Návrh na Babišovu obžalobu měl podle Pavla Zemana dávno padnout. Policie asi nevyhodnotila zprávu OLAF


https://www.ppmagazin.com/navrh-na-babisovu-obzalobu-mel-podle-pavla-zemana-davno-padnout-policie-asi-nevyhodnotila-zpravu-olaf/

A malá citace: Kroky k prodeji společnosti ZZN AGRO Pelhřimov s.r.o., IČ 62508873, později transformované na Farmu Čapí hnízdo, a. s. byly skutečně podle zprávy OLAF prokazatelně uskutečněné před tím (například posudek z listopadu 2007 k 31. 10. 2007, transformace k 1. 12. 2007), než byla zveřejněna 20. prosince 2007 dotační Výzva č. 4, takže v době zahájení transformace nemohl Babiš ani Nenadál vědět, že jakákoliv výzva bude zveřejněna a co v ní bude.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přejaté se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na Návrh na Babišovu obžalobu měl podle Pavla Zemana dávno padnout. Policie asi nevyhodnotila zprávu OLAF

 1. Jiří Jírovec napsal:

  Tohle je samozřejmě téma pro Lexe. Jako laik si myslím, že dávno nejde o Babiše, ale o to, jak se z té udavačské ostudy vyvléknout. Psal jsem o to již dřív, že příběh má podnikatelkou, správní a politickou rovinu. Pokud byla žádost o dotaci proti unijním předpisům, neměla být do EU vůbec postoupena. Musíme vidět, že k jejímu zpolitizování došlo v momentu, kdy Sobotka ztratil nervy, protože preference ANO šly přes 30%.

  Trestní stíhání se nemusí objednávat, ale lze je vyvolat. Například anonymnímu dáním, které kdosi kříšťálově čisty donese do správných dveří. Teď udávají Piráti. Dokonce podávají žalobu na EU, která údajně pracuje proti Babišovi laxně.

  Těch 50 mega jsou drobné. Je to 1/4 toho, co podle medií stojí patro v pankráckém „Véčku“.
  Navíc, ty peníze do ČR přišly a v podstatě se dostaly těm malým firmám, které se na stavbě ČH podílely.

  OLAF v podstatě řekl jen to, že mohlo (ale nemuselo) dojít k podvodu a to si musí vyšetřit česká strana. Tím se ovšem případ dostává do té správní roviny.

  Do podání žaloby se nikomu nechce, protože může u veřejnosti vyvolat pocit, že se nehraje fair play a preference ANO dál porostou. Ve hře totiž je Listina základních práv a svobod, která nenapadnutelně určuje, že vinen je jen pravomocně odsouzený člověk.

  Pak tu je ta nepříjemnost s možnou obžalobou izraelského premiéra. To je nekritizovatelný precedent.

  OT

  V mediích se objevila informace o dluhu ČSSD vůči Altnerovi. Věřitelem nejsou Altnerovi dědicové, ale prý ČSSD !!!

  To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  ja myslel,ze len za komuny,ked mne dojebali zadarmo a to som hovno,nula nic oproti nejakemu babisovy,,bo o hniezde viem,len to,ze jak furt tam nakradol peniaze,ci spreneveril proste sa obohatil a tu kurva policia s justiciou vyzera,ze kurvy komunisticke v demokratickom gerocku(gerocek,kabatik),dalej som zakontaktoval,ze soudruzy terajzsi,chcu,aby voda a surovinove zdroje v pepikove,vlastnil stat,ci burakova pepikova,plus zeleznicu tiez by mal vlastnit,ja boha nevciem,co tam vlastni stat to jest obcan pepikova,vyzera,ze ani svoje hovno nevlastni,cesko vlastnia sukromnici a ceska vlada spieva jak jej hraju kapely od tych uctivych podnikatelov,co ma stale jebne,za chvilu zase uvidim,ked nejebnem,ze kukam a dobre pamatam,co postavil soudruh a co postaviul demokrat,demokrat vacsinu rozpredal a rozjebal co budovali generacie roky,fabriku nejaku postavia sukromnici podria tak do 10 rokov,zarobia a postom tie halyt mozu spadnut,bo 10 krat zaplatene,stat nevidim,ze by nieco postavil,bo keby mal toto budovat demokrat,co nabudpval soudruh,nema demokrat,ani 5% zlateho prachu na budopvcanie a co hlavcne,mzse aj toto co najebali nase ruky a nie nejaka jebana komuna.

  To se mi líbí

 3. Jiří Jírovec napsal:

  Případ izraelského premiéra jsem zmínil, protože naši poslanci neustále zdůrazňovali, že je ostuda, že máme policejně stíhaného premiéra a teď jsou zticha. Netanjahu s ČH přímo nesouvisí, ale protože Sněmovna občas připomíná Kneset, není od věci připomenout, co se děje u našeho vzoru.

  To se mi líbí

 4. Minorita napsal:

  A to ještě nikdo nezkoumal cv onoho myslím 3 – členné komise. Pokud jde o tu samou zprávu té samé komise, co se tu personálně i obsahově ( bylo zde uveřejněno vyjádření Andrejových právníků, myslím ) před cca rokem a půl řešila, tak potěš koště. Předseda komise soudně stíhán za účast v úplatkářství, jedna pipka snad také, a další měla na krku jiný „zářez“ … Šlo myslím o nějaké duše z Pobaltí, Itálie, atd…
  Jestli se jedná o tuto zprávu, tak ta je popukání, otřesný zvratek na objednávku českých práskačů v Bruselu ( čouhá z toho klika kolem MK , atd. ) …
  Piráti to myslím tehdy ještě nebyli – ti práskali až poté …

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.