Tak tohle se Němcům povedloKlíčové body z projevu van der Leyenové:

-udělat z Evropy první klimaticky neutrální kontinent
-nový start migrační politiky
-minimální mzda v každé zemi
-rovnost pohlaví
– podpořit Erasmus
– právo iniciativy EP

Německá armáda se raduje, že by Ursula von der Leyen odešla z ministerstva

 

Příspěvek byl publikován v rubrice twitter se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

26 reakcí na Tak tohle se Němcům povedlo

 1. pepík napsal:

  No, pokud bude tak úspěšná jako na všech předchozích štacích, tak se máme na co těšit.

  Ale třeba bude mít ja prezidentka komise větší rozpočet na externí poradce než u bundesvéru 🙂

  To se mi líbí

 2. pepík napsal:

  Ještě pro čtenáře vládnoucí němčinou:

  Stručná charakteristika nových vrcholných představitelů EU.

  To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  Mno, jak tak koukám na ty její hlavní body a beru v úvahu její výsledky za párletém působení v německé armádě, snad má evropa naději.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   jaa, o demokracii se tvrdí, že politici nemusí mnoho znát a umět. Věřím tomu, protože to pozoruji 30 let. Jen si musí umět vybrat správné spolupracovníky. A když k tomu přidáte, že politiky někdo řídí, tak bych moc optimismu neměl. Ale platí, že Evropa bude taková, jakou si dokáží Evropané obhájit a uhájit.
   Tím chci říci, že my starší a staří nemůžeme za Evropu mluvit. My jen můžeme požadovat klidné dožití. Je vědecky i experimentálně dokázáno, že od okamžiku, kdy naposledy polkneme, nás již nic nebude zajímat. Je to smutné, ale já osobně jsem s tím smířen. Není nad jistoty 🙂

   To se mi líbí

 4. Slim napsal:

  Nejdřív trochu faktografie na téma zde občas přetřásané

  Podle nejnovějších dat Mezinárodního měnového fondu se podíl čínského jüanu na světových devizových rezervách zvýšil mezi lety 2017 a 2018 o téměř dvě třetiny a tvoří tak necelé 2 %. Tím se dostává z hlediska objemu na páté místo před kanadský a australský dolar. Nejoblíbenější zůstává s přehledem americký dolar s podílem 62 %, euro s 21 % a japonský yen, jehož podíl činí 5 %. Až na čtvrtém místě se nachází britská libra se 4 %.
  https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4178081/pruzkum-cinsky-juan-bude-do-roku-2030-tvorit-az-petinu-globalnich-devizovych-rezerv.html

  2) Pokud jde o paní v.d. Leyenovou, docela pěkný článek má dnes vlk; vysvětluje to leccos z pozadí (je vidět, že kouká na německou TV). Taky se z toho dá pochopit, proč se včera večer o paní Uršulu živě hádal v naší TV Pirát s Topákem (Piráti pro ní nehlasovali), a její flop k zeleným cílům.
  Vlk do toho sice možná až moc plete Babiše, k němuž má jak známo vlažný vztah, ale třeba taky ne. Je to v tom EP zamotané, až časem uvídíme

  To se mi líbí

 5. blbíš napsal:

  skoro OT – tak tady čtu, že prej:
  Jak se hledá český eurokomisař. Babiš ho nabízel i v sociální demokracii
  a jen tupě konstatuju, že Babišovi asi vůbec není jasný, že občani dali ČSSD u voleb JEN +/- 7% a že by tomuto slabýmu mandátu měl přizpůsobit svoji velkorysost, když mně už dávno došla (hergot, co na něj ta ČSSD asi tak může mít), fakt, přátelé, nechápu a jak sem napsal, jenom tupě zejrám).
  P.S.
  přiznávám, neměl jsem ani chuť ten odkaz rozklinknout:
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jak-se-hleda-cesky-eurokomisar-babis-ho-nabizel-i-v-socialni-demokracii-75976?seq-no=6&dop-ab-variant=&source=article-detail
  P.P.S.
  a prej Jourová by to zase vzala – dneska z tý tuposti asi už nevyjdu

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … a u eurovoleb si samozřejmě ani neškrtli, von se asi už úplně zcvoknul, jako by nestačila ta rozkvetlá blbost vůkol nás,

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Potřebuje se nějak zbavit Šmardy

    To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Hloupým babským rozumem – nezcvoknul. Vezmu-li v potaz, jak vždycky když něco „ušetří“ socdem okamžitě mají „kam s tím“ – jen aby kasa nezůstala ve velkém plusu … jde asi o to, aby se chránil a aby taky odpovědnost byla na nich. Nebere to na sebe, jako bejvalí za lidovce a zelený. Holt v té vyšší politice je o pár pater výš, stejně jako nejvyšší. Spojit se s šikmoočkem -by byl rambajs – byť oni jsou taky o fous vejš…….ale ten rambajs od opozice by byl neúnosný. Navíc nezapomeňte, že určitě má informace které netrousí do větru…. akorát v tom takříkajíc baletí.Bohudík
    A k té eukom….bejvalá se moc poddala EU moci, a ze všech ostatních asi těžko co.. takže pro nás si myslím, že je to jen dobře. Blaško si to musí vzhledem k jeho odbornosti napřed oťukat i když by byl nejlepší.

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     Tak bacha, jaa, já to vidím asi takhle. Babiš má poměrně hafo hlasů pouze proto, že na „trhu“ není subjekt, kterej je na tom líp než hůř co Babiš se svou svitou! Prostě, kde nic není/nebylo, tak prostě není, nedá se nic dělat, tak to hodili Babišovi a pak se už jen divili/diví sami sobě, kde se to v nic vzalo !!! Ale jeden klad to mělo, dali silnej signál, že furt lepší Babiš, než ten zbytek z těch současných psychopatů, který sou rozlezlí napříč naším politickým spektrem … i přes riziko, který Babiš představuje, a který ho sebou vleče z minulosti a z doby, kdy Klausova kohorta zhasla světlo (ale taky musím předeslat, že ten stát do kytek zatím rozhodně nevede). Ten jasnej signál byl, že suverén s takto vedenou ČSSD nepočítá, prostě, že ty podrazácko-vypočítavě-zištný hloupý panáky, co je od pětiprocentní hranice zachránila pouze volba jich samých s jejich rodinama, je tak akorát DOST (7%) tomu, co předvádějí. A ten pojebanej kokot (díky čobole), si po volbách sedne s ČSSD ke stolu a doslova se vykálí na ten jasnej vzkaz suveréna a těmhle zmetkům, kterých se lidi chtěj zbavit, propánakrále natlačí v rámci nějaký pojebanýkoaliční smlouvy tolik ministerstev, který neodpovídaj svým významem a počtem volebnímu výsledku ani vzkazu suveréna, že jich má tak akorát plný kecky. Tragédie Babišova počínání pokračuje v tom, že ty blbové na ty ministerstva ani nemaj lidi, a když maj, tak pouze takový giganty jako jsou Poche, Petřček, Šmara a spol.! Tak tohle dokáže, přátelé, udělat akorát Babiš,kterej má hokej v tom, co asi tak ta zastupitelská demokracie je. Nebude divu, když se ten suverén pak neskonale nas*re a ta jeho neblbá část, která Babiše zvolila nikoli za koblihu, ale jen tak tak , bude příště volit zase blbě! Proč zase? No protože já to chápu tak, že buď vůbec, nebo zase národní frontu!!! … A sme opět tam, kde sme byli a chtít nechtěli, tedy v naprostý prdeli (bez omluvy), protože těm psychopatům, místo abysme vypustili rybník, tak my jim z toho udělali opět temný bahniště, plný rousnic a podvodně prožíranýho dotačního krmiva a … a to je, přátelé, pro naši budoucnost úplně na hovno (opět bez omluvy)!

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      my né, Babiš z toho dělá temnej rybník

      To se mi líbí

      • jaa napsal:

       Jen tak dotaz – jestli dokážete odhadnout co by se dělo, kdyby vzal do vlády – můrovce s munistama….myslíte, že bychom letos měli celkem klidnou letní dovolenou… a co letní…. už ty vánoce by byli… mnó….
       každej klidnej rok se počítá…. co rok…. měsíc…

       To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        netuším, kdo je „můrovce s munistama“

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        aha, okamurovci a komunisti jste měla pravděpodobně na mysli. Řekl bych Vám to, ale to bych musel znát závěry jejich vzájemných povolebních jednání, ale k těm zřejmě asi nedošlo, neb je Babiš hned zavrhl a mně uniká proč! Zato to přímočarý nasměrování na socany za každou cenu , to je to co bych se chtěl dozvědět, zatím mi to vychází, že socani na něj něco maj a já nevím co.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ale SPD přece odmítli jeho vlastní poslanci. Prostě nebyla jiná volba. Kromě toho, aspoň podle výkřiků Okamury, byly jejich požadavky dost ultimativní („přímá demokracie“ nebo nic). S tím šlo těžko něco dělat.

        To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Blbíši, pomíjíte naprosto zásadně, že Babišovi nikdo jiný nezbyl. Přirozený partner, tedy ODS, se ústy Fialového profesůrka odtáhla. SPD nebyla možná kvůli odporu velké části členstva. Takže zbyl Hamáček hamtáček. A ten si je toho dobře vědom. Na straně druhé si je také vědom toho, co by se dělo, kdyby z vlády odešli. Takže to ani on nemá jednoduché.

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       ale houbelec, příteli, psal sem o něčem úplně jiným, než o tom, co na Babiše po volbách vybylo. Samozřejmě, že mu toho moc nezbylo než Hamáček, ale vnitro a zahraničí bych mu nedal ani náhodou, vsadil bych na touhu socanů bejt u koryta ZA KAŽDOU CENU, jak i nyní předvádí ten zásadovej Hamáček a na něco takovýho, co dělala ta nána Nováková za ANO by snad ČSSD taky stačila, viz kultura. Jejich vyjednávací pozice byla buď vláda s Babišem, nebo zapomnění. Psal jsem ale o Babišovi a o tom, že zase něco dával socanům (=Jourová) a aby se nedivil, že nedá takovej výraznej výsledek v budoucích volbách, kterej mu zaručí dál vládnout, pokud nastoupí Trikolóra a ještě třeba nějakej levicovější subjekt, kterýmu bude úplně stačit, když nebude dělat takový chyby jako nynější ČSSD (pro tu to bude jen konečná!).

       To se mi líbí

       • Cech napsal:

        Rozpad ČSSD nastane až v okamžiku, kdy bude muset vytáhnout své doposud zanořené sosáčky. Bezdebaty panu Hamáčkovi je více jak jasné že je na dlouhou dobu ten poslední z ČSSD který si užívá nadvlády.
        To že se snaží zabezpečit tu současnou hrstku soustředěnou kolem grémia i do budoucna je naprosto přirozená sebereflexe, kterou např. postrádal pan Sobotka.
        Případ Staněk který pan Hamáček na pokyn pirátů odstartoval má dvě tváře.
        a) Tu lidsky pochopitelnou a to je záchrana Fajta.
        b) Tu politicky nezbytnou a to je ta tolik potřebná dehonestace premiéra a prezidenta.
        O tom jak je premier slabý a neschopný podat demokratickým blokem požadovanou kompetenční žalobu, tak o tom se vyjádřila celá řada politiků ale především také umělců, tj. zastánců zachraňujících neoliberální principy demokracie potřebné pro převzetí moci demokratickým blokem. Jenže pro úspěšné odstranění současné vlády a zachování možnosti převzetí moci demokratickým blokem a Piráty, není ono vyjmutí ČSSD ale do budoucna zrealizovaná výroba souhlasu s vládou demokratického bloku a Pirátů.
        Proto si dovolím představit popis co je pro tuto nadvládu potřebné, kým jiným než pravdomluvným panem Ludátem.
        https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Frantisek-Laudat-se-tesi-az-lid-odvali-Zemana-s-Babisem-589302
        Protože pan Hamáček nejen počítá s propadem a nevolitelností ČSSD ale i s nutností zabezpečit vatu pro některé členy grémia. Proto velmi úzce spolupracuje s dle jeho mínění budoucími vládci Česka.Smutné na této akci ČSSD, je ta ukázka konstrukce a ideologie strany tj. urvi co můžeš a zbytek nebo snad členská základna ti může být ukradená.
        Tož předhození Jourové, se mi jeví jako naprosto logický krok před předčasnými volbami.

        To se mi líbí

       • Cech napsal:

        „Reakce čínské diplomacie na odstranění irelevantní a minulým vedením Prahy schválené klauzule o jedné Číně z partnerské smlouvy mezi dvěma městy Praha – Peking je nemístnou šikanou,“ doložil předseda pirátů Bartoš.
        Partnerství musí být rovnocenná, na to nesmíme zapomínat.
        A pokud je ze strany Číny vyvíjen tlak třeba právě v podobě takovýchto nesmyslných výkřiků o narušování česko-čínských vztahů, o vyrovnané partnerství se nejedná a musí být bezpodmínečně ukončeno“ zhodnotil Bartoš.
        „Čína vyzvala pražského primátora Zdeňka Hřiba a vedení české metropole k tomu, aby by takto záměrně nenarušovali čínsko-české vztahy. Uvedl to mluvčí čínského ministerstva zahraničí Keng Šuang.
        Praha pod Hřibovým vedením ustoupila od vstřícného propekingského kurzu a vyjadřuje podporu Tibetu i Tchaj-wanu což vyplývá z jednostranné úpravy partnerské smlouvy.
        Na požadavek Pirátů šéf české diplomacie Tomáš Petříček se rozhodl, že vyřeší toto nepřístojné jednání vůči pražskému primátoru Zdeňku Hřibovi a proto se chce sejít s čínským velvyslancem.
        Tož zde je nezbytné podotknout že pražský promátor Zdeněk Hřib a vedení české metropole je suverénní a odstranění článků z partnerské smlouvy je plně v jeho kompetenci až do možného okamžitého zrušení této smlouvy, jak podotkl PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. .
        PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. se kategoricky ohradil a takéž shledal nesmyslným, naprosto neopodstatněné nařčení mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka který uvedl, že vedení Prahy poškozuje vztahy s ČLR zcela záměrně a poškozuje tak současně i zájmy České republiky.

        To se mi líbí

       • strejda napsal:

        Partnerství musí být rovnocenná, na to nesmíme zapomínat. Zní z Prahy.
        Dobrá myšlenka, má jen jediný háček. Platí pro obě strany. Číňan se diví, že se podepsaná smlouva jednou stranou veřejně dehonestuje a nepřipadá mu to fér. Běžný postup je, se s druhou stranou domluvit na změně – ne veřejně něco hulákat do éteru – nebo patřičně smlouvu vypovědět. K čemu takové pirátské jednání prospěje je poněkud nejasné, Čína si toho moc nevšimne, V Evropě je ještě Budapest, Wien, Roma, a desítky dalších. Praha si toho všimne jistě, ale může navázat kontakty s Riádem nebo Johannesburgem a jezdit tam studovat lidská práva v přátelské praxi.

        To se mi líbí

       • blbiš napsal:

        obecně se smluvní vztah samozřejmě stanovuje a dodržuje tak jak přibližně píšete, strejdo, ale koaliční smlouva by měla respektovat rozdaný karty suverénem ve volbách!
        Nikoli stav po volbách voličům postavit na hlavu a hrát o ministerstva něco jako „voko bere“, jak to udělal Babiš s rozdělením ministerstev socanům. Tohle mně tedy vadí a hodně. Babišovu stranu jsem nevolil, protože jsem mnohem jednodušší, jak správně říká Áňa Geislerka.

        To se mi líbí

  • jaa napsal:

   je to sice pár pátků, ale ta její „kriteria“ tak nějak burcují vzpomínky a když k tomu přidám ty oné na Letné,,,, je třeba jim to připomínat – paměť mají moc a moc krátkou

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.