Nezávislost na zákonech


Někdejší předseda legislativní rady Vlády ČR [mi] kdysi řekl, že soudy jsou velmi nezávislé. Hlavně na zákonech. I. David

 Kdyby jen soudy. Od zákonů jsou utrženi, jak od řetězu, politici, kteří krouží jako smečka psů kolem kořisti, známé pod jménem 30% preferencí hnutí ANO 2011. Hodně štěkají a občas některý vyrazí, aby se zakousl.

V přírodě jde vždy o útok na nejslabší a nejsnadněji získatelný kus, kdežto v politice se jde po krku vůdce. Základem úspěchu je volba správného okamžiku k vyražení. V přípravné fázi teď odkapávají z tlam slova o mravnosti. Jeden z vůdců smečky, Petr  Fiala (ODS) řekl:

„My máme představu jasnou – Babiš se všemi svými problémy nemůže být dál ve funkci premiéra. [ODS nepotřebuje nějaký plán B.  Prý ať dál vládne ANO 2011, ale bez Babiše]   Otázka [na plán B] má spíš směřovat na ty, kteří Andreje Babiše drží u moci bez ohledu na zájmy ČR, tedy na komunisty, soc. dem., případně okamurovce.“

Falešnost profesorova výroku je zřejmá každému, kdo umí číst a alespoň trochu sleduje dění kolem sebe. Fiala hraje dětskou hru „Král vysílá své vojsko do boje“. Chce na chvíli tolerovat  Babišovy podpůrce. Přidanou hodnotou je jejich oslabení.

Je demokrat a uznává výsledek voleb!  A proč ne. Do voleb zbývají jen dva roky, což je krátký čas na to, aby (nová) vláda něco dosáhla, ale dostatečně dlouhý, aby se zdiskreditovala.

Babišovy problémy byly uměle vytvořené těmi, které vyděsily výsledky voleb 2013 a 2017. Podnikatel Babiš neudělal nic, co je v rozporu s metodami podnikání. Společnosti se štěpí, spojují, vznikají i zanikají. Vždy za nějakým účelem.

Záměrem projektu ČH nebylo zničit konkurenci, ale cosi vybudovat. Za několik set miliónů plus těch ušmudlaných padesát z EU. Žádost o dotaci byla podána dávno před Babišovým vstupem do politiky, k příslušné české instituci. Ta ji schválila a poslala k EU.

Na ČH lze pohlížet i z jiného zorného úhlu. Babiš dostal nápad a přes možné chyby správního řízení nakonec do ČR přišlo 50 mega. Ty byly investovány do stavby a nepochybně se dostaly prostřednictvím zakázek k malým firmám, které to či ono na farmě stavěly.

V české společnosti jsou věci, které by měly veřejnost zajímat, pokud ne přímo pobuřovat. Je skandální, když policie a státní zástupci odkládají některé případy (například odposlouchávání tehdy vicepremiéra Babiše) a soudy trvají neuvěřitelně dlouho. Je neskutečné, že vyšetřování může být založeno na anonymním udání. O tom, že Piráti přesouvají politický boj do EU. Jejich udavačské praktiky obrazu ČR jistě nepomáhají.

Veřejnost by měla být rozhořčena farizejstvím „demokratické opozice“, která trvá na tom, že se Babiš má napřed očistit a pak teprve pokračovat v politice. Měla by si všimnout, že se mnozí poslanci chovají ve Sněmovně jako spratkové a narušují základní principy českého politického systému. Volná soutěž politických stran se pak mění v jejich volné napadání.

Naprosto skandální je ignorování České ústavy a Listiny základních práv a svobod. Ta mimo jiné vychází z presumpce neviny: Nevinen je každý, ledaže byl pravomocně odsouzen.

Babiš nebyl ještě ani obžalován za ČH a je označován za lumpa a zloděje. Ani jeho údajná spolupráce s Stb nedospěla k pravomocnému rozhodnutí.

Řešení ČH se protahuje, protože je nutné najít způsob, jak celou věc zamést pod koberec. Otázka zní cui bono? Komu vyhovovalo vyšetřování zahájené v roce 2015. Byla to ČSSD, která měla premiéra i ministerstvo vnitra. Změny, jimiž prošla policie od roku 2017, lze chápat jako preventivní opatření. Odcházejí lidé,  kteří odmítnou vypovídat, protože by museli být zbaveni mlčenlivosti. To je obtížné a tudíž nepravděpodobné.

Tvrzení, že Babiš dosazuje „svoje lidi“, aby mohl manipulovat trestní stíhání je ošidné, protože stejně tak platí obráceně: správní lidé mohou trestní stíhání iniciovat.

Ve hře V+W, Osel a stín, mluví soudce Paprikides s politickým vůdcem Kontokorentem:

Paprikides: „Jsem služebníkem pojmu nestranné spravedlnosti.” 

Kontokorentos: „Každá vláda má svůj pojem nestranné spravedlnosti. Budete nestranným soudcem mé vlády.”

Čtenář si může vzpomenout na tahanice kolem policejního presidenta. Přišli Martinů, pak Lessy, po něm Červíček, pak zase Lessy a Tuhý. Každý někomu vadil, přestože každý se křižoval nestranností a nezávislostí.

Teď vadí Benešová. Z principu nemůže nic udělat, ale dav si žádá její hlavu. Je přece Zemanova a my tam chceme tu svoji. Připomíná to povídku Š&G „Moje cesta tramvají“:

„Stará paní na nás ukázala prstem a pištěla: „Darebáci, starýho člověka nepustí sednout.“ Upozornil jsem ji jemně, že celou cestu stojím na jedné noze a ještě ne na své. „Stojí, stojí, ale kdyby seděl, stejně by nepustil, já je znám,“ vřeštěla ta paní a udeřila Jónu deštníkem.“

A náměstím zní jako ozvěna vřískot: „Nemůže, nemůže, ale  kdyby mohla, tak by změnila“.

Bitva ještě nebyla dočista vyhrána. Bývalí komunisté se vetřou všude. Třeba Svěrák na tribunu a Dvořáková do studia ČT.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Poottawí se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Nezávislost na zákonech

 1. jaa napsal:

  Před dvěma hodinami bylo níže uvedené video vyvěšeno na síti a dnes na ČT má být k této reportáži oficiálně hovořeno – pokud to cenzura včas nezachytí – podpořte snahu o zachování Benešových dekretů a přidejte svůj hlas na obranu republiky – vrcholí snahy o nový Mnichov.
  Vyposlechněte si co a kdo je za demonstracemi zejména proti předsedovi vlády ČR Andreji Babišovi a proti prezidentovi ČR Miloši Zemanovi, kým jsou řízeny, organizovány a finančně zajišťovány, a zejména proč a v koho zájmu se konají!!!
  Jde tu o Českou republiku i o český národ!!!
  Jde o naše děti a vnuky!

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Zde je to poněkud hlubší než tito dva pánové předkládají. Veronika Vendlová je pouze a jen slušný námezní dělník, ne ona není myslitel, ona je pouze manager dobře uplatňující cizí myšlenky.

   “ V letech 2008 – 2014 byla ředitelkou Hlavní kanceláře politického hnutí Starostové a nezávislí. Před tím pracovala v komerčním i neziskovém sektoru. Od roku 2011 do konce října 2013 byla neuvolněnou radní za STAN v Odoleně Vodě. Od března 2014 působila v nově vzniklém spolku Činoherák Ústí jako tisková mluvčí a od srpna pak vedla volební kampaň platformy PRO! Ústí, která skončila se 17,4 % druhá za vítězným hnutím ANO Ústí n/l. Je spoluzakladatelkou FB skupiny Společně to dáme a členkou týmu spolku Milion chvilek pro demokracii. Podílí se na kampani stydímse (za svého premiéra).
   V letech 1993 – 2004 pracovala v komerčním sektoru v oboru polygrafie a na obchodních pozicích ve společnostech Repro International, Svět tisku, nebo Xerox ČR. V letech 2004 – 2006 řídila Hlavní kancelář Evropských demokratů Jana Kasla. V letech 2006 až 2008 působila současně v nevládních organizacích (Nadace OSF Praha, Otevřená společnost, o. p. s., Fórum pro integraci – kde ujala se role předsedkyně správní rady) v projektech zaměřených na sociální začleňování. Je jednou z iniciátorek letní Výzvy neziskových organizací z roku 2008 s názvem Občanský sektor supluje aktivity státu, ale stát jej podporovat nechce.“
   Ohledně benešových dekretů je dobré si připomenout proč Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg a jeho volební tým prezidenta a průběh voleb u soudu napadnout nemohl. Bezesporu bylo to ono upřimné vyjádření Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberga ohledně benešových dekretů. Jedna z tvůrčích postaviček týmu Marka Vocela to odprezentovala :
   Prohlášení pana ministra, že „dekrety již dvacet let nejsou platné a že z dnešního pohledu by tehdejší vláda i prezident Edvard Beneš skončili před tribunálem v Haagu“, byla sice pravdivá ale pro Zamana jako protikandidáta byla doslova živou vodou.Toto prohlásila sama Anna Matušková z Katedry marketingové komunikace a PR Institutu komunikačních studií a žurnalistiky na FSV UK.
   Daniel Herman před několika roky na akci Sudetoněmeckého landsmanšaftu, jak následně vystoupili Pavel Bělobrádek, Petr Nečas a Bohuslav Sobotka. Nemluvili o dvou národech, ale o dvou jazykových skupinách – české a německé.No a na závěr :
   „Co s těmi pitomými dekrety, vždyť je nikdo nepotřebuje.“
   Není to souboj o majetek je to souboj o 17_tou spolkovou zemi.
   Tož co je účinnější petice, či ústavní stížnost to nechť si vyřeši každý za sebe.

   To se mi líbí

 2. Rosťa napsal:

  Modrá Fiala je jak zaseknutá gramodeska. Přestože má titulů před i za jménem tolik, že je musí vozit na dvoukoláku, nijak nepřevyšuje běžného občana u nás na lontě, ač se tváří, že je mu Einstein po pás. Babiš má „smůlu“, že má 30%, což ratlíkům zákonitě vadí a vymýšlí nové a nové pseudokausy, aby ho nějak odstřelili. Když to nejde volbami, musí to jít nějakou špindírničkou. A přestože jsem volil Japonce, jako kovanému demokratovi mně to vadí. Vadí mně, že se nikdo nepídí, kdo pase Mináře a platí ten potulný cirkus, naposled na Letné. Na to podkopávání samých základů tohoto státu je potřeba proklatě moc peněz a ten, kdo to platí, chce výsledky. A ty výsledky by měly zajímat BISku, což by v normálním demokratickém státě mělo být samozřejmostí. Pan přírodovědec napsal pěkný článek, takže za něj dík.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.