Twitter jako zdroj poučení?


Příspěvek byl publikován v rubrice twitter se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

50 reakcí na Twitter jako zdroj poučení?

 1. Bavor V. napsal:

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Chyba – sklenice či hrnky se musí umývat pro další použití. Krom toho – neměli by proč bojovat za čistotu planety – co by tak asi dělali. Vždyť oni sami nadělají toho saj.rajtu nejvíc. Návrat do minulosti také není možný protože obilí už taky není tak vysoké jak pamatuji z dávna, když se brčka dělala z jeho stvolů, pokud mne dávná paměť neklame…..Včil je sláma krátká a navíc hned sedrtí na menší kousky.

   To se mi líbí

 2. Tribun napsal:

  Každý problém ne nejlépe „vyřeší“ redukcí a bagatelizací, to je známá věc.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Spousta problémů se vyřeší tím, že se z nich problémy vůbec dělat nebudou. A co se týká životního prostředí, tak tam je nutné začít u opravdových znečišťovatelů. A těmi rozhodně není Evropa.

   To se mi líbí

   • Tribun napsal:

    To je jenom výmluva, proč nedělat nic. Nejsme zodpovědní za druhé, jsem zodpovědní sami za sebe. Z toho, že soused krade, přece neplyne, že já můžu, nebo dokonce musím, krást také.

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Á, kazatel se dostavil.
     Teď nám předepíše za trest napsat stokrát: „Grétu nám seslalo samo zelené nebe“.

     To se mi líbí

     • Tribun napsal:

      Nic psát nebudu. Ale klidně to podepíšu. Ta holka neomylně vyhmátla neuralgický bod naší civilizace. I když ona je samozřejmě jen symbol – pro jedny naděje, že změna je možná, pro druhé přízraku, že změna je možná.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Ta holka nevyhmátla nic. Ta je jen obětí ekobyznisu.

       To se mi líbí

      • Slim napsal:

       😀
       Samozřejmě že vyhmátla, to se můžete vzteky kousnout, chlapci.
       Že proroci jsou osobně divní, není nic nového. Svatá Jana taky byla nejspíš trhlá, a určitě nevypadala tak sexy, jako Mila Jovovich.

       Ekologie zkrátka bude mít věk před Gretou a po Gretě. Takže máme rok AG 2.
       Slime, musel jsem to vymazat, protože se to objevilo jako směs údajů z programovacího jazyka. A to asi nikomu nic neřekne.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        To se mi líbí

       • Hudec napsal:

        Ale neblázni, ona přece nevyhmátla vůbec nic. Je jen marketingový nástroj. Je vůči ní vyžadována jen víra, která je ale obtížně slučitelná s rozumnou mírou skepse.
        Ona je ta Greta vlastně dobrý signál. Její tvůrci musí zjevně sahat k takovým nástrojům až cimrmanovské ráže, protože běžné nástroje už nezabírají na neobrobitelné masy.
        Hledal-li bych přirovnání, pak třeba u antibiotik – jsou-li užívána příliš často, přestávají být účinná. S tím klimatem a vyhynutím lidstva je to taky tak – straší nás tak dlouho a mocně, až to nezabírá. Greta je spíš výrazem zoufalství alarmistů něž čeho jiného.

        To se mi líbí

       • kočka šklíba napsal:

        Ona nevyhmátla vůbec nic, je jen dobrý nástroj v rukou kdoví koho. Dobrý nástroj pro dnešní mladé podotýkám.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Zatím se toho nemohla chytnout církev protože Svatá Greta ještě neměla „vidění“.

        To se mi líbí

       • Slim napsal:

        Omlouvám se, chtěl jsem tam nakopírovat obrázek Mily Jov., v brnění. A nějak se to vymklo. Třeba ho tam někdo šikovnější dá. Ten pohled shora

        To se mi líbí

       • Slim napsal:

        To je jako s těmi penězi za komunismu. Pro někoho vyhmátla, pro někoho nevyhmátla

        To se mi líbí

      • Slim napsal:

       Greta je děvče vynalézavé a má smysl pro πár, to nemůže popřít ani náš zkušený píárista Godot. Kterého dosud mýlila ta neznalost rovnic.
       https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/misto-zachodu-kbelik-zadna-postel-mladickou-gretu-cekaji-na-mori-pekelne-dva-tydny-40293162

       To se mi líbí

    • oh napsal:

     Z toho, že se soused rozhodl skočit plavmo z Nuseláku, neplyne, že já musím skákat s ním a ještě předstírat, že se mi to líbí. .

     Pomohlo protlačení biopaliv ekoaktivisty nějak životnímu prostředí?
     IMHO jsme si akorát vytvořili monstrum, které požírá dotace, zamořuje všechno řepkou a aktivně se brání vymřít, když se ukázalo, že to až zas takový ekologický úspěch není. To jsme si tedy vážně pomohli!

     1 epizoda:
     Aktivista: „zakažte žárovky, žerou moc proudu! Nahradíme je úsporkami.“
     Technik: „Ale úsporné zářivky mají nepříjemné světlo, obsahují elektroniku, která se moc dobře nerecykluje, s bezolovnatou ekopájkou je poruchová a navíc obsahují rtuť, ta je jedovatá a škodí životnímu prostředí.“
     Aktivista: „To nevadí, rtuti je tam velmi málo. A zakážeme rtuťové teploměry!“
     Evropský byrokrat s Velkým Kulatým Razítkem: „Staniž se!“
     2. epizoda:
     Věčné ekopřátelství se zářivkou končí, zradila budování rozvinuté ekologické společnosti a skončí na seznamu zrádců. Její ortel je podepsán, technologie je odepsána. Každý, kdo bude tvrdit, že nám někdy byla zářivka podsunována coby řešení našich ekologických problémů, bude převychován v Ministerstvu ekolásky.
     https://www.televizeseznam.cz/video/adost/konec-zarivek-jejich-zakaz-je-uz-na-spadnuti-41182877
     Aktivista: „Zakažte zářivky, obsahují rtuť! Nahradíme je ještě úspornějšími ledkami!“
     Techjnik: „Vždyť jsme vám to říkali! A pořád u toho je ta hromada elektroniky, která se bude muset pořádně recyklovat. Výkonné ledky navíc produkují teplo a to se musí nějak odvést, protože elektronika i ekopájka teplo nerady – zkracuje jim životnost. A v ledkách je arzén, olovo, měď, nikl a další toxické látky.“
     Aktivista: „To nevadí, je tam toho jen velmi málo! A nelžete, nic jste neříkali a kvůli vám jsou ohrožené velryby!“
     Evropský byrokrat s Velkým Kulatým Razítkem: „Staniž se!“
     3. epizoda ❓ ❓

     https://www.televizeseznam.cz/video/adost/konec-zarivek-jejich-zakaz-je-uz-na-spadnuti-41182877
     (Pozor, video zamořeno reklamou!)

     To se mi líbí

     • Tribun napsal:

      Kdyby byl v Edisonových časech internet, určitě by někdo velmi podobně hájil louče a svíčky. Vy v tom vidíte tmářství, já v tom vidím pomalý pokrok vpřed. Změna je život. Chceme-li žít, musíme věci měnit.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Kde vidíte pokrok v tom, že zamořujeme planetu čím dál tím větším množstvím odpadu ve jménu ekologie? Ten příspěvek není o obhajování loučí, ale o rozumu a jeho nepoužívání.

       To se mi líbí

      • oh napsal:

       Jj, Změna pro změnu.. aniž by se dotyčný dobroser byť i jen minutku zamyslel nad tím, zda jím nařizované Dobro náhodou nemá i nějaké neplánované dopady. 😦
       Edisonova žárovka se prosadila, protože se ukázala jako lepší a pohodlnější, než staré světelné zdroje, nikoli proto, že by nějaký „osvícený“ pokrokář začal všem maniakálně zakazovat louče a svíčky.

       To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Mnó Tribune, asi jaksi taksi. Mluvte o sobě – já nepoužívám plasťáky, Maximálně mléko v krabici – vše ostatní jen ve skle, i když je to těžší/pomáhá taška na kolečkách/, Celou dobu nosím v kabelce na nákupy složenou síťku, kterou přepírám a používám dost dlouho, žádné přebytky plastů. N achleba či rohlíky zásadně neberu plasťáky – ale papírové sáčky. Než je začali dodávat, tak jsem měla z plátna ušité- speciálně na pečivo….. Každý rádoby mentor by měl začít u sebe a říct jak se chová on.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Jen ještě takový dodatek. Taky už nepoužívám – rychlovarné konvice a podobné „výmysly“ a víte proč – nevím co v té vodě je. Kdysi dávno jsem měla jednu Philipsku, s klasickou spirálíou, sloužila léta, bylo to pohodlné, ale když dosloužila, tak jsem koupila novou nerezovou – ale asi mám moc citlivý nos .- voda z ní mi divně smrděla- takže jsem ji vyhodila a koupila další poměrně drahou -porcelánovou,- totéž – nevím jestli plastovým těsněním,nebo pofiderním složením materiálu pod dnem kde se voda ohřívá. Tak tu jsem vrátila a vzali jí bez odmluvy. Zkuste to jak Vám bude čistá horká voda „vonět“ – Po schládnutí už to necítit, ale něco tam je. Takže jsem se vrátila k Simaxu a kastrolku – na všechnu vodu – sice to trvá trošku dýl , ale vím co pijí
      To jen tak….

      To se mi líbí

     • Tribun napsal:

      A z čeho soudíte, že to nedělám podobně? Nehledě k tomu, že neříkám nic jiného, jen s tím rozdílem, že za toho mentora považuji celý náš slavný Západ.

      To se mi líbí

 3. kočka šklíba napsal:

  No mě v této souvislosti zarazilo, není to tedy přímo o odpadu a jeho rozkladu, ale v našívaší televizi jsem zaznamenala reklamu na vegeteriánský šampon, tedy jestli jsem to dobře pochopila, musím si to zachytit ještě minimálně jednou, a tedy doufám, že jsem se spletla 😀 . Protože to už mně připadá, že si z nás dělají legraci. Uvidím.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Nespletla. Je to skutečně vegetariánská kosmetika. Sice jsem také nepochopil, proč vegetariánská, protože používat se dá i nevegany, ale je to tak. Vím to, protože jako pokus proběhla i naší domácností. Teď už nic takového doma nemáme, takže jsem nemohl zjistit ani název.

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Tak vidíte, ani jsem netušila že vegani, protože to je „dokonce“ veganský šampon, jsou tak blbí. Prý ani s medem nebo propolisem 😀 nemohou. Pokud vím, tak kosmetické výrobky se netestují v EU na zvířatech už od roku 2013, tak mně opravdu není jasné co je živočišného původu obecně na šamponech. Ale nejsem chemik, možná něco v jejich složení je. Ale pevně doufám, že vegani nepoužívají ani například veřejnou dopravu, protože ropa vzniká přeměnou živočišného a rostlinného materiálu a to přece je proti jejich přesvědčení 😀 . Takže po svých milí vegani, nebo na kole 😀 .
    Jinak také mě pobavily ty mínusy, aspoň vidíme, jací blbečci to dělají, takže jen houšť a větší kapky, musíte jich dát nejméně 30, 10 mínusů je málo 😀 .

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   P.S.
   Chápu leccos, ale těhle 10 (zatím) mínusáků mi opravdu hlava nebere. To už jsou opravdoví idioti nebo roboti.

   To se mi líbí

 4. Hudec napsal:

  Kamaráde Bavore, kazatel Tribun mě tu trochu překvapil a když jsem se mrknul k drsnému Tarasovi, zjistil jsem, že se vypravil i tam. Zavrtalo mi to hlavou a mrknul jsem se k němu domů na jeho blog – a oni mu tam nějak moc nechodí lidi. Jeho svaté sluníčkářské zanícení se tedy asi cítí poněkud nevyužitě a tudíž se vypravilo na cesty kázat víru pravou i nevzdělaným Bavorům a spol.
  Nic proti jeho mesiášství, mně tu nevadí, neb jsem proti cypovinám celkem imunní, to jen na vysvětlenou.

  To se mi líbí

 5. Bavor V. napsal:

  To se mi líbí

 6. Bavor V. napsal:

  A jedno OT

  To se mi líbí

 7. cobolik pacholik napsal:

  kurva ,tak tu citam,napoly zivy,bo zase teplo jak kurva tu,ide o ekologiu,ostatna doba to moderna na tu ekologiu,uz sa vtiska demokraticko ideologicky zelena kokotina,co chuj s nimi,ale uz som skor tu zaregistroval,nejaka greta sa stale spomina,za boha nepoznam ja poznam len garbo a jednu gretu nevlastna dcera jedneho litvina tu,bo greta vysvetli,greta vie,to kto kurva…

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.