Šachy


Hrají Trump a Putin šachy:
Trump – Jezdec na D1
Putin – To bych nedělal…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přejaté se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

39 reakcí na Šachy

 1. Minorita napsal:

  😁👍

  To se mi líbí

 2. Bavor V. napsal:

  To se mi líbí

 3. Bavor V. napsal:

  Názorná ukázka toho, jak oficiální média produkují dezinformace
  https://www.konzervativninoviny.cz/satisfakce-pro-sira-rogera/

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Já si myslím, že to není žádné překvapení. Náš mainstream pracuje podobně, politici jsou úplně stejní. Nakonec ted tu máme aféru se Staňkem, a jak se chová ten podrazák Hamáček? Místo, aby ministra, který hrábl do tzv. „kultury“ podržel aspoň do vyjasnění případu, tak ho chce za každou cenu dostat pryč? Jen nevím proč, protože snad tak naivní blb to není, že by se domníval, že by mu stouply volební preference, ti tzv. kulturní pracovníci volí TOP, STAN, ODS a takové pofiderní strany a voliče ČSSD spíše odradí. Takže, že by ASPEN?
   Mrzí mě, že se zde již nevyskytuje myslím Jos, který se poměrně hodně ČSSD zastával. Protože by mě zajímalo, jak se na to kouká ten stále se tenčící socdemácký elektorát. To není nic proti jemu osobně, opravdu by mě to zajímalo.

   To se mi líbí

  • Joda napsal:

   Nic nového pod sluncem. My jsme měli tento týden možnost posoudit, jak je tomu u nás.
   Bylo zrušeno stavební povolení na obchvat Olbramovic, protože v něm nebyly vyřízeny všechny připomínky. Těch připomínek bylo 64, z toho 44 podala firma provozující v Olbramovicích autobazar. Jednu připomínku měla firma IMOBA, která provozuje Čapí hnízdo. Ta připomínka zněla: „Požadujeme po skončení výstavby obchvatu provést hlukové měření a pokud se ukáže zvýšený hluk, tak provést následná protihluková opatření“.
   ČT zprávu o tom uvedla slovy: „Obchvat kolem Olbramovic nebude kvůli Čapímu hnízdu“.
   Další (ta správná media) ještě přitvrdila „… kvůli Babišově Čapímu hnízdu“.
   Je smutným koncem jednoho blogera (myslím Lupuse lupuse), že na to také naskočil a aby byl originální, spojil zrušení stavebního povolení s Agrofertem.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Já ten článek uvedl právě proto, aby si někdo náhodou nemyslel, že podobné věci se dějí jenom tady. Ony totiž ta „správná“ média fungují celosvětově. A proto musí být člověk obzvláště opatrný, pokud přebírá zprávu z majnstrýmu. Alternativní média jsou poněkud důvěryhodnější. Včetně „Vojsu“, Slime, včetně „Vojsu“.

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Humor 😀 bravo!

     (Vojs je ještě o něco pod „absolutní nulou“, ale těší mě, že neměníte názor; ne jako ten flipfloper Godot. Věrnost je Vaší ctí. Vytrvejte! potřebuju se o prázdninách zasmát… a dneska mi unikla ta D1 pointa, if any.)

     To se mi líbí

    • Slim napsal:

     A přidal jsem vám plus, tady se to často deklaruje

     To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Tak co, příteli, dlouho sem o Vás neslyšel? Furt platí to, co kdysi napsal náš strejda:
    …“tady U Bavorů musíte podávat pravidelné zprávy, neboť jistě nejen já, máme zájem na Vašich zdravotních úspěších a rádi si něco tak vyrovnaného přečteme

    To se mi líbí

    • Joda napsal:

     Tak tedy dobrá. Pravidelný referát. Minulý týden jsem absolvoval pěší výlet, kde se ukázalo, že trasa byla delší, než se zdálo na mapě, a hlavně furt se šlapalo nahoru, dolů a přitom se muselo skákat po kamenech. Zvládl jsem to ve svých dvaasedmdesáti celkem v pohodě, až jsem se divil. Před transplantací by něco takového bylo nemyslitelné.

     To se mi líbí

     • LB napsal:

      Výborně, to je skvělá zpráva. Jak dlouho jste po transplantaci, smím-li se ptát?

      To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      …“šlapalo nahoru, dolů a přitom se muselo skákat po kamenech, zvládl jsem to …
      Takže domluveno, příteli, v červnu 2020 Vás vemu tedy do Alp, budete mi házet „záchranný lano“, protože mně to třeba už ve vejšce kolem 2450mnm furt nešlapalo?

      To se mi líbí

     • strejda napsal:

      Tak to mám radost. Za všechny U Bavorů. Je to dobrá zpráva o našem zdravotnictví a hlavně o Vaší nezdolnosti. Užívejte si radostí života, máte na to dvojnásobný nárok!
      Těším se – a nejen já – na Vaše příspěvky.
      🙂

      To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Canis lupus býval dobrý analytik, ale co se zahleděl do Dienstbierovy kliky, tak se z něho stal nenávistný tvor a klidně by mohl zaskakovat za Fridrichovou, když by zrovna měla své dny.

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Býval a stále je vynikající kompilátor různých průzkumů. Na to má nesporný talent a zkušenosti. Ale mnohokrát se ve vlastním úsudku – ovlivněném výborně zpracovanými, ale špatnými průzkumy, fatálně mýlil. Na příklad s Trumpem, Zemanem, EU.
     Právě ta nenávist, kde se v něm vzala, ho ničí.
     Analytik musí být zcela neutrální a k tomu musí mít i silnou zpětnou vazbu a reflexi i sebereflexi. Ale to Vy víte.

     To se mi líbí

 4. Bavor V. napsal:

  Na dnešní den připadá výročí narození člověka, který výrazně ovlivnil naši budoucnost. Roku 1856 se narodil Nikola Tesla
  https://www.vintag.es/2019/07/nikola-tesla-facts.html

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   …zrovna dneska, příteli, sem na stavbě se zkoušečkou v ruce rozplejtal chomáče drátů a rozhodoval, kterej uštípnout a kterej né a s úsměvem sem si vzpomněl na svýho malýho dvouletýho „Teslu“ (mimochodem ty „dráty“ mu zůstaly coby jeho životní povolání), když doma seděl na koberci a rozmotával klubko barevnejch drátků (na rozdíl vode mě už tehdá na to docela měl nerva i vlohy), když náhle rozzlobeně pravil „čufa motá“… chtěl sem tím jen dodat, že tuto hlášku máme s tou stále ještě mojí ženou doma spojenou s elektrikou, Nikolou Teslou a synem. Ta formulka „čufa motá“, který nikdo třetí nemůže rozumět, je jedním z kamínků, na kterejch se daj vystavět a asi i stojí partnerský vztahy (si myslím) … a to je, chválabohu, furt moc dobře!

   To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Nikola Tesla byl asi nejchytřejší elektrikář, kterého Země nosila.

   To se mi líbí

 5. Bavor V. napsal:

  To se mi líbí

 6. LB napsal:

  https://www.novinky.cz/domaci/510298-zeman-ustoupil-stanka-odvola-na-konci-cervence-rekl-hamacek.html

  Tak ho Babiš přetlačil…
  Ono to těžko šlo jinak, AB ví, že s Okamurou by to bylo jen nakrátko

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Ještě ale není nic jistého. Šmarda pořád není ve hře…

   To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Těžko tvrdit, že Babiš.
   Zeman „ustoupil“ na schůzce s Hamáčkem a samotným Staňkem.
   Babiš při tom nebyl. Já taky ne, ale živě si dovedu představit, co Zemana „přesvědčilo“. I když „my nesmíme ani naznačovat“, živě si dovedu představit Hamáčkovo něco jako ultimátum /když couvnul i Staněk, který se „dobrovolně“ podřídil stranické disciplíně/, že buďto Staněk „out“, anebo ČSSD „out“ z vlády. A pro Zemana je existence téhle vlády – přesněji řečeno fungující vlády s programem a výsledky, které mu konvenují a jsou přínosné i pro většinu občanů v zemi – něco jako zlatý grál. A má pravdu. K čemu by bylo dobré období různých „přechodných“ vlád – prezident má po demisi vlády dva jmenovací pokusy na nového předsedu, a v případě neúspěchu je tu předseda Poslanecké sněmovny se svým návrhem. I když, samozřejmě, ty „přechodné“ vlády /koho jiného, než dvakrát nominovaného Andreje Babiše/ by to v pohodě doklepaly do termínu řádných voleb. Jen by to byly vlády bez důvěry sněmovny.
   Velmi, velmi mě sejří ty kecy o předčasných volbách. Doklopýtat k nim je možné jen přes ty tři pokusy o sestavení nové vlády nebo rozpuštěním Poslanecké sněmovny.
   A už vidím 120 poslanců, kapříků, kteří si dobrovolně vypustí rybník.
   Tím spíše, že ČSSD by se po „hrdinném ultimátu Hamáčka prezidentovi v zájmu dosazení do ministerské sesle nýmanda Šmardy s maturitou /Vystudoval Gymnázium Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě, maturoval v roce 1993. Věnoval se mediálnímu, politickému a organizačnímu poradenství. V letech 1998 až 2014 působil jako asistent a poradce poslanců za ČSSD a senátorky Dagmar Zvěřinové.[1]“/ sotva, sotva do nové Sněmovny dostala. Stejně tak asi TOP příp. STAN.či další.
   Už se těším na novou Poslaneckou sněmovnu ve složení 30 % ANO, 20 % ODS, 20 % Piráti, 5 % KSČM, 5 % lidovci a 5 % Trikolora a na vládu z takového výsledku voleb vzniklou.
   Fakt hitparáda!
   L.

   PS
   Pro ČSSD bylo „úspěšné“ ultimátum Hamáčka na prezidenta něco jako v té šachové partii Trumpův „jezdec na D1“

   To se mi líbí

   • LB napsal:

    SVATÝ grál, p. Lexi, když už.

    A Pokud jde o Šmardu, Bavore, to uvidíme. (Sorry jako, vyjíždíme na vodu a zrovna musí pršet. 🙂

    To se mi líbí

    • Lex napsal:

     Upřímný dík za opravu.
     Jinak – skvělý koment!, přímo na komoru toho všeho, co jsem napsal. Protože to všechno, kromě toho „grálu“ je jenom balast. Ten „grál“, to je přece „wo co go“!
     L.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      já „četl“ Zemanovo „protiústavní činění“ tak, jak Zeman jasně deklaroval, že :
      „Hamáčku počkejme, jak se státní zástupce vypořádá se Staňkovými trestními oznámeními, když troubíte do světa, jaká jste protikorupční vláda a podle toho si pak klidně odvolávejte! Ale bacha, to poleno Šmerdu mi sem raději už ani nevoďte“…
      Ale protože ten kontinuálně se točící kafemlejnek na Babiše se musí točit za každou cenu, a protože navedenej, negramotnej a hloupej mainstream je jeho hlavní součástí, tak se nám všichni z té logické podmínky Zemana předem předposrali až tak, že to nyní Zeman vyhodnotil asi tak, že komu není rady, tomu není pomoci, tak holt odvolá, jak koneckonců nikdy neskrejval (…“ale ten Šmerda, Hamáčku, to furt platí!…“).
      Sem ale zvědavej, zda ten užitečnej idiot Hamáček mu bude cpát opět toho Šmerdu, tam si dovolím tipnout, že se Zeman zabejčí a nepovolí. Von mu úplně stačí ten gigant Petříček, si alespoň myslím.

      To se mi líbí

      • oh napsal:

       No, blbíši, řekl bych, že kdyby Zeman měl být opravdu tak mstivý a zákeřný dědek, jak s oblibou tvrdí bakalomédia a naše jejich ČT, asi by podle mě nepřišel na nic horšího a pro ČSSD škodlivějšího, než Šmardu prostě jmenovat.. stejně jako jmenoval Pochetříčka.

       To se mi líbí

    • lujjza napsal:

     No jo, jenomže pan Šmarda má už přece „zásluhy“… A taky by to byl takový pěkný dloubanec do Zemana, že…

     https://www.novinky.cz/domaci/510317-smarda-v-minulosti-podporil-oceneni-bradyho.html
     Z článku:
     „(…) Kandidát ČSSD na ministra kultury Michal Šmarda, kterého odmítá prezident Miloš Zeman jmenovat, před třemi lety podpořil ocenění Jiřího Bradyho.(…)“

     „(…) Brady se narodil v Novém Městě na Moravě a od roku 2009 patří mezi čestné občany. Šmarda je starostou Nového Města a Bradyho se zastal už v roce 2016, kdy se obrátil na tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotku, aby dal Bradymu důstojné ocenění alespoň on, když to Zeman odmítl.(…)“

     To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.