381-Pocit déjá vu…


(Toto není popis akcí Milionového chlívku, i když to tak může i vypadat. pozn.Bavor V.)

Michail Chazin

Události posledních týdnů ve mně vyvolávají silný pocit déjá vu.

Tak se podívejme na situaci o minulé sobotě. Míting se už rozešel, ačkoli sem tam v okolí Starého náměstí se ještě potuluje pár desítek rozpálených osob a větší počet novinářů (kteří si to musí odpracovat do konce). OMON*) byl už odvolán před dvěma-třemi hodinami. A najednou se odkudsi objevuje úplně nový autobus s bojovníky, kteří vyskakují a začínají chytat lidi, kteří buď vůbec k věci nemají žádný vztah (např. zjevného invalidu), nebo mlátí ženy. Přede všemi kamerami… A jakýsi člověk v civilu, který koordinuje jejich činnost…

Nic vám to nepřipomíná? Vzpomeňme si na situaci v Kyjevě, kdy se studenti už rozcházeli po mítinku, a cílevědomě a maximálně krutě je rozehnali na příkaz nejbližšího spolupracovníka**) prezidenta Janukovyče (který byl tou dobou v Číně… a prodával Krym…). Kde byl, mimochodem onu sobotu Putin? Takže, obecně vzato, „vždyť jsou to děti“ číslo dva.

Dále, situaci s Golunovem jsem už vysvětloval, toho mládence zachránili. Ale když diabetikovi závislému na inzulínu v cele seberou inzulín – to je už záměrná speciální operace, nacílená na vytvoření „sakrální oběti“, nového Magnitského. Golunova (zázrakem) zachránili, a dokonce náš soud (soud! – současný ruský soud! Který vůbec nečte zákony, protože je nahrazuje proud peněz od klientů!) nenalézá žádnou překážku, která by bránila jeho propuštění domů …

A vůbec to je veselý obrázek, co říkáte?!

Přitom není vidět ani minimální politickou konstruktivitu se strany hlavních politických hráčů. No, dobrá, Kirijenkova parta***), – to jsou technologové a ne kreativci. Ale my u nás přece máme obrovské množství formálně-politických činitelů, od lídrů parlamentních stran, po členy různých horních komor a další sdružení. Ale proto, aby byla zaznamenána ona znamenitá situace, předvádějí nám taková milá setkání. Já jsem, mimochodem,  tuto osůbku potkal, cíleně ho táhli vzhůru po kariérním žebříku od konce 90.let. Tak, a teď se hodil a zvyšuje prestiž státní moci mezi mládeží.

Přitom od moci na protějším břehu, funguje naprosto smysluplný štáb. A sešli se v něm lidé ne zcela geniální, nicméně dobří organizátoři. A oni dříve, či později moc prorazí. Nebo nějaké děvče utrpí potrat a vykrvácí v cele, nebo tam diabetik zemře po kómatu, nebo ještě něco jiného. Jak vidno, jen z uvedených příkladů, práce na destabilizaci moci probíhá a to velmi intenzivně.

A proč? Ale já jsem to už vysvětloval jak ve článcích, tak v étéru. Mezinárodní finanční lobby (představená na našem politickém a ideologickém poli liberální skupinou) utrpěla v poslední době vážnou újmu, a za každou cenu potřebuje rozbít tu konstrukci, mašinérii, která se vytvořila za posledních pár let a hrozí jim, že je za čtyři roky definitivně smete.

Nejdřív se jim zdálo, že nejslabším článkem je Trump. Ten se ale ubránil – m.j. i proto, že se předvedl jako velmi silný politik. A tak se teď pustili do Putina. A hlavním úkolem je jeho maximální démonizace v očích světové veřejnosti, aby se nemohl zúčastnit žádných světových konferencí. Mezi nimi i na „nové Jaltě“****), která se v takovém případě nebude konat. A právě tento úkol řeší onen štáb, mající dle všeho neomezené finanční zdroje a velmi vážný vliv na střední článek ruského úřednictva.

Přitom prakticky 90% obyvatelstva požaduje obrat „doleva“ a podporuje (byť i omezeně) stalinské metody řízení. Dokonce ani moji knihu „Schody do nebe“ (četl jsem – výborná kniha – pozn.překl.) nedokáží přečíst, protože jejich klipovému myšlení čtení knih neodpovídá. Ale systém klamu mají liberálové nastaven skvěle. Přitom právě mládeži – protože sotva se začínají starat o chléb náš vezdejší – této skupině lidí začínají problémy a vzniká kognitivní disonance s liberálními postuláty.

Lze přímo říci, že liberální vrstva našich silových struktur  nejspíš zajistí opakování ukrajinského scénáře a protest pak skutečně může jít jakoby samospádem. A pak se „nové Jalty“ prostě nemusíme dožít – v každém případě, ne v rámci nynějšího státu. Je jasné, že liberálové k moci v takové situaci přijít nemohou, a děti, které dnes vycházejí na náměstí, se zhrozí (stejně jako se zhrozily na Ukrajině), ale to bude až potom…

A co se tu vůbec dá udělat, jestliže nepočítáme s rozbitím mechanizmu slovutného štábu? Což se může ukázat jako nepříliš jednoduché, protože se může nacházet vůbec mimo území Ruska. Přitom je hlavně třeba konat rychle, a podle možnosti konstruktivně – tedy nezametat situaci „pod koberec“, aby nevzplála za pár měsíců znovu a ještě silněji. Vzhledem k tomu, že regionální moc (včetně siloviků) je – za prvé málo akceschopná, za druhé se nalézá pod silnou kontrolou liberálů, za třetí nejsou alternativní mocenské týmy (jako tomu bylo v roce 1998). A když státní moc konat nebude, pak to může vést až k občanské válce!

Zkrátka, jsem nějak nervózní…

*) OMON – jednotka zvláštního učení (speciální policejní oddíly, cvičené i k zásahům při nepokojích).
**) Zde má autor zřejmě na mysli Sergeje Ljovočkina (1972), šéfa administrace prezidenta Janukovyče, jednoho z organizátorů převratu na Ukrajině, nyní mírně opoziční politik a milionář (který m.j. docela nedávno „práskl“ Američanům Porošenka).
***) Sergej Kirijenko (1962 ) – šéf administrace prezidenta Putina.
****) „Nová Jalta“ – platforma, na které by během cca dvou let mělo dojít k přerozdělení světa a ustavení nového světového pořádku.

 

Zdroj:            www.khazin.ru      

Překlad: 190816

 

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na 381-Pocit déjá vu…

 1. strejda napsal:

  Tady se dotýkáme budoucnosti, která pokud vůbec bude, bude velmi složitá. Změna světového hegemona a přeměna systému na multipolární svět probíhá k libosti či nelibosti různých skupin. Někdo popostrkuje, jiný brzdí. Zároveň s tímto procesem probíhá odklon od liberalismu. Pnutí všech těchto sil na jednu stranu dává naději a na druhou generuje nebezpečí. U nás, v Rusku i v USA. Jak je to v Číně je neznámé, dost nám objasní vývoj v Hongkongu.
  Pro nás by bylo jednoznačně dobré posílení Trumpa i Putina a jejich případné sblížení na pozadí rusko-čínské spolupráce. Nejslabším článkem, který má ovšem nejvíce prostředků, jsou USA. Na nich záleží jak se budou vyvíjet barevné revoluce, počínaje Hongkongem, přes Rusko, Venezuelu, Moldovu až po Česko.
  Máme štěstí, že žijeme v převratné době, ale je otázka, zda to stojí za to. A na tu si každý musí odpovědět sám. Ovšem to, že mu to stejně bude k ničemu je zřejmé. Jsme, včetně všech našich politiků, pouhopouhým objektem dějů, které přijdázejí.

  To se mi líbí

 2. jaa napsal:

  jen tak dotaz na znalé. Onehdy mi gůglisti posílali furt upozornění na změny od příštího roku. Nelíbili se mi, tak jsem jim napsala . No a ode dneška mi Google chrome nejede. Takže jo zasahují do kdečeho v PC a to se mi taky nelíbí. A tak se trám, neví někdo jak jej eventuálně rozjet, nebo co se stane s obsahem – když jej odinstaluji? Ví někdo a poradí.
  Díky

  To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  .. oprava … ptám…

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.