368-Případ MH17 a imitace Majdanu v Gruzii: provokace globalistů…


Pět let po sobě se Mezinárodní vyšetřovací komise, vytvořená v Holandsku, zabývala vyšetřováním havárie linky MH17 na nebi Ukrajiny v roce 2014.

Každé léto, v předvečer výročí tragédie, komise vláčně vykazovala, že velmi silně podezírá donbasské opolčence, že to byli oni (za spolupráce s Ruskem), kdo sestřelil malajský „Boeing“. Už v roce 2016 bylo pochopitelné, že pokud by USA sestřelily všechny „Boeingy“ na světě, obviní z toho Rusko, se pozice Moskvy nezachvěje.

Proto, vlastně, se část americké elity přeorientovala z globalistického programu Obama-Clintonová, na národní program Trumpův a prosazovala jmenovaného do prezidentského křesla. Proto se Holanďané příliš nesnažili, když bez zápalu cvičili „vyšetřování“.

Záměrně protahovali čas, aby bylo možno potichu pohřbít americkou provokaci. Anebo předat vyšetřování Malajsii, která se dávno rozčiluje kvůli tomu, že třebaže to bylo jejich letadlo, nebyli malajští vyšetřovatelé do komise připuštěni.

A najednou, z ničeho nic, letos holandské „mezinárodní“ vyšetřování určilo konkrétní podezřelé – čtyři lidi, občany Ruska a Ukrajiny, kteří údajně přepravili do DNR ruský „Buk“, kterým bylo letadlo sestřeleno. Hned začali mluvit o přípravě soudu nad „viníky“, třebaže podezření nejsou totéž, co důkazy, podezírat lze kohokoli, ale soud potřebuje fakta.

Nicméně je zřejmé, že, pokud řekli „A“, komise řekne i „B“ a vyžádá si výslech podezřelých.

Navíc, seznam těchto „podezřelých“ může být libovolně rozšířen, až po nejvyšší vedení země. Pro převezení „Buku“ přes hranici, je přece nezbytná celá meziresortní operace.  A vzít „Buk“ si lze jen ve vojenském resortu a takovým je ministerstvo obrany.  Přesouvat ke hranici se musí po civilních cestách a přes obydlená místa. A to patři ministerstvu vnitra, se kterým takový pohyb musí být rovněž odsouhlasen.

Koneckonců, ochrana hranic je věcí FSB (Federální bezpečnostní služba). Je jasné, že žádný důstojník žádné z vyjmenovaných institucí se podobné operace nezúčastní bez vědomí nejvyššího velení. Ale ani sami velící se nepustí do tak nebezpečné a složité práce, bez souhlasu vrchního velitele – kterým je prezident.

Takže obviněním relativně nevýznamných osobo, komise fakticky obviňuje Rusko jako stát, z mezinárodního terorizmu. „Buk“ – to přece není Žigulík, který můžete ukrást na benzince.

Holanďané, i když povolili volný prodej drog, se přece jen úplně nevznesli do nirvány, aby nechápali že do celého toho schématu Moskva vidí. Navíc, ještě v předvečer demarše malajský premiér veřejně prohlásil, že byl seznámen s obviněními na adresu Ruska – a ta ho nepřesvědčila. Po oficiální publikaci obvinění prohlásil, že vyšetřování bylo angažované, předpojaté a zpolitizované a jeho výsledky Malajsii neuspokojují.

Holanďané rovněž vědí, že v EU, jejíž členy jsou, se letos nechystali odvolat „krymské“ a „donbasské“ sankce (tady holandské „odhalení“ nic nezmění), ale Ukrajinu už nepodporují, připomínají Ukrajinou nesplněné podmínky „Minska“ a v nejbližších dnech by měli vrátit ruskou delegaci do PACE.

Zdůrazňuji, že se jedná o politiku EU, přičemž poté, co koncem roku nastoupí nové složení Europarlamentu a Eurokomise (ve kterých pozice globalistů oslabily a pozice euroskeptiků posílily) by se měla tendence smíření s Ruskem postupně stát v EU dominantní.

Nakonec, svoje přání „narovnat vztahy s Ruskem“ znovu vyslovil Trump, snažící se o setkání s ruským prezidentem během summitu G-20. Nepíši, že se snaží, protože by se Putin setkání vyhýbal, anebo že Rusko chystá jakési trumfy, ale jen kvůli Trumpovým vnitropolitickým problémům – jeho oponenti-globalisté znemožnili už 2-3 jím avizovaná setkání s ruským prezidentem.

„Mezinárodní“ komise vlastně ani nemá důvody k vyhrocení situace, Tím spíš, že třebaže v ní formálně mají většinu Holanďané, kontrolují ji fakticky Američané – o tom velmi dobře vědí v Kremlu. A Trump, stejně jako jeho předchůdci, se už stihl přesvědčit, že strašit Moskvu nepodloženými obviněními „veřejným míněním“ Západu a sankcemi – je už naprosto zatuchlé a neefektivní.

Jak jsem uvedl výše, tak v zoufalou holandskou odvahu, vyvolanou zneužitím lehkých drog, se mi nechce věřit. Navíc se v těchto dnech udála další kauza.

V Tbilisi radikální rusofobové ze zbylých přívrženců Saakašvilliho, vtrhli do parlamentu, kde probíhalo zasedání Meziparlamentního shromáždění pravoslaví, pokusili se zbít představitele ruské delegace, kteří museli spěšně opustit Tbilisi, a po způsobeném pogromu začali požadovat odstoupení předsedy parlamentu, ministra vnitra a dalších klíčových figur současné státní moci.

V Gruzii se rozvíjí, pokud ne Majdan, tak imitace pokusu o něj. Mimochodem, čím to skončí, závisí na adekvátnosti samotné gruzínské moci, jejich ochotě ochránit jim svěřený stát před pachateli pogromů.

Gruzie – to je už druhá koule do stejné díry. V Tbilisi se s Moskvou nekamarádili, ale zvláštní nepřátelství (jako za Saakašvilliho) nebylo. Válka 08.08.08 postupně odcházela do minulosti, Gruzie, zainteresovaná na ruském trhu a ruských turistech, přešla k pragmatickým vztahům, územní otázka byla prakticky vynesena za závorky dvoustranných vztahů. A najednou takové vzplanutí, které v každém případě zanese do vzájemných vztahů jisté napětí*).

Pokud se saakašvillistům podaří přitlačit vládu ke zdi (tím spíš, pokud provedou další státní převrat), pak mohou být rusko-gruzínské vztahy vrženy zpět do srpna 2008. Pro Gruzii, to je nesporně horší, ale ani pro Rusko to nebude příjemné tím spíš, že saakašvillisté – octnout-li se u moci – jsou schopni kdykoli vyprovokovat novou válku.

Takže: – na jedné straně Rusko (nikoli čtyři „podezřelé“, ale právě Rusko) obviňují ze zničení civilního letadla v ukrajinském vzdušném prostoru před pěti lety. Na druhé straně se pokoušejí Moskvě zorganizovat další vojenský konflikt (nebo aspoň vyhrotit situaci) na Kavkaze.

Co z toho kdo bude mít?

 1. Trumpovi odpůrci znovu mohou tlačit na Bílý dům s cílem zmařit setkání s Putinem. Moskvě z toho v podstatě hůř nebude, ale Trumpovi se blíží volby (v listopadu 2020), a bez normalizace americko-ruských vztahů bude jeho souboj s kandidátem demokratů velmi složitý.                                              Pokud bude Rusko znovu démonizováno jako teroristický stát („sestřelilo“ letadlo a opět „ubližuje“ Gruzii), pak „ruskou hrozbou“ vystrašený americký volič skoro zaručeně shodí „agenta Kremlu“ Trumpa.

 

 1. Stejní globalisté (zdůrazňuji, že už ne EU, ani administrativa USA, ani sjednocený Západ, ale právě globalisté, držící stále sice se rychle tenčící, ale stále velmi silný a v mnohém rozhodující vliv v Americe i v Evropě) jsou strategicky zainteresováni v zabránění dokončení projektu „Severní proud-2“.

Nikoli proto, že chtějí pomoci Ukrajině, nebo uspokojit ambice Polska, a dokonce ani ne kvůli očištění evropského trhu pro americký zkapalněný plyn (i když i proto). Realizace projektu „Severní proud-2“ okamžitě a prudce posiluje pozice pragmatických národních elit v evropských zemích a katastrofálně podkopává pozice globalistů.

S oporou o garantované ruské energonosiče, je EU (v podobě státnicky myslících elit) schopna se vymanit z pod kontroly globalistů, čímž, mimochodem, rovněž prudce ulehčí Trumpovo postavení v USA. Toho pak nebude možno vinit v podkopávání transatlantické jednoty, protože EU (pokud přežije) zaujme pozici, analogickou s pozicí Trumpovou.

Mimochodem, jestliže obvinění Ruska, týkající se vnitroamerických věcí, je důležité jen pro Trumpovy odpůrce, pak ve věci boje o globální hospodářskou dominanci i o EU jako část globálního projektu, jsou v zabránění projektu „Severní proud-2“  zainteresováni jak odpůrci, tak i příznivci Trumpa. Sám Trump z toho bude mít jak bonusy, tak i problémy.

Soudě podle toho, kdo a jak v Trumpově týmu pracuje, je Bílý dům jako celek rovněž ochoten bojovat proti „Severnímu proudu-2“,  – ale sotva za každou cenu. Mimochodem, další (a v podstatě i poslední, protože další pokus se už nemusí naskytnout) zmaření setkání prezidentů Ruska a USA Bílý dům riskovat zjevně nechce.

Z toho lze vyvodit prostý závěr: – nejen američtí globalisté, chystající se v blížících se volbách připravit Trumpovu národně orientovanou administrativu o moc. Stejně tak i jejich evropští kolegové, kteří nejenže ztrácejí moc v EU, ale stojí před perspektivou krachu jednotné Evropy, jsou zainteresováni v další démonizaci Ruska, jeho označení za teroristický stát a označení jeho státní moci za nehodnou podání ruky.

Z politického hlediska jim to poskytuje možnost sebrat informační program euroskeptikům a trumpistům stupňováním pozornosti k jejich „hrozivým vztahům s Ruskem“, které „sestřeluje letadla“ kde je napadne a neustále „napadá sousedy“.

Z hlediska hospodářského pak zmaření „Severního proudu-2“ na poslední chvíli, dělá z Evropy rukojmí oněch globalistů, kteří po odstřižení EU od ruských energonosičů, vytvoří její kritickou závislost na globalistické politice na Blízkém Východě a ve světovém oceánu.

Vždyť chudák Dánsko už nemůže, poté, co celý rok samo drželo přední linii boje proti společným úsilím Ruska, Německa a Itálie, při demonstrativní francouzské „neutralitě“. Kopenhagen nemá víc možností, bez katastrofálních následků pro sebe, blokovat výstavbu „Severního proudu-2“ ve své výlučné ekonomické zóně. Už na ně začali vrčet Belgičané, Rakušané i Češi.

Úplně jinou věcí je projekt „teroristického státu“. Tam už evropští lobbisté spolupráce s Ruskem budou těžko prosazovat svoje ideje.

Takže není náhodou, že v pátém roce své „práce“ Mezinárodní vyšetřovací komise „najednou“ objevila „podezřelé“, označených tak ukrajinskými sociálními sítěmi už v roce 2014. Tím spíš, že na potvrzení svých „podezření“ komise za pět let nenašla – snad kromě postů v sociálních sítích – nic.

Takhle nefunguje „marjánka“. Je to velká politika a velmi velké peníze.

*) Pozn. překl: Zkusme si dát do vzájemné souvislosti události poslední doby…. – a to včetně „našich“ pražských protestních akcí…

Zdroj:              https://ukraina.ru/opinion/20190621/1023981131.html

Překlad:  190624

 

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

43 reakcí na 368-Případ MH17 a imitace Majdanu v Gruzii: provokace globalistů…

 1. strejda napsal:

  MH17 je již moc starý příběh na velké zmrtvýchvstání. Zůstane jako pomníček. Taková světová Otýlie Vranská nebo Jack Rozparovač.
  Zajímavější je Gruzie, kterou Rusko odstřihlo od ruských turistů a gruzínských obchodníků. Bez letecké dopravy se velice těžko obchoduje. To pro saakašvillisty může být dost nepříjemné. Gruzie neprosperuje a je závislá na všech příjmech. Evropští turisté a zvýšení prodej do EU ji moc nepomůže, tam rezervy nejsou. Ale kdo u nás zná vnitropolitickou situaci té malé země? Počkáme si na výsledek.
  Ovšem Severní proud 2 bude úhelným kamenem spolupráce RF a EU. A ukáže jak EU obstojí v nadcházející době změny světového hegemona. Zastavení projektu by především znamenalo likvidaci politické samostatnosti Evropy a její závislost na USA, které již jsou v procesu ztráty mocenské vojensko-ekonomické nadvlády. Přitom USA nejsou schopny zabezpečit energetické odpojení EU od RF. Rusko naopak oslabí zájem o EU a začne hledat pro svůj plyn a nejen plyn odbyt jinde. Zkapalňování a mořská přeprava ho již zasáhly. Evropa se na čas stane přívěškem USA – do té doby než se vytvoří a stabilizují nová centra moci. Bez Evropy. A o to jde.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Velký zájem mně těší, 29 kliků. Těch +14 budou vesničtí trollové a těch – 15 zodpovědní, vzdělaní a krásní inteligenti, velmi úspěšní při studiu. Očekával bych ale přece jenom sofistikovanější reakci. Když někdo souhlasí, nemá co dodat, to je OK, když nesouhlasí, je dost důvodů se ozvat. A nic !?! Ovšem to chce mít elementární znalosti psaní. A nebo být lépe ohodnocen. Ani kuře ……….
   Každopádně je Bavor na listině zla 🙂 , může na to být hrdý!
   Za minulého režimu se psaly články pro cenzory, ti je předkládali výš a tak se články doslaly k rozhodujícím spolehlivěji, než kdyby volně vyšly, to by mohly zapadnout.
   Dnes je to podobné, mínusáci si to, co mínusují, musí přečíst a teorie her jasně říká, že je to rozkládá. C´est la vie – to je Takový je život, ať nemusíte hledat na gůglu. Tak fajn a pusťte se do toho!

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Strejdo, vy věříte tomu, že si to přečtou? Tak jednu větu…

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Přečtou, ale otázka je jiná, pochopí to? Víte, najmuté trolly té nejnižší kategorie, řekl bych v zácviku, musí kontrolovat. Jsou to v podstatě prodejní lemplové, nelze jim důvěřovat. Způsobů jak škodit diskusi je několik. Ten nejprimitivnější je dávání minus, případně plus – podle kontextu. Všimněte si, že můj první příspěvek dosáhl 22 +, to je velký úspěch. To by bez masivní podpory minusů nebylo možné. Řada lidí si ho přečetla jen proto, že se zdá být kontroverzní. Dělám to také tak – je to lidské 🙂
     Svědčí to o amatérismu majitelů trollích farem, co také chtít od nedostudovaných exemplářů homo sapiens. Jako doklad bych doporučil prostudovat projevy našich milých poslanců. A ti vystudovali, někde.
     A tak, Bavore, jste pánem prostoru a je to jen a jen na Vás, nechte volné pole těm trollům co se projevují jen primitivním známkováním. Já, a jistě se mnou bude souhlasit i von, jsme si celkem lehce zvykli. Spíš se bojím, že si na ně zvyknu natolik, že až odejdou, budu mně chybět.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Pokud se budou držet „v mezích“, nebudu zasahovat. Jinak opět udělám patřičná opatření. Zatím mne to spíš nutí ke smíchu. Ostatně trocha blbosti do tohoto prostoru je jako osvěžení.

      To se mi líbí

      • strejda napsal:

       Jsem na tom stejně 🙂 , a patrně díky tomu, že nemám odpovědnost, tak se opravdu bavím, znáte mně a jistě to i vidíte. Co také od začínajících amatérů můžeme očekávat. Ti inteligentnější, myslím to vážně, vydělávají na brigádách s supermarketu mnohem víc. A ti inteligentní jsou úplně jinde. S prací i penězích.
       Vzpomeňte si na přímořského ptáka, ať byl jaký byl, kopal za sebe. Psal a snažil se. Byl to, no dejme tomu, protivník. Ale ti klikači jsou jen blechy, mohou otravovat, ale to je vše. Dlouho je to bavit nebude a klikáním stěží postoupí o level nahoru. Že by bojovali za lepší svět si jistě nemyslí. Nemyslí.

       To se mi líbí

   • Cobolik pacholik napsal:

    Kolko ty mas kurva nalietane strejdo v tom jebanom zivote,ja myslel,ze ty rozhodnejsi pepik,jak kurva,ze vobec reagujes na nejake palce,ci plus,ci minus,ja nemam nijake studiaskoncene,hej jedne mam zivotne a viem,ze furt pises k veci a dost vyvazene,cisto pisem za seba,ja jebem,kto ti dava plusy,ci minusy,mne nemoze rozhodit sto plusov,ci sto minusov,moj zivot inaksi plynul,moja prax a peripetie,ja malokoho sluchal a ani nebolo koho,bo vacsinou sam vojak v poli,sluchal som len moj instinkt a gadzovsky rozum,zahod strejdo nejake starosti docista banalne,ci ti davaju jakekolvek palce,bud svuj,ja nikdy v zivote nedal a nedam nejaky palec bo na jakeho boha,zivotna realita uplne ina,toto,len virtual a vymena nazorov,kukaj taky AFB tomu najebu minusov a stale si pise svoje,nic ho nerusi,to znaci ze dana holota je stala v nazore a v zivotnom postoji a to som neictal,to som zistil v tej jebanej skole zivota,jebaj ty na tie prsty,hlavne pis,mne sa podobaju tvoje kuky ,moze byt brane,,alebo napisu,ze ty studovany s takym gazdom,mi nijaky priatelia,ci bratia,ci rodina,nam obidvom ide o jedno svate a to je pepikovo a toto zaklad na nic ostatne nekukat,ale drzat pri svojich a svojej zemi,ostatok chuj s ostatkom a ty co ti davaju akekolvek palce predsa nesluchaj ich rozum,bo ked sluchas druhu hlavu a u nas na vychode sa hovori,ze do svojej mozes nasrat,nic si nevsimaj a pis bo si dobry cech a takych tu treba jak soli …. a slechta hvari dobre minusy to tiez dobre,debilov je plny svet a nie na nejakom bavorove,ale na vysokych postoch,pis strielaj a nic nekukaj,bo to pre tvoj dom a nie na nejake parady,aby sa niekomu pacili,ci nepacili ponal,vyzsi princip kurva…

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Čobolíku, pacholíku, nalétáno mám dost, nad limit 🙂 , a nějaké minusy mně nezajímají, ale zajímají mně ti minusáci. Je to vynikající pracovní materiál, ovšem pokud s ním chci pracovat, tak o podrobnostech nemohu mluvit. Už teď jsem překročil – a o moc – hranici. Ale nejde o nic a tak proč ne. Ti minusáci jsou také lidé a je možné na ně působit. Nadávat a přímočaře hanobit nemá žádný význam, jen je to těší. Pokud se ale přejde na složitější systém, jednoduchost mizí a začíná to být složitější. A to mnoho lidí nesnáší. Nějaký neblahý osud je přivedl k takové práci, ze které nemají žádné uspokojení a profit jen žalostný. Berte to tak, že je to hra kočky s myší, velká sranda pro kočku – o myši škoda mluvit.
     Tady se jich zbavíme, už víme, že jich je dost málo, 25 IP adres je pakatel. A víc nemá smysl, klidně může být minusů na stovky. Ale víme, že povzbudili minimálně 12 čtenářů, kteří by komentáře přešli bez odezvy. To hřeje.
     Takže, když to shrnu. Mně to baví, zvyšuje to aktivitu těch, kteří opravdu čtou a dá to vydělat, byť almužnu, několika nadšencům. Čobolíku, co více si přát.
     Jsou chvíle, kdy mně svět opravdu baví.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      1*******************************************

      To se mi líbí

     • Cobolik pacholik napsal:

      Kurva to rec do bitky,ostatna veta,jses dobrej kurva,spekulant si bars intelligenty,je dobre,ze si tu,ja. nekukam,ci pasujem dakomu,ci ma nenavidi,ja razim svoj chodnik,ty tiez,ale ty inteligentne a ja jak buran buransky,co vychadza,ze mame jeden ciel a vo to go.

      To se mi líbí

  • Gavrilov napsal:

   Podle mne, Evropa je už vazalem US delší dobu – krásně to je vidět na Německu, Francii ale i u nás, ale stále je tu ještě šance pro jeji východní část. Ohledně MH17 – pevně doufám, že to žádný pomníček není, a že se to vyšetří – nezávisle a že viník bude dopaden a potrestán.

   To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Priznám, že ten „zoznam podozrivých“, s ktorým prišiel JIT, bol pre mňa hlbokým sklamaním. Ako podozrivých ich menovali mainstreamové médiá (MSM) už hneď na druhý deň po zostrelení a jediné neznáme meno je ten nešťastný Ukrajinec. Niektoré MSM už na druhý deň zverejnili foto Girkina s titulkom, že to je ten človek, čo vydal rozkaz (stlačil spúšť). A to ešte, prosím, nikto na svete nechyroval o JIT. Za mňa poviem, že lepší dôkaz o totálnej neschopnosti a nekompetentnosti JIT nepotrebujem. Malajský premiér sa vyjadril maximálne zdržanlivo a diplomaticky.

  Ešte dodám, že pre rozumne uvažujúceho človeka z Ázie tým EÚ kompletne stratila tvár a trúfnem si povedať, že toto mohol byť jeden z cieľov CIA.

  To se mi líbí

  • anonymní napsal:

   Nepřeceňoval bych jak CIA, tak NSA a ty ostatní zkratky. Tak daleko oni nemyslí.
   Viz jejich sanaha o změny režimu v Sýrii a Venezuele. Ostatně ani Cuba, přes dlouhodobé úsilí nevyšla podle představ.

   Líbí se 1 osoba

   • strejda napsal:

    Myslí a těší se, ale algoritmy, které používají příliš přeceňují hodnotu peněz. Příliš dlouho žijí ve svém systému a nové adepty vychovávají podle sebe. Nikdy jim nešlo o krk, zlenivěli. A začali si brát moc, která jim nenáležela. Jinak je na tom Mossad, ale i SVR a FSK či G-2 (kubánská bezpečnost). O MSS (lidová Čína) nemluvě.

    To se mi líbí

   • st.hroch napsal:

    S tím bych tak docela nesouhlasil. Tyhle hry jsou na dlouho, a výsledek se pro jeví i po řadě let „ticha“. Nepřeceňuji ani průběžné jejich neúspěchy v Sýrii a Venezuele, ani na Kubě. Oni si totiž pokoj nedají a hodně záleží na síle Ruska…

    To se mi líbí

   • anonymní napsal:

    Máte pravdu.
    Dnešní (28-6-2019) Vlkovo bloguje zveřejnilo blog od nového autora, který zasvěceně potvrzuje, že cokoliv US goverment a jeho nadřízené a podřízené složky činí, dobře činí.
    Musím a nemohu žádným způsobem rozporovat myšlenku, že pokud obyvatelstvo v Iránu (na Cubě, v Rusku, Číně, …dosaďte si jakkýkoliv současný, minulý a budoucí cíl demokratizace) pocítí díky sankcím zhoršenou životní úroveň, vzbouří se a pod vedením aktivistů z občanské společnosti nastolí všeobjímající PaL spolu s prosperitou.
    Jak jsem mohl být dosud tak pomýlený.
    Jenom, ve skrytu duše rezidua pomýlenosti vnucují naprosto zavádějící myšlenku, že u našeho spojence pokročili s inkluzí mentálně nepříliš zdatných do státní správy, armády a názorotvorné žurnalistiky podatatně dál, než u nás.
    Pro všechny případy, je to pokus o ironii, a není v tom ani osten nějakého výsměchu proti strejdovi a hrochovi.

    To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  a aby toho nebylo málo

  http://www.novakoviny.eu/archiv/veda/1498-campi-flegrei-supervulkan

  tož uvidíme

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   No vida. A hned by bylo po globálním oteplování.😀😀😀

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Pani jaa, dočítali ste to až do konca?:
   „Projekt vyhodnotil výbor sestavený z nejvýznamnějších vulkanologů a odborníků na geologické vrty,“ uvedl Stefano Carlino z Národního institutu geofyziky a vulkanologie v Římě. „Jsme si jisti, že žádné riziko nehrozí.“

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Dočítala, dočítala… ale čítala jsem taky – od tazziefa – Schůzky s ďáblem, Dvořáka – Zeme,lidé katastrofy, a další. proč , asi proto, jak na mne kdysi dávno zapůsobil pohled z Vesuvu – na obě strany. Ju a včil opětovně louskám od Nováka – Tajemné středomoří.., navíc – mám o sopkách a pod. taky nějaká videa .. . to jen tak, že důvod na čerpání dotací na „Výzkumy“ se vždycky najde, ale…. no snad mají pravdu…

    To se mi líbí

   • pepík napsal:

    Pane Navajam, „žádno riziko nehrozí“ se vztahuje k samotnému vrtu do nitra supervulkánu. Nebezpečí exploze je stále hodnoceno jako vysoké.

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Priznávam, že som ten záver nechápal takto, no Vaša replika ma primäla, aby som si o tom niečo našiel:
     https://www.nature.com/articles/ncomms15312
     Zdá sa, že to novinári riadne nafúkli. Vedec Stefano Carlino má výroky podstatne menej znepokojujúce. On vo výskume síce rieši predikciu budúceho výbuchu, ale nikde nespomenul viac, než lokálne dôsledky.

     To se mi líbí

 4. lujjza napsal:

  „(…) Andreje Babiše nemám rád. Jeho působení ve vrcholné politice považuji za velice nešťastnou věc. O to horší pro mne je muset se ho zastávat. Ale fakta jsou fakta a jejich pochopení je důležité pro pochopení toho, o co opravdu jde, co se opravdu a ne jen zdánlivě děje.(…)“

  http://www.novarepublika.cz/2019/06/andrej-babis-konflikt-zajmu.html

  Zákon o střetu zájmů (č. 159/2006 Sb.):
  https://zakonyprolidi.cz/cs/2006-159

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tohle by sice patřilo pod můj článek o Lži, ale hlavně když to tu je. Jenže kdo to bude číst? My, co víme (nebo aspoň tušíme) o co jde, to číst nepotřebujeme, a ti, kteří řvou a neví proč, by to stejně nepochopili.

   To se mi líbí

   • lujjza napsal:

    Já vím… To, že jsem to dala pod nesprávný článek, jsem zjistila, jen co jsem to odklepla 🙂

    To se mi líbí

 5. jaa napsal:

  Jen tak něco

  „Přeposílám zajímavý mail, zasedací pořádek nového parlamentu.
  Ukážeš-li kurzorem na jednotlivou značku poslance, zjeví se Ti jeho fotka s popisem jeho osobních údajů.
  Mě se to líbí, poznáš každého poslance jak vypadá, mám přehled koho jsem volil, komu vynadat a koho pochválit.
  Zajímavé_klikni na čtvereček a rozbalí se ti poslanec a informace o něm ..

  https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=1003(https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=1003)

  To se mi líbí

 6. K-k. napsal:

  Zcela OT: Britské listy mají smysl pro humor? https://blisty.cz/art/96067-cssd-se-obetovava-pro-nasi-zemi.html 😀 😀

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Hlavenka…Hlavenka…To je něco jako rybenka? V domácnosti velice nepříjemný hmyz.

   To se mi líbí

   • K-k. napsal:

    ale ta „smrt hrdinů“, to zní opravdu hrdě! Kam se na Hamáčka hrabe Johanka z Arcu! 😀

    To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Ekologická likvidace
    Nejsou-li rybenky doma ještě příliš rozmnožené, stojí za to zkusit je nejprve vypudit. Ideálně se k takovému účelu hodí vanilkové lusky. Rybenky totiž vanilku nemají rády. Pozor ale, vadí jim skutečná vanilka, nikoli její náhražky. Řešením je tedy zakoupit několik vanilkových lusků, ty podélně rozkrojit a nakrájet pak na menší kousky, které vhodně umístíme na místa, kde se tato zvířátka nejčastěji vyskytují. Účinek by se měl dostavit během několika dnů
    tož kdo ví

    To se mi líbí

  • Antimon napsal:

   Mankote, ještě větší b.. než jsme čekali. No, s panem autorem jsem měl co do činění v devadesátých létech a už tehdy jsem si dal úkol: „vyhýbat se !“

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   No nazdar! Možná by se k tomu mělo přidávat varování, něco jako:
   „Ministerstvo zdravotnictví varuje, Antibabiš škodí duševnímu zdraví!“ 😀 :mrgreen:

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.