Střet zájmů


To je taková zvláštní kategorie vztahů. Podnikatel má zájem, aby předmět jeho podnikání vzkvétal. Jinak by nejen vypadal, ale skutečně byl pitomec. Jsou samozřejmě případy, kdy se podnikatel pominul a podnik vedl zu Grund.

Podnikatelský záměr se málokdy shoduje se zájmem veřejným. Zde vstupuje do hry politik s výkonnou mocí, který obě hlediska poměřuje a nakonec (teoreticky) správně rozhodne. Většinou se ale vlk nažere a někdy i koza zůstane celá.

Do vztahu podnikatel-politik vstupuje lobbista a často i velké peníze. Politik se dostává do mrzuté situace, protože jedná s lobbistou, který je (často) výborně placen, kdežto jemu hrozí, že od stolu odejde s holou prdelí. Pocit zmaru vyrovnávají peníze, které politik najde v obálce mezi lejstry nebo jiné hodnoty, jichž se dočká. Obecně se tomu říká korupce.

Všimné může dostat třeba politikova milenka ve formě různých dárků. Politik, jemuž (ve srovnání s miliardáři) mizerný příjem otupuje chuť nakupovat, nemusí lozit po obchodech a riskovat, že ho bulvár nafilmuje třeba v Pařížské ulici.

Situace se komplikuje v okamžiku, kdy je politik sám sobě podnikatelem. Boj za kapitalismus s čistým štítem totiž přinesl termín „střet zájmů“.  V jeho rámci politik nesmí cosi dělat, ale může to provádět.

Švejk u rozstříleného vagonu červeného kříže prohlásil:

„Vono je vůbec moc věcí na světě, který se nesmějí dělat, ale můžou se provádět. Hlavní věc, aby to každej zkusil, jestli se mu to povede, když to nesmí, aby to moh.“

Pravidla pro střet zájmů mají švejkovský charakter. Cosi se nesmí, ale zkouší se jak to udělat, aby se mohlo. To je případ svěřenských fondů, do nichž politik vkládá to, co vytvořil jako podnikatel. Tedy svůj majetek, který dostane zpátky v okamžiku, kdy odejde z politiky.

Nějaký unijní hlupák přišel s nápadem, že střet zájmu spočívá i v tom, že politik (například Babiš)  „Má přímý ekonomický zájem na úspěchu skupiny kterou vložil do svěřenského fondu.“

Jen naprostý idiot by přestal mít zájem na tom, aby si jeho majetek nevedl dobře.

Střet zájmu se ale může projevovat i opačně. V případě, že politik svůj majetek prodal, nemusí se chovat neutrálně, ale může, podle své pozice způsobit, aby si jeho bývalý majetek nevedl dobře.

Střet zájmů se v Česku stal součástí politického boje. S jakou rozkoší posílají šmejdi svoje udání a vykřikují Babiš. Jejich úmysly jsou tak křišťálově průzračné, že v nich je jasně čitelná číslovka třicet. To jsou neklesající preference ANO 2011.

kanadajj

No a já jsem k tomu objevil toto:

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=2139756242818381&id=100003520783777

Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Poottawí se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

56 reakcí na Střet zájmů

 1. Cech napsal:

  Případ střetu zájmu a Babiše je o něčem jiném než o nějakém mizerném střetu zájmů.

  Zde je možné si vypomoci hodnocením pirátů :
  “ Existují v podstatě tři důvody pro naději, že babišismus nemůže dlouho vydržet a že se na jeho stopy v české politice bude za chvíli jen vzpomínat jako na zlý sen.“
  a) Prvním důvodem je skutečnost, že moderní politika nemůže dlouhodobě fungovat na falešné představě univerzality.
  b) Druhým důvodem pro to, že už je Andrej Babiš na odchodu, je de facto nesystémový, pouze charismaticko-propagační charakter jeho hnutí.
  c) Třetím důvodem, proč je ANO na odchodu, ačkoli se to ještě nemusí zdát jisté, je chybný předpoklad politických „módních návrhářů“, že se zcela vyčerpal klasický pravo-levý politický model a že již nikdy nepřijde doba standardních politických stran.
  Volání po levo pravém rozdělení společnosti ze strany nejen pirátů ale celého demokratického bloku je naprosto pochopitelné.
  Demokratický blok a piráti, tak toto seskupení není schopno dlouhodobě existovat bez ČSSD a KSČM aj. na levicová uskupení si hrajících stran a hnutí. Při současném souboji oligarchů a nadnárodních elit nemá demokratický blok a piráti lidu obecnému co nabídnout oproti ANO bude líp.
  Většina současníků si doufejme pamatuje vládu demokratického bloku na čele s ODS a TOP 09 + STAN, pamatuje si na navrhované skokové snížení platů zaměstnanců ve státní a veřejné správě o 15 %, které se podařilo usmlouvat na oněch finálních 10 %. Většinou chápe co toto snížení u zaměstnanců ve státní a veřejné správě způsobilo v soukromé sféře a jak dopaqdlo školství a zdravotnictví díky tomuto skokovému snížení platů.Nakonec toto skokové snížení platů lidu obecnému, přineslo své výsledky v podobě téměř skokového navýšení státního dluhu.Vždyť při nástupu ANO musel zasáhnout sám Singer aby přibrzdil ekonomický růst a udržel tak výši státního dluhu.
  Je toho opravdu celá řada proč je celkem logické odstranit toho, kdo tyto proti české ekonomice a proti lidu obecnému namířené super akce neprovádí. Proto si lid obecný zřejmě uvědomil že né ANO bude líp ale ANO nebude o tolik hůř jako předtím a dal svůj hlas. No a to je ten průšvih pro oligarchy těžící z vlády demokratického bloku.
  Čapí hnízdo poněkud vytuhlo a tak se použil mnohem účinnější střet zájmů, protože umožňuje finální řešení a tím bezesporu podle pirátů je : odříznutí agrofertu od dotací na jedné straně a bankovní zlomení na straně druhé.
  Pro realizaci této akce demokratický blok a piráti potřebují mít justici pod palcem tak jako doposud.
  V současnosti je opravdu obrovská naděje, že se podaří Babiše a jeho vládu shodit a vítězství bude na straně demokratického bloku a pirátů.
  Tož pouze jedna věc co dál.
  Opět budeme skokově snižovat platy, přiznávat další mimocírkevní restituce atd. atd. ?

  Liked by 1 osoba

  • Cech napsal:

   Přeci jen mnohem současnější :
   Pětice roztříštěných opozičních stran směřuje do tří formací: konzervativní koalice ODS a KDU-ČSL, liberální TOP 09 se Starosty a alternativní Piráti chtějí zůstat sami.
   No a po současném rozpadu vlády a vypsání nových voleb to ODS vidí takto :
   „Vznik volební koalice pro nadcházející volby by byl efektivním řešením, pokud jde o možnou porážku hnutí ANO,“ říká poslankyně ODS Miroslava Němcová.
   „Ale jsou tu nepatrné programové rozdíly, kvůli nimž si voliči bohužel mezi námi vybírají. Vznikem takové koalice bychom nesměli své voliče znejistit či odradit od účasti ve volbách. Podle mě ale platí, že spojit v koalici síly proti ohrožení demokracie je vyšší cíl a aktuální priorita. Zda se podaří koalici vytvořit, nevím, ale zahájit jednání má smysl.“
   Scénář :
   1. Sebevědomí a strmě rostoucí Piráti sami sebe vidí jako alternativu k tradičním partajím, spojovat se proto s žádnou nechtějí – a vlastně ani žádná s nimi. „Vzájemné voličské překryvy nejsou dostatečné, nedává to smysl,“ říká místopředseda Pirátů Mikuláš Ferjenčík.
   2. Vznikne společná volební koalice konzervativců: ODS a KDU-ČSL. Mluví o ní řada politiků v obou stranách a dokonce lídr občanských demokratů Petr Fiala už na březnovém sjezdu nabízel lidovcům „podanou ruku“ a označil je za hodnotově velmi blízké.
   3. Obnovení liberální sestavy TOP 09 a STAN. Je to vlastně návrat ke kdysi úspěšnému tandemu, který se v roce 2016 rozpadl. Noví lídři obou stran zkusili společně kandidovat nejprve loni na pražský magistrát a letos pak v eurovolbách, přičemž celkový výsledek byl pokaždé vyšší, než činil pouhý součet preferencí.
   Proto jak tvrdí Němcová budoucí vládnoucí ODS společně s KDU – ČSL a TOP 09+STAN jsou sice dohromady 4 strany ale ideově pouze dvě velmi blízké dvojice stran vytvářejících pevný základ, proti návratu marketingového populistického projektu Andreje Babiše.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Pouze doplněk ohledně nezbytné samostatnosti Pirátů a jejich cílového stavu;
    PhDr. Olga Richterová, PhD., poslankyně PSP ČR a 1. místopředsedkyně Pirátů :

    „Moderní a inteligentní bytová politika je pro nás jednou z priorit. Češi jsou obvykle zvýhodněni tím, že pracují a mohou se tak v pohodě zadlužit hypotékou na zbytek života. Všichni však takové štěstí nemají. Miliony Afričanů takové možnosti nemá a proto jim musíme pomoci a učinit z České republiky důstojnou zemi, kde nás bude každý mladý Afričan chtít kulturně obohatit svojí přítomností. Věříme, že bychom mohli v ČR v první vlně přijmout desítky tisíc uprchlíků a věnovat jim pro jejich pohodlí startovní byty pro mladé!“
    Tož cílový stav který potřebují dosáhnout Piráti je zřejmý, což pouze podtrhuje panem Jírovcem předložený fakt o nedostatku velmi laciných a dostupných bytů (startovních bytů 2+1 KK) které bude možné dle výše popsaného klíče přidělovat).

    To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Pokud bude elektorát pokračovat ve své „sofistikované hře“, pokud bude zaujímat stejná názorová stanoviska zhmotněné v čekání jak na Blanické rytíře či Godota, pokud se bude rádoby mazaně domnívat, že to zase nějak dopadne, pokud bude jako doposud vrnět blahem, když je drbán za uchem nejen politickou skupinou „Mydlářova řemesla“ – pardon, demobloku, tak je Váš scénář Cechu vysoce pravděpodobný, možná skoro jistý – ve střednědobém horizontu téměř jistý …
    Bohužel se svezeme do toho „ráje na zemi“ také …
    Ovšem místní elektorát si za svoji vychcanost, lenost, apatii, lhaní až proradnost nejspíše nic jiného, než návrat modro-černo-fialové squadry Manifique nezaslouží …
    Nikdy bych nevěřil, že je možné díky zkušenostem a pozorováním v době vlády echt demo alespoň zhruba pochopit jistých 300 let, respektive proč tolik …

    To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Výborne nastolená téma.
  Bez vyriešenia konfliktu záujmov je každý boj proti korupcii donkichotský. Dnes prevláda názor, že politici musia byť dobrí a čestní – a takí nebudú svoju funkciu zneužívať. Zabúdame na starú múdrosť, že príležitosť robí zlodeja a tak by sme mali hlavne eliminovať príležitosti.
  Dovolím si však kritiku, že konflikt záujmov je priamo zabudovaný do nášho politického systému. Veď ústavou definovaný politický systém tvorili politické strany – na svoj obraz. Konflikt záujmov ako vyšitý – na samom začiatku legislatívneho procesu. Oprava sa musí urobiť tam. Žiadna politická poprava Babiša alebo Fica nepomôže.

  To se mi líbí

 3. Rosťa napsal:

  Dobrý článek, autorovi dík. Ve vládách se motala hromada ministrů, kteří za dobu svého působení „rozhojnili“ svůj majetek do nebývalých výšin. Dokonce i v této vládě je ministr zemědělství velkopodnikatelem v zemědělství a o něm není řeči. Takže je to o těch třiceti procentech a především o čáře ponoru pro TOP, STAN a možná i KDU a socdem. O tom je i ta příprava Majdanu kterou rozjíždí Milionový chlívek nenávisti. Tam by mě dost zajímalo, kdo toto svinstvo financuje, protože svozy autobusy, velkoplošné obrazovky, ozvučení a podobné kulišárny nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. Ani bych se nedivil, kdyby FED natiskl a Tržiště ještě mokré rozdalo.
  Mám – li být upřímný, nijak se mně ta špinavost nelíbí.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   To se mi líbí

   • brtnikvbrlohu napsal:

    Jestli pak na to mají koule? Ten plac pod ocasem se musí dělit jakým koeficientem? Exaktní sčot dělal Taras.

    To se mi líbí

 4. Jiří Jírovec napsal:

  Nevím, co je „babišismus“. Babiš je člověk s obrovskou energií a tu potřebuje dál spotřebovávat. Podobně jako Honza z Werichovy pohádky (https://www.youtube.com/watch?v=boPXR4dyr30&list=PL1HXk2ZStzfyVVXzHsIUrRTTUBQk37amS&index=7) začal skromně, ale pak se všechno zrychlovalo, až to (podnikatelské tempo) přestalo dávat smysl.

  Já jsem kdysi vyplétal tenisové rakety. Vydělával jsem nějaké peníze, podobně jako třeba instalatér nebo automechanik. Nebyl to nosný obor, kde bych mohl expandovat a dostat se do stavu, kdy peníze začnou vydělávají peníze.

  Babiš byl extraliga a do tohoto stadia se dostal. Vytvořil společnost, našel potřebný trh a pak už šlo všechno samo od sebe. Je bohatý a mohl by si „užívat“ života, třeba každý týden v jiné části světa. Jenže to omrzí.

  Šel tedy do politiky, jenže to je z velké části svět nýmandů, kde se stěží najde originální myšlenka. Naše společnost má obrovské problémy: chudobu, zadlužeností, exekucemi, lichvou nedostupností bydlení, ztrátou suverenity a obrovským odlivem zisků a dividend do zahraničí. V tom co zbývá jsme paralyzováni nesmyslnou směsicí zákonů, která omezuje například výstavbu dálnic a železnic.

  Nový ministr dopravy mluvil ve Sněmovně o rychlodráze do Drážďan. Zde je část jeho výkladu:

  „Předběžné investiční náklady české strany projektu včetně odbočující trati do Loun a Mostu jsou přibližně 137 mld. korun. Dle současného stavu projektové přípravy lze předpokládat zahájení realizace pilotního úseku v roce 2028 s ohledem na potřebu dokončení hlavní sítě do konce roku 2030. Zahájení realizace přeshraničního úseku Ústí nad Labem – Drážďany s přeshraničním krušnohorským úpatním tunelem je předpokládáno rovněž do roku 2030, a to v návaznosti na spolupráci s německou stranou. Vzhledem k dlouhému tunelovému úseku – tunel délky asi přibližně 26 km – je předpokládáno zahájení provozu tohoto úseku v roce 2037.“

  Jsou to kecy, protože nikdo neví, jak bude svět vypadat za rok nebo dva.

  Nemáme sociology a filosofy, kteří by byli schopni a ochotni ovlivnit situaci v níž se nacházíme.

  Jmenujte mi jedinou myšlenku s níž kdy přišli vůdcové politických stran. Chtějí odstranit Babiše a i to dělají blbě. Hlupák Sobotka nebyl schopen pochopit, že měl mluvit hezky o zásluhách své vlády a dát kredit Babišovi za ministerstvo financí. Místo toho podlehl iluzi, že se prostřednictvím Čapího hnízda zbaví Babiše i Faltýnka. Jeho dědictvím je udavačství v němž pokračují Piráti a všichni ti pseudodemokraté toužící po 30+% preferencí, které má ANO 2011.

  Jsou to šmejdi, kteří nechápou, že Babišovi spadly sociální problémy do klína „by default“. Opozice si jejich řešení nepřeje, Proto naoko bojuje pod vlajkou neexistujícího „čistého“ kapitalismu.

  Liked by 1 osoba

  • taras2 napsal:

   Dovolím si dál rozvést vaši myšlenku o sociálních problémech a jejich řešení: Babišovi je jasné, že bez vyšší finanční kapacity státního rozpočtu se v sociálních věcech dál nepohne. Má dvě možnosti: osekat šíleně přebujelé úřednictvo a ušetřit, což se kvůli stohlavé hydře asi nepodaří, nebo zvýšit výběr daní, ale nikoliv jejich absolutním zvyšováním, ale lepší efektivitou výběru, dodržováním daňových zákonů alespoň na úrovní západních států. V roce 2016 zavedlo ministerstvo financí čtyři opatření v tomto smyslu, z nichž se velkopodnikatelům zajídají hlavně kontrolní hlášení, zajišťovací příkazy a reverse change. Pro živnostníky a jejich sladký život mimo účetní evidenci zase nastartoval EET. Výsledkem je zuřivá kampaň podnikatelské galerky na sesazení Babiše, přičemž její důvody jsou vycucány z prstu, směšné až pitomé. Ona ta prolhanost ostatně z organizátorů i účastníků doslova kape. Nějak se s touhle myšlenkou o pravých důvodech srazů náměstních hňupů nedovedu prosadit, podpořil mě zatím jenom Laco mlynář.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Tak snad poprvé s Vámi souhlasím. Ale, je to závist a nenávist na člověka, který dokázal něco vybudovat a najít spolupracovníky nešulící a dodržující zákony. To je u nás výjimka ,. A potvrdí mi to jistě každý, kdo podnikal na vlastní triko a nebyl jen zaměstnanec. Že toho času na dvojí vrcholové vedení není prostě není ani u workholika. Musí mít odpovědné spolupracovníky. A těch je jinak u nás jak šafránu. Vždycky se kdekoliv objeví nějaký Telička či ten idiot co rozboural Okamurovi první seskupení vidinou okamžitého příjmu vyšších kapesných. .. kdepak je teď – a to si myslel jaká bude Hvězda. Pamatujete?

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Asi tak, pane Jírovče … Trefa, a to jste ještě vůči té smečce v pozadí dost milosrdný …

   To se mi líbí

 5. brtnikvbrlohu napsal:

  Leje a bouří – kolem mého brlohu – nešlo by to poslat jinam – však víte kam?

  To se mi líbí

 6. Bavor V. napsal:

  Už nám chybí jen toto:

  To se mi líbí

 7. blbíš napsal:

  Stařec a VIADRUS, a neb, jak nám ze všeho čouhá Babiš.
  Sem tudle psal, že u nás doma maj věci duši, protože nám léta věrně slouží. Takový věci se u nás voplakávaj když dožijou, až ták je nám z toho všem moc smutno! Tak nějak to bylo s naším starým pěti-článkovým litinovým kotlem VIADRUSem U22. Sloužil by jistě dál, kdyby zelený pomatenci byli pomatený o trochu míň a uměli místo příkazů a zákazů taky rozeznávat, měřit, sledovat to, co kdo pouští do ovzduší. U nás VIADRUS byl členem naší rodiny, spolehlivě nás hřál ty dlouhý léta (dokonce i u srdce), do ovzduší nikdy nepouštěl nedýchatelno i kouř při zatápění byl těžko identifikovatelnej. Kdo holt jednou zvládl samotný zátop i vlastní spalování, ten věru od svýho okolí nedostal červenou kartu. Prostě tím chci říci, že sme se svým členem domácnosti spalovali fosílie dávných dob na celkem ohleduplný úrovni. A pak přišla rána, prej = kotel musí zmizet, nebo si tě, ovčane, podáme. Tak sem vzal láhev Bruta a sedl sem si druhej dubnovej tejden k němu do vydlaždičkovaný, naprosto čistý kotelny, na jeho vyvýšenej betonovej základ a začal sem mu přetěžce vysvětlovat, že je mi moc líto, ale že mu zbejvá už jen pár chvil a jestli chce, že si klidně těch pár dní do jeho konce může čoudit, že to pude na moje triko. Ani nezačudil, dál se choval jako někdo, kdo umí a nemá zapotřebí kopat kolem sebe. No a třetí dubnovej tejden sem ho pohladil a řekl sem mu s tou stále ještě mojí ženou, dětma a vnoučatama, že mu přiložím ještě poslední lopatku a … a že zejtra se, bohužel, už „nezakecám“. A taky jó, druhej den sem přišel k němu, kotel byl už ztichle studenej, ani průvan v jeho komíně nenaznačoval, že by snad ještě žil. Otevřel jsem jeho přikládací dvířka a bylo mi jasný, že jak žil, tak i umřel, tiše, nenápadně, bez námitek … asi už smířen. Přišli ještě jednou vnučky s ženou a plačky ho pohladily a … a já se dal do díla totálního zmaru. Odstrojil sem ho z pláště a záhy se ukázaly jeho litinový střeva, o kterejch sem si myslel, že se zub času se na nich taky podepsal. Přátelé, jaký bylo moje překvapení … kdybych já měl tak zachovalej pajšl jako náš VIADRUS svoje litinový články, vykašlal bych se na kotel i kotelnu a šel bych okamžitě někam udat jeho /svou/ druhou mízu a to z fleku. Prostě žádná prostata, žádná cukrovka, žádná slepota, žádná hluchota, žádná celková nepoužitelnost, žádná začínající demence, žádná zapomnětlivost, žádná lenivost, jen a jen = všude čouhající zjevná druhá míza. Řeknu vám, přátelé, záviděl sem mu, co bych zapíral. A ještě si ten „zmetek“ dovolil bejt tak těžkej, že s ním stařec nehnul. Tlemilo se na mě to nedávno vodumřelý tělo z litiny na tom jeho betonovým základu tak, že mě brala doslova zoufalost při každým pokusu s ním pohnout a … a já s údivem zjistil, že ho začínám chvílema i nenávidět. A když to marný přetahování už trvalo nějakou dobu a mně hovězí síla ubývala, zatímco jeho sílila, tak sem mu řek …“OK, první kolo si vyhrál, teď proti tobě nasadím sveřepou vůli stařičkýho inteligenta“. Potřeboval sem zkrátka kotel šoupnout cca o 3m do kouta kotelny. Po očku sem se koukal na jeho setrvale výsměšnej nemněnej vzhled, když sem si chystal nástroje inteligenta = tedy všelijaký kladky, válečky, kolečka, kluzný desky, lahvový pivo, motouz a provazy, kovový i dřevěný páky a v neposlední řadě nepopsanej bloček s matematicko-fyzikálníma vzorečkama. Jakmile ho uviděl, všiml sem si, že znejistil a až bázlivě se koukal na můj bloček. No nebudu vás napínat, popsal jsem tři stránky bločkovýho papíru výpočtama a vrazil sem ho k nahlédnutí VIADRUSovi před jeho přikládací dvířka a pro jistotu i před dvířka s popelníkem (to aby se nemohl vymlouvat, že neviděl). Všiml sem si jeho až bázlivýho pohledu a myslím, že sem si poprvý všiml, že o sobě zapochyboval. Ale v zápětí se ukázal tak, jak sem ho těch 30 let znával, prostě řekl…“tak se ukaž…“ a dál setrvával ve stavu setrvačným, tj. na svým betonovým vyvýšeným základu. A když se navíc ušklíbl nad mýma všelijakýma pákama, válečkama, kolečkama, hmoždinkama a kladkama, tak sem se, přátelé, přistihl, že ho vlastně nemám rád. Už dávno tomu, co mi slza v mým voku voschla, teď mi z očí čouhala prachvobyčejná lidská nenávist o nic menší, než měla Miruna, když do Sněmovny eskorta v řetězech přitáhla Ratha. Co vám budu vykládat, odhodlaně sem se jal navrtávat betonovej strop ocelovýma HILTI nosnýma hmoždinkama, porůznu sem rozvěšoval kladky a připravoval páky a válečky. Na dvoře sem svařil čtyři nízký ocelový svařence, ke kterým sem přišrouboval kolečka (á 120 kg), že mu je při nadzvednutí jeho těžký prdele pod ní vrazím. To už mě vztek dávno přešel a vystřídala ho cílevědomá sveřepá houževnatost starce, kterej na rozdíl od furt tam setrvale stojícího VIADRUSe zná předem jeho konec. Dokonce sem si před ním občas i pohvízdl, aby viděl, že my sveřepí starci si se šrotem dávno rozumíme, neboť sami sme už dávno na šrot. A bude-li se některej z vás tázat, proč sem na jeho litinovej pajšl nevzal rovnou palici odpovím – jednak mám kotelnu v dlaždičkách a jednak není mým zvykem za věrný služby rozdávat rány! Když sem to všechno inteligentno na sebe napojil, podšprajcoval, uvázal a upevnil, tak sem si připadal jako naše pavoučice, co má pavučinu zavěšenou v našem kuchyňským vokně a která nervózně čeká na toho svýho Oxytocinem zaplavenýho ňoumu. Samozřejmě, že sveřepost starce slavila úspěch nad hovězí silou stařičkýho kotle, a tak se za necelou půlhodinku kotel ocitl v koutě kotelny na gumovejch podložkách. Tam, přátelé, teprve tam sem ostrým majzlíkem a přesně mířenýma ranama kladiva navedenýma do spár mezi jeho jednotlivý litinový články ukončil jeho již mrtvej život postupem obráceným, než byl kdysi postup jeho zrodu, tj., oddělil sem jeho jednotlivý litinový články od sebe a ty sem pak už za pomocí taky stařičkýho kámoše vynesl neporušený na dvůr!

  A jak se mi do toho připletl Babiš?

  No to máte tak, že když sem odvezl litinovýho přítele do sběru k tzv. ekologický likvidaci, či jak se tomu na úřadech říká, tak na mě ten sběrač železnýho šrotu chtěl datum narození, což jak uznáte, na mně nechtěl ani bolševik, když sem se v minulým století snažil bejt ve sběru né úplně poslední ve třídě. Tak sem se ho zeptal, co má co společnýho datum narození se šrotem, i když jistou logickou souvislost mi to dávalo, ale on mi překvapivě odpověděl, že prej si to mám vyřídit s Babišem, že von ho nevolil. Tak sem chvíli stál jak to pověstný tele u vrat a jen sem čuměl, ale pak sem se pro jistotu znovu zeptal, abych se opět dozvěděl, že on si to nevymyslel, že to Babiš a ať koukám předložit vobčanku, jinak, že klidně můžu jít s VIADRUSem vo dům dál. A jak sem tam stál, vzpomněl sem si na jistý neřešitelný vokolnosti (litinový poklopy kanálů, měděný klempířský svody, ele. kabely atd.), který přinutily zákonodárce přijmout tuhle buzeroidní vyhlášku, aby těm nekončícím krádežím našeho milýho, povětšinou cikánskýho etnika, učinili přítrž. Tak sem se ho voptal, jestli těch 25 let po plyšáku, než Babiš vymyslel tu buzeroidní vyhlášku (byl-li to vůbec von) důsledně u svý sběrny odmítal ty chronický nosiče litinovejch poklopů, měď. svodů či evidentně nedávno ještě funkčních el. kabelů? A viděl sem na něm, že sem ťal do nevyhojený rány, protože zrudnul až zbrunátněl. Tak sem si s jízlivostí sobě vlastní přisadil, aby jako se nestyděl a kápl božskou a pokud občas používá mozek alespoň v občasných intervalech jako já, tak nám to oběma musí vyjít nastejno, že nikoli Babiš, ale naopak on a jemu podobný zlatokopové ve šrotovým podnikání, který ty dlouhý léta na těch krádežích „šrotu“ profitovali, maj na hrbu tu buzeraci s osobníma údajema. No co vám budu povídat, nepatřím vzrůstem ani povahou mezi nějaký zakřiknutý maličkosti, a když to na mě zkusil po hulvátsku, tak sem rozvinul svůj stařecký vzrůst před jeho pidi postavičkou do přímějšího vzhledu a s největším klidem sem prohlásil, že když Babiš může za všechno, tak ať si on v mimopracovní době klidně odskočí na téměř kontinuální každodenní demošky proti němu, že mi je to šumafuk, ale předtím ať mi kouká zvážit mýho VIADRUSe a vypsat potřebný šroťácký papíry, nebo se fakt už vážně rozzlobím a asi sem se taky trochu zakabonil, což jak sám vo sobě vím, nevěstí nic dobrýho, jak pro mě, tak i pro mý vokolí. A protože to zřejmě správně vyhodnotil, tak mi raději vztekle vypsal jedním prstem inteligenta na klávesnici jeho služebního PC během úžasně krátký doby (1/2 hodiny) ty jejich tři povinný řádky do kolonek jejich buzerbumážky a já tak mohl odjet ze šrotiště s přece jen vlhkým vokem spočívajícím na litinových žebrech mýho mrtvýho přítele ležícího na hromadě šrotu… jen sem si moc přál, aby ten vokolní šrot byl na mýho VIADRUSe milejší než majitel samotnýho šrotu na mě.

  Liked by 2 people

  • strejda napsal:

   No tak toto se opravdu, ale opravdu povedlo. Je to krásný pomníček na památku VIADRUSe, vždyť, kdo z nás se bude moci pochlubit takovou vzpomínkou.
   Takže zase +1

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Skutečně příjemné čtení, s porcí poučení … Dobré, velmi dobré …

   To se mi líbí

 8. st.hroch napsal:

  Velmi trefný a naprosto aktuální. Možnáže se pletu, ale na mně to dělá dojem, že organizátoři těch nebezpečnejch sešlostí se zoufale snaží zabránit zveřejnění skutečnejch výsledků auditu…
  Jinak viz. odvolávky na za jímavej názor našeho „domácího“ amíka už ze 3.6.::
  http://www.fsfinalword.cz

  To se mi líbí

 9. Bavor V. napsal:

  https://www.novinky.cz/ekonomika/506739-nazev-mandlovice-konci-eu-ho-zakazala.html
  A z diskuse:
  – A co teprve až soudruzi z EU zjistí, že svíčková se nedělá ze svíček, španěleský ptáček není pták ani ze Španělska. 🙂 😉
  – A co kozačky? Ty se také nenavlékají na kozy.

  To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   Však proto jsme poslali do Bruselu psychiatra

   Liked by 1 osoba

  • lujjza napsal:

   Až do Brusele (například Piráti) napráskaj, že i „šaratice“ končí na -ice, a taky není z ovoce…
   A když už budou tak rozběhnutí, mohli by se popást i na slovech „domovnice“, „tasemnice“, „skořice“, „jitrnice“…..
   A hned budou mít eurokomisaři co dělat, a ne že pro ně není práce.

   To se mi líbí

   • Alena Z napsal:

    Teď jsem na netu četla v diskusi k druhému auditu od nicku Svobodová toto:
    „Jestli bude stejně kvalitně vypracován jako ten předešlý, tak potěš koště.
    Ministr Brabec vyčíslil nesrovnalosti a lži, které jsou ve zprávě a týkají se MŽP a jsou na stranách 20 a 21.
    Audit uvádí, že v roce 2016 Brabec ovlivnil přesun peněz z Operačního programu doprava do Operačního programu životní prostředí proto, že chtěl podpořit chemickou výrobu a upřednostnil Agrofert. Peníze se přitom přesunuly proto, že na dopravě nebyly podmínky k vyčerpání. Agrofert nežádal a nedostal nic a peníze byly použity na Kotlíkové dotace. Což ocenila EK a nyní slouží jako vzor pro ostatní státy.
    Dále zpráva uvádí, že je Agrofert v současnosti v dotacích preferován. Přitom vlády do roku 2014 (před vstupem ANO do politiky, takže i za Kalouska) schválily Agrofertu 40 projektů ve výši 800 milionů. Po roce 2014 byly Agrofertu schváleny 2 projekty ve výši 86 milionů.
    Je vidět, že si auditoři nic neověřovali a převzali to, co vylhali Piráti a TI ve svém udání.“

    Jenže stokrát nic umořilo osla, oni si nedají pokoj, až to Babiš vzdá a odejde a pak nastane co?

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Nesmí to vzdát. Kdyby to vzdal, tak tu zavládne ulice vedená komedianty, politické neziskovky, Antifa a pirátská zvěř. Po Babišovi by následoval odstřel prezidenta a Okamura by odešel sám. Hloupý Fiala by byl premier, ještě hloupější Drahoš prezident, pokud by porazil Petra Pavla a Kalousek by opět stanul na financích. Drábek by jednonohé a slepé uschopnil, Hengele zpoplatnil lékařské služby.

     Liked by 1 osoba

    • oh napsal:

     💡 Pak přeci nastane ta skutečná a pravá Svoboda a Demokracie:
     Kalouskovi vrátí doživotně jeho milované Ministerstvo Financí, v Brdech nám USA postaví nejen radar, ale rovnou i obrannou raketovou základnu (samozřejmě se zakázanou zónou kolem), hodný pan Heger s Julínkem a Cikrtem zreformují zdravotnictví (podle zásady „zaplať nebo chcípni!“), nová Fialova vláda zruší neperspektivní průběžný důchodový systém a místo něj zavede přinejmenším 18 povinných fondových pilířů. (Jak ví každý správný šíbr, průběžák se rozkrást nedá, ale fondy jsou úplně jiný kafe..) Ministryní obrany bude jmenována radarová Pěnice Parkanová (hlavní dodavatel výstroje Anex-Cirrus, výzbroje Omnipol), vnitro zreformuje „Íčko“ Langr a nezávislost justice zajistí ministr Pavel Němec spolu se zbrusu novým předsedou Ústavního soudu Markem Bendou. Westinghaus přestaví Temelín a Dukovany na americký zkapalněný plyn, české letectvo si za celý armádní rozpočet koupí F-35. Možná i dvě, aby mohlo opravdu účinně odstrašovat Rusko před invazí do Evropy, která se uskuteční nejpozději příští úterý. ČT bude v zájmu zajištění její nezávislosti privatizována do rukou redakce zpravodajství. A propagaci tomu všemu Dobru bude dělat Mr. Klvaňa, ozvučení a další mediální podporu zajistí firma Promopro. Švýcarskou justicí nezákonně pronásledovaným manažerům MUS
     ČR vyplatí odškodnění, státem pronásledovaný Bakala dostane zpět OKD a církev svatá katolicky nenažraná nebude muset platit žádné daně a navíc dostane všechny ty nemovitosti, o které se začala soudit po schválení církevních restitucí.
     Jo, a na Vítkově se zbourá ta ošklivá socha xenofoba Žižky a místo ní postaví vkusný multikulturní €pomník nevinným obětem Babišo-Zemanovské totality – Nečasovi, Nečasové – té v pořadí druhé, té co dřela jako kůň – a nezákonně perzekuovaným vojenským kontrašpiónům, kteří se jen snažili chránit Nečasovu manželku – tu v pořadí první – před hrozícím útokem Putinovy soldatesky.

     To se mi líbí

     • lujjza napsal:

      Jo, na Mosteckou uhelnou jsem si taky vzpomněla. Tam se jednalo jen o nějakejch pár trapnejch miliard, ne? Jedenáct nebo tak nějak? A prošvihli jsme to kvůli Kalouskovi?

      To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      😁👍👍👍

      To se mi líbí

 10. tata napsal:

  VÍTE je mi celkem smutno.120000 tisíc se nedá jen tak ignorovat a bohužel muže jim to vyjít,je mi smutno že se najde tolik demagogů.ČLÁNEK JE VELICE DOBŘE NAPSÁN palec nahoru.Je celkem usměvné ale tak tragicky že se řeší střet zajmů v té vlastně holé podstatě,protože ten je v kapitalismu v každém směru u každého co vstoupí do politiky a vlastní naké podniky.Já jako prostý člověk vidím mnohem větší problém že je defakto povolen lobismus a definován jako normalní věc.Patřím spíše k lidem co v Babišovi vyhledově vidí velké nebezpečí,ale v současné době je to spíše otom jestli se jim to podaří vrhne nás to do obrovského chaosu,stačí jen kdo by to po něm převzal ODS,TOP……PROBOHA kam nás přivedli a střet zájmů tam probíhal v daleko větší zlodějovosti.Podle mě TED Babiš hlavně vadí evropské lobi protože je její obrovský konkurent kdy chtějí dokonat devastaci našeho zemědělství a zaplavit nas ještě větším hnusem než Babiš ,bohužel už je jen on poslední překážka.JE MI smutno že stoupá popularita PIRÁTŮ,PROBOHA STAČÍ jen vidět co se za ně dostalo do EU parlamentu…….nevím kdo z vás viděl to video s té paní s ukulele a tomuto lidé dali hlas,je mi smutno že musím konstatovat že jestli Babiš prohraje bude mnohonásobně hůř,bohužel není rozumná protiváha proti němu

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Dnes se nikdo z mých známých nehlásí k cinkání klíči. To, že jsme za těch 30 let nedohnali Západ a oni se bojí o místo a splácí dluhy je přesvědčilo o realitě.
   Dnešní Chvilkaři si za 30 let také nebudou připomínat svoji účast, to budou mít jiné starosti. Ale to zase přijdou další.
   Musíme si zvykat, že demokracie je tvrdý boj o místo na slunci, o přístup ke zdrojům a k moci. Neustálý tlak na ty nahoře jak je srazit dolů a vyškrabat se nahoru. A nebo mít velké potěšení z toho, že ničím.
   Tato, podívejte se na to, jak se překrucují a falšují dějiny. Vždycky to tak bylo, za Rakouska, za I. republiky, za II. republiky, za Protektorátu, za socialismu i dnes za demokratického kapitalismu.
   Lidi jsou tací jací jsou a dlouho nebudou lepší.

   To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   Jestli bylo v EU/někde jinde rozhodnuto, že „Babiš musí jít“, tak jsme v loji.
   A jestli to Babiš ustojí, jsme v loji taky, protože vůči Babišovi/nám EU získala „díky“ Pirátům obrovské vyděračské možnosti.
   Takže bude třebas Babiše navenek jakoby trochu chránit, ale ve skutečnosti na něj tlačit: kvůli migrantům, sirotkům atd. A Babiš bude kývat a ustupovat a kývat a …
   A nátlakové politické „neziskovky“ budou povykovat a demonstrovat… a jejich šéfové to budou pozorně sledovat a pečlivě analyzovat a pozměňovat/upřesňovat scénář….
   A v listopadu to vypukne naostro.
   No máme se na co těšit.
   Doufám, že jsem vedle jak ta jedle

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Přinesl poštovní holub. Berte to, jak chcete.
   Ano, je to bohužel pravda!
   V našem domě v Kolíně, Čechových Sadech, jsme měli ve 48 schránkách lístek s oznámením, abychom se připojili svým podpisem. Sbírají „milion podpisů k níže popsané protistátní reakci“. V. H.
   Pošlete známým, ať ví, až je budou tahat do ulic!!
   Tady nejde o Babiše !
   Z vývoje posledních 48 hodin je zřejmé, že lidé z ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN, Pirátů – a to ve spolupráci s cizími mocnostmi, představovanými zejména pracovníky americké ambasády – skutečně hodlají vyvolat státní převrat, čímž jsou myšleny zejména jejich výzvy k projevům občanské neposlušnosti v ulicích našich měst. Musejí riskovat, protože jim JDE O VŠECHNO.
   Ztrácejí funkce, prebendy, dotace, vliv a moc. Jejich poslední baštou jsou televize a rozhlas. A právě tam musí vést zdrcující úder parlamentu poté, až bude tato krize překonána.
   Připomeňme si, že svržení legitimní vlády (přičemž je úplně jedno, co si kdo myslí o Babišovi) a navíc organizovaně, ve zločinném spolčení a na základě pokynů cizí mocnosti, je vlastizradou prvního řádu.
   Vyvolají-li v ulicích násilnosti, bude to znamenat jejich nevyhnutelný politický konec. Konec, ke kterému by došlo tak jako tak, ale později.
   Tato nebezpečná situace je jednoznačně maturitou pro SPD. Pokud vládu nepodrží, může v příštích volbách rovnou zapomenout na lepší výsledek.
   Nyní nejde o Babiše jako takového, ale o ZÍSKÁNÍ ČASU PRO ČESKOU REPUBLIKU.
   Jde o odmítnutí Marakéše, schválení dostavby Rosatomem, postavení ČT a ČRo do latě a odsunutí některých opatření tlačených z Bruselu vedoucích k blízkému přijetí Eura.
   Kdybychom žili v normální zemi, která chrání státnost a skutečnou demokracii, a ve které správně a bezchybně fungují bezpečnostní orgány, v tuto chvíli by v sekretariátech zmíněných vlastizrádných stran a na jiných
   místech republiky již byli zajišťování pučisté, cizí agenti a diverzanti a dopravováni do CPZ.
   Neberu redakci její názor, ale IMHO bez Babiše nebude nic a zároveň bude vše, co si jen “můžeme” přát.
   Istanbulský protokol, Marakéšská smlouva, sirotci a další připrchlíci v neomezeném počtu, rozklad V4… A to je, oč tu IMHO běží.
   V ulicích uvidíme 1% populace, ale média z toho vytvoří (a pak kdo vytváří fakenews) národní většinu. Poděkovat můžeme naší ,,vyvážené ČT a rozhlasu“, kteří z našich veřejnoprávních poplatků tuto propagandu podporují !
   POZOR !
   Ne všichni lidé tomu věří, to se hluboce mýlíte. Tak dementní národ ještě nejsme ! Nastala doba ukázat kavárně, kdo a co představuje Český národ !

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Občas se onen potentát v současnosti vcelku trefně vyjádří k nevelkému okruhu absurdit, jež se denně rojí … Nicméně je to především ideolog, jeden z historicky- ideového fundamentu dnešních povykujících – jen vzpomenout na jeho výlevy …
   Stačila mi ani ne třetina , a dost …
   Popravdě právě takové typy person v nedávné minulosti svými ideologickou – mentálními expose formovaly, utvářely výživné podhoubí pro dnešní nejen ‚Miliony chvílemi“ a jejich petenty, vytvářely , určovaly žebříčky, směr a kvantifikaci „moderní“ logiky, etc…
   A kupodivu mentální jinakosti si další generace upravila k obrazu a potřebě své , odvolávajíce se na „fundamenty“ prosazované právě např. tímto autorem …
   Nevím, pane domàcí, co jste tím odkazem sledoval , a asi v tom hraje roli fakt, že onoho jedince nemusím, a považuji jej za uličního politruka prosícího se „uměleckým odleskem muzikanta“ …

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Ach, chyba, místo „prosícího“ mělo být prsícího se …

    To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Třeba to, že i slepé kuře zrno najde. A také to že má bohužel pravdu. Dnes nám v Evropě vládnou dědicové pařížských barikád, kteří vykřikují pseudomarxistická hesla, a my se jim ještě snažíme přizvukovat. Že to nepoznají ti mladí, to bych ještě pochopil, ale že to nepoznají ti, kteří to už prožili, to mi hlava nebere.

    To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Všechno je jinak pane domácí, přišli na to Plzeňáci :
     https://www.novinky.cz/domaci/506845-hejtman-bernard-cssd-by-mela-vyslyset-demonstranty.html
     Nejdůležitější je aby si voliči ČSSD uvědomili :

     Nevnímáte to tak, že demonstrace nejsou jen proti Babišovi a Benešové, ale i proti ČSSD, která jim jejich vládu umožňuje?
     Ne, tam nepadlo o demisi vlády ani slovo. Demonstranti akceptují výsledky voleb, jen jim vadí konkrétní věci. To, jak se obsadilo místo ministra spravedlnosti, a situace premiéra. Demonstranti chtějí nezávislost justice, v úterý vyzvali, aby poslanci do konce června přijali zákon o státních zástupcích. Ukazuje se, že ti organizátoři dělají demonstrace s rozvahou a velmi dobře promýšlejí, jaké budou požadavky.

     Toto moudro je to podstatné proč milion chvilek pro demokracii kličkuje jak zajíc při honu a nemíní se jen tak rychle stát politickou stranou nebo hnutím.
     Nebo si snad pan Bc. Josef Bernard může dovolit naprosto všechno a dělat si z lidu obecného beztrestně naprostou bžundu.
     Tož tak tohle snad může zplodit snad jen totální Baxoidní plzeňák.

     To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      Jo Cechu, opakuji – ČSSD => mluvící mrtvola … Tato kobyla je v posledním tažení…Vÿroky jejich bafuňářů je potřeba chápat jako výlev osob se sníženou schopností vnímat realitu 😉 … Myslím, že v nedaleké budoucnosti bychom se měli připravit na vlnu „politických imigrantů“ pochàzejících právě ze stáje této kobylky 😁 …

      To se mi líbí

 11. Minorita napsal:

  Koukám nejen na tuto personu jinak – je to jeden z těch, kteří kde mohli, tam logice podtrhli nohy, a místo argumentů šermovali ideologickým odstřelem oponenta, přičemž samozřejmě, že jen ta jedna byla – teď už určitě navěky – ta správná. Navíc mu nikdy nečinilo problém vzít to pěkně od podlahy, a v pořádné množině si to ideologicky s druhou stranou vyřídit. Tedy odjakživa žvanil, a na jeho, a jemu podobných trotlech vyrostla dnešní, poněkud již agresivnější, ještě hloupější, a pro Štěpánka bohužel jinak zmanipulovaná masa. Sám se tolik od těch dnes vyřvávajících zase tolik nelišil.
  K tomu prozření – alespoň trochu příčetný jedinec se zbytkem zdravého rozumu ví, tuší, o co vlastně jde. Jak je vidět, léty bývalí barikádníci dospělí kariérně i politicky , dle oné známé poučky o věku a politické příslušnosti. Z levicovosti bych ta individua – pro mne to nejhorší, co se dostalo za téměř 2000 let v Evropě k moci – nepodezíral. Spíše ze slouhovství a především schopnosti klidně obětovat vlastní spoluobčany, vlastní dovolací, za ony stříbrné, které tečou.
  Tohle, co se děje, nemá s Marxismem vcelku nic společného – jde doslova o majstrštyk pravice a velmi solventních kruhů své experimenty, skutky, činy navléknout mediálně, verbálně i písemně „vinu“ za to vše levici, respektive jej ztotožnit se jmény, které definovali mnohé ze základních „levicových kamenů“. Levice, ta klasická, neexistuje, byla nahrazena celoevropsky přece levicí NOVOU, Blairovskou, Sobotkovskou, levicí, která není pro chudé a bezdomovce, jak hlásala jedna husa místní údajně levicové partaje.
  Bez skurpulí se přepisují dějiny, masivně se zaměňuje následek s příčinou, hlasateli nových časů jsou čím dál větší trosky – ať už mentální či charakterové, nejlépe kombinované.
  Média i politika slouží do roztrhání těla zlatému seleti, jehož vykrmuval i ten stupid Štěpánek, a Vy hned o prozření …
  Cha chá, být to v jiném gardu, poskakuje také – na těch tribunách stál také …
  Prostě jste z mého pohledu tentokráte ve výběru vhodné persony co by „alespoň dočasného spojence“ netrefil…
  Neustále není tak zle, abych si virtuálně notoval s těmito typy homo politicus…

  To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Juj, jde o odpověď panu domácímu …

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Jsou i horší:

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    V tomto naprostý souhlas – Telička je případ pro soudní tribunál vojenského charakteru alá vlastizrada, přeběhnutí, spolupráce s cizí mocností, atd. … 😉.
    On by Štěpánek byl myslím také potichu – všimněte si u kritiků toho svinstva z řad bývalých i současných ( především však bývalých ) členů modré letky, jak čekali, a čekají na postoj „otce zakladatele“ , na jeho vyjádření k mnohému, a teprve na základě tohoto se značnou ohánět „vlastním názorem“ 😁 …

    To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Trefné, k tomu není co dodat, jen uznání.

   To se mi líbí

 12. Miluše napsal:

  Dnes by se musel trochu poopravit název článku, který zde vyšel před pěti lety na:
  Den D + 75. Ostatně p. Bavor na něj dává odkaz v rubrice nejlepší články:
  https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2014/06/06/den-d-70/

  Vzpomněla jsem si na něj, když jsem viděla v Událostech, jak za přítomnosti nejvyšších představitelů zemí, které se bojů v Normandii zúčastnily. Byl tam i náš premiér, zatímco na Václaváku Miliony chvilek manifestovaly…
  Historie má být posuzována až po stu letech, jak asi jednou bude nahlíženo na to, co se děje dnes?

  To se mi líbí

  • c napsal:

   ja kukal na fotku,z reichu nazi reprezentat bol a ty co vyzrali najviac,nema barikada.to nie po kapitalisticky,ze kapitalista oceni najlepsieho,vidim,ze vydryducha to hej,ojebavaka najviac cenene,kurva politicky komisar zo soudruha,to nic oproti demokratickemu,ja kurva neviem,ale casom dumam jak jeden z davu,ked soudruh president demisi prijal huraaaaa.

   To se mi líbí

 13. l napsal:

  „11. 12. 2014 – přišlo v mailu“
  http://www.novarepublika.cz/2014/12/50-nejvetsich-kauz-loupezniku-v-cr.html?spref=tw
  Je možné, že ty údaje nejsou zcela přesné, ale i tak je ten soupis „kauz“ docela impozantní. A nejspíš zdaleka není kompletní…
  Kdyby tak na tom někdo dokázal zapracovat… a doplnit chybějící…

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Aneb: To nevymyslíš

   To se mi líbí

 14. cobolik pacholik napsal:

  v prahe vyzera,ze su nespokojny s babisom,ci prokuratorom,jak cezpolny ma jebne,aj volby v prahe boli na ine strany,jak v ostatnom pepikove,dalej brat nejakych demonstrantov v prahe jak volu ppepikov,to debilina,ale chvilku chvilky tak rozpravaju,nebudem tu kurva meditovat jak hindu,preco sa zbytok pepikova nepostavi aspon na chvilu,aby chvilky zaregistrovali,ze pozor,aj druhy su tu,ale tam to normalne,kazdy chvilku taha pilku,proste taku vyjebanu politrucku chvilku,jak hlasia chvilky,to uz len na ukrajine maju a vsetko hlavne demokraticke,ked chvilky prapsu tuto chvilu,budu v pici,tie vyjebane strany,ale vyzera,ze ostatok pepikova spokojny,zasu sa tu bude pisat a picovat,na vlas jak za soudruhui,cest praci.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.