opět decentně opomíjíte vcelku obsáhlé vysvětlení souvislostí použitého výrazu autorem, tedy Bavorem, což jasně vše vysvětlilo.
        Mimo toto šlo i o reakci na způsob mentorování, což opět necháváte u ledu.
        Výraz telefon je moje CHYBA způsobená automatickým dokončováním textu, a tím, že jsem to ťukal z telefonu a nezkontroloval znění.
        Na významu to ovšem nic nemění, a stojím si za svým. Ostatně své jsem k tomu napsal.
        Jde o hovadinu, ale koukám principiálního charakteru, že.
        Tedy znovu, pokud chci „mistrovat“ vcelku povýšným tónem druhé, musím si být vědom možné reakce, a mít zameteno před vlastním prahem.
        Sice prý mluvíme všichni česky, ale není to nejspíše až taková pravda.
        Navíc mám sakra silný dojem, že se z češtiny díky individuálním zájmům dělá prodejná děvka.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Nejsem si jist, že zrovna „taktně“, když se to týkalo právě jeho.

        To se mi líbí

       • Minorita napsal:

        To „mistrování“ atd. bylo vztaženo k nicku, kterého se zastáváte…

        To se mi líbí

       • Slim napsal:

        Jaké mentorování??
        On jenom celkem mírně řekl, že B. výklad je „neskutečný“. Což byl, já byl zrovna mimo spojení, možná bych se jinak taky ohnal.

        To se mi líbí

   • tata napsal:

    NEZLOBTE se pane Bavor i když nesouhlasím už dávno mě nebaví se přít o kravině

    To se mi líbí

 10. jaa napsal:

  Řekla bych že ti dnešní mladí to nemají lehký….
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zdenek-lanz-ze-zapisniku-demonstranta/
  je to vůbec možný?

  To se mi líbí

 11. Jiří Jírovec napsal:

  Těm, kteří píší, že můj pohled je šejdrem:

  Rád bych se poučil, buďte v diskuzi konkrétní. Nehraji si na právníka ani nepřináším móresy z Kanady. Mám české oči i trvalé bydliště. Nepíšu, abych si krátil stáří. Znepokojuje mě řada věcí, které rozvracejí naši společnost a upozorňuji na ně.

  Je mezi nimi falšování historie, podporované orwellovskýni minutami nenávisti. Heslo „nejsme jako oni“ již dávno neplatí, mnozí jsou daleko horší. Zaregistrovali jste, že proti vysoce kvalifikované Ireně Žantovské bojují herci kladenského divadla, protože se jim nelíbí psaní jejího manžela?

  Československo bylo nedávno vyjmuto ze seznamu zemí, kde se nevyskytují spalničky. Je to krok zpátky, které komentář pro iRozhlas vysvětlí hozením hrstičky povinných sraček na minulý režim: „Říkám si, jestli ty spalničky nesouvisí s tím, že se hodně cestuje a lidi proudí z místa na místo a že tenkrát v tom hygienickém Československu jsme byli i před tou tuberkulózou chránění ostnatým drátem a psy vycvičenými na trhání lidí? Ale očkovat se dejte.“

  Má to Ondřej Neff opravdu zapotřebí? Jeho výrok má hodnotu svinstva, které hází na režim, v němž jeho rodina s otcem, zasloužilým (1968) a národním umělcem (1979) jistě netrpěla.

  Ono to je tak, že Československo mělo epidemiologii na světové úrovni. Měli jsme Karla Rašku,
  světového epidemiologa, jemuž se jen těsně vyhnula Nobelova cena za medicinu, přestože byl jednou z hlavních osob, které se zasloužily ústřední postavou o vyhlazení černých neštovic ve světě. Měli jsme dokonalý systém na potlačení tuberkulozy a očkovací programy pro dětské choroby.

  Je to nedovzdělanost obyvatel. která vede ke snížení proočkovanosti a následně k výskytu dříve potlačených nemocí. Potíž je v tom, že se nedovzdělanosti přiznává stejná váha jako vzdělanosti.

  To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   Dovolím si s Jírovcem proklatě nesouhlasit – Československá epidemiologie nebyla na světové úrovní – ona představovala absolutní světovou špičku! danou tím že to tehdejší fungování společnosti umožňovalo.

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Potíž je v tom, že se nedovzdělanosti přiznává stejná váha jako vzdělanosti.
   To je produkt doby, která tvrdí, že každý názor je stejně hodnotný. Každý má právo na svůj názor, ale to ještě nelegitimuje jeho kvalitu.
   Ani tisíc (jsem skromný) vadných názorů nemá větší hodnotu než názor objektivní, bez vad. Větší sílu ale mají, proto to na světě vypadá jak vypadá.

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Trefa na komoru strejdo v otázce hodnoty názorů – toto se velkým obloukem obchází , a demagogicky se staví především v případě ideologického či mocensko-finančního zájmu na piedestal jako věčný nezpochybnitelný fundament – a hovno, jinak se to říci nedá.ono to opravdu neplatí …
    Objektivita, fundovanost, znalost, zkušenost, přehled, etc. zabaleno do kultivované podoby se vůbec nenosí, …

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Ono je to taky jinak. Dřív nebylo vydáno léčivo, včetně vakcín – dokud nebylo bezpečné.
     Ať to stálo co to stálo. Státní kontrola léčiv za to byla odpovědná. Bohužel ve světě to šlo jinak many , many. U ani na ty švýcarské není spoleh. Pak stačí pár prdeljch aktivistů a reklama v telce a hurrá na zisky. Houby záleží na tom, aby to pomáhalo. Vždyť si přečtěte jakýkoliv příbalový leták… je to děs. Proto se tolik lidí vrhá na alternativu, hledá moudrosti a znalosti předků. Kteří dokázali přežít i bez pilulek. Protože dnešním , až na výjimky, se nic moc věřit nedá. Osvědčené léky pomalu mizí…. a po náhradních /prý účinnějších/ se zase rozbourá něco jiného. Mám to ozkoušeno na vlastním zažívadle. rok jsem se dávala dokupy. A těch dobrých doktorů co tomu boomu nepodlehlo ubývá. Korunu tomu dali, když povolili , aby lékárníci mohli měnit léky. |Asi z toho byl pěkný šrumec, o kterém se samozřejmě nepsalo. Proč asi. A taky proč asi se na dvou ordinacích co chodím objevilo upozornění, že za užívání změněných léků od předepsaných lékařem – pí doktor nenese odpovědnost. A taky – aby se třeba dva léky co se berou mezi sebou nepraly a neudělali ještě větší paseku.

     To se mi líbí

   • tata napsal:

    Strejdo ted tomu moc nerozumím, a neříkám to proto že jsem prakticky nevzdělaný.ALEJESTLI SEM TO dobře pochopil nemohu souhlasit,Vzdělaný člověk je vzdělaný v nákém oboru jinak muže být naprosto nepoužitelný pro život.Pak jsou lidi ač nemají nějak zvláštní vzdělání přirozeně inteligetní.
    ASI JE špatné když dejme tomu někdo kecá i do odborných věcí,ale třeba v politice je to jen o pohledu zde vubec nezaleží nebo skorem vubec o vzdělanosti.JENŽE ANI VDĚLANOST NEZARUČUJE kvalitu názoru.Myslím že to co jste napsal,nebo jak jsem to pochopil je trochu respektive hodně diskutabilní,někdy skutěčně vzdělanost muže zaručovat hodnotu ale jindy naprostou blbost,hodnotu názoru rozhodně vzdělanost nezaručuje jen je větší předpoklad oproti nákému třeba co nemá snahu se zajímat,poučovat,tříbit si názor.Zaleží jen na co se ten názor vyslovuje,někdy je škola života nad všechny vysoké školi,ani to se samozřejmě nesmí přecenovat

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Tato, problém je v tom, že jste si to opravdu vyložil špatně. Tvrdil jsem, že ne každý názor je stejně hodnotný. Nedovzdělaností jsem myslel to, že mnoho lidí mluví do věcí kterým vůbec nerozumí o které se nikdy nezajímali, neznají ani souvislosti ani možné důsledky rozhodnutí. Netýká se to formální vzdělanosti, škol. Lesní dělník je ve svém oboru lesnictví, vzdělanější než třeba student zabývající se počítači, přestože je to dělník bez vzdělání, ale má o svém oboru znalosti. Při kácení stromů, zpracování, nakládce, údržbě pil a dalším mu jistě dám přednost. A platí to i naopak, názor lesního dělníka na programování a počítače patrně nebude tím, kterým bych se chtěl řídit.
     Když Vám lékař řekne, že máte rakovinu a dvacet Vašich přátel, kteří se v medicíně nevyznají, bude tvrdit, že nemá pravdu, že jste v pořádku. Komu dáte přednost? Já lékaři, Vy nevím a znám lidi, co věří těm druhým.
     Souhlasím s Vámi, že formální vzdělanost nezaručuje objektivitu názorů, ale domnívat se, že je objektivnější nic nevědět a rozhodovat se podle odhadu je opravdu hodně riskantní.
     Píšete: Vzdělaný člověk je vzdělaný v nákém oboru jinak muže být naprosto nepoužitelný pro život. S tím souhlasím, znám pár takových. Bohužel znám mnohem víc těch nevzdělaných, kteří jsou nepoužitelní pro život. Některé z nich vídám denně u popelnic.
     Asi se shodneme, že vzdělanost nemůže být na obtíž. Ten kdo se vzdělá, formálně i neformálně, má větší šance na správné rozhodnutí než ten, který se rozhoduje bez znalosti věci, emotivně. Neznamená to ale, že se vzdělaný vždy rozhodne správně a nevzdělaný vždy špatně. To je nesmysl. Proto tvrdit, že každý názor má stejnou hodnotu je zavádějící a vede k problémům.
     Tato, znám Vás z diskuse dlouho a tak vím, že naše názory jsou velmi blízké. Vás zarazila ta nedovzdělanost a vzdělanost v mé první větě. To podstatné je ale jinde. Ve větě: To je produkt doby, která tvrdí, že každý názor je stejně hodnotný. S tím jistě také souhlasíte.

     To se mi líbí

     • strejda napsal:

      Tato, ještě bych dodal, že je nutné rozlišovat jednotlivé okruhy. Exaktní obory jako je technika, chemie, biologie, fyzika jistě upřednostňují znalce. Tam je často laický názor i nebezpečný (ten trám to vydrží, to není jed, to přežije). U oborů „na hraně“, které nejsou exaktní, jako je ekonomika, politika, psychologie je to mnohem volnější, tam může být i laický názor cenný, a třeba při „pocitových oborech“ jako je umění, světonázor, náboženství je to velmi volné. Tam má i laik velký význam.
      ALE! Byl jsem se před lety podívat s kamarády na výstavu skla v zámku v Bezdružicích. Sklo, pokud není malované, mně moc neříká, ale ujal se nás kurátor sbírky a provedl nás. Dověděl jsem se toho o uměleckém skle tolik zajímavého, že jsem po té stránce odešel z výstavy se zcela jiným pohledem. To co bych přešel jako nezajímavé, jsem najednou viděl v úplně jiném světle a těšil se s toho umění. Přemýšlel jsem. Je to asi deset let a stále si to pamatuji jako dnes. A nejen to, mám i poučení, že laický pohled bez znalosti problematiky je lepší si držet v sobě. A snažit se najít názory znalců.

      To se mi líbí

     • tata napsal:

      Ano

      To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Stařec a hračky, a neb, jak sem nemohl mít VŠECHNO.

   Znáte to, my děti vyrůstající ještě na odporným rybím tuku, kterej nám naše učitelky po ještě odpornějších lžičkách dávkovaly do úst z těch úplně nejodpornějších lahví, sme často zažívaly v hračkárnách našeho mládí děsný dilema. Naše voči těkaly z jedný hračky na druhou, protože sme si měly vybrat třeba narozeninový dárek a naše maminky s nelehkým srdcem nás musely mírnit se slovy, že:“… mohu ti koupit buď tuhle, nebo tamtu hračku, protože na obě nemám peníze…“ a citlivě a polehoučku navracely naše po hračkách děsně toužící dušičky do reálně žitýho času. Nebo jak sme ubrečeně, lítostivě a nedobrovolně s tou jedinou vybranou hračkou vycházely z toho dětskýho ráje zanechávajíce za sebou ty ostatní pro nás nedostižný hračky. Alespoň já to tak zažil a tak to ve mně je jak v koze a nikdo mi tu „nespravedlnost“ z mý duše už nevodpáře.

   Tohle poznání si dneska ještě více připomínám a zoufale uvědomuju v době, kdy moje vnoučata pod vánočním stromečkem rozbalujou to nekonečný množství dárků, jak ještě nedotrhaly jeden obal dárku a už nedočkavě a lačně koukaj po jiných. To je, přátelé, ta naše vadná výchova vedoucí do pekel, protože to vede pouze k touze VŠECHNO vlastnit, řídit a ovládat, aniž bychom se zamysleli, zda na to vůbec máme, prostě dobře nešlápnutý (zvláště poslední dobou se naplno projevující) jájíkovství našich potomků.

   Nepodezírám přítele Jírovce, že to měl nějak vodlišný vode mě a že by úmyslně či záměrně někdy koukal „šejdrem“, nebo že by odpornou chuť rybího tuku neměl spojenou s poválečnou nouzí, dokonce si nemyslím, že by potřeboval, jak píše, „poučení“, ale vyčítám mu jeho neochotu se zamyslit, či spíše domyslet dobře míněná upozornění některých zdejších přátel, když při svých nástinech řešení současných problémů zapomíná, že holt nelze mít VŠECHNO .

   Páně Jírovcovo celkem čtivý, trefný psaní podle mého názoru má někdyfatální vadu. Stává se mu, že jaksi vyzobává z obou mnou dosud poznaných společenských systémů jen to, co se mu hodí, co ovšem pro oba systémy není kompatibilní, protože pro to ještě více platí to maminčino: „buď tohle, nebo tamto“! Právě proto mi to jeho psaní evokovalo onu vzpomínku na tu hračkárnu se všema těma nesplněnýma dětskýma touhama a přáníma, který byly citlivě umravňovány a nasměrována do mantinelů právě prožívanýho času mojí nezapomenutelnou maminkou. Až mnohem později sem si uvědomil proč VŠECHNO nelze mít a řešit tak, že bychom měli dávat, aniž se o to dávané jakkoli obdarovávaný zasloužil a co hůře, že to nepůjde ani u těch, který by dávaný měli bezpochyby dostat, protože je to přesně jako s tou maminčinou peněženkou a hračkářskýma regálama, kde se sice dá jednou sáhnout do jednoho, po druhý zas do jinýho regálu, prostě vytahovat jednu hračku za druhou a myslet si, že je to to pravý ořechový při řešení našich současných problémů a přitom nemít páru o možnostech a dostatečnostech těch „regálů a peněženek“, nebo dokonce vůbec nic nevědět o tom jak „hračky“ vyrábět a zakládat opět do „regálů“. Proto, pane Jírovče, ty Vaše implantáty cizích reálií jsou více o proveditelnosti neproveditelnýho než proveditelnýho, i když nepopírám, že to může nějakej čas dokonce fungovat po Vašem, ale pouze do doby, než z „regálu“ a maminčiny „peněženky“ vytáhnete poslední hračku, neboť si myslím, že o těch „regálech, peněženkách a hračkách zas tak moc nevíte, spíš jenom tušíte (koneckonců, jako asi my všichni). Jsem někdy rozpačitej z toho, že zřejmě nedočítáte všechny řádky Vám určené a že Vám nestojí k zamyšlení. Třeba tudle Vám přítel Lex celkem polopaticky vytýkal Váš koment k současně (ne)prováděný bytový politice, spočívající v tom, že ji prostě ti deprivanti současných vesel (a nedávno minulých) bez plnohodnotný a hlavně promyšlený náhrady záměrně a trestuhodně vyšmelili za neviditelnou ruku trhu a kdy Lex jasně o tom píše, že:…“ Ten PROBLÉM vznikl smetením toho systému, který komunisté vytvořili, leckde špatného, ale v mnohém dobrého, především v sociální oblasti, a jeho nahrazením zparchantělým systémem bezskrupulózního kapitalismu,…“ ! Co byste, heršvec, konkrétnějšího chtěl ještě slyšet, z čeho se dokonce poučit a hlavně ještě řešit? . Někdy mi to při pohledu zpoza mý domácí pece připadá (pravda, nikde sem na rozdíl od Vás zas tak moc nebyl a neviděl), že nám servírujete řešení jednou z té a jindy zase z oné misky, jako by snad mělo jít o jakousi „obouručnou misku“ aplikovatelnou na oba systémy! Takhle to, příteli, ale nefunguje, přesně jako to nefungovalo v tom mým hračkářství. Vemte konečně na vědomí, že:…“ buď tu, nebo onu „misku“…. Nic „obouručního či dokonce propojitelnýho obou misek “ zatím nefungovalo a dosud nefunguje, a pokud ano, šlo o funkčního kočkopsa, kterej pouze dobíral poslední hračku z „regálů“ a pak… pak už neměl co nabídnout (tedy pokud rychle neudělal něco s tím, abychom uměli rychle další hračky vyrobit a vložit je opět do regálů)! Půjčovat (=dávat) se hračky na dluh sice daj, ale zas po nich zbude v regálech jen a pouze prázdný místo. Musíte se smířit s tím, pokud tedy hodláme nadále udržovat při životě ten Lexův zparchantělej systém bezskrupulózního kapitalismu, že všechny děti s toužícíma vočima, bohužel, prostě neuspokojíME!!! A takhle to je v životě se vším (touha pomáhat všem a všude, touha mít svoje připrchlíky, zrovnoprávňovat sexuální deviace, upřednostňovat jednu svobodu před druhou, touhu jedněm dávat a druhým vůbec ne, snažit se srovnat IQ 70 s IQ 110 a vyšším, atd atd.). Vyberte si, ale na obě „hračky“ prostě nikdy nebudeme mít ani v hračkárně, ani v peněženkách! Vím to už hafo let… je to ve mně jak v koze, na to vemte jed!

   Liked by 1 osoba

   • vonrammstein napsal:

    Pěkná práce, příteli. Bez ironie. Skvělý.

    To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Tleskám, příteli.
    Vypadám se svými texty proti Vašim „BÁSNÍM“ jako suchoprd.
    No, to víte, právník, jehož každé slovo musí znamenat to, jak se píše.
    Opět s kloboukem v ruce v hlubokém předklonu.
    Umíte „zprcat“ s grácíí.
    V úctě Lex

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     …že jako vyřídím tý stále ještě svý ženě, příteli!
     P.S.
     … ach jó, škoda těch uvozovek… ale co, sem dávno smířen, nemůžu mít holt VŠECHNO, je to ve mně jak v koze,

     To se mi líbí

  • jaa napsal:

   No on ten Neff už taky stárne a blbne.. a to pak lidi dělaj/píší kde co… aby o nich bylo vědět.

   To se mi líbí

 12. cobolik pacholik napsal:

  na co sa tu vypravdujes jicko,mas trvalu adresu v pepikove ja tam nemam nijaku,pises tu,comu mozes aj rozumiet,o epidimiologii,ide o jedinu vec tam doma a tou je vykurvena ideologia a chuj kto jake ma vzdelanie,lebo vatsinou vzdelany s pojebanym kukom na svet urcuju,co je spravne ,u soudruhu nemozno povedat,ze boli len vysinuty ideologovia,ale vysoko vzdelany ludia v demokracii jak by smet,ale jak za soudruha,tak aj za demokrata,vyjebany ideolog jebe mater,demokraticky politruk to uz prejebuje vasila bilaka,kurva soudruh amikov zatajoval,ze osolbodili plzen,teraz kokot kolar z ruskeho geroja robi gestapaka,do oci bijuci ideologicky vykyurveny system,bo taka nasa mentalita,ja sa len cudujem na jaku picu si sa tam vratil natrvalo,co sa da pochopit,tam si bol predsa odymeny,toto tvoj dom tvojich dzadov a pradzadov ktory kurvy novy ideolog,nie dost,ze sme este vacsie hovna tie samostatne staty mna do sialenstva privodi ze nasadenie mojich predkov, niekto ma v pici nasich vlastencov ,ked to tak pojde budu zlocinci,zacinaju nie nasim konevom a uz je len krocik,ked sudetak bude obet a nasi sprosty vrahovia a zachvatcici,vy vzdelany nenapisete,ze kolare treba zabit,ja nevzdelany by sam mu lyzicu do krku zajebal,aby sa zadusil svojou krvou ,tak jak sa dusila kopa nasich,ked umierala za svoju zem,jasne,ze vzdelany povie,ze som vysinuty a ja len budem vedel a jebem co si mysli vzdelany,ci zajebany humanista,pomstit mojich,ze z nich niekto robi kokotov bo kurva inac sa neda,humannne ,bo oni humanne zradzaju moju zem a za zradu len smrt.

  To se mi líbí

 13. cobolik pacholik napsal:

  kukaj kurva jak sa tu zacne rozoberat pohled sejdrem,co cisto tah holubici povahy,kurva to ma vie vkurvit ten jebany jicko nieco napisal niekto ho nemusi,ja tu nikoho nemilujem,ci je moj best friends ja sam vojak v poli,ale dumam co kto napise a ked je to zmysluplne pre moj kraj pasuje mi,ale jicko pre niekho vyjebany emigrant,co odisiel do pice ci sa tam mal lepsie neviem nekupil manitobu,to znamena,ze obycajny kokot tam bol jak kazdy,proste chcel zmenu a pre prachy tam asi neisiel bo kurva nijaky biedaci jeho rodina asi nebola,tak deukujem,co som kus polapal bo praujici inteligence boli,toto,co tu teraz o nom pisem toto kopu ovplyvnuje a preto nan reaguju,ze jeho nazory kokotske ja jebem skade pochadza,kde v pici bol ja citam jak duma,ja nesortujem holotu podla diplomu,znalosyti jazykov a jebem totalne do ucha stav jeho konta,ja sortujem co on duma o mojej zemi,o zivote,nemusi to byt ukazka,ze je idealny,ci kurva jednickovy,bo uz opakujem do ojebania,kazdy z co este sije to chodiaca kurva,co druhemu nebude pasovat,proste nema idealu,jak pisem jedine idealy to lezia na cintorinoch sveta,toto kurva jednou a provzdy pochopit,bo kurva tu zberne suroviny holoty,co ma nieco odjebane v zivote,neriesit tu kurva jeho osobne tahy vazby rodinne a financne,tu ide co drista o svojej zemi kurva toto dolezite,jasny holubici povahy,bo kazdy z nas tu nieco vidi,vnima a chce pre svoju zem a ked sa to da dokopy,kurva bude gitara a nie vadit sa,bo jak vojnovy stav bude nebudem dristat,bo vytiahnem pistol a odjebem,ktory bude najblizise,toto pomaha od pohladov sejdrem,bo ja uz boha neviem jak to vysvetlit,jicko,ci lex,ci tata,ci slechta,ci jaa ci blbis,ci monorita,ci skliba,ci miluska,devanka,navaja,AFB,slim,khodlovsky tu chybuje,jozefk,fotrak,brtnik,kurva zabudol by som ten dabel z moravy rosta,cech,strejda tiez barz vzdelany,ale duma jak ja a kopa dalsich,chuj so sejdrem jebanym vas dom nadovsetko,ked toto nepochopite tak na picu tu pisat idte v mene bozom a dajte si znak pokoja,pokoj a bratska laska nech je medzi vamy…a jak nie treba ist do pice stade…

  To se mi líbí

 14. cobolik pacholik napsal:

  objektivny to som,jak mne pasuje a mojmu dumaniu,fundovany to som tak v nadavkach,zkusenost to mam len svoju a nie druheho,prehled jak o com,kutlivovanost to pre mna spanielska vesnice a co sa nosi ja jebem.co je pravda,ze mamon postaveny a moc nad marxa teraz,ja by som sa na ten piadestal postavil jak soudruh,tak aj humanisti by horko zaplakali,preto zberam len hovna po psoch bo som kokot co nema nervy ani na jednych ani na druhych bo kurvy.

  To se mi líbí

 15. NavajaMM napsal:

  Priatelia, pokúsim sa o diablovho advokáta, aby sme nevyliali dieťa aj s vaničkou, a zároveň nadviažem na priateľa Blbíša a jeho poučenie o tom, že (parafrázujem) človek si nedokáže strčiť do úst cigaru oboma koncami naraz. Polopaticky tým chcem povedať, že nie je možné byť svoj a múdry a súčasne aj politicky korektný a uznávaný (za múdreho) hlavným prúdom.
  Pán Jírovec sa svojim článkom určite nesnaží o to druhé.
  A potom:
  Keď sa na veci, ktoré popisuje pán Jírovec, pozrieme zo širšej perspektívy, ktorá presahuje Českú kotlinu, tak si môžeme všimnúť podivuhodné koincidencie, ktorých kauzálna súvislosť vôbec nie je zrejmá.
  Napríklad na Slovači sa niečo vyše roka vyšetruje vražda dvoch mladých ľudí, jedným z nich bol aj nádejný investigatívny novinár. Následné udalosti viedli takmer až k páde vlády a predčasným voľbám, no podobne ako u vás, aj tu padlo niekoľko dôležitých hláv a na niekoľko dôležitých hláv prebieha policajné vyšetrovanie.
  Zaujímavými koincidenciami je však to, že očividne dynamiku udalostí riadia (liberálne) médiá a pouličné demonštrácie, ktoré sú u nás len násobne menšie vzhľadom na početnosť populácie republiky a hlavného mesta. Hlavným motorom dynamiky deja sú (znovu koincidencia) rôzne úniky z vyšetrovacieho spisu, ktoré zverejňuje najliberálnejší denník, a ktorým sa polícii nedarí zabrániť žiadnymi organizačnými opatreniami. Podobne ako u vás, aj tu padajú hlavy na základe pracovných verzií uznesení vyšetrovateľov a na základe útržkov z dôkazového materiálu, ktorý ešte ani nie je verifikovaný.
  Zdržím sa dohadov o možných príčinách a zdrojoch týchto koincidencií a len poviem, že zrejme na vašej aj našej strane nám v týchto kauzách ostávajú nejaké dôležité skryté, že proste ešte zďaleka nevieme všetko. Nuž by bolo nemúdre konať tak, ako keby „vsjo jasno“.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.