Hra o trůny


Přiznám se, že patřím mezi ty nevzdělance, kteří neviděli ani ukázku ze jmenované ságy a vůbec se za to nestydím. Stačí mi to, co si občas někde přečtu. Nicméně mi to nebrání, abych nemohl přirovnat blížící se víkend k této hře. Po celé Evropě se rozběhnou bojovníci, kteří by měli své vyvolené dosadit do trůnů europarlamentu.

A čím víc se boj blížil, tím silnější pokřiky se ozývají. Objevují se různé akce, které by měly dehonestovat protivníky. Jenže výsledek bývá nejistý. A naše média se snaží ze všech sil, aby pozornost voličů byla upřena jenom jedním směrem.

Proto se skoro nic nedovíme o nenávistné „nadsázce“ předsedy sdružení ODS Langa, kdy přímo vyzýval k podřezání části poslanců a jejich voličů. V porovnání s mladým Klausem se Langovi dostalo „pokárání“ a byl zbaven své předsednické funkce. Ukázka dvojího metru, kterým měří Fiala a jeho „slušná strana“.

Celkem nic se nedovíme o tom, jak vysoký policejní úředník pplk.Jan Šmíd z NCOZ spolupracuje s Piráty a dokonce ani to, že se ke spolupráci sám nabídl. Piráti se brání, že se vlastně nic nestalo (Šmíd jenom donesl něco, k čemu se běžně občan dostat nemůže) a také by chtěli „manuál“, který by jim řekl, co se smí a co nesmí. Kdyby se podívali do služebního zákona, bylo by jim to jasné ihned.

Celkem nic se nedovíme o tom, jak si Piráti představují transparentní jednání. Při hlasování o prodloužení metra se nehlasovalo transparentně veřejně, ale transparentně tajně. Prý aby nikdo nemohl být obviněn, kdyby se náhodou někdo rozhodl žalovat zastupitele za zneužití funkce. Jako by u nás bylo možné podobné účelové obvinění možné.

Proto se dovídáme o stálých protestech proti nové ministryni Benešové, která by prý mohla, kdyby chtěla… Organizátoři se dokonce chtějí postavit na úroveň parlamentní strany, když vyhrožují premiérovi a vyzývají jej na televizní souboj. Nikým nevolení vyvolení chtějí určovat, co bude nebo nebude dělat vláda, která vyšla z voleb. Ať se výsledky komu líbí nebo nelíbí, jsou takové, jaké jsou a výsledkem je vláda, která jediná možná byla lze sestavit.

Jenže to všechno je součástí oné Hry o trůny. Hra, která by měla vítězům přinést teplá bruselská místečka a většině z nich i potřebný „klid na práci“, tedy bytí v teple a finančně za vodou. Většina kandidátů totiž od svého zvolení víc neočekává.

Hra o trůny propukla a je třeba na její pravidla přistoupit. Je třeba jít volit, aby se k teplým a plným korýtkům nedostali ti, kterým vůbec nejde o zájem České republiky, ale o zájem vlastní kapsy.

Dobrovolná uvědomělá spolupráce není franko-německý diktát.

Volte Evropu pro Evropany, ne pro bruselské byrokraty.  Pamatujte si, že Evropa začíná u vás doma. Tedy volte tak, aby to byla Evropa pro váš domov.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

48 reakcí na Hra o trůny

 1. cobolik pacholik napsal:

  slechto fifth,s hrou o truny mam na vlas podobnu zkusenost a co ma koplo a hned mi v siske zahlasilo,jak pises,nejaky perizdisraci,co nemaju mandat od nikoho,tak co maju svoju jebnutu myslienku,chce urcovat pravidla tym,ktory su zakon,budu picovat,to ma najviac vkurvia o nejakej diktarure niekde,ci o nejakej komune a kokot narodil sa,ked komuna bola v hajzlu a sam sa zachovuje lepsie od lavrentija s lenonnkami,budu sa byt v hrud,ze demokraticky a je to diktatorska kurva vyjebana,co sa nepaci jemu a jeho skurvenej parte a siroko daleko sa rozkrikuje,jaky su ty nedemokraticky,bo jak idu proti tym jak babis a tej sudkyni,to znamena,ze ty ludia tam maju byt,bvo nepasuju nejakym kurvam,co by este viacej vyjebali pepikovo jak je,tych piratov z karibiku volili pepici,ale myslim vacsina z nich,jak furt ojebana,myslim volicov,bo zacina hra,zvana boj o dobre bidlo,zakryta slovom,pre cesko a jeho pobyvatelov,kurva soudruhy som nemusel,ale kurva taky krivcaci a vyjebanci neboli jak ty od demokratickej ideologie,chu vyuzit este europske kresla,bo dlha zivotnost flagy so stars v bruseli nema uz zivotnost.

  To se mi líbí

 2. Cech napsal:

  Samotný reletivně svobodný předvolební souboj, se prozatím našim veřejnoprávním zdělovadlům daří udržet v požadovaném probruselském směru. Tak nějak zkráceně řečeno je z 87 % prezentována probruselská třída, tak jak to předvedli herečtí představitelé tohoto směru společně s možnými budoucími poslanci EU parlamentu.
  Tento problém naše veřejnoprávní a soukromé manipulační prostředky zvládly na 1*. Bohužel doposud se jim nepodařilo eliminovat možnost nesprávné interpretace budoucích bruselských nařízení. Proto také u nás existuje byť jen teoretická možnost, která je dána právě oním složením naší vlády, že bruselská nařízení budou analyzována oproti naší ústavě a aplikována pouze v souladu s Ústavou České republiky, což je filtr který je pro závazná nařízení EU naprosto nepřijatelný.
  Z oněch třech pilířů a to zákonodárné, výkonné a soudní moci se jim v současnosti odcizily z přímého strukturálního proevropského řízení dva pilíře a to moc zákonodárná a soudní.
  Bezesporu je to opravdu velký problém, neboť zráta 2 pilířů znamená pro přímé strukturální řizení Česka nejasný výsledek voleb částečně závislý na vůli občanů.
  To že vládnoucí elita opravdu ztratila jistotu pro bezprostřední strukturální řízení Česka, svěčí i to jak vyhrožuje současné vládě např. prostřednictvím společnosti Helifreak Limited :
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ke-svrzeni-vlady-staci-protesty-35-populace-overeno-na-nekolika-zemich-72522?dop-ab-variant=10&seq-no=1&source=hp
  Proto také neziskovka milion chvilek pro demokracii, která se snaží eliminovat toto nepříznivé rozložení sil v naší republice bije na poplach.
  Tož co dodat snad jen to, že opravdu existuje byť i jen teoretická možnost, že voliči v Česku rozhodnou z více jak 45 % naprosto nezávisle na přání současné vládnoucí elity a to je pro ni opravdu prů**r.

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Příteli,
   jen poznamenám – 22 palců „nieder“ – to nemůže neznamenat, než že Bavorovy poznámky
   1. už objevili ti všelijací „elfové“, „trollové“, „samohonní jandové“, majitel trenek od hoven či vůbec „Pražská kavárna“ včetně „svědomí národa“, takto umělecké fronty, ba i mnohá fronta akademická.
   2. že Váš koment četlo nejméně 22 blbců, kteří si své blbství navíc nemíní nechat ani jako soukromou trofej.

   A dovolím si přidat jeden odkaz – jak jeden „Amík“ si dovoluje naprosto transparentně vysvětlit, v čem spočívá zhouba současné „vyspělé“ společnosti – https://www.youtube.com/watch?v=oiNSJNhCSdI
   L.

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   V avizovaném článku píší:
   „Například východoněmecké revoluce se zúčastnilo okolo půl milionu lidí, což však stále byla „pouhá“ 2 %.“
   Fakta: DDR měla cca 16 milionů obyvatel. 2% z nich je 320 000. 500 000 je 3,1%.
   Blábol: je-li 500 000 pouhá 2%, tak 100% je 25 milionů. To se zmýlili docela dost, kdo zaručí, že nelžou i v dalších číslech?
   Poznámka: co na to Jandové?
   Soudím, že těch 27 palců dolů je za tuto lež 🙂

   To se mi líbí

 3. Ahele napsal:

  Celkem nic jsme se nedozvěděli a asi se ani nedozvíme, že ode dneška až do konce víkendu projíždí našim územím americký vojenský konvoj. Jedna větev z Rozvadova a ještě druhá (ale zapomněla jsem odkud) obě nejdříve do Staré Boleslavi a odtamtud bude pokračovat do Břeclavi a dále do Maďarska a Rumunska na jakési cvičení zase.
  Využijí D5, D10 a D1 . Kdo ví jak to vypadá na D10 mezi Prahou a St. Boleslaví tuší kolaps. D5 neznám, ale D1 dnes ráno zablokoval 1! stojící kamion. Kolona 27 km.
  To jednak. A druhak, jak to že to nevíme, když před časem byla každému takovému cirkusu věnováno sdělovadly spousty času? Co je jinak? A bylo to nutné naplánovat v čase eurovoleb?
  Nebo se nám něco naznačuje? Ale to bude určitě všechno zase jenom konspirace.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Že se o tom nemluví je důkaz toho, že to lidi stejně nezajímá a že vítací efekt nebyl takový jaký byl požadovaný. Jinak přesuny vojenské techniky jsou obecně zcela běžné a nemají žádnou souvislost s ničím jiným než s nějakým konkrétním přesunem na nějaké cvičení. Kdyby se nám „mělo něco naznačit“, musela by se tomu napřed věnovat větší pozornost.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    A ještě taková „drobnost“. Přesun do Rumunska nebo Bulharska bude vždy přes naše území, protože se musí objíždět neutrální Rakousko, kam vojska vjet nesmí.

    To se mi líbí

    • Josef K. napsal:

     Nejkratší cesta to rozhodně je, ale určitě ne jediná. Přes Polsko by to šlo taky. A Poláci se přitom na americkou vojenskou přítomnost jen třesou.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      To jo, ale taky se mi zdá, že poláci nejsou tak jednoznačně spolehliví. Je tam u nich dost lidí co „já jsem polák, kdo je víc“. A to dle mého soudu je dost velký zádrhel.

      To se mi líbí

 4. Josef K. napsal:

  S článkem naprostý souhlas a za mne 5 hvězd.

  To se mi líbí

 5. Bavor V. napsal:

  Ještě přidám jedno varování. Nedovolte svojí nečinností, aby naše hranice i hranice EU vypadaly takto:

  To se mi líbí

 6. Slim napsal:

  PROFESIONALIZACE STÁTNÍ SPRÁVY JDE KUPŘEDU, MÍLOVÝMI KROKY! ANDRÉ POSKYTL HNED TŘI ŠPIČKOVÉ A OSVĚDČENÉ MENAŽERY pro obecné dobré..

  Trafika pro Krnáčovou aneb Z kuchyňky na ambasádu do Řecka
  Někdejší pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) by se měla příští rok stát velvyslankyní v Řecku. Informoval o tom týdeník Respekt, Novinkám to potvrdil důvěryhodný zdroj ze Strakovy akademie. Premiér Andrej Babiš Novinkám řekl, že je pravda, že Krnáčová má o diplomacii zájem. Podle něj se ale nejedná o žádnou trafiku.

  Do diplomacie chce i Ťok a Nováková

  JEN DOUFÁM, ŽE MĚŠŤANÉ ATHÉNŠTÍ NEPUSTÍ KRNDU K DOPRAVĚ..
  Na dopravu nepúšťať! 😀

  * * *
  Ale nebuďme přehnaně nároční..! Terka májová dneska došla k závěru, že už to nezvládá. Před rokem a půl bylo sice pozdě, ale přece jen má sebekritiku

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/mayova-jde-vstric-konci-se-slzami-v-ocich-vydrzela-palbu-opo/r~fd541d2c7d4711e993a6ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne

  To se mi líbí

 7. vonrammstein napsal:

  Odvoleno. Volil jsem tak maximálně protiunijně, jak to jenom šlo.

  To se mi líbí

 8. čtenář napsal:

  Cech 27 plusů 27 mínusů a u diskutujících to vyvolává reakce.

  Slim 12 plusů 16 mínusů a ticho po pěšině.

  protože proč?

  protože mínusovat Andrešovy NEtrafiky je chvályhodná práce.

  To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   všem mínusům,které jistě budou,vzkazuji že vás nepovažuji za (ne)osobnosti závislé na debilních seriálech,ale za osobnosti které pouze nesouhlasí s tím co jsem napsal.

   To se mi líbí

  • Slim napsal:

   – ale i + musíte brát s nadhledem. Často se nevztahují k obsahu.

   Můj kamarád ze „zamin“ (tenhle negramotný tvar jsme (v ironii) převzali od Štefana Fulleho; je to ta chvalně známá federální čeština. Kterou mnozí známe z vojny: takovéto naDsloužit, strážit ap. legrace 😀 ), mi k tématu napsal cynickou poznámku. Proces jmenování velvyslance probíhá tak, že vás napřed musí (po mnohé námaze a mnohém intrikování) schválit personální rada ministerstva. Pak už jen čekáte, kdy dostanete agrément, schválení od přijímající země – a je to „tutovka“. Pokud ovšem nezaúřaduje „vis maior“.
   No a kamarád velvyslanec mi teda napsal (cituji doslova 🙂 ).
   „Sranda (asi nějaká slovenská) je, že do Atén byl schválen byl schválen Karfík, co si dnes v novinách přečetl, že nejede. A na zaminách mu to PAK potvrdili. Vypadá to, že Milióny chvilek pro demo se rozmnoží o dalšího demonstranta.“

   Jak vidíte humor na zaminách nezná mezí – ono se to tam jinak nedá přežít. Není to zdaleka první případ, kvůli Livii přece udělali výjimku ze služebního zákona.

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Náhodou, já jmenování paní Kranáčové velvyslankyní plně podporuji. Vím, je to sobecké, ale čím dál bude madam K. od Prahy, tím budu šťastnější. Jen Athény se mi zdají ještě zbytečně blízko.. nemáme náhodou velvyslanectví v systému Proximy Centauri.. případně, nemohli bychom tam coby odkladiště již nepoužitelných politiků jedno zřídit? 🙂

    To se mi líbí

 9. pepanov napsal:

  Vzhledem ke kvalitě našich politiků by byla Centauri poměrně malé místo. Chtělo by to spíš nějakou galaxii.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.