Pro zamyšlení i volnější diskusi


https://www.info.cz/nazory/zrno-hribova-zmeskana-tryzna-nase-historie-je-piratum-cizi-42032.html

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

36 reakcí na Pro zamyšlení i volnější diskusi

 1. Josef K. napsal:

  Tomáš Czernin – evidentní rodové zatížení, obdobné jako u knížete Hajaji.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Ne zde se nejedná o rodové zatížení, zde se jedná o to, jak a kdy bude Tomáš Zachariáš Josef Maria Děpolt Rudolf Kazimír Hostislav hrabě Czernin vracet neoprávněně zrestituovaný majetek.

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Cechu, Vy žertujete , že 😎 … Takových Czerninu je, přibývají 😉 … A Vy s opačným procesem … Jako perspektiva, a pokud možno blízká, je to lákavé, ale realita plus budoucnost se jeví ouplně v jiném světle …
    Už vidím tu novou, nezávislou justici, jak koná … 😁😁😁

    To se mi líbí

    • Cech napsal:

     No zadařilo se konečně máme foto soudce odpovědného za prolomení Benešových dekretů :

     Zjistit jmeno je již natolik snadné že netřeba uvádět.
     Německý občan, který sloužil pro Wehrmacht a nacistickou tajnou službu, pouze plnil svoji povinnost a nedopustil se proti českému národu žádných křivd.
     Proto :
     Semilský soud nastolil systém prolomení benešových dekretů tak, že kdokoliv, kdo sloužil ve Wehrmachtu a neexistují svědci, kteří by místopřísežně potvrdili, že dotyčný střílel české občany, ať už v uniformách, anebo civilisty, tak prostě jenom plnil svoji brannou povinnost vůči Wehrmachtu a ničeho se proti Československu nedopustil a nález který vedl ke konfiskaci dle benešových dekretů je neplatný. Nepomohl ani předložený důkaz, že trestnými operacemi proti národům v Říši byly vždy pověřovány oddíly SS pod vedením nacistů z Abwehrstelle, kteří poskytovali rámec vojenského utajení těchto operací. Proto lze zkonstatovat, že tento fakt byl známý pouze v době kdy byl předložen jako jeden z mnoha důkazů pro konfiskaci majetku Karel Des Fours Walderode dle benešových dekretů.
     Výše vzpomínaný soudce v Hradci Králové poprvé v historii prolomil benešovy dekrety a vdova po vojákovi Wehrmachtu ve službách nacistické vojenské rozvědky bude v ČR restituovat majetek ve výši 3 miliard korun.
     Tož proto také sudetoněmecký landsmančaft který takto triumfuje a považuje příslušný rozsudek za precedens pro další a další žaloby.
     Takže sice víme který soudce prolomil benešovy dekrety ale to je asi tak všechno co s tím můžeme udělat.

     To se mi líbí

 2. Minorita napsal:

  😉 Jo jo, to jsou důsledky historické „správné volby“ … Copak modrokrevník, více než očekávaná reakce.
  Zděšení by mělo zavládnout z totální debilizace a radikalizace plebsu způsobené dobrosery v průběhu 30-ti let. A bude hůře – jde o zahřívací kolo …
  Máme, co jsme chtěli.
  Kdo protestoval, když tito deprivanti vzali útokem školství, media, když začali nastavovat společenské, morální, etické, hodnotové, vztahové, právní, správní, obchodní, majetkové žebříčky, pravidla, svá nepozpochybnitelná modus operandi ?
  Jak se pohlíželo, a pohlíží na jedince, kteří poukazují, burcují, demonstrují souvislosti bez smrtící korektnosti, a korektního žvatlání ?
  Tragické je pozdní prozření alá Ferdiš Pištora…
  Navíc, plebs je na straně toho deprivanta…
  Frekvence a intenzita, společně s drzostí dobroserů a trhovců bude eskalovat, a přitvrdí se.
  Je načase pohladit osobní „diplomatické snahy“, a přiznat si, že jsou ouplně k hovnu.
  Jde o situaci, kdy se samotná ovce u jednoho stolu s vlky domlouvá, co bude k večeři, a zbraně způsobně nechala v šatně – na radu vlčí 😁 …
  Tak po dobrém, jako v jistém listopadu už nic nepůjde …

  To se mi líbí

  • anonymní napsal:

   už je to tady zas, proč jsou pod tímto příspěvkem mínusy?

   To se mi líbí

  • Cobolik napsal:

   Neboj minorita,mozno aj ja este dozijem novy viteznej unor,lebo ten pojebany system ojebavania sa sam dojebe,bo nasa holota ju hocico nerusi,to tvrda holota,aby sa pohla ju mozno ojebavat desatrocia rohlikom,bo co ojebuju na peniazoch,mne ukradnute,ale ze zradzaju nasich vlastencov,to musia preklat den,ze ich mat porodila,za prevracanie historie co sa tyka tej skurvenej vojny,zlahcovanie vinu reichu,ja nie som kokot,aby som to volke vykrikoval a hadzal pred oci od rana do vecera,len ked zacinaju zapominat to hned im bryzgnut do ksichtu,co sa tyka platenia nejakych reparacii za nasich vlastnecov a ich zivoty?to nech nas ani nenapadne,nema pomyslenia a zajebal by som takeho na mieste,co krv nasich ich bytie by predal za skurveny peniaz,krv nasich nema bohatstva na svete vykupit,nasa hrdost na tych co podochli,to je nase bohatsvo a nie nejaky skurveny zlaty prach,ked take nieco by preslo ,budeme docista hovna ,ani tie hovna nebudeme,ak najcenejsie co clovek ma a da pre svoju zem,zacneme tym obchodovat,my nie sme sionisticka holota,co na krvy svojich bije majland,kurva musim popravit,ty biedaci od talmud,co podochli za tej skurvenej vojny,neboli nijaky obcania statu israel,ten stat a jeho sionisticke organizacie,ktore zstrasuje yad yashem,sa obohacuju na ukor tych biedakov,je to docista skurvena amoralita k ich spoluvercom,ale ked tak kukam,daleko do smetia nebude,bo reich vyplati bez problemu a potom povie,co picujete,sak sme vas vyplatili,za nic na svete nedopustit do toho,nijake reparacie za nic,bo kurva nie sme nejaka zajebana holota,zase som skrutil,mne ukradnute suvisi na zamyslenie.

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Čobolíku, jen aby naopak nenastoupila doba temna, našlápnuto jest. Ať už kvůli ozbrojenému konfliktu, nebo díky masivnímu nástupu a vítězství „dobroserů, trhovců a liberálů všeho druhu…

    To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Jaroslav Hutka se v sedmdesáti letech popáté stane otcem :
   „Já to beru přirozeně. Magdalena je ve věku, kdy má mít děti, tak jsme se na tom tak dohodli. Náš vztah je harmonický, i když cítím, že větší zátěž je na ní. A že mě děcko nedožije tak, jak ty děti předtím, to tak je a s tím nic neudělám. Jsem ale rád, že je malá Theodora na světě a že v červenci přijde další.“
   No a Jaroslav Hutka je pro milion chvilek pro demokracii :
   a) Nesmyslně jednostraně zaměřený a nedokáže to co Jiří Mádl (provést Stand-up comedy podle předem zadaných pravidel).
   b) Vzhledem k závazkům ( celkem velmi náročnou o 36 let mladší přítelkyni ) šíleně drahý a nevyplatí se.
   Tož nic co by nebylo veřejně známo.

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    😎 A co takhle nějaký grantík pro „opravdového umělce“ by nebyl ??? Echt revolucionář, kytárista, pěvec nebeský – který Nelida by odmítl trochou přispět na opravdovou kultúru, aby nám Mistr + jeho família nehladověli 😱😁 ???
    Jooo, skutečná „kvalita“ něco stojí – Mádl je toho důkazem 😁…
    Zaručeně nejsou drazí ani zadarmo … 👅

    To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Znám jeho bývalou, Kačenku, pokud se nepletu. Tvrdil něco podobnýho. Je to bezohlednej, ješitnej zmrd, kterej potřebuje těm, koho to zajímá, ukázat, že mu ještě po sedmdesátce stojí. Je to chudák, duševní a charakterovej mrzák.
    Pamatuju si, jak si na začátku devadesátejch na koncertě v Alfě s Hladíkem stěžoval, že má plnej barák samovypálenejch a samovytištěnejch knížek a CD a my nevzdělaný svině to vod něj nekupujem, takže se musí pást na trávě za chalupou.
    A už o něm nechci nikdy nic slyšet, leda nekrolog.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     A ten nekrolog by měl přečíst Zeman. To se přece hodí, aby prezident četl nekrolog na hrobě národního umělce.

     To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      Onen projev by dozajista měl číst, a tryznu „konferovat“ né Miloš , ale Milouš Jakeš … 😉 . Dobroseři jsou přece nositeli hesla: Láska a a pravda …. A toto by bylo tak symbolické, přesně v onom duchu … 😉👍👌

      To se mi líbí

   • jaa napsal:

    tohle je jeho docela zajímavé CV z ČT. Dost mne to dostalo, u jejich/naší – docela nebývale bez příkraz a svatozáře

    https://www.ceskatelevize.cz/lide/jaroslav-hutka/
    🙂

    To se mi líbí

  • jaa napsal:

   NO Lujjzo, mně to všechno připadá jako generační problém opozice. Ti starší hezky v zápecí nechávají mladým jimi revolučně vyškoleným – volnost. Samozřejmě s tím, že povede-li se zaberou všechna důležitá místa a mladí nezkušení a neznalí – poslouží jako kanonen futr – a stejně utřou nos a pak budou skuhrat „že tohle nechtěli“. Připadá mi to jako oranžová… o které mladí nic nevědí, protože v té době ještě chodili do školky. a ve školách jáim to samozřejmě/ ty důsledky/ neříkali. To je ten malér… ale jak mladým rozsvítit v makovicích netuším. Protože jestli se jim to povede hapáme níž než jsme byli po Klausově vládnutí, Ten jakžtakž zbráboravší se nynější ekonomický růst půjde kam? Ale bohužel na tohleto oni nebyli školeni a pak – „milion chvilek“ budou za „hrdiny“ a pak jen budou skuhrat Jinak to dopadnout nemůže. Navíc rodičové co je dotují – nebudou mít z čeho… no uvidím. Já jdu pokračovat v mé tradiční obraně proti stresům – gruntování , natírání , malování. Žádné nervování – co by kdyby – však se uvidí

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Když už se Jemelík neobtěžoval dát přímý odkaz na názor, s nímž hodlá polemizovat, do svého textu, udělám to za něj.
   https://www.ceska-justice.cz/2019/06/jaroslav-fenyk-se-boji-marie-benesove/

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Ještě větší blbci, než jsme doufali. Když duo ústavně soudních šašků Š + Š dospělo k závěru, že trocha banální diskriminace podle národnosti neškodí, je li páchána z ušlechtilých pohnutek vyššího dobra, vyplodili do zdůvodnění i tuto argumentační perlu:
   „…mnoho politických stran, včetně extremistických, vznikala v restauracích, s nimiž byla poté spojována – postačuje připomenut mnichovský Hofbräuhaus anebo pražskou hospodu U Kaštanu“. Dva aktivističtí šaškové Ústavního soudu v nálezu spojili Hitlerovu NSDAP a českoslovanskou sociální demokracii.
   Dodatečně si soudce zpravodaj a předseda senátu uvědomil, že to přehnal, a opravným usnesením k nálezu ze 27. 5. 2019 předseda senátu Vojtěch Šimíček změnil část odůvodnění a z nálezu vypustil slova „anebo pražskou hospodu U Kaštanu“.
   http://blog.aktualne.cz/blogy/zdenk-koudelka.php?itemid=34285

   P.S. Lexi, jestli jste občas tady, jak přesné je toto Koudelkovo tvrzení: „Oprava zjevné nesprávnosti míří na chyby v počtech, psaní a obdobné chyby – např. chybné bydliště účastníka řízení.“

   To se mi líbí

 3. lujjza napsal:

  Jenom připomínka:
  22. červen 1941 – den, kdy Hitler napadl Sovětský svaz (operace Barbarossa)

  To se mi líbí

 4. jaa napsal:

  Ale mají to propracovaný, až člověka mrazí….. kdopak to asi tomu nedoštudovanému připravil.
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/demonstrace-na-letne-2019-politici-nejsou-na-podium-na-letne/r~43f91a38934211e9ad610cc47ab5f122/

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Zásluhou „Šafrových rozhledů“ získala „Pražská kavárna“ svojí „Antichartu“ a „Poučení z krizového vývoje..“ v jednom balení.
   „Pravda, stejně jako Richard Krajčo, tak i třeba Jan Macháček, Petr Kamberský, Martin Zvěřina, Miroslav Korecký, Ondřej Neff, Petruška Šustrová a další mají dostat šanci, aby se vrátili z tohoto ostudného vandru domů mezi demokraticky orientované občany. Má to ale jednu základní podmínku, o níž píše Jarek Jesenský: Musí se omluvit a jasně se od Babiše a jeho nebezpečných metod distancovat.
   Měli bychom umožnit lidem, kteří projeví lítost a udělají vše pro svojí nápravu i pro nápravu děsivé situace, do níž naší zemi pomohli dostat. Je třeba projevit opatrnou míru velkorysosti a odpuštění. Ale jedině skrze upřímně míněnou omluvu.
   Měli bychom od nich slyšet zhruba toto:
   „Omlouvám se, že jsem kvůli osobnímu prospěchu anebo z hlouposti sloužil špatné věci. Uvědomuji si to a hluboce se omlouvám české veřejnosti. Již nikdy nebudu pracovat pro trestně stíhaného politika, který svojí kumulací ekonomické, mediální a politické moci poškozuje demokracii a svým konfliktem zájmů a čerpáním dotací dělá naši zemi ostudu před Evropou a před celým světem.“
   Jsme připraveni poskytnout napraveným kolegům prostor.“

   Teď už jen svolat prověrkové komise a v Senátu by mohl vzniknout nějaký menší „Výbor pro neliberální činnost“ a je to doma.. Kam bychom přišli, kdyby si v naší „liberální demokracii“ kdekdo mohl beztrestně myslet, nebo dokonce veřejně psát a vyjadřovat něco jiného, než si myslí Velký Liberál „Soudruh“ Šafr a jeho chlebodárci? Takové perfidní podvracení „liberální demokracie“ by mělo být co nejliberálněji zakázané.

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Hmmm, to je zatím vrchol odpornosti a mediální zvůle… Šafr, a celá suita dalších deprivantů má svůj „původ, rodiště“ v Junge Heute v devadesátých letech, plus v tzv. Lidových novinách – muziku tehdy tvrdil jistý Komárek z téhož plátku 😉.
    Měl by tedy způsob a metody mediální likvidace v podání těchto kreatur – ano, kreatur, nic jiného nejsou – dobře znát … Však sám se také podílel na echt novinářské kvalitě alá demokratúra …
    Těch novinářských dobytků, kteří hravě zastiňují Kojzara jak v kadenci, tak míře nenávisti šířené mezi dav, je mnohem více.
    S jídlem roste chuť, kluci si připadají, jako by to měli v kapse …

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.