367-O běsech, toxickém dolaru a viru barevných revolucí…


Ředitel ruské Služby zahraniční rozvědky (SVR) Sergej Naryškin učinil řadu závažných prohlášení na nedávném mezinárodním setkání k otázkám v tatarské Ufě; fórum probíhalo pod záštitou Bezpečnostní rady RF a zúčastnili se ho vysocí představitelé tajných služeb 119 států.

Sergej Naryškin je přesvědčen, že pod záminkou „osvobození lidí“ vedou síly nového světového řádu cílevědomou válku proti tradičním hodnotám, národní identitě.

Příslušnost k zemi a národu, hodnoty rodiny a víry – to vše se dnes odhazuje ve jménu abstraktní osobní svobody. K prosazení jakékoli linie se zapojí celá armáda masmédií, různých neziskovek, nadnárodních korporací a některých – řekněme – filantropů jako nechvalně známého G.Sorose“, – konstatoval Naryškin.

Šéf ruské zahraniční rozvědky zdůraznil, že nejpečlivějšímu zpracování se podrobuje mládež: „Kategoričnost soudů a skutků, mladým lidem vlastní, se cynicky pokouší nasměrovat na odmítání a rozbíjení. Už Dostojevskij varoval před takovým vývojem ruské a světové historie ve svém prozíravém románu „Běsi“.

S cílem rozmazání  pojmu příslušnosti k pohlaví, hodnoty rodiny a manželství, se realizují programy prosazování práv GLBT společenství, rozšiřování myšlenek radikálního feminizmu. Odsud není daleko k otevřenému přiznání nezbytnosti modelování lidské přirozenosti, např. pomocí technologií umělého intelektu nebo genetického inženýrství“. – řekl dále Naryškin, a pokračoval:

Nejvyšší znepokojení vyvolává mezinárodní kampaň propagandy narkotik. Západní vědecká zařízení a masmédia prakticky propagují užívání drog jako efektivního prostředku pro zvýšení sebevědomí a léčbu depresí… Na půdě OSN tzv. narkoliberálové, včele s Kanadou, směřují věc k rozptylu globálního režimu kontroly drog“.

Ředitel SVR hovořil o mechanizmu realizace barevných revolucí: „Nejdříve v té, či oné zemi po horizontále vytváří na státu nezávislé síťové struktury: společenské, tvůrčí, vědecké, náboženské, teroristické, apod. Ty shromažďují informace o aktuálních a doutnajících konfliktech, meziklanových rozporech, sociálně-ekonomických a dalších analogických problémech. Paralelně se tyto sítě využívají k působení na situaci v zemi, a v případě nezbytnosti – k nastartování destruktivních procesů. Startérem může být cokoli – rozehnání klidné demonstrace, jak tomu bylo v Lybii nebo v Sýrii, smrt prostého člověka z davu, jako v Řecku nebo Tunisu, machinace při volbách, jak se stalo v Gruzii nebo na Ukrajině. Potom se v pravý čas toto protestní vlnění synchronizuje, starý politický systém se hroutí pod tíží mnohých výzev, a k moci je přivedena síla nová. Do společenského vědomí se prostřednictvím kontrolovaných kanálů se implantuje nový model chování a to vše je provázeno rozsáhlou propagandistickou kampaní ve světových médiích, jež má přesvědčit obyvatele o nevyhnutelnosti takového vývoje událostí, ale také zdůvodnil vnější vměšování, pokud k němu dojde. Nejnázorněji vidíme realizaci takového scénáře ve Venezuele. Jedná se prakticky o vytvoření univerzálního algoritmu provedení tajných vlivových akcí v nepřetržitém režimu a v globálním měřítku. Podvratná činnost přitom nikdy nepřestává. Je vedena nejen proti nepřátelům, ale i proti přátelům a neutrálním silám v podmínkách míru, krize i války. Bylo by ji možno srovnat s působením viru – ten může po desetiletí ničit lidský organizmus, aniž by se projevil, ale když je konečně odhalen, bývá zpravidla už pozdě“.

Naryškin rovněž oznámil připravenost Ruska na příští kybernetické útoky Západu na naši infrastrukturu a nazval anachronizmem monopol toxického dolaru: „Zdá se nám nenormální, že USA, které si vedou tak agresivně, zůstávají držitelem rezervní měny. V podmínkách objektivního upevnění multipolárnosti se monopolní postavení dolaru v mezinárodních hospodářských vztazích stává anachronizmem. Dolar postupně nabývá toxického charakteru“ (citát podle TASS).

Zdroj:  http://zavtra.ru/events/o_besah_toksichnom_dollare_i_viruse_tcvetnih_revolyutcij

Překlad: 190621

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

17 reakcí na 367-O běsech, toxickém dolaru a viru barevných revolucí…

 1. strejda napsal:

  Vynikající komentář, který by si měl přečíst úplně každý bez ohledu na své přesvědčení. A uvědomit si kde a jak si stojí. O co mu jde a co je za to ochoten zaplatit.
  Pokud takto veřejně mluví ředitel SVR je to dost na pováženou. Zatím takto mluvili komentátoři a politici. Znamená to, že mechanismy barevných revolucí a státních převratů jsou známy do takové hloubky, že je možné tuto „vrchní vrstvu“ oficiálně pustit veřejnosti.
  Podíváme-li se na zmíněnou Venezuelu, je s podivem, že vydržela tak silný atak USA. Znamená to tedy – i když se může stát cokoli – že jsou známy i účinné obranné postupy. O těch se, samozřejmě, nemluví. Zatím jsme to dvakrát viděli v Hongkongu. Možná i jinde, ale ne tak zřetelně.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Zdá se že u nás to vyšlo, postupně se bude rozebírat Letná no a možná to vyjde.
   V čem má sjednocená opozice pod záštitou milionu chvilek pro demokracii pravdu, tak to je že nebýt Ing. Miloše Zemana, dr. h. c. tak Babiše již dávno zvládla.
   https://www.novinky.cz/domaci/508661-fiala-nebyt-zemana-babis-by-po-protestech-uz-odstoupil.html
   Tož v čem se shoduji je současná bravůrní metodika ovládání davu, u nás je to pomocí skupiny milion chvilek pro demokracii. Tato metodika včetně použití veřejnoprávních sdělovacích prostředků by měla být zobecněna, jinak je tento systém schopen diktovat podmínky bez jakýchkoli byť i cinknutých voleb.
   Použiti příslušných odpůrců demonstrace, např. té kterou pořádala SPD je celkem účinná metoda a zaručeně by fungovala i na milion chvilek pro demokracii ale to by ty odpůrce museli tolerovat naši čučkaři, tak jako v případě odpůrců na demonstraci SPD. Tak jak čučkaři nasadili provokatéry na demonstraci SPD, tak kdyby je nasadili i na demonstraci milionu chvilek pro demokracii, tak ji zprofanují mnohem více jak tu pořádanou SPD.
   Tož Banga také vyzval k dělání bordelu ale toho nikdo nebere vážně.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    „bravůrní mechanika“ – to je fakt – 18%= z pražáků a 2,36%= z celorepubl. hmm… akorát mne tam docela dostal – soudruh Svěrák, teda krom těch němčourů uff….

    To se mi líbí

 2. Cobolik pacholik napsal:

  No venezuela,dajak ticho,vyvazene americke masmedia nevim,ani sum okolo caracas.

  To se mi líbí

  • anonymní napsal:

   Venezuela se našim US spojencům tak nějak nedaří, stejně jako Irán a předtím Sýrie:
   Velmi podrobně situaci ve Venezuele mapuje Martanus na Aktuálních konfliktech, k dnešku je tam už přes 70 stránek odkazů. Cynik se nad tím docela pobaví, například video, jak Mlaďoch (Guaido) vyleze z limuzíny mezi prostý lid a ty ženské mu dají do dtžky.
   K obveselení poslouží i odkazy, popisující snahu Boltona rozpoutat ve Venezuele občanskou válku s US spolu účastí a zoufalou snahu některých lampasáků z Pentagonu zabránit tomu.
   Hotovej Kocourkov.
   Takže, zatím poslední Martanus na Aktuálních konfliktech:
   „Včerejší štace Guaida byla Yaracuy
   Pár stovek lidí. A moc se tom včerejším vystoupení nepíše.“

   Zde je sice starší, ale dokonale ilustrující:
   „Zajímavý náhled do myšlení a jednání UA administrativy a jednotlivých lidí.

   Prezident Trump zpochybňuje agresivní strategii své administrativy ve Venezuele po neúspěchu amerického úsilí o vynucení prezidenta Nicolase Madura, který si stěžoval, že byl podle správních úředníků uveden do omylu o tom, jak snadné by bylo nahradit socialistického bojovníka mladou opoziční postavou. a poradci Bílého domu.“

   „Podrobný plán od „SPOJENÉ STÁTY JIŽNÍ VELITESTVÍ (SOUTHCOMu)“ ze dne „23. února 2018“ byl vydán s názvem „PLÁN NA SVRŽENÍ VENEZUELANEKÉ DIKTATURY „MASTERSTROKE“.
   Tento dokument byl osobně podepsán admirálem Kurtem W. Tiddem , který byl velitelem (šéfem) v SOUTHCOMu , a byl tak nejvyšším americkým vojenským úředníkem. Ale to bylo mnohem víc než jen vojenský plán.
   Výtah – Google překlad
   Podpora nespokojenosti veřejnosti s rostoucím nedostatkem a růstem cen potravin, léků a dalšího základního zboží pro obyvatele. Dělat více hrůzostrašné a bolestivé nedostatky hlavních základních merchandises. “…
   zesílení podkapitalizace země, únik z cizí měny a zhoršení peněžní základny, což vede k uplatňování nových inflačních opatření. “…
   Plně bránit dovozu, a zároveň odradit potenciální zahraniční investory, aby se situace kritičtější pro obyvatelstvo. “…
   přesvědčivé ho, aby se dostal do chyb, které generují větší nedůvěru a odmítnutí doma “…
   Obléhat ho, zesměšňovat ho a představovat ho jako symbol trapnosti a neschopnosti. Odhalit ho jako loutku Kuby. “…
   Vyzývání domácích spojenců i dalších osob ze zahraničí do národního scénáře s cílem vytvořit protesty, nepokoje a nejistotu, plundry, krádeže, útoky a únos lodí, jakož i jiné dopravní prostředky s úmyslem opustit tuto zemi v krizi přes všechny pohraničí a další možné způsoby, ohrožující takovým způsobem národní bezpečnost sousedních pohraničních národů. Způsobuje oběti a drží za ně vládu. Zvětšovat, před světem, humanitární krizi, ve které byla země podrobena. “
   Strukturovat plán, jak získat masivní deserce nejkvalifikovanějších odborníků z dané země, aby se „nechali bez profesionálů vůbec“, což ještě více prohloubí vnitřní situaci a v tomto směru bude vinit vládu. “
   přítomnost bojových jednotek ze Spojených států amerických a dalších jmenovaných zemí pod velením společného generálního štábu vedeného USA. “

   Washington Post:
   Bolton tlačí Trumpa, aby napadl Venezuelu!
   Národní bezpečnostní poradce John Bolton tlačí amerického prezidenta Donalda Trumpa k vojenské operaci ve Venezuele, uvedl The Washington Post s odkazem na asistenty hlavy Bílého domu.
   „Trump neprojevil moc touhy napadnout Venezuelu. Prezident občas řekl, že ho Bolton chce za táhnout do války,“ napsaly noviny.
   Zdroje tisku tvrdí, že je nepravděpodobné, že by Trump schválil pořádání dlouhodobých vojenských akcí, ale zároveň „obdařil Boltona širokými pravomocemi ohledně Venezuely“.
   Kromě toho se vojenského scénáře ve Venezuele se dožadují Boltonovi asistenti. Na jednom z briefingů tak došlo ke konfliktu mezi Boltonovými podřízenými a místopředsedou Výboru náčelníků štábů amerických ozbrojených sil generálem Paulem Selvou.
   Generál reprezentoval pozici Pentagonu při řešení krize, ale Boltonovi asistenti ho neustále přerušovali a požadovali vojenskou invazi do Venezuely. Selva ztratil náladu a tvrdě bouchl do stolu. Instruktáž byla přerušena, obě strany zůstaly nespokojeny.

   A tihle komici chtějí řídit svět.

   To se mi líbí

 3. strejda napsal:

  Problém takových demonstrací, jaké probíhají i u nás, je v nezvládnutí technologií. U nás jim do mechanismu hodil před lety Miloš Zeman, když se stal presidentem. Místo aby zničil Babiše, tak ho podpořil. Snad si lidé uvědomí, co zvolení Miloše Zeman znamená. Udržení suverenity země.
  Jako příklad nenávistné propagandy lze uvést dnes se znovu objevující tvrzení, že občané Ruské federace podávají 20% stížností soudnímu dvoru do Strassbourgu. . Je to pravda, ale pravda také je, že 47 zemí rady Evropy má asi 750 milionů obyvatel a Rusko asi 150 milionu. Tedy těch 20 %. To ovšem v žádném článku nenajdete. Hlavní je, že (zcela logicky) podávají 20% (tedy odpovídající podíl) stížností.
  Druhý příklad. Tvrdí se, že máme na zbrojení dávat 2% HDP. Ty 2% nevypadají nějak moc, ale je to tak 8% rozpočtu a to je opravdu velmi mnoho. A zase, nelže se, ale manipuluje s lidmi a jejich myšlením.
  Takových záměrně manipulujících příkladů je velmi mnoho. Někdy je těžké je odhalit.
  A ještě něco. Takové marné demonstrace, jaké byly na Staromáku, Václaváku a Letné jen v lidech utvrzují, že je marné se čemukoli bránit a demonstrovat. Kdo ví – a teď přemýšlejte – nebylo to cílem? To si zatím musí každý rozhodnout sám. Dál ať raději nepřemýšlí.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No než se všechny tři složky, které nakonec svrhnou tuto vládu dohodnou jak dál, tak vládnoucí ČSSD požaduje :
   https://www.novinky.cz/domaci/508702-cssd-je-pri-chuti-at-nam-neschopne-ano-preda-ministerstvo-financi-zada-dolinek.html

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    ČSSD nemyslí, jen se řídí primitivními hesly. Proto její strmý pád. Jedním z nich je teorie, že když má tvůj partner problémy, je nutné ho zmáčknout a získat od něj nějaký benefit navíc. To vychází málokdy a když nezaujatě porovnáme intelekt Dolínka na jedné straně a Babiše na druhé, tak se jen zasmějeme. Nikdo nemůže za to že je hloupej, ale mnozí mohou za to, že hloupého podporují. Až do hořkého konce. Jeho i sebe.
    Místo aby ČSSD veřejně řvala radostí, že s Babišem plní své plány, tak ze sebe dělá troubu, který nic nedokáže. Takové PR je zcela sebevražedné. Proč!!!

    To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Socialisté jsou z těch veder mimo mísu – né, že by nebyli normálně, ale tyto tropy jsou opravdu náročné na organismus, a postižený ztrácí pojem o čase, místě, realitě, obvyklé jsou bolesti hlavy …
    Nebuďte škodolibí, a omezte komentáře typu, že žádnou hlavu, nota bene s mozkem, stejně nemají …

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Problém je v tom, že hlavy mají a v nich i mozky a to je malér. Dělají horší chyby než by dělal nějaký automat. Co Vy na to? 🙂 🙂

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:


      Jediné, co je horší než být slepý je vidět a nemít vizi

      Liked by 1 osoba

     • Minorita napsal:

      Strejdo, o tom, co mají v hlavách nynější bafuňáři – vlastně se dá říci, bafuňáři té partaje cca 10 let , je pro mne velikou neznámou.
      Pokud by šlo o hmotu, která uchovává vychcanost, proradnost, kolaboraci, neschopnost vnímat realitu, hamižnost a sebestřednost, budiž.
      Nicméně je marné pátrat po moudrosti, velkorysosti, státnickosti a soudržnosti.

      To se mi líbí

 4. Gavrilov napsal:

  Děkuji panu Hrochovi za překlad. Ja jsem si to kdysi přirovnal k leukemii, kdy ti kteří se mají o stát/národ starat a pečovat ho chtějí pomalu zlikvidovat.. ale ano, nelze nic, než souhlasit. Naštěstí se snad nic nejí tak horké a ne vše jde vždy podle plánu 🙂

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.