Vývoj


Existují dvě protichůdná rčení. Dle jednoho prý Kdo mění názor – neměl žádný, podle druhého Jen hlupák nemění své názory. Tak nevím, kam se zařadit. Protože své názory měním. Pod tlakem událostí jsem nucen přehodnocovat své původní a přetvářet je právě s ohledem na vyvíjející se dobu.

Řekněme třeba Dotace. Zastával jsem se jich, odvolával se na doby nedávno i dávno minulé, považoval jsem je za nezbytnou součást rozvoje společnosti. Jenže v současnosti bych souhlasil s tím, že se žádná finanční podpora nebude přidělovat. Nikomu. Tedy opravdu nikomu. Včetně nedovolené podpory části umělců. Takže žádné dotace, žádné granty, prostě každý za své.

Je to nesmysl, takovéto radikální řešení. Vždy je nutná podpora tam, kde z objektivních důvodů vlastní zdroje nemohou stačit. Ale ta podpora nemusí být nutně finanční. Pokud malá obec nemá, a s ohledem na velikost a počet obyvatel v žádném případě ani mít nemůže dostatek finančních prostředků, pak by její potřeby měl řešit kraj. Konkrétní opravou komunikace, mostu, vybudováním sítí a podobně. Pochopitelně za účasti obyvatel té které obce. Vybaví se vám „Akce Z“? V USA tomu říkají volunteerismus, tedy dobrovolnictví. A hned by se ukázalo, jak si kteří občané své domovské obce váží.

Ale podobně by se ukázalo, jak která umělecká scéna je schopna se sama uživit.

Asi by byla nutná opatření v oblasti potravinářství, protože skutečné ceny zemědělských produktů by většina z nás nebyla schopna zaplatit. Ale proč přispívat na filmovou tvorbu, když převážná většina filmů není schopna zaujmout více než sto tisíc diváků.

To, že dostáváme „evropské“ peníze je sice hezké, ale co za ně pořídit a přitom nedotovat? Nevím. Nejsem politik, abych musel mít v hlavě i plán „B“, „C“ a další. Jen jsem došel k názoru, že by se dotace měly zrušit. Bez milosti a všem.

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

53 reakcí na Vývoj

 1. NavajaMM napsal:

  Zrušiť všetky dotácie by možno nebolo rozumné, lebo napríklad isté obľúbené komunity (LGBT) majú dotácie od veľmi zámožných osôb a ony tie svoje dotácie nezrušia, ani keby im to zákon zakázal.
  Skúsim preto navrhnúť iné radikálne riešenie:
  Každý, kto dostane dotácie z verejných zdrojov, bude mať daň z príjmu so sadzbou 100 %. To by sa malo týkať aj všetkých spriaznených osôb, s ktorými daný subjekt obchoduje (aby sa zisk neprelieval inam).

  To se mi líbí

 2. blbíš napsal:

  vono to má s dotacema taky něco společnýho, takže to není úplně vod věci:

  Stařec a EU, aneb, proč du sekat trávu.

  “Nemá-li se z Evropy stát rychle pás tragicky chudnoucích rozvojových zemí, které jen vzpomínají na svou minulost, kdy konkurovaly Spojeným státům a na Čínu se dívaly svrchu. Posměváč-kům sděluji, že se přesně tohoto stavu brzo dočkají, jestli EU nebude razantně zreformována.
  A to nikoli k posílení jednotlivých členských zemí. S ekonomickými supervelmocemi nemůže úspěšně soutěžit rozhádaný, nesourodý, sobecký houfec 27/28 zemí a zemiček, kde si každý hraje na svém písečku….“

  To sem to dopracoval. Už hafo dní si myslím, že takto pojatá a kočírovaná EU je nereformova-telná a v článku zmíněný marionety pokračování ty započatý smutný taškařice jen potvrzujou … na tom se tady u Bavora asi shodujeme téměř všici. Ale pak ten furt ještě doufající stařík Canis lupus dokáže napsat, že sem/sme prej „posměváček/ci“!!! Fakt sem už asi starej, když jeho veletoče nestíhám … , nebo že by nehráblo jenom mně? Von fakt dosud nerozpoznal a nechápe, že ten jeho „svůj píseček“ je tím základním kamenem, pro kterej byla ta taškařice EU stvořena, jen jaksi těm zakládajícím signatářům nešlo, že k těm jejich původně naplánovaným „písečkům“ se v tý EU přidaj pískoviště ostatních a že to bude ve výsledku takovej mrdník, kterej nedá dohromady ani ta nejúžasnější představa našeho Canise lupuse.

  No nic, du sekat trávu, je zralá na síknutí … podobně jako ta jeho/naše EU s tou současnou i budoucí plejádou loutek na špagátech.

  To se mi líbí

 3. Rosťa napsal:

  Dotovat potraviny, folklorní lidovou tvorbu, velká hudební tělesa, útulky pro zvířata, neziskovky pečující o děti a seniory. Možná bych ponechal slevu na jízdné od určitého věku z toho důvodu, že na dědinách se ruší pošty a každou ptákovinu si musí důchodce řešit bůhvíkde. To nebylo nutné ani za císařepána. O silnice se má starat stát v součinnosti s krajem. Motoristy dojí mírou vrchovatou, takže peněz mají dost. Okamžitě přestat dotovat politické a začleňovací ziskovky, komedianty, ožíračky na MFF Karlovy Vary a podobné maškarády.

  To se mi líbí

  • Devana napsal:

   Máte pravdu Rosťa, ale dotácia potrebných veci neprináša také zisky ako dotovanie oblbovania občanov.
   U nás je to isté,
   Niet múdrejších ľudí, ako sú treťotriedni komedianti, ktorí u nás ziapali na námestiach za slušnosť.
   Vďaka štedrým dotáciam bohatých mecenášov, sú to ľudia úplne odtrhnutí od reality bežného života s nafúknutým egom a pocitom nenahraditeľnosti a dôležitosti.
   Ak by sa mali uživiť skutočne svojou prácou a umením, tak by ostali nemilo prekvapení, pretože mnohí z nich nedosahujú ani kvality dedinských ochotníkov.
   V podstate sú to len užitoční, dobre platení idioti.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   paardon, … díky tomu…

   To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   To už se rozebírá delší dobu. Údajně mu tam chybí na rukávu červený návlek s hákovým křížem.

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    To ochotně dodá kdokoliv z Walderodů – po šuplících toho je … A kdyby náhodou zatloukali, tak by mohl nastoupit spící Kchárl – jemu blízká osoba je z rodiny, která se na straně „hákinkrajcu“ silně angažovala, tedy především prý v „elektrikářské divizi“ … Když už tedy budeme mlčet o nějakých Letech … 😁
    Nicméně v posledních letech jako by skryté zásoby této ozdoby měla půlka národa – politická, mediální a soudní z té větší …

    To se mi líbí

 4. NavajaMM napsal:

  Reakcia na priateľa Blbíša
  Starec a Lesklá tráva (Greasy Grass)
  Práve pred niekoľkými dňami popri nás prekĺzlo jedno výročie, na ktoré by v USA radšej zabudli. Koniec Custerovej 7. kavalérie pri potoku Greasy Grass, prítoku Little Bighornu. Myslím, že situácia prériových kmeňov deň pred tou bitkou bola podstatne zúfalejšia, než naša dnes, takže, stále nádej neumrela.
  A aké je miesto starca v tomto príbehu?
  Tým starcom je Sediaci Býk (Sitting Bull). To on svojou víziou a príhovorom oduševnil bojovníkov a dodal im sebadôveru. On sa tej bitky priamo nezúčastnil, ale ani vtedy by nedokázal viac, lebo toto je úloha starcov. Presvedčiť mladých, aby sa bili a aby si verili. A potom ich nechať konať.

  Takže asi tak.
  Je mi mentálne bližší starec, ktorý ide sekať trávu, než ten, ktorý sa pokúša vysadnúť na koňa.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … byste viděl, příteli, tu jiskru v mejch vočích, když sem kosou podťatou trávu skládal v pravidelných řádkách k mejm nohám! Dokonce i mý děti se postupně chodily ptát, zdali bych si nechtěl dát pauzu s chlazenejma Svijanama … nechtěl, ťal sem do každýho stýbla, jako by bylo nepřátelský … a důvod?

   Já totiž ty jiskrný voči nedávno viděl a asi vo tom něco napíšu, protože sem byl svědkem, jak se před radnicí slavnostně houfovali okrojovaný rakouští starci s puškama na ramenou a ta jiskra v jejich vočích se při každým povelu jejich řvoucích velitelů umocňovala do neskutečnejch rozměrů a gradovala při vypálení symbolický salvy z těch jejich pušek. Něco tak nehranýho a osobního sem na vlastní voči nikdy neviděl (jen ve filmových dokumentech, když čalouník projížděl kolem zfanatizovaných davů). V našem švejkovským nahlížení na svět zfanatizovaný jiskry v očích nejsme schopni pochopit, natož tolerovat! Vůbec se mi to nelíbilo … pak není divu, že každý stýblo na tý mý louce bylo pro mě nepřátelský až tak, že děti s těma Svijanama neměly šanci. Dokonce i na koně, Navajo, bych vodhodlaně vyskočil, když čtu, jak začínaj bejt našima soudama prolamovány Benešovy dekrety.

   Snad to nezapomenu napsat, jen co si vylížu rány z toho soloputování v Alpách. Věřte, že vím (tedy myslel sem si, že vím) co sem viděl, pouze napovím:

   1)
   nejprve sem si myslel, že tohle:
   https://www.tyrolsko.cz/zazitky-v-tyrolsku/kultura-a-zivot/tradice/tradicni-horske-ohne
   2)
   ale když sem celej zdecimovanej sestoupil do údolí, tak voni říkali, že je to tohle:
   http://www.ubytovani-gastein.cz/blog/hory-v-plamenech-letni-slunovrat-v-bad-gastein-54.html
   3)
   není divu, že sem si na těch zbytcích laviny pod horským sedlem při pohledu na hořící noční kopce vzpomněl na Hanibala a jeho slony v alpských sedlech … nějak tak to muselo vypadat, to musela bejt podívaná
   4)
   ale ty voči těch starců bych vám přál vidět … nejsilnější zážitek z letošních Alp … ale spíš nepřál!

   To se mi líbí

 5. jaa napsal:

  Předmět: Geislerová a „venkov

  Už dlouho mne tak něco nenadzvedlo, jako výrok herečky Ani Geislerové. Podle
  ní jsou totiž všichni mimopražští hlupáci, které je nutné jezdit poučovat,
  co si mají myslet. Aňa Geislerová, jedna z hereček na pódiích současných
  demonstrací, nedávno uvedla, že se dovede vcítit do pocitů mimopražských
  občanů ČR, a to těmito slovy:

  „Dokážu si představit jejich frustraci, s čím jakoby oni zápolej a s tím, že
  jejich přísun informací, asi, nebo informovanost není tak velká jako naše,
  možná je to ani nezajímá nebo jsou třeba pod nějakým cíleným dezinformačním
  tlakem, to všechno tam figuruje. Proto si právě myslím, že je důležitý z
  Prahy vyjíždět, s těmahle lidma mluvit a dát jim ty informace o tom, co je
  naším problémem, proč my chodíme na to náměstí, aby to pochopili stejně.“

  Nevěřila jsem svým očím, když jsem to četla. Toto je pohled pražských
  hereček, a asi nejen jich, na nás mimopražské?

  Ráda bych jí a podobným přechytralým řekla, že ti, co žijí mimo Prahu,
  skutečně nejsou neinformovaní, hloupí a omezení idioti. Naopak. Mimo Prahu
  žijí tisíce lidí, kteří v životě něco dokázali, a této zemí mnohé přinesli.
  Přes šest tisíc starostů a starostek se třeba stará o obce a města, učitelé
  učí, lékaři léčí, živnostníci provozují úspěšně své živnosti (nevím, jak
  dopadla ta její, ale mám pocit, že zkrachovala) … Prostě žijí plnohodnotné
  životy jako ti, co je žijí v Praze, a plnohodnotně také myslí.

  Zkrátka lidé, žíjící mimo Prahu, nejsou hloupí, a možná se o dění zajímají
  víc, než kdokoli jiný. Bez nich by byl i ten Václavák poloprázdný, protože
  na něj jezdí. Tedy mimo Prahu nežije žádný hloupý neinfomovaný lid, kterému
  by ti pražští „chytří“ měli jezdit vysvětlovat, co si mají myslet o tom, co
  čtou a vidí a zažívají. Obzvláště ne herečky, které nemají ani maturitu.
  Jakkoli jsou talentované, což Aňa Geislerová nepochybně je. Ale to je také
  všechno, co hodlám podepsat.

  Neuvěřitelně hloupý a samolibý výrok totiž jinak svědčí o nulové sociální
  inteligenci, o namyšlenosti a pohrdáním všemi lidmi žijícími mimo Prahu.
  Ano, v listopadu 1989 bylo dobré, že Praha jezdila říkat mimo Prahu, co se
  stalo – protože soudruzi úspěšně vše tajili a do státních médií neprošlo
  nic. Dnes je jiná doba. Víme všichni všechno, a názor si můžeme dělat zcela
  svobodně. A pražské herečky nám skutečně nemusí jezdit vysvětlovat, co se tu
  děje. Možná by naopak ony měly přijet mimo Prahu, aby viděly, o čem je život
  třeba v Beskydech, v severních Čechách, zkrátka někde jinde, než kde jezdí
  metro.

  Pokud je názor pražské kavárny tento, pak bych této kavárně ráda vzkázala,
  ať si podobné urážející výroky nechá od cesty. Žít v Praze není nic víc, než
  žít v Praze. Není to patent na rozum, není to znak vyšší inteligence,
  zkrátka není to nic z toho, o čem herečka mluvila. A žít mimo Prahu
  neznamená, že ti lidé tam jsou hlupáci. Protože tak slova jednozačně
  vyznívají.

  Za ten výrok by se měla herečka stydět, a lidem žijícím mimo Prahu se
  omluvit. Protože pokud jsme mimo Prahu z něčeho frustrovaní, tak z toho, že
  podobní lidé, jako je Aňa Geislerová, nám hodlají kázat, co si máme myslet.
  Děkuji, nechci. A už vůbec odmítám myslet stejně, jako tato namyšlená a
  předůležitá dáma. Jsem v jiném klubu – v klubu normálně myslících lidí,
  kteří si ostatních normálních lidí v této zemi váží. At jezdí do práce
  metrem nebo tramvají.

  Co ještě lítá luftem

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Zde se omlouvám ale opravdu Aňa Geislerová za to nemůže, je to především herečka a byla vázána přesným zadáním stejně jako zpěvačka Bára Basiková.
   https://video.aktualne.cz/dvtv/basikova-chci-aby-zeman-nebyl-sprosty-a-arogantni-premier-at/r~2ac635a8966911e9a01c0cc47ab5f122/
   To mnohem zajímavější je, že autorem této poněkud kontroverzní manipulační šablony, je Mgr. Anna Matušková, Ph.D. tato je odbornou asistentkou na katedře marketingové komunikace a PR Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a na katedře politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy Univerzity. Proto prosím ohledně Aňi Geislerovy buťme jako Oskar Wilde, který tvrdil, že kdesi ve Skalistých horách visela v baru nad pianem cedulka: Nestřílejte na pianistu, dělá, co může.
   Tož vždy je lépe znát kdo, než jak.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    no jo, ale Basikov á přece prohlašovala že půjde za kopečky, – a asi o ni nebyl zájem, protože zůstala… U té druhé nevím ale….do opravdových českých hereček mají obě dál než sousedovic jezevčice…

    To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Ona autorka se pořád zaštiťuje almou mater, ještě neustále infikuje studentstvo ??? Klasická ideologicko-mocenská pijavice … Šablona je Cechu ovšem pro blby – pravda, s IQ to v těchto zeměpisných šířkách není kdoví jaké, ale toto je na úrovni té 12-ti leté trubky na oné demonstraci …
    Umělec , a jeho odvozeniny, jsou už pro mne sprosté slovo, takový výraz non grata … Pokud totiž ti tvorové v drtivé většině otevřou onen otvor v lebce ( v jejich případě jde poté o držky nevymáchané ) v jiné souvislosti, než se scénářem , dopadá to katastrofálně – jde o demonstraci vlastní idiocie a zmaru, demonstraci omezenosti, tuposti a k tomu co by přídavek arogance …
    A tahle „sorta“ dotačních vyžírků, jenž často brázdí obrazovky mnoho desítek let , nejen, že zvrací „moudra z páté cenové“, nejen, že z nich stříká hloupost s arogancí, navíc otevřeně kolaborují s vlastizrádci z řad Sudetoněmeckých spolků – je načase jim dát na vědomí, že to nejen nebude zapomenuto …

    To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Divím se že jen 7-, čekala jsem od okolojdoucích víc. ale: Jistě čechu. ono je to tak nějak asi genetický. Chtěla jsem to napsat už u Navaju – pak jsem se vzdala ale: Ono je to – jedna či dvě generace vždycky budují, a ty další, co si užívají – to rozfofruj. Z té knihovny zbylo alespoň něco, po těch našich až rozfofrují to co rodičové a prarodičové /hlavně byty/zbudovali – dnešní mají co A/ prodávat, utrácet B/ bezstarostně si prostě užívat ,. Akorát není jisté budou – li mít nějaké potomky – kteří by zase převzali žezlo odpovědného budování….že ne – no tak si přečtěte

   https://www.prozeny.cz/clanek/generace-z-i-husakovy-deti-kam-patrite-vy-57010?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
   je to kupodivu na dnešní dobu docela jasně, byť odvážně popsáno.

   To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   No, snad od tý poražský drůbeže neočekáváte něco oduševnělýho?

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Vždyť je to jen „hérečka“ … 😁 … Kdo ví, kdo jí stál u kolébky, a co dostala ( spíše však nedostala ) do vínku … 😁
   Rozum prý křičí: Mne do toho netahejte, já u toho nebyl … 😁 …

   To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Je to kráva.

   To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  a ještě něco
  https://www.euro.cz/byznys/bezdomovci-v-cele-firem-za-invazi-bilych-koni-mohou-vladni-opatreni-1438274
  jen – nevíte za koho bylo zavedeno to „ubytování“ na radnicích? Nějak si nemůžu vzpomenout

  To se mi líbí

 7. Cobolik napsal:

  No jo mimo pragl vsetko buran neinformovany,sodruh,tiez prichadzal na venkov a agitoval,jak ta od talmud,bo cujem,ze je od sion brothers a ked nie,tak dostava skoly od nich,netreba sa cudovat cajzlom,mal som 10 mazakov z toho 9 z praglu,dvaja debilkovia a ostatny normalny hosi,njalepsi lada fialka,ci vilda vysin,barz dobry chlopci,dodnes pamatam ich mena,bo sme sa mali radi jak bratia od jednej materi,tota z demokratickej narodni fronty,nie je prva,co ma za kokotov holotu mimoprazsku,uz pri volbe prezidenta toto iste ,ze vidiek a buranstvo okolo praglu obmedzena holota,bo kurva taky demokrati a jebu mater lepsie od soudruha,myslia,ze pragl,to cele hvozdy a buciny,jak kurva,kto neisiel s proletariatom,zivel,za soudruha v praglu disident zabyvany a mimo metro ,to vsetko vysinuty proletar povedal by som dive,ze ma pravo na nazor,ale nech nelame rozhodnutie,ci kuk ostatok hvozdu a bucin,zvana pepicka holota,bo buhuzel v demokracii rozhoduje vacsina v komune spravna parta a oni tie chvilky,do tej spravnej party pasuju,lamu zakon a rozhodnutie ceskych buranov,kurva budu hovorit,ze pospolita holota z burakovov este nedozrela do demokracie a ze oni si uzurpuju svoju spravnost,lepsie jak narodni franonta s lidovima milicema,to diva nejak nevidi,na koniec mojho expertneho zjebu,nech vsetky star divadla a filmu s tymy peknymy chvilkami vyrazia na cesky venkov na agitaciu,myslim,ze narazia,jak u nas soudruh na tych jebany h kulakov,co kurvy stodoly palili,kone a kravy otravovali a ty najviac zapeceny,si aj poniektory masli hodili,expertizu napisal drotar z burakova sarisa,co harcky(hrniec,zvane nadob neviem,ake iy) po svete drotuje.bo neznesiem,jak kurva,toto vtiskanie spravneho pohladu,spravnej chvilky v spravnu chvilu,jak kurva neznesiem…

  To se mi líbí

 8. Cobolik napsal:

  Preboha ziveho,kolkokrat mam opakovat,tie prsty,mozu byt kolko chcu,vasina bratru z cech,jebe na herecku,keby cobolik prime minister bol tam na picu uz davno by bol v pici,to kurva stavia cechov,este na vyzsiu priecku v mojej stupnici,jasne pred nimi nebol nikto odkedy zijem,okrem cechov,je to cobol narodeny v ceskoslovensku s ceskym pasom a naisto nechce cesku ublizit,len tym jebanym cajzlom vadi a proc,bo myslia,ze najmudrejsi nie v cesku,ale na celom svete a v prilahlych galaxiach do 100 svetelnych rokoch vzdialenych,ten cobol ma mentalitu cobolov,zataty a toto vas ratuje,bo keby bol holubici povaha,uz by plakal niekde v rohu.

  To se mi líbí

 9. jaa napsal:

  Vjeci se přece jen dějí. Všeználci z jejich/naší poprvé narazili.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/ct24-ziskat-kriticky-nazor-na-jzd-slusovice-bylo-nemozne/
  Jen houšť a větší jkapky.

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Nějak to redaktoři flákaj. Takhle tu liberální demkoraturu nevybudujou Aleje těžké, když se naše jejich ČT umí ptát jenom Kalouskova (ex)fámuluse Gazdíka. To kdyby se pan redaktor na SLušovice zeptal Standy Devátýho, ten by mu velice rád dodal „kritických“ názorů tři kýble a ještě by si nějaké vymyslel, kdyby to snad nestačilo. 😀

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Devátý ještě „gazduje“ 😁 ??? To je také politické zombie v praxi …

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     To víte, Devátý je malý český génius. Při svém šéfování BISce stačil ještě vystudovat na UK práva a tak je z něj JUDr. (advokátní kancelář Toman, Devátý & partneři) a pořád je krajský zastupitel ve Zlínském kraji za Modroptačí letku.

     To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      Matně si pamatuji, že jmenovaný „disidentský filuta“ , dozajista poctivě, vystudoval v potu tváře při zaměstnání 😁 alma mater v oboru jemu známém – tedy právu 😉… A že za jeho bačování byli v BIS panečku jiní čučkaři, než dnes … 😁👌…
      Nicméně drží se „strakovsky statečně“ , a nejspíše mu kvalitní bydlo zůstane …
      Asi jsme ohu nebyli ve správný čas na správném místě se správnými lidmi …

      To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   No přece jen se našlo, od toho idiota Havla. Bývalý, myslím že pekařský závozník (a nebylo to kvůli politice, prostě byl a je blbý), vyhodili ho dokonce po převratu asi ze dvou rádií a minimálně dvou novin, zoufalec,který umí tak leštit kliky, maximálně. Nakonec byl dokonce poradcem snad nejhoršího ministra zemědělství Gandaloviče. Tak tenhle blb si dovolil hodnotit co by bylo kdyby se Slušovicemi. Vlastně škoda o něm vůbec mluvit, mezi zemědělci se mu jen smějí, ale asociace soukromých zemědělců, také dost ubohá, ta ho využívá a tedy samozřejmě i mainstream.

   To se mi líbí

 10. jaa napsal:

  jen tak, že neslyším jen trávu růst….. 🙂
  )https://video.info.cz/strunc/petrman-praktiky-googlu-mi-vyrazily-dech-existuji-slozky-o-nas-vsech-sleduji-nas-vsude-42125.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  To se mi líbí

 11. jaa napsal:

  Tak Vám nevím, ale je-li to pravda – tak dnes další dobrá zpráva 🙂
  OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Evropu bude řídit dáma, které němečtí vojáci posměšně říkají „FlintenUschi“ a která v Berlíně již dokázala zdárně rozložit tři ministerstva.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.