Neziskovky pod lupou


Narazil jsem na Twitteru na zajímavý projekt – status a přináším jeho plody:

Tady si zejména všimněte jisté osoby. Jedná se samozřejmě o největšího udavače a iniciátora udávání do Bruselu.

Příspěvek byl publikován v rubrice twitter se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

11 reakcí na Neziskovky pod lupou

 1. Rosťa napsal:

  Nikým nevolené ziskovky prolezly náš politický systém jako rakovina a podrývají samou podstatu demokratického státu. Pokud se nepodaří tyto parazitní útvary dostat pod kontrolu ( jako v USA a RF ), nastane velký problém, pokud už tedy nevznikl. Za vzniklý problém nesou lví podíl školy, ze kterých rok co rok vychází velké množství absolventů soc. studií s vymytým mozkem a ti v zápalu boje začnou „páchat dobro“ za peníze z našich daní. Absurdnost ne nepodobná dramatům našeho velikána ze třech uren. Vždyť je to stejně jeho „dílo“.

  To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   Vladimíra Vítová, 25. 2. 2016
   http://www.novarepublika.cz/2016/02/moc-ve-state-ma-prejit-na-neziskovky-to.html:
   „(…) Podstatou Agendy 21 – tedy dokumentu OSN – je, aby výkonná i legislativní moc ve státě přešla do rukou nevládních organizací. Státy mají povinnost toto předání své vlastní moci navíc ještě i financovat.

   Vláda ČR přijala Agendu 21 již v roce 1997 na zasedání VS OSN. Jedná se o mezinárodní dokument, podle něhož má JAKÁKOLIV VLÁDA ČR povinnost, vyplývající z 27. Kapitoly POSILOVÁNÍ ÚLOHY NEVLÁDNÍCH ORGANIZACÍ, vytvářet a posilovat legislativní opatření, jež by nevládním organizacím zaručila JEJICH PRÁVO „chránit prostřednictvím právních kroků zájmy veřejnosti“. (…)“
   ——————————

   27.1. Nevládní organizace hrají důležitou roli při formování a implementaci participační demokracie….

   27.3. Nevládní organizace, včetně neziskových organizací, disponují odbornými předpoklady a potenciálem…… Komunita nevládních organizací nabízí celosvětovou síť, kterou je třeba využít, zmocnit a posílit pro podporu úsilí o dosažení společných cílů.

   27.5. Společnost, vlády a mezinárodní orgány by měly vytvořit mechanizmy umožňující nevládním organizacím realizovat jejich úlohu partnerů.

   27.10. Vlády by měly přijmout opatření pro vytvoření dialogu s nevládními organizacemi a jejich samostatně organizovanými sítěmi a umožnit tak efektivně řídit vstupy nevládních organizací do procesu tvorby vládní politiky. Vlády by měly přijmout opatření pro přezkoumání vládních vzdělávacích systémů a identifikovat možnosti pro začlenění a rozšíření úrovně zapojení nevládních organizací v oblasti formálního i neformálního vzdělávání…

   27.11. Nevládní organizace budou potřebovat další finanční prostředky na podporu vytváření nebo zdokonalování svých systémů…. Tyto náklady budou významné….
   —————————–

   „(…) Nenechme se mýlit tím, že Agenda 21 je prezentována na stránkách Ministerstva životního prostředí (už není – pozn. lujjza). Celý dokument je strukturován do čtyř základních částí: Sociální a ekonomické rozměry, Uchování a šetrné využívání zdrojů a hospodaření s nimi ve prospěch rozvoje, Posilování úlohy důležitých skupin (kterých je devět a mezi něž samozřejmě patří nevládní organizace) a Prostředky implementace (financování projektů a právní mechanismy).

   To vše znamená, že nikým nevolené a ze zahraničí štědře financované nevládní organizace – zcela systematicky a podle pokynů OSN – přebírají krok za krokem vládní moc a my všichni to ještě platíme! (…)“

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.